MY.UAНовини
Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ
Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ

Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ

Українські медіа продовжують формувати суспільне ставлення до біженців та переселенців.

Оригінал публікації — за посиланням на сайті ІМІ.

Понад 11 мільйонів українців змушені були залишити свої домівки через війну – частина опинилася за кордоном, інші стали внутрішніми переселенцями. У цій складній гуманітарній реальності українські медіа продовжують формувати суспільне ставлення до біженців та переселенців – іноді конструктивно, іноді з маніпуляціями, а часом і в умовах інформаційного тиску з боку російської пропаганди. 

Дослідження Інституту масової інформації (ІМІ) показує, як саме змінюється тональність і фокус у висвітленні тем, що стосуються мільйонів постраждалих українців.

  • Дослідники ІМІ не зафіксували в моніторинговий період матеріалів, які б містили мову ворожнечі чи дискримінацію щодо переселенців та біженців (серед медіа, які потрапили до вибірки*). 
  • Попри відсутність мови ворожнечі в проаналізованій вибірці дослідження ІМІ показує, що маніпулятивні заголовки та поодинокі випадки джинси продовжують підривати довіру до медіа. Особливо це стосується резонансних тем, таких як правовий статус біженців за кордоном. Помітно, що деякі медіа мають дилему балансу між журналістською етикою та тиском трафіку.
  • Медіа дедалі частіше розповідають про переселенців як про людей, що не лише пережили втрати, а й здатні адаптуватися, допомагати іншим і навіть впливати на середовище довкола. Така зміна наративу з "жертви" на "агента змін" є дуже позитивною і працює як інструмент зниження стигматизації та страху перед переселенцями.
  • Попри наявність великої зацікавленої аудиторії значна частина медійного покриття має фрагментарний, реактивний характер. Матеріали часто не містять глибини або системної аналітики.
  • Медіа трішки більше пишуть про тих, хто виїхав за кордон (56% загальної кількості згадок), ніж про внутрішніх переселенців (44%).
  • Найбільше матеріалів про ці групи населення писала редакція Суспільне.Новини (23% загальної кількості матеріалів у моніторинговий період). Найменше – NV та "Кореспондент" (по 5%);
  • Здебільшого в медіа публікують матеріали про переселенців та біженців (79% загальної кількості матеріалів у вибірці). У 21% матеріалів було подано інформацію для переселенців та біженців.

Що українські медіа пишуть про біженців і переселенців

Легалізація, життєві історії та виплати – топтеми, які стосувалися переселенців та біженців

У моніторинговий період найбільше згадок про переселенців та біженців стосувалося легалізації та правового статусу українських громадян за кордоном (26,6% загальної кількості матеріалів, які потрапили до моніторингу). Найбільше матеріалів на цю тему готували редакції "24 каналу", РБК-Україна та Цензор.Нет.

У моніторинговий період більшість матеріалів стосувалася повідомлень про нібито скасування правового статусу українських біженців у США.

  • "Трамп планує у квітні позбавити 240 тисяч українців у США статусу біженців, – Reuters" (24 канал)
  • "Трамп позбавить законного статусу українських біженців у США, – Reuters" (УНІАН)

Не обійшлося без маніпуляцій на цю тему. Редакція ТСН розмістила матеріал із заголовком, що емоційно натякав на депортацію українських біженців, які перебувають у США.

Скриншот матеріалу із сайту ТСН

На відміну від більшості редакцій журналісти ТСН використали в матеріалі емоційно забарвлену лексику, що суперечить журналістському стандарту відокремлення фактів від оцінок. Крім маніпулятивного подання, заголовок із фразою "Трамп депортує українців" не лише був клікбейтним, а й міг спричинити хвилю паніки серед української діаспори в США. Водночас сам текст не містив підтвердження масової депортації українців, а йшлося лише про зміни в міграційній політиці загалом. Згодом кілька українських медіа опублікували спростування цієї дезінформації.

