MY.UAНовини
На Печерську через скандальний довгобуд утворилось провалля, є загроза катастрофи: що кажуть в КМДА
На Печерську через скандальний довгобуд утворилось провалля, є загроза катастрофи: що кажуть в КМДА

На Печерську через скандальний довгобуд утворилось провалля, є загроза катастрофи: що кажуть в КМДА

В забудовника земля йде з-під ніг — навколо майбутнього ЖК самі тріщини

Земля навколо будівельного майданчика на вулиці Мечникова, 7-Б, що розташований на Кловському схилі впритул до території Свято-Михайлівської (Олександрівської) лікарні, буквально тріщить "по швах". На цьому тижні тут утворилось чергове провалля, почали падати дерева, руйнувань зазнала підпірна стінка зі сторони медичного закладу. Мешканці будинків, розташованих по сусідству, занепокоєні, адже побоюються, що ті можуть зазнати руйнацій через діяльність забудовника.

"Телеграф" дізнався, що відомо про ситуацію зі скандальною забудовою та як реагує влада на наслідки, до яких призводять діяльність приватної компанії.

Дозвіл на будівництво з енної спроби з порушеннями

Від початку плани щодо зведення ЖК Egoist Residence на вулиці Мечникова, 7-Б Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінформ", кінцевим бенефіціаром та співзасновником якого є народний депутат Віктор Бондар, супроводжуються скандалами. Адже для зведення висотки фірма обрала зсувонебезпечну частину Кловського схилу, розташовану в межах старої житлової забудови. Ця ділянка площею 0,2239 га межує з територією Свято-Михайлівської (Олександрівської) лікарні та будинками №№ 7-а та 7 по вул. Мечникова, а також 14 та 7 по пров. Івана Мар'яненко. А над ділянкою на терасах розташовані ще вісім будинків – №№ 3, 4, 5, 8, 8-е, 10 по вул. Костя Гордієнко та будинки №№ 8а, 10 по вул. Богомольця.

Майбутнє ЖК буквально встинули між наявними будинками та схилом

Отримала в оренду землю в цьому місці фірма ще наприкінці 2003 року, але систематично порушувала зобов’язання. А саме не дотрималась встановлених строків будівництва, не сплачувала оренду плату, наприклад у 2016-2017 взагалі не вносила платежі до бюджету. Крім того, у 2019-му році несанкціоновано зняла верхній шар ґрунту, що фіксувало Головне управління Держгеокадастру у Київській області. Тоді ж Київська міська рада не подовжила договір, але "Будінформ" оскаржив цей крок у суді й добився поновлення оренди.

ТОВ "Будінформ" не платив за оренду земельної ділянки

Скасувати договір Київська міська рада намагалась ще й у 2021 році. В пояснювальній записці до проєкту рішення з такою пропозицією наголошувалось і на проблемах забудовника з отриманням дозволу на будівництво (перший, виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією у 2018 році, було скасовано через суд, потім ДАСІ ще кілька разів відмовляла у повторній видачі документа – Авт.); і на соціальній напрузі, адже мешканці району активно протистояли забудові; і на посиленні у разі появи висотки навантаження на вже наявну соціальну інфраструктуру. Також акцентувалась увага на тому, що будинок №7 по вул. Івана Мар'яненко вже пішов тріщинами.

Київська рада мала ще в 2021 році скасувати договір оренди

Проте, спроба не була успішною, отже "Будінформ" продовжив розпоряджатися ділянкою. І хоча формально фірма не мала дозвільних документів, але наприкінці 2019 року на її замовлення підрядник – ТОВ "Будівельна компанія Сармат" – облаштував фундамент під майбутній житловий комплекс. Перша стадія будівництва була, за словами мешканців прилеглих будинків, замаскована під роботи з облаштування зливової каналізації та укріплення схилу.

Потім будівництво на певний час зупинялось і знов розпочалось у 2023 році, коли "Будінформ" отримав з енної спроби дозвіл. Видала його Держінспекція архітектури та містобудування, що стала наступником ДАСІ. І відбулось це не без порушень, адже містобудівні умови та обмеження були протерміновані (видані у 2010 році, а термін їх дії складав два роки). Крім того, для заявленої висотності будинку у 32 наземні поверхи земельна ділянка була замалою (мала б бути площею мінімум 0,5 га, а фактично виявилась меншою більш ніж у два рази). Та організація, що видавала дозвільний документ, це не врахувала, тож у забудовника виявились розв’язаними руки.

Висотку на 32 поверхи забудовник захотів зводити на меншій за норму ділянці

Вже на стадії підготовки підрядна організація знову діяла зухвало. Зокрема, використовувала територію Свято-Михайлівської лікарні для проїзду габаритної будівельної техніки до власного об’єкта. Хоча отримувала раніше на це заборону від місцевої влади. При цьому виникла загроза руйнування одного з корпусів медзакладу, що має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Та й житлові будинки в околицях перебували під загрозою. Адже за результатами оцінки території, проведеної Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій, її було визнано зсувонебезпечною. Підпірні стінки, що тримали масив ґрунту, перебували в аварійному стані, бо пішли тріщинами, мали руйнування, крени та вигини, а ґрунт зазнав ерозії.

На фото активістів видно, на якій непростій ділянці зводять ЖК

У документі, який наводить видання КиївВлада, наголошувалось, що забудовник не до кінця виконав конструкцію, що мала огороджувати котлован новобудови у верхній частині схилу, та дренажну систему. "Все це, а також те, що територія ділянки схилу є зоною активного яроутворення, може у найближчому майбутньому зруйнувати навіть вже існуючі комунікації навколишніх будинків", – відзначали фахівці НДІ. Тоді ж, два роки тому, міська рада розглянула це питання і зобов’язала орендаря землі власним коштом привести до ладу дощову каналізацію та дренажні системи на схилі, відремонтувати наявну гравітаційну стіну під ним, спорудити залізобетонні підпірні стінки на верхівці та виконати інші протизсувні заходи.

Єдиний результат – почали падати дерева

Всі ці роки мешканці будинків, що знаходяться поруч з майбутнім ЖК, намагались боротися проти нього – долучались до судових засідань, коли розглядалось питання оренди землі для "Будінформа", створювали петицію щодо заборони забудови, звертались до всіх можливих інстанцій, включно з правоохоронними органами, бо постійно стикались з негативними наслідками виконання робіт на об’єкті.

- Постійно в землі з'являлися тріщини, інколи біля нашого 14-го будинку по провулку Мар'яненка, інколи – ближче до паркану будівництва, а часом утворювались великі ями, – розповіла "Телеграфу" ветеранка та співробітниця правозахисної організації Лера Бурлакова, що мешкає в цьому районі. – А далі відбувався такий цікавий процес, будівельники намагались їх оперативно замаскувати – засипали та затрамбовували. І виходило, що коли на місце приїжджала перевірка, адже ми телефонували неодноразово до КМДА, всіх відповідальних структур та поліції, то вони казали, що ніби все добре.

Земля тягне за собою вниз дерева та огорожу

Таке намагання замилити очі з боку підрядної організації місцеві мешканці фіксували на камеру. Одне з таких відео, на якому чоловік з лапатою, старанно рівняє ґрунт на місці тріщини, викладено на сторінці групи активістів "Мечникова-Мар’яненко: Ні — незаконній забудові" у Facebook. Тож очевидно, що комісії дійсно могли бачити локальне розв'язання питання. Як було, наприклад, зі зверненням Лери у грудні 2024 року, коли стався зсув ґрунту в районі будмайданчика. Тоді на місці побували представники відділу з питань благоустрою та екології Печерської РДА, але лише зафіксували, що "зсув було усунуто", про що й повідомили заявницю.

