MY.UAНовини
Як вижити Австралії без альянсу зі США: потрібно більше самостійності
Як вижити Австралії без альянсу зі США: потрібно більше самостійності

Як вижити Австралії без альянсу зі США: потрібно більше самостійності

Звісно ж Австралія є членом військового альянсу AUKUS, куди також входять США та Велика Британія. Однак якщо взяти до уваги реакцію адміністрації Трампа на ситуацію в Україні, виникає питання — чи може Австралія розраховувати на подальшу військову підтримку американців. Про це пише генерал-лейтенант у відставці Джон Фрюен у своїй статті, яку переклав Фокус.

Наше і так непросте стратегічне становище тільки погіршилося.

Надійність США як союзника під великим сумнівом на тлі таких дій адміністрації Трампа, як заклик до анексії Канади, погроза розформувати або покинути НАТО і раптове припинення підтримки України. У Стратегічному огляді оборони 2023 року стратегічне становище Австралії було визнано найгіршим з часів Другої світової війни.

Австралія терміново намагається зміцнити свої оборонні можливості та суверенний потенціал, зокрема шляхом придбання атомних підводних човнів, зброї великої дальності, збільшення військових резервів і придбання нових технологій, тоді як наш ключовий союзник упродовж понад 70 років став украй непередбачуваним.

У регіоні, що сусідить з Австралією, виникають три ключові питання. Чи може Австралія розраховувати на військову підтримку США, зокрема на постачання атомних підводних човнів у рамках угоди AUKUS? Чи продовжать Сполучені Штати розвивати і дотримуватися угоди про безпеку з Японією? І чи допоможуть США Тайваню перед обличчям потенційної китайської агресії? Це далеко не повний список проблем, що хвилюють австралійський уряд і представників оборонного відомства.

Ми маємо бути обережними, щоб через поточну адміністрацію США не виплеснути наш засадничий союз разом із купіллю. Але нам варто терміново задуматися, що робити, якщо нам знадобиться велика оборонна самостійність. Це передбачає певну підготовку вже зараз.

Як мовиться у старому жарті, якби Австралія попросила вказати їй шлях до самодостатньої оборонної політики, то відповідь була б такою: "Ну, для початку не варто ставити таке запитання". Але ми його ставимо.

Австралійський фрегат HMAS Perth
Фото: wiki

Поки що не до кінця зрозуміло, наскільки ізоляціоністським буде уряд Трампа. Його реакція на ситуацію в Україні та в Газі місцями дуже суперечлива. Важливо пам'ятати, що після початку Першої та Другої світових воєн США дотримувалися ізоляціоністських поглядів і схилялися до невтручання. Зрештою вони вступили в обидва конфлікти на одному боці з Австралією. Зв'язки, що утворилися між австралійськими та американськими військовими в цих конфліктах, глибокі і міцні, і на них часто посилаються як політики, так і військові. На головній будівлі австралійського штабу оборони в Канберрі височіє стилізований орел, що символізує подяку Австралії за допомогу США під час війни на Тихому океані і пам'ять про понад 100 тисяч американців, загиблих під час бойових дій. Америка часом непередбачувана, і вона повільно реагує на те, що відбувається, але в найвідповідальніші моменти вона стає на захист вільного світу.

Незважаючи на деякі заяви Трампа, що нервують, у довгостроковій перспективі роль США є більш передбачуваною і позитивною для глобальних інтересів Австралії. Австралія виграє від американського впливу, навіть непередбачуваного, оскільки він допомагає підтримувати взаємовигідний статус-кво. Крім військових переваг, наш альянс зі США надає найважливіші розвідувальні дані в рамках партнерства "П'ять очей". Масштаб і широту цього партнерства буде практично неможливо повністю замінити в будь-якій новій угоді.

Мені не хочеться уявляти собі оборонну позицію Австралії без альянсу з Америкою, але я розумію, що необхідно розглянути таку можливість. Без США як стратегічного союзника Австралія зіткнеться з украй нестабільним світом. Вважати, що Росія, Китай, Північна Корея або Іран заповнять порожнечу, залишену Америкою, — це видавати бажане за дійсне. У такому світі стримування застосування сили як варіант політики залишиться першорядним. Стримування досягається за допомогою надійного військового потенціалу, політичної рішучості та, найчастіше, альянсів, що ускладнюють і пригнічують можливість застосування сили. Стримування є відправною точкою для будь-якої оборонної національної стратегії.

