MY.UAНовини
Обдурити смерть․ Що таке біохакінг і як мільярдери та оточення Трампа хочуть жити вічно
Обдурити смерть․ Що таке біохакінг і як мільярдери та оточення Трампа хочуть жити вічно

Обдурити смерть․ Що таке біохакінг і як мільярдери та оточення Трампа хочуть жити вічно

Американський бізнесмен Браян Джонсон прагне жити вічно. Він приймає сотню пігулок щодня, дотримується суворого режиму харчування та постійно відстежує десятки біологічних показників свого організму. Його мета – не просто подовжити життя на кілька років, а повністю перемогти смерть.

Це звучить як наукова фантастика чи примха ексцентричного мільйонера, але Джонсон – не одинак. Він належить до руху, що набирає обертів, де людське тіло розглядають як ще один вид "заліза", яке можна вдосконалювати, оптимізувати та "апгрейдити". Прихильники так званого "покращення людини" (human enhancement) – серед яких і технобізнесмени на кшталт Ілона Маска та Пітера Тіля – експериментують із продовженням життя, імплантами для мозку та речовинами, що обіцяють зробити людей розумнішими, сильнішими та витривалішими.

Можна скептично ставитися до такого "апгрейду" людства – особливо з огляду на те, що ця тема нерідко межує з псевдонаукою або навіть нагадує суперечливі ідеї євгеніки XX століття. Але повністю відмахнутися від цього теж було б помилкою. Адже медицина вже давно не обмежується лише лікуванням хвороб – вона прагне зробити життя якіснішим. Питання в тому, як відрізнити перспективні наукові розробки від відвертого шахрайства та які правила гри встановити в цій сфері, що швидко зростає.

Здається, епоха біохакерів та "суперлюдей" вже не за горами, але чи готове до цього людство – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Олімпіада з допінгом: до чого тут MAGA

Історія The Economist про олігархів-"надлюдей" починається з Крістіана Ангермайєра, німецького техномільярдера, який вирішив, що його місія – покращити людство. Сталося це після того, як він випробував галюциногенні гриби. Багатій стверджує, що психоделіки відкрили перед ним "ворота до Бога", і тепер він хоче провести туди всіх охочих. Його інвестиційний фонд не лише фінансує дослідження таких препаратів для лікування психічних розладів, а й активно підтримує загальний розвиток технологій "покращення людини". Це означає не просто медичні інновації, а й розробки, які можуть зробити людей сильнішими, розумнішими та довгожителями.

Ангермайєр також вклався у фонд із призовим фондом 101 мільйон доларів, який має стимулювати наукові прориви у сфері боротьби зі старінням. Але його амбіції йдуть далі: він допомагає запускати Enhanced Games – альтернативу Олімпіаді, де атлети зможуть використовувати допінг та заробляти мільйон доларів за встановлення світових рекордів.


Крістіан Ангермайєр / Фото з соцмереж Ангермайєра

Звучить як фантазія? Але Ангермайєр далеко не єдиний, хто вірить у майбутнє "апгрейду" людського тіла. За оцінками консалтингової компанії IMARC, ринок технологій покращення людини – від переносних гаджетів, що відстежують здоров’я, до мозкових імплантів для боротьби з паралічем – вже оцінюється у 125 мільярдів доларів і зростає на понад 10% щороку. Лише в першій половині минулого року стартапи, що займаються продовженням життя, залучили майже 5 мільярдів доларів венчурного капіталу.

До перегонів за новими людськими можливостями приєдналися й важковаговики Кремнієвої долини. Співзасновник PayPal та Palantir Пітер Тіль, а також глава OpenAI Сем Альтман вливають мільйони у проєкти, які обіцяють змінити саме визначення людського потенціалу.

Але ентузіазм інвесторів підігріває не лише мрія про світ, де люди житимуть довше й бігатимуть швидше за олімпійських чемпіонів. Вони відчувають, що американська політична еліта дедалі прихильніше ставиться до техноутопізму і, можливо, навіть сприятиме його розвитку.

Минулого місяця Дональд Трамп-молодший, старший син президента США, приєднався до Ангермайєра та Тіля як інвестор в Enhanced Games.

