MY.UAНовини
Кнопковий інтерес. Як телеканалу потрапити на перші кнопки
Кнопковий інтерес. Як телеканалу потрапити на перші кнопки

Кнопковий інтерес. Як телеканалу потрапити на перші кнопки

Система присвоєння телеканалам «номерів» на пульті глядача в Україні потребує регулювання.

Кожному телеканалу відповідає свій «номер», і перемкнутися на нього можна натисканням певних кнопок на пульті. Вони є фіксованими — і це звично й зручно. Порядок телеканалів можна сформувати самостійно, закріпити канали на певних кнопках, а можна залишити автоматичне ранжування. Щоправда, воно може змінюватись у разі появи нових каналів або перезавантаження налаштування.

Каналів зараз попри війну — як маку: лише у цифровому ефірі їх понад сорок. І всі вони не вміщаються навіть у першу-другу десятку кнопок. То як формуються ці автоматичні списки ранжування, за якими одні мовники отримують перші кнопки, а інші лишаються у третьому десятку? З цим питанням до авторки звернувся колега й ми вирішили з’ясувати, як це відбувається.

Сортування каналів у кабелі, супутнику й ОТТ

Щодо того, чи впливає розміщення на певних кнопках на перегляд каналів, існують різні думки. Адже провідні канали глядач шукатиме, навіть якщо вони через перезавантаження налаштувань абощо  опиняться не в перших десятках. Але й не кожен глядач при перемиканні каналів догортає до 50-го місця, бо зупиниться на чомусь іншому.

Розміщення каналів на певних кнопках залежить від технології (цифрове ефірне, кабельне, супутникове й інтернет-телебачення). Наприклад, якщо маєте підписку на ОТТ-сервіс (Megogo, Sweet.TV, «Київстар ТБ» тощо), то порядок каналів буде таким, як його визначила сама платформа за домовленістю з каналами. Наприклад, на Megogo є перелік мовників із логотипами, який поділяється за жанрами (розважальні, фільмові, спортивні, дитячі). Але, окрім цього, є список рекомендацій:

При цьому автоматично вмикається певний канал із цього списку. На момент написання тексту це був канал «Ми — Україна+». На Sweet.TV та «Київстар ТБ» також є свої переліки:

Якщо на Megogo після власного спортивного каналу йде СТБ (за інформацією телевізійних панельних досліджень, він має першу позиціюза переглядом), то на Sweet.TV та «Київстар ТБ» це «1+1 Україна».

Формують такі переліки на основі домовленостей із каналами, а також за уподобаннями глядачів. Останнє, зокрема, є аргументом для мовників у переговорах із провайдерами.

«У переговорах з ОТТ ми звертаємо увагу на рейтинги каналів і цим мотивуємо вигідні місця у списку», —  пояснив керівник та операційний директор підрозділу Pay TV медіагрупи Starlight Media Віталій Сперкач.

Подібно формують переліки каналів у кабельній чи супутниковій технології.

«У нас є історія взаємин із партнерами. Вони взагалі проти перестановок кнопок, бо це стрес для абонентів, навантаження на кол-центр. Якщо наші канали в певній мережі багато років були на 7, 15 та 36-й кнопці й глядач до цього звик, то навіщо змінювати? У нас уже є багаторічні договори, в яких ми визначаємо домовленості за кнопками. Звісно, нам би хотілося, щоб наші канали йшли разом і між ними не було інших. Бо наші мовники сильні, вони підтримують один одного. І в абонента буде асоціація каналів SLM. Але є історія, яка склалася з групуванням каналів у кожного провайдера. Наприклад, “Тріолан” кілька років тому приводив свою мережу в єдину сітку — і тоді ми погодили розміщення», — додав Віталій Сперкач.

За його словами, у договорах із провайдерами  фіксується умова, щоб канали його медіагрупи мали ті ж позиції, що торік і позаторік, і без згоди з медіагрупою ці місця провайдер не має права змінювати.

Так само і єдиний легальний супутниковий провайдер Viasat має змогу самостійно формувати автоматичний перелік каналів.

Сортування каналів у цифровому ефірі

Складніше ранжують канали в цифровому ефірі (Т2), де є два провайдери — «Зеонбуд» і Концерн РРТ.

