MY.UAНовини
Як захистити себе в кіберпросторі: радить фахівець з кримінального аналізу
Як захистити себе в кіберпросторі: радить фахівець з кримінального аналізу

Як захистити себе в кіберпросторі: радить фахівець з кримінального аналізу

Цифровий світ змінює підходи до боротьби зі злочинністю. Камери відеоспостереження, електронні реєстри, соцмережі стають ключовими інструментами слідчих і поліцейських. Але як ефективно аналізувати такі великі обсяги даних? Саме для цього використовують кримінальний аналіз. Роботу таких фахівців ми бачимо в серіалах на кшталт "CSI: Місце злочину" або "Мислити як злочинець". В них експерти за декілька кліків зламують бази даних, відстежують пересування підозрюваних і збирають докази. У житті все трохи складніше, але принципи ті самі: аналізувати великі масиви інформації, знаходити зв’язки й прогнозувати події. Це вже не фантастика, а реальна робота аналітиків.

Що таке кримінальний аналіз і чому без нього неможливе сучасне слідство - Коротко про розповів викладач Національної академії внутрішніх справ Владислав Школьніков, який готує майбутніх поліцейських до цифрової епохи розслідувань.

Люди не уявляють, скільки інформації вони генерують

- Владиславе, з того, що я прочитала в інтернеті, зрозуміла, що кримінальний аналіз – це інформаційна розвідка в мережі.

Викладач НАВС Владислав Школьніков. Фото: особистий архів

- Так, в тому числі. Зараз відбувається потужна цифровізація суспільства. І зрозуміло, що постійно накопичується велика кількість даних в електронній формі. Людина не підозрює, яку кількість цифрових даних вона генерує, навіть коли просто йде вулицею.

- Тобто наші мобільні телефони, геолокація…

- Так. А ще камери відеоспостереження та інше. Щодо геолокації мобільних телефонів – це переважно прерогатива приватних компаній, без дозволу яких у правоохоронців немає доступу до цієї інформації. А от камер відеоспостереження зараз дуже багато.

Крім того, не слід забувати про соцмережі, різноманітні месенджери, реєстрацію на різних вебсайтах, відомчі інформаційні ресурси, які адмініструються органами державної влади та місцевого самоврядування тощо. Наприклад, оформлення ID-картки або закордонного біометричного паспорта. Всю цю інформацію фактично людина генерує сама, і її можна обробляти й аналізувати під час слідства.

- Відомо, що в таких країнах, як США, відеоспостереження відіграє важливу роль у розкритті злочинів. Згадаймо теракт під час марафону в Бостоні, коли поліція знайшла злочинців за допомогою відео. Чи достатньо таких камер в Україні?

- Насправді покриття дуже високе. І кількість відеокамер буде зростати. Відомо, наприклад, яку кількість злочинів військових рф, скоєних під час окупації Київської області, вдалося зафіксувати за допомогою відеокамер. Тоді ще говорили, що це фактично перша війна, яка велася в прямому ефірі.

Фахівців потрібно більше

- Щодо соцмереж. Скажімо, акаунт, через який велася злочинна діяльність, був зламаний. Це можна якось довести?

- Без взаємодії з приватним сектором таку категорію правопорушень не вдасться розкрити, а винних притягнути до відповідальності. Тобто доступ до даних має надати компанія, якій належить соцмережа. Але якщо зібрати достатню доказову базу, можна встановити, чи причетні до злочину саме ці особи, чи їх акаунтом скористалися злочинці. Адже під час розслідування не тільки збирають інформацію з кіберпростору, а й використовують традиційні методи роботи.

- У НАВС фахівців з кримінального аналізу готують з 2020 року. Навчають також ще в деяких закладах вищої освіти. На вашу думку, скільки потрібно таких аналітиків в Україні?

- За моїми підрахунками, зараз вже працюють на місцях понад кілька сотень фахівців. З урахуванням кількості населення, криміногенної обстановки, масштабу воєнного вторгнення, зрозуміло, що цього поки що недостатньо. В академії ми кожний рік випускаємо до 60 осіб.

- Як відбувається навчання? Чи є якісь практичні завдання, наприклад, щось розслідувати?

- Навчання починається з першого курсу, і ми викладаємо не тільки теорію, а й даємо багато практики. Ми визначаємо, хто зі слухачів схильний, скажімо так, до аналітичної роботи, у кого є бажання працювати за комп'ютером. Таким чином виокремлюємо одну-дві спеціалізовані групи щорічно, які вже детально, вузькопрофільно вивчають питання обробки даних та кримінального аналізу.

