MY.UAНовини
Журналісти Bihus.Info розповіли деталі про три епапи «туалетної» схеми Комарницького і ко
Журналісти Bihus.Info розповіли деталі про три епапи «туалетної» схеми Комарницького і ко

Журналісти Bihus.Info розповіли деталі про три епапи «туалетної» схеми Комарницького і ко

Журналісти Bihus.Info розповіли деталі про три епапи «туалетної» схеми Комарницького і ко

Подібних ділянок у групи Комарницького було десятки.

Журналісти Bihus.Info 10 березня оприлюднили розсекречені розмови, які вдалося записати завдяки прослуховуванню правоохоронців, на яких ексдепутат Київської міської ради, "смотрящий за Києвом" та підозрюваний в організації масштабної корупційної схеми заволодіння землею у столиці Денис Комарницький спілкується з депутатами, чиновниками та іншими учасниками схеми. Сьогодні журналісти-розслідувачі Bihus.Info розповіли деталі "туалетної" схеми. 

Журналістка Наталія Лазарович зазначила, що в основі цієї схеми є діра в законодавстві, за якою земельну ділянку в Києві можна отримати через аукціони, однак  їх можна уникнути, якщо на землі є якесь приватне майно.

"Тоді його власник отримує право на землю поза конкурсом, до того ж за спрощеною процедурою", - вказує вона.

Денис Бігус зазначає, що одним із учасників корупційної схеми є Віталій Білоус родом із Монастирища Черкаської області. Білоус близький друг і колишній однокласник заступника директора КП "Київблагоустрій" Олексія Мушти,.

Журналіст зазначає, що Мушта "витяг на нову роботу" Білоуса в Київ. 

bihus.info

За словами Бігуса, роль у будівництві Віталія Білоуса була "страждать і кліпать очима". На опублікованих записах Білоус розповів про спротив мешканців будівництву у дворі на вулиці Табірній. 

Журналіст-розслідувач зазначає, що на цій вулиці є об'єкт, який відсутній у справі НАБУ, оскільки, коли почалося слідство "тут вже земельний схематос оформився і йшло будівництво". 

Лазарович пояснює, щоб побудувати ТЦ у Києві, потрібно спочатку знайти вільну землю під нього. Вона вказує, що за це в групі Комарницького відповідали всі, але в основному заступник міського голови Києва Петро Оленич, голова земельної комісії Михайло  Терентьєв, заступник директора КП "Київблагоустрій" Олексій Мушта та безпосередні менеджери Комарницького.

Серед опублікованих записів, є діалог менеджерки Олени Богославської із бухгалтеркою підконтрольних компаній Юлією Франчук щодо того, що таке проєкт "торгівля".

Бігус пояснює, що під проєкт "торгівля" шукають ділянки в комерційно привабливих місцях: біля метро, на розв'язках, посеред житлового кварталу.

"Якщо на цих ділянках вже стоїть щось тимчасове, то приїжджає
благоустрій і його розчищає", - зазначає Бігус.

"Такі ділянки мали б надаватись містом через аукціони, але якщо у вас на цій ділянці є нерухомість, то ви оминаєте аукціон (МАФ не рахується, бо це тимчасова споруда)", - повідомляє журналістка

 На одному із записів чиновник  КП “Спецжитлофонд” Юрій Леонов та  голова земельної комісії КМР  Терентьєв обговорюють схему виведення комунальної землі.

"Хитрість в тому, що для уникнення аукціону сама нерухомість не потрібна. В справі НАБУ по Комарницькому — сім найсвіжіших ділянок, шість із них отримувались у міста, тому що на них "нібито" знаходились якісь будівлі. За версією слідства, на більшості з них нерухомість існувала абсолютно віртуально", - наголошує журналістка.

Бігус вказує, що цю схему  назвав "туалетною" Олекса Шалайський ще 15 років тому через те, що під приватизовану громадську вбиральню виділяли стільки землі, що вистачало ще на пару повноцінних житлових комплексів. За його словами, у Комарницького цю "туалетну" схему модернізували до просто вигаданої нерухомості, але як "шана традиції на одній із земельних ділянок туалет присутній.

