MY.UAНовини
ДТЕК наробив галасу заявою про прибуток: що потрібно знати про холдинг Ахметова
ДТЕК наробив галасу заявою про прибуток: що потрібно знати про холдинг Ахметова

ДТЕК наробив галасу заявою про прибуток: що потрібно знати про холдинг Ахметова

За час повномасштабного вторгнення власник ДТЕК аж ніяк не збанкрутував. Ба більше – збільшив свої статки

ДТЕК Ріната Ахметова винесла на рішення загальних зборів питання про виплату майже мільярда гривень дивідендів своїм акціонерам. Така інформація на тлі розмов про можливе підвищення цін на світло для населення вже у 2025 році стала резонансною. Однак, як виявилось, ці цифри є лише верхівкою айсберга.

Про це пише "Антикор". Журналісти зазначили, що інформацію про дивіденди, яка з’явилася в мережі, було опубліковано на сайті "ДТЕК Одеські електромережі". І важливим у цьому є те, як пише видання, що йдеться про прибуток за минулий рік лише одного із структурних підрозділів ТОВ "ДТЕК" — АТ "ДТЕК Одеські електромережі", а не про всю групу компаній ДТЕК.

Про які цифри йдеться

На сайті "ДТЕК Одеські електромережі" було розміщено інформацію про проведення загальних зборів акціонерів, на порядку денному яких є пункт про прибуток та розподіл цього прибутку. Згідно з цією інформацією, АТ "ДТЕК Одеські електромережі" отримало в минулому році 1 278 356 000 гривень прибутку, з якого 961 422 984,80 гривні збираються роздати акціонерам як дивіденди.

При цьому, наголошують журналісти, такі суми прибутку та дивідендів фігурують у документах структурного підрозділу з Одеської області. Регіона, де тривалі проблеми з електроенергією не є рідкістю.

"Тому виникає логічне питання – якщо на Одещині, яка дуже страждає від обстрілів, Рінат Ахметов зміг заробити понад мільярд гривень, то що ж робиться там, де дрони та ракети – рідкість?", — питають у виданні.

Однак, як виявилося, звітність інших структурних ДТЕК закрита від публічного доступу.

Київ (регіон)
Київ
Донецька область
Дніпро (повідомлення є, але цифри не вказано)

Відсутня й свіжа звітність самої групи ДТЕК. Відповідні розділи на сайті самого ТОВ "ДТЕК", виглядають так:

Згідно з останніми звітами групи ДТЕК, як пише видання, "валовий прибуток за підсумками 2020 року склав 23 904 млн грн, що менше за показник 2019 року на 3 812 млн грн. Валова маржа збільшилася з 20,1% у 2019 році до 20,6% у 2020 році". Але, на жаль, це інформація за 2020 рік. Скільки заробив ДТЕК 2024-го – невідомо.

Однак у Опендатабот можна дізнатися таке:

Якщо вірити цій інформації, то виходить, що вся ДТЕК минулого року заробила 184,393 млн гривень.

"Що майже вдесятеро менше, ніж напрацював його структурний підрозділ в Одесі. Якщо порівняти цифри звіту, опублікованого на сайті ДТЕК за 2020 рік, і ті самі дані, які компанія Ріната Ахметова повідомила до податкових органів. Внутрішня документація говорить про 23 904 000 000 гривень прибутку, що на той момент становило понад мільярд доларів, а податкова звітність повідомляє, що ДТЕК був у збитках: мінус 178 490 000 гривень. Кому вірити – вибирайте самі", — пише видання.

Крім того, зазначається, що коли мова заходить про ДТЕК, не можна забувати, що вона працює не тільки в Україні, а представлена ще в 24 країнах Європи.

"А тепер про "українську" компанію ДТЕК, яка, не шкодуючи живота свого, відновлює енергетику країни. Звісно, той факт, що лінії електропередач та підстанції ремонтуються, заперечувати безглуздо – що є, тобто. Працівники ДТЕК справді щодня ризикують життям на роботі. Це безперечно. Однак коли нам говорять про "українську енергетичну компанію ДТЕК", забувають сказати, що вона працює не лише в Україні.