  • "Білий дім про скасування тимчасового правового статусу для українських біженців: Жодного рішення не ухвалено" (NV)
  • "У Білому домі спростували інформацію щодо скасування правового статусу для українців" (РБК Україна)

Крім того, редакції готували матеріали про оновлені правила перебування українців за кордоном. "24 канал" та РБК-Україна підготували найбільшу кількість матеріалів для українських біженців, які мали ознаки SEO-контенту (пошукова оптимізація сайту). 

Скриншот матеріалів із сайтів "24 канал" та РБК-Україна з ознаками SEO

Публікації такого контенту, окрім корисної інформації для читачів, можуть принести редакції гарний трафік з пошукових систем, адже в таких матеріалах використовують лексеми з високим пошуковим потенціалом. 

Як українські медіа формують образ переселенців через особисті історії

16,6% матеріалів стосувалися життєвих історій українських біженців та переселенців. Найбільше таких історій опублікувала редакція Суспільне.Новини. Це пов'язане з великою кількістю регіональних філій, які створюють власний ексклюзивний контент. Журналісти Суспільного можуть залучати різноманітні персональні історії вимушено переміщених українців.

Моніторинг ІМІ засвідчив, що українські медіа через персональні історії формують переважно позитивно-ресурсний образ переселенців. Це важливо в умовах війни, коли суспільство перебуває в стані підвищеної тривожності, втоми й часто шукає "винних" у власних труднощах. 

  • "Відв’язували з ланцюгів і забирали з собою". Ветлікарка з Донбасу вивезла майже 40 котів та собак до Дніпропетровщини" (Суспільне)
  • "Їхні можливості – наші руки". Перукарка з Донецька безоплатно стриже переселенців у модульному містечку Львова" (Суспільне)
  • "Хочеться, щоб в нас повірили": у Черкасах працює педіатрична амбулаторія Маріуполя" (Суспільне)
  • "У них немає іншого дому". Чому на Івано-Франківщині літні самотні переселенці змушені жити у лікарнях" (Суспільне)

Таке подання матеріалів, у яких переселенці виступають не лише як жертви, а і як агенти змін, активізує в аудиторії механізм співпереживання і потенційно – бажання допомагати. Матеріали про ветлікарку, яка вивезла тварин, перукарку, яка безкоштовно допомагає, підприємців, які почали працювати в нових містах, показують, що переселенці приносять користь своїм новим громадам.

Редакція "24 каналу" підготувала матеріали з порадами від юристів через персональні історії українців, які втратили дім через війну.

  • "Втратили дім, двічі втікали від війни й готові почати все спочатку: історія родини з Авдіївки" (24 канал)
  • "Отримати компенсацію за знищене житло майже неможливо": історія Сергія Лиманського з Донеччини" (24 канал)

Редакції Oboz.ua та NV опублікували матеріали про вимушених переселенців та біженців, як їм вдалось адаптуватися та набути нового досвіду.

  • "Планую повернутись в Україну, набуті навички та досвід я зможу використати під час відбудови. Історія біженки в Австралії" (Oboz.ua)
  • "Люблю шукати спільні сенси". Власниця кафе Кримський дворик розповідає про похідний хліб, чіберек, Рамадан та ділиться рецептами" (NV)

Медіа (особливо Суспільне, "24 канал", частково NV та інші редакції) дедалі більше формують інклюзивний та гуманізований образ переселенця: це людина з історією, вразливістю, але й з потенціалом і ресурсами. Така модель комунікації не лише сприяє соціальній згуртованості, а й знижує ризики дискримінації, страх та стигматизацію переселенців.

Через журналістські тексти аудиторія медіа створює для себе образ переселенців, тому для медіа важливо показати різні історії, не лише про те, що вимушені переселенці – це заручники обставин, а і як активних, рушійних українців, які можуть адаптуватися та надихати інших на зміни. Крім того, різні матеріали з життєвими історіями можуть стимулювати державу, суспільство та волонтерські рухи розуміти реальні проблеми та потреби чутливої групи українців.

