MY.UAНовини
"Ми профукали всі геополітичні можливості з 1991-го, тепер вони б’ють нас по голові": Юрій Гудименко про право сильного, Трампа і Європу
"Ми профукали всі геополітичні можливості з 1991-го, тепер вони б’ють нас по голові": Юрій Гудименко про право сильного, Трампа і Європу

"Ми профукали всі геополітичні можливості з 1991-го, тепер вони б’ють нас по голові": Юрій Гудименко про право сильного, Трампа і Європу

Політик і ветеран назвав ключові завдання України, які допоможуть їй впоратися з будь-якими викликами

Юрій Гудименко – ветеран, голова громадської антикорупційної ради при Міноборони України, лідер партії "Демократична Сокира", громадський діяч ділився думками в інтерв'ю "Телеграфу" в межах програми "Лінія спротиву".

На думку Гудименка, Трамп симпатизує Путіну та тисне на Україну, навіть не заглибившись у конфлікт. Ветеран порівнює світ із "небезпечним спальним районом, куди поліція більше не приїжджає", де без сильної армії чи міжнародного впливу країни почнуть порушувати угоди і ескалувати конфлікти, діючи за принципом "право сильного". Переговори про перемир’я знецінюють і без того тяжку мобілізацію в Україні. Війська Європи, попри посилення озброєння, не готові до реальної війни. А Польща — союзник України, який в перспективі може стати дуже жорстким конкурентом.

Трамп тисне на Україну і шукає слабких ворогів

Попри перемовини щодо перемир’я, Росія і Україна продовжують взаємні ракетно-дронові атаки, і це, згідно з заявами у пресі, дуже дратує Трампа. Як ви оцінюєте позицію Трампа щодо війни в Україні?

— Президент США явно симпатизує одній зі сторін — Росії. Це не гіпотези, про це пише світова преса, це обговорюють на всіх рівнях. Історія знає чимало людей, які намагалися вирішити проблему найпростішим шляхом, і рано чи пізно реальність наздоганяє їх — їхні рішення обертаються проти них. Легше натиснути на Україну та змусити її погодитися на невигідні умови, ніж добиватися справедливості у війні. І, судячи з усього, Трамп навіть не намагався заглиблюватися в суть питання. Можливо, він не читав Макіавеллі, але його поведінка ідеально вписується в канон: "Мета виправдовує засоби".

Трамп створює прецедент для інших країн. Як це впливає на міжнародну стабільність?

— Політика США до Трампа була складною, багаторівневою. Це не означає, що вона була ідеальною, але в ній хоча б існували певні правила. Було розуміння, що якщо десь у світі відбувається відвертий геноцид чи злочини проти людяності, то США рано чи пізно можуть втрутитися. Це не було гарантованим, але така загроза існувала, і багато диктаторів у світі це враховували. Зараз усе змінилося. Планета дедалі більше нагадує небезпечний спальний район, де поліція більше не приїжджає і можна робити все, що завгодно. Не працюють домовленості, не діють міжнародні угоди — залишається лише право сильного. А для цього навіть не треба бути найсильнішим у світі. Достатньо бути сильнішим за свого сусіда, щоб забрати все, що захочеш. Саме це ми спостерігаємо з 2014 року.

Нещодавно в Саудівській Аравії відбулися переговори між Україною та США щодо захисту енергетичної інфраструктури. Саудівська Аравія як сторона перемовин дійсно може бути нейтральною?

— Я б не відволікався на те, хто, де і коли виступає посередником. Сам факт переговорів розслабляє суспільство. Люди починають думати, що війна ось-ось закінчиться, і це впливає на мобілізацію. Вони уникають повісток, бо вважають, що війна вже закінчена, і бояться потрапити на фронт "за кілька хвилин до перемир’я". А наші проблеми не зникають.

Головне — це підсилення армії та побудова сильної економіки. Якщо ці два чинники є, все інше відходить на другий план. Сильна економіка забезпечує армію, а сильна армія гарантує існування країни. За таких умов можна впоратися з будь-якими викликами. Ключове — це сильна армія та сильна економіка.

Чи можливий імпічмент Трампу?

— Я дивився їхню останню соціологію. Не дуже вони обурені.Зменшення рейтингу Трампа — це стандартний процес, як і у Байдена чи будь-якого іншого президента після того, як він прийняв присягу. Ніякої катастрофи в цьому немає. Тому в імпічмент я не вірю.

Юрій Гудименко: "Сам факт переговорів розслабляє суспільство. Люди починають думати, що війна ось-ось закінчиться"

Чи може Трамп змістити фокус США з Європи на інші регіони?

