MY.UAНовини
Як захистити себе в кіберпросторі: радить фахівець з кримінального аналізу
Як захистити себе в кіберпросторі: радить фахівець з кримінального аналізу

Як захистити себе в кіберпросторі: радить фахівець з кримінального аналізу

Цифровий світ змінює підходи до боротьби зі злочинністю. Камери відеоспостереження, електронні реєстри, соцмережі стають ключовими інструментами слідчих і поліцейських. Але як ефективно аналізувати такі великі обсяги даних? Саме для цього використовують кримінальний аналіз. Роботу таких фахівців ми бачимо в серіалах на кшталт "CSI: Місце злочину" або "Мислити як злочинець". В них експерти за декілька кліків зламують бази даних, відстежують пересування підозрюваних і збирають докази. У житті все трохи складніше, але принципи ті самі: аналізувати великі масиви інформації, знаходити зв’язки й прогнозувати події. Це вже не фантастика, а реальна робота аналітиків.

Що таке кримінальний аналіз і чому без нього неможливе сучасне слідство - Коротко про розповів викладач Національної академії внутрішніх справ Владислав Школьніков, який готує майбутніх поліцейських до цифрової епохи розслідувань.

Люди не уявляють, скільки інформації вони генерують

- Владиславе, з того, що я прочитала в інтернеті, зрозуміла, що кримінальний аналіз – це інформаційна розвідка в мережі.

Викладач НАВС Владислав Школьніков. Фото: особистий архів

- Так, в тому числі. Зараз відбувається потужна цифровізація суспільства. І зрозуміло, що постійно накопичується велика кількість даних в електронній формі. Людина не підозрює, яку кількість цифрових даних вона генерує, навіть коли просто йде вулицею.

- Тобто наші мобільні телефони, геолокація…

- Так. А ще камери відеоспостереження та інше. Щодо геолокації мобільних телефонів – це переважно прерогатива приватних компаній, без дозволу яких у правоохоронців немає доступу до цієї інформації. А от камер відеоспостереження зараз дуже багато.

Крім того, не слід забувати про соцмережі, різноманітні месенджери, реєстрацію на різних вебсайтах, відомчі інформаційні ресурси, які адмініструються органами державної влади та місцевого самоврядування тощо. Наприклад, оформлення ID-картки або закордонного біометричного паспорта. Всю цю інформацію фактично людина генерує сама, і її можна обробляти й аналізувати під час слідства.

- Відомо, що в таких країнах, як США, відеоспостереження відіграє важливу роль у розкритті злочинів. Згадаймо теракт під час марафону в Бостоні, коли поліція знайшла злочинців за допомогою відео. Чи достатньо таких камер в Україні?

- Насправді покриття дуже високе. І кількість відеокамер буде зростати. Відомо, наприклад, яку кількість злочинів військових рф, скоєних під час окупації Київської області, вдалося зафіксувати за допомогою відеокамер. Тоді ще говорили, що це фактично перша війна, яка велася в прямому ефірі.

Фахівців потрібно більше

- Щодо соцмереж. Скажімо, акаунт, через який велася злочинна діяльність, був зламаний. Це можна якось довести?

- Без взаємодії з приватним сектором таку категорію правопорушень не вдасться розкрити, а винних притягнути до відповідальності. Тобто доступ до даних має надати компанія, якій належить соцмережа. Але якщо зібрати достатню доказову базу, можна встановити, чи причетні до злочину саме ці особи, чи їх акаунтом скористалися злочинці. Адже під час розслідування не тільки збирають інформацію з кіберпростору, а й використовують традиційні методи роботи.

- У НАВС фахівців з кримінального аналізу готують з 2020 року. Навчають також ще в деяких закладах вищої освіти. На вашу думку, скільки потрібно таких аналітиків в Україні?

- За моїми підрахунками, зараз вже працюють на місцях понад кілька сотень фахівців. З урахуванням кількості населення, криміногенної обстановки, масштабу воєнного вторгнення, зрозуміло, що цього поки що недостатньо. В академії ми кожний рік випускаємо до 60 осіб.