Від компенсацій до джинси

11,1% матеріалів стосувалися виплат. Так, майже кожна редакція підготувала матеріали щодо фінансової допомоги від держави, благодійних фондів та організацій, на яку можуть податись українські біженці чи переселенці. Здебільшого такі матеріали були конструктивні, мали додаткову та контактну інформацію.

  • "У Києві малозабезпечені сім'ї й ВПО можуть отримати матеріальну допомогу від міста. Куди звертатися" (Суспільне)
  • "В Австрії узгодили важливе рішення: чи продовжать виплати українським біженцям" (24 канал)
  • "Українці можуть отримати фінансову допомогу від міськради: хто саме та за яких умов" (Oboz.ua)

У 8% матеріалах йшлося про повернення до України біженців з-за кордону. У матеріалах на цю тему йшлося про те, що Кабмін виділив Міністерству національної єдності 150 мільйонів гривень з держбюджету на сприяння поверненню українських біженців.

Здебільшого медіа поширили цей інфопривід без додаткової інформації про те, як саме держава планує втілювати цей план та витрачати на це кошти. Крім того, редакції створювали поодинокі матеріали про настрої біженців та за яких умов українці готові повернутися додому.

  • "Хто з українців готовий повернутися в Україну: як змінюються настрої мігрантів і що на це впливає" (РБК-Україна)

Також медіа опублікували інформацію щодо нової хвилі українських біженців у Європі. Цей інфопривід виник у медіа через начебто відмови США надалі допомагати Україні.

  • "Європа готується до нової хвилі біженців з України" (Кореспондент)
  • "Європейський Союз готується до нової хвилі біженців з України – Politico" (Українська правда)

Також у медіа траплялися матеріали (4,5% загальної кількості) щодо компенсації на житло українцям, які втратили домівки через війну. Редакції поширювали меседж Дениса Шмигаля про те, що понад 1300 родин ВПО отримали компенсації за втрачене житло через житлові сертифікати за програмою "єВідновлення".

3,5% матеріалів стосувалися допомоги ВПО. Здебільшого матеріали на цю тему стосувалися благодійної допомоги від Фонду Ріната Ахметова. 

Скриншот матеріалів з ознаками іміджевої джинси на користь Ріната Ахметова

Такі матеріали не є сенсаційними, оскільки експерти ІМІ неодноразово фіксували, що Рінат Ахметов має найбільше іміджевих згадок у матеріалах з ознаками джинси. Так, серед усіх клієнтів замовних матеріалів у медіа компанії та бізнес Ахметова мають 19% із загальної кількості джинси. Крім того, експерти ІМІ писали про те, як Ахметову створюють образ рятівника та благодійника. Важливо також зазначити, що благодійні фонди, зокрема Ахметова, інші волонтери, активісти, організації закривають значну частину гуманітарних та військових потреб. Їхня робота потрібна та вкрай необхідна суспільству, адже через брак ресурсів держава не може закрити всі потреби.

Крім того, українські редакції готували матеріали, які стосувалися тем роботи, освіти, податків, статистичних даних щодо переселенців, евакуації, конфліктних ситуацій та здоров'я.

Власні, іноземні та офіційні джерела – ядро інформації про біженців та переселенців  

Майже третина матеріалів (35,2% вибірки) є власними журналістськими текстами, які стосувалися теми біженців та переселенців. У моніторинговий період редакція Суспільне.Новини створила найбільше власних ексклюзивних матеріалів. Така кількість пов'язана з активною роботою регіональних філій, які створювали матеріали з життєвими історіями переселенців.

24,6% текстів мали посилання на іноземні медіа чи організації. Зазвичай ці матеріали стосувалися легалізації, оновлення правил перебування чи новин про нову хвилю українських біженців. Найчастіше це джерело інформації використовували редакції "24 каналу" та Oboz.ua.

Майже кожен п'ятий матеріал (19,6%) має посилання на офіційне джерело інформації. Результати дослідження показують, що здебільшого офіційні джерела комунікують через соціальні мережі (офіційні верифіковані сторінки на фейсбуці чи телеграм-канали). У моніторинговий період офіційні особи комунікували на тему повернення українців, компенсацій на житло та виплат.