У пресслужбі «Зеонбуду» у відповідь на запитання «Детектора медіа» розказали, що порядок каналів визначається програмним забезпеченням пристрою (телевізора чи приймача) та може формуватися за такими критеріями:

  • за частотою — під час автосканування приймач знаходить цифрові мультиплекси (пакети каналів) у порядку зростання частоти;
  • за логічним номером каналу (LCN) — якщо пристрій підтримує цю функцію, канали автоматично сортуються відповідно до заданих номерів;
  • за алфавітом — у разі, якщо сортування відбувається за назвою каналу;
  • за технічними ідентифікаторами й іншими параметрами.

Усе залежить саме від пристроїв. Наприклад, одні з перших найпопулярніших приймачів компанії Strong автоматично формують переліки у порядку зростання частот. Тобто канали не розміщуватимуться залежно від мультиплексів (спершу МХ-1, останнім — МХ-7), а саме за порядковим номером частоти. На це ранжування саме у таких приймачах не впливає назва каналу, написана кирилицею, латиницею чи цифрою.

Як розказав у коментарі «Детектору медіа» Андрій Жолдаков, керівник ТОВ «Стронг Юкрейн», вплинути на формування цього переліку зараз може виробник приймачів, якщо отримає запит від «Зеонбуду» чи Концерну РРТ щодо розміщення певних каналів на певних кнопках: «Тобто виробник обладнання може поставити будь-який канал на частоті Х першим. У світі торгують кнопками. Щоб бути на перших трьох кнопках, канали платять гроші. Це дуже популярні місця для медіабродкастерів. Наприклад, у Великій Британії канали групи Sky завжди на перших кнопках. Але у нашій країні так не склалося».

У часи кодування, за його словами, ситуація була іншою, бо тоді у самого «Зеонбуду» була можливість самостійно без участі виробників обладнання розміщувати канали на певних кнопках: «У тогочасних приймачів була така опція, яка давала бродкастеру змогу рухати канали. Однак він цього не робив. До кодування кілька разів були вказівки щодо ранжування каналів. Але вони не були системними і зрештою не була створена зрозуміла ринку система оплати за перебування на певних кнопках у Т2. І взагалі до кодування у каналів із “Зеонбудом” були досить напружені стосунки, на ринку було багато нагальніших питань і ніхто не “розігрував” перші кнопки».

А от зараз «розіграти» перші кнопки у цифровому ефірі взагалі неможливо. Через те, що на ринку багато різного обладнання. Раніше були дві компанії, які мали більшу частину ринку — це Strong і «Ромсат» (саме їхні тюнери «Зеонбуд» рекомендував для купівлі у 2014 році, інші називав нелегальними — «ДМ»). Вони постачали на ринок сотні тисяч приймачів.

«Коли тюнери уніфіковані, тоді можливо впливати й на розміщення каналів на певних кнопках. Але зараз на ринку “зоопарк”. У часи кодування тюнери Strong мали 70%, решта була від “Ромсат”. З часу скасування кодування у 2022 році частка “зоопарку” виросла на 40%. Також зараз на ринку всі нові телевізори мають вбудовані тюнери, які можуть приймати ефірний і супутниковий сигнал. І вони також мають свою частку та домінують разом із “зоопарком”. Тому зараз неможливо зробити так, щоб на першій кнопці у всіх був канал Х. До компанії Strong із приводу ранжування каналів не звертався ні “Зеонбуд”, ні Концерн РРТ. До того ж, не думаю, що в цьому є сенс. Адже, якщо канал не цікавить глядачів, то перша кнопка йому не допоможе», — додав Андрій Жолдаков.

Тож виходить, що зараз, окрім приймачів від різних виробників, є ще й телевізори з вбудованими тюнерами — й усі ранжують канали по-своєму: за частотою, алфавітом, порядковим номером. При цьому перелік за частотою може бути різним умовно в Києві та Чернігові, це залежить від розташування приймачів. Ось актуальний список частот, наданий Концерном РРТ:

(тут треба доєднати вкладеним вордівським файлом список частот, який спеціально для нас актуалізував концерн, надсилала його у тому ж листі, що й текст)

Як розказав у коментарі «Детектору медіа» технічний директор Концерну РРТ Сергій Семерей, при ввімкненні автоматичного пошуку телеканалів приймач буде сканувати телевізійний діапазон у порядку зростання частот. Але при цьому спочатку віднайде телеканали у метровому діапазоні (МХ-7), а потім — у дециметровому (МХ-1, 2, 3, 5 і локальні мультиплекси): «А ось варіантів, як знайдені телеканали будуть посортовані та розставлені у списку (“за кнопками”), є дуже багато. Тому ми радимо користувачам насамперед уважно прочитати інструкцію з налаштування їхнього телевізора чи сеттопбоксу».

