MY.UAНовини
Хто з американських президентів підігрував Кремлю найбільше?
Хто з американських президентів підігрував Кремлю найбільше?

Хто з американських президентів підігрував Кремлю найбільше?

ХХІ століття надало тим, хто спостерігає за політичним життям Сполучених Штатів, воістину унікальну можливість – помилуватися цілою чередою (чи отарою?) президентів, які радісно кидалися в обійми агресивного російського авторитаризму та допомагали йому перерости у повноцінний тоталітаризм.

Почалося це з Буша-молодшого, який, за його власним висловом, заглянув в очі Путіну та зміг побачити його душу. Слід розуміти, глибоко людяну та посутньо християнську. Тільки наприкінці своєї другої каденції Буш-молодший щось утямив, відтак завадив головному «кремлівському чекістові» загарбати збройною силою Грузію.

Проте Путін свого домігся мирним шляхом, скориставшись нікчемністю тодішніх лідерів провідних держав Євросоюзу та політикою Барака Обами, про якого Богдан Гаврилишин понад десять років тому говорив, що той «спричинив більше зла для своєї країни, ніж всі його попередники, беручи їх разом, і більше зла для світу, ніж усі його попередники».

Тут варто згадати, що Обама одразу ж «перезавантажив» відносини з Росією після агресивної війни останньої з Грузією та дуже лагідно, якщо не сказати більше, поставився до окупації рашистами Криму та значної частини Донбасу.

Втім, Гаврилишин не дожив до першої каденції Трампа, який демонстративно нехтував повідомленнями розвідки США, у всьому довіряючи «другу Владіміру»… Його наступник Байден справді надавав фінансову та військово-технічну допомогу Україні, без чого протистояти масштабній російській агресії було би дуже важко, але допомагав так, щоб росіяни в жодному разі не зазнали поразки на фронті та не змушені були відступити до своїх кордонів. Мовляв, інакше РФ може застосувати ядерну зброю. Може? Та Путіна молодші за нього виконавці наказів тримали б за руки й за ноги, бо тільки у європейській частині Росія має 32 працюючи ядерних реактори та ще з десяток законсервованих.

І от знову Трамп, який збирається захищати Гренландію від китайців, які від неї за тисячі й тисячі кілометрів, і тому не виключає воєнну операцію з анексії цієї самоврядної території, якщо якісь там місцеві інуїти заважатимуть.

Але президенти США не завжди були такими. Варто згадати одного з тих, завдяки кому сучасний світ не такий паскудний, яким міг би стати в разі, якби обамотрампобайдени займали Білий дім у середині ХХ століття.

Ідеться про Гаррі Трумена.

Не переповідатиму сюжетів, пов’язаних із політичною кар’єрою та повсякденним життям Трумена, зауважу лише, що він, перетворившись із віцепрезидента на президента США у квітні 1945 року після смерті Франкліна Рузвельта, спочатку постійно програвав досвідченішому та незрівнянно цинічнішому Йосифу Сталіну. Та й у Демократичній партії, яка була при владі у Штатах, вистачало лівих лібералів із соціал-демократами; чимало не лише членів, а й лідерів цієї партії з захопленням дивляться на Москву, сліпо вірячи сталінській пропаганді. Дійшло до того, що Білий дім у жовтні 1945-го уклав із Кремлем угоду про довгостроковий кредит на суму 244 млн доларів (помножте на 20 чи на 25, щоби перейти до сучасного масштабу цін, – не помилитеся). США зобов’язалися постачати різноманітне обладнання для совєтської економіки та продовольство, і при цьому самі ж (кредит!) оплачували ці поставки. А тут іще додалася ситуація у Великій Британії, де втомлені шестирічною війною громадяни на виборах віддали перевагу лейбористам Клемента Еттлі, який обіцяв «побудувати соціалізм, кращий за сталінський». Іншими словами, на кілька років США залишилися єдиним лідером великої держави, здатним протистояти замаскованому, як завжди, словами про «народну демократію» та «братерство вільних народів» курсу «червоної Москви» на глобальну експансію (Еттлі наприкінці 1940-х таки отямився, проте встиг продати Кремлю реактивні двигуни Rolls-Royce Derwent V і Nene, другий із яких був установлений на уставленому МіГ-15, а також на МіГ-17, Іл-28 і Ту-14, а перший – на Ла-15, Як-23 і крилатій ракеті «Комета»). Китай був роздертий на шматки громадянською війною, в якій Мао Цзедун за совєтської допомоги одержував гору, Франція ще не оклигала після німецької окупації, там комуністи та ліві соціалісти входили до уряду…

