MY.UAНовини
Банки отримують рекордні прибутки завдяки НБУ: але хто саме — таємниця. Що тут не так?
Банки отримують рекордні прибутки завдяки НБУ: але хто саме — таємниця. Що тут не так?

Банки отримують рекордні прибутки завдяки НБУ: але хто саме — таємниця. Що тут не так?

Можливість багато заробляти на звичайному депозиті в Нацбанку зводить нанівець ключовий принцип створення банку як такого

Національний банк забезпечив левову частку прибутків українських банків, виплачуючи їм величезні відсотки за своїми депозитними сертифікатами за рахунок власного заробітку — зменшення надходжень від НБУ до держбюджету.

Про це йдеться в ексклюзивній відповіді Нацбанку на запит видання "Телеграф", підписаній директором департаменту комунікацій НБУ Юлією Євтушенко (повну відповідь дивіться наприкінці матеріалу).

Ми отримали від регулятора офіційні дані про виплати за депозитними сертифікатами НБУ для банків:

  • за 2023 рік — 85 993 216 516,27 грн (85,99 млрд грн);
  • за 2024 рік — 81 559 982 475,89 грн (81,6 млрд грн);
  • за січень – лютий 2025 року — 11 802 720 804,53 грн (11,8 млрд грн).

Для розуміння: уся банківська система України за 2023 рік отримала чистого прибутку на загальну суму 82,68 млрд грн (63 банки на той момент), за 2024 рік — 103,7 млрд грн (62 банки), за січень-лютий 2025-го (61 банк) — 27,3 млрд грн.

Це чистий прибуток — після вирахування податків, які банкам у воєнний час встановили за найвищою в історії ставкою — 50%. Попервах керівництво НБУ підтримувало таке оподаткування, напевно, тримаючи в голові свої виплати по вищезгаданих сертифікатах. Торік же нацбанківці змінили своє ставлення й просили зниження податку до 25%, та в уряді та Офісі президента до них не дуже дослухались. Банкірам люблять нагадувати про шалені прибутки, що фінансисті отримують від НБУ за депозитними сертифікатами.

Що таке депозитні сертифікати

Що таке ці депозитні сертифікати Нацбанку, можна легко зрозуміти, якщо провести аналогію з депозитами, які прості люди відкривають в банках. Зазвичай українці користуються двома видами рахунків: картковий (поточний) — за ними банки щось платять зрідка, тобто вкладники зазвичай отримують 0% річних, та депозитний на різні терміни — приміром, за 3-місячними вкладеннями фізособи на поточний момент отримують в середньому 13,35% (дані регулятора на 2 квітня).

Почасти значну частину цих грошей (коштів населення) банкіри перевкладають саме в Нацбанк, в ті самі депозитні сертифікати НБУ двох типів, заробляючи доволі непогані доходи на рівному місці:

  • overnight (нічні) — 15,5% річних;
  • 3-місячні (91 день) — 18% річних.

Тобто банк бере в людини гроші під 0% на картковий рахунок, а віддає їх НБУ під 15,5% річних, а 3-місячні збирає в населення в середньому під 13,35% і перекладає їх регулятору під 18% річних.

Причому передає без жодного ризику, регулятор жодного разу не затримував своїх виплат для банків. Можна не хвилюватися. От коли банк кредитує когось (за гроші вкладників), то є ризики неповернення чи не своєчасного повернення коштів, причому вони можуть бути доволі високими, особливо під час війни, коли з будь-ким може статися будь-що. Але на кредитуванні бізнесу банки все ж заробляють не дуже багато (ризикуючи залишитися без повернення) — в середньому 3-4% річних. А от на депозитних сертифікатах overnight банкіри отримують одразу 15,5% річних, що можна вважати справжнім Клондайком.

Й до речі це ще не максимум. З 4 квітня Нацбанк підняв ставку по 3-місячних депозитних сертифікатах із 18% до 19% річних, тож платитиме ще більше. Відповідне рішення оприлюднили ще на початку березня.

Таким відсоткам може позаздрити будь-хто. Можливо, й прості люди забажали б зберігати свої гроші в НБУ та отримувати від нього 19% річних, яких не дочекаєшся від банків. Утім, є "але". Вкладатися в депозитні сертифікати мають право/можуть лише банки. Більше ніхто. Ні прості люди, ні підприємства, ні навіть небанківські фінансові установи. Це привілей лише банкірів.