- Як відбувається навчання? Чи є якісь практичні завдання, наприклад, щось розслідувати?

- Навчання починається з першого курсу, і ми викладаємо не тільки теорію, а й даємо багато практики. Ми визначаємо, хто зі слухачів схильний, скажімо так, до аналітичної роботи, у кого є бажання працювати за комп'ютером. Таким чином виокремлюємо одну-дві спеціалізовані групи щорічно, які вже детально, вузькопрофільно вивчають питання обробки даних та кримінального аналізу.

Для інших категорій, які, скажімо так, більш схильні до активної роботи, також цей предмет викладаємо - з точки зору розуміння, що існують такі інструменти і як ними користуватися. Тому що в сучасних умовах ці знання просто необхідні.

А крім того, на практиці аналітиків в слідчих підрозділах іноді не вистачає. Тому всі наші випускники знають, як обробляти й аналізувати дані з різних інформаційних ресурсів, як відкритих, так і закритих. Це практичні навички, тому що сьогодні є велика потреба в поліції отримувати вже готових фахівців. Для цього в академії є всі умови, вони навчаються в комп’ютерних класах. Вони отримують таку базу, що зважаючи на сучасні технології, які не стоять на місці, здатні сісти та розібратися в усьому.

Серіал «Прослуховування» («Дроти»), на думку експерта, досить правдиво відображає роботу поліцейських. Кадр з серіалу

У кіно більше вигадки

- До того як стати викладачем НАВС, ви також на практиці займались розслідуваннями. Чи були якісь справи, які допомагали розкрити саме такі фахівці?

- Я працював в Департаменті захисту економіки Національної поліції України, займався розслідуванням економічних злочинів. А в категорії таких правопорушень взагалі не обходиться без обробки та аналізу даних. Там велику роль відіграють аналітика, вміння працювати з відповідними базами, шукати в них дані, а найголовніше - виявляти ризики на основі цих даних щодо правопорушень у сфері економіки.

Щодо протидії корупції кримінальний аналіз – дуже потужний інструмент, який виявляє правопорушення. Бо ми ж можемо вивчати не тільки задекларовані доходи, а й спосіб життя декларанта, його соціальні мережі, зв’язки та багато іншого, і з’ясувати, на якому етапі було скоєно правопорушення.

- Сьогодні знімають багато фільмів та серіалів, в яких показано роботу таких, як ви, фахівців. Просто цікаво: вам не смішно на те дивитись? Чи є такі стрічки, в яких роботу показано дуже близько до реальності?

- Мені подобається американський серіал «Прослуховування» (2002-2008 рр.). Показано дуже близько до реальної роботи поліції. І мені було цікаво, що вже на той час в них були такі просунуті технології.

Однак, дійсно, чимало таких серіалів, в яких про цифрові технології багато вигаданого, коли зловмисники за кілька хвилин зламують системи. Вибачте, але на це потрібна тривала робота, щоб потрапити в систему, потім закріпитися там. Таке відбувається точно не за кілька секунд чи хвилин і не зусиллями однієї людини. Потрібна ціла група осіб, які займаються вузькою спеціалізацією. І головне – на це потрібно багато часу, в деяких випадках до року.

Аматорство малоймовірне

- Щодо пошуків хакерів, які роблять, наприклад, DОS-атаки, зламують бази даних, державних реєстрів, засилали сумнозвісний вірус «Пєтя» – також займаються фахівці, які володіють сучасними інструментами правоохоронної діяльності?

- Так. Розкриттям таких злочинів займаються підрозділи кіберполіції. У них є оперативні працівники, технічні спеціалісти, IT-фахівці, які можуть виходити на слід цих кібернападників або хакерських груп.

Книга «Піщаний хробак, або Sandworm» про те, як з 2014 по 2017 рік Україна стала для російських хакерів полігоном для випробувань кіберзброї й тактики кібервійни. Зображення: nashformat.ua

- І виходять?

