MY.UAНовини
Використання ШІ в медіа: як зберегти якість контенту. Інтерв’ю з експертом із ШІ Олексієм Мінаковим
Використання ШІ в медіа: як зберегти якість контенту. Інтерв’ю з експертом із ШІ Олексієм Мінаковим

Використання ШІ в медіа: як зберегти якість контенту. Інтерв’ю з експертом із ШІ Олексієм Мінаковим

Від журналістів, від їхніх намірів, знань та вмінь залежить, чи даватиме ШІ користь, чи він завдасть шкоди медіа і суспільству.

Оригінал публікації — за посиланням на сайті ІМІ.

Штучний інтелект галюцинує, поширює упередження і міфи та вдає, що вміє розмірковувати. Водночас він таки може полегшити роботу журналістів, стати помічником, який підвищує якість матеріалів та прискорює виробництво контенту. Але від журналістів, від їхніх намірів, знань та вмінь залежить, чи даватиме ШІ користь, чи він завдасть шкоди медіа і суспільству. Про це Інституту масової інформації в інтерв’ю розповів експерт із застосування штучного інтелекту Олексій Мінаков.

Відрізняти правду від вигадок наявні моделі штучного інтелекту не здатні, і це не є їхнім завданням, адже вони не мають свідомості, зазначає Мінаков. Він зауважує, що моделі ШІ від OpenAI чи Google, які нібито можуть “розмірковувати”, насправді лише містять елементи логіки. Для виконання завдання вони розкладають його на підзавдання, формують відповідь, переглядають її та коригують у разі потреби. Але й такі складні системи не мають розуміння, здатного відрізнити правдиву інформацію від вигаданої, уточнює Олексій Мінаков.

За словами експерта, сподіватися на точність від штучного інтелекту можна, коли йдеться про графіки, діаграми, таблиці даних – цифри загалом. Для такого аналізу ШІ використовує код на Python, тобто виступає лише посередником і не є безпосереднім виконавцем завдання. Такий спосіб виконання завдання унеможливлює елемент невизначеності, притаманний класичним моделям штучного інтелекту, зазначає Олексій Мінаков.

Тим часом дослідження Microsoft показало, що лише 36% людей під час взаємодії із сервісами ШІ вмикають критичне мислення. Тобто інші сприймають відповіді штучного інтелекту на свої запитання як істину, замість того щоб їх осмислити, оцінити та зробити власні висновки. Наслідком такої поведінки стає погіршення не лише навичок критичного мислення, а й когнітивних здібностей. Це, своєю чергою, може призводити до залежності від технологій та зменшення самостійності в розв'язанні проблем.

Скриншот ІМІ із сайту Oboz

Надмірна довіра до систем штучного інтелекту є особливо небезпечною для медіа

Журналісти мають розуміти, що ШІ – це  лише інструмент, помічник, асистент на службі в людини, яка відіграє головну роль і формує завдання. Повністю делегувати свої завдання штучному інтелекту медійники не можуть, наголошує Олексій Мінаков у розмові з ІМІ. 

Тим часом низка популярних українських онлайн-медіа перетворила на постійну практику поширення в стрічках новин марень штучного інтелекту, називаючи їх висновками та прогнозами, зокрема на політичні теми. У першій половині березня 2025 року більшість таких публікацій була присвячена президентові США Дональду Трампу та спробам змусити ШІ оцінити його дії.

Скриншот ІМІ із сайту “Телеграф”

На хайпі, у пошуку клікабельності медіа такими публікаціями сприяють саме вимкненню в аудиторії критичного мислення. Вони створюють уявлення, ніби штучний інтелект має суб'єктність, експертизу чи авторитетність. Подібні публікації не виправдовує навіть те, що вони чітко, вже в заголовках повідомляють, що текст виготовив ШІ.