Чи "друкує" Нацбанк гроші таким чином

Може здаватися, що НБУ у 2023 та 2024 роках "надрукував" ці 85,99 млрд грн і 81,6 млрд грн, відповідно — 167,6 млрд грн загалом, виплачені у вигляді відсотків. Всі пам’ятають, як регулятор провів емісію на 400 млрд грн на оборонні потреби на початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році, а потім пообіцяв такого не робити без гострої потреби. Бо це погано впливає на інфляцію та курс гривні.

Та в Національному банку у випадку з оплатою відсотків за їх сертифікатами емісію гривні категорично заперечують. Наполягають на тому, що платять ці відсотки із власного прибутку.

"Національний банк не "друкує" гроші, щоб сплачувати банкам відсотки за депозитними сертифікатами — ці виплати покриті доходами Національного банку. Доходи Національного банку по суті є вилученням коштів з фінансової системи. Коли ж Національний банк здійснює свої витрати, в тому числі сплачує відсотки за депозитними сертифікатами, частина цих коштів повертаються назад у фінансову систему. Відповідно, ніякої емісії "нових" грошей не відбувається", — зазначила у відповіді "Телеграфу" директор департаменту комунікацій НБУ Юлія Євтушенко.

Коли НБУ платить менше за депозитними сертифікатами, то більше перераховує до бюджету та підтримує державу, а коли нараховує банкам більше відсотків — то держбюджет отримує менше. Причому ці перерахування державі значно менші за те, що регулятор платить банкам по сертифікатах.

Рекордні перерахування Нацбанку до держбюджету були зафіксовані за 2022 рік — 71,87 млрд грн (із зароблених 232,3 млрд грн), що чиновники активно рекламували. Вже у 2023-му НБУ віддав державі майже вдвічі менше — тільки 38,64 млрд грн (із 76,6 млрд грн). Заробітків ставало менше, хоча, як вказано вище, у 2023-му Нацбанк виплатив банкам відсотків по сертифікатах одразу на 85,99 млрд грн, тобто у 2,2 раза більше, аніж державі.

Скільки НБУ сплатить до держбюджету за 2024 рік, ще точно невідомо, офіційного звіту регулятора ще немає. Є лише стаття 15 закону про держбюджет-2024 (№3978-IX), в якій вказано, що сума має бути не меншою за 17,7 млрд грн. А в Меморандумі МВФ зазначений рекомендований обсяг у розмірі 63,9 млрд грн. Тобто на третину менше ніж 81,6 млрд грн, що НБУ торік виплатив за своїми сертифікатами.

З таблиці видно, що Нацбанк здійснить бюджетні перерахування ближче до літа.

НБУ засекретив отримувачів відсотків

За даними регулятора, найбільше банки отримують прибутків за короткостроковими депозитними сертифікатами, які розміщують щодня (робочого) й перевкладають наступного. Тому що в цей вид сертифікатів вкладається найбільше коштів, попри меншу ставку (15,5%). Чому? Через те, що більшість вкладів у наші банки розміщують не на депозитні, а на поточні (карткові) рахунки. Приміром, у вкладеннях населення близько 65% коштів припадає саме на карткові рахунки. Де людина має право в будь-який момент зняти ці гроші (в касі, банкоматі) в межах чинних лімітів.

Для розуміння: за звітом регулятора, 2 квітня банки розмістили на депозитних сертифікатах overnight одразу 462,8 млрд грн, а у 3-місячних сертифікатах НБУ до того — лише 1,6 млрд грн. Різниця величезна, та й гроші там обертаються величезні. Середньодобові банківські вкладення в сертифікати становлять 442,3 млрд грн.

Для порівняння: на початку лютого 2025 року на рахунках фізосіб було 1,2 трлн грн, й 36,8% (442,3 млрд грн) цієї суми банки щодня вкладали в нацбанківські сертифікати. Інші інвестиції в них теж, звісно, були — купували у Міністерства фінансів его внутрішні держоблігації (на 877,1 млрд грн) й менше кредитували бізнес і населення (на 822,2 млрд грн). Та по заробітках, як видно вище, домінували саме депозитні сертифікати.