- Звісно. Якщо хочете дізнатись більше про такі хакерські угрупування, раджу почитати книжку американського журналіста Енді Грінберга «Піщаний хробак, або Sandworm». В ній розповідається про групу хакерів Кремля, що працювала проти України, і як з 2014 по 2017 рік наша країна стала мішенню для кібератак і «тестовим полігоном» для випробувань нової кіберзброї й тактики кібервійни.

- Чи можуть такі групи, які спричиняють масштабні кібератаки, бути аматорськими? Тобто діяти не під егідою якоїсь розвідки, а просто працювати на себе?

- Якщо чесно, я не вірю в аматорів. Може, вони й існують, але навряд чи спроможні на такі масштабні атаки, з такою великою кількістю інфікованих систем і такими наслідками. Навіть останній приклад – злам однієї відомої криптобіржі, коли викрали криптовалюти майже на 1,5 млрд доларів США. Є підтверджені факти, що це зробило одне з угрупувань під егідою Північної Кореї.

Кіберпростір як зона бойових дій

- Порадьте, як звичайній людині захистити себе в цифровому світі?

- Головне - не підпадати під психологічний вплив і бути пильним. Тобто насправді не треба бути суперфахівцем, щоб запобігати таким атакам. Всі масштабні операції, про які ми тут згадували, як правило, вдалося здійснити на першому етапі через необережність звичайного користувача, який прочитав лист або повідомлення, відкрив посилання чи завантажив незрозумілий файл.

Тут велику роль відіграє психологічний аспект. Наприклад, знайома людина прислала вам повідомлення з проханням проголосувати за її дитину. Ну, як же тут відмовити, так?

- Хто, на вашу думку, зламує наші акаунти в соцмережах? Це якісь приватні злодюжки, що намагаються таким чином з довірливих громадян виманити гроші, чи може бути й розвідка ворога?

- Добре, якщо з’ясується, що то були просто шахраї. Але, давайте чесно, під час повномасштабного вторгнення фокус змінився: проти українців працюють російські спецслужби. Нашого ворога цікавлять всі дані про кожного з нас. Кіберпростір є зоною ведення бойових дій. Спецслужбам поставлено завдання підтримувати військові операції.

А що відбувається, коли зламують приватні акаунти? Звідти вивантажують всю інформацію – ваші контакти, соціальні зв’язки. Можна скласти ваш психологічний портрет, дізнатись про уподобання та багато іншого.

Наприклад, можна з’ясувати зв’язки з певними військовослужбовцями. І як цю інформацію буде використовувати ворог – невідомо. Тому зараз перед російськими спецслужбами ставиться завдання отримувати доступ до акаунтів, вивантажувати всі дані, і потім вже на основі них робити аналітику, яка буде підтримувати операцію.

Тож основна порада - захищати свої пристрої та акаунти. Тобто звичайна базова кібергігієна та цифрова освіта. Наприклад, в "Дії" є курс «Основи кібергігієни», можна зареєструватися й отримати базові навички безпечного поводження в інтернеті.

Усі ваші паролі мають бути надійні та різні для різних облікових записів. Раджу використовувати менеджер паролів гугла. І неодмінно встановити двофакторну автентифікацію там, де це можливо.

Люди в скрутному становищі частіше стають жертвами шахраїв

- Наскільки безпечно сьогодні користуватися чатом GPT?

- Ризик один: цей чат хтось створив, так? Але давайте краще поговоримо про DeepSeek. Це китайський стартап, який сьогодні набуває шаленої популярності. Але треба розуміти, що використовуючи DeepSeek, ми передаємо свої дані китайським розробникам. І як вони будуть їх використовувати в майбутньому, невідомо.

- Можливо, не така вже й цінна там інформація, яку ми завантажуємо в ШІ?

- А як ви в тому застосунку реєструвалися? Як мінімум за допомогою електронної скриньки або гугл-акаунта, в якому зберігаються ваша адреса і багато ще чого. Цю інформацію можна використати, наприклад, для фішингу. Це такий вид онлайн-шахрайства, коли виманюють персональні дані клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів із переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів.