Цей факт жодним чином не применшує заслуг українських співробітників ДТЕК у підтримці енергосистеми України, але не слід видавати цю діяльність за благодійність. А надто, що компанія зареєстрована не в Україні, а в Нідерландах, тому українську її можна назвати хіба що через громадянство її власника Ріната Ахметова", — вказується на порталі.

Ахметов, до речі, займає в 2025 році 500 місце в ТОП-500 від Bloomberg Billionaires Index і, за його даними, має статки в 6,3 мільярда доларів. До речі, за даними в цьому ж рейтингу, статки Ахметова за останній рік збільшилися на 103 мільйона доларів.

"І частка ДТЕК у цих шести мільярдах не така вже маленька – майже півтора мільярда доларів. Тож за три роки повномасштабних військових дій власник ДТЕК аж ніяк не збанкрутував. Мало того – збільшив свій статок наполовину: у лютому 2024 року Форбс оцінював Ріната Ахметова у чотири мільярди доларів", — підкреслюють журналісти.

Не в такому вже поганому становищі, на думку журналістів, перебуває і сама компанія ДТЕК Ахметова, адже, як зазначається у матеріалі, окрім грошей від українців та українського бізнесу отримує регулярні вливання від наших західних друзів. Так, наприклад, лише за 2024 рік Україна отримала на відновлення своєї енергосистеми більше одного мільярда євро. При цьому незрозуміло, скільки з них могла отримати компанія Ахметова.

"На цьому фоні варто згадати ще одну цифру, якою так хвалиться ДТЕК. За заявою компанії, "у січні-лютому 2025 року "ДТЕК Енерго" направило майже 720 млн грн на ремонт і відновлення теплоелектростанцій (ТЕС), пошкоджених унаслідок обстрілів РФ".

Це заперечувати також не можна. І цифра виглядає величезною. Якщо не розглядати її в контексті решти: статків власника ДТЕК Ріната Ахметова, які зростають, попри війну; вартості ДТЕК; західної допомоги на відновлення енергетики І – розмір дивідендів, які збирається виплатити один зі структурних підрозділів ДТЕК своїм акціонерам. Які раптово перевищують усі інвестиції ДТЕК в енергетику", — йдеться в матеріалі.

ДТЕК — історія, скандали і не тільки

ДТЕК (раніше – Донбаська паливно-енергетична компанія) – найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України.

Компанія виробляє електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, видобуває вугілля та природний газ, здійснює трейдинг енергопродуктів, розподіляє електроенергію та має мережу зарядних станцій. ДТЕК Мережі розвиває бізнес із розподілу електроенергії та експлуатації електромереж у Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,6 млн. клієнтів.

ДТЕК входить до складу SCM (Систем Кепітал Менеджмент). Це найбільша інвестиційна група України. Її підприємства та холдинги працюють в Україні, на Кіпрі, у Нідерландах, Італії, Болгарії, Швейцарії, Британії та США. SCM інвестує в гірничо-металургійну галузь (Metinvest B.V. (Нідерланди)), енергетику (DTEK B.V. (Нідерланди), видобуток корисних копалин, банківський та фінансовий сектор (ПУМБ), медіабізнес (Медіа Група Україна), телекомунікації (Укртелеком), нерухомість (ЕСТА Холдінг), роздрібну торгівлю (ЦУМ Київ), сільське господарство (HarvEast), а також сферу транспорту та логістики (Лемтранс і Портінвест). 100% власником SCM є український бізнесмен Рінат Ахметов.

ДТЕК було створено у 2005 році. Спочатку до складу компанії увійшли підприємства "Павлоградвугілля", "Шахта Комсомолець Донбасу", "Східенерго" та "Сервіс-Інвест".

Список електростанцій ДТЕК (частина з них окупована Росією або пошкоджена):

  • ДТЕК Криворізька ТЕС
  • ДТЕК Придніпровська
  • ДТЕК Запорізька ТЕС
  • ДТЕК Ладижинська ТЕС
  • ДТЕК Добротвірська ТЕС
  • ДТЕК Бурштинська ТЕС
  • ДТЕК Кураховська ТЕС
  • ДТЕК Луганська ТЕС
Окупована Луганська ТЕС

Скандали:

Мабуть найгучнішим скандалом, пов’язаним із ДТЕК, є "Роттердам+".