Але Вашингтон тоді, за всіх своїх огріхів, був не той, що сьогодні. Восени 1946-го США призупинили чинність угоди з СССР, проте з Америки встигло надійти чимало різних товарів, що разом із вивезенням усього можливого з окупованих країн дало змогу якось утримати на плаву совєтську соціально-економічну сферу. Розроблявся «План Маршалла» для підтримки всіх демократичних держав, що були поруйновані війною; його запровадили в дію з 1948 року. Але ще до цього з’явився і почав працювати «План Трумена», призначений спеціально для країн, які стали або можуть стати жертвами совєтської агресії. Його необхідність й основі риси розкрив президент США Трумен у програмній промові перед Конгресом 12 березня 1947 року, назвавши такими жертвами Грецію та Туреччину. Промова ця складалася з двох частин: концептуальної, яка одержала назву «Доктрини Трумена» й торкалася проблем підтримки Сполученими Штатами демократії і протидії тоталітаризму повсюдно у світі, та конкретно-прагматичної, присвяченої екстреній підтримці Греції й Туреччині, щоб вони не були загарбані Сталіним. Це і був «План Трумена» для цих двох держав.

У концептуальній частині президент Трумен окреслив принципи зовнішньої політики США: «На даний момент майже кожна нація у світі має вибрати між альтернативними способами життя. Вибір занадто часто далеко не вільний. Один спосіб життя заснований на волі більшості і відрізняється вільними демократичними установами, вільними виборами, гарантіями свободи особистості, свободи слова та релігії і свободи від політичного утиску. Другий спосіб життя заснований на бажанні меншини, насильно накладеному на більшість. Він відрізняється терором й утиском, керованою пресою і придушенням особистих свобод. Я вважаю, що Сполучені Штати повинні підтримувати вільні народи, які чинять опір агресії озброєної меншини або зовнішньому тиску. Я вважаю, що ми повинні допомогти у звільненні народів, щоб вони самі могли вирішувати свою власну долю. Я вважаю, що наша допомога повинна бути передусім економічною та фінансовою, яка приведе до економічної стабільності і таким чином вплине на політичні процеси… Ми не можемо дозволити зміни в рівновазі сил, в порушення Статуту Організації Об’єднаних Націй такими методами, як примус або агресія».

Актуально звучить, чи не так?

І яке щастя, що Штатами не керував хтось на взірець Обами чи Трампа. Персонаж такого ґатунку одразу б висловив свій захват «великою російською культурою», заявив, що він «довіряє своєму другові Сталіну» та звинуватив тих, хто опирався наступу тоталітаризму, у «розпалюванні нової світової війни» й у всіх інших можливих гріхах.

Що ж стосується конкретно Греції й Туреччини, то нагадаю: Кремль й особисто Сталін у ті роки ініціювали спробу захоплення влади в Греції комуністичними збройними формуваннями, що базувалися в Албанії, Югославії та Болгарії і мали щедру допомогу від Москви. Розгорнулася справжня «гібридна війна», в якій СССР забезпечував своїх грецьких сателітів, крім боєприпасів, грошей і командних кадрів, ще й потужною пропагандистською підтримкою по всьому світу.

Чітко й образно президент США охарактеризував грецьку ситуацію.