Він заявив, що ці змагання уособлюють "досконалість, інновації та американське домінування на світовій арені – саме те, про що рух MAGA".

Людське тіло на апгрейді: науковий прорив чи небезпечна ілюзія

Ідея виходу за межі людських можливостей – не нова. Одяг, окуляри, кардіостимулятори чи пластична хірургія – усе це, по суті, технології покращення людини. Але як тільки розмова заходить про радикальне "оновлення" тіла, виникають страхи: від асоціацій з євгенікою до побоювань, що черговий нібито чудодійний препарат виявиться просто дорогим обманом.

  • Прихильники біохакінгу іноді звучать так, ніби вони з іншої реальності. Ілон Маск, окрім Tesla та SpaceX, розвиває Neuralink – компанію, яка працює над імплантами для мозку й обіцяє "суперсили".
  • А мільярдер-технопідприємець Браян Джонсон переконаний, що його особливий спосіб життя дозволить йому жити вічно. Але такі заяви часто ігнорують реальні наукові обмеження, жорсткі вимоги регуляторів та етичні дилеми.

Браян Джонсон (праворуч) із сином / Фото з соцмереж Джонсона

Що відомо про Браяна Джонсона

​Браян Джонсон (1977 року народження) – американський підприємець та біохакер, відомий своїми зусиллями у боротьбі зі старінням. У 2021 році він започаткував проєкт Project Blueprint, спрямований на уповільнення або навіть зворотний хід біологічного старіння. Джонсон дотримується суворого режиму, що передбачає прийом понад 100 добавок щодня, використання світлотерапії, стимуляцію блукаючого нерва та спеціальну дієту. Він стверджує, що завдяки цим заходам його біологічний вік зменшився на 5,1 року, а процес старіння сповільнився так, що за кожен календарний рік він старіє лише на вісім місяців. ​

Джонсон також експериментував із переливанням плазми, зокрема використання плазми свого сина, проте припинив ці процедури через відсутність відчутних результатів. Його підхід до боротьби зі старінням викликав суперечки серед експертів. Дейв Еспрі, відомий як "батько біохакінгу", критикував Джонсона за спроби "обдурити смерть" і наголошував на важливості ведення повноцінного життя, замість одержимості продовженням існування. ​ Нещодавно Джонсон опинився в центрі уваги через повідомлення про використання угод про нерозголошення (NDA) для приховування незвичайної поведінки на робочому місці, зокрема ходіння оголеним та обговорення особистих тем зі співробітниками. ​

Попри певну антинауковість, прихильники "покращення людини" активно досліджують три напрями:

  • біодобавки,
  • генну терапію,
  • нейроімпланти.

Індустрія харчових добавок уже зараз приносить 485 мільярдів доларів на рік. До цього додається використання ліків не за їхнім прямим призначенням. Наприклад, студенти приймають Adderall (препарат від СДУГ на основі амфетаміну) для підвищення концентрації. Гінкго, женьшень і гриби левової гриви популярні серед тих, хто хоче прокачати мозок.

У боротьбі зі старінням прихильники біохакінгу використовують нікотинамід мононуклеотид, спермідин, фосфокреатин і навіть тестостерон – не завжди за медичними показаннями. Наприклад, Роберт Кеннеді, новий міністр охорони здоров'я США, приймає тестостерон у рамках "омолоджувального протоколу", хоча клінічних досліджень для такого використання немає.

Більшість із цих речовин демонстрували певні позитивні ефекти в експериментах на мишах. Але чи працюють вони на людях – питання відкрите. Крім того, фармацевтичні компанії не зацікавлені в дослідженнях природних речовин, які не можна запатентувати, а отже, на них складно заробити мільярди.

У результаті ентузіасти типу Браяна Джонсона перетворюють себе на піддослідних. Джонсон витрачає 2 мільйони доларів на рік на власний "протокол омолодження": підйом о 5 ранку, 100 пігулок щодня, сувора веганська дієта, відсутність їжі після 11 ранку, відхід до сну о 20:30 і, звісно, сон наодинці заради кращого відпочинку.

