MY.UAНовини
Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ
Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ

Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ

Українські медіа продовжують формувати суспільне ставлення до біженців та переселенців.

Оригінал публікації — за посиланням на сайті ІМІ.

Понад 11 мільйонів українців змушені були залишити свої домівки через війну – частина опинилася за кордоном, інші стали внутрішніми переселенцями. У цій складній гуманітарній реальності українські медіа продовжують формувати суспільне ставлення до біженців та переселенців – іноді конструктивно, іноді з маніпуляціями, а часом і в умовах інформаційного тиску з боку російської пропаганди. 

Дослідження Інституту масової інформації (ІМІ) показує, як саме змінюється тональність і фокус у висвітленні тем, що стосуються мільйонів постраждалих українців.

  • Дослідники ІМІ не зафіксували в моніторинговий період матеріалів, які б містили мову ворожнечі чи дискримінацію щодо переселенців та біженців (серед медіа, які потрапили до вибірки*). 
  • Попри відсутність мови ворожнечі в проаналізованій вибірці дослідження ІМІ показує, що маніпулятивні заголовки та поодинокі випадки джинси продовжують підривати довіру до медіа. Особливо це стосується резонансних тем, таких як правовий статус біженців за кордоном. Помітно, що деякі медіа мають дилему балансу між журналістською етикою та тиском трафіку.
  • Медіа дедалі частіше розповідають про переселенців як про людей, що не лише пережили втрати, а й здатні адаптуватися, допомагати іншим і навіть впливати на середовище довкола. Така зміна наративу з "жертви" на "агента змін" є дуже позитивною і працює як інструмент зниження стигматизації та страху перед переселенцями.
  • Попри наявність великої зацікавленої аудиторії значна частина медійного покриття має фрагментарний, реактивний характер. Матеріали часто не містять глибини або системної аналітики.
  • Медіа трішки більше пишуть про тих, хто виїхав за кордон (56% загальної кількості згадок), ніж про внутрішніх переселенців (44%).
  • Найбільше матеріалів про ці групи населення писала редакція Суспільне.Новини (23% загальної кількості матеріалів у моніторинговий період). Найменше – NV та "Кореспондент" (по 5%);
  • Здебільшого в медіа публікують матеріали про переселенців та біженців (79% загальної кількості матеріалів у вибірці). У 21% матеріалів було подано інформацію для переселенців та біженців.

Що українські медіа пишуть про біженців і переселенців

Легалізація, життєві історії та виплати – топтеми, які стосувалися переселенців та біженців

У моніторинговий період найбільше згадок про переселенців та біженців стосувалося легалізації та правового статусу українських громадян за кордоном (26,6% загальної кількості матеріалів, які потрапили до моніторингу). Найбільше матеріалів на цю тему готували редакції "24 каналу", РБК-Україна та Цензор.Нет.

У моніторинговий період більшість матеріалів стосувалася повідомлень про нібито скасування правового статусу українських біженців у США.

  • "Трамп планує у квітні позбавити 240 тисяч українців у США статусу біженців, – Reuters" (24 канал)
  • "Трамп позбавить законного статусу українських біженців у США, – Reuters" (УНІАН)

Не обійшлося без маніпуляцій на цю тему. Редакція ТСН розмістила матеріал із заголовком, що емоційно натякав на депортацію українських біженців, які перебувають у США.

Скриншот матеріалу із сайту ТСН

На відміну від більшості редакцій журналісти ТСН використали в матеріалі емоційно забарвлену лексику, що суперечить журналістському стандарту відокремлення фактів від оцінок. Крім маніпулятивного подання, заголовок із фразою "Трамп депортує українців" не лише був клікбейтним, а й міг спричинити хвилю паніки серед української діаспори в США. Водночас сам текст не містив підтвердження масової депортації українців, а йшлося лише про зміни в міграційній політиці загалом. Згодом кілька українських медіа опублікували спростування цієї дезінформації.