Уніфікований перелік для всієї країни

Окремо слід розказати про функцію LCN (система логічної нумерації каналів).

«Провайдер, який здійснює телевізійне мовлення, на власний розсуд сортує канали», — пояснив Сергій Семерей. Тобто «Зеонбуд» або Концерн РРТ на станції мультиплексування підшивають нумерацію каналів у телевізійний потік.

Але зараз в Україні ніхто не регулює призначення ідентифікаційних номерів — як логічної нумерації каналів, так і нумерації мультиплексів тощо.

«Через це LCN телеканалам присвоюють не регулятори галузі, а самі провайдери  (“Зеонбуд”, Концерн РРТ, інші), які конкурують між собою та часто використовують одні й ті ж самі LCN. На жаль, це  призводить до некоректної роботи приймачів, будуються хаотичні списки із загальнонаціональних і регіональних телеканалів різних мультиплексів», — розповів Сергій Семерей.

Наприклад, оператор «Зеонбуд» присвоює каналам у мультиплексі МХ-1 порядкові номери з 1  по 8, а у мультиплексі МХ-2 — з 9 по 16 і так само далі. І водночас державний мультиплекс МХ-7 так само присвоює своїм каналам порядкові номери від 1 до 12. І виходить, що пристрій (приймач чи телевізор із вбудованим тюнером), де ввімкнена система логічної нумерації, просто не знає, що робити. Деякі пристрої ставлять спершу нумерацію МХ-1 й МХ-2, а інші — МХ-7. Уніфікованого переліку все одно ні в кого не буде. І попри те, що цифровий оператор поставив канал на першу кнопку, в списку він може бути не в першій десятці.

У коментарі «Детектору медіа» Сергій Семерей сказав, що Концерн РРТ нумерує канали відповідно до дати підписання договору. Наприклад, «Армія ТБ» уклала угоду найпершою, відповідно і має першу кнопку. У «Зеонбуду» логіка сортування за LCN може бути іншою.

Але при цьому система логічної нумерації не завжди працює, тюнери й телевізори можуть сортувати канали не лише за LCN, а й за частотою тощо. А у пресслужбі «Зеонбуду» повідомили, що канали можуть змінювати свою кнопку при  зміні частоти чи появі нових мовників в ефірі, тоді відбувається пересканування списку. Також деякі пристрої періодично оновлюють перелік каналів, що може змінити їхній порядок.

«І в такому разі провайдери справді не мають впливу на те, яке рішення прийме  програмне забезпечення  конкретної моделі приймача, якщо, наприклад, телеканал із МХ-7 має однаковий  LCN із телеканалом із МХ-1», - додав Сергій Семерей.

Систему логічної нумерації (LCN) користувач може вимкнути самостійно. Тоді, за словами Сергія Семерея, у більшості телевізорів і сеттопбоксів з’явиться можливість створювати список, наприклад, за назвою програми чи за частотою мультиплекса в частотному плані ефіру, що використовується в конкретному місті: «При формуванні переліку каналів “за назвою” матиме значення, які символи використані в назві. Зазвичай на початку списку з’являються канали, назва яких починається з цифри, далі латинський алфавіт (велика і маленька буква), потім кирилиця (велика і маленька буква). Також є моделі з пропрієтарним алгоритмом формування переліків, тобто не стандартизованим, унікальним для конкретної моделі».

Виходить, що у цифровому ефірі перелік кнопок неконтрольований. Вплинути на нього та   надати більшості свій рекомендований список неможливо. Тому глядач може або погоджуватися на автоматичне мінливе ранжування, або формувати свій список  самостійно.

Така хаотична ситуація з номерами каналів як в Україні нехарактерна для  багатьох європейських країн, де регулятор прописує нумерацію  каналів для всіх мультиплексів. Таким чином не виникає дублювання каналів і  на всіх телевізорах глядач отримує уніфіковане ранжування. Також така уніфікація важлива для прикордоння, де приймачі можуть ловити не лише українські, а й закордонні канали. І геть не зайвим було б, якби українські в автоматичному списку ставали на перші кнопки.

