MY.UAНовини
Трамп розлютився на Путіна і може завдати по Росії найсильнішого з 2022 року удару - Іноземцев
Трамп розлютився на Путіна і може завдати по Росії найсильнішого з 2022 року удару - Іноземцев

Трамп розлютився на Путіна і може завдати по Росії найсильнішого з 2022 року удару - Іноземцев

Трамп поставить країни, які торгують із РФ, перед вибором - або продовжити купівлю нафти, або втратити ринок у США, вважає економіст.

На тлі затягування Кремлем переговорів про припинення вогню в Україні, президент США Дональд Трамп вибухнув новою порцією заяв щодо Росії та України. Зокрема, американський лідер заявив про можливість введення вторинних санкцій щодо російської нафти на світовому ринку і про серйозні проблеми Києву в разі відмови від підписання договору про рідкоземельні метали.

В інтерв'ю Главреду доктор економічних наук, співзасновник Європейського центру аналізу та стратегій Владислав Іноземцев розповів, чому Трамп заговорив про нові санкції для РФ, чому розроблення рідкоземельних металів США і Росії є безперспективним, і за яких умов Трамп перекладе відповідальність за війну в Україні на Європу.

Трамп напередодні пригрозив Путіну запровадженням вторинних санкцій на нафту. Як би ви оцінили ці дії - наскільки ці заходи можуть бути відчутними для Росії?

Якщо вони дійсно будуть запроваджені і матимуть наслідки, то, звичайно, це дуже небезпечне явище. Тому що все, що було зроблено за останні два роки проти Росії, за великим рахунком з точки зору торгівлі нафтою, серйозних ударів завдано так і не завдало.

Усе, що сталося - це лише закриття європейського ринку. Однак нафта - це біржовий товар. Якщо її продають до Індії, Китаю чи Пакистану, Росія зазнає збитків через знижки, але загалом це не критично. Для російського бюджету продаж нафти по 75 або по 65 доларів за барель - не найпринциповіший момент. Головне - зберігати обсяги постачань, і Путіну вдалося цього домогтися. Обсяги постачань приблизно такі самі - зниження експорту становило близько 10-12% порівняно з 2021 роком. Тобто катастрофи немає. Захід не зміг створити серйозні перешкоди для торгівлі нафтою - ні через заборону страхування, ні через обмеження на перевезення. Ми бачили, що РФ було сформовано тіньовий флот, з'явилися фальшиві сертифікати, і до пори, до часу це сходило з рук.

Якщо Трамп запровадить нові обмеження, він фактично поставить вибір перед країнами: або купувати російську нафту зі знижкою 25-30% (фактично запровадивши мито), або, якщо закупівлі відбуваються без знижки, втратити торгівлю зі США. Для Китаю такий сценарій неможливо собі уявити найближчим часом, як, напевно, і для Індії. Туреччина, Індія, Китай не стануть бігти за російською нафтою, якщо це загрожує відсутністю торгівлі з Америкою.

Тому, в принципі, якщо ці заходи будуть вжиті, Росія втратить десятки мільярдів доларів. Це буде сильний удар - напевно, найсильніший з часів арешту активів. Але на цьому позитивні моменти закінчуються.

Негативна сторона в тому, що, чесно кажучи, я дуже сумніваюся, що такий крок буде зроблено. Судячи з усього, Путін розлютив Трампа - так само, як свого часу це зробив Зеленський. Однак що з цього буде далі, ми не знаємо.

Із Зеленським теж був скандал, були образи, але зрештою все якось поступово налагоджується. Із Путіним у Трампа від самого початку були більш довірливі стосунки. Найімовірніше, це, звісно, його власний самообман, але поки що він діє.

Я б більше поставив на ймовірність того, що Трамп, образившись на Путіна, просто перестане займатися цією темою і залишить її на відкуп європейцям. Він може сказати: "Ну, хлопці, у вас там іде війна, ми далеко, нам це не цікаво. Ми намагалися, зробили все, що могли. Путін не хоче одного, Зеленський не хоче іншого. Розбирайтеся самі".

Тому сумніваюся, що Трамп буде жорстко тиснути на Росію, особливо з урахуванням його поточних проблем, наприклад, в Ірані та на Близькому Сході. Чесно кажучи, я був би дуже радий, якби все сталося саме так. Але в мене великі сумніви, що це станеться.

