/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F1ff761783ee8670f25f7d28fbb4c66a3.jpg)
Краща точність і дальність: для ЗСУ створили новий гранатомет AGL-53
Міністерство оборони України офіційно кодифікувало та допустило до використання у Збройних силах новий автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм, розроблений і вироблений українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу.
Про це у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.
AGL-53 — це сучасна зброя, яка може використовуватись як піхотна групова зброя з триноги або встановлюватися на бойові машини та легку мобільну техніку.
Гранатомет сумісний із боєприпасами стандарту НАТО 40×53 мм, що забезпечує уніфікацію з озброєнням партнерських армій.
Переваги AGL-53 над радянськими аналогами
Новий гранатомет демонструє вищу точність та дальність вогню, а також суттєво перевершує за характеристиками радянський АГС-17 калібру 30 мм.
AGL-53 також вирізняється покращеною ергономікою, підвищеною надійністю і краще пристосований до сучасних умов ведення бойових дій.
Це не перший 40-мм зразок у лінійці української зброї. Оборонна промисловість вже освоїла однозарядні гранатомети під унітарні постріли, що використовуються як підствольні модулі або окрема зброя піхотинця.
Розвиток вітчизняного озброєння – курс на стандарти НАТО
Українські виробники також налагодили масове виробництво іншого піхотного озброєння, включно з мінометами (60, 82, 120 мм), штурмовими гвинтівками калібру 5.56 мм, снайперськими та антиматеріальними гвинтівками (12.7×99 мм і 7.62×51 мм), а також пістолетами і ПП під боєприпас 9×19 мм.
– Освоєння нових зразків і відмова від застарілих радянських моделей — це питання бойової ефективності та сумісності з НАТО. Ми маємо забезпечити Сили оборони найкращими вітчизняними зразками, — наголосив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
AGL-53 — черговий крок у трансформації української армії у високотехнологічну силу, здатну воювати за стандартами сучасних західних армій.