"Точніше фундамент того, що колись було громадською вбиральнею.  У розмовах навіть сміються про те, що відкопали. Так відкопали, щоб
фундамент з'явився. Власницею цієї "прекрасної та капітальної" нерухомості капітальної стала мати заступника директора комунального підприємства "Інженерний центр" Ярослава Федорука, а директор цього комунального підприємства є головою земельної комісії Михайло Терентьєв", - повідомляє журналіст.

 Серед опублікованих записів, є діалог Комарницького із Терентьєвим щодо підготовки отримання землі на вулиці Міцкевича. Останій повідомив, що "комісію по землі вже пройшли і купили з аукціона підземний туалет, сформували участок на 10 соток, а Ярослав (Федорук - ред.) вже провів громадське слухання".

"Можна абсолютно незаконним, але не дуже складним шляхом отримати право власності на нерухомість, не маючи жодної нерухомості. Для цього сертифікований інженер робить технічний паспорт на неіснуючу будівлю, а приватний нотаріус на основі цих документів вносить право власності в державний реєстр. Є ще певні нюанси, але загалом цього достатньо", - пояснює Наталія Лазарович.

Бігус наводить приклад так званої "схематозної шаурми" для розпилювання Київської землі за рецептом Комарницького. За його словами, до складу цієї "шаурми" потрібні такі інгрідієнти: "відбитий Віталька" (Віталій Білоус - ред.), сертифікований інженер приватної компанії, який "малюватиме технічний паспорт", нотаріус, якому доведеться оформити цю дію з мінімальним пакетом документів. 

"У нас є від інженера "жирний" пакет документів на нерухомість, яка взагалі не існує, його ми змішуємо з Віталькою і загортаємо Вітальку з цими документами в кабінет нотаріуса на 40 хвилин. Цього достатньо щоб внести все в державні реєстри", - зазначає журналіст. 

Лазарович додає: "Будівля має бути не пізніше 1991-го року будівництва, щоб не виникло питань, а як це вона взялась нізвідки, такий собі спадок "совка", який забули вчасно оформити. Після отримання технічного паспорту нотаріус надсилає запит в Київське БТІ з питанням, чи не належить комусь ця будівля.  Нотаріус за запитом отримує відповідь, що об'єкт нічийний і за заявою Віталія реєструє право власності в держреєстрі на нерухомість".

Журналістка наголошує, що вносити в держреєстр право власності на основі
лише технічного паспорту вже звучить сумнівно, не кажучи про те, що більшість цієї нерухомості існувала лише у фантазіях.

Журналісти вияснили, що наприкцінці першого етапу цієї корупційної схеми Віталій Білоус стає офіційним власником шести вигаданих об'єктів у шести невигаданих локаціях Києва. Розслідувачі вказали, що на цьому етапі  формально немає ще жодного держслужбовця чи депутата, все зроблено
приватним ліцензованим інженером та приватним нотаріусом, які теж мали б нести покрання.

Під час другого етапу, Білоус передає вигадану нерухомість "ТОВкам" (товариства обмеженої відповідальності - ред.), які створили або купили під це. Одна "ТОВка" — один обєкт, оскільки, пояснюють журналісти, власники цих "ТОВок відображають частки різних учасників схеми.

 В опублікованому фрагменті розмови Богуславської та Терентьєв йдеться, що на вулиці Міцкевича є так звані "чотири сторони": Комарницький,  Терентьєв, депутатка Київради Олена Марченко та перша заступниця голови постійної комісії Київради з питань власності та регуляторної політики Ганна Свидиренкою

"Частку Марченко мають формально оформити на дружину активного учасника групи і тоді ще заступника директора КП "Спецжитлофонд" Юрія Леонова", - зазначає журналістка.

Під час розмови Богуславської з Леоновим останній говорить, що підставну компанію можна оформити на йього дружину. 