Тоді з якою метою Трамп зараз може вдаватися до таких заяв, якщо він не планує запроваджувати санкції?

На жаль, останнім часом Трамп поводиться досить дивно, і він робить таку кількість різного роду заяв, що вони просто стрімко девальвуються. За величезним потоком слів часто взагалі нічого не стоїть. Тому вкрай складно сказати, чого від нього можна очікувати.

Наприклад, зараз він запропонував нову угоду з Україною щодо надр. Ясна річ, що Україна її не підпише. Ну і що далі? Нічого. Ніхто радикально не змінить свого ставлення до України, Америка не перейде на російський бік через те, що Україна не підписала угоду. Відповідно, Путін просто проігнорує пропозиції Трампа.

Та сама ситуація і з санкціями. Він не почне бомбити Росію, ані розганяти нафту до 100 доларів за барель. Хоча очевидно, що якщо такі санкції справді буде запроваджено, обсяги російської нафти на ринку скоротяться, що призведе до зростання цін. І замість виконання передвиборчої обіцянки про нафту по 40 доларів, Трамп отримує нафту по 100 - через обмеження російських постачань і погрози розбомбити Іран. Тобто вийде результат, протилежний тому, що він сам обіцяв.

Ось це якраз те, що у нього зараз і відбувається. Він говорив про неймовірний підйом, але ринки сиплються, ВВП у першому кварталі опинився поблизу нуля після доволі успішного зростання минулого року. Ніхто із союзників його не слухає. Гренландія не окупована, Канада - ворог. Загалом, виходить, що у нього все йде, якщо не зовсім навпаки, то дуже близько до того.

Говорячи про вторинні санкції, то на що вони гіпотетично можуть поширюватися, якщо колись будуть введені?

Якщо судити зі слів Трампа, він сказав, що вводить мита на російську нафту в розмірі 25-50%. Припустимо, 25%. А, це означає, що фактично йдеться про введення мит на російську нафту, яку постачають до інших країн. Це само по собі досить складна схема. Виходить, що Трамп каже: "Якщо ви купуєте російську нафту, то або платите за неї на 25% дорожче, або віддаєте мені цю різницю?". У міжнародному праві не існує понять і механізмів, що дають змогу одній країні, хоч би якою потужною вона була, диктувати іншим, за якими цінами і в кого їм купувати сировину. Це просто нонсенс. Індія, наприклад, може відповісти: "Ми купували і будемо купувати - це наші власні інтереси".

Тобто єдиний можливий варіант у цьому випадку - це введення обмежень на поставки з Індії, наприклад. Американці можуть піти на такий крок, хоча це серйозно підірвало б довіру до них. Адже якщо вони почнуть обмежувати торгівлю з третіми країнами через власні геополітичні інтереси, це викличе негативну реакцію на міжнародній арені.

У Китаї Трамп уже підвищив мита на сталь до 25% і хоче підняти їх ще вище - до 50%. Можливо, він може вчинити так само і з Індією. Якщо це дійсно станеться, звичайно, китайці відмовляться від російської нафти. Для них це не стане критичною втратою - нафту на світовому ринку можна купити. Однак вона явно коштуватиме дорожче.

Зараз Росія постачає близько 6 млн барелів нафти на день. Це приблизно 6% світового споживання і, ймовірно, 12-14% міжнародної торгівлі нафтою. Якщо Трамп реально зробить щось проти покупців російської нафти, ціни відразу піднімуться вище 90 доларів за барель. Навіщо йому це? Я не розумію. Підозрюю, що в якийсь момент він схаменеться. Але, можливо, і ні.

А збільшення видобутку з боку країн ОПЕК (крім Росії) може якось вирівняти цю ситуацію?

Може, але не відразу. Підвищення видобутку, безумовно, може відбутися, якщо російську нафту заблокують і, як наслідок, ціни підуть вгору. Країни ОПЕК не зацікавлені в різких коливаннях. Якщо, припустимо, ціни проб'ють позначку в 90 доларів за барель, вони, безумовно, збільшать видобуток. Адже цей рівень для них комфортний, і вони прагнутимуть до його стійкості. Вони подякують Аллаху і почнуть качати нафту по 90 доларів у великих обсягах.