- Які зміни в кіберпросторі, на вашу думку, відбулися з початку повномасштабного вторгнення?

- Збільшилася кількість випадків онлайн-шахрайства. З урахуванням різноманітних програм, які підтримують населення, зловмисники можуть видавати себе за офіційних представників різноманітних організацій та виманювати в людей персональні відомості. І, звичайно, людина в скрутному становищі частіше підпадає під вплив таких шахраїв.

- Наскільки безпечно купувати через інтернет-магазини?

- Знову ж таки повторюю про кібергігієну. Якщо, наприклад, ви купуєте на OLX, користуйтесь виключно інструментами цього сайту. Але якщо побачили, що форма для оплати якась не така, можливо, вона фішингова, фейкова, тож ваші дані можуть передаватися злочинцям, в тому числі доступ до банківських рахунків. Іноді шахраї створюють фішингові сайти, які дуже схожі на справжні. Тоді дивимось на URL, тобто посилання на цей сайт, і порівнюємо з URL офіційного сайту. Не полінуйтесь витратити трошки часу для перевірки.

Теги за темою
Интернет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
В ВСУ появился свой робот Wolly — боевой
Апостроф
2025-04-02T12:31:33Z
Незаконно выплатили 2,7 млн ​​грн зарплаты: двум военным чиновникам вручили подозрения
Апостроф
2025-04-02T12:30:25Z
В Литве нашли тело еще одного американского военного
Comments UA
2025-04-02T05:54:26Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Кремль значительно снижает требования: новая тактика позволит Москве воевать долго
Comments UA
2025-04-02T12:36:50Z
Британия вновь созывает встречу "коалиции желающих" и не только
Comments UA
2025-04-02T12:33:50Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
Советник Путина поедет в США на встречу с Виткоффом - СМИ
Корреспондент
2025-04-02T07:51:49Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Харькове и Днепре анонсировали массовые отключения света: графики
Comments UA
2025-04-02T12:03:10Z
Только этих знаков Зодиаку в скором времени ожидает неожиданное обогащение
Comments UA
2025-04-02T11:48:21Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
В Киеве заметили авто с "божественным" номером
Апостроф
2025-04-01T10:48:34Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
На восстановление не хватает $10 млрд - Шмыгаль
Корреспондент
2025-04-02T12:33:40Z
Интернет-продавцов ждут большие шрафы: что говорят в налоговой
Comments UA
2025-04-02T12:33:38Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Украинцы впервые за два года наиболее позитивно оценили свое благосостояние
Корреспондент
2025-04-02T12:27:54Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Netflix готовит продолжение "Однажды в Голливуде" с Брэдом Питтом: что известно о фильме
Comments UA
2025-04-02T12:33:40Z
Официально: Киану Ривз вернется в фильме "Джон Уик 5"
GameMag
2025-04-02T12:07:02Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Мелания Трамп появилась в Госдепартаменте США в пальто за $11 тысяч
Фокус
2025-04-02T12:00:25Z
Умер Вэл Килмер — звезда фильмов «Бэтмен навсегда» и «Топ Ган. Мэверик»
GameMag
2025-04-02T11:52:59Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Юный украинский футболист при загадочных обстоятельствах погиб в Германии
Telegraf
2025-04-02T12:00:00Z
Рух – Динамо: онлайн-трансляция матча 1/4 Кубка Украины
Факти ICTV
2025-04-02T11:51:57Z
Фьюри поделился новой порцией ярких фото из семейного отдыха
Gazeta UA
2025-04-02T10:48:47Z
Боец-путинист Емельяненко оказался в инвалидном кресле
Telegraf
2025-04-02T10:27:39Z
"Готов отказаться от всех": Усик ответил, заслуживает ли Трамп его пояс