"Вже тут збіглися інтереси КП "Інженерний центр", КП "Спецжитлофонд", Комарницького і трьох депутатів Київради. І це є відповідь на
питання, на чому ж тримається вплив Комарницького, і на чому ж загалом тримається Київрада", - наголошує Бігус.

"У якихось "ТОВках" збираються використати дружину Леонова зі "Спецжитлофонду", в якихось дружину Мушти з "Київблагоустрою", в інших — мати Федорука з КП "Інженерний центр". "ТОВок" доводиться створювати так багато, що людей не вистачає, і в офісі Комарницького періодично скаржаться, що немає на кого записувати", - пояснює журналістка.

На записах є також розмова менеджерок Комарницького щодо дефіциту підставних людей для реєстрації компаній. Тетяна Курашевська зазначає, що "вже всіх родичів залучили". Мушта та менеджери Комарницького також обговорювали витрати на реалізацію схеми. 

Бігус, аналізуючи їхню розмову, зазначає: "Прокурорська перевірка формату: "Чи все нормально з об'єктом, якого насправді взагалі не існує", коштує десятку (десять тисяч доларів - ред.) за чотири об'єкти на вулицях Кричевського, пров. Берестейський, Маяковського (нині вулиця Тараса Коваля) та Табірній".

Журналісти вказують, що в цій корупційній схемі є ще партнер "г" або партнер "город", у діалогах його називають "Грішей".

"Партнер "город" унікальний тим, що отримує свої 20%, не вкладаючи нічого, не вносить видатків, але отримує частину прибутку", - пояснили розслідувачі.

За їх інформацією, у деякиї проєктах цей партнер "город" забирає навіть на 20%, а половину прибутку, хоча видатки закриває Комарницький.

Журналісти з'ясували, що голові виконавчого комітету партії УДАР Артуру Палатному носять на презентацію ділянки "проєкту торгівля" і він справляє враження головного в цій справі.

На записах також  Терентьєв, Богуславська та Комарницький обговорили участь партнера "город" у проєкті біля станції метро "Житомирська".

Після аналізу цього діалогу, Бігус зазначив: "Кличко захищає клен на "Житомирський" від Комарницького і Палатного. Клен тут радше як символ. Через це Терентьєву доводиться лавірувати між Палатним і мером, а в Комарницького виникає питання, чи йому потрібен старший партнер, який клен не здатний "забороть".

Журналісти наголошують, що третій етап "схеми" має назву "час отримувати землю".

Комарницький та Богославська обговорювали плани на апарт-готель по вулиці Притисько-Микільській.

 "Загальна оціночна вартість всіх ділянок, які проходять у справі НАБу, — 100 мільйонів гривень. Впевнена, що загальна вартість на аукціоні була б вища ніж та, що в кримінальному провадженні. Але, для того щоб уникнути аукціону, хоч на оренду, хоч на купівлю, схема і проводиться", - повідомляє журналістка.

У Bihus.Info пояснюють третій етап цієї "схеми": "З літа 2023 року, коли всі вигадані приміщення вже оформлені, починається процес у Київраді і КМДА. Відповідають за нього в основному Олена Марченко, Юрій Леонов, Петро Оленич та Михайло Терентьєв. У спрощеному вигляді процедура така: добігти з документами на нерухомість до КМДА, оформити інвентаризацію землі. Після цього в документах "Київзему" буде зазначена ділянка та нерухомість на ній. З цими всіма документами можна йти на сесію Київради і просити оренду чи викуп поза конкурсом, бо ти ж власник нерухомості, і отримуй містобудівні умови та обмеження на проведення реконструкції вигаданої нерухомості в реальний торговий центр".

Журналістики вказують, що на момент затримання учасників злочинного угрупування, із семи ділянок — одну вже передали без конкурсу в оренду, інші — були на фінальних стадіях.

"Саме та ділянка, яка найшвидше пройшла всі процедури за підтримки Юрія Федоренка (секретаря постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин - ред.), дозволила НАБу інкримінувати не лише замах на вчинення злочину, перерваний правоохоронними органами, а й власне заволодіння", - додали розслідувачі.