Це ще не найрадикальніша частина його експериментів. Він повністю замінив свою плазму крові, перелив собі кров власного сина, сподіваючись на омолоджувальний ефект (цю теорію поки що підтверджено лише на мишах). Один із його особливих біомаркерів – тривалість нічних ерекцій, що навряд чи можна назвати загальновизнаним критерієм молодості.

Деякі вчені налаштовані скептично. Біохімік Чарльз Бреннер з американського центру медичних досліджень City of Hope називає підхід Джонсона "небезпечним багатолікарським коктейлем" і вважає його мрії про безсмертя ілюзією. Але поки немає масштабних клінічних випробувань, висновки залишаються здебільшого суб'єктивними.

Одним із перших офіційно схвалених досліджень у цій сфері став проєкт TAME, який перевірить, чи може метформін (препарат для діабетиків) уповільнювати старіння. Оскільки неможливо спостерігати за пацієнтами 80 – 90 років, замість тривалості життя оцінюватимуть розвиток вікових захворювань (рак, деменція тощо). Якщо результати будуть успішними, це може відкрити двері для нових експериментальних досліджень старіння.

Ще один напрямок – генна терапія. Генетик Гарварду Джордж Черч вважає, що межі людських можливостей через дієту та тренування майже досягнуто. Наступний крок – редагування генів.

Деякі наявні генні методи вже сьогодні мають потенціал для "апгрейду", наприклад збільшення виробництва еритроцитів для покращення витривалості або укріплення м'язів для людей з дистрофією. Це викликає занепокоєння антидопінгових агентств – адже такі втручання важко виявити.

Ще у 2006 році німецький тренер намагався отримати Repoxygen – експериментальний препарат для генетичного покращення витривалості. А компанія Rejuvenate Bio, заснована тим же Черчем, працює над технологією, що змусить людські клітини відновлюватися та повертатися у "молодий" стан. В експериментах на мишах вони дійсно жили довше.

Поки що лише одна компанія, Minicircle, офіційно пропонує генетичне покращення. Вона використовує бактеріальну ДНК для стимуляції вироблення фолістатину – гормону, що сприяє росту м’язів. Брайан Джонсон теж пройшов цю процедуру у приватній клініці Minicircle на острові Роатан в Гондурасі, сподіваючись не тільки наростити м’язи, а й "омолодити" свої хромосоми.

Цікаво! Локація клініки – напівавтономне місто Проспера. Завдяки особливому економічному статусу тут можна проводити медичні процедури, які заборонені або жорстко регулюються в інших країнах. Саме тому в місті з'являються клініки, що пропонують передові (або сумнівні) методи лікування та покращення людських можливостей.

Засновники та інвестори цього проєкту – далеко не випадкові люди. Серед них технобізнесмени Сем Альтман, Пітер Тіль і Марк Андрессен. Проте влада Гондурасу вже натякає на можливе скасування привілейованого статусу міста.

Інтерфейси мозок-комп'ютер: зв'язок із машинами стає реальністю

Одна з найбільш захопливих (і водночас тривожних) технологій у сфері людського вдосконалення – це мозкові імпланти та інтерфейси мозок-комп'ютер. Ці пристрої можуть як зчитувати сигнали мозку, так і передавати їх назад. Вони бувають у вигляді зовнішніх гарнітур або ж імплантуються прямо в мозок.

Попри те, що ця технологія ще молода, вона вже показала дивовижні результати. Вчені змогли розшифрувати активність ділянок мозку, що відповідають за зір, і навіть реконструювати побачені людиною зображення. А імплант Neuralink, розроблений компанією Ілона Маска, дав змогу паралізованому пацієнту керувати комп'ютером силою думки.

Маск заявляє, що наступним кроком стане можливість керувати штучними кінцівками, а згодом – навіть повернення зору сліпим людям (хоча поки що людські випробування не почалися). У довгостроковій перспективі він бачить такий інтерфейс не лише як засіб боротьби з інвалідністю, а і як спосіб під'єднати людський мозок до штучного інтелекту, радикально розширивши когнітивні можливості людини.

Інвестори активно підтримують цю ідею. Neuralink уже залучив кілька раундів фінансування, зокрема вкладення фонду Пітера Тіля у 2023 році. Ще дві компанії – Blackrock Neurotech і Synchron – також отримали підтримку таких технологічних гігантів, як Джефф Безос і Білл Гейтс.