Однак резервні потужності, які можуть бути задіяні, становлять лише близько 2-2,5 млн барелів на добу. Американці, без будь-яких обмежень, могли б наростити видобуток ще на мільйон барелів, але на це знадобиться близько року. Таким чином, якщо повністю перекрити російську нафту, з 6 млн барелів, які випали, близько 3 млн вдасться замістити досить швидко - протягом 2-3 місяців. А решту 3 млн будуть заміщати мінімум два роки.

Але ще раз повторю, це буде кардинальна зміна правил гри. Росія отримає найсерйозніший удар з лютого 2022 року, однак це приведе в рух багато сил у світовій економіці.

Тобто, напевно, це можливо. Питання в рішучості. Наразі інфляція у США становить 2,9%, що вже вище, ніж передбачалося. Якщо ціна нафти підвищиться до 90 доларів за барель, інфляція зросте ще на 0,3-0,4 відсоткового пункту, що призведе до зростання відсоткових ставок.

Це абсолютно суперечить тому, що обіцяв Трамп, коли йшов на вибори, ось у чому річ. А його популярність і так не блищить.

І робити рівно те, що нікому в Америці не подобається? Можливо, у нього на це є свої причини, але, за великим рахунком, це накладно.

Тому що, перебуваючи в Америці, я можу сказати: більшість населення взагалі не цікавиться українською темою. А ось ціни на бензин хвилюють усіх дуже сильно. Виборці, які голосували за Трампа, підтримали його як людину, яка забезпечить економічне зростання, знизить ціни на бензин, скоротить державні видатки тощо, - а зовсім не як ту, що буде "втихомирювати" Путіна. Тому, якщо він зробить такі кроки, це, м'яко кажучи, створить для нього несприятливе політичне тло.

Але, знову ж таки, Трамп - людина імпульсивна, малопередбачувана. Якщо він не побачить результатів за ключовими напрямами своєї політики, він цілком може піти ва-банк і зробити щось радикальне. Я цього не виключаю. Однак імовірність того, що він зважиться на жорсткі дії проти Росії, я б оцінив максимум у 30%.

Найімовірніше, так само, як він називав Зеленського диктатором, потім Трамп скаже, що взагалі цього не пам'ятає. Те ж саме і з митами: спочатку оголосить 20%, а потім заявить, що щось не те наговорив. Думаю, все цим і закінчиться.

Уже кілька разів звучали заяви щодо окремих країн - Канади, Мексики.Зараз з'явилася інформація, що Трамп нібито може запровадити такі мита щодо торгівлі з усіма країнами світу.Які перспективи? До чого це може призвести для світової економіки?

Для світової економіки це не призведе до серйозних наслідків. А ось для американської економіки та деяких інших країн - так, спричинить проблеми. Наприклад, зараз активно обговорюється питання про те, що Трамп хоче з середи запровадити 25% мита на всі автомобілі, ввезені до США. Це можливо, і протягом місяця-півтора ажіотажний попит призведе до розпродажу всіх запасів в автодилерів.

Але що станеться потім? Коли ці запаси закінчаться, попит, найімовірніше, буде задоволено на кілька місяців уперед. У результаті американські автозаводи зіткнуться з проблемою збуту власної продукції. Імпортні машини почнуть надходити в менших обсягах, тому що попит на них знизиться. Таким чином, Трамп фактично підірве позиції американського автопрому, принаймні, на найближчий рік.

Уже з'явилися перші реакції на підвищення мит: у п'ятницю акції General Motors впали на 8%. І, думаю, це не межа.

Тобто, по-перше, це удар і по власній економіці, і, головне, по виборцях, які не захочуть платити дорожче. По-друге, звичайно, гроші можуть прийти, і заводи, розташовані в Мексиці, можуть переміститися в Америку. Наприклад, ходили чутки, що Rolls-Royce готовий інвестувати великі кошти в повноцінне складальне підприємство в США. Volkswagen, можливо, буде готовий перенести заводи з Мексики, напевно, японці теж локалізують свої виробництва. Усе це напевно станеться, але для цього політика має бути передбачуваною і зберігатися хоча б 5-10 років.