  • "Білий дім про скасування тимчасового правового статусу для українських біженців: Жодного рішення не ухвалено" (NV)
  • "У Білому домі спростували інформацію щодо скасування правового статусу для українців" (РБК Україна)

Крім того, редакції готували матеріали про оновлені правила перебування українців за кордоном. "24 канал" та РБК-Україна підготували найбільшу кількість матеріалів для українських біженців, які мали ознаки SEO-контенту (пошукова оптимізація сайту). 

Скриншот матеріалів із сайтів "24 канал" та РБК-Україна з ознаками SEO

Публікації такого контенту, окрім корисної інформації для читачів, можуть принести редакції гарний трафік з пошукових систем, адже в таких матеріалах використовують лексеми з високим пошуковим потенціалом. 

Як українські медіа формують образ переселенців через особисті історії

16,6% матеріалів стосувалися життєвих історій українських біженців та переселенців. Найбільше таких історій опублікувала редакція Суспільне.Новини. Це пов'язане з великою кількістю регіональних філій, які створюють власний ексклюзивний контент. Журналісти Суспільного можуть залучати різноманітні персональні історії вимушено переміщених українців.

Моніторинг ІМІ засвідчив, що українські медіа через персональні історії формують переважно позитивно-ресурсний образ переселенців. Це важливо в умовах війни, коли суспільство перебуває в стані підвищеної тривожності, втоми й часто шукає "винних" у власних труднощах. 

  • "Відв’язували з ланцюгів і забирали з собою". Ветлікарка з Донбасу вивезла майже 40 котів та собак до Дніпропетровщини" (Суспільне)
  • "Їхні можливості – наші руки". Перукарка з Донецька безоплатно стриже переселенців у модульному містечку Львова" (Суспільне)
  • "Хочеться, щоб в нас повірили": у Черкасах працює педіатрична амбулаторія Маріуполя" (Суспільне)
  • "У них немає іншого дому". Чому на Івано-Франківщині літні самотні переселенці змушені жити у лікарнях" (Суспільне)

Таке подання матеріалів, у яких переселенці виступають не лише як жертви, а і як агенти змін, активізує в аудиторії механізм співпереживання і потенційно – бажання допомагати. Матеріали про ветлікарку, яка вивезла тварин, перукарку, яка безкоштовно допомагає, підприємців, які почали працювати в нових містах, показують, що переселенці приносять користь своїм новим громадам.

Редакція "24 каналу" підготувала матеріали з порадами від юристів через персональні історії українців, які втратили дім через війну.

  • "Втратили дім, двічі втікали від війни й готові почати все спочатку: історія родини з Авдіївки" (24 канал)
  • "Отримати компенсацію за знищене житло майже неможливо": історія Сергія Лиманського з Донеччини" (24 канал)

Редакції Oboz.ua та NV опублікували матеріали про вимушених переселенців та біженців, як їм вдалось адаптуватися та набути нового досвіду.

  • "Планую повернутись в Україну, набуті навички та досвід я зможу використати під час відбудови. Історія біженки в Австралії" (Oboz.ua)
  • "Люблю шукати спільні сенси". Власниця кафе Кримський дворик розповідає про похідний хліб, чіберек, Рамадан та ділиться рецептами" (NV)

Медіа (особливо Суспільне, "24 канал", частково NV та інші редакції) дедалі більше формують інклюзивний та гуманізований образ переселенця: це людина з історією, вразливістю, але й з потенціалом і ресурсами. Така модель комунікації не лише сприяє соціальній згуртованості, а й знижує ризики дискримінації, страх та стигматизацію переселенців.

Через журналістські тексти аудиторія медіа створює для себе образ переселенців, тому для медіа важливо показати різні історії, не лише про те, що вимушені переселенці – це заручники обставин, а і як активних, рушійних українців, які можуть адаптуватися та надихати інших на зміни. Крім того, різні матеріали з життєвими історіями можуть стимулювати державу, суспільство та волонтерські рухи розуміти реальні проблеми та потреби чутливої групи українців.

