MY.UAНовини
Фондовий ринок України. Кінчай, батьку, торгувати!
Фондовий ринок України. Кінчай, батьку, торгувати!

Фондовий ринок України. Кінчай, батьку, торгувати!

Український фондовий ринок протягом останніх п’яти років давно став нагадувати тварину з Червоної книги. Про неї пишуть, нею займаються, щодо неї приймають закони, проводять симпозіуми та конференції, але в живій природі її вже давно ніхто не бачив, а її рідкіcні, як сніг влітку, фото викликають ажіотаж та коштують дурні гроші.

Завдяки структурним реформам та масштабній приватизації 90-х років держава отримала можливість у стислі строки створити фондовий ринок, але з часом пасивна позиція регулятора у питаннях підтримки розвитку призвели до його серйозного занепаду.

Отримавши гарні стартові умови у ті часи – понад три десятки тисяч акціонерних товариств (АТ), заснованих на базі роздержавлюваних об’єктів, понад 9 млн власників цінних паперів приватизованих підприємств, швидко створену інфраструктуру (брокерські, дилерські, інвестиційні компанії, Українська фондова біржа…), держава не скористалась ними, припустившись чималих помилок, які призвели до того, що нині, вимушений констатувати, фондового ринку у його класичному розумінні в Україні фактично немає.

Безперечно передумови до занепаду фондового ринку виникли не сьогодні, один з останніх цвяхів в труну ринку був забитий останнім часом, і головним чинником цього став абсолютно непрофесійний у своїй діяльності регулятор.

Не скажу, що попередні склади Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПіФР) були такими, якими можна було б пишатися, але за каденції нинішнього усі накопичені системні проблеми почали загострюватись просто шаленими темпами, і якщо не зробити висновків, то не виключаю, що наступний склад комісії може й не знадобитися через втрату предмету регулювання.

1. Дедалі скорочується кількість емітентів ключового інструменту фондового ринку – акцій

Якщо після старту масової приватизації у середині 90-х років минулого століття кількість відкритих акціонерних товариств перевищила 12 тис. і зберігалась приблизно на такому рівні до 2002 року, то на кінець 2024 року – усього 1606.

Головна причина – завдяки високим «адміністративним костам» (на створення суб’єкта господарювання, реєстрацію та розміщення його акцій (первинне, вторинне), обіг цінних паперів, звітування – це все предмет відповідальності НКЦПіФР), з одного боку, та низьким шансам на швидке залучення необхідних для ведення бізнесу коштів створення саме АТ як форми організації бізнесу стало з часом невиправданим і найменш вигідним варіантом.

Скоротилось майже в чотири рази і число закритих акціонерних товариств – з 18,7 тисяч в 2011 році, до усього 4,7 тисяч у 2021-2024 роках.

2. Критично низькою залишається емісія цінних паперів – як за кількістю випусків, так і за обсягами пропозиції

Якщо у 2005 році було зареєстровано понад 1,4 тис. випусків акцій, у розпал світової фінансової кризи – 1161 (у 2008 році) та 741 (у 2009 році), на виході з неї – 5052 (у 2010 році) та 2513 (у 2011 році), то у 2021-2024 році у середньому реєструвалось лише по 49 емісій акцій на рік.

Аналогічна картина спостерігається і за сумами емісій:

  • у 2005-2009 рр. (які увібрали два роки світової фінансової кризи) – у середньому $9 млрд на рік;
  • у 2010-2014 рр. – у середньому $6,9 млрд на рік;
  • у 2021-2024 рр. – у середньому $3,0 млрд на рік, однак якщо скоригувати піковий показник 2024 року ($9,1 млрд) та виключити з нього емісію перетвореного на АТ НАЕК «Енергоатом» ($7,6 млрд), то насправді вийде лише $1,1 млрд (у 2023 році стався історичний антирекорд нинішнього століття – $0,3 млрд).