6 лютого Національне антикорупційне бюро провело слідчі дії щодо Комарницького. Згодом НАБУ повідомило, що спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) здійснює масштабну операцію "Чисте місто", спрямовану на викриття корупційних схем у Київській міській раді. У межах цієї справи Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для кількох фігурантів. Заступника голови КМДА Петра Оленича 7 лютого взяли під варту на два місяці з можливістю внесення застави у 15 мільйонів гривень. Голові комісії з земельних питань Київради Михайлу Терентьєву також призначили два місяці арешту із заставою понад 19 мільйонів гривень. 18 березня стало відомо, що Терентьєв, Леонов та Муштавийшли під заставу. 

Джерело ZN.UA у Національному антикорупційному бюро підтвердило інформацію, що бізнесмен і "смотрящий за Києвом" Денис Комарницький перебуває за кордоном і, що йому допомогли його перетнути "представники прикордонної служби, а також — правоохоронних органів або спецслужб, яких він годував з руки".  За інформацією "УП", Комарницького із Києва вивозили під прикриттямпозаштатних працівників Служби безпеки України та автомобіля із табличкою "200", який використовують для транспортування полеглих військових. 

Детальніше про махінації із землею читайте у статті Інни Ведернікової "Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?", а також у статті Георгія Могильного "Будинки-привиди й «туалетні схеми» в законі. Чому постріли НАБУ та САП можуть бути холостими".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок
Gazeta UA
2025-04-04T08:18:13Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T08:16:18Z
5 рідкісних прізвищ турецького походження, які є в Україні: перевірте своє у списку
24tv
2025-04-04T08:15:13Z
Понад мільйон українців перевірять на правомірність пільг
1News
2025-04-04T08:03:11Z
Який прохідний бал НМТ у 2025 році для вступу на бюджет та контракт
Факти ICTV
2025-04-04T08:01:56Z
Розробники з ОАЕ представили реактивний ударний дрон Jeniah
InternetUA
2025-04-04T08:01:01Z
"Плюс одна фобія": чоловік у Таїланді знайшов у морозиві живий "сюрприз"
24tv
2025-04-04T08:00:39Z
Мер Венеції відреагував на невдоволення італійських ЗМІ прийдешнім весіллям Джеффа Безоса
InternetUA
2025-04-04T07:58:45Z
Найстрашніша розмова: колишня дружина Білла Гейтса розкрила причину розлучення з мільярдером
Фокус
2025-04-04T07:51:20Z
ЗСУ розбили під Андріївкою російську колону з 19 ББМ
Украина Криминальная
2025-04-04T08:19:37Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T08:13:46Z
Запарковані двори Києва: КМВА шукає рішення для доступу спецтехніки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:12:44Z
Окупанти потрапили у засідку ЗСУ на Донеччині: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-04-04T08:12:14Z
На ТОТ Луганщини запровадили комендантську годину для дітей
УкраинФорм
2025-04-04T08:10:02Z
У Центральному районі Херсона - перебої з електропостачанням
УкраинФорм
2025-04-04T08:09:14Z
Київ посилює боротьбу з шахраями: які служби міста вже отримали «Е-посвідчення»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:36:03Z
Грошова допомога в Харкові: хто може отримати підтримку понад 10 тисяч гривень
Политека
2025-04-04T07:31:04Z
Щонайменше 20 жінок з Криму, Херсонської та Запорізької областей незаконно ув'язнені окупантами
УкраинФорм
2025-04-04T07:27:31Z
Корисні копалини Росії та України для США: яким є ідеальний сценарій РФ
ZN UA
2025-04-04T08:13:14Z
Ексглава Пенсійного фонду Олександр Крупа задекларував клуб, купу землі та мільйони готівкою
Знай
2025-04-04T08:12:59Z
Україна витрачає 26% бюджету на оборону та нарощує виробництво зброї