9,5% текстів мали посилання на медіа. Найчастіше посилалися на інші медіа журналісти редакції Цензор.Нет, коли публікували матеріали щодо легалізації українських біженців.

У 6% текстів українські редакції посилалися на дописи в соціальних мережах. Здебільшого редакції посилалися на сторінки організацій чи благодійних фондів на фейсбуці, а також траплялися поодинокі посилання на пости в соцмережі X.

У поодиноких випадках медіа публікували матеріали без посилання на джерело інформації.

***

В українських медіа є великий потенціал у залученні додаткової аудиторії українців, які живуть за кордоном, адже результати дослідження ІМІ показують, що попри значну кількість біженців за кордоном українці не мають функціональних медіа, орієнтованих на місцеву українську аудиторію. Дослідження ІМІ показує, що зазвичай такі медіапроєкти мають стихійний характер, працюють нерегулярно та залежать від грантового фінансування або волонтерської підтримки.

Крім того, в різних медіа не вистачає систематичного голосу переселенців та їхніх історій, адже матеріали про ці чутливі групи українців радше мають стихійне висвітлення.

Рекомендації ІМІ, як збільшити кількість якісних матеріалів у медіа про переселенців та біженців

Передивіться та підрахуйте, як часто ваша редакція пише про ці групи українців. Пам'ятайте, що 11,5 млн українців залишили свої домівки через війну і серед них може бути й ваша аудиторія.

  1. Співпрацюйте з громадськими організаціями та експертами, які можуть надавати свіжу, актуальну інформацію.
  2. Підвищуйте інтерес аудиторії різними форматами та темами, де трапляються новини про і для українців, які залишили домівки через війну.
  3. Надавайте голос переселенцям та біженцям. Історії про життя та адаптацію можуть показати реальні проблеми та труднощі, які трапляються в житті людей.
  4. Використовуйте SEO-оптимізацію матеріалів, адже українці можуть через пошукові системи знаходити корисну інформацію для себе, а ваша редакція отримуватиме нову аудиторію.

Що ще почитати медійникам?