Аналогічна картина – з випуском корпоративних облігацій:

  • За кількістю емісій: у 2005-2009 роках (які охопили два роки світової фінансової кризи) – 680 випусків облігацій на рік, у 2021-2024 рр. – у середньому 54 випуски на рік (у т.ч. у 2024 році – лише 38).
  • За сумою випущених в обіг облігацій: у 2005-2009 роках – на $22,9 млрд в еквіваленті (у середньому – майже $4,6 млрд на рік), у 2021-2024 рр. – на $0,9 млрд (у середньому – $0,2 млрд на рік).

3. Скорочення пропозиції цінних паперів має наслідком згортання інфраструктури фондового ринку

Поступово наближаються до однієї точки декілька «немає»: немає чим торгувати, немає кому торгувати, немає де торгувати, немає сенсу торгувати.

Нема чим торгувати: Якщо подивимось на результати 2021-2024 років, то загалом за цей час обсяг торгів склав еквівалент $138,8 млрд, або у середньому $34,7 млрд на рік – удев’ятеро менше, ніж у 2012 році.

На своєму піку у 2014 році капіталізація лістингових компаній фондового ринку склала 29,2% ВВП, у 2020 році – 0,03% ВВП

По суті, фондовий ринок можна сміливо перейменовувати у «ринок ОВДП» – як щодо біржового обігу, так і позабіржового. Якщо навіть у «буремні нульові» більше половини біржового обороту припадало на акції та корпоративні облігації, то у 2021-2024 році 98%, 95%, 93% та 83% відповідно сформувала торгівля ОВДП, яких за цей час було продано на понад 1,5 трлн грн., у той час як акцій та корпоративних облігацій – лише на 4 млрд грн. (в 375 разів менше).

На кінець березня 2025 року у біржовому списку ФБ «Перспектива», окрім ОВДП, немає жодного іншого цінного паперу у лістингу, у ПФТС – усього сім цінних паперів (для порівняння: у 2013 році у біржових списках діючих на той час фондових майданчиків перебувало тільки лістингових – 188 випусків акцій, 227 випусків корпоративних облігацій, 79 випусків цінних паперів інститутів спільного інвестування).   

Немає кому торгувати: за останнє десятиліття кількість суб’єктів, що торгували фінансовими інструментами, скоротилась майже у 5,6 раза – з 871 у 2003 році до 156 у 2023 році.

Паралельно зі згортанням кількості торговців та обсягів операцій зникає й інша його ключова підтримуюча інфраструктура.

Кількість суб’єктів, які здійснювали облік та забезпечували рух цінних паперів від одного власника до іншого, скоротилась у 4,7 раза – з 669 у 2010 році до 142 у 2023 році.

Немає де торгувати: біржових фондових майданчиків ще у 2015 році було десять, а у 2024 році через політику НКЦПФР ми були на волосині, щоб взагалі лишитись з однією фондовою біржою, про причини прихильності до якої регулятора багато писали журналісти-розслідувачі. Формально їх поки що лишається три, однак, враховуючи номенклатуру торгівлі, де вони є по суті обслуговувачем частини обігу державних цінних паперів (див. вище) – перспектив для подальшого розвитку та зміцнення організованих фондових майданчиків наразі не видно.

Немає сенсу торгувати:

Український фондовий ринок давно втратив своє значення і для держави (як важливої окремої фінансової сфери), і для емітентів (як інструмент залучення ресурсів на першому етапі та потенційний шлях на міжнародний ринок капіталів у подальшому).

На своєму піку у 2014 році капіталізація лістингових компаній фондового ринку склала 29,2% ВВП (463,5 млрд грн), у 2020 році (останні дані) сягнула 1,3 млрд грн (0,03% ВВП), а нині про цей показник взагалі не доводиться вести мову як такий, що втрачено через відсутність лістингових компаній як явища.

Також, по суті, майже зник «первинний ринок торгів фінансовими інструментами (розміщення ЦП)»: його обсяги коливались за останні чотири роки від 865,4 млн грн ($21,6 млн) у 2024 році до 73,4 млн. грн грн ($2,3 млн) у 2022 році…

Я не дарма заглибився у статистику з такою ретроспективою.