"Роттердам+" — формула, яка визначала вартість електроенергії, яку виробляли теплоелектростанції. Вона застосовувалася у 2016-2019 роках. Вартість вугілля, що використовувалось для ТЕС, залежала від ціни на вугілля у порті міста Роттердам, у Нідерландах. До цієї ціни додавали вартість транспортування вугілля.

Водночас, як пише "Суспільне", левову частку вугілля ТЕС купували не в Нідерландах, а в Україні, Росії чи з окупованих територій.

"Тобто насправді ціна вугілля була нижчою і ТЕС отримували надприбутки. Згідно з розслідуванням, найбільше прибутків від такої формули отримував Рінат Ахметов — його компанія ДТЕК була монополістом на ринку і має найбільше ТЕС в країні", — йшлося у матеріалі.

За даними слідства, запровадження формули "Роттердам+" завдало державі та українцям збитків на загальну суму 18,87 мільярда гривень — це кошти, які споживачі переплатили ТЕС за електроенергію через те, що в її собівартість заклали доставку вугілля з Роттердама.

Хронологія подій у справі "Роттердам+":

8 серпня 2019 року НАБУ повідомило про підозру шістьом особам, зокрема голові Нацкомісії Дмитру Вовку та Бутовському. За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану "формулу Роттердам+".

27 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу "Роттердам+" через відсутність достовірних та вичерпних доказів вини підозрюваних.

24 вересня 2020 року Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення САП.

Нікопольський завод феросплавів Ігоря Коломойського та Центр протидії корупції подали до Вищого антикорупційного суду проти закриття справи 25 вересня 2020 року їхні заяви об'єднані у спільне провадження.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко 22 вересня 2022 року ухвалив рішення скасувати постанову про закриття так званої справи "Роттердам+" як незаконну та необґрунтовану.

НАБУ та САП 22 вересня 2022 року завершили розслідування у справі "Роттердам+" та відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення.

15 березня 2023 року до суду направили перший епізод справи. Серед обвинувачених:

  • Голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП);
  • член НКРЕКП;
  • начальник відділу НКРЕКП;
  • керівник управління НКРЕКП;
  • заступник комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключовий оператор ринку теплогенерації України;
  • директор департаменту однієї з компаній зазначеної групи (посади вказані на момент вчинення злочину).

2 січня 2024 року другий епізод справи "Роттердам+" передали до суду. Серед обвинувачених:

  • 2 колишніх голів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • 6 колишніх членів НКРЕКП;
  • 2 чинних членів НКРЕКП;
  • чинний та колишній працівник НКРЕКП;
  • 2 чинних посадовці групи приватних теплогенерувальних компаній.

Розслідування стосовно ще одного експрацівника НКРЕКП виділили в окреме кримінальне провадження.

8 листопада 2024 року Вищий антикорупційний суд України відхилив клопотання захисту про закриття кримінального провадження у справі "Роттердам+".

Штраф від АМКУ

У 2020 році Антимонопольний комітет оштрафував "ДТЕК Західенерго" та "Д.Трейдинг" із групи ДТЕК Ріната Ахметова на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем у зоні "Острів Бурштинської ТЕС" у липні-жовтні 2019 року.

Комітет встановив, що "ДТЕК Західенерго" починаючи з 29 липня 2019 року зменшувала в заявках на продаж електричної енергії в сегменті "ринок на добу вперед" обсяги пропонованої електричної енергії в години мінімального навантаження. Це призвело до зростання обсягів продажів "ДТЕК Західенерго" електричної енергії в сегменті "балансуючий ринок" за вищими цінами. Крім цього, АМКУ ухвалив рішення, що "Західенерго" встановлювало в заявках на продаж електричної енергії на РДВ завищені і економічно необгрунтовані ціни в години максимального навантаження.

Обвинувачення в зриві постачання вугілля

У 2021 році "Центренерго" звинуватило ДТЕК Ахметова в нібито у зриві постачання вугілля.