*Дослідження контенту проводилося з 3 до 16 лютого 2025 року включно за допомогою власних роботизованих інструментів у 10 загальнонаціональних онлайн-медіа: ТСН, "Українська правда", NV, Цензор.Нет, "Обозреватель", РБК-Україна, "Кореспондент.net", УНІАН, "24 канал", Суспільне. Вибірка охоплює 199 матеріалів з лексемами, які стосувалися біженців та переселенців.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналісти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Донеччині заступник командира залучав військових до власного будівництва
1News
2025-04-02T16:46:39Z
Унікальний голос, дружба з Ліною Костенко і "Квіти ромена": хто така Валентина Купріна
24tv
2025-04-02T16:42:15Z
Коли не можна хрестити дитину: важливі заборони, про які треба знати
24tv
2025-04-02T16:39:28Z
Влада Словаччини вб'є 350 ведмедів через часті напади на людей
Комсомольская правда
2025-04-02T16:37:12Z
Військова омбудсменка назвала дві ключові проблеми, на які скаржаться в ЗСУ
УкраинФорм
2025-04-02T16:36:54Z
Побита в Дубаї модель прийшла до тями: як даватиме свідчення
GlavRed
2025-04-02T16:34:13Z
«Бог був на нашому боці»: як Україна потопила флагман Чорноморського флоту РФ крейсер «Москва»
Vlasti
2025-04-02T16:27:56Z
В Україні планують створити екосистему полігонів - тестуватимуть новітні технології розмінування
УкраинФорм
2025-04-02T16:21:44Z
Колекціонер в Британії переписав будинок на українку: його родичі розпочали війну за спадок
Фокус
2025-04-02T16:15:16Z
Вже рахують видатки та прибутки? У Вашингтоні оцінюють вартість контролю над Гренландією
Telegraf
2025-04-02T16:51:57Z
Ілона Маска планують у найближчому майбутньому звільнити з посади в DOGE – ЗМІ
ZN UA
2025-04-02T16:51:42Z
Північнокорейські айтівці видають себе за громадян інших країн, аби працевлаштуватися у компаніях Європи, — Google
Детектор М
2025-04-02T16:51:41Z
Трамп сьогодні готується оголосити про наймасштабніші обмеження США за століття, – Bloomberg
24tv
2025-04-02T16:51:03Z
Прем'єрка Данії у Гренландії вкотре звернулася до США: острів належить гренландцям
Европейская правда
2025-04-02T16:49:55Z
Ми виконуємо консультативну роль: Рютте про НАТО в Коаліції охочих
Факти ICTV
2025-04-02T16:45:19Z
У Росії до 18 років в’язниці засудили жителя Херсонщини
УкраинФорм
2025-04-02T16:43:17Z
ЗМІ: Угорщина під час візиту Нетаньягу оголосить про відкриття посольства в Єрусалимі
Европейская правда
2025-04-02T16:37:58Z
Депутати-«слуги» із земельної комісії Київради, яких пов’язують з втікачем Комарницьким, задекларували елітну нерухомість та авто
Antikor
2025-04-02T16:37:54Z
У тимчасово окупованому Криму провели обшук у будинку журналістки Гульсум Халілової,— Чубаров
Детектор М
2025-04-02T16:49:51Z
Мазут із затонулих танкерів знову отруює Чорне море - ситуація може погіршитись
Telegraf
2025-04-02T16:48:14Z
Снігопади будуть навіть у Києві: названо дату морозного похолодання
GlavRed
2025-04-02T16:39:17Z
Скільки цивільних залишилося у Торецькій громаді та Часовому Яру - дані ОВА
УкраинФорм
2025-04-02T16:39:16Z
У Покровську залишаються 1300 жителів, гуманітарну допомогу везуть військові
УкраинФорм
2025-04-02T16:36:15Z
Графіки відключення води в Харкові 3 квітня: перелік адрес, де тимчасово перекриють труби
Политека
2025-04-02T16:31:28Z
На Донецькому напрямку прикордонники зупинили російський штурм - дронами знищили танк і дві БМП
УкраинФорм
2025-04-02T16:30:21Z
Комбат із "Маґури" назвав головні причини погіршення ситуації на фронті
FaceNews
2025-04-02T16:30:08Z
На Донеччині у березні відновили електрику в 166 населених пунктах
УкраинФорм
2025-04-02T16:27:15Z
ЄБРР у 2025 році надасть Україні 1 млрд євро на відновлення енергетики
Европейская правда
2025-04-02T16:51:58Z
Який термін сплати податку на прибуток в Україні у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-02T16:51:09Z