Доки Neuralink працює над інвазивними імплантами, на ринку вже з'явилися інтерфейси "мозок-комп'ютер" – пристрої, які без операцій можуть впливати на мозкову активність. Наприклад, компанія Flow Neuroscience створила гарнітуру, що стимулює мозок електричними імпульсами та тестується в Британії для лікування депресії.

Але розробники йдуть далі – вони пропонують інтерфейси для підвищення концентрації, покращення пам’яті й навіть боротьби зі стресом. Деякі пристрої обіцяють допомогти вчасно розпізнавати втому, що може бути корисним у виснажливих професіях.

Лідером у цій сфері несподівано став Китай, де проводяться численні випробування мозково-комп'ютерного інтерфейсу на людях і мавпах. Нещодавно китайські науковці заявили про створення першого у світі безконтактного інтерфейсу, який дозволяє пілоту керувати дроном силою думки.

Чим складнішою стає ця технологія, тим гострішими стають етичні питання. Якщо мозково-комп'ютерні інтерфейси досягнуть рівня, коли вони зможуть суттєво змінювати поведінку або думки, постане загроза порушення приватності та навіть можливого контролю свідомості.

Поки що держави ставляться до цього стримано. Але деякі бізнесмени сподіваються, що в США незабаром будуть зняті обмеження на експериментальні методи покращення людини. Нова адміністрація США, як сподівається президент Enhanced Games Арон Д'Соуза, може відкрити шлях до революції в біотехнологіях.


Арон Д'Соуза / Фото Enhanced Games

Адміністрація Дональда Трампа вже нібито розглядає можливість послаблення регуляцій щодо анаболічних стероїдів, що може кардинально змінити ситуацію для спортсменів і бодибілдерів. До того ж німецький бізнесмен Ангермайєр також заявляє, що США усвідомлюють необхідність змінити правила розробки ліків, особливо тих, що спрямовані на продовження життя.

Попри захват ентузіастів, суспільство залишається розділеним. Дослідження 2018 року показало, що більшість американців підтримують технології, які відновлюють втрачені функції організму, наприклад, допомагають сліпим бачити. Але коли мова заходить про покращення здорової людини, підтримка різко падає.

Можливо, це лише страх перед невідомим, який зникне, коли технологія стане буденністю. Але можливо, що втручання в людську природу має певну межу, за якою нас чекають не суперсили, а проблеми, яких ми ще не передбачили.

Та ті, хто вірять у "надлюдство", не збираються зупинятися. На недавній конференції у Великій Британії вони проголосили апгрейд людини не лише правом, а й моральним обов’язком.

У нас є здатність подолати слабкість наших слабких біологічних форм і стати чимось більшим,
– заявив Д'Соуза.

Він переконаний, що його Enhanced Games змінять саме уявлення про старіння. Питання лише в тому, чи готові решта з нас зробити цей крок? Рух за "вдосконалення людини" стрімко набирає обертів. Хоча поки що це переважно поле для експериментів мільярдерів, нові технології можуть змінити саме поняття людських можливостей.