Фокус
2025-04-02T09:57:06Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Берем банку тушенки и готовим вкусный ужин на большую семью: простой рецепт
Telegraf
2025-04-02T11:33:32Z
ТОП-5 советов, как стать счастливым
Comments UA
2025-04-02T11:00:00Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Почему в СССР варили капроновые колготки в хлорке, поливали уксусом и разными лекарствами
Telegraf
2025-04-02T10:36:11Z
Как приготовить идеальную глазурь для паски без яиц: рецепт, с которым она не покрошится и быстро застынет
Знай
2025-04-02T04:51:21Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Полиция, взрывотехники, эвакуация: в Ужгороде - инцидент в школе
Новости Украины
2025-04-02T12:30:14Z
В Николаевской области задержали диверсанта, который поджег объект УЗ
Корреспондент
2025-04-02T12:27:19Z
На Харьковщине мужчина разбирал взрывчатку и остался без руки
Корреспондент
2025-04-02T12:27:17Z
В ТЦК оштрафовали отца пятерых детей: дело дошло до суда
Апостроф
2025-04-02T12:15:33Z
ТЦК прокомментировал инцидент во Львове, где прохожие "отбили" мужчину у военнослужащих
Комсомольская правда
2025-04-02T12:12:28Z
Неужели это все: Двейн "Скала" Джонсон чуть не погиб в авиакатастрофе
Gazeta UA
2025-04-02T12:06:49Z
Что добавить в кофе, чтобы он был не только вкусным, но и очень полезным
UAToday
2025-04-02T12:03:45Z
Как время пробуждения влияет на психику: главные отличия "сов" и "жаворонков"
Comments UA
2025-04-02T11:51:36Z
Врачи убеждали женщину, что у нее стресс после развода, а оказалась смертельная болезнь
Comments UA
2025-04-02T11:42:28Z
Как предотвратить натирание пяток: легкий трюк для вашего комфорта
Comments UA
2025-04-02T11:00:14Z
Что произойдет с организмом, если регулярно есть семена чиа: диетологи дали ответ
UAToday
2025-04-02T09:00:28Z
Врачи предупреждают: каждый день нужно мыть только эти три части тела
Comments UA
2025-04-02T08:42:12Z
Аллергия становится массовой: в каком возрасте следует быть особенно осторожным
Comments UA
2025-04-02T07:33:58Z
Женщина списала свое плохое состояние на перебор с кофеином и получила кровоизлияние в мозг
Comments UA
2025-04-02T07:06:13Z
В Днепропетровской области умирают люди от коронавируса
Comments UA
2025-04-02T06:51:28Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
3-летняя девочка подобрала камень, который оказался древним амулетом
Фокус
2025-04-02T12:21:05Z
Україна у березні експортувала 5,4 млн т агропродукції
AgroNews
2025-04-02T12:13:36Z
Ботаники обнаружили неизвестное науке дерево: оно в возрасте 3 тысяч лет
Comments UA
2025-04-02T12:09:58Z
Железный глаз: FromSoftware показала лучника Elden Ring Nightreign
GameMag
2025-04-02T12:07:07Z
Инсайдер: Assassin's Creed Invictus выйдет в этом году
GameMag
2025-04-02T12:07:03Z
Монтируют подделку: в Telegram появилась новая схема мошенничества с "кружочками"
Фокус
2025-04-02T11:45:49Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Названы самые ликвидные и наименее ликвидные кроссоверы современности
Фокус
2025-04-02T07:30:15Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z
Как простое чихание может стоить водителю 54 тысяч гривен
Знай
2025-04-01T15:51:37Z
Акции Xiaomi упали после ДТП с ее электромобилем
Корреспондент
2025-04-01T14:39:59Z
Штраф за красные указатели поворота 2025: размер и когда накладывается
Факти ICTV
2025-04-01T11:33:42Z
Сколько стоит самая дешевая страховка на авто в Украине в 2025 году и почему выросли цены
Факти ICTV
2025-04-01T10:42:48Z
Муж Маркаровой открыл очередную фирму в США, а посол купила TOYOTA SEQUOIA
Апостроф
2025-04-01T10:33:08Z