Твердження, що штучний інтелект зробив, винайшов чи створив, не є коректним, тому що він ніколи б самостійно не створив, не знайшов, не проаналізував, якби не людина, наголошує Мінаков. Саме людина визначає завдання для системи штучного інтелекту, перевіряє та оцінює результат. Уже саме формулювання завдання може бути упередженим, наприклад може вимагати від системи пошуку аргументів на підтвердження тієї чи іншої позиції. Тому й не можна стверджувати, що аналіз чи прогноз зробив ШІ. Коректним тут буде твердження, що матеріал виготовила людина за допомогою штучного інтелекту. 

Скриншот ІМІ із сайту “Кореспондент”

Крім того, додає експерт, подібний “аналіз” доречно було б супроводжувати коментарями фахівців, які могли б оцінити його якість. Тоді такі публікації видавалися б логічнішими та виваженішими й менше шкодили б критичному мисленню аудиторії.

Як зображення, згенеровані ШІ, можуть вплинути на якість українських медіа

Частіше в українських онлайн-медіа можна побачити інші способи експлуатації хайпу навколо теми штучного інтелекту. Йдеться про поширення зображень, згенерованих ШІ, у відповідь на завдання на кшталт “що було б, якби...”. Наприклад, який вигляд Леся Україна мала б у наші дні чи яким би було життя, якби не вимерли динозаври.

Скриншот ІМІ із сайту “24 канал” 

Такі публікації зовсім не мають інформаційної складової. У кращому разі такий контент можна назвати розважальним. Тому до нього можна висунути лише одну вимогу: подібні матеріали не мають публікуватись у стрічках новин, щоб не засмічувати їх і не шкодити якості медіа.

Скриншот ІМІ із сайту “Фокус”

Опитування Інституту масової інформації, проведене 2024 року, показало, що 22% українських редакцій використовують штучний інтелект на постійній основі. Переважно медіа використовують ШІ для переведення аудіо- чи відеозаписів у текстовий формат. Якщо для розшифрування інтерв’ю людині можуть знадобитися години, то різноманітні сервіси штучного інтелекту виконують таке завдання за хвилини. Крім того, у взаємодії із системами ШІ медіа можуть оптимізувати тексти для різних платформ чи генерувати їх для соцмереж. Також штучний інтелект використовують для створення заголовків публікацій.  

Створені в такий спосіб тексти, звісно, редагують люди. Тому в таких випадках використання ШІ заощаджує ресурси, зокрема час, і водночас не загрожує значними ризиками. 

У тому самому контексті можна говорити й про креативні завдання, наприклад генерацію зображень. Коли редакція не має фото до тематичної статті, то є можливість згенерувати ілюстрацію. На думку Мінакова, так редакції можуть отримати вищі якість та персоналізацію, ніж завдяки пошуку фото в стоках. Але слід враховувати, що згенеровані штучним інтелектом фотореалістичні зображення можуть вводити аудиторію в оману. Менше ризиків за собою приховують абстрактні, карикатурні чи інші очевидно нереалістичні зображення, а також графіки, схеми тощо. Але так само лише за умови ретельної перевірки людиною.

Тому найкращим рішенням є маркування контенту, створеного за допомогою ШІ. Якщо читач бачить перед собою тексти чи реалістичні зображення, згенеровані за допомогою ШІ, він має це розуміти. А коли йдеться про новини, тоді все ж логічніше використовувати справжні фото реальних подій. Інакше виникає ризик того, що публікації втратять свою якість. Як це сталося в червні 2024 року, коли більшість досліджуваних ІМІ медіа поширила новину з офіційного джерела, що була проілюстрована немаркованим зображенням, згенерованим за допомогою ШІ. Новини, що ілюструвалися цим зображенням без жодної згадки про участь штучного інтелекту в його створенні, були оцінені як недостовірні, що негативно вплинуло на загальний рівень дотримання журналістських стандартів в онлайн-медіа України.