Головне питання – хто зможе собі це дозволити? Якщо технології покращення стануть реальністю, це може призвести до розколу суспільства на "звичайних" і "модифікованих" людей. І людство зануриться у ще одне небезпечне протистояння.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Влада Словаччини вб'є 350 ведмедів через часті напади на людей
Комсомольская правда
2025-04-02T16:37:12Z
Військова омбудсменка назвала дві ключові проблеми, на які скаржаться в ЗСУ
УкраинФорм
2025-04-02T16:36:54Z
Побита в Дубаї модель прийшла до тями: як даватиме свідчення
GlavRed
2025-04-02T16:34:13Z
«Бог був на нашому боці»: як Україна потопила флагман Чорноморського флоту РФ крейсер «Москва»
Vlasti
2025-04-02T16:27:56Z
В Україні планують створити екосистему полігонів - тестуватимуть новітні технології розмінування
УкраинФорм
2025-04-02T16:21:44Z
На Донеччині заступник командира залучав військових до власного будівництва
1News
2025-04-02T16:18:56Z
Колекціонер в Британії переписав будинок на українку: його родичі розпочали війну за спадок
Фокус
2025-04-02T16:15:16Z
З початку року омбудсмену надійшло понад 600 скарг про порушення "мовного" закону
Комсомольская правда
2025-04-02T16:12:25Z
В Україні запрацювала електронна система ВЛК: рішення комісій будуть у реєстрі
Antikor
2025-04-02T16:06:02Z
ЗМІ: Угорщина під час візиту Нетаньягу оголосить про відкриття посольства в Єрусалимі
Европейская правда
2025-04-02T16:37:58Z
Депутати-«слуги» із земельної комісії Київради, яких пов’язують з втікачем Комарницьким, задекларували елітну нерухомість та авто
Antikor
2025-04-02T16:37:54Z
АРМА розшукало в Іспанії активи депутата Одеської міськради на понад ₴40 мільйонів
УкраинФорм
2025-04-02T16:37:49Z
У Молдові заявили, що Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців
Европейская правда
2025-04-02T16:37:48Z
Харківський рецидивіст підтримував путіна у соцмережах
InternetUA
2025-04-02T16:37:16Z
Сумщина може стати одним із головних пріоритетів наступу РФ - Братчук
УкраинФорм
2025-04-02T16:33:42Z
Politico: Трамп визначився з майбутнім Маска у Білому домі
Хвиля
2025-04-02T16:33:39Z
«Євросолідарність» повідомила про заборону Порошенку виїхати до США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T16:33:32Z
Ще до 2030 року: в ЄС спрогнозували, коли Росія нападе на країни НАТО
24tv
2025-04-02T16:33:31Z
У Покровську залишаються 1300 жителів, гуманітарну допомогу везуть військові
УкраинФорм
2025-04-02T16:36:15Z
Графіки відключення води в Харкові 3 квітня: перелік адрес, де тимчасово перекриють труби
Политека
2025-04-02T16:31:28Z
На Донецькому напрямку прикордонники зупинили російський штурм - дронами знищили танк і дві БМП
УкраинФорм
2025-04-02T16:30:21Z
Комбат із "Маґури" назвав головні причини погіршення ситуації на фронті
FaceNews
2025-04-02T16:30:08Z
На Донеччині у березні відновили електрику в 166 населених пунктах
УкраинФорм
2025-04-02T16:27:15Z
Знищення Кримського мосту: відомо, коли Україна може завдати вирішального удару
GlavRed
2025-04-02T16:27:15Z
Сирський: Київська операція стала потужним сигналом для всього світу
Gazeta UA
2025-04-02T16:24:10Z
Нас чекає божевільна погода: перед снігопадами в Україну прийде справжнє літо
Telegraf
2025-04-02T16:15:28Z
Дикий вказав на найнебезпечніший напрямок у Донецькій області
Antikor
2025-04-02T16:09:39Z
Україна у березні експортувала товарів на $3,6 мільярда
УкраинФорм
2025-04-02T16:37:29Z
Головні боржники: хто в Україні ігнорує оплату за комунальні послуги
24tv
2025-04-02T16:21:10Z
Споживачам повернуть майже мільйон гривень за порушення у тарифах на ЖКП
УкраинФорм
2025-04-02T16:19:31Z
Китай першим у світі запускає комерційні перевезення на аеротаксі
24tv