"Найбільший приватний постачальник вугільної продукції зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС ПАТ "Центренерго", порушивши умови договору, попри отриману передоплату в розмірі 106 мільйонів гривень. Більше того, користуючись критичною ситуацією із запасами палива, 13 січня 2021 року постачальник надіслав на адресу "Центренерго" попередження про підняття ціни на вугілля з 1650 грн/т до 2100 грн/т.", — йшлося у повідомленні.

У свою чергу у пресслужбі ДТЕК тоді заявили про виконання договору на постачання вугілля для "Центренерго" у повному обсязі.

"На січень "Центренерго" було погоджено постачання вугілля обсягом 50 тис. тонн, яке найближчими днями прибуде на адресу ТЕС ПАТ "Центренерго". Цей обсяг вугілля відповідає передоплаті, яку внесло ПАТ "Центренерго" (106 млн грн), та умовам, зафіксованим у специфікації до договору (1650 грн/т)", – повідомили у ДТЕК.

Благодійність та цікаві факти

  • За даними ДТЕК, з 2022 року компанія надіслала понад €18 мільйонів на підтримку Збройних Сил України та гуманітарні ініціативи.
  • Заснувала низку соціально спрямованих проектів:
  • "Громада своїми руками" — це конкурс грантів від ДТЕК для благоустрою населених пунктів та розвитку співробітництва між жителями, бізнесом та адміністраціями на місцях.
  • "Енергоефективні школи: нова генерація" — впроваджується з 2012 року за фінансової підтримки компанії ДТЕК. Виконавцем проекту є Всеукраїнська благодійна організація Інституту місцевого розвитку у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОНУ). Метою проєкта є навчання дітей та підлітків житлово-комунальній грамоті та формування у них навичок енергозберігаючої поведінки.
  • Компанія організувала донорську допомогу для ЗСУ та постраждалих від війни – 860 співробітників ДТЕК здали кров.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на заводі Ахметова стався потужний вибух.