«Греція – небагата країна, – підкреслив він. – З 1940 року ця працьовита і миролюбна країна пережила інтервенцію, чотирирічну ворожу окупацію та гостру внутрішню боротьбу. Коли визвольні сили увійшли до Греції, вони виявили, що німці при відступі зруйнували практично всі залізничні й автомобільні дороги, портові споруди, засоби зв’язку і торговий флот. Було спалено понад тисячу сіл. 85% дітей хворі на туберкульоз. Худоба, птиця і водна живність майже повністю зникли. Інфляція ліквідувала практично всі заощадження… Сьогодні Греція не має коштів для фінансування імпорту тих товарів, які необхідні для простого виживання. Країна відчайдушно потребує фінансової та економічної допомоги, щоб відновити закупівлю їжі, одягу, палива і насіння, які вкрай необхідні для прожитку і життєвих потреб її людей і можуть надійти лише з-за кордону… За цих обставин народ Греції не може добитися успіху у вирішенні своїх проблем реконструкції економіки… Сьогодні самому існуванню грецької держави загрожує терористична діяльність декількох тисяч озброєних осіб, керованих комуністами, які кидають виклик владі уряду в ряді місцевостей… Грецька армія слабка і погано оснащена. Якщо їй належить відновити владу уряду на всій грецькій території, вона потребує спорядження й озброєння. Греції потрібна допомога, щоб стати самодостатньою і поважною демократичною країною. Сполучені Штати зобов’язані надати Греції цю допомогу».

При цьому Трумен аж ніяк не ідеалізував грецьку владу, якому мала бути спрямована допомога: «Грецький уряд працював в атмосфері хаосу й екстремізму. Він робив помилки. Надання допомоги цій країні не означає, що Сполучені Штати потуратимуть усьому, що грецький уряд зробив або зробить. Ми засуджували в минулому і засуджуємо тепер будь-які екстремістські заходи стосовно інакомислячих і закликаємо до більшої терпимості… Уряд Греції не ідеальний. Однак він представляє 85% членів грецького парламенту, які були обрані на виборах торік. Іноземні спостерігачі, включаючи 692 американських, зійшлися на думці, що ці вибори були справедливим виразом волевиявлення народу Греції».

І що цікаво: Трумен не вимагав негайного переобрання грецької влади в умовах війни, хоча Москва твердила: ця влада не відбиває інтереси народу. Натомість він наголосив, що «зникнення Греції як вільної держави спричинить глибокий вплив на ті країни Європи, народи яких долають величезні складнощі, щоб захистити свою свободу та незалежність, намагаючись одночасно відновити спричинені війною руйнації. Буде незмірною трагедією, якщо ці країни, що вели з незначними шансами на успіх тривалу боротьбу, втратять перемогу, заради досягнення якої вони зазнали таких великих жертв. Крах вільних інститутів і втрата незалежності виявилися б згубними не тільки для них, а й для всього світу. Розчарування і, можливо, повна катастрофа швидко б стали долею сусідніх народів, які прагнуть зберегти свою свободу і незалежність».

Що ж стосується Туреччини, то вона, за словами Трумена, потребувала негайної допомоги задля «проведення модернізації країни, необхідної для збереження національної територіальної цілісності». Бо ж якраз у ті роки Сталін ставив на меті здійснити давню мрію російських імператорів – захопити Константинополь і протоки Босфор та Дарданелли. Він намагався домовитися про це з Гітлером і Муссоліні, а потім – із Черчиллем і Рузвельтом. Але йому відмовили, і він вирішив діяти самотужки, тож над Туреччиною нависла реальна загроза совєтського вторгнення. А власними силами відбити напад добре оснащеної Червоної армії Туреччина не могла, тож вона звернулася по допомогу до США – як до своєї останньої надії.

«Якщо ми виявимося не в змозі допомогти Греції і Туреччини в цей фатальний час, то це матиме далекосяжні наслідки як для Заходу, так само, як і для Сходу», – рішуче наголосив Трумен, і допомога була надана. При цьому фінансова її частина (400 млн доларів, які знов-таки слід помножити на 20 чи 25) мала вигляд не кредитів (як це зробив би Трамп), а грантів, не призначених для повернення. Ці країни отримали й допомогу у вигляді товарів, устаткування, зброї та медикаментів. А ще на прохання Трумена Конгрес санкціонував відправку інструкторів і фахівців – як цивільних, так і військових та виділив кошти, необхідні для навчання добірного грецького та турецького персоналу. В підсумку вчасно надана значна допомога зупинила агресивні дії Кремля, хоча й не зробила адресантів цієї допомоги взірцями політичної демократії та подолання корупції.