Від компенсацій до джинси

11,1% матеріалів стосувалися виплат. Так, майже кожна редакція підготувала матеріали щодо фінансової допомоги від держави, благодійних фондів та організацій, на яку можуть податись українські біженці чи переселенці. Здебільшого такі матеріали були конструктивні, мали додаткову та контактну інформацію.

  • "У Києві малозабезпечені сім'ї й ВПО можуть отримати матеріальну допомогу від міста. Куди звертатися" (Суспільне)
  • "В Австрії узгодили важливе рішення: чи продовжать виплати українським біженцям" (24 канал)
  • "Українці можуть отримати фінансову допомогу від міськради: хто саме та за яких умов" (Oboz.ua)

У 8% матеріалах йшлося про повернення до України біженців з-за кордону. У матеріалах на цю тему йшлося про те, що Кабмін виділив Міністерству національної єдності 150 мільйонів гривень з держбюджету на сприяння поверненню українських біженців.

Здебільшого медіа поширили цей інфопривід без додаткової інформації про те, як саме держава планує втілювати цей план та витрачати на це кошти. Крім того, редакції створювали поодинокі матеріали про настрої біженців та за яких умов українці готові повернутися додому.

  • "Хто з українців готовий повернутися в Україну: як змінюються настрої мігрантів і що на це впливає" (РБК-Україна)

Також медіа опублікували інформацію щодо нової хвилі українських біженців у Європі. Цей інфопривід виник у медіа через начебто відмови США надалі допомагати Україні.

  • "Європа готується до нової хвилі біженців з України" (Кореспондент)
  • "Європейський Союз готується до нової хвилі біженців з України – Politico" (Українська правда)

Також у медіа траплялися матеріали (4,5% загальної кількості) щодо компенсації на житло українцям, які втратили домівки через війну. Редакції поширювали меседж Дениса Шмигаля про те, що понад 1300 родин ВПО отримали компенсації за втрачене житло через житлові сертифікати за програмою "єВідновлення".

3,5% матеріалів стосувалися допомоги ВПО. Здебільшого матеріали на цю тему стосувалися благодійної допомоги від Фонду Ріната Ахметова. 

Скриншот матеріалів з ознаками іміджевої джинси на користь Ріната Ахметова

Такі матеріали не є сенсаційними, оскільки експерти ІМІ неодноразово фіксували, що Рінат Ахметов має найбільше іміджевих згадок у матеріалах з ознаками джинси. Так, серед усіх клієнтів замовних матеріалів у медіа компанії та бізнес Ахметова мають 19% із загальної кількості джинси. Крім того, експерти ІМІ писали про те, як Ахметову створюють образ рятівника та благодійника. Важливо також зазначити, що благодійні фонди, зокрема Ахметова, інші волонтери, активісти, організації закривають значну частину гуманітарних та військових потреб. Їхня робота потрібна та вкрай необхідна суспільству, адже через брак ресурсів держава не може закрити всі потреби.

Крім того, українські редакції готували матеріали, які стосувалися тем роботи, освіти, податків, статистичних даних щодо переселенців, евакуації, конфліктних ситуацій та здоров'я.

Власні, іноземні та офіційні джерела – ядро інформації про біженців та переселенців  

Майже третина матеріалів (35,2% вибірки) є власними журналістськими текстами, які стосувалися теми біженців та переселенців. У моніторинговий період редакція Суспільне.Новини створила найбільше власних ексклюзивних матеріалів. Така кількість пов'язана з активною роботою регіональних філій, які створювали матеріали з життєвими історіями переселенців.

24,6% текстів мали посилання на іноземні медіа чи організації. Зазвичай ці матеріали стосувалися легалізації, оновлення правил перебування чи новин про нову хвилю українських біженців. Найчастіше це джерело інформації використовували редакції "24 каналу" та Oboz.ua.

Майже кожен п'ятий матеріал (19,6%) має посилання на офіційне джерело інформації. Результати дослідження показують, що здебільшого офіційні джерела комунікують через соціальні мережі (офіційні верифіковані сторінки на фейсбуці чи телеграм-канали). У моніторинговий період офіційні особи комунікували на тему повернення українців, компенсацій на житло та виплат.