Китайські субмарини (ілюстративне фото)
Фото: Відкриті джерела

Самодостатня Австралія отримає вибір із різних методів досягнення стримування. Спектр варіантів стримування простягається від нейтралітету до ядерної зброї. Найвідомішим прикладом нейтралітету є збройний нейтралітет Швейцарії. Його підтримують понад 90% населення країни, а витрати на оборону становлять менше 1% ВВП. Попри те, що в геополітичному сенсі підхід Швейцарії працює й досі, під час криз він стикається з тиском з боку союзників, які вимушені долучатися, наприклад, до санкцій проти Росії, а також з новими загрозами безпеці, такими як кібернетичні.

Ядерна зброя і політика взаємно гарантованого знищення сприяли тому, що з 1945 року не було жодного глобального конфлікту. Погрози Росії застосувати ядерну зброю, схоже, стримали подальшу ескалацію з боку інших країн в Україні. Похмура реальність така, що ядерна зброя залишається основним засобом стримування. Однак її створення та утримання обходяться дорого, а рішення про створення ядерної зброї вельми непросте.

Австралія може розглянути кожен із цих варіантів. Питання про те, як нейтральну або ядерну Австралію сприймуть у нашому регіоні, залишається відкритим. Можливість переконати австралійську громадськість піти тим чи іншим шляхом виглядає сумнівною. Швидше за все, громадська думка залишиться десь посередині. Австралії буде потрібна більша самодостатність або перегляд рамок альянсу без американського військового потенціалу як опори. Оборонна самодостатність не коштуватиме дешево і недосяжна без оборонного бюджету в 3% ВВП і більше. Неможливо визначити точні цифри, але вельми протверезливим є той факт, що оборонний бюджет Австралії в 1942-43 роках становив 34% ВВП.

Перегляд рамок альянсу може допомогти знизити витрати. Це дасть свої переваги у вигляді поділу тягаря, більшої маси і широти, а також серйозніших стратегічних ускладнень для супротивників. Крім США, нашими традиційно найближчими і найбільш передбачуваними військовими партнерами є Нова Зеландія і Папуа — Нова Гвінея. Однак кожна з них витрачає на оборону менше 1% ВВП. Вони мають обмежений практичний потенціал як у плані масштабу, так і в плані стримування. Індонезія залишиться важливим партнером, але наші відносини з нею з історичних і культурних причин продовжать слабшати.

Ще далі знаходиться Японія, тісно пов'язана з нашим регіоном і зацікавлена в статусі-кво. Вона володіє серйозними збройними силами, а наші міждержавні та військові відносини з Японією активно розвиваються. Тут є хороший потенціал для створення альтернативного альянсу. Наші відносини з Індією менш розвинені. Стратегічний світогляд Індії також меншою мірою збігається з нашим, ніж у випадку Японії. У відносинах з Індією є потенціал, але побудова довірчих стосунків з нею, найімовірніше, просуватиметься повільно.

Ми могли б розглянути можливість тіснішої співпраці з Сінгапуром, який добре озброєний для свого 6-мільйонного населення і має великий досвід регіонального лідерства. Наш колишній найближчий союзник, Велика Британія, залишається надійним і потужним партнером, але вона перебуває далеко від нашого регіону і повинна, як і раніше, приділяти увагу європейським проблемам.

Це лише кілька очевидних варіантів нової структури альянсу. Жодна комбінація не замінить глобального охоплення і масштабу збройних сил США (включно з їхнім ядерним потенціалом) або здатності до стримування. Новий альянс також не зможе в розумні терміни замінити розвідувальний апарат "П'яти очей". Відносна позиція Австралії у сфері безпеки погіршиться без військової підтримки США.

Що ж має стати пріоритетом в оборонній політиці Австралії, якщо вона вирішить, що США більше не є надійним союзником?

Два ключові елементи військового потенціалу — це здатність захищатися (оборонятися) і завдавати ударів (нападати). Для ефективності кожного з них необхідний третій елемент — розвідка. Щоб стати більш самодостатньою, Австралії доведеться вдосконалити всі три елементи. Жоден із них не коштуватиме дешево ні в доларах, ні в робочій силі. Як правило, на створення цих можливостей йдуть десятиліття. Їх нарощування потребуватиме згоди всіх партій протягом усіх наступних термінів повноважень уряду. У всіх трьох випадках нам було б краще зберегти альянс з Америкою. Але давайте уявимо, що б ми робили, якби не були впевнені в альянсі.