360ua.news
2025-04-04T08:12:31Z
Росію атакувало понад 100 безпілотників: під ударом опинився Липецький металургійний комбінат
Фокус
2025-04-04T08:12:29Z
Єдиний російський олігарх без санкцій? Хто такий Володимир Лісін
Telegraf
2025-04-04T08:12:25Z
Bloomberg: Вашингтон очікує, коли представник РФ доповість Путіну після візиту до США
Antikor
2025-04-04T08:12:10Z
Шантаж чи перемир'я: оточення відмовляє Трампа від дзвінка Путіну, — ЗМІ
Фокус
2025-04-04T08:12:07Z
Каллас сподівається, що ЄС уникне торгового протистояння з США через тарифи Трампа
Европейская правда
2025-04-04T08:10:21Z
Трамп натякнув на завершення угоди щодо TikTok
24tv
2025-04-04T08:09:59Z
Акторка Тетяна Міхіна розповіла про зникнення сестри в окупованому Росією Маріуполі
Комсомольская правда
2025-04-04T08:13:24Z
«Хроніки Нарнії» від Netflix зроблять Аслана жінкою, роль пропонують Меріл Стріп
ITC
2025-04-04T08:10:09Z
Я був не потрібен, – Волканов пригадав, як потрапив на шоу "X-Фактор" завдяки Андрію Данилку
24tv
2025-04-04T08:00:21Z
15-річний актор серіалу "Юнацтво" про те, як повертався в школу після зйомок: "Тикали пальцями"
24tv
2025-04-04T07:39:07Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T07:27:40Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T07:24:02Z
Народний артист назвав ім'я співачки, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
24tv
2025-04-04T07:15:50Z
5 тенденцій у макіяжі, які будуть актуальними цієї весни
24tv
2025-04-04T07:03:32Z
Трейлер «M3GAN 2.0» — перший погляд на Іванну Сахно в ролі ляльки-вбивці Амелії
ITC
2025-04-04T06:55:21Z
Самовпевнений боксер розповів, скільки отримав грошей за спаринги з Усиком
24tv
2025-04-04T08:09:24Z
Фехтувальниця з США отримала дискваліфікацію за відмову від поєдинку з трансгендером
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:09:09Z
За клуб Першої ліги гратимуть двоє футболістів УПЛ
УкраинФорм
2025-04-04T08:01:03Z
Гвардіола запланував перебудову: Манчестер Сіті покине десять гравців у кінці сезону
24tv
2025-04-04T08:00:26Z
Ренато Гаушо очолив Флуміненсе
Football.ua
2025-04-04T07:58:39Z
Хіт про Путіна і прапори України. Фанати «Жальгіріса» влаштували яскравий перформанс
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:51:02Z
Чеферін проти розширення ЧС до 64 команд
Football.ua
2025-04-04T07:42:26Z
Клуб Першої ліги підписав сина легенди світового футболу: коли може дебютувати в Україні
24tv
2025-04-04T07:39:50Z
Манчестер Сіті та Манчестер Юнайтед можуть не вийти Лігу чемпіонів: які шанси команд у дербі
24tv
2025-04-04T07:39:38Z
Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Хвиля
2025-04-04T08:16:30Z
Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості через введення мит
InternetUA
2025-04-04T08:16:23Z
Нафта дешевшає, євро зміцнюється: яку вигоду Україні могли принести мита Трампа
Telegraf
2025-04-04T08:15:18Z
Колишній заступник ДПС Одещини Микола Бородюк став заступником ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Antikor
2025-04-04T08:15:03Z
Найбільші фармкомпанії України отримали понад 42 млрд грн доходу у 2024 році на тлі стрімкого зростання цін
Telegraf
2025-04-04T08:12:42Z
Борги українців по мікрокредитах зросли майже вдвічі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:10:14Z
Блокування пенсійної картки: що потрібно знати, аби не залишитися без виплат
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:06:37Z
Майже 6 млн грн у держбюджет щомісяця: АРМА передала в управління 10 арештованих суден, повʼязаних з рф
AIN
2025-04-04T08:03:38Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T08:03:12Z