2025-04-02T16:09:23Z
У Німеччині нові зміни в екорегулюваннях: які фінансові стимули отримають фермери
AgroPortal
2025-04-02T16:00:40Z
Вдалий час для покупки: скільки сьогодні потрібно витратити на купівлю 300 євро
24tv
2025-04-02T15:54:01Z
Продажі Stellantis в США впали в першому кварталі, тоді як продажі Fiat майже збільшились у чотири рази до зводної похибки
Топ Жир
2025-04-02T15:45:02Z
У Китаї будують найбільший у світі автозавод-місто для BYD, його площа більша за Париж – відео
24tv
2025-04-02T15:36:48Z
В Україні запрацював Державний реєстр спецдозволів на користування надрами
УкраинФорм
2025-04-02T15:21:36Z
У Національній бібліотеці для дітей вручили премію Нестайка
УкраинФорм
2025-04-02T16:21:46Z
У швейцарській Лозанні відбудеться концерт бандуристки Марини Круть
УкраинФорм
2025-04-02T15:55:20Z
"Янісу буде не так соромно": Сєдокова відповіла на цькування після смерті чоловіка
GlavRed
2025-04-02T15:27:20Z
Сховають недоліки і підкреслять переваги - ідеальні сукні для жінок plus-size
GlavRed
2025-04-02T15:27:09Z
Майстер грати складних персонажів: хто з голлівудських акторів міг би приміряти роль Кирила Буданова в кіно
Telegraf
2025-04-02T15:21:35Z
«Повертайся»: Зоряний Янгол презентувала пісню-надію для тих, хто чекає
Storyboom
2025-04-02T15:09:03Z
Гілляка тобі в сраку! Ми подивилися новий кварталівський фільм «раша гудбай» — і нам відібрало мову
Детектор М
2025-04-02T15:01:11Z
Російська співачка Нетребко вперше за шість років виступить у Лондонській Королівській опері
Комсомольская правда
2025-04-02T14:45:53Z
Сараєвський кінофестиваль оголосив про прийом заявок
УкраинФорм
2025-04-02T14:30:59Z
Тренер жіночої збірної України з футболу оцінив ситуацію у команді перед матчами Ліги націй
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T16:18:10Z
Арсенал провів перші переговори щодо підписання Ніко Вільямса — The Guardian
Football.ua
2025-04-02T16:12:46Z
Пушич прокоментував перемогу над Олександрією в Кубку України
Football.ua
2025-04-02T16:12:08Z
Моргун дебютував за Динамо Київ
Football.ua
2025-04-02T16:01:28Z
"Я здобуду перемогу": відомий боксер планує побитись із зірками хевівейту
24tv
2025-04-02T15:57:47Z
Головний тренер мадридського «Реала» постав перед судом за податкові махінації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T15:30:30Z
Непереможний українець повернувся у топ-10 рейтингу WBA
24tv
2025-04-02T15:30:12Z
"Шахтар" завдяки суперголу бразильця пройшов "Олександрію" у Кубку України
Telegraf
2025-04-02T15:16:32Z
Ексгравець НБА розповів про перебування у Бахмуті під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T15:09:02Z
Китай: перспективний напрямок для українських туристів у 2025
Gazeta UA
2025-04-02T16:34:42Z
Приносять чужих дітей, а своїх викидають: орнітолог пояснив повір'я про лелек
GlavRed
2025-04-02T16:27:46Z
Усе буде буквально сяяти: як повернути блиск нержавіючій сталі та прибрати плями
GlavRed
2025-04-02T16:27:33Z
Діти вкрали Chevrolet Camaro ZL1 з готелю, щоб поїхати у Діснейленд та відсадити гостей на парковці
Топ Жир
2025-04-02T16:15:58Z
Романтичний період: кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року
Фокус
2025-04-02T16:06:42Z
5 ритуалів після роботи, які допоможуть розслабитися: зможете повністю перезавантажитися
24tv
2025-04-02T15:30:16Z
Скільки кольорів має бути в кімнаті, щоб вона була дорогою та вишуканою на вигляд
24tv
2025-04-02T15:12:14Z
Елементарний засіб "розбудить" орхідею: вона зацвіте за лічені тижні
24tv
2025-04-02T15:12:00Z
Роблять дім ще бруднішим: від яких звичок під час прибирання варто відмовитися
24tv
2025-04-02T14:39:35Z
Удар балістикою по Кривому Рогу: кількість поранених зросла до 13, серед них - двоє дітей