Вона наводить на невтішний, але цілком справедливий висновок – діяльність нинішнього складу НКЦПіФР відкинула наш фондовий ринок як мінімум на 25 років назад, у стан минулого століття, хоча не можна і близько порівнювати ресурсні та технічні можливості, що були тоді (коли практично усе – у тому числі й цінні папери – дійсно було «паперовим», 486-й процесор – крутим, а мобільний зв’язок та Інтернет – дуже дорогими), із тими, що є зараз.

Фондовий ринок можна сміливо перейменовувати у «ринок ОВДП» – як щодо біржового обігу, так і позабіржового

Відсутній фондовий ринок – це не річ в собі, як може здатися на перший погляд. Це гальмо для розвитку всього фінансового сектору економіки. Про яку пенсійну систему другого рівня ми можемо говорити при відсутності фондового ринку. Її розвиток, а отже? і пенсійна реформа є неможливими. Про яке інвестування (особливо великої кількості дрібних інвесторів) ми можемо говорити, якщо довіра до ринку повністю втрачена (в тому числі і сумнозвісним кейсом «Фрідом фінанс») і ґрунтується сьогодні виключно на репутації кількох ентузіастів, на кшталт Андрія Журжія, що не завдяки, а всупереч розвивають ринок. 

Брокер казахстанського мільярдера з російським корінням Тимура Турлова «Фрідом фінанс» вже понад два роки перебуває під санкціями РНБО. Через це заблоковано понад 3,5 млрд грн активів майже 13 тис. українських клієнтів.

13 січня 2025 року РНБО уточнило санкції проти «Фрідом фінанс», розблокувавши активи, які належать клієнтам компанії, і скасувавши заборону на здійснення фінансових операцій із придбання державних облігацій.

НКЦПФіР працює над механізмом для розблокування активів клієнтів «Фрідом фінанс», які пройшли перевірку.

Чи є шанс на «перезапуск» фондового ринку чи його повернення хоча б у стан 10-15-річної давнини?

За продовження нинішньої політики регулятора відносно нього – він дуже малий:

  • суб’єкти господарювання все менше бачать для себе сенс обирати шлях акціонерного товариства, емісії акцій, їх розміщення на ринку – це довго, дорого, складно і мало результативно;
  • у держави практично не залишилось активів, якими можна було б «наситити» у достатній мірі фондовий ринок – частина з них не підлягає приватизації, частина – має нульову або близьку до такої інвестиційну привабливість, а частину – по мірі розбудови в ЄС чистої економіки у рамках The clean industrial deal – «дешевше» буде просто закрити, аніж шукати інвестора (а по суті – відкладеного ліквідатора)…
  • покоління тих мільйонів українців, які брали участь у масовій приватизації, набували власності на цінні папери в розрахунку на дивіденди та зростання капіталізацїї своїх активів, вже відійшло або відходить, а нинішньому, у тому числі орієнтованому на виїзд за кордон, взагалі незрозуміло – навіщо встрявати в незрозумілі історії з «українськими цінними паперами» (у яких з кожним роком все менше «цінності»), та і загальний рівень життя великого прошарку населення не налаштовує на довгострокові інвестиції;

А головна причина – регулятор ринку не має ані лідерства для змін, ані бажання цього.

Діяльність нинішнього складу НКЦПіФР відкинула наш фондовий ринок як мінімум на 25 років назад, у стан минулого століття

Він безнадійно випав з реалій України у якусь іншу галактику, де, як свідчить його сайт, все добре, нема ніяких проблем, а розвиток ринку крокує семимильними кроками у світле майбутнє.

Регулятор не тільки не запропонував за весь цей час шляхів виходу з кризи, він не впорався навіть зі звичайною операційною діяльністю. Характерний приклад – неспроможність розробити законопроєкт про криптоактиви, ринок, який Нацкомісія прямо вимагає віддати у її відання, де не потрібно було вигадувати щось особливе – просто вивчити зарубіжний досвід та імплементувати нещодавні напрацювання ЄС у цьому напрямі.