— У політиці працює принцип: хочеш підняти рейтинг — знайди "зручного" ворога. США залишаються найпотужнішою військовою силою на глобальній арені світу. Але вони, як правило, не зосереджуються на боротьбі з великими конкурентами, а шукають слабших.

Європа ж після холодної війни розслабилася. Політики скорочували армії, бо це давало короткострокові політичні бали — краще будувати дороги й школи, ніж вкладатися в військову промисловість. Це призвело до того, що зараз, коли в Україні почалася війна, Європа виявила, що не має ресурсів для швидкої реакції. Вони намагаються виправити ситуацію, але цього недостатньо. Навіть десятої частини необхідного не зроблено.

Слабка Європа втратила вплив у світі

Нещодавно ви написали, що "окрім України Європи не залишилося". Тобто європейські цінності виявилися лише деклараціями, єдиною рушійною силою в Європі є Україна, поразка або перемога України визначать долю Європи?

— Не буду говорити як політик – скажу як історик. Європа історично тяжіла до експансії, захоплення більшої території: починаючи від грецької колонізації, завоювань Олександра Македонського, Римської імперії, колонізації Америки, Африки та Азії. Та після двох світових воєн, що двічі викосили молодь, зруйнували економіки та долі, призвели до розпаду імперій, Європа пішла варитися у власному котлі. Вона боролася за свої принципи, зокрема, права людини та соціальну політику всередині себе. Але разом із цим – втрачала силу в світі.

Зараз Україна є компіляцією старої енергії Європи та нових гуманістичних принципів, і це передусім тому, що ми самі сформували своє бачення Європи. Довгий час ми вважали Європу ідеальною, але зрештою зрозуміли, що вона не є монолітом, а складається з різних країн з різними цінностями. Водночас Україна чітко сформулювала свої принципи і готова їх відстоювати.

Політик Юрій Гудименко та журналістка Вікторія Кушнір під час інтерв'ю

А чи готові громадяни Європи захищати свої цінності так, як це робить Україна?

— Ми як нація любимо посипати голову попелом. Обожнюємо. Постійно критикуємо себе, зокрема за питання мобілізації. Однак соціологічні дослідження, наприклад, в Польщі 2023 року, показують, що в разі агресії значна частина європейців воювати не готова. Це, звісно, лише опитування, та, можливо, ми побачимо, як різні народи реагуватимуть на загрози. Проте в будь-якій країні Євросоюзу відсоток тих, хто уникає служби в армії, був би вищий. Я в цьому абсолютно впевнений.

Польща — союзник, в перспективі – жорсткий конкурент, але не друг!

Європа нарощує військове виробництво, активно озброюються Польща, Румунія. Багато грошей у Польщу вкладає Америка. До чого конкретно вони готуються?

— Поки вкладає. Очевидно, Захід готується до чогось серйозного. Я б сказав, що вони роблять лише 10% від того, що потрібно для ефективної оборони.

Польща нам союзник чи конкурент?

— Сьогодні Польща — союзник, але не друг. Це дуже різні речі. Максимально різні. А в перспективі — жорсткий конкурент. Сильна країна — це або потужна економіка, або армія. Якщо є обидва фактори — це глобальний гравець. Довгий час Україна не мала ні того, ні іншого. Але війна змінила ситуацію. Ми будуємо сильну армію, а значить — нас уже не можна ігнорувати. Ми стаємо серйозним гравцем принаймні у Східній Європі.

Чи Захід розуміє загрозу, яку несе ситуація в Україні?

— Європа розуміє, що розслабилась після холодної війни. Вона абсолютно занедбала свою військову промисловість і армії. Щобільше, політики розглядали скорочення армій як політичний крок для досягнення короткострокових вигод. Вони отримували політичні бали за це, бо у мирний час, коли бюджет завжди обмежений, набагато легше пообіцяти побудувати школи чи лікарні, ніж інвестувати в оборону.

Чому політики ухвалюють рішення, які йдуть врозріз з посиленням обороноздатності?

— Ідея модернізації армії, підвищення зарплат військовим чи розробка нових видів озброєння не отримують популярної підтримки серед громадян. Люди хочуть побачити конкретні результати, наприклад, нові дороги чи школи. Військові програми здаються складними і менш привабливими, бо вони не дають миттєвих результатів. І значить — рейтингів.

Їхня (європейська. Ред.) армія була ослаблена, і тепер, коли на їхніх кордонах виникла загроза, вони змушені діяти швидко. Україна – кордон Європи — це абсолютний факт. І тепер вони починають судорожно шукати рішення, але вже запізно.