ШІ в редакції: новий інструмент журналіста, а не його заміна

У 2025 році в українських медіа шириться практика використання систем ШІ для озвучення текстів на сайтах. Це є рухом у напрямку інклюзивності, потенційно розширює аудиторію завдяки аудиторії, якій зручніше слухати, ніж читати, і не вимагає надзусиль від редакцій.

Нині штучний інтелект також здатен допомогти журналістові підготуватися до інтерв’ю. ШІ може дати альтернативний погляд на героя, підказати цікаві та гострі запитання. Хай не всі вони будуть коректними чи релевантними, але це лише допомога, підказка, якою журналіст може скористатись і вибрати відповідні запитання із запропонованих, зауважує Олексій Мінаков.

Крім того, ШІ вже можна залучати до роботи з великими текстами для їхнього структурування, аналізу та резюмування, вважає експерт. За його словами, за умови, що людина знайома з усім обсягом оброблюваної інформації, ставить продумані завдання і запитання, а також ретельно перевіряє результат роботи ШІ, така колаборація може дати якісні результати без зайвих ризиків. 

Жодна система ШІ не напише самостійно якісної новини чи статті, але може допомогти відредагувати та покращити чернетку, підготовлену журналістом, – за допомогою інструментів штучного інтелекту можна отримати вищу якість статті. Звісно, для цього необхідне якісне виконання людиною своєї головної ролі. Тобто генерація контенту для медіа потребує контролю з боку журналістів та прозорого маркування, зазначає Мінаков.

Тому ключовим моментом у роботі медіа зі штучним інтелектом експерт вважає навчання, що дає навички роботи з різними моделями, розуміння їхніх можливостей та обмежень, переваг і недоліків.

Журналістам слід пам’ятати, що ШІ може галюцинувати, бути упередженим та підлаштовуватися під погляди користувачів. Також варто розуміти, звідки різні моделі штучного інтелекту беруть інформацію та як на їхню роботу впливають розробники. 

Про це, а також про те, чи замінить у майбутньому ШІ журналістів та яких ще від нього чекати підступів, – у фрагменті інтерв’ю ІМІ з експертом із застосування штучного інтелекту Олексієм Мінаковим прямим текстом:

ІМІ: Олексію, як ШІ формує відповіді на запитання, що стосуються фактів? 

Олексій Мінаков: Якщо ми говоримо про класичні моделі, то вони навчені на великій кількості інформації. Якщо, умовно кажучи, в більшості текстів, на яких навчалася модель, було написано, що Лондон – столиця України, то, відповідно, модель казатиме, що Лондон – столиця України. Якщо в більшості текстів, на яких вона навчалася, написано, що Київ – Україна, то вона й дає таку саму відповідь.

Є інформація в інтернеті, на ній навчають, очевидно, що не все підряд використовується. Відповідно, є певний часовий лаг між тим, коли модель навчається і коли вона виходить. Може минути і пів року, і рік до публічного запуску. І тому є цей часовий лаг, тобто якщо ми говоримо про класичну модель, то вона може не знати, що було декілька місяців тому або які останні події відбулися. Але всі сервіси компенсуються тим, що модель іде в інтернет для пошуку відповіді на запитання, що стосується, наприклад, останніх місяців.  

ІМІ: Як і які джерела використовує ШІ? Як визначає їхню пріоритетність?

Олексій Мінаков: Ми не знаємо цього, це не є публічною інформацією, які є критерії визначення, обрання джерел, які є достовірними, а які ні. Саме тому, власне, і нещодавно було дослідження, яке показало, що росіяни через проєкт “Правда” створили англомовні матеріали, розповсюдили їх. І, як виявилося потім, моделі все ж таки навчалися на цих даних, на цих матеріалах і використовували їх під час надання відповідей. Тобто є проблеми з тим, щоб не всю підряд брати інформацію, щоб мати певне ранжування джерел. З цим поки не так усе добре, але відбувається і робота над удосконаленням.