Не кажучи вже про забезпечення виконання таких програмних документів, як Стратегія розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Там перед НКЦПіФР стояли завдання розвитку облігацій місцевих позик (у тому числі «зелених» і соціальних), забезпечення повноцінного функціонування другого рівня та удосконалення третього рівня пенсійної системи, гармонізація системи оподаткування у сфері ринку капіталу, створення системи оздоровлення його професійних учасників, запровадження механізмів компенсацій інвестицій у цінні папери, створення інструментарію фінансування ОПК, запровадження Національного інвестиційного фонду для державних підприємств, розширення альтернативних механізмів залучення коштів населення для венчурного інвестування, відновлення ринку корпоративних облігацій (про його стан я вже згадував вище), упровадження «ісламських» фінансових інструментів, розвиток транскордонних продуктів ринку капіталу… До кінця 2025 року – усього лише дев’ять місяців… Не бачу ніяких перспектив для реалізації більшості завдань з цього переліку. Та й останній звіт про виконання Нацкомісією згаданої Стратегії регулятор оприлюднив за 2022 рік.

Остання більш-менш придатна аналітика щодо стану фондового ринку – зафіксована у Звіті регулятора за 2020 рік.

Орган виявився повністю безпорадним у скандальній ситуації з «Фрідом фінанс», зате дуже вправним у мутних справах та відрядженнях на фейкові «міжнародні конференції».

НКЦПіФР виявилась провальною навіть у частині організації власної кадрової політики. Коли при встановленій граничній чисельності у 575 осіб фактично працювало лише 351, а за останні п’ять років організацію покинуло 249 осіб (при цьому кожний третій – пропрацювавши лише два і менше роки, а 32 особи – взагалі менше року) – це вирок.

Ну і вінцем «ефективності» роботи регулятора став провалений структурний маяк з програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом, згідно якого до кінця січня 2025 року мала бути підготовлена комплексна операційна стратегія для НКЦПФР та ініційовано проведення незалежної перевірки професійної придатності і ділової репутації. Навіть не пригадаю, коли востаннє ми отримували таку гучну ганьбу, як не зарахований маркер, та ще й завдяки органу, який не сильно завантажували подібними міжнародними зобов’язаннями.

І на оцю бездіяльність з 2021 року витрачено було 847,3 млн грн бюджетних коштів, а у 2025 році фінансування НКЦПіФР було збільшено порівняно з попереднім роком майже у 1,5 раза, і воно перевищить 300 млн грн.