Для розвідки знадобляться нові надійні партнери і додаткові технічні та людські можливості для збору та аналізу інформації. Тут прийде на допомогу ШІ, який потребуватиме дедалі більших суперкомп'ютерів і центрів обробки даних. Робоча сила спеціалізована, і її складно масштабувати, особливо швидко. За наявності державної волі ми зможемо розвинути наші можливості вже через десять років.

Що стосується захисту, то зі стратегічного погляду нам доведеться вирішувати, де захищатися — попереду (у найближчому регіоні) чи позаду (на наших власних берегах). І те, й інше матиме наслідки для наших найближчих сусідів.

Незалежно від вибору доведеться посилити підготовку, яку ми вже ведемо. Критично важлива інфраструктура та об'єкти вже потребують захисту від фізичних і кіберзагроз. Нам потрібні перевірені засоби протиповітряної та протиракетної оборони, такі як Patriot і THAAD (обидві системи, до речі, американські), і здатність інтегрувати їх. У політичному і координаційному сенсі нам потрібна національна система оповіщення про повітряні та ракетні загрози і розширені можливості з протидії саботажу, диверсіям і шпигунству всередині Австралії. Усе це стане ще важливішим, якщо союз зі США виявиться ненадійним.

Комплекс протиракетної оборони THAAD
Фото: Aviationweek

Так само необхідні додаткові можливості нанесення ударів і запаси зброї, і це буде тим більше необхідно, якщо ми станемо більш самодостатніми. Поточна програма зі створення керованої зброї та боєприпасів, спрямована на розширення вітчизняного виробництва боєприпасів, потребує додаткового фінансування і прискорення.

Ключовими факторами є далекобійність, особливо для нанесення ударів по цілях з повітря і моря, і здатність вести тривалі бойові дії. Закупівля додаткових озброєнь і платформ (таких як літаки і кораблі), а також реальне розширення вітчизняного виробництва потребуватимуть великих витрат. Збільшення внутрішнього виробництва необхідне на вчора, а для більшої самодостатності буде потрібно ще більше.

Атомні підводні човни мають найважливіше значення для нашого потенціалу стримування, оскільки вони роблять найвагоміший внесок у розвідку, захист і нанесення ударів. Їхню повну вартість поки не визначено, але вони ускладнюють стратегічні й тактичні плани ворога більше, ніж будь-який інший вид платформ. Відмова від зусиль з придбання ядерних підводних човнів (якби ми пішли на це) підірвала б наш головний фактор стримування.

Якщо ми маємо намір домогтися більшого морського охоплення і впливу, слід повернутися до обговорення австралійських авіаносців. Знову ж таки, вартість цих кораблів буде істотною, а наявність союзника, який може розмістити кілька кораблів у нашому регіоні, була б вельми доречною.

Автономні повітряні та морські системи пропонують потенційно більш економічно ефективні варіанти спостереження, прикриття і нанесення ударів. Нам уже необхідно терміново впроваджувати більше таких систем. Ще більша їхня кількість стане частиною австралійських сил оборони, яким, можливо, доведеться обходитися без США.

Ми вже живемо у світі, де майже нічого не відбувається без здатності підтримувати наші операції з космосу. Супутники і здатність їх захищати стають дедалі важливішими (і дорожчими) можливостями, в які ми недостатньо інвестуємо. Відмова від альянсу зі США вимагатиме дуже серйозних інвестицій у цю сферу.

Це лише кілька найважливіших областей, які необхідно розглянути для створення більш самодостатньої оборонної позиції Австралії. Якщо ми з якоїсь причини розірвемо наш союз зі США, нам доведеться значно збільшити витрати на оборону, щоб зберегти гідні сили стримування.

І останнє, на чому слід наголосити: одна нестабільна адміністрація США не повинна стати причиною відмови від нашого більш ніж 70-річного союзу і військового партнерства, заснованого під час Першої світової війни. Негативні наслідки для Австралії будуть величезними.

Про автора

Джон Фрюен — генерал-лейтенант у відставці, старший науковий співробітник ASPI. З 2021 по 2024 рік він був командиром Групи об'єднаних можливостей Сил оборони Австралії.