У Польщі, до прикладу, нумерацію каналів  присвоює медійний регулятор, який формує список на основі важливої для суспільства інформації. На перших двох кнопках розміщуються канали польського суспільного мовника (TVP), далі йде регіональне СМ, а потім  комерційні канали. При запуску нових мультиплексів для них резервують номери. Для того, щоб ця система запрацювала і в Україні, потрібне внесення змін до профільного закону «Про медіа».

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Чорному та Азовському морях немає російських кораблів
УкраинФорм
2025-04-04T05:55:30Z
ППО збила 42 дрона з 78-ми, постраждали чотири регіони включно зі столичним
ZN UA
2025-04-04T05:51:10Z
В Україні внаслідок російської агресії пошкоджені 1419 пам’яток культурної спадщини
Детектор М
2025-04-04T05:46:12Z
Армія РФ втратила в Україні ще 1380 військових
УкраинФорм
2025-04-04T05:45:36Z
В Україні створили новий дрон: що про нього відомо
InternetUA
2025-04-04T05:43:54Z
Неїжпапа зустрівся з командувачем ВМС Латвії
УкраинФорм
2025-04-04T05:39:40Z
Генштаб: ЗСУ за добу знешкодили 1380 росіян
Корреспондент
2025-04-04T05:27:38Z
Фантомна армія: чому нові російські дивізії не змінять ситуацію на фронті
Фокус
2025-04-04T05:15:26Z
Чи можна зрізати гілки сусідського дерева, що схилились на вашу ділянку
24tv
2025-04-04T05:06:07Z
РФ найчастіше атакує під Покровськом – Генштаб
1News
2025-04-04T05:54:16Z
ППО знищила п’ять ворожих безпілотників у повітряному просторі Києва
УкраинФорм
2025-04-04T05:51:58Z
Війська РФ обстріляли з РСЗВ Костянтинівку на Донеччині: загинув чоловік, троє поранених
УкраинФорм
2025-04-04T05:51:14Z
Російські штурмовики продовжують спроби зайти на Сумщину, інколи на квадроциклах – ДПСУ
Лига
2025-04-04T05:51:05Z
Через нестачу обладнання росіяни потрапляють у "криваві засідки"
Gazeta UA
2025-04-04T05:39:12Z
ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки
Знай
2025-04-04T05:36:08Z
На ТОТ Луганщини запровадили комендантську годину для дітей
УкраинФорм
2025-04-04T05:33:19Z
Російські дрони вночі атакували Дніпро та передмістя - пошкоджені будинки, газогін і ЛЕП
УкраинФорм
2025-04-04T05:28:18Z
Карта бойових дій в Україні станом на 4 квітня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T05:27:30Z
Загарбники вночі та зранку завдали 48 ударів по Сумщині, є загиблий
УкраинФорм
2025-04-04T05:57:52Z
Угорський міністр очікує зустрічі з Сибігою в НАТО у п’ятницю
Европейская правда
2025-04-04T05:57:39Z
Екстремально ефективні, – у НАТО прокоментували далекобійні удари Сил оборони по Росії
24tv
2025-04-04T05:57:19Z
Чому Маск стає політичним тягарем для Трампа?
InternetUA
2025-04-04T05:55:57Z
Сибіга у штаб-квартирі НАТО зустрівся з держсекретарем США
ZN UA
2025-04-04T05:48:37Z
Bloomberg: Вашингтон очікує, коли представник РФ доповість Путіну після візиту до США
Antikor
2025-04-04T05:48:19Z
Як і навіщо влада Грузії хоче зняти з РФ відповідальність за війну 2008 року
Европейская правда
2025-04-04T05:46:43Z
Народний депутат України недаремно бігав вранці навколо Капітолію
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T05:45:35Z
Сенатор-республіканець непокоїться через можливе скорочення числа військ США в Європі
Европейская правда
2025-04-04T05:40:03Z
Трейлер «M3GAN 2.0» — перший погляд на Іванну Сахно в ролі ляльки-вбивці Амелії
ITC
2025-04-04T05:55:18Z
Рідкісна поява: Дженніфер Лопес вивела у світ 17-річну доньку
Фокус
2025-04-04T05:30:29Z
Колишня наречена Володимира Кличка оголосила про поповнення