А наступного року запрацював «План Маршалла»…

Чи мали рацію президент Гаррі Трумен і Конгрес, який підтримав його, надаючи екстрену допомогу Греції та Туреччині? Видається, що мали. Якби це не було зроблене, Кремль, найшвидше, встановив би контроль не лише над цими двома державами, а й над низкою інших на Близькому Сході та у Південній Європі. Проте іноді США мали розумних і рішучих президентів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Росіян знищують у м'ясних штурмах на островах Дніпра
Gazeta UA
2025-04-04T06:03:13Z
Через російську агресію пошкоджені 1419 пам’яток культурної спадщини, - МКСК
Детектор М
2025-04-04T06:01:50Z
ППО збила 42 дрона з 78-ми, постраждали чотири регіони включно зі столичним
ZN UA
2025-04-04T06:01:16Z
Любив музику, мріяв навчатися в університеті. Згадаймо Георгія Денисова-Товта
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T06:00:05Z
У Чорному та Азовському морях немає російських кораблів
УкраинФорм
2025-04-04T05:55:30Z
Армія РФ втратила в Україні ще 1380 військових
УкраинФорм
2025-04-04T05:45:36Z
В Україні створили новий дрон: що про нього відомо
InternetUA
2025-04-04T05:43:54Z
Неїжпапа зустрівся з командувачем ВМС Латвії
УкраинФорм
2025-04-04T05:39:40Z
Генштаб: ЗСУ за добу знешкодили 1380 росіян
Корреспондент
2025-04-04T05:27:38Z
Пам’яті розвідника, Героя України Олега Зайцева
УкраинФорм
2025-04-04T06:01:58Z
РФ найчастіше атакує під Покровськом – Генштаб
1News
2025-04-04T05:54:16Z
ППО знищила п’ять ворожих безпілотників у повітряному просторі Києва
УкраинФорм
2025-04-04T05:51:58Z
Війська РФ обстріляли з РСЗВ Костянтинівку на Донеччині: загинув чоловік, троє поранених
УкраинФорм
2025-04-04T05:51:14Z
Російські штурмовики продовжують спроби зайти на Сумщину, інколи на квадроциклах – ДПСУ
Лига
2025-04-04T05:51:05Z
Через нестачу обладнання росіяни потрапляють у "криваві засідки"
Gazeta UA
2025-04-04T05:39:12Z
ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки
Знай
2025-04-04T05:36:08Z
На ТОТ Луганщини запровадили комендантську годину для дітей
УкраинФорм
2025-04-04T05:33:19Z
Російські дрони вночі атакували Дніпро та передмістя - пошкоджені будинки, газогін і ЛЕП
УкраинФорм
2025-04-04T05:28:18Z
У США звільнили директора Агентства національної безпеки
Gazeta UA
2025-04-04T06:03:54Z
Представник Путіна Дмитрієв заявив про «відновлення діалогу» між США та Росією після зустрічей у Вашингтоні
Antikor
2025-04-04T06:03:44Z
Росію атакувало понад 100 безпілотників: під ударом опинився Липецький металургійний комбінат
Фокус
2025-04-04T06:00:46Z
Загарбники вночі та зранку завдали 48 ударів по Сумщині, є загиблий
УкраинФорм
2025-04-04T05:57:52Z
Угорський міністр очікує зустрічі з Сибігою в НАТО у п’ятницю
Европейская правда
2025-04-04T05:57:39Z
Екстремально ефективні, – у НАТО прокоментували далекобійні удари Сил оборони по Росії
24tv
2025-04-04T05:57:19Z
Чому Маск стає політичним тягарем для Трампа?
InternetUA
2025-04-04T05:55:57Z
Сибіга у штаб-квартирі НАТО зустрівся з держсекретарем США
ZN UA
2025-04-04T05:48:37Z
Bloomberg: Вашингтон очікує, коли представник РФ доповість Путіну після візиту до США
Antikor
2025-04-04T05:48:19Z
Дмитро Волканов відреагував на чутки про роман з Данилком: чи вільне серце співака
24tv
2025-04-04T06:03:50Z
Щаслива: дружина Павліка показала, який вигляд має її обличчя після пластики
Факти ICTV
2025-04-04T06:01:09Z
Трейлер «M3GAN 2.0» — перший погляд на Іванну Сахно в ролі ляльки-вбивці Амелії
ITC
2025-04-04T05:55:18Z