Якщо ж Трамп скасує мита за рік, це стане сигналом, що йому довіряти неможливо. Ми вже бачили, як запроваджували мита, потім їх відкладали, потім виявлялося, що це всього лише спосіб залякування - наприклад, європейців, які хотіли запровадити мита на американський віскі.

Тож усе має якимось чином устаканитися. Мита у 25% можна запровадити на всі автомобілі, холодильники та багато іншого. Будь ласка, вводьте 100% мито на смартфони - і протягом двох років найбільші виробники, включно з Apple, повернуть свої заводи з Китаю.

Це можливо і навіть цілком реалістично, тому що зараз, за такого рівня автоматизації, вартість складання телефонів уже мало залежить від рівня зарплат у Китаї. Це вже цілком можна релокувати назад.

У Китаї вся ця виробнича база почала йти ще в дев'яності роки, коли частка зарплати в собівартості становила 30-40%. Зараз, думаю, це близько 15%. При цьому в Китаї вартість робочої сили значно зросла. Тому ідея повернення виробництва в Америку не виглядає божевільною - її можна реалізувати.

Трамп базікає про неї ще з минулого терміну, та й ідея сама по собі не дурна. Але питання в тому, що такі ініціативи мають бути частиною національної стратегії і реалізовуватися протягом близько 20 років. Тоді це може дати хороший результат: з'явиться більше робочих місць, посилиться конкуренція, зросте рівень інновацій. Але не можна намагатися зробити це за перші 50 днів у Білому домі. Адже з таким напором і хитаннями ситуацію можна тільки погіршити.

Що Трамп обіцяв виборцям / Інфографіка Главред

Також з'явилася інформація, що Європа хоче повністю закрити свої ринки для американських товарів.З огляду на те, про що ви зараз говорили, наскільки серйозно це може вдарити по американській економіці і по відносинах між Європою і США?

Американський імпорт, як із Китаю, так і з Європи, знижується, але з різною динамікою. Імпорт із Китаю скорочується, тоді як із Європи залишається відносно стійким. Зараз обсяг імпорту з Китаю становить приблизно 350-400 млрд доларів на рік, а з Європи - трохи більше, близько 700 млрд.

У сумі це близько 1 трлн доларів імпорту на рік, за розміру американської економіки в 30 трлн. Тобто це лише 3% ВВП - на мій погляд, не критично. Якщо говорити про імпорт з Європи, то США в основному торгують з європейцями схожими групами товарів.

З Китаєм же спостерігається сильний дисбаланс: звідти надходять електроніка, іграшки, меблі та інші масові товари, тоді як США експортують більш вузькоспеціалізовану продукцію, зокрема космічну техніку, продовольство, сіль, пальне (включно з СПГ). З Європою торговельний баланс рівномірніший, оскільки переважно йдуть промислові товари схожих категорій. Тому якщо раптом імпорт з Європи припиниться, американці зможуть його успішно замістити.

Європейці теж від цього не помруть.

Американський ринок шалено вигідний, тому що він набагато дорожчий, ніж європейський. Європейці продають свої товари у США дорожче, ніж у себе вдома, що, звісно, є для них плюсом. Повний розрив економічних відносин між Європою і США може призвести до корекції ВВП у кожному випадку навіть не на піввідсотка, а менше.

При цьому важливо враховувати, що між Європою та Америкою існує величезне інвестиційне партнерство. Насправді, складно уявити, наскільки багато американських компаній фактично належать європейцям.

Наприклад, знаменита автобусна компанія Greyhound, знайома за багатьма американськими фільмами 1960-х років, уже давно є європейською. Крім того, значна частина американського ритейлу також перебуває у власності європейських компаній.

Величезна кількість виробництв, нерухомості (real estate) та інших активів перебуває у володінні як американських, так і європейських компаній.

Те ж саме і у зворотному напрямку: в Європі зосереджена величезна кількість американських інвестицій, і вони продовжать функціонувати, як і раніше. Тут ідеться не тільки про постачання товарів - економіка США і Європи тісно взаємопов'язана, і обидві сторони сильно залежать одна від одної.