Безперечно, існують і об’єктивні проблеми. Війна має вплив на все фінансове життя країни. Але ні, війна не все списує. І так, у війну є приклади регуляторів і відповідних ринків, які попри війну розвиваються і міцніють. Візьмемо для прикладу банківський та небанківський фінансовий сектор, які об’єднаними зусиллями НБУ і бізнесу під час війни зміцнили та оздоровилися.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Виконував завдання СБУ" - окупанти засудили українського підлітка до 6,5 років колонії
Gazeta UA
2025-04-07T20:42:51Z
Росіяни намагаються обійти Покровськ з півдня на захід - Сили оборони
УкраинФорм
2025-04-07T20:39:20Z
Стало відомо, скільки ворожих цілей знищили українські дрони за березень
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T20:33:23Z
У Третій штурмовій зробили важливу заяву про тактику ведення війни
GlavRed
2025-04-07T20:27:27Z
Відомий підприємець Бахматов порівняв ситуацію із Бондаренком та Київрадою з "Авгієвими стайнями"
Khreschatyk
2025-04-07T20:12:12Z
Активістка Аннабелла Моріна завтра збирає акцію протесту під Київрадою з вимогою звільнити Бондаренка
Khreschatyk
2025-04-07T20:03:11Z
Мешканець Київщини звинувачений у пособництві з росією через бізнес у т.о. Криму
Khreschatyk
2025-04-07T19:45:39Z
Контрафакт під носом у влади: в Запоріжжі навпроти міськради відкрито продають нелегальні сигарети
Antikor
2025-04-07T19:45:37Z
Погода в Україні 8 квітня: вночі прогнозують сильні заморозки, вдень 2-5 градусів тепла
Комсомольская правда
2025-04-07T19:34:54Z
США не планують призупиняти додаткові імпортні мита, - Трамп
Antikor
2025-04-07T20:51:28Z
Трамп заявив. що не планує призупиняти запровадження нових мит
Лига
2025-04-07T20:51:01Z
Трамп не ввів мита проти Росії, але натиснути на вразливе місце Москви можуть інакше
24tv
2025-04-07T20:48:33Z
Білий дім починає переговори з Японією щодо торгівлі та мит
ZN UA
2025-04-07T20:48:10Z
Трамп висловив невдоволення ударами Росії по Україні: "Це не найкраща ситуація"
Antikor
2025-04-07T20:42:55Z
На День народження Трампа у Вашингтоні готують військовий парад
Европейская правда
2025-04-07T20:42:45Z
Україна і Сирія розглядаються як потенційні місця для переселення палестинців з Гази за планом Трампа, - Нетаньягу
Antikor
2025-04-07T20:39:30Z
Рубіо: Європу змусить збільшити витрати на оборону війна в Україні та тиск Трампа
Antikor
2025-04-07T20:33:24Z
США відвертаються від Європи й НАТО: названо головну причину
GlavRed
2025-04-07T20:27:33Z
Папа Римський передав допомогу Україні: що надіслав понтифік
24tv
2025-04-07T20:42:47Z
Рекордсмени пенсійної системи: стало відомо про максимальні виплати у Польщі
Хвиля
2025-04-07T20:36:11Z
Йому вже більше 260 років: як виглядає найстаріший житловий будинок Києва і де його знайти
Telegraf
2025-04-07T20:18:42Z
"Ось чому це працює": який макіяж Кейт Міддлтон робить щоранку
Фокус
2025-04-07T20:06:44Z
Робота в Одесі: кому пропонують зарплату до 60 тисяч без досвіду та які професії найзатребуваніші
Политека
2025-04-07T20:00:29Z
Від них буквально залежить все: які об'єкти у Росії пріоритетні для знищення
24tv
2025-04-07T19:48:27Z
Суди переважно стають на бік ТЦК, але апеляція – на бік простих людей, - Катерина Котенкова
Знай
2025-04-07T19:42:12Z
18-річним почали відмовляти у контракті: кого відсіюють попри бажання служити
Знай
2025-04-07T19:30:43Z
У столиці стартував прийом заявок для вступу дітей до 1-го класу
Khreschatyk
2025-04-07T19:27:47Z
"Навіть сльози течуть": Діма Коляденко зізнався, як спілкується із сином
GlavRed
2025-04-07T20:39:07Z
Науковці розробили 3D-модель Одеського археологічного музею
InternetUA
2025-04-07T20:31:39Z