Рідкісна поява: Дженніфер Лопес вивела у світ 17-річну доньку
Фокус
2025-04-04T05:30:29Z
Колишня наречена Володимира Кличка оголосила про поповнення
GlavRed
2025-04-04T05:27:11Z
Кобзарський цех: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-04T04:15:14Z
Квітка Цісик – одна з найвидатніших співачок світу, чиє життя забрав рак
24tv
2025-04-04T04:00:25Z
37-річна Катерина Кузнецова посвітила довгими ногами в контрастній фотосесії
Gazeta UA
2025-04-04T01:15:35Z
У Києві відбувся показ фільму про війну, знятого іноземним добровольцем
УкраинФорм
2025-04-04T00:30:28Z
Ашур: Полісся зробило висновки після поразки проти Вереса в матчі чемпіонату
Football.ua
2025-04-04T05:58:28Z
На фронті поліг 26-річний футболіст "Ниви"
Antikor
2025-04-04T05:54:15Z
Фофана отримав чергову травму
Football.ua
2025-04-04T05:40:33Z
Караваєв: Найголовніше – дві перемоги в чемпіонаті та Кубку
Football.ua
2025-04-04T05:18:31Z
«Інгулець» та «Оболонь» відкривають 23-й тур футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-04-04T05:15:23Z
Мареска: Якщо Челсі хоче стати великою командою, треба вміти перемагати брудно
Football.ua
2025-04-04T05:00:29Z
Ла Ліга подасть апеляцію щодо реєстрації Ольмо та Віктора
Football.ua
2025-04-04T04:40:51Z
Постекоглу після поразки від Челсі: VAR вбиває футбол. Це вже не та гра, що була раніше
Football.ua
2025-04-04T04:21:22Z
Пу-холуйство: президенту ФІФА нейметься повернути російського агресора в міжнародний футбол
Украина Криминальная
2025-04-03T22:48:25Z
Венс обіцяє "процвітання" на ринках після тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-04T06:04:11Z
Тариф на воду в Дніпрі: що буде з цінами у платіжках за квітень
Политека
2025-04-04T06:01:51Z
Агроспільнота закликає швидше врегулювати питання режиму торгівлі між Україною та ЄС
AgroPortal
2025-04-04T06:00:06Z
Найбільше падіння цін на нафту за три роки: світові ЗМІ звинувачують ОПЕК+
ZN UA
2025-04-04T05:48:45Z
Курс валют 4 квітня: скільки коштують долар, євро та злотий
Комсомольская правда
2025-04-04T05:48:16Z
Подорожчання овочів борщового набору: як змінилися ціни на картоплю, капусту та інші продукти
Политека
2025-04-04T05:30:36Z
«Найгірший сценарій розвитку ситуації»: ринок акцій США обвалився після рішення Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T05:24:52Z
ТАС Агро: весняна посівна стартувала, кукурудзи буде втричі менше
Agravery
2025-04-04T05:21:14Z
Нові мита США. Ціни на нафту різко впали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T05:09:28Z
І вигляд казковий, і смак божественний: як приготувати сьомгу в картопляній паніровці
24tv
2025-04-04T05:39:56Z
Головна прикраса великоднього столу: рецепт сирної паски
Фокус
2025-04-04T04:27:10Z
Де 3 відмінності між пандами: лише найуважніший їх помітить
GlavRed
2025-04-04T04:27:05Z
Дочекайтеся правильної погоди: коли можна садити моркву у квітні
Telegraf
2025-04-04T04:15:43Z
Які закуски приготувати на Великдень: три смачні оригінальні страви
Gazeta UA
2025-04-04T03:36:09Z
Як правильно – взаємно чи навзаєм: вчителька здивувала відповіддю
GlavRed
2025-04-04T03:27:52Z
Хитра перевірка IQ: знайдіть помилку в головоломці за 6 секунд
GlavRed
2025-04-04T03:27:44Z
Знають одиниці: чому плоскогубці так назвали
GlavRed
2025-04-04T03:27:11Z
Замість набридлих котлет: молода капуста болоньєзе з фаршем від Ярославського
24tv
2025-04-04T03:12:55Z
Київ вночі атакували 11 ворожих дронів: як відпрацювала ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T06:00:03Z