Для інших категорій, які, скажімо так, більш схильні до активної роботи, також цей предмет викладаємо - з точки зору розуміння, що існують такі інструменти і як ними користуватися. Тому що в сучасних умовах ці знання просто необхідні.

А крім того, на практиці аналітиків в слідчих підрозділах іноді не вистачає. Тому всі наші випускники знають, як обробляти й аналізувати дані з різних інформаційних ресурсів, як відкритих, так і закритих. Це практичні навички, тому що сьогодні є велика потреба в поліції отримувати вже готових фахівців. Для цього в академії є всі умови, вони навчаються в комп’ютерних класах. Вони отримують таку базу, що зважаючи на сучасні технології, які не стоять на місці, здатні сісти та розібратися в усьому.

Серіал «Прослуховування» («Дроти»), на думку експерта, досить правдиво відображає роботу поліцейських. Кадр з серіалу

У кіно більше вигадки

- До того як стати викладачем НАВС, ви також на практиці займались розслідуваннями. Чи були якісь справи, які допомагали розкрити саме такі фахівці?

- Я працював в Департаменті захисту економіки Національної поліції України, займався розслідуванням економічних злочинів. А в категорії таких правопорушень взагалі не обходиться без обробки та аналізу даних. Там велику роль відіграють аналітика, вміння працювати з відповідними базами, шукати в них дані, а найголовніше - виявляти ризики на основі цих даних щодо правопорушень у сфері економіки.

Щодо протидії корупції кримінальний аналіз – дуже потужний інструмент, який виявляє правопорушення. Бо ми ж можемо вивчати не тільки задекларовані доходи, а й спосіб життя декларанта, його соціальні мережі, зв’язки та багато іншого, і з’ясувати, на якому етапі було скоєно правопорушення.

- Сьогодні знімають багато фільмів та серіалів, в яких показано роботу таких, як ви, фахівців. Просто цікаво: вам не смішно на те дивитись? Чи є такі стрічки, в яких роботу показано дуже близько до реальності?

- Мені подобається американський серіал «Прослуховування» (2002-2008 рр.). Показано дуже близько до реальної роботи поліції. І мені було цікаво, що вже на той час в них були такі просунуті технології.

Однак, дійсно, чимало таких серіалів, в яких про цифрові технології багато вигаданого, коли зловмисники за кілька хвилин зламують системи. Вибачте, але на це потрібна тривала робота, щоб потрапити в систему, потім закріпитися там. Таке відбувається точно не за кілька секунд чи хвилин і не зусиллями однієї людини. Потрібна ціла група осіб, які займаються вузькою спеціалізацією. І головне – на це потрібно багато часу, в деяких випадках до року.

Аматорство малоймовірне

- Щодо пошуків хакерів, які роблять, наприклад, DОS-атаки, зламують бази даних, державних реєстрів, засилали сумнозвісний вірус «Пєтя» – також займаються фахівці, які володіють сучасними інструментами правоохоронної діяльності?

- Так. Розкриттям таких злочинів займаються підрозділи кіберполіції. У них є оперативні працівники, технічні спеціалісти, IT-фахівці, які можуть виходити на слід цих кібернападників або хакерських груп.

Книга «Піщаний хробак, або Sandworm» про те, як з 2014 по 2017 рік Україна стала для російських хакерів полігоном для випробувань кіберзброї й тактики кібервійни. Зображення: nashformat.ua

- І виходять?

- Звісно. Якщо хочете дізнатись більше про такі хакерські угрупування, раджу почитати книжку американського журналіста Енді Грінберга «Піщаний хробак, або Sandworm». В ній розповідається про групу хакерів Кремля, що працювала проти України, і як з 2014 по 2017 рік наша країна стала мішенню для кібератак і «тестовим полігоном» для випробувань нової кіберзброї й тактики кібервійни.

- Чи можуть такі групи, які спричиняють масштабні кібератаки, бути аматорськими? Тобто діяти не під егідою якоїсь розвідки, а просто працювати на себе?