Теги за темою
Скандал
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок
Gazeta UA
2025-04-04T08:18:13Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T08:16:18Z
5 рідкісних прізвищ турецького походження, які є в Україні: перевірте своє у списку
24tv
2025-04-04T08:15:13Z
Понад мільйон українців перевірять на правомірність пільг
1News
2025-04-04T08:03:11Z
Який прохідний бал НМТ у 2025 році для вступу на бюджет та контракт
Факти ICTV
2025-04-04T08:01:56Z
Розробники з ОАЕ представили реактивний ударний дрон Jeniah
InternetUA
2025-04-04T08:01:01Z
"Плюс одна фобія": чоловік у Таїланді знайшов у морозиві живий "сюрприз"
24tv
2025-04-04T08:00:39Z
Мер Венеції відреагував на невдоволення італійських ЗМІ прийдешнім весіллям Джеффа Безоса
InternetUA
2025-04-04T07:58:45Z
Найстрашніша розмова: колишня дружина Білла Гейтса розкрила причину розлучення з мільярдером
Фокус
2025-04-04T07:51:20Z
ЗСУ розбили під Андріївкою російську колону з 19 ББМ
Украина Криминальная
2025-04-04T08:19:37Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T08:13:46Z
Запарковані двори Києва: КМВА шукає рішення для доступу спецтехніки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:12:44Z
Окупанти потрапили у засідку ЗСУ на Донеччині: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-04-04T08:12:14Z
На ТОТ Луганщини запровадили комендантську годину для дітей
УкраинФорм
2025-04-04T08:10:02Z
У Центральному районі Херсона - перебої з електропостачанням
УкраинФорм
2025-04-04T08:09:14Z
Київ посилює боротьбу з шахраями: які служби міста вже отримали «Е-посвідчення»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:36:03Z
Грошова допомога в Харкові: хто може отримати підтримку понад 10 тисяч гривень
Политека
2025-04-04T07:31:04Z
Щонайменше 20 жінок з Криму, Херсонської та Запорізької областей незаконно ув'язнені окупантами
УкраинФорм
2025-04-04T07:27:31Z
Корисні копалини Росії та України для США: яким є ідеальний сценарій РФ
ZN UA
2025-04-04T08:13:14Z
Ексглава Пенсійного фонду Олександр Крупа задекларував клуб, купу землі та мільйони готівкою
Знай
2025-04-04T08:12:59Z
Україна витрачає 26% бюджету на оборону та нарощує виробництво зброї
360ua.news
2025-04-04T08:12:31Z
Росію атакувало понад 100 безпілотників: під ударом опинився Липецький металургійний комбінат
Фокус
2025-04-04T08:12:29Z
Єдиний російський олігарх без санкцій? Хто такий Володимир Лісін
Telegraf
2025-04-04T08:12:25Z
Bloomberg: Вашингтон очікує, коли представник РФ доповість Путіну після візиту до США
Antikor
2025-04-04T08:12:10Z
Шантаж чи перемир'я: оточення відмовляє Трампа від дзвінка Путіну, — ЗМІ
Фокус
2025-04-04T08:12:07Z
Каллас сподівається, що ЄС уникне торгового протистояння з США через тарифи Трампа
Европейская правда
2025-04-04T08:10:21Z
Трамп натякнув на завершення угоди щодо TikTok
24tv
2025-04-04T08:09:59Z
Акторка Тетяна Міхіна розповіла про зникнення сестри в окупованому Росією Маріуполі
Комсомольская правда
2025-04-04T08:13:24Z
«Хроніки Нарнії» від Netflix зроблять Аслана жінкою, роль пропонують Меріл Стріп
ITC
2025-04-04T08:10:09Z
Я був не потрібен, – Волканов пригадав, як потрапив на шоу "X-Фактор" завдяки Андрію Данилку
24tv
2025-04-04T08:00:21Z
15-річний актор серіалу "Юнацтво" про те, як повертався в школу після зйомок: "Тикали пальцями"
24tv
2025-04-04T07:39:07Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T07:27:40Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T07:24:02Z
Народний артист назвав ім'я співачки, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
24tv
2025-04-04T07:15:50Z
5 тенденцій у макіяжі, які будуть актуальними цієї весни
24tv
2025-04-04T07:03:32Z
Трейлер «M3GAN 2.0» — перший погляд на Іванну Сахно в ролі ляльки-вбивці Амелії
ITC
2025-04-04T06:55:21Z
Самовпевнений боксер розповів, скільки отримав грошей за спаринги з Усиком
24tv
2025-04-04T08:09:24Z
Фехтувальниця з США отримала дискваліфікацію за відмову від поєдинку з трансгендером
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:09:09Z
За клуб Першої ліги гратимуть двоє футболістів УПЛ
УкраинФорм
2025-04-04T08:01:03Z
Гвардіола запланував перебудову: Манчестер Сіті покине десять гравців у кінці сезону
24tv
2025-04-04T08:00:26Z
Ренато Гаушо очолив Флуміненсе
Football.ua
2025-04-04T07:58:39Z
Хіт про Путіна і прапори України. Фанати «Жальгіріса» влаштували яскравий перформанс
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:51:02Z
Чеферін проти розширення ЧС до 64 команд
Football.ua
2025-04-04T07:42:26Z
Клуб Першої ліги підписав сина легенди світового футболу: коли може дебютувати в Україні
24tv
2025-04-04T07:39:50Z
Манчестер Сіті та Манчестер Юнайтед можуть не вийти Лігу чемпіонів: які шанси команд у дербі