Однак сьогодні торгівля вже не є тим інструментом, руйнування якого спричинить глобальну економічну кризу. В Азії ситуація може бути іншою, оскільки її економіки більш орієнтовані на експорт. Але в США та Європі це не так. Європейці часто заявляють, що їхній експорт становить майже 50% ВВП, що викликає тривогу. Але насправді більша частина цього експорту залишається всередині ЄС.

Якщо розглядати експорт за межі Євросоюзу та експорт США за межі їхнього внутрішнього ринку, то їхні масштаби приблизно зіставні - близько 11-12% ВВП. Економіки такого масштабу є самодостатніми, і їх не завалити такого роду проблемами.

Була заява уповноваженого президента РФ з міжнародного співробітництва Кирила Дмитрієва про початок переговорів зі США щодо рідкоземельних металів. Не могли б ви роз'яснити, у чому можуть перетинатися інтереси США і Росії в цьому питанні?

Чесно кажучи, я взагалі не бачу тут предмета для обговорення. У Росії є дуже мало чого запропонувати американцям. Є можливості для деяких речей, наприклад, щодо газу, якщо американці зуміють домовитися з європейцями, що вони закуплять газ у Росії і продадуть його Європі. Це можна зробити, але європейці цього не хочуть.

І це єдиний шанс для американців увійти в російську проблематику і щось тут заробити.

Усе, що стосується рідкоземельних металів, видобутку газу на арктичному шельфі та іншого - це просто казки. Це десятки мільярдів доларів вкладень у непередбачуваний путінський рейх, де в тебе все заберуть завтра (попри те, що американці вкладуться) і без розуміння перспектив заробітку.

Усі геологічні бази, які зараз є в Росії - це просто фальшивка. Якщо Трамп полізе туди, він просто клінічний ідіот. Так само як, вибачте, в Україні. Я думаю, що розробляти рідкоземельні метали в Україні за нинішніх умов - це просто стріляти собі в скроню.

Хоча в південно-східній Азії цих родовищ просто тьма. Китай - чудовий постачальник і буде гнати власним коштом, тільки купуй. Навіщо правою ногою чухати ліве вухо, я не розумію.

Ну, а на вашу думку, з якою метою тоді Трамп це просуває, якщо це дійсно безперспективно?

Я не можу відповісти на це запитання. Це дуже дивний підхід. Території, ресурси, контроль у наш час - це дикий тягар, просто зашморг на шию. Нафта, метали - все, що завгодно, і скрізь продадуть, якщо ти принесеш великий гаманець із купою доларів. Навіщо лізти кудись розробляти щось у непередбачуваній обстановці, я не можу пояснити.

За словами Трампа, Зеленський нібито намагається відмовитися від угоди щодо рідкоземельних металів, що загрожує йому серйозними проблемами.Як, на вашу думку, можуть проявитися ці проблеми? Що він може мати на увазі? Які перспективи, якщо Україна не підпише угоду?

Проблем може бути багато. США справді можуть заморозити допомогу і зупинити військові поставки, розвіддані і все таке інше. Вони можуть, зрештою, і європейцям постачати зброю, якщо вона виробляється за американськими ліцензіями або була закуплена в американців, на кшталт тих самих винищувачів. Тобто тут можливостей нескінченна кількість.

Взагалі вся ця історія з договором про ресурси з Україною для мене незрозуміла. Це вкрай непристойна поведінка з боку Трампа - порушення зобов'язань, даних попередником, і незрозуміло, в чому його інтерес у цій ситуації. Що він хоче отримати: покрасуватися перед виборцями, сказавши, що поверне гроші Байдена, які той розтринькав? Можливо. Але що далі? За деякий час, до кінця терміну, з'ясується, що він нічого не повернув, що звідти все одно нічого не прибуло. Тобто, я не можу це коментувати, тому що я не Трамп, і його мотивація мені не зрозуміла.

Ви на початку говорили про те, що Трамп у якийсь момент може взагалі відмовитися від розв'язання "українського питання" і перекласти всю відповідальність на Європу.Якщо це станеться, які варіанти будуть у Європи? Наскільки тоді зростуть ризики для України?

Ризики збільшуються, і серйозно. У Європи є багато варіантів, можливостей, але немає бажання. У принципі, Європа легко може замінити американців з погляду фінансування України та військового забезпечення. Але чи готова вона до цього? Тут питання виключно політичної волі.