- Якщо чесно, я не вірю в аматорів. Може, вони й існують, але навряд чи спроможні на такі масштабні атаки, з такою великою кількістю інфікованих систем і такими наслідками. Навіть останній приклад – злам однієї відомої криптобіржі, коли викрали криптовалюти майже на 1,5 млрд доларів США. Є підтверджені факти, що це зробило одне з угрупувань під егідою Північної Кореї.

Кіберпростір як зона бойових дій

- Порадьте, як звичайній людині захистити себе в цифровому світі?

- Головне - не підпадати під психологічний вплив і бути пильним. Тобто насправді не треба бути суперфахівцем, щоб запобігати таким атакам. Всі масштабні операції, про які ми тут згадували, як правило, вдалося здійснити на першому етапі через необережність звичайного користувача, який прочитав лист або повідомлення, відкрив посилання чи завантажив незрозумілий файл.

Тут велику роль відіграє психологічний аспект. Наприклад, знайома людина прислала вам повідомлення з проханням проголосувати за її дитину. Ну, як же тут відмовити, так?

- Хто, на вашу думку, зламує наші акаунти в соцмережах? Це якісь приватні злодюжки, що намагаються таким чином з довірливих громадян виманити гроші, чи може бути й розвідка ворога?

- Добре, якщо з’ясується, що то були просто шахраї. Але, давайте чесно, під час повномасштабного вторгнення фокус змінився: проти українців працюють російські спецслужби. Нашого ворога цікавлять всі дані про кожного з нас. Кіберпростір є зоною ведення бойових дій. Спецслужбам поставлено завдання підтримувати військові операції.

А що відбувається, коли зламують приватні акаунти? Звідти вивантажують всю інформацію – ваші контакти, соціальні зв’язки. Можна скласти ваш психологічний портрет, дізнатись про уподобання та багато іншого.

Наприклад, можна з’ясувати зв’язки з певними військовослужбовцями. І як цю інформацію буде використовувати ворог – невідомо. Тому зараз перед російськими спецслужбами ставиться завдання отримувати доступ до акаунтів, вивантажувати всі дані, і потім вже на основі них робити аналітику, яка буде підтримувати операцію.

Тож основна порада - захищати свої пристрої та акаунти. Тобто звичайна базова кібергігієна та цифрова освіта. Наприклад, в "Дії" є курс «Основи кібергігієни», можна зареєструватися й отримати базові навички безпечного поводження в інтернеті.

Усі ваші паролі мають бути надійні та різні для різних облікових записів. Раджу використовувати менеджер паролів гугла. І неодмінно встановити двофакторну автентифікацію там, де це можливо.

Люди в скрутному становищі частіше стають жертвами шахраїв

- Наскільки безпечно сьогодні користуватися чатом GPT?

- Ризик один: цей чат хтось створив, так? Але давайте краще поговоримо про DeepSeek. Це китайський стартап, який сьогодні набуває шаленої популярності. Але треба розуміти, що використовуючи DeepSeek, ми передаємо свої дані китайським розробникам. І як вони будуть їх використовувати в майбутньому, невідомо.

- Можливо, не така вже й цінна там інформація, яку ми завантажуємо в ШІ?

- А як ви в тому застосунку реєструвалися? Як мінімум за допомогою електронної скриньки або гугл-акаунта, в якому зберігаються ваша адреса і багато ще чого. Цю інформацію можна використати, наприклад, для фішингу. Це такий вид онлайн-шахрайства, коли виманюють персональні дані клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів із переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів.

- Які зміни в кіберпросторі, на вашу думку, відбулися з початку повномасштабного вторгнення?

- Збільшилася кількість випадків онлайн-шахрайства. З урахуванням різноманітних програм, які підтримують населення, зловмисники можуть видавати себе за офіційних представників різноманітних організацій та виманювати в людей персональні відомості. І, звичайно, людина в скрутному становищі частіше підпадає під вплив таких шахраїв.

- Наскільки безпечно купувати через інтернет-магазини?

- Знову ж таки повторюю про кібергігієну. Якщо, наприклад, ви купуєте на OLX, користуйтесь виключно інструментами цього сайту. Але якщо побачили, що форма для оплати якась не така, можливо, вона фішингова, фейкова, тож ваші дані можуть передаватися злочинцям, в тому числі доступ до банківських рахунків. Іноді шахраї створюють фішингові сайти, які дуже схожі на справжні. Тоді дивимось на URL, тобто посилання на цей сайт, і порівнюємо з URL офіційного сайту. Не полінуйтесь витратити трошки часу для перевірки.