24tv
2025-04-04T07:39:38Z
Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Хвиля
2025-04-04T08:16:30Z
Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості через введення мит
InternetUA
2025-04-04T08:16:23Z
Нафта дешевшає, євро зміцнюється: яку вигоду Україні могли принести мита Трампа
Telegraf
2025-04-04T08:15:18Z
Колишній заступник ДПС Одещини Микола Бородюк став заступником ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Antikor
2025-04-04T08:15:03Z
Найбільші фармкомпанії України отримали понад 42 млрд грн доходу у 2024 році на тлі стрімкого зростання цін
Telegraf
2025-04-04T08:12:42Z
Борги українців по мікрокредитах зросли майже вдвічі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:10:14Z
Блокування пенсійної картки: що потрібно знати, аби не залишитися без виплат
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:06:37Z
Майже 6 млн грн у держбюджет щомісяця: АРМА передала в управління 10 арештованих суден, повʼязаних з рф
AIN
2025-04-04T08:03:38Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T08:03:12Z
Про це знають не всі: чому не можна носити золото і срібло разом
24tv
2025-04-04T08:06:20Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:06:08Z
Ситне задоовлення для всієї сім'ї: рецепт улюблених чанахів з квасолею та м'ясом
24tv
2025-04-04T07:54:46Z
Ці культури можна висадити у відкритий ґрунт вже у квітні: вони не бояться холодів
24tv
2025-04-04T07:54:26Z
Флірт, контроль та лестощі: які ознаки, що ваш партнер не проявлятиме емоцій
Знай
2025-04-04T07:51:27Z
Хоч і пісні — зате дуже смачні: як приготувати ванільні рогалики
Telegraf
2025-04-04T07:03:24Z
Забудете про лушпиння цибулі назавжди: три способи оригінально пофарбувати яйця до Великодня
Telegraf
2025-04-04T06:54:21Z
9 небезпечних звичок, які непомітно руйнують дім
24tv
2025-04-04T06:42:25Z
Любовний прогноз на квітень: які 2 знаки зодіаку створені одне для одного
24tv
2025-04-04T06:27:30Z
На Дніпропетровщині вибухнуло авто посадовця: є постраждалі
Antikor
2025-04-04T08:13:04Z
Заробили мільйони: як зістарені підроблені карти скарбів приносили "золото"
Фокус
2025-04-04T08:06:41Z
Витягували лише обвуглені тіла: шокуючі кадри з місць влучань по Харкову
24tv
2025-04-04T08:06:35Z
У Харкові внаслідок масованої атаки дронів пошкоджені щонайменше 28 будівель
УкраинФорм
2025-04-04T08:06:16Z
У столиці судитимуть 19-річний наркозбувача, у якого вилучили 5 кг психотропів
Украина Криминальная
2025-04-04T08:03:51Z
На Київщині вигорів автосалон через атаку дронів
1News
2025-04-04T08:03:18Z
П’яний водій пропонував патрульним ₴5000 хабаря, а потім ще й скоїв розбійний напад
Украина Криминальная
2025-04-04T08:00:42Z
Силова мобілізація в Павлограді Дніпропетровської області: чоловіка затягли в автомобіль
Antikor
2025-04-04T08:00:17Z
У Києві затримали 19-річного хлопця з 5 кілограмами психотропів: йому загрожує до 12 років тюрми
Antikor
2025-04-04T07:51:50Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Виявили основну причину, чому людям з алкогольною залежністю так важко кинути пити
24tv
2025-04-04T07:45:58Z
Лікар попереджає про вірусну дієту, яка може призвести до раку кишківника
Факти ICTV
2025-04-04T07:40:00Z
Британку паралізувало нижче пояса після операції зі зниження ваги в Туреччині
Факти ICTV
2025-04-04T06:54:28Z
Опитування показало, що втрата ваги тільки з Ozempic менш похвальна, ніж дієта і спорт
Факти ICTV
2025-04-04T05:57:08Z
«Графіка просто бомба»: ремастер The Last of Us Part 2 стартував з 91% схвальних відгуків у Steam
ITC
2025-04-04T08:10:41Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T08:07:36Z
Магнітна буря зіпсує настрій наприкінці тижня. Якої сили вона буде
Telegraf
2025-04-04T08:00:21Z
Молодий батько спробував заспокоїти дитину танцем: вираз її обличчя говорить сам за себе
Фокус
2025-04-04T07:42:25Z
Найнебезпечніший астероїд в історії спостережень тепер загрожує не Землі, а Місяцю
24tv
2025-04-04T07:36:46Z
Шахраї розпочали полювання на українців у Telegram та Signal
Antikor
2025-04-04T07:15:30Z
Соцмережі Маска загрожує мільярдний штраф за порушення європейських законів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:15:06Z
Життя на Землі вміло "дихати" ще до того, як атмосфера наповнилася киснем: що знайшли вчені
Фокус
2025-04-04T06:51:57Z
Російські військові супутники вивели невідомий об’єкт на орбіту
24tv
2025-04-04T06:51:32Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z
Hyundai скасовує програму безкоштовного обслуговування для нових машин
Portaltele
2025-04-04T07:09:10Z
Стильний дизайн, комфорт та ефективність: Renault представив новий кросовер
ЗаРулем
2025-04-04T07:03:57Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z