Нацбанк надав "Телеграфу" суми виплачених доходів і у розрізі різних сертифікатів:

  • 2023 рік: по overnight — 64,3 млрд грн, 3-міс. — 21,7 млрд грн;
  • 2024 рік: по overnight — 51,7 млрд грн, 3-міс. — 29,9 млрд грн;
  • січень-лютий 2025 року: по overnight — 10,1 млрд грн, 3-міс. — 1,7 млрд грн.

А то, хто саме з банків отримав найбільші відсотки, НБУ відмовився повідомити. Ба більше — в офіційній відповіді "Телеграфу" заявили, що ці дані з обмеженим доступом, тобто є "службовою" та "таємною" інформацією.

Однак найвірогідніших банків-лідерів по вкладеннях у депозитні сертифікати можна з’ясувати за звітністю щодо грошових ресурсів. Хто найбільше залучає вкладів населення та бізнесу, той найбільше вкладається й заробляє відсотків в Нацбанку.

За даними НБУ, на 1 лютого 2025 року десятка банків із найбільшими зборами клієнтських коштів (фіз — і юрособи) виглядає так (зазначимо, перші три банки у списку – державні):

  1. ПриватБанк — 596,9 млрд грн;
  2. Ощадбанк — 375 млрд грн;
  3. Укрексімбанк — 236,7 млрд грн;
  4. Райффайзен Банк — 180,7 млрд грн;
  5. Укргазбанк — 169,7 млрд грн;
  6. ПУМБ — 143,6 млрд грн;
  7. Укрсиббанк — 141,3 млрд грн;
  8. Універсалбанк (monobank) — 119,9 млрд грн;
  9. Сенс Банк — 105,8 млрд грн;
  10. Креді Агріколь Банк — 98,1 млрд грн.

Бажання щось засекречувати у царині відсотків виглядає доволі дивно за умов наявності публічної офіційної звітності.

Навіщо Нацбанку сертифікати

Виплати банкам величезних відсотків з боку НБУ нерідко критикують економісти та фінансові аналітики. Оскільки можливість багато заробляти на звичайному депозиті в Нацбанку зводить нанівець ключовий принцип створення банку як такого.

Банки потрібні для кредитування реального сектору економіки: щоб збирати в населення вільні заощадження та роздавати їх у вигляді кредитів бізнесу та населенню, що має стимулювати зростання економіки. Банки не мають бути банальною касою для держави, що замість зростання ВВП фінансує банки-пилососи, які переважно збирають кошти та консервують їх за величезні відсотки з боку держави. Зменшуючи через це дохід цієї самої держави, такий потрібний особливо під час війни, коли слід економити кожну копійку й менше просити міжнародних кредитів, які потім повертатимуть ще кілька наступних поколінь українців.

Та у самого Національного банку інша логіка. Він ставить на перше місце боротьбу з інфляцією та з девальвацією гривні, а не кредитування, й саме для цього активніше використовує свої сертифікати.

"Натомість операції з депозитними сертифікатами дають змогу тимчасово вилучати вільну ліквідність банків з обігу, а завдяки прив'язці лімітів за 3-міс. ДС до строкових депозитів — ще "зв'язувати" вільні гривневі кошти населення. Це абсорбує частину споживчого попиту та попиту на іноземну валюту, а відповідно — стримує інфляцію, зменшує тиск на валютний ринок і курс гривні", — підкреслила у відповіді "Телеграфу" Юлія Євтушенко.

Вона визнала, що сертифікати не єдина можливість для зв’язування грошей в Україні, хоча напевне вони все ж подобаються чиновникам з особистих причин. Євтушенко перелічила такі напрями вилучення ліквідності:

  1. Операції з власними борговими інструментами, які є основним підходом до абсорбування ліквідності, що застосовують центробанки світу. У випадку Національного банку України — це операції з депозитними сертифікатами.
  2. Здійснення інтервенцій з продажу іноземної валюти центробанком. Такі операції пов'язані зі зменшенням золотовалютних резервів.
  3. Операції з продажу цінних паперів (зокрема, державних облігацій) з портфеля, який перебуває у власності центробанку. Такі операції мають вплив на ринок цінних паперів, абсорбуючи частину наявного попиту. Це може обмежити спроможність уряду залучати кошти з ринкових для фінансування дефіциту бюджету шляхом розміщення облігацій (у нашому випадку — ОВДП).
  4. Погашення рефінансування.