Теги за темою
оборона
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Доходи з активів РФ підуть на відновлення України: Київ та Токіо заключили угоду
Фокус
2025-04-18T13:57:15Z
Ультраправий кандидат у президенти Польщі намагався "арештувати" лікарку, що провела аборт
Европейская правда
2025-04-18T13:52:39Z
ЗМІ: США пропонують послаблення санкцій проти РФ і відмову обговорювати Україну в НАТО
Европейская правда
2025-04-18T13:51:56Z
Сибіга: Удар РФ по пекарні з пасками у Страсну пʼятницю - це проти християнських цінностей
УкраинФорм
2025-04-18T13:51:44Z
Україна може "менше дбати" про деякі регіони, якщо вони російськомовні – Віткофф
iPress
2025-04-18T13:48:55Z
Небензя пояснив нереалістичність припинення вогню в Україні
iPress
2025-04-18T13:48:38Z
Зеленський запровадив санкції проти російських селебріті та виробників ракет
УкраинФорм
2025-04-18T13:48:28Z
Інтернет-казино, погрози й ухилення від податків відомого бізнесмена Олександра Слобоженка
360ua.news
2025-04-18T13:48:12Z
Хамас готовий звільнити всіх заручників в обмін на припинення війни в Газі
iPress
2025-04-18T13:48:05Z
Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили до 6 серпня: Зеленський підписав відповідні закони
AIN
2025-04-18T13:48:17Z
Чому у великодній кошик потрібно покласти сіль: про її значення знають не всі
24tv
2025-04-18T13:42:19Z
Страсний тиждень 2025: дати, традиції та заборони на кожен день
Факти ICTV
2025-04-18T13:39:40Z
Безпека на Великдень: поліція буде вибірково перевіряти речі й застосовувати ручні металошукачі
УкраинФорм
2025-04-18T13:33:40Z
Долаючи РЕБ: американські дрони V-BAT здійснили понад 130 бойових вильотів в Україні
Фокус
2025-04-18T13:30:39Z
СБУ звернулась до українців напередодні Великодня
1News
2025-04-18T13:30:18Z
Українці ОАЕ відзначать Великдень в Абу-Дабі та Дубаї
УкраинФорм
2025-04-18T13:27:02Z
У Польщі вперше жінка стала пілотом винищувача F-16
Европейская правда
2025-04-18T13:21:42Z
Паска з шафраном та запечене ягня: історик розповів, що українці клали до Великоднього кошика у XVIII столітті
Telegraf
2025-04-18T13:21:37Z
На Івано-Франківщині несподівано випав град
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T13:54:45Z
Законна влада Маріуполя змінюється? Що означає указ Зеленського і чому радіють містяни-переселенці
Telegraf
2025-04-18T13:48:41Z
Прогноз погоди у Дніпрі на 19 квітня: синоптики попередили про зміни
Политека
2025-04-18T13:45:34Z
Новий графік автобусів на Харківщині: місцевих попередили про зміни
Политека
2025-04-18T13:42:57Z
Четверо жінок постраждали через ворожі атаки по Купʼянщині
Мій Харків
2025-04-18T13:39:52Z
Допомогу не прийняли. В "АТБ" потужно відреагували на обстріл офісу в Дніпрі
Telegraf
2025-04-18T13:36:41Z
Росія активізувала одразу два фронти на окупованих територіях: деталі від ЦНС
24tv
2025-04-18T13:33:49Z
На Захід насуваються гроза і сильні дощі: Укргідрометцентр попередив про небезпеку
24tv
2025-04-18T13:33:48Z
Що відбувається на фронті: повідомили останні новини
Gazeta UA
2025-04-18T13:33:06Z
Чи була Кіра Муратова українською режисеркою? Нова сварка у мережі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T13:57:21Z
«Горець» з Генрі Кавіллом перейшов до Amazon — Lionsgate більше не хоче знімати рімейк
ITC
2025-04-18T13:52:29Z
У Києві відбудеться 2-й феміністичний кінофестиваль «Гаккебуш»
Детектор М
2025-04-18T13:48:06Z
Актор серіалу "Гра престолів" прибув до Росії на спортивний турнір
ZN UA
2025-04-18T13:45:05Z
На київському вокзалі встановили літери "ВОЛЯ" - це залишки знаку прифронтового села
Комсомольская правда
2025-04-18T13:40:17Z
Не вважаю себе зрадником: режисер Стас Жирков виправдався за виїзд з України
