MY.UAНовини
Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ
Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ

Від виживання до суб’єктності: як змінюється наратив про переселенців в українських медіа. Моніторинг ІМІ

Українські медіа продовжують формувати суспільне ставлення до біженців та переселенців.

Оригінал публікації — за посиланням на сайті ІМІ.

Понад 11 мільйонів українців змушені були залишити свої домівки через війну – частина опинилася за кордоном, інші стали внутрішніми переселенцями. У цій складній гуманітарній реальності українські медіа продовжують формувати суспільне ставлення до біженців та переселенців – іноді конструктивно, іноді з маніпуляціями, а часом і в умовах інформаційного тиску з боку російської пропаганди. 

Дослідження Інституту масової інформації (ІМІ) показує, як саме змінюється тональність і фокус у висвітленні тем, що стосуються мільйонів постраждалих українців.

  • Дослідники ІМІ не зафіксували в моніторинговий період матеріалів, які б містили мову ворожнечі чи дискримінацію щодо переселенців та біженців (серед медіа, які потрапили до вибірки*). 
  • Попри відсутність мови ворожнечі в проаналізованій вибірці дослідження ІМІ показує, що маніпулятивні заголовки та поодинокі випадки джинси продовжують підривати довіру до медіа. Особливо це стосується резонансних тем, таких як правовий статус біженців за кордоном. Помітно, що деякі медіа мають дилему балансу між журналістською етикою та тиском трафіку.
  • Медіа дедалі частіше розповідають про переселенців як про людей, що не лише пережили втрати, а й здатні адаптуватися, допомагати іншим і навіть впливати на середовище довкола. Така зміна наративу з "жертви" на "агента змін" є дуже позитивною і працює як інструмент зниження стигматизації та страху перед переселенцями.
  • Попри наявність великої зацікавленої аудиторії значна частина медійного покриття має фрагментарний, реактивний характер. Матеріали часто не містять глибини або системної аналітики.
  • Медіа трішки більше пишуть про тих, хто виїхав за кордон (56% загальної кількості згадок), ніж про внутрішніх переселенців (44%).
  • Найбільше матеріалів про ці групи населення писала редакція Суспільне.Новини (23% загальної кількості матеріалів у моніторинговий період). Найменше – NV та "Кореспондент" (по 5%);
  • Здебільшого в медіа публікують матеріали про переселенців та біженців (79% загальної кількості матеріалів у вибірці). У 21% матеріалів було подано інформацію для переселенців та біженців.

Що українські медіа пишуть про біженців і переселенців

Легалізація, життєві історії та виплати – топтеми, які стосувалися переселенців та біженців

У моніторинговий період найбільше згадок про переселенців та біженців стосувалося легалізації та правового статусу українських громадян за кордоном (26,6% загальної кількості матеріалів, які потрапили до моніторингу). Найбільше матеріалів на цю тему готували редакції "24 каналу", РБК-Україна та Цензор.Нет.

У моніторинговий період більшість матеріалів стосувалася повідомлень про нібито скасування правового статусу українських біженців у США.

  • "Трамп планує у квітні позбавити 240 тисяч українців у США статусу біженців, – Reuters" (24 канал)
  • "Трамп позбавить законного статусу українських біженців у США, – Reuters" (УНІАН)

Не обійшлося без маніпуляцій на цю тему. Редакція ТСН розмістила матеріал із заголовком, що емоційно натякав на депортацію українських біженців, які перебувають у США.

Скриншот матеріалу із сайту ТСН

На відміну від більшості редакцій журналісти ТСН використали в матеріалі емоційно забарвлену лексику, що суперечить журналістському стандарту відокремлення фактів від оцінок. Крім маніпулятивного подання, заголовок із фразою "Трамп депортує українців" не лише був клікбейтним, а й міг спричинити хвилю паніки серед української діаспори в США. Водночас сам текст не містив підтвердження масової депортації українців, а йшлося лише про зміни в міграційній політиці загалом. Згодом кілька українських медіа опублікували спростування цієї дезінформації.

  • "Білий дім про скасування тимчасового правового статусу для українських біженців: Жодного рішення не ухвалено" (NV)
  • "У Білому домі спростували інформацію щодо скасування правового статусу для українців" (РБК Україна)

Крім того, редакції готували матеріали про оновлені правила перебування українців за кордоном. "24 канал" та РБК-Україна підготували найбільшу кількість матеріалів для українських біженців, які мали ознаки SEO-контенту (пошукова оптимізація сайту). 