Розумієте, європейці за перші 7 тижнів ковіду 5 років тому виділили 2 трильйони доларів, а зараз за 3 роки війни в Україні виділили 200 мільярдів. А чому б не більше? Тобто те, що вони можуть зробити, у мене немає жодних сумнівів. Але вони не хочуть - вони бояться Путіна і його непередбачуваності, бояться того, що їхні платники податків почнуть незадоволюватися, що в них соціальне забезпечення впало, що борг зріс тощо. Подивимося, що зуміє змінити новий канцлер Німеччини Мерц, але їхня нерішучість просто кричуща.

Європа всі останні роки намагається довести собі, що вона набагато слабша, ніж є насправді. І в неї це певною мірою, на жаль, виходить. Тому це питання виключно бажання - можливості для цього є.

Хто такий Владислав Іноземцев

Владислав Леонідович Іноземцев (рос. Владислав Леонідович Іноземцев; нар. 10 жовтня 1968, Нижній Новгород, РРФСР, СРСР) - російський економіст, соціолог і політичний діяч. Доктор економічних наук, повідомляє Вікіпедія.

Автор понад 300 друкованих праць, опублікованих у Росії, Франції, Великій Британії та США, зокрема 15 монографій (одна у співавторстві з Деніелом Беллом), чотири з яких перекладено англійською, французькою, японською та китайською мовами. Член наукової ради Російської ради з міжнародних справ (з 2011 до теперішнього часу), голова Вищої ради партії "Гражданская сила" (2012-2014).

У березні 2010 підписав звернення російської опозиції "Путін повинен піти". У червні 2011 року виступив на з'їзді партії "Правое дело" і запропонував "поставити в центр передвиборчої кампанії теми, які ніхто більше не посміє підняти і які дадуть змогу консолідувати цільову аудиторію".

