У Сенаті США підготували законопроєкт про посилення санкцій проти РФ
У Сенаті США підготували законопроєкт про посилення санкцій проти РФ
Половина Сенату США — 25 республіканців і 25 демократів, підготували законопроєкт про посилення санкцій проти Росії, якщо та відмовиться від “добросовісних переговорів про мир з Україною”, повідомляє Reuters.
За словами провідних авторів документа, сенаторів республіканця Ліндсі Грема й демократа Річарда Блюменталя, законопроєкт передбачає запровадження первинних і вторинних санкцій проти РФ, а також осіб і суб'єктів, які підтримують російську агресію проти України. Санкції мають бути запроваджені, якщо Москва не візьме участь у переговорах або ініціює нові дії, спрямовані на підрив суверенітету України після будь-якої мирної угоди.
Законопроєкт, зокрема, передбачає тарифи у 500% на імпорт до США товарів із країн, які купують російські нафту, газ, уран та іншу продукцію.
“У Сенаті США домінує думка, що Росія є агресором, і ця жахлива війна й агресія (російського диктатора Владіміра - ред.) Путіна повинні бути припинені зараз і стримуватися в майбутньому”, - заявили сенатори.
Супутній законопроєкт вноситься на розгляд і Палати представників, також за підтримки як республіканців, так і демократів.
Прихильники законопроєкту кажуть, що документ пройде з переважною підтримкою в обох палатах, якщо республіканські лідери Конгресу дозволять провести голосування.
Про те, коли може відбутися це голосування, наразі не повідомляється.
Хоча багато членів Конгресу США від обох партій рішуче підтримують Україну, дедалі більше найближчих союзників американського президента-республіканця Дональда Трампа стали “прохолоднішими” у ставленні до Києва відтоді, як Республіканська партія отримала контроль над Білим домом та обома палатами Конгресу. Новий законопроєкт став рідкісним прикладом двопартійності в “розділеному” Конгресі.
Трамп з початку свого другого терміну демонструє більш примирливу позицію щодо Росії та заявляє про “хороші стосунки” з Путіним, викликаючи занепокоєння серед європейських союзників Вашингтона. Водночас глава Білого дому, схоже, стає дедалі більш розчарованим через те, що досягнення мирної угоди про припинення війни РФ проти України затягується. Нещодавно він також погрожував новими санкціями проти Росії, якщо Москва не сяде за стіл переговорів. Водночас Трамп висловив сподівання, що Путін “вчинить правильно”.