Скриншот матеріалів із сайтів "24 канал" та РБК-Україна з ознаками SEO

Публікації такого контенту, окрім корисної інформації для читачів, можуть принести редакції гарний трафік з пошукових систем, адже в таких матеріалах використовують лексеми з високим пошуковим потенціалом. 

Як українські медіа формують образ переселенців через особисті історії

16,6% матеріалів стосувалися життєвих історій українських біженців та переселенців. Найбільше таких історій опублікувала редакція Суспільне.Новини. Це пов'язане з великою кількістю регіональних філій, які створюють власний ексклюзивний контент. Журналісти Суспільного можуть залучати різноманітні персональні історії вимушено переміщених українців.

Моніторинг ІМІ засвідчив, що українські медіа через персональні історії формують переважно позитивно-ресурсний образ переселенців. Це важливо в умовах війни, коли суспільство перебуває в стані підвищеної тривожності, втоми й часто шукає "винних" у власних труднощах. 

  • "Відв’язували з ланцюгів і забирали з собою". Ветлікарка з Донбасу вивезла майже 40 котів та собак до Дніпропетровщини" (Суспільне)
  • "Їхні можливості – наші руки". Перукарка з Донецька безоплатно стриже переселенців у модульному містечку Львова" (Суспільне)
  • "Хочеться, щоб в нас повірили": у Черкасах працює педіатрична амбулаторія Маріуполя" (Суспільне)
  • "У них немає іншого дому". Чому на Івано-Франківщині літні самотні переселенці змушені жити у лікарнях" (Суспільне)

Таке подання матеріалів, у яких переселенці виступають не лише як жертви, а і як агенти змін, активізує в аудиторії механізм співпереживання і потенційно – бажання допомагати. Матеріали про ветлікарку, яка вивезла тварин, перукарку, яка безкоштовно допомагає, підприємців, які почали працювати в нових містах, показують, що переселенці приносять користь своїм новим громадам.

Редакція "24 каналу" підготувала матеріали з порадами від юристів через персональні історії українців, які втратили дім через війну.

  • "Втратили дім, двічі втікали від війни й готові почати все спочатку: історія родини з Авдіївки" (24 канал)
  • "Отримати компенсацію за знищене житло майже неможливо": історія Сергія Лиманського з Донеччини" (24 канал)

Редакції Oboz.ua та NV опублікували матеріали про вимушених переселенців та біженців, як їм вдалось адаптуватися та набути нового досвіду.

  • "Планую повернутись в Україну, набуті навички та досвід я зможу використати під час відбудови. Історія біженки в Австралії" (Oboz.ua)
  • "Люблю шукати спільні сенси". Власниця кафе Кримський дворик розповідає про похідний хліб, чіберек, Рамадан та ділиться рецептами" (NV)

Медіа (особливо Суспільне, "24 канал", частково NV та інші редакції) дедалі більше формують інклюзивний та гуманізований образ переселенця: це людина з історією, вразливістю, але й з потенціалом і ресурсами. Така модель комунікації не лише сприяє соціальній згуртованості, а й знижує ризики дискримінації, страх та стигматизацію переселенців.

Через журналістські тексти аудиторія медіа створює для себе образ переселенців, тому для медіа важливо показати різні історії, не лише про те, що вимушені переселенці – це заручники обставин, а і як активних, рушійних українців, які можуть адаптуватися та надихати інших на зміни. Крім того, різні матеріали з життєвими історіями можуть стимулювати державу, суспільство та волонтерські рухи розуміти реальні проблеми та потреби чутливої групи українців.

Від компенсацій до джинси

11,1% матеріалів стосувалися виплат. Так, майже кожна редакція підготувала матеріали щодо фінансової допомоги від держави, благодійних фондів та організацій, на яку можуть податись українські біженці чи переселенці. Здебільшого такі матеріали були конструктивні, мали додаткову та контактну інформацію.

  • "У Києві малозабезпечені сім'ї й ВПО можуть отримати матеріальну допомогу від міста. Куди звертатися" (Суспільне)
  • "В Австрії узгодили важливе рішення: чи продовжать виплати українським біженцям" (24 канал)
  • "Українці можуть отримати фінансову допомогу від міськради: хто саме та за яких умов" (Oboz.ua)

У 8% матеріалах йшлося про повернення до України біженців з-за кордону. У матеріалах на цю тему йшлося про те, що Кабмін виділив Міністерству національної єдності 150 мільйонів гривень з держбюджету на сприяння поверненню українських біженців.