Якщо в Google є велика історія ранжування сайтів і вони давно в цій темі, то, наприклад, GPT-чат, OpenAI – у розробників не було цієї ключової експертизи. Тому вони запартнерилися з іншими компаніями, з окремими медіа, але поки все ж не мають потужної експертизи в ранжуванні достовірності джерел. 

ІМІ: Чому іноді один і той самий користувач від тієї самої моделі ШІ може отримувати різні відповіді на ідентичні запитання?

Олексій Мінаков: Модель може використовувати ті самі шматки тексту з бази даних, але комбінувати їх. І там завжди, якщо говорити математичною мовою, є елемент невизначеності, елемент хаосу. І саме через це суть може бути навіть та сама, але формулювання трішки різні.

Крім того, накладається пам’ять моделі щодо попередніх діалогів з користувачем. Вона запам'ятовує деякі моменти з листувань. Не слово в слово, а вибірково. Тому може коригувати відповіді.

Відповідно, користувачі, навіть розробники моделі, не можуть бути впевненими, що до кінця контролюють результати цієї генерації.  

Наприклад, Gemini від Google, альтернатива чату GPT, з березня 2025-го враховує історію пошуку. Google намагається користуватися конкурентною перевагою, адже має доступ до цих даних. 

ІМІ: Чи може ШІ вигадувати, тобто галюцинувати? Як це може відбуватися?

Олексій Мінаков: Так, штучний інтелект може галюцинувати. Від мови це особливо не залежить. Галюцинування є побічним ефектом креативності моделей ШІ. Знову-таки вони завжди мають елемент невизначності в кожній генерації. Тому щоразу відбувається нова оригінальна генерація. Але, з іншого боку, це може створювати галюцинації. Насамперед це стосується питань, яких не було в базі даних, на яких навчалася модель. Тобто насамперед це стосується специфічних питань, про які модель не чула й не знала, але намагається однаково надати відповідь. Саме через це відбуваються галюцинації. 

Але в цьому напрямі є певний прогрес, адже зараз уже є так званий Deep research та подібні агенти, які генерують звіти з посиланнями на джерела, що дозволяє перевірити, звідки взята інформація. Вони не просто генерують наступний токен, а саме роблять дії. Йдуть в інтернет, сканують сайти, потім, коли цю інформацію отримали, вони її структурують. Галюцинації залишаються, але їх дедалі менше. Сьогодні точність значно вища ніж, скажімо, рік тому. 

ІМІ:  Штучний інтелект може бути упередженим?

Олексій Мінаков: Так. Ми ж усі знаємо, що 2022 року, коли GPT-чат з'явився в Україні, всі почали питати, чий Крим. Тоді система відповідала, що не все так однозначно. Потім вони виправили, очевидно, у своїй базі даних, прибрали якісь там згадки Russia Today та подібних сайтів, і чат зміг давати правильніші з погляду фактів відповіді.

Але загалом завжди буде питання, наскільки це коректна відповідь, тому що в американців ці системи мають одні відповіді, наприклад, а китайська має інші відповіді, з коригуванням на свою ідеологію. Тому це будуть різні системи штучного інтелекту, які будуть завжди відрізнятися, зокрема через оцю упередженість ідеологічну.

Штучний інтелект апріорі упереджений. Якщо ми протестуємо, наприклад, на політичний погляд за різними тестами GPT, то виявиться, що він лівої ідеології, більше ліберальний. Як немає стовідсотково об'єктивної людини, так і тут певна суб'єктивність є.

ІМІ: Наскільки легко нині створити реалістичний дипфейк за допомогою ШІ, так щоб користувач неозброєним оком не зміг відрізнити його від реального відео?

Олексій Мінаков: Складнувато на сьогодні. Тобто якщо говорити конкретно, то, наприклад, є сервіс SORA, який генерує відео дуже реалістичні, ніби зняті на відеокамеру. 