УкраинФорм
2025-04-02T16:27:22Z
Чоловік загинув у своїй машині під час ракетного удару по Кривому Рогу, – ЗМІ
24tv
2025-04-02T16:24:12Z
На Закарпатті підліток загинув під колесами поїзда
Antikor
2025-04-02T16:06:47Z
На Миколаївщині затримали чоловіка, який за гроші підпалив трансформатор "Укрзалізниці"
Antikor
2025-04-02T16:01:50Z
У Києві викрили схему переправлення ухилянтів через кордон за 12 тисяч доларів
Antikor
2025-04-02T15:48:00Z
У Ізюмі чоловік втратив кисть при спробі розібрати знайдений невідомий предмет
ZN UA
2025-04-02T15:46:29Z
У Харкові російський БпЛА влучив у багатоповерхівку: постраждали пʼять людей
Мій Харків
2025-04-02T15:46:14Z
У Кривому Розі зросла кількість жертв рсійської атаки
1News
2025-04-02T15:45:01Z
Ворожий БПЛА "Молнія" атакував багатоповерхівку у Харкові: чим він особливий
Telegraf
2025-04-02T15:30:34Z
Недооцінений овоч – універсальний продукт, який містить безліч користі і довго зберігається
24tv
2025-04-02T15:45:00Z
Смерть через пробіотик: у Японії помер 70-річний чоловік після важкого Covid-19
Факти ICTV
2025-04-02T15:37:55Z
7 дієвих способів позбутися п'яткової шпори
24tv
2025-04-02T14:48:03Z
Зеленський підписав закон, який забороняє маскувати ліки під дієтичні добавки
Комсомольская правда
2025-04-02T14:37:50Z
Ігнорувати не можна: 5 видів болю, при яких слід негайно звернутися до лікаря
GlavRed
2025-04-02T14:27:57Z
₴6,3 млн. збитків під час закупівлі медобладнання – судитимуть співробітницю Інституту отоларингології та підрядників
Украина Криминальная
2025-04-02T14:12:16Z
У США звільнили провідних медичних співробітників та науковців
24tv
2025-04-02T14:06:57Z
Як безплатно пройти алергопроби в Україні: види аналізів та куди звертатися
Факти ICTV
2025-04-02T14:03:16Z
Чому митися щодня – шкідливо: неочікувана відповідь
24tv
2025-04-02T13:51:17Z
Інженер створив програму, що обмежує потужність ПК залежно від ціни на електрику
InternetUA
2025-04-02T16:28:23Z
Samsung представила Galaxy Tab S10 FE в Україні ─ планшет з Android 15 за 21,8 тис. грн
ITC
2025-04-02T16:12:36Z
У Каліфорнії створили найменшого у світі літаючого робота
InternetUA
2025-04-02T15:57:14Z
Google News відтепер не підтримуватиме ручне створення сторінок медіа: як це вплине на показ контенту?
Детектор М
2025-04-02T15:49:22Z
Електронні сигарети все частіше спричиняють пожежі: винні літій-іонні батареї
Фокус
2025-04-02T15:45:55Z
У Німеччині 3D-принтер допоміг утилізувати майже 2 мільйони тонн сміття
24tv
2025-04-02T15:42:21Z
Польща посилює боротьбу з мовою ворожнечі в інтернеті
Antikor
2025-04-02T15:42:05Z
Цей точно згорів: AMD Ryzen 9 9950X3D вийшов з ладу під час гри
ITC
2025-04-02T15:40:42Z
Qualcomm анонсувала Snapdragon 8s Gen 4 ─ флагманські можливості з меншою ціною
ITC
2025-04-02T15:40:07Z
Hongqi презентував новий електричний кросовер Tiangong 06
AutoCentre
2025-04-02T15:07:35Z
Доставки Tesla в першому кварталі впали сильніше, ніж очікувало Волл-стріт
Топ Жир
2025-04-02T14:45:00Z
Новий Mazda CX-6e відкриває свої двері: схожий на Tesla Model Y, який нас цікавить
Топ Жир
2025-04-02T14:15:13Z
На оборонній виставці LAAD у Ріо-де-Жанейро показали цікаві машини Tatra
AutoCentre
2025-04-02T14:07:51Z
Під час купівлі чи ДТП: як перевірити авто за номерами
Gazeta UA
2025-04-02T14:00:38Z
ДТЗ оновив модельний ряд мотоблоків: покращена КПП та додаткові функції
AgroPortal
2025-04-02T14:00:08Z
Завдяки електромобілю: Subaru встановила рекорд продажів
AutoGeek
2025-04-02T13:57:19Z
Honda продаватиме по запчастинах уславлені гоночні авто
Фокус
2025-04-02T13:51:40Z
Італія посилить охорону дилерських центрів Tesla після знищення 17 машин
Европейская правда
2025-04-02T13:37:02Z