Теги за темою
Интернет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Китай обмежує держзакупівлі медичного обладнання з ЄС
УкраинФорм
2025-07-06T13:03:33Z
Не купуйте таку ковбасу: як не нарватися на шкідливий продукт у магазині
Telegraf
2025-07-06T12:48:30Z
Як прати речі з делікатних тканин, щоб вони служили довше
24tv
2025-07-06T12:15:27Z
Три харчові звички, які повільно руйнують нирки
360ua.news
2025-07-06T12:00:14Z
Крабові палички по-новому: секретний інгредієнт, який здивує всіх
Telegraf
2025-07-06T11:15:17Z
Через ці 5 помилок ваші тренування стали удвічі менш ефективними
24tv
2025-07-06T10:45:01Z
Цей зелений продукт найкраще спалює жир на животі: як схуднути без жорстких дієт
TSN
2025-07-06T10:06:05Z
На монетці номіналом в 1 гривню можна добре заробити: на що варто звернути увагу
Telegraf
2025-07-06T14:06:09Z
Геополітична нестабільність: ЄС створить стратегічні запаси копалин, продуктів харчування та обладнань
ZN UA
2025-07-06T14:00:54Z
ОПЕК+ збільшує видобуток: що це означає для України та Росії?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T14:00:19Z
Продовжить падати чи зросте: що буде з курсом долара до кінця 2025 року
24tv
2025-07-06T13:12:03Z
Бутерброди з маслом - дорожче, ніж з ікрою: ціни на "молочку" женуть наввипередки - що найбільше вдарить по кишені
Знай
2025-07-06T13:12:00Z
Китай активізував інвестиції у видобуток копалин за межами країни
ZN UA
2025-07-06T13:06:55Z
Який податок за пай платять орендодавці та спадкоємці
24tv
2025-07-06T13:03:46Z
«Укрзалізниця» додала потяги з жіночими купе: коли будуть доступні квитки
TSN
2025-07-06T12:57:15Z
День долара: 10 фактів про найвідомішу валюту світу
Gazeta UA
2025-07-06T12:48:59Z
Келлог про розмову Зеленського і Трампа: "Співчуття – ключова складова лідерства"
Европейская правда
2025-07-06T14:06:51Z
Зеленський підписав санкції проти криптовалютного ринку Росії
Комсомольская правда
2025-07-06T14:06:32Z
Росія активно шукає перекладачів для північнокорейських робітників, – ЦПД
24tv
2025-07-06T14:03:06Z
"Краще, ніж в НАТО": Путін видав чергову порцію абсурдних заяв про російську техніку
TSN
2025-07-06T13:51:15Z
Мільйони для війни: компанія у Шотландії обслуговує тіньовий флот Росії попри санкції, — ЗМІ
Фокус
2025-07-06T13:45:43Z
Сибіга закликав партнерів збільшити інвестиції в українські технології
УкраинФорм
2025-07-06T13:45:35Z
Буде весело: Маск оголосив про перший з’їзд своєї партії "Америка"
24tv
2025-07-06T13:30:13Z
Путін зробив двічі Героєм Росії генерала, який убивав українців на Київщині та Курщині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T13:15:00Z
"Членства не буде": Орбан пояснив свою позицію щодо вступу України в ЄС
Gazeta UA
2025-07-06T13:09:27Z
На Київщині відновили 23 тисячі пошкоджених росіянами об'єктів
УкраинФорм
2025-07-06T14:06:59Z
Зеленський у День ВМС відзначив військових держнагородами
УкраинФорм
2025-07-06T14:03:25Z
Морпіх Діанов одружився та вперше показав обраницю
GlavRed
2025-07-06T13:48:25Z
Епіфаній освятив новозбудований храм у селі на Франківщині
УкраинФорм
2025-07-06T13:39:53Z
"Дорога до розпаду": полковник Британії у відставці назвав серйозні проблеми у російській армії
24tv
2025-07-06T13:39:00Z
Шериф Флориди, який закликав до нульової терпимості до порушень швидкості, сам порушив ПДР на спорткарі
Топ Жир
2025-07-06T13:33:05Z
Ваші предки були дуже-дуже розумними, якщо прізвище звучить так. Знайдете своє?