Там є обмеження певні щодо тривалості, але навіть 15 секунд – це вже короткий відеоролик, який може ширитися соцмережами. І там за 200 доларів ви можете завантажувати статичне зображення людини, анімувати його і робити відео, яке матиме переконливий вигляд. 

Є сервіси HeyGen, де можна завантажити відео з людиною і потім текстом прописати, що вона має озвучити, і отримати вже нове відео. 

До того ж зробити цифровий голос, копію голосу сьогодні – це вже просто, швидко і дешево. Напрям генерації відео дуже швидко прогресує, зокрема за останній рік. Минулого року взагалі неможливо було згенерувати в тій чи іншій системі штучного інтелекту таке відео.

Сьогодні все навпаки. Воно вже фотореалістичне, з максимальною динамікою. Сьогодні можливості є, тому з додатковими засобами монтажу це вже можна зробити так, щоб не відрізнити. 

Ситуація дуже сильно змінилася зараз. Ми ще побачимо, я думаю, це на практиці. Не так же й багато було якихось дипфейків разючих. Поки що не було, але я думаю, що вони з'являться.

ІМІ: Запитання банальне, але не можна його обійти в контексті цієї розмови. ШІ може замінити журналістів, принаймні в майбутньому? 

Олексій Мінаков: Якщо ми говоримо про новини, то, в принципі, може замінити ту людину, яка безпосередньо їх пише. Якщо новина відбулася, про неї вже написали. ШІ може переосмислити, трансформувати багато різних джерел про цю саму новину і підготувати нову. Тобто про певну подію, якщо вже про неї писали інші сайти. 

Але коли ми кажемо, наприклад, про розслідування, то й в майбутньому це буде журналістика особистості, журналістика людей. Однаково це будуть люди шукати, дивитися, визначати свою позицію, інтерпретувати. Тут ключове ж інтерпретація, а не розуміння.

Штучному інтелекту не вистачає розуміння фізичного світу поки що. Він може бачити в режимі реального часу в інтернеті, але не може бачити, що відбувається у фізичному світі просто зараз, цієї секунди. Це бачить людина, наприклад журналіст. Він прийшов на подію наприклад, побачив щось. Поки роботи не ходять вулицями, поки важко уявити, як тут машина може замінити людину.

ІМІ: Як тим часом ШІ впливає на розвиток медіа та роботу журналістів?

Олексій Мінаков: Найближчими роками, п'ять принаймні, я думаю, що ШІ – це точно про підсилення журналістів, про допомогу журналістам як інструмент, але не якась повноцінна заміна. За останні два роки цього буму, хайпу навколо ШІ жодної професії не зникло.

Зменшився попит на певні професії, на копірайтерів, на перекладачів, але професія нікуди не зникла. Однаково потрібна людина, яка буде якісно відчувати, перевіряти те, що зробила машина. Зараз уже є попит на людей, які перевіряють за машинним перекладом.

Тобто якісь трансформації, очевидно, будуть з журналістами, які вимагатимуть якихось нових, можливо, навичок, але загалом тут люди потрібні. Медіа рухатимуться в бік оптимізації, і журналістів буде кількісно менше, мені здається. Їм треба буде вміти працювати в колаборації із ШІ, за його допомогою вони зможуть продукувати більше ідей, створювати більше  якісних текстів і загалом бути продуктивнішими.

ІМІ: Тобто повстання машин чекати зарано. Але ж це не означає, що ШІ наразі є безпечним?

Олексій Мінаков: З цього приводу є багато теорій, але жодної підтвердженої. Я б порекомендував більше фокусуватися на тих проблемах, які є сьогодні. Наприклад, поширення через системи штучного інтелекту стереотипів та міфів. Коли користувач просить згенерувати зображення мексиканців, вони обов'язково будуть у сомбреро. Якщо згенерувати людину з Індії, то завжди це буде якась літня людина, а якщо секретар, то переважно буде зображення жінки. 