Здебільшого медіа поширили цей інфопривід без додаткової інформації про те, як саме держава планує втілювати цей план та витрачати на це кошти. Крім того, редакції створювали поодинокі матеріали про настрої біженців та за яких умов українці готові повернутися додому.

  • "Хто з українців готовий повернутися в Україну: як змінюються настрої мігрантів і що на це впливає" (РБК-Україна)

Також медіа опублікували інформацію щодо нової хвилі українських біженців у Європі. Цей інфопривід виник у медіа через начебто відмови США надалі допомагати Україні.

  • "Європа готується до нової хвилі біженців з України" (Кореспондент)
  • "Європейський Союз готується до нової хвилі біженців з України – Politico" (Українська правда)

Також у медіа траплялися матеріали (4,5% загальної кількості) щодо компенсації на житло українцям, які втратили домівки через війну. Редакції поширювали меседж Дениса Шмигаля про те, що понад 1300 родин ВПО отримали компенсації за втрачене житло через житлові сертифікати за програмою "єВідновлення".

3,5% матеріалів стосувалися допомоги ВПО. Здебільшого матеріали на цю тему стосувалися благодійної допомоги від Фонду Ріната Ахметова. 

Скриншот матеріалів з ознаками іміджевої джинси на користь Ріната Ахметова

Такі матеріали не є сенсаційними, оскільки експерти ІМІ неодноразово фіксували, що Рінат Ахметов має найбільше іміджевих згадок у матеріалах з ознаками джинси. Так, серед усіх клієнтів замовних матеріалів у медіа компанії та бізнес Ахметова мають 19% із загальної кількості джинси. Крім того, експерти ІМІ писали про те, як Ахметову створюють образ рятівника та благодійника. Важливо також зазначити, що благодійні фонди, зокрема Ахметова, інші волонтери, активісти, організації закривають значну частину гуманітарних та військових потреб. Їхня робота потрібна та вкрай необхідна суспільству, адже через брак ресурсів держава не може закрити всі потреби.

Крім того, українські редакції готували матеріали, які стосувалися тем роботи, освіти, податків, статистичних даних щодо переселенців, евакуації, конфліктних ситуацій та здоров'я.

Власні, іноземні та офіційні джерела – ядро інформації про біженців та переселенців  

Майже третина матеріалів (35,2% вибірки) є власними журналістськими текстами, які стосувалися теми біженців та переселенців. У моніторинговий період редакція Суспільне.Новини створила найбільше власних ексклюзивних матеріалів. Така кількість пов'язана з активною роботою регіональних філій, які створювали матеріали з життєвими історіями переселенців.

24,6% текстів мали посилання на іноземні медіа чи організації. Зазвичай ці матеріали стосувалися легалізації, оновлення правил перебування чи новин про нову хвилю українських біженців. Найчастіше це джерело інформації використовували редакції "24 каналу" та Oboz.ua.

Майже кожен п'ятий матеріал (19,6%) має посилання на офіційне джерело інформації. Результати дослідження показують, що здебільшого офіційні джерела комунікують через соціальні мережі (офіційні верифіковані сторінки на фейсбуці чи телеграм-канали). У моніторинговий період офіційні особи комунікували на тему повернення українців, компенсацій на житло та виплат.

9,5% текстів мали посилання на медіа. Найчастіше посилалися на інші медіа журналісти редакції Цензор.Нет, коли публікували матеріали щодо легалізації українських біженців.

У 6% текстів українські редакції посилалися на дописи в соціальних мережах. Здебільшого редакції посилалися на сторінки організацій чи благодійних фондів на фейсбуці, а також траплялися поодинокі посилання на пости в соцмережі X.

У поодиноких випадках медіа публікували матеріали без посилання на джерело інформації.

***

В українських медіа є великий потенціал у залученні додаткової аудиторії українців, які живуть за кордоном, адже результати дослідження ІМІ показують, що попри значну кількість біженців за кордоном українці не мають функціональних медіа, орієнтованих на місцеву українську аудиторію. Дослідження ІМІ показує, що зазвичай такі медіапроєкти мають стихійний характер, працюють нерегулярно та залежать від грантового фінансування або волонтерської підтримки.