Атака дронів на Київщину: спалахнули пожежі в автосалоні і на парковці, є постраждалі
Факти ICTV
2025-04-04T05:51:40Z
“Американський військовий” обікрав жінку на пів мільйона гривень: як це сталося
InternetUA
2025-04-04T05:28:11Z
СБУ та ДБР затримали на хабарі очільника податкової служби Сумщини
Antikor
2025-04-04T05:21:42Z
Через 5 днів після землетрусу: в М'янмі дивом відшукали живих людей під завалами
24tv
2025-04-04T05:21:31Z
Понівечені адмінбудівлі та лінія електропередач: в ОВА розповіли про наслідки атаки на Дніпро
24tv
2025-04-04T05:21:20Z
Показали наслідки російської атаки на Броварський район
Gazeta UA
2025-04-04T05:15:59Z
У Харкові зросла кількість загиблих і постраждалих внаслідок російського дронового удару, є фото і відео з місця смертоносного прильоту
ZN UA
2025-04-04T04:49:16Z
Уночі Росія атакувала Київщину: загорівся автосалон, є поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T04:42:06Z
Опитування показало, що втрата ваги тільки з Ozempic менш похвальна, ніж дієта і спорт
Факти ICTV
2025-04-04T05:57:08Z
Насіння чіа – не просто тренд: все про суперфуд, який варто додати до свого раціону
Знай
2025-04-04T05:51:51Z
Як харчуватись при цукровому діабеті: перелік найшкідливіших та найкорисніших продуктів
24tv
2025-04-04T05:06:33Z
Знижує тиск і полегшує біль: чому сексом треба займатись частіше
Gazeta UA
2025-04-03T21:39:13Z
Як 2 хвилини стрибань допомагають позбутися токсинів та зміцнюють імунітет
Знай
2025-04-03T20:51:16Z
Колд брю та еспресо: у чому різниця між напоями та який краще обрати
24tv
2025-04-03T19:45:52Z
Чи можна їсти яйця щодня
24tv
2025-04-03T19:06:08Z
Чи допоможуть 10 тис кроків на день скинути вагу: експерти дали відповідь
GlavRed
2025-04-03T18:27:46Z
Навіщо насправді в дитячому садку тиха година - справжню причину знають не всі
GlavRed
2025-04-03T18:27:29Z
Запуск моделі o3 OpenAI може бути дорожчим, ніж спочатку оцінювалося
InternetUA
2025-04-04T06:01:28Z
Найбільша планета Сонячної системи дивним чином змінює свій хімічних склад
Фокус
2025-04-04T05:57:21Z
Огляд Nothing Phone 3a: смартфон, що виділяється
ITC
2025-04-04T05:31:34Z
У Windows з’явилася корисна функція
InternetUA
2025-04-04T05:21:16Z
SpaceX запускає 27 супутників Starlink
Portaltele
2025-04-04T05:10:31Z
Вартість iPhone може зрости до $2300 через торгову війну Трампа, — Reuters
Antikor
2025-04-04T04:42:22Z
День вебмайстра в Україні: найкращі привітання для творців цифрового світу
Факти ICTV
2025-04-04T04:21:56Z
Прогноз магнітних бур на 4-6 квітня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T04:00:46Z
Телескоп James Webb допоміг астрономам дослідити температуру астероїда
УкраинФорм
2025-04-04T04:00:45Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z
Легковантажівка Ford Ranger Super Duty 2026 — найкращий вибір для робочих потреб
Топ Жир
2025-04-04T02:45:28Z
Новий Toyota GR Corolla 2026: з’явився аеродинамічний спойлер і вентиляційні отвори, нагадує GRMN
Топ Жир
2025-04-04T01:30:08Z
Фінальне видання Toyota GR Supra 2026 року в Америці: більше драми
Топ Жир
2025-04-04T01:30:05Z
Спеціальне видання Toyota GR86 Yuzu: натхнення від Scion
Топ Жир
2025-04-04T01:30:00Z
Як запобігти несправностям через підвищену вологість: поради для водіїв
Gazeta UA
2025-04-04T00:33:09Z
BMW представить три світові прем’єри наступного місяця: чи одним з них буде M2 CS?
Топ Жир
2025-04-04T00:30:13Z
Антипатія до Ілона Маска: Людина штовхає кібервантажівку і одразу пошкоджується
Топ Жир
2025-04-03T23:45:09Z