Заразом в НБУ люблять нагадувати, що не наш регулятор вигадав депозитні сертифікати, депозитні інструменти є й в інших центробанках світу. Й це є правда. Єдине, що слід не забувати — це те, що інші регулятори не платять банкам нечуваних ставок, які демотивують їх щодо прямих кредитних функцій. Як відомо, Україна іде в Європу, тож об’єктивним буде порівняння з Європейським Центробанком, який платить по депозитах 3%, а не 15,5% чи 19% річних. Що навіть із поправкою на війну можна вважати надвеликим заробітком.

Теги за темою
НацбанкБанкБюджет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
НБУ повысил курсы доллара и евро
Корреспондент
2025-07-14T16:21:12Z
Две крышные СЭС установили ОСМД Винницы за последний год, - Лига Энергетического развития Украины
Новости Украины
2025-07-14T16:09:17Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Украинцам спишут часть долгов за водоснабжение: что для этого нужно
Знай
2025-07-07T04:21:54Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Молочница, раздражение и дискомфорт: почему женщинам тоже не нравятся презервативы
Знай
2025-07-14T16:51:29Z
Медики присвоили миллионы бюджетных средств на фиктивном лечении
Корреспондент
2025-07-14T16:13:32Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Правительство Румынии ожидаемо пережило вотум недоверия со стороны ультраправых
Европейская правда
2025-07-14T17:00:59Z
«Мы не платим — НАТО платит»: Трамп согласился поставлять Украине оружие
Новости Украины
2025-07-14T16:51:29Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
График отключения газа в Хмельницкой области: где и когда ждать неудобства
Политека
2025-07-14T17:00:21Z
Россияне ударили FPV-дроном по Харькову: в прокуратуре озвучили последствия
Апостроф
2025-07-14T16:36:08Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Гарри Поттер возвращается: как выглядит мальчик-волшебник в сериале от HBO
Фокус
2025-07-14T15:57:51Z
Прекратила играть в кино и сменила профессию: куда исчезла звезда "Медфака" Елизавета Потоцкая
Telegraf
2025-07-14T15:39:31Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
В Литве стартует кампания по сбору средств на дроны для Украины
Европейская правда
2025-07-14T16:36:45Z
Украинцы могут получить почти 11 тысяч гривен: какие условия
Знай
2025-07-14T16:21:49Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на 15 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-14T15:30:11Z
Перцы не будут гнить: как правильно собирать урожай
Gazeta UA
2025-07-14T15:27:22Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
СБУ задержала супругов, которые наживались на горе семей погибших воинов ВСУ
Gazeta UA
2025-07-14T16:51:52Z
На границе Польши и Беларуси мигрант напал на пограничника
Корреспондент
2025-07-14T16:48:17Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Объявлен состав символической сборной КЧС-2025
Корреспондент
2025-07-14T16:58:13Z
Такого еще не было: какой гонорар получит Усик за бой с Дюбуа
Comments UA
2025-07-14T15:51:43Z
УЕФА объявил судейскую бригаду на ответный матч Шахтера и Ильвеса
Корреспондент
2025-07-14T15:12:14Z
Тренер Дюбуа озвучил, при каком условии возможна трилогия Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-07-14T14:39:16Z
Английский клуб выдвинул предложение в 70 миллионов евро по Забарному
Корреспондент
2025-07-14T14:15:11Z
На фронте погиб Юрий Бредак – титулованный украинский гребец
Комсомольская правда
2025-07-14T13:18:17Z
Дочь главы Сбербанка отказалась от спортивного гражданства России
Корреспондент
2025-07-14T13:09:04Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Джейсон Шрайер: Новая игра создателя God of War Кори Барлога для PlayStation 5 станет следующим флагманом Sony Santa Monica
GameMag
2025-07-14T16:37:12Z
Стало відомо, чим поливати аґрус та смородину після збирання врожаю
AgroNews
2025-07-14T16:25:08Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z