Про це знають не всі: чому не можна носити золото і срібло разом
24tv
2025-04-04T08:06:20Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:06:08Z
Ситне задоовлення для всієї сім'ї: рецепт улюблених чанахів з квасолею та м'ясом
24tv
2025-04-04T07:54:46Z
Ці культури можна висадити у відкритий ґрунт вже у квітні: вони не бояться холодів
24tv
2025-04-04T07:54:26Z
Флірт, контроль та лестощі: які ознаки, що ваш партнер не проявлятиме емоцій
Знай
2025-04-04T07:51:27Z
Хоч і пісні — зате дуже смачні: як приготувати ванільні рогалики
Telegraf
2025-04-04T07:03:24Z
Забудете про лушпиння цибулі назавжди: три способи оригінально пофарбувати яйця до Великодня
Telegraf
2025-04-04T06:54:21Z
9 небезпечних звичок, які непомітно руйнують дім
24tv
2025-04-04T06:42:25Z
Любовний прогноз на квітень: які 2 знаки зодіаку створені одне для одного
24tv
2025-04-04T06:27:30Z
На Дніпропетровщині вибухнуло авто посадовця: є постраждалі
Antikor
2025-04-04T08:13:04Z
Заробили мільйони: як зістарені підроблені карти скарбів приносили "золото"
Фокус
2025-04-04T08:06:41Z
Витягували лише обвуглені тіла: шокуючі кадри з місць влучань по Харкову
24tv
2025-04-04T08:06:35Z
У Харкові внаслідок масованої атаки дронів пошкоджені щонайменше 28 будівель
УкраинФорм
2025-04-04T08:06:16Z
У столиці судитимуть 19-річний наркозбувача, у якого вилучили 5 кг психотропів
Украина Криминальная
2025-04-04T08:03:51Z
На Київщині вигорів автосалон через атаку дронів
1News
2025-04-04T08:03:18Z
П’яний водій пропонував патрульним ₴5000 хабаря, а потім ще й скоїв розбійний напад
Украина Криминальная
2025-04-04T08:00:42Z
Силова мобілізація в Павлограді Дніпропетровської області: чоловіка затягли в автомобіль
Antikor
2025-04-04T08:00:17Z
У Києві затримали 19-річного хлопця з 5 кілограмами психотропів: йому загрожує до 12 років тюрми
Antikor
2025-04-04T07:51:50Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Виявили основну причину, чому людям з алкогольною залежністю так важко кинути пити
24tv
2025-04-04T07:45:58Z
Лікар попереджає про вірусну дієту, яка може призвести до раку кишківника
Факти ICTV
2025-04-04T07:40:00Z
Британку паралізувало нижче пояса після операції зі зниження ваги в Туреччині
Факти ICTV
2025-04-04T06:54:28Z
Опитування показало, що втрата ваги тільки з Ozempic менш похвальна, ніж дієта і спорт
Факти ICTV
2025-04-04T05:57:08Z
«Графіка просто бомба»: ремастер The Last of Us Part 2 стартував з 91% схвальних відгуків у Steam
ITC
2025-04-04T08:10:41Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T08:07:36Z
Магнітна буря зіпсує настрій наприкінці тижня. Якої сили вона буде
Telegraf
2025-04-04T08:00:21Z
Молодий батько спробував заспокоїти дитину танцем: вираз її обличчя говорить сам за себе
Фокус
2025-04-04T07:42:25Z
Найнебезпечніший астероїд в історії спостережень тепер загрожує не Землі, а Місяцю
24tv
2025-04-04T07:36:46Z
Шахраї розпочали полювання на українців у Telegram та Signal
Antikor
2025-04-04T07:15:30Z
Соцмережі Маска загрожує мільярдний штраф за порушення європейських законів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:15:06Z
Життя на Землі вміло "дихати" ще до того, як атмосфера наповнилася киснем: що знайшли вчені
Фокус
2025-04-04T06:51:57Z
Російські військові супутники вивели невідомий об’єкт на орбіту
24tv
2025-04-04T06:51:32Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z
Hyundai скасовує програму безкоштовного обслуговування для нових машин
Portaltele
2025-04-04T07:09:10Z
Стильний дизайн, комфорт та ефективність: Renault представив новий кросовер
ЗаРулем
2025-04-04T07:03:57Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z