9,5% текстів мали посилання на медіа. Найчастіше посилалися на інші медіа журналісти редакції Цензор.Нет, коли публікували матеріали щодо легалізації українських біженців.

У 6% текстів українські редакції посилалися на дописи в соціальних мережах. Здебільшого редакції посилалися на сторінки організацій чи благодійних фондів на фейсбуці, а також траплялися поодинокі посилання на пости в соцмережі X.

У поодиноких випадках медіа публікували матеріали без посилання на джерело інформації.

***

В українських медіа є великий потенціал у залученні додаткової аудиторії українців, які живуть за кордоном, адже результати дослідження ІМІ показують, що попри значну кількість біженців за кордоном українці не мають функціональних медіа, орієнтованих на місцеву українську аудиторію. Дослідження ІМІ показує, що зазвичай такі медіапроєкти мають стихійний характер, працюють нерегулярно та залежать від грантового фінансування або волонтерської підтримки.

Крім того, в різних медіа не вистачає систематичного голосу переселенців та їхніх історій, адже матеріали про ці чутливі групи українців радше мають стихійне висвітлення.

Рекомендації ІМІ, як збільшити кількість якісних матеріалів у медіа про переселенців та біженців

Передивіться та підрахуйте, як часто ваша редакція пише про ці групи українців. Пам'ятайте, що 11,5 млн українців залишили свої домівки через війну і серед них може бути й ваша аудиторія.

  1. Співпрацюйте з громадськими організаціями та експертами, які можуть надавати свіжу, актуальну інформацію.
  2. Підвищуйте інтерес аудиторії різними форматами та темами, де трапляються новини про і для українців, які залишили домівки через війну.
  3. Надавайте голос переселенцям та біженцям. Історії про життя та адаптацію можуть показати реальні проблеми та труднощі, які трапляються в житті людей.
  4. Використовуйте SEO-оптимізацію матеріалів, адже українці можуть через пошукові системи знаходити корисну інформацію для себе, а ваша редакція отримуватиме нову аудиторію.

Що ще почитати медійникам?

