/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F5774e55f5a1cccf09c74ea699d45b9ad.jpg)
Радник Трампа використовував Gmail для обговорення військових питань – WP
Члени Ради нацбезпеки Трампа, включно з Майком Волцем, вели урядові справи через особисті акаунти Gmail. Волц обговорював чутливі теми з чиновниками інших відомств, які використовували урядові акаунти.
Члени Ради національної безпеки президента США Дональда Трампа, включно з радником Білого дому з нацбезпеки Майком Волцем, вели урядові справи через особисті облікові записи поштового сервісу Gmail. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.
Деталі
Згідно з документами, з якими ознайомилося видання, Волц використовував службу для обговорення чутливих тем, в тому числі військових позицій і систем озброєння США, з чиновниками інших відомств, які використовували урядові акаунти.
Використання Gmail, набагато менш безпечного методу зв’язку, ніж програма для обміну зашифрованими повідомленнями Signal, є останнім прикладом сумнівної практики захисту даних високопосадовцями
Відповідну інформацію виданню підтвердили і неназвані чиновники з адміністрації Трампа. За їхніми словами, Волц отримував менш конфіденційну, але потенційно придатну для використання інформацію, таку як його розклад та інші робочі документи. При цьому радник Білого дому з нацбезпеки іноді "копіював і вставляв зі свого розкладу в Signal", щоб координувати зустрічі та обговорення.
Експерти вважають, що використання особистої електронної пошти, навіть для несекретних матеріалів, є ризикованим, враховуючи високу цінність, яку іноземні розвідувальні служби надають спілкуванню та розкладу вищих урядовців, таких як радник з національної безпеки
Так, за словами директорки з кібербезпеки Electronic Frontier Foundation Єви Гальперін, електронна пошта не шифрується наскрізним шифруванням, і вміст повідомлення може бути перехоплений і прочитаний у багатьох точках, в тому числі й на власних серверах Google.
Нагадаємо
Нещодавно редактор видання "The Atlantic" Джефрі Голдберг повідомив, що його випадково додали в чат в Signal, де він став свідком обговорення майбутніх атак по хуситських об'єктах в Ємені.
Це викликало бурхливу дискусію в Білому домі: розпочато розслідування, і навіть йдеться про те, що радника з національної безпеки Майка Волца слід звільнити.
У свою чергу Дональд Трамп підтримав Майка Волца після інциденту з попаданням головного редактора The Atlantic в закритий чат, де обговорювалися військові плани. Трамп заявив, що ситуація не вплинула на військову операцію.
Сам Волц взяв на себе "повну відповідальність" за створення чату в групі Signal для обговорення військових ударів США в Ємені, учасником якого випадково став головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг.