Майже 63% згадок про Дональда Трампа в українських медіа мають негативну тональність, — дослідження
Майже 63% згадок про президента США Дональда Трампа в українських медіа мають негативну тональність. Про це свідчать результати дослідження сервісу моніторингу соцмереж та медіа LOOQME.
Аналітики відібрали згадки в українських медіа висловлювань Трампа, його промов та виступів з 17 січня до 10 березня. Загалом це понад 12 тисяч джерел, з яких відібрали більш ніж 100 тисяч згадок в інтернет-виданнях, друкованих медіа, на радіо та телебаченні, а також в інформаційних агенствах. Для визначення наративів та тональності використовувався вибірковий підхід. У медіа були прокодовані оригінали новин.
63% згадок про Дональда Трампа в українських медіа стосувалися його критики Зеленського, сприйняття України як тягаря і «невдячної» держави та угоди про рідкісноземельні мінерали як «допомоги в обмін на надра».
Натомість згадок американського президента у позитивному контексті було 13% — у тих матеріалах, де про Трампа пишуть, як про людину, що обіцяє швидке завершення війни в Україні та позиціонує себе як єдиного миротворця. Ще 24% матеріалів мали нейтральну тональність.
Ім’я американського президента переважно фігурувало в медіа поруч зі згадками про Володимира Зеленського, Путіна, Джо Байдена, Марко Рубіо та Джей Ді Венса. Серед інших ключових слів поруч з іменем Трампа — «війна», «переговори», «угода», «Україна», які й відображають основні теми матеріалів.
Понад третина цитувань Трампа стосувалася завершення війни між Україною та Росією — встановлення перемир’я або остаточного врегулювання і припинення російського вторгнення, мирні переговори, питання територіального контролю.
У 20,6% згадок йшлося про конфлікт між Трампом і Зеленським, зокрема слова Трампа про відсутність вдячності, скасування виборів та конфлікт в Овальному кабінеті.
Третім за поширюваністю став наратив дипломатії військової допомоги США — суперечки щодо доцільності її надання, заклики до підзвітності, можливі заморожування поставок тощо.
Найактивніше Трампа цитували 20 лютого, коли він різко критикував Україну та президента Володимира Зеленського. Із 4 тисяч згадок Трампа у той день понад 60% були присвячені саме цьому конфлікту.
Основні наративи, які поширювали медіа у пікові періоди, стосувалися суперечливих заяв Трампа щодо України та Зеленського, його сумнівів у подальшій підтримці, критики українського президента, переговорів з Росією та можливої мирної угоди. Медіа також писали про те, як висловлювання Трампа сприйняли в Європі та світі.
Детальніше ознайомитися з дослідженням LOOQME можна тут.
Читайте також:
- Нова жорстка дійсність: Трамп встановлює контроль за наративами
- До подій в Овальному кабінеті. Як іноземні медіа писали про плани Трампа завершити війну
- Насправді у Трампа є план. Що таке «Проєкт 2025», який формує нову американську реальність
Фото: Дональд Трамп/фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.