Крім того, в різних медіа не вистачає систематичного голосу переселенців та їхніх історій, адже матеріали про ці чутливі групи українців радше мають стихійне висвітлення.

Рекомендації ІМІ, як збільшити кількість якісних матеріалів у медіа про переселенців та біженців

Передивіться та підрахуйте, як часто ваша редакція пише про ці групи українців. Пам'ятайте, що 11,5 млн українців залишили свої домівки через війну і серед них може бути й ваша аудиторія.

  1. Співпрацюйте з громадськими організаціями та експертами, які можуть надавати свіжу, актуальну інформацію.
  2. Підвищуйте інтерес аудиторії різними форматами та темами, де трапляються новини про і для українців, які залишили домівки через війну.
  3. Надавайте голос переселенцям та біженцям. Історії про життя та адаптацію можуть показати реальні проблеми та труднощі, які трапляються в житті людей.
  4. Використовуйте SEO-оптимізацію матеріалів, адже українці можуть через пошукові системи знаходити корисну інформацію для себе, а ваша редакція отримуватиме нову аудиторію.

Що ще почитати медійникам?

*Дослідження контенту проводилося з 3 до 16 лютого 2025 року включно за допомогою власних роботизованих інструментів у 10 загальнонаціональних онлайн-медіа: ТСН, "Українська правда", NV, Цензор.Нет, "Обозреватель", РБК-Україна, "Кореспондент.net", УНІАН, "24 канал", Суспільне. Вибірка охоплює 199 матеріалів з лексемами, які стосувалися біженців та переселенців.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналісти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Соглашение между США и Панамой под угрозой из-за Китая
Корреспондент
2025-07-18T09:24:39Z
Курс гривны укрепился в конце недели
Корреспондент
2025-07-18T09:15:43Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Северная Корея выдала странный запрет иностранцам после визита Лаврова в страну
Comments UA
2025-07-18T09:31:07Z
Такой скорости введения новых санкций Путин еще не ощущал: в Эстонии заинтриговали заявлением
Comments UA
2025-07-18T09:30:59Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
14 продуктов, которые улучшают память и стимулируют мозг
Gazeta UA
2025-07-18T09:06:10Z
Умер мужчина, который три года назад ради здоровья перешел на новую диету: что он ел
Фокус
2025-07-18T08:57:49Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Конфликт в столичном метро: полиция расследует инцидент из-за пророссийских лозунгов
Апостроф
2025-07-18T09:33:46Z
Прогноз погоды на выходные: когда будет "скачок к жаре"
TSN
2025-07-18T09:30:37Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Украинские дроны будут производить в Румынии - СМИ
Корреспондент
2025-07-18T09:21:31Z
В украинских лесах растет мистический гриб с целительной силой. Вас удивит его форма
Telegraf
2025-07-18T09:06:25Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Дочь Оли Поляковой расставила все точки над "и" относительно своей "беременности"
Фокус
2025-07-18T09:18:59Z
Актёр Роман Ясиновский добровольно записался в силы ПВО
Корреспондент
2025-07-18T09:03:32Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Как распознать манипуляцию в отношениях: тревожные фразы и способы защиты
TSN
2025-07-18T09:33:49Z
Чем поливать пеларгонию, чтобы она пышно цвела целое лето: главное — баланс микроэлементов
TSN
2025-07-18T09:33:17Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне ударили дроном по автомобилю главного раввина Херсона. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-18T09:18:49Z
Большие разрушения, есть погибшие: что известно об ударе РФ по Днепропетровщине
Comments UA
2025-07-18T08:48:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Паркер уверенно назвал победителя реванша Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-18T09:06:40Z
"Манчестер Сити" оформил рекордный трансфер чемпионата Норвегии
ZN UA
2025-07-18T08:34:37Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Где и когда смотреть трансляцию боя Усик-Дюбуа
Комсомольская правда
2025-07-18T08:34:21Z
Бой будет очень близким: Известный боксер - о реванше Усика и Дюбуа
Корреспондент
2025-07-18T08:30:22Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Инсайдер: Activision готовится к запуску новой подсерии Call of Duty в современном сеттинге — с Advanced Warfare покончено
GameMag
2025-07-18T09:04:44Z
Даже лучше современной: на кладбище в Иране археологи нашли древнюю косметику
Фокус
2025-07-18T08:57:37Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z