Трек гурту Quest Pistols, якому 13 років, розриває світовий тікток: музиканти кинули виклик
24tv
2025-04-07T20:27:03Z
Павло Зібров розповів, що йому збільшили пенсію: яку суму отримує співак
24tv
2025-04-07T19:54:07Z
Обкладинка Багряного, заборони США: як Орвелл оплатив український тираж "Колгоспу тварин"
24tv
2025-04-07T19:45:50Z
"Рекорд, який складно побити": скільки разів Україна перемагала на Євробаченні
24tv
2025-04-07T19:36:46Z
Невістка Наташі Корольової показалася після операції - що з нею сталося
GlavRed
2025-04-07T19:27:58Z
"Було складно": що відомо про приїзд Пугачової в РФ
GlavRed
2025-04-07T19:27:41Z
Бабуся Трінчер розкритикувала перетворення співачки: "Втрачає індивідуальність"
GlavRed
2025-04-07T19:27:39Z
У Парижі палає сміттєвий сортувальний центр - дим видно з усього міста
УкраинФорм
2025-04-07T20:42:28Z
Інтернет-шахрай «утеплював» фасади будівель, перебуваючи у виправній колонії
InternetUA
2025-04-07T20:42:26Z
Суд виправдав одного з фігурантів справи про вбивство трьох інкасаторів на Чернігівщині, іншого — звільнив за "законом Савченко"
Antikor
2025-04-07T20:21:11Z
У лікарнях у тяжкому стані перебувають семеро постраждалих унаслідок атаки на Кривий Ріг - Вілкул
УкраинФорм
2025-04-07T19:34:46Z
В Україні оголошено в розшук «злодія в законі» Міндію Горадзе, причетного до здирництва в одеському СІЗО
Antikor
2025-04-07T19:33:46Z
У Херсоні внаслідок атаки дрона постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-04-07T19:21:33Z
Моторошна ДТП у Бразилії: згоріли десятки автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T19:18:56Z
Кількість загиблих унаслідок землетрусу в М’янмі зросла до 3600
УкраинФорм
2025-04-07T19:06:40Z
Привіз "дари" небезпечному племені та отримав арешт: що відомо про інцидент з блогером українського походження в Індії
Telegraf
2025-04-07T19:00:21Z
В Україні впаде ціна на популярну продукцію: експерт потішив прогнозом
GlavRed
2025-04-07T20:27:08Z
Штрафи для продавців OLX та Prom: податкова служба розповіла, кого це стосується
Фокус
2025-04-07T20:06:21Z
Ціна на нафту в США опустилася нижче 60 доларів: акції BP падають, сланцева галузь несе збитки
Antikor
2025-04-07T19:36:00Z
Новий графік потягів з Києва: "Укрзалізниця" повідомила про зміни
Политека
2025-04-07T19:30:55Z
Гранти до 8 млн грн: уряд запустив програму для виробників комплектуючих до озброєння
Факти ICTV
2025-04-07T19:15:54Z
Торговельні тарифи США вражають 70% європейського експорту - єврокомісар
УкраинФорм
2025-04-07T19:09:21Z
В Україні змінились ціни на овочі: зростає попит на ранню продукцію
24tv
2025-04-07T19:03:15Z
Ларрі Фінк, глава BlackRock, передбачив падіння ринку на 20% і назвав це шансом для інвесторів
Antikor
2025-04-07T18:57:44Z
В українські супермаркети могли потрапити отруєні авокадо: чим небезпечний перуанський фрукт
Хвиля
2025-04-07T18:39:11Z
Колоритний великодній салат з хронм: виглядає як в найкращому ресторані і має довгу історію
24tv
2025-04-07T20:39:51Z
Посадіть ці 5 багаторічних рослин: вони надзвичайно швидко ростуть
24tv
2025-04-07T19:48:22Z
Найдорожчі у світі: 5 елітних віскі для тих, хто має колекційне око
24tv
2025-04-07T19:30:31Z
Мінітеплиця своїми руками – недорогі варіанти для весняної розсади
GlavRed
2025-04-07T19:27:25Z
Виросте великим та солодким: найкращі сорти буряка, які радять городники
24tv
2025-04-07T19:03:27Z
Станція для пророщування рослин з полиці для взуття: простий лайфхак для сезону розсади
24tv
2025-04-07T18:57:58Z
У життя 3 знаків зодіаку увірветься шалений успіх: кого накриє хвиля удачі
GlavRed
2025-04-07T18:27:36Z
До кого зі знаків зодіаку у квітні повернеться людина з минулого
24tv
2025-04-07T18:15:35Z