Уряд від початку року залучив ₴104 мільярди від розміщення ОВДП на аукціонах
УкраинФорм
2025-04-02T16:39:40Z
Україна у березні експортувала товарів на $3,6 мільярда
УкраинФорм
2025-04-02T16:37:29Z
Головні боржники: хто в Україні ігнорує оплату за комунальні послуги
24tv
2025-04-02T16:21:10Z
Споживачам повернуть майже мільйон гривень за порушення у тарифах на ЖКП
УкраинФорм
2025-04-02T16:19:31Z
Китай першим у світі запускає комерційні перевезення на аеротаксі
24tv
2025-04-02T16:09:23Z
У Німеччині нові зміни в екорегулюваннях: які фінансові стимули отримають фермери
AgroPortal
2025-04-02T16:00:40Z
Вдалий час для покупки: скільки сьогодні потрібно витратити на купівлю 300 євро
24tv
2025-04-02T15:54:01Z
Відомий актор підставив Ігоря Кондратюка та втік за кордон - деталі
GlavRed
2025-04-02T16:45:03Z
У Національній бібліотеці для дітей вручили премію Нестайка
УкраинФорм
2025-04-02T16:21:46Z
У швейцарській Лозанні відбудеться концерт бандуристки Марини Круть
УкраинФорм
2025-04-02T15:55:20Z
"Янісу буде не так соромно": Сєдокова відповіла на цькування після смерті чоловіка
GlavRed
2025-04-02T15:27:20Z
Сховають недоліки і підкреслять переваги - ідеальні сукні для жінок plus-size
GlavRed
2025-04-02T15:27:09Z
Майстер грати складних персонажів: хто з голлівудських акторів міг би приміряти роль Кирила Буданова в кіно
Telegraf
2025-04-02T15:21:35Z
«Повертайся»: Зоряний Янгол презентувала пісню-надію для тих, хто чекає
Storyboom
2025-04-02T15:09:03Z
Гілляка тобі в сраку! Ми подивилися новий кварталівський фільм «раша гудбай» — і нам відібрало мову
Детектор М
2025-04-02T15:01:11Z
Російська співачка Нетребко вперше за шість років виступить у Лондонській Королівській опері
Комсомольская правда
2025-04-02T14:45:53Z
Кудус не планує влітку змінювати АПЛ на Саудівську Аравію
Football.ua
2025-04-02T16:49:29Z
"Дуже складний бій": відомий промоутер застеріг Усика від реваншу із Дюбуа
24tv
2025-04-02T16:42:11Z
«Вісім років кожен матч я граю в одних і тих же трусах». Едерсон розповів про свої забобони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T16:39:28Z
Тренер жіночої збірної України з футболу оцінив ситуацію у команді перед матчами Ліги націй
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T16:18:10Z
Арсенал провів перші переговори щодо підписання Ніко Вільямса — The Guardian
Football.ua
2025-04-02T16:12:46Z
Пушич прокоментував перемогу над Олександрією в Кубку України
Football.ua
2025-04-02T16:12:08Z
Моргун дебютував за Динамо Київ
Football.ua
2025-04-02T16:01:28Z
"Я здобуду перемогу": відомий боксер планує побитись із зірками хевівейту
24tv
2025-04-02T15:57:47Z
Головний тренер мадридського «Реала» постав перед судом за податкові махінації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T15:30:30Z
Це найменше місто України: де воно знаходиться і що там можна побачити
Telegraf
2025-04-02T16:51:19Z
Як оновити білі штори за допомогою фарб: простий проєкт своїми руками
24tv
2025-04-02T16:48:42Z
Китай: перспективний напрямок для українських туристів у 2025
Gazeta UA
2025-04-02T16:34:42Z
Приносять чужих дітей, а своїх викидають: орнітолог пояснив повір'я про лелек
GlavRed
2025-04-02T16:27:46Z
Усе буде буквально сяяти: як повернути блиск нержавіючій сталі та прибрати плями
GlavRed
2025-04-02T16:27:33Z
Діти вкрали Chevrolet Camaro ZL1 з готелю, щоб поїхати у Діснейленд та відсадити гостей на парковці
Топ Жир
2025-04-02T16:15:58Z
Романтичний період: кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року
Фокус
2025-04-02T16:06:42Z
5 ритуалів після роботи, які допоможуть розслабитися: зможете повністю перезавантажитися
24tv
2025-04-02T15:30:16Z
Скільки кольорів має бути в кімнаті, щоб вона була дорогою та вишуканою на вигляд
24tv
2025-04-02T15:12:14Z