Україна має формувати власний порядок денний

Як саме сильна армія змінює нашу роль в Європі?

— Ми більше не можемо просто спостерігати, як Росія запалює пожежі навколо наших кордонів —у Придністров’ї,Білорусі, ще десь. Ми профукали всі – без виключення всі — геополітичні можливості з 1991 року. І тепер вони, кожна, б’ють нас по голові. Білорусь стала диктатурою — ми не відреагували. Хоча могли. Ми не можемо удавати, що нас це не стосується, хоча їхні інтереси заходять глибоко в зону наших. Нам доведеться почати впливати, говорити, діяти. Не диктувати, але принаймні формувати порядок денний у регіоні.

Якими конкретними кроками Україна може формувати власний порядок денний в Європі та впливати на ситуацію в сусідніх країнах?

— Так само, як Росія роками впливала на нас. Вона інвестувала кошти, підтримувала лояльних людей, створювала медіаармію, запрошувала політтехнологів. Це приносило результат протягом 10 років.

Юрій Гудименко. Фото: ЗМІ

Чому Україна не використала геополітичні можливості після отримання незалежності?

— Ми могли це робити, хоча б намагатися. Це не фантазії. Ми просто ігнорували такі можливості. Як наслідок, ми отримали цілі регіони, які десятиліттями були під російським інформаційним впливом. Я пам’ятаю Запоріжжя, де партія регіонів мала 60% голосів у міськраді, а ще 15% — комуністи. Це була більшість, більша за конституційну! І це теж результат російської роботи. Зараз у Запоріжжі є вулиця Героя УПА. Але за це ми заплатили величезну ціну.

Нам потрібно діяти активніше. Не чекати, поки нам скажуть, що робити. Не грати роль жертви. Впливати. Не для того, щоб нав’язувати комусь, як жити, а для нашої власної безпеки.

Це як у 2008 році, коли Росія пішла проти Грузії, а ми "були занепокоєні"?

— У 2008 році ми втратили Грузію. Ми могли допомогти. У нас була зброя. У нас було її більше, ніж у грузинів. Вони її просили. Але наш парламент це заблокував. І що сталося далі? Росія закріпилася в регіоні, Захід промовчав, а через шість років вона прийшла до нас. Ми тоді не втрутилися — і за це розплачуємося досі. Великий привіт Юлії Володимирівні Тимошенко, яка дуже активно долучилася до того рішення. І що ми маємо тепер? Грузія — країна, де величезна частина населення ставиться до нас добре. Багато грузинів приїхали в Україну, воюють за нас, підтримують нас, донатять. А грузинська влада — проросійська. І тепер ми фактично не можемо на це вплинути. Ми втратили можливість, хоча Грузія могла бути нашим союзником. Ми просто втратили цей момент.

Як і з Молдовою…

— Так, дуже довго ми не звертали уваги на Молдову, хоча це важливий сусід.

Ми втратили важливий шанс. Ключовий. І ця тенденція продовжувалася. Це довга, сумна історія…