GlavRed
2025-04-04T05:27:11Z
Кобзарський цех: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-04T04:15:14Z
Квітка Цісик – одна з найвидатніших співачок світу, чиє життя забрав рак
24tv
2025-04-04T04:00:25Z
37-річна Катерина Кузнецова посвітила довгими ногами в контрастній фотосесії
Gazeta UA
2025-04-04T01:15:35Z
У Києві відбувся показ фільму про війну, знятого іноземним добровольцем
УкраинФорм
2025-04-04T00:30:28Z
Старша донька Вілліса і Мур досі купається з сестрами та спить із матір'ю
GlavRed
2025-04-03T23:27:21Z
Український документальний фільм про війну відзначили на міжнародному кінофестивалі
ZN UA
2025-04-03T23:06:14Z
Ашур: Полісся зробило висновки після поразки проти Вереса в матчі чемпіонату
Football.ua
2025-04-04T05:58:28Z
На фронті поліг 26-річний футболіст "Ниви"
Antikor
2025-04-04T05:54:15Z
Фофана отримав чергову травму
Football.ua
2025-04-04T05:40:33Z
Караваєв: Найголовніше – дві перемоги в чемпіонаті та Кубку
Football.ua
2025-04-04T05:18:31Z
«Інгулець» та «Оболонь» відкривають 23-й тур футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-04-04T05:15:23Z
Мареска: Якщо Челсі хоче стати великою командою, треба вміти перемагати брудно
Football.ua
2025-04-04T05:00:29Z
Ла Ліга подасть апеляцію щодо реєстрації Ольмо та Віктора
Football.ua
2025-04-04T04:40:51Z
Постекоглу після поразки від Челсі: VAR вбиває футбол. Це вже не та гра, що була раніше
Football.ua
2025-04-04T04:21:22Z
Пу-холуйство: президенту ФІФА нейметься повернути російського агресора в міжнародний футбол
Украина Криминальная
2025-04-03T22:48:25Z
Венс обіцяє "процвітання" на ринках після тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-04T05:55:32Z
Найбільше падіння цін на нафту за три роки: світові ЗМІ звинувачують ОПЕК+
ZN UA
2025-04-04T05:48:45Z
Курс валют 4 квітня: скільки коштують долар, євро та злотий
Комсомольская правда
2025-04-04T05:48:16Z
Подорожчання овочів борщового набору: як змінилися ціни на картоплю, капусту та інші продукти
Политека
2025-04-04T05:30:36Z
«Найгірший сценарій розвитку ситуації»: ринок акцій США обвалився після рішення Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T05:24:52Z
ТАС Агро: весняна посівна стартувала, кукурудзи буде втричі менше
Agravery
2025-04-04T05:21:14Z
Нові мита США. Ціни на нафту різко впали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T05:09:28Z
Чи подорожчає техніка Apple через нові мита США
24tv
2025-04-04T05:06:26Z
Ціни на продукти: якими вони будуть у квітні
ZN UA
2025-04-04T05:00:34Z
І вигляд казковий, і смак божественний: як приготувати сьомгу в картопляній паніровці
24tv
2025-04-04T05:39:56Z
Головна прикраса великоднього столу: рецепт сирної паски
Фокус
2025-04-04T04:27:10Z
Де 3 відмінності між пандами: лише найуважніший їх помітить
GlavRed
2025-04-04T04:27:05Z
Дочекайтеся правильної погоди: коли можна садити моркву у квітні
Telegraf
2025-04-04T04:15:43Z
Які закуски приготувати на Великдень: три смачні оригінальні страви
Gazeta UA
2025-04-04T03:36:09Z
Як правильно – взаємно чи навзаєм: вчителька здивувала відповіддю
GlavRed
2025-04-04T03:27:52Z
Хитра перевірка IQ: знайдіть помилку в головоломці за 6 секунд
GlavRed
2025-04-04T03:27:44Z
Знають одиниці: чому плоскогубці так назвали
GlavRed
2025-04-04T03:27:11Z
Замість набридлих котлет: молода капуста болоньєзе з фаршем від Ярославського
24tv
2025-04-04T03:12:55Z
Атака дронів на Київщину: спалахнули пожежі в автосалоні і на парковці, є постраждалі
Факти ICTV
2025-04-04T05:51:40Z