Факти ICTV
2025-04-18T13:36:20Z
Справа не в забобонах і прикметах: чому Зеленський носить обручку на середньому пальці
Telegraf
2025-04-18T13:27:33Z
Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny заявив, що не прагнув «хайпанути» на даті заходу, яка припала на Великдень
Детектор М
2025-04-18T13:25:23Z
Про нього мріють мільйони: Тарас Цимбалюк став новим Холостяком
Факти ICTV
2025-04-18T13:12:43Z
З кінця лютого ціни на ліки з переліку ТОП-100 знизилися на 27% - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-18T13:19:54Z
Як Lviv IT Cluster промотує IT-галузь в Україні та як у цьому допомагає EU4Digital
24tv
2025-04-18T13:03:57Z
Фахівці попереджають про небезпеку ятрогенного ботулізму після ботулотоксинових ін’єкцій
360ua.news
2025-04-18T13:00:49Z
Вчені відкрили формулу ідеального дня
Подробности
2025-04-18T12:45:53Z
Глобальне потепління загрожує психічному здоров’ю
360ua.news
2025-04-18T12:31:11Z
Три місяці тому ліквідували МСЕК - Шмигаль розповів про результати
УкраинФорм
2025-04-18T12:00:37Z
Це треба знати кожному: як перевірити, що паска спеклася
24tv
2025-04-18T11:30:49Z
Як правильно обрати донора сперми
24tv
2025-04-18T11:18:46Z
Забудете дорогу до ветклініки: 10 порід котів, які мають найміцніше здоров'я
Gazeta UA
2025-04-18T09:57:21Z
У цистерні з олією: на кордоні затримали чоловіка, який намагався незаконно виїхати до Молдови
УкраинФорм
2025-04-18T13:42:07Z
На Полтавщині слідчі повідомили про підозру жінці, яка вдарила ножем співмешканця
Украина Криминальная
2025-04-18T13:42:02Z
Підлітки розважалися стрільбою з пістолета у парку Партизанської слави
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T13:39:07Z
СБУ та Нацполіція затримали ще 4-х організаторів «ухилянтських схем», серед яких посадовець Конституційного суду України
Украина Криминальная
2025-04-18T13:33:44Z
Хотів «допомогти» ЗСУ: «волонтер» з-за кордону ошукав жінку на 300 тис. грн
InternetUA
2025-04-18T13:27:47Z
У Львові поліцейські затримали парочку шахраїв які заманили клієнта з 50 тисячами доларів у псевдообмінник
Украина Криминальная
2025-04-18T13:27:26Z
Сварка через російську музику закінчилась вбивством: двом братам повідомили про підозри
24tv
2025-04-18T13:24:56Z
На Одещині правоохоронці викрили масштабну плантацію для вирощування тютюну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T13:15:16Z
На Прикарпатті судитимуть учасників злочинної групи, які збували бурштин
Украина Криминальная
2025-04-18T12:48:53Z
Який грецький острів ідеальний для відпочинку без туристів
Фокус
2025-04-18T13:42:44Z
Які помідори не потребують щоденного догляду: три найкращі сорти
Gazeta UA
2025-04-18T13:42:02Z
Де мешкають кліщі і коли вони найбільш активні
360ua.news
2025-04-18T13:33:47Z
Чисто, легко і по-нашому: як «Українські Хімічні Технології» змінюють побутову хімію в Україні
Политека
2025-04-18T13:27:23Z
Сакури, магнолії та водойми: 5 найкращих локацій для прогулянки на вихідних у Києві
Telegraf
2025-04-18T13:24:39Z
Якщо не хочете зіпсувати вигляд кімнати: 3 поради, як правильно обрати штори
24tv
2025-04-18T13:15:48Z
Вона теж має термін придатності: скільки часу може зберігатися домашня ковбаса
24tv
2025-04-18T13:06:53Z
Це зможе повторити кожен: 3 найцікавіші варіанти писанок, які легко зробити своїми руками
24tv
2025-04-18T12:36:00Z
Коли реальність не виправдала очікувань: 5 відомих локацій, які розчаровують туристів
24tv
2025-04-18T12:31:04Z
У які активи можна інвестувати під час війни з мінімальним ризиком: поради експерта
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T13:57:30Z