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Кто имеет право на пенсию в 50 лет - разъяснение для украинцев
Новости Украины
2025-04-05T18:51:20Z
Реформа старшей школы: в МОН объяснили, планируют ли закрывать гимназии и начальные школы
Фокус
2025-04-05T18:21:34Z
Дети, погибшие от российского удара по Кривому Рогу 4 апреля: опубликованы подробности
Апостроф
2025-04-05T16:57:55Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Гороскоп на воскресенье 6 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-05T15:30:24Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Из-за угрозы ударов ВСУ по штабам: оккупантам полностью запретили мобильную связь на Херсонщине
Апостроф
2025-04-05T19:03:56Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Трогать нельзя! В Запорожье заметили редкого жука, но он очень ядовитый
Telegraf
2025-04-04T15:13:16Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Кривой Рог. РФ лжет о "встрече военных" в ресторане – там был форум и день рождения
Лига
2025-04-05T14:31:33Z
Что вновь пошло не так: в чем США обвинили Зеленского
Comments UA
2025-04-05T13:03:58Z
Из оккупации, России и Беларуси удалось вернуть 45 украинцев
Лига
2025-04-05T19:16:39Z
Буданов раскрыл секрет проведения удачной ИПСО
Апостроф
2025-04-05T18:51:52Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Россияне нанесли ракетный удар по Кривому Рогу
Комсомольская правда
2025-04-05T00:00:15Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Телеведущий оконфузился с поздравлением певицы Ирины Билык с юбилеем/Константин Грубич сообщил, что почему-то именинница не взяла трубку
Апостроф
2025-04-05T18:06:54Z
Вторжение ИИ под NIN: Disney показала трейлер фильма «Трон: Арес»
GameMag
2025-04-05T16:18:25Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Важно - когда: промоутер Дюбуа оценил защиту против Чисоры
Корреспондент
2025-04-05T18:48:32Z
"Когда-то великий хоккеист оказался никудышным и низменным существом": Уэйну Грецки досталось от украинского бывшего спортивного ведущего
Апостроф
2025-04-05T18:39:50Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Футбол: основные матчи нынешных выходных
Корреспондент
2025-04-05T17:54:58Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Эпоха "злых" боссов возвращается: почему компании снова выбирают строгое руководство
Comments UA
2025-04-05T18:51:27Z
ПФУ разъяснил, как статус УБД влияет на размер пенсии в 2025 году
Хвиля
2025-04-05T18:45:31Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Шашлык из фаршированных баклажанов: рецепт для весеннего пикника
Знай
2025-04-05T17:51:27Z
Увеличить урожай картофеля поможет фольга: как и когда ее использовать
Telegraf
2025-04-05T16:54:42Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Темная сторона рая: турист показал, как выглядит круизный лайнер ночью
Фокус
2025-04-05T13:57:13Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
В Кривом Роге снова увеличилось число пострадавших
Корреспондент
2025-04-05T18:18:57Z
Жители пяти российских регионов остались без электроэнергии из-за урагана
Новости Украины
2025-04-05T16:33:48Z
Крыса-сапер установил рекорд по поиску мин: сколько ему удалось обнаружить
Comments UA
2025-04-05T16:24:09Z
Смертельная авария на Львовщине: фото и подробности с места ДТП
Новости Украины
2025-04-05T16:12:57Z
Их убила Россия: появились фото детей, погибших после обстрела Кривого Рога
Telegraf
2025-04-05T15:48:56Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
"Большей помойки не найти": в СНБО Украины распекли соцсеть Маска
Апостроф
2025-04-05T19:06:07Z
Буданов назвал наиболее безопасный мессенджер
Апостроф
2025-04-05T16:06:34Z
Приготування на парі: переваги, види пароварок та поради з використання
AgroNews
2025-04-05T15:22:13Z
Озвучено оновлені ціни на молочні продукти в Україні
AgroNews
2025-04-05T15:07:39Z
"Половина трафика просто исчезает": абонент Iifecell возмущен условиями тарифа
Telegraf
2025-04-05T14:33:02Z
Игроки массово предзаказывают новую консоль Nintendo Switch 2 — первые места по всей Европе
GameMag
2025-04-05T14:03:24Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Культовый грузовик Chevrolet 1935 года удалось запустить "пинком": ржавчина на скорость не влияет
Знай
2025-04-05T14:51:04Z
Nissan прекращает прием заказов на мексиканские Infiniti в США из-за пошлин
Корреспондент
2025-04-04T17:24:15Z
У монстра теперь два "сердца": легендарную Honda превратили в мощный спорткар
Знай
2025-04-04T12:51:49Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z
Формула-1: где смотреть трансляции гонок в Украине сезона-2025
Факти ICTV
2025-04-04T09:55:54Z
Семейный люкс: тест-драйв нового кроссовера Volvo XC90
Фокус
2025-04-04T09:00:41Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Нужно ли мыть мандарины? Разбираемся в вопросе раз и навсегда, ответ может удивить
Знай
2025-04-05T13:51:07Z
Можно ли похудеть без тренировок - объяснение звездного тренера
Gazeta UA
2025-04-05T12:30:23Z
Почему надо пить воду при высокой температуре
UAToday
2025-04-05T12:03:42Z
Что будет, если есть по 100 грамм кабачковой икры регулярно: польза продукта и кому запрещено употреблять
Знай
2025-04-05T10:51:39Z
В Украине начал существенно снижаться уровень заболеваемости гриппом и простудой
Известия Киев
2025-04-05T09:31:38Z
Как похудеть без ежедневного подсчета калорий: исследователи нашли эффективный метод
UAToday
2025-04-05T09:00:05Z
Почта вместо аптеки? Минздрав обещает доступ к лекарствам, но насчет логистики компании сомневаются
Фокус
2025-04-05T06:30:05Z
Что произойдет с вашим телом, если пить сок на ночь
Comments UA
2025-04-05T05:30:09Z
"Доставка в ТЦК еще быстрее...": эксперт ответил, что грозит школам, больницам и медцентрам в Украине
Знай
2025-04-05T02:30:19Z