*Дослідження контенту проводилося з 3 до 16 лютого 2025 року включно за допомогою власних роботизованих інструментів у 10 загальнонаціональних онлайн-медіа: ТСН, "Українська правда", NV, Цензор.Нет, "Обозреватель", РБК-Україна, "Кореспондент.net", УНІАН, "24 канал", Суспільне. Вибірка охоплює 199 матеріалів з лексемами, які стосувалися біженців та переселенців.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Дональд Трамп вызвал бурю ярости у американских епископов из-за одного изображения
Comments UA
2025-05-04T11:33:23Z
Украине передадут новую систему Patriot - СМИ
Корреспондент
2025-05-04T18:39:45Z
Павел прокомментировал отправку войск в Украину
Корреспондент
2025-05-04T18:19:52Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
2025-05-04T17:18:34Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
"Просто не верю! Вы сдурели?": жена "Холостяка" Черкасова похвасталась концертом Меладзе и нарвалась на хейт/Блогерша попыталась оправдаться, но стало еще хуже
Апостроф
2025-04-28T08:39:20Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Задержание без повестки: украинцев пакуют прямо на улице – кому стоит быть на чеку
Знай
2025-05-04T18:30:43Z
Избрание нового Папы: как понтифики выбирают себе имя и почему не оставляют свое
TSN
2025-05-04T18:19:02Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Какое сырье больше выросло в цене: итоги за текущий год
Comments UA
2025-05-04T18:30:33Z
Подорожание хлеба в Харькове: насколько придется переплачивать
Политека
2025-05-04T17:01:33Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Полиция Бразилии предотвратила теракт на рекордном концерте Леди Гага
Комсомольская правда
2025-05-04T18:42:29Z
Спасатели ликвидировали пожар в Гидропарке
Корреспондент
2025-05-04T16:27:22Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Брянской области подвергся атаке завод Стрела
Корреспондент
2025-05-04T15:12:16Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Ночные перекусы, которые утоляют голод: девять самых полезных
Gazeta UA
2025-05-04T17:54:25Z
Когда дозы не имеют значения: мужчина сделал 217 прививок и не только выжил
Знай
2025-05-04T17:51:20Z
Утром или вечером: когда лучше принимать душ
Gazeta UA
2025-05-04T17:36:59Z
Почему не стоит увлекаться шашлыками: объяснение
Gazeta UA
2025-05-04T16:06:55Z
Почему возникает смех без причины: объяснение ученых
Gazeta UA
2025-05-04T15:54:02Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Как вернуть белоснежность подоконнику: пять действенных способов, которые вас не разочаруют
Gazeta UA
2025-05-04T17:39:29Z
Забудьте про грядки: эта хитрость позволит вам создать цветник мечты за несколько минут
Telegraf
2025-05-04T16:15:50Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Отключение света в Запорожье с 5 по 11 мая: появился список адресов тех, кто будет без электроэнергии
Политека
2025-05-04T17:31:04Z
Придется платить по максимуму: кто получит платежки за воду с "сюрпризом"
Знай
2025-05-04T17:30:45Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
В матче с Полесьем Александрия была удачливее
Корреспондент
2025-05-04T18:09:46Z
Челсі переграв чемпіонський Ліверпуль
Football.ua
2025-05-04T17:31:59Z
Красюк: Если идти по проторенной - неожиданностей можно избежать
Корреспондент
2025-05-04T17:15:23Z
"Зассали": в России обиделись на норвежцев
Telegraf
2025-05-04T16:18:26Z
Красюк: Были бы бои, а оставлять ли бокс, решать Александру Усику
Корреспондент
2025-05-04T15:51:00Z
Кроуфорд намерен превзойти Альвареса в сентябре
Корреспондент
2025-05-04T13:39:36Z
Олимпийскую чемпионку сравнивают с Микки Маусом, но она этому не рада
Telegraf
2025-05-04T13:30:14Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Леклер пропустит спринт Гран-при Майами из-за повреждения болида
Корреспондент
2025-05-03T19:48:55Z
Формула 1: 18-летний пилот Мерседес побил рекорд Феттеля
Корреспондент
2025-05-03T14:15:57Z
Монстр на 700 "лошадок": в Украину приехал уникальный пикап Ford за 4,6 млн грн
Знай
2025-05-03T11:51:49Z
Говорить "лобовое стекло" - ошибка. Как правильно на украинском
Gazeta UA
2025-05-03T11:10:30Z
Никогда не отвечайте на эти три вопроса полицейского, иначе могут быть проблемы
Comments UA
2025-05-03T10:42:58Z
Штрафы от ПДД могут обернуться конфискацией авто: юрист объяснил детали
Знай
2025-05-03T03:51:06Z
Дорожный знак, по которому приходят большие штрафы: о чем должны знать водители
Знай
2025-05-02T12:51:03Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Давние фанаты Final Fantasy давно ждали такую игру: Эксперт объяснил взрывную популярность Clair Obscur: Expedition 33
GameMag
2025-05-04T18:28:16Z
Фантастика рядом: какие планеты из "Звездных войн" могут существовать на самом деле
TSN
2025-05-04T18:19:51Z
Как сделать скриншот на компьютере или ноутбуке: три простых способа
Gazeta UA
2025-05-04T18:15:03Z
Разработчики Helldivers 2 обещают, что игроки "обо*рут штаны": сюрприз, что "снесет крышу"
Знай
2025-05-04T15:51:21Z
Владелец дома нашел в шкафу жуткую записку: что его удивило
Фокус
2025-05-04T15:06:06Z
Star Wars: Grand Collection вышла на День «Звёздных войн»
GameMag
2025-05-04T14:55:11Z
Таинственный гость в окрестностях Солнечной системы: астрономы обнаружили возможную девятую планету
Знай
2025-05-04T14:51:27Z