Чому кроти оселяються на вашій ділянці: є 3 основні причини
24tv
2025-04-07T17:33:37Z
Безхребетний другий тайм коштував Наполі перемоги проти Болоньї у розбірках в топ-4 Серії А
Football.ua
2025-04-07T20:51:11Z
Названо топ-10 найбагатших боксерів в історії: скільки заробив Усик
24tv
2025-04-07T20:30:17Z
УАФ засудила УЄФА через вшанування пам'яті футболіста з Росії, який загинув на війні в Україні
24tv
2025-04-07T20:27:40Z
Спортивний директор Бетіса: Зробимо все можливе, щоб і надалі насолоджуватися грою Антоні
Football.ua
2025-04-07T20:00:56Z
Куртуа: Остання травма — нічого серйозного, готовий до гри з Арсеналом
Football.ua
2025-04-07T19:46:48Z
Астон Вілла продовжила контракт із Богардом
Football.ua
2025-04-07T19:40:24Z
Чоловік Світоліної встановив унікальний рекорд, здійснивши неймовірний камбек – відео
24tv
2025-04-07T19:18:35Z
Меньян: Я не хочу говорити про новий контракт з Міланом
Football.ua
2025-04-07T19:16:18Z
Усик відверто зізнався про головну мету в житті
24tv
2025-04-07T19:06:19Z
Глобальне чипування: Neuralink шукає добровольців для тестування імплантів по всьому світу
InternetUA
2025-04-07T19:43:53Z
TSMC представила революційний 2 нанометровий мікрочіп
InternetUA
2025-04-07T19:04:39Z
В Китаї представили альтернативу для HDMI та DisplayPort
1News
2025-04-07T19:00:42Z
Якого рішення Ілона Маска варто боятися українцям: аналіз Politico
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T18:36:03Z
Як красиво і за копійки сховати простір під ванною: ідея з TikTok
24tv
2025-04-07T18:12:06Z
Гравці Star Citizen задонатили на гру вже понад 800 мільйонів доларів
24tv
2025-04-07T17:45:18Z
Надсилають SMS про "запис на прийом": шахраї по-новому виманюють персональні
InternetUA
2025-04-07T17:43:42Z
Сонячні панелі із місячного пилу: чому вчені вирішили його використати
24tv
2025-04-07T17:33:38Z
Підтримка Samsung Galaxy S25 триватиме 8 років: кому пощастить
InternetUA
2025-04-07T16:25:35Z
Чи можна їсти яйця з двома жовтками: відповідь може вразити
24tv
2025-04-07T20:39:11Z
Дієта при панкреатиті: що можна і не можна їсти
24tv
2025-04-07T19:18:48Z
Блищатимуть як нові: чим почистити крани від нальоту
Telegraf
2025-04-07T18:42:51Z
Ранкова рутина Кейт Міддлтон: яких звичок вона дотримується
24tv
2025-04-07T18:30:15Z
Регулярні візити до лікаря знижують смертність серед онкохворих
360ua.news
2025-04-07T18:00:31Z
Все про фолієву кислоту: що це за речовина та коли потрібно приймати добавки
24tv
2025-04-07T17:09:31Z
Чи можна їсти пророслу картоплю: про це знають одиниці
24tv
2025-04-07T17:00:59Z
8 садівничих звичок, які знищують ваші рослини
24tv
2025-04-07T16:51:43Z
Проблеми НСЗУ у 2025: українці платять за безоплатне – Ковтонюк
ZN UA
2025-04-07T16:25:14Z
Нове покоління седана Audi A6 з бензиновим двигуном з’являється вчасно, коли тарифи загрожують йому закриттям
Топ Жир
2025-04-07T20:45:20Z
Цей седан тихо випередив Tesla та Toyota за популярністю в інтернеті
Топ Жир
2025-04-07T19:30:54Z
Audi зупинила постачання автомобілів до США через нові мита
iPress
2025-04-07T19:00:45Z
Лише сім автомобілів цього американського суперкара було побудовано
Топ Жир
2025-04-07T18:45:29Z
Audi призупиняє поставки автомобілів у США через податковий шок
Топ Жир
2025-04-07T18:00:43Z
Адвокати VW будуть зачаровані новим автобусом від Skyworth
Топ Жир
2025-04-07T17:30:59Z
Зміниться до невпізнання: новий Chevrolet Corvette вперше показали на фото і відео
Фокус
2025-04-07T16:57:20Z
В Україні з’явився рідкісний суперкар Lamborghini Huracan Sterrato
Топ Жир
2025-04-07T16:39:08Z
Chevrolet представив футуристичний концепт майбутнього Corvette С9
AutoCentre
2025-04-07T16:22:33Z