Прихильник євроінтеграції України навіть незважаючи на небажання ЄС швидко залучати Україну до своїх структур. Підтримує ідеї переведення суду вищої інстанції у господарських справах в Україні до європейських судових інституцій, зокрема Суду справедливості ЄС, що має підвищити привабливість України для світового капіталу. Також висуває ідеї тіснішого союзу Британії, України та Туреччини в Європі, країн за межами ЄС.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Студенты рискуют получить штрафы от ТЦК: за что придется заплатить до 25 500 грн
Знай
2025-04-03T14:30:34Z
Уникальный житель Черного моря оказался на грани исчезновения
Telegraf
2025-04-03T14:15:31Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
В Литве нашли тело еще одного американского военного
Comments UA
2025-04-02T05:54:26Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
В ближайшее время есть шансы заставить Россию прекратить огонь – Зеленский
Comments UA
2025-04-03T14:28:41Z
Прогноз погоды в Киеве и области на 4 апреля: чем порадует природа перед заморозками и снегом
Политека
2025-04-03T14:16:16Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
СМИ: Заявление экс-министра обороны Гриценко в 2013 году могло помочь РФ в подготовке к аннексии Крыма
Comments UA
2025-04-03T14:33:35Z
Путин надеется на уступки Трампа в отношении Украины
Comments UA
2025-04-03T14:33:17Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Спит с матерью и купается в ванной с сестрами: дочь Брюса Уиллиса сделала неожиданное призание
Фокус
2025-04-03T14:06:51Z
"Душила" за развод: Анна Алхим призналась, что крутила роман с женатым олигархом‐теневиком – реакция жены
Знай
2025-04-03T13:51:35Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Шер рассказала, почему покойный Вэл Килмер никогда не называл ее по имени
Фокус
2025-04-03T13:36:36Z
"Мисс Вселенная Украина" показала фигуру в купальнике во время отдыха в Майами
Gazeta UA
2025-04-03T13:04:27Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T14:24:51Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Шевченко провалился на Конгрессе УЕФА: в России ликуют
Telegraf
2025-04-03T13:15:49Z
Кубок Украины: онлайн-трансляция жеребьевки полуфиналов
Telegraf
2025-04-03T12:57:50Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
УЕФА почтил память экс-игрока сборной РФ, которого ликвидировали Силы обороны – Tribuna
Лига
2025-04-03T12:27:57Z
В сборной Украины поставили на место скандального Поворознюка
Telegraf
2025-04-03T12:21:05Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Шмыгаль обсудил с делегацией МВФ дальнейшее сотрудничество
Корреспондент
2025-04-03T14:31:56Z
Vodafone запустил новые тарифы с безлимитным интернетом: что нужно знать
Telegraf
2025-04-03T14:27:49Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Морковь стоит втрое дороже прошлого года: какая причина
TSN
2025-04-03T14:19:23Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Пасха 2025: рецепт воздушного кулича
Фокус
2025-04-03T14:06:02Z
Гороскоп на 4 апреля: Тельцам внезапная влюбленность, а Весам – активный отдых
Telegraf
2025-04-03T14:03:57Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как удержать волосы чистыми дольше: простые лайфхаки от трихолога
Знай
2025-04-03T12:51:35Z
Эти проблемы могут быстро разрушить брак
Comments UA
2025-04-03T12:42:43Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Женщина неожиданно начала раздеваться в аэропорту перед посадкой в самолет
Comments UA
2025-04-03T14:24:50Z
Била, душила и забрала телефон - суд разрешил залог для руководительницы ТЦК
Новости Украины
2025-04-03T14:00:48Z
Причиной взрыва на рынке в Киеве стала граната, а не газовый баллон
Комсомольская правда
2025-04-03T13:49:22Z
Коломойскому продлили содержание под стражей
Gazeta UA
2025-04-03T13:45:34Z
Россияне сообщили, куда целили в Кривом Роге
Comments UA
2025-04-03T13:36:18Z
Серия взрывов в Киеве: погибли люди, есть раненые
Новости Украины
2025-04-03T12:54:41Z
Помогут ли 10 тысяч шагов в день похудеть: тренеры дали однозначный ответ
UAToday
2025-04-03T12:03:11Z
Медосмотр по-новому: в Украине хотят отменить бумажные медицинские справки для водителей
Telegraf
2025-04-03T11:27:57Z
Похмелье с возрастом становится ужасающим: в чем причина
Comments UA
2025-04-03T11:18:36Z
Ученые выявили связь между уровнем плохого холестерина и риском деменции
Факти ICTV
2025-04-03T10:54:43Z
Генетика и рак: наследственные факторы риска
Comments UA
2025-04-03T10:39:51Z
Чехия профинансирует модернизацию украинских больниц на более 100 млн евро
Известия Киев
2025-04-03T10:37:41Z
В США запатентовано устройство, которое ускоряет реабилитацию после инсульта
Факти ICTV
2025-04-03T10:28:59Z
Как мозг может влиять на развитие ожирения: шокирующие результаты исследования
Comments UA
2025-04-03T09:30:36Z
Какая польза от кефира для организма: ученые обнаружили неожиданное свойство продукта
UAToday
2025-04-03T09:00:11Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
"Такой меня создал Бог": невеста пришла на свадьбу без макияжа, чем это закончилось
Фокус
2025-04-03T14:21:46Z
В Україні з 1 квітня на водоймах стартувала нерестова заборона на вилов риби
AgroNews
2025-04-03T14:19:23Z
В NASA сделали фото астероида, устроившего переполох из-за возможного столкновения с Землей
Апостроф
2025-04-03T14:06:29Z
Final Fantasy VII Remake и Cyberpunk 2077 красивее, чем на PlayStation 4: Первые выводы Digital Foundry о мощности Nintendo Switch 2
GameMag
2025-04-03T13:46:29Z
На Львівщині викрили постачання неякісного меду для військових на 30 млн
AgroNews
2025-04-03T13:22:19Z
"Делают хуже, чем украинцам": Z-каналы пожаловались на плохое качество китайских дронов
Апостроф
2025-04-03T13:09:56Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Вийшло важливе оновлення для серії Galaxy S20
Portaltele
2025-04-03T12:07:39Z
Как новые пошлины Трампа повлияют на рынок авто из США в Украине
Фокус
2025-04-03T10:36:05Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T10:30:17Z
Всего одно действие может стоить водителям почти 4 тысячи гривен: о чем следует знать
Знай
2025-04-03T02:51:43Z
Японские автопроизводители начали производство биоэтанолового топлива
Корреспондент
2025-04-02T16:39:46Z
Названы самые ликвидные и наименее ликвидные кроссоверы современности
Фокус
2025-04-02T07:30:15Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z