Комерційна стратегія «Нафтогазу» потребує перегляду в умовах газового дефіциту – Центр Разумкова
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T13:54:13Z
Гендиректори США із «найбільшим» інтелектом: бос Nvidia лідирує, Ілон Маск у рейтинг не потрапив
ITC
2025-04-18T13:52:34Z
Українські переробники ріпаку просять дозволити імпорт ГМО-сировини
Agravery
2025-04-18T13:51:34Z
Україна отримає від Японії близько $3 мільярдів кредиту в межах ERA
УкраинФорм
2025-04-18T13:48:38Z
Китай зупинив імпорт американського газу на користь російського – FT
Факти ICTV
2025-04-18T13:48:06Z
"Нафтогаз" має сценарій обмеження споживання газу на наступну зиму — Бойко
ZN UA
2025-04-18T13:45:03Z
Перший у світі робочий торієвий ядерний реактор створили в Китаї: як він змінить енергетику
InternetUA
2025-04-18T13:42:58Z
У скільки гривень обійдеться покупка 300 євро перед Великоднем
24tv
2025-04-18T13:42:53Z
Призерка Олімпіади-2024 призупинила кар'єру через ментальні проблеми
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T13:51:33Z
Білодід дебютувала у професійному футболі: відео гольового моменту дзюдоїстки
24tv
2025-04-18T13:51:31Z
Манчестер Юнайтед цікавиться воротарем Айнтрахта
Football.ua
2025-04-18T13:48:06Z
Дзюдоїстка Білодід дебютувала у професійному футболі з перемоги
1News
2025-04-18T13:45:03Z
Пузань Баколе розповів, чому прийняв бій проти Паркера за 2 дні до поєдинку
24tv
2025-04-18T13:42:05Z
Чому срібло на шиї чорніє і чи пов’язано це зі здоров’ям: хімік дав відповідь
GlavRed
2025-04-18T13:39:53Z
"Це цинічно": Харлан відреагувала на допуск росіян під прапором Міжнародної федерації фехтування
ZN UA
2025-04-18T13:25:54Z
Олександрія з дублем Цари впевненою перемогою над Ворсклою відкрила 25 тур УПЛ
Football.ua
2025-04-18T13:25:42Z
УПЛ: футболісти «Олександрії» обіграли у Полтаві «Ворсклу»
УкраинФорм
2025-04-18T13:21:29Z
Колайдеру і не снилось. Примарний нейтрино встановив абсолютний рекорд енергії
ITC
2025-04-18T13:52:10Z
Чи "ковбаситиме" Землю на Великдень: якими будуть магнітні бурі 19-20 квітня
GlavRed
2025-04-18T13:27:59Z
Досі ніхто не досліджував: археологи розкопали стародавнє поселення у Єгипті
Фокус
2025-04-18T13:27:31Z
Прорив. Учені знайшли спосіб збільшити термін життя літій-іонних батарей удвічі
InternetUA
2025-04-18T13:22:26Z
Удар по гаманцю: перехід на нові чіпи для смартфонів матиме неприємні наслідки
Фокус
2025-04-18T13:01:37Z
Розкішно прикрашений: вчені дослідили древній ріг та дізналися неочікувані подробиці
Фокус
2025-04-18T12:45:42Z
Зростання температури океану б’є рекорди – дослідження
1News
2025-04-18T12:42:28Z
Змінить польоти на Землі, в космос і не тільки їх: створено новий міцний металевий сплав
Фокус
2025-04-18T12:36:28Z
Найсухіший, найхолодніший і найвітряніший континент на Землі постійно змінює свої розміри: про що йдеться
Фокус
2025-04-18T12:31:22Z
Нову доступну Honda розсекретили до прем'єри
Фокус
2025-04-18T13:45:58Z
Вчені винайшли простий спосіб, як перетворити електромобілі на гібриди
AutoGeek
2025-04-18T13:39:38Z
Шаховий набір від Rolls-Royce з алюмінію та дерева
Топ Жир
2025-04-18T13:30:38Z
У Шанхаї Horse Powertrain представить компактний гібридний двигун
AutoCentre
2025-04-18T13:16:20Z
Раритет із 2000-х: виявлено 23-річний американський спорткар у новому стані
Фокус
2025-04-18T12:57:49Z
Мита Трампа привели до активації стратегії виробництва Nissan у США
Топ Жир
2025-04-18T12:45:38Z
Великі зміни: новий Jeep Compass засвітився під час випробувань
Фокус
2025-04-18T12:00:34Z
Гібридний кросовер Mazda EZ-60 розкрив свою зовнішність та характеристики
AutoGeek
2025-04-18T11:42:05Z
Лише гібриди: оновлений Volvo S90 показали офіційно
AutoGeek
2025-04-18T11:03:51Z