Telegraf
2025-07-06T13:30:41Z
Автоматичне бронювання за три доби: кому доступна відстрочка без зайвих заяв і черг
Знай
2025-07-06T13:30:25Z
Чому 7 липня не можна працювати і пити алкоголь: яке церковне свято
GlavRed
2025-07-06T13:27:19Z
В одному з районів Києва пролунав вибух: над містом підіймається чорний дим
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T14:06:56Z
Подвійна атака рашистів на Костянтинівку: 4 загиблих, серед них подружжя в авто
Украина Криминальная
2025-07-06T14:06:56Z
Гороскоп на 7 липня: любовні захоплення у Близнюків, доленосні зустрічі у Левів
Telegraf
2025-07-06T14:03:29Z
Прогноз погоди в Одесі на тиждень з 7 по 13 липня: спека не відступить, коли припече до +33
Политека
2025-07-06T14:00:58Z
Пектиме: в Україну ідуть аномальна спека і дощі з грозами
Фокус
2025-07-06T14:00:43Z
На Троєщині у Києві сильний дим: частина Дніпровського району без світла, – ЗМІ
24tv
2025-07-06T13:54:37Z
Унаслідок російського удару у Костянтинівці загинули четверо людей
ZN UA
2025-07-06T13:54:17Z
Зеленський розповів про ситуацію на фронті та анонсував нові угоди з партнерами
УкраинФорм
2025-07-06T13:48:54Z
Росія демонстративно атакує рятувальників і хвалиться цим у відео - ДСНС
УкраинФорм
2025-07-06T13:48:02Z
Як правильно збирати та зберігати насіння петуній: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-06T14:06:10Z
Медитація як секретна зброя лідерів у сучасному бурхливому світі
ZN UA
2025-07-06T14:04:40Z
Дві любові в одній мові: чому «кохати» — це не те саме, що «любити»
GlavRed
2025-07-06T13:27:39Z
Ці 5 рослин очищують повітря у спальні: тримайте їх у кімнаті
24tv
2025-07-06T13:24:25Z
Гороскоп на тиждень з 7 по 13 липня: Дівам - занепокоєння, Водоліям - успіх
GlavRed
2025-07-06T13:00:41Z
Викиньте це без жалю. Яка річ вдома може принести сварки та застій у справах
Telegraf
2025-07-06T13:00:32Z
Як сонце впливає на родимки: чотири ознаки, коли треба засмагати з особливою обережністю
Gazeta UA
2025-07-06T12:45:06Z
Ви весь час робили це неправильно: як збирати кабачки, щоб вони щедро плодоносили
Telegraf
2025-07-06T12:18:47Z
Не викидайте лушпиння цибулі: як зробити супердобриво, яке врятує ваш врожай
24tv
2025-07-06T11:48:50Z
Оззі Осборн виступив востаннє разом з оригінальним складом Black Sabbath
360ua.news
2025-07-06T14:03:10Z
KHAYAT: Я мало слухаю української музики, бо мені це об’єктивно не подобається
Комсомольская правда
2025-07-06T14:00:28Z
Бейонсе запалила на концерті в Г'юстоні у шубі від українського бренду
24tv
2025-07-06T13:51:52Z
"Заручена зі сценою": у Львові показали виставу, що відкриває таємниці життя Марії Заньковецької
24tv
2025-07-06T12:39:51Z
Перший тизер Cyberpunk: Edgerunners 2 / «Кіберпанк: Ті, що біжать по краю II» — CD Projekt RED і Netflix анонсували другий сезон
ITC
2025-07-06T12:25:37Z
Рецензія на серіал «Залізне серце» / Ironheart
ITC
2025-07-06T12:25:10Z
50-річна зірка Spice Girls Мел Бі вийшла заміж утретє: хто її обранець і незвична церемонія наречених
TSN
2025-07-06T12:18:47Z
В Одесі відбудеться III фестиваль української культури «Виделкаfest»
УкраинФорм
2025-07-06T12:06:35Z
ЦПД: Росія готує нові обмеження для іноземного кіно, щоб перенаправити прибутки на фінансування держпропаганди
Детектор М
2025-07-06T11:39:43Z
У Києві стався вибух в районі ТЕЦ: що каже влада
Фокус
2025-07-06T14:07:49Z
В Балтійське море впав вертоліт: люди врятувались на його корпусі