Або коли ми довіряємо системам дійсно занадто. Наприклад, коли перевіряють і оцінюють резюме кандидатів через ці системи, а потім виявляється, що оскільки система навчалася на більшості резюме чоловіків, то вона віддає перевагу, надає вищу оцінку чоловікам. Є вже такі проблеми в бізнесі, в різних сферах. Але про них менше говорять, ніж про якісь уявні загрози.

Тому слід пам'ятати, що в колаборації зі штучним інтелектом головну роль відіграє людина і лише від людини залежить формування завдань і цілей штучного інтелекту. Тобто від людей, зокрема журналістів, залежить, чи є ШІ корисним та безпечним інструментом.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
12 убийц и 17 насильников: из Германии вылетел особый авиарейс
Comments UA
2025-07-18T14:24:35Z
Дипломатический ключ к Трампу: как лесть меняет внешнюю политику США
TSN
2025-07-18T14:18:45Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Цены на популярные крупы изменились: что подорожало в супермаркетах
Знай
2025-07-18T14:21:37Z
"Черная дыра" для денег: с карт "Ощада" пропадают тысячи гривен, в банке лишь разводят руками
Знай
2025-07-18T14:06:57Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Прекрасно увлажняет и поддерживает иммунитет: польза дыни для организма человека
Знай
2025-07-18T13:51:24Z
Диалог, реабилитация и фокус на психоэмоциональном состоянии: Метинвест поделился практиками привлечения и адаптации ветеранов
TSN
2025-07-18T13:39:36Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Цинизм оккупантов пробил очередное дно: где устроили "шоу на костях"
Comments UA
2025-07-18T14:27:57Z
Украли 3,2 млн грн для детсадов и школ: чиновники в Кропивницком пойдут под суд
Апостроф
2025-07-18T14:15:16Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Хищники гуляли среди людей. В Харькове заметили необычную картину
Telegraf
2025-07-18T14:24:41Z
Опасно ли выносить мусор вечером: что говорят народные приметы и церковь
TSN
2025-07-18T14:18:53Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Легкая закуска в жару: готовим роллы из кабачков, которые удивят гостей
Telegraf
2025-07-18T14:27:24Z
Гороскоп на 19 июля: Близнецам стоит беречь нервы, а Тельцам — не торопиться с выводами
Telegraf
2025-07-18T14:03:05Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Одни скачут, другие плачут". Визит культовой группы Rasmus разделил мнения украинцев в соцсетях
Telegraf
2025-07-18T13:57:51Z
"Заработал миллионы и свалил": украинцы жестко ответили Виннику на "оправдания" за побег из страны
Telegraf
2025-07-18T13:45:05Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Пьяный украинец без прав устроил ДТП в Польше - а его подруга еще и бросалась на полицейских
Telegraf
2025-07-18T13:48:33Z
Отравление в ресторане Кацурина во Львове: количество пострадавших возросло, что ели гости
TSN
2025-07-18T13:33:52Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Милан отпускает голкипера: замена нашлась быстро
Корреспондент
2025-07-18T14:18:49Z
Спрос на Забарного растет: Тоттенхэм делает ставку на футболиста - 70 млн
Корреспондент
2025-07-18T13:39:36Z
Игрок Фейеноорда перебирается в Саудовскую Аравию
Корреспондент
2025-07-18T13:09:25Z
Усик-Дюбуа: кто будет драться в андеркарде
Gazeta UA
2025-07-18T12:57:10Z
Усик - Дюбуа 2: онлайн-трансляция церемонии взвешивания
Telegraf
2025-07-18T12:48:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Ученые обнаружили новый "Юпитер" за пределами Солнечной системы: подробности открытия
TSN
2025-07-18T14:18:37Z
Ретроградный Меркурий 17 июля - 11 августа 2025: что означает с точки зрения астрологии, эзотерики и астрономии
TSN
2025-07-18T14:18:23Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z