Знайдена в Дубаї з численними травмами українка Ковальчук прийшла до тями, - ЗМІ
Комсомольская правда
2025-04-02T16:42:43Z
Наїзд на пішоходів у Вишгороді: травмована жінка померла в реанімації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T16:39:03Z
Удар балістикою по Кривому Рогу: кількість поранених зросла до 13, серед них - двоє дітей
УкраинФорм
2025-04-02T16:27:22Z
Чоловік загинув у своїй машині під час ракетного удару по Кривому Рогу, – ЗМІ
24tv
2025-04-02T16:24:12Z
На Закарпатті підліток загинув під колесами поїзда
Antikor
2025-04-02T16:06:47Z
На Миколаївщині затримали чоловіка, який за гроші підпалив трансформатор "Укрзалізниці"
Antikor
2025-04-02T16:01:50Z
У Києві викрили схему переправлення ухилянтів через кордон за 12 тисяч доларів
Antikor
2025-04-02T15:48:00Z
У Ізюмі чоловік втратив кисть при спробі розібрати знайдений невідомий предмет
ZN UA
2025-04-02T15:46:29Z
У Харкові російський БпЛА влучив у багатоповерхівку: постраждали пʼять людей
Мій Харків
2025-04-02T15:46:14Z
Недооцінений овоч – універсальний продукт, який містить безліч користі і довго зберігається
24tv
2025-04-02T15:45:00Z
Смерть через пробіотик: у Японії помер 70-річний чоловік після важкого Covid-19
Факти ICTV
2025-04-02T15:37:55Z
7 дієвих способів позбутися п'яткової шпори
24tv
2025-04-02T14:48:03Z
Зеленський підписав закон, який забороняє маскувати ліки під дієтичні добавки
Комсомольская правда
2025-04-02T14:37:50Z
Ігнорувати не можна: 5 видів болю, при яких слід негайно звернутися до лікаря
GlavRed
2025-04-02T14:27:57Z
₴6,3 млн. збитків під час закупівлі медобладнання – судитимуть співробітницю Інституту отоларингології та підрядників
Украина Криминальная
2025-04-02T14:12:16Z
У США звільнили провідних медичних співробітників та науковців
24tv
2025-04-02T14:06:57Z
Як безплатно пройти алергопроби в Україні: види аналізів та куди звертатися
Факти ICTV
2025-04-02T14:03:16Z
Чому митися щодня – шкідливо: неочікувана відповідь
24tv
2025-04-02T13:51:17Z
Інженер створив програму, що обмежує потужність ПК залежно від ціни на електрику
InternetUA
2025-04-02T16:28:23Z
Samsung представила Galaxy Tab S10 FE в Україні ─ планшет з Android 15 за 21,8 тис. грн
ITC
2025-04-02T16:12:36Z
У Каліфорнії створили найменшого у світі літаючого робота
InternetUA
2025-04-02T15:57:14Z
Google News відтепер не підтримуватиме ручне створення сторінок медіа: як це вплине на показ контенту?
Детектор М
2025-04-02T15:49:22Z
Електронні сигарети все частіше спричиняють пожежі: винні літій-іонні батареї
Фокус
2025-04-02T15:45:55Z
У Німеччині 3D-принтер допоміг утилізувати майже 2 мільйони тонн сміття
24tv
2025-04-02T15:42:21Z
Польща посилює боротьбу з мовою ворожнечі в інтернеті
Antikor
2025-04-02T15:42:05Z
Цей точно згорів: AMD Ryzen 9 9950X3D вийшов з ладу під час гри
ITC
2025-04-02T15:40:42Z
Qualcomm анонсувала Snapdragon 8s Gen 4 ─ флагманські можливості з меншою ціною
ITC
2025-04-02T15:40:07Z
Hongqi презентував новий електричний кросовер Tiangong 06
AutoCentre
2025-04-02T15:07:35Z
Доставки Tesla в першому кварталі впали сильніше, ніж очікувало Волл-стріт
Топ Жир
2025-04-02T14:45:00Z
Новий Mazda CX-6e відкриває свої двері: схожий на Tesla Model Y, який нас цікавить
Топ Жир
2025-04-02T14:15:13Z
На оборонній виставці LAAD у Ріо-де-Жанейро показали цікаві машини Tatra
AutoCentre
2025-04-02T14:07:51Z
Під час купівлі чи ДТП: як перевірити авто за номерами
Gazeta UA
2025-04-02T14:00:38Z
ДТЗ оновив модельний ряд мотоблоків: покращена КПП та додаткові функції
AgroPortal
2025-04-02T14:00:08Z
Завдяки електромобілю: Subaru встановила рекорд продажів
AutoGeek
2025-04-02T13:57:19Z
Honda продаватиме по запчастинах уславлені гоночні авто
Фокус
2025-04-02T13:51:40Z
Італія посилить охорону дилерських центрів Tesla після знищення 17 машин
Европейская правда
2025-04-02T13:37:02Z