“Американський військовий” обікрав жінку на пів мільйона гривень: як це сталося
InternetUA
2025-04-04T05:28:11Z
СБУ та ДБР затримали на хабарі очільника податкової служби Сумщини
Antikor
2025-04-04T05:21:42Z
Через 5 днів після землетрусу: в М'янмі дивом відшукали живих людей під завалами
24tv
2025-04-04T05:21:31Z
Понівечені адмінбудівлі та лінія електропередач: в ОВА розповіли про наслідки атаки на Дніпро
24tv
2025-04-04T05:21:20Z
Показали наслідки російської атаки на Броварський район
Gazeta UA
2025-04-04T05:15:59Z
У Харкові зросла кількість загиблих і постраждалих внаслідок російського дронового удару, є фото і відео з місця смертоносного прильоту
ZN UA
2025-04-04T04:49:16Z
Уночі Росія атакувала Київщину: загорівся автосалон, є поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T04:42:06Z
Атака дронів: на Київщині спалахнула пожежа на парковці, постраждали двоє людей
УкраинФорм
2025-04-04T04:39:11Z
Опитування показало, що втрата ваги тільки з Ozempic менш похвальна, ніж дієта і спорт
Факти ICTV
2025-04-04T05:57:08Z
Насіння чіа – не просто тренд: все про суперфуд, який варто додати до свого раціону
Знай
2025-04-04T05:51:51Z
Як харчуватись при цукровому діабеті: перелік найшкідливіших та найкорисніших продуктів
24tv
2025-04-04T05:06:33Z
Знижує тиск і полегшує біль: чому сексом треба займатись частіше
Gazeta UA
2025-04-03T21:39:13Z
Як 2 хвилини стрибань допомагають позбутися токсинів та зміцнюють імунітет
Знай
2025-04-03T20:51:16Z
Колд брю та еспресо: у чому різниця між напоями та який краще обрати
24tv
2025-04-03T19:45:52Z
Чи можна їсти яйця щодня
24tv
2025-04-03T19:06:08Z
Чи допоможуть 10 тис кроків на день скинути вагу: експерти дали відповідь
GlavRed
2025-04-03T18:27:46Z
Навіщо насправді в дитячому садку тиха година - справжню причину знають не всі
GlavRed
2025-04-03T18:27:29Z
Найбільша планета Сонячної системи дивним чином змінює свій хімічних склад
Фокус
2025-04-04T05:57:21Z
Огляд Nothing Phone 3a: смартфон, що виділяється
ITC
2025-04-04T05:31:34Z
У Windows з’явилася корисна функція
InternetUA
2025-04-04T05:21:16Z
SpaceX запускає 27 супутників Starlink
Portaltele
2025-04-04T05:10:31Z
Вартість iPhone може зрости до $2300 через торгову війну Трампа, — Reuters
Antikor
2025-04-04T04:42:22Z
День вебмайстра в Україні: найкращі привітання для творців цифрового світу
Факти ICTV
2025-04-04T04:21:56Z
Прогноз магнітних бур на 4-6 квітня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T04:00:46Z
Телескоп James Webb допоміг астрономам дослідити температуру астероїда
УкраинФорм
2025-04-04T04:00:45Z
Одна з найкращих ігор в історії стане безкоштовною для підписників Game Pass
InternetUA
2025-04-04T03:01:18Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z
Легковантажівка Ford Ranger Super Duty 2026 — найкращий вибір для робочих потреб
Топ Жир
2025-04-04T02:45:28Z
Новий Toyota GR Corolla 2026: з’явився аеродинамічний спойлер і вентиляційні отвори, нагадує GRMN
Топ Жир
2025-04-04T01:30:08Z
Фінальне видання Toyota GR Supra 2026 року в Америці: більше драми
Топ Жир
2025-04-04T01:30:05Z
Спеціальне видання Toyota GR86 Yuzu: натхнення від Scion
Топ Жир
2025-04-04T01:30:00Z
Як запобігти несправностям через підвищену вологість: поради для водіїв
Gazeta UA
2025-04-04T00:33:09Z
BMW представить три світові прем’єри наступного місяця: чи одним з них буде M2 CS?
Топ Жир
2025-04-04T00:30:13Z
Антипатія до Ілона Маска: Людина штовхає кібервантажівку і одразу пошкоджується
Топ Жир
2025-04-03T23:45:09Z