Европейская правда
2025-07-06T14:03:54Z
Ворог вдарив по будівлі Кременчуцького районного ТЦК та СП
24tv
2025-07-06T13:54:36Z
В Угорщині у ДТП потрапив автобус з українцями: постраждало багато дітей
24tv
2025-07-06T13:39:25Z
В РФ вибухнув танкер з аміаком: через пробоїни судно почало тонути
Фокус
2025-07-06T13:27:49Z
Серйозна ДТП з машиною поліцейських сталася під Києвом
Telegraf
2025-07-06T13:21:18Z
У Харкові внаслідок зіткнення автівок постраждали троє людей
Мій Харків
2025-07-06T13:13:45Z
У росії впав літак із парашутистами
iPress
2025-07-06T13:09:19Z
У Росії після вибуху на танкері стався витік аміаку — ЗМІ
ZN UA
2025-07-06T13:09:10Z
Nio випустила електрокросовер Onvo L90: 6 місць, холодильник, 600 км пробігу менш ніж за $42 тис
ITC
2025-07-06T12:25:36Z
Великовантажні автомобілі з нульовим рівнем викидів хочуть звільнити від дорожніх зборів до 2031 року
AutoCentre
2025-07-06T11:49:54Z
Ви будете вражені, наскільки дешево можна придбати Kia SUV у Китаї
Топ Жир
2025-07-06T11:48:15Z
Неможливо триматись за кермо, бо воно гаряче? Є один простий лайфхак, який спасе ваші руки у спеку
Telegraf
2025-07-06T11:15:58Z
Надзвичайна ситуація за кермом, як зупинити авто без гальм
360ua.news
2025-07-06T11:00:52Z
Tesla розкрила, як деградують батареї електромобілів: пробіг – не єдиний фактор
24tv
2025-07-06T08:06:15Z
У Польщі водіям загрожує штраф за кондиціонер в авто: важливий нюанс
TSN
2025-07-06T06:51:01Z
Король Сільверстоуна Гамільтон чи Ферстаппен: хто з пілотів F1 заробляє найбільше
24tv
2025-07-06T06:27:14Z
Що купують на вторинці: рейтинг найпопулярніших авто червня
24tv
2025-07-06T06:06:41Z
Мессі повторив рідкісне досягнення Анрі в МЛС
Football.ua
2025-07-06T13:40:08Z
Куртуа: Гюйсен облажався
Football.ua
2025-07-06T13:33:52Z
Зоря – Єсеніце: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-06T13:21:18Z
Товаришує з братами Кличками та пишається розкішними доньками: Сталлоне святкує день народження
24tv
2025-07-06T13:18:46Z
Тайсон збрехав: з'явились неочікувані деталі можливої трилогії Усик – Ф'юрі
24tv
2025-07-06T13:09:16Z
Ювентус готовий продати Маккенні за 15–20 мільйонів євро
Football.ua
2025-07-06T12:57:35Z
Лемкін: Де б я не опинився, гірше, ніж в Україні, бути не може
Football.ua
2025-07-06T12:52:56Z
Мадуеке погодив п’ятирічну угоду з Арсеналом
Football.ua
2025-07-06T12:48:55Z
Тенісистка на Вімблдоні навмисно задерла спідницю перед суддею: що викликало її гнів
Фокус
2025-07-06T12:42:34Z
5 брехливих кліше про хакерів, які показують у кіно
InternetUA
2025-07-06T14:04:09Z
ШІ ChatGPT сів за штурвал космічного корабля — що з цього вийшло?
ITC
2025-07-06T13:40:36Z
На новітньому британському авіаносці встановили комп'ютерний клуб із ПК на RTX 4080
InternetUA
2025-07-06T13:33:45Z
На функцію оглядів штучного інтелекту від Google подали антимонопольну скаргу в ЄС
Детектор М
2025-07-06T13:24:14Z
У Шотландії 5G-роботи трансформують точне землеробство
AgroPortal
2025-07-06T13:00:59Z
До якого замка підходить ключ: загадку треба розгадати за 8 секунд
GlavRed
2025-07-06T12:27:37Z
Як B2B-компаніям правильно обирати канали комунікації: повний гайд від сайту до соцмереж — колонка
AIN
2025-07-06T11:33:12Z
Чекати ще довго: інсайдер розповів, коли Sony випустить Playstation 6
InternetUA
2025-07-06T11:31:00Z
Астрономи виявили третій міжзоряний об'єкт у Сонячній системі: знайомтеся з A11pl3Z
24tv
2025-07-06T11:06:00Z