Поки комісія доїхала забудовник прибрав зсув ґрунту

Ще в одній відписці від Печерської РДА, датованій 12 грудня минулого 2024 року повідомлялось: комісія "зобов’язала ТОВ "Будінформ" надати інформацію про стан території схилу з боку буд. 14 по пров. Івана Мар’яненка у зв'язку з виносом розріджених ґрунтів і заплановані заходи з недопущення виносів в подальшому, надати інформацію щодо стану дощової каналізації з боку пров. Івана Мар’яненка, 14 в напрямку вул. Мечникова, 7-Б, прибрати насип ґрунтів з боку лікарні за будівельним майданчиком, який спричиняє значне навантаження на схил, та терміново провести заходи щодо відведення води із схилу з боку пров. Івана Мар’яненка, 14, його зміцнення та приведення до нормального експлуатаційного стану". Ті самі роботи, як згадувалось вище, міська влада доручала виконати орендарю землі ще у 2023 році, але очевидно, що вимога була проігнорована.

ТОВ "Будінформ" мав зобов'язання виконати низку заходів, але не зробив цього

- Ніби відбувалось дуже багато "корисних" дій, але фактично нічого не зроблено, – говорить Лера. – Й коли я намагалась з'ясувати у представників РДА, а яким чином все-таки були виконані їхні розпорядження, мені нічого не відповіли. І наразі єдиний результат, який я бачу, це то, що почали падати дерева, почала руйнуватися підпірна стінка – та, що зі сторони лікарні. Цікаво, що буде далі?! Я думаю, що це може просто закінчитися тим, що схил поповзе вниз, можливо, й разом з будинками, що знаходяться на ньому.

Подальша ерозія та деформація схилу, а за ними зсувні процеси - визначили в комісії

Намагався з'ясувати у чиновників КМДА, а які ж заходи вчинені, щоб зарадити катастрофі на Кловському схилі, й "Телеграф". У Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва повідомили: до нього "надходили звернення мешканців будинку № 14 у пров. Івана Мар’яненка, за результатами розгляду яких Департамент надав заявникам відповіді у визначений законодавством термін". Дуже інформативно, чи не так? А ще в Департаменті уточнили: "За класом наслідків (відповідальності) об’єкт будівництва (на вул. Мечникова, 7-Б) належить до об’єктів із значними (СС3) наслідками". В такому випадку повноваження контролю покладено на іншу інстанцію, а саме Державну інспекцію архітектури та містобудування України (ДІАМ).

В одному з Департаментів відповіли, що надсилають відповіді мешканцям

В ДІАМ своєю чергою пояснили, що на період воєнного стану Постановою Кабміну№ 303 від 13 березня 2022 року припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю). При цьому все-таки провести перевірку можна за рішенням центральних органів влади "за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища" тощо. Але у випадку зі скандальною забудовою таких підстав очевидно в інспекції не побачили, адже повідомили, що "Перевірка об’єкта будівництва за адресою: вул. Мечникова, 7-Б у Печерському районі м. Києва, на предмет дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності у період з 16.09.2021 по дату надання відповіді посадовими особами ДІАМ не проводилася".

З 2021 року ще до заборони перевірок ДІАМ будівництво на Печерську не перевіряло

Підземні води вириваються наззовні через греблю

Поки чиновники футболять відписками мешканців району та журналістів, природа наочно демонструє, з нею жарти погані. І якщо ще тиждень тому активісти спостерігали лише тріщини на ґрунті, то на цьому тижні вже утворився глибокий котлован від просідання землі та почався дерево- та огорожепад. Цей момент зафіксували на фото представники громадської ради при КМДА.

"Забудовник самовільно намагається вирішити це питання і приховати проблему, – зазначив у пості на Facebook голова ради Геннадій Кривошея. – Тріщини, які ми виявляли тиждень тому, будівельники щодня засипають землею і глиною, однак це не допомагає, адже вони дуже глибокі й все одно провалюються".

Провалля в землі поруч з одним з наявних будинків поруч з майбутнім ЖК

Також він повідомив, що на місці працювала комісія з надзвичайних ситуацій та Департамент територіального контролю міста Києва. В останньому, до речі на запит "Телеграфа" повідомили, що свого часу виконавцю робіт – ТОВ "Будівельна компанія Сармат" видавали картку на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення у зв’язку з встановленням тимчасової огорожі на період будівництва житлового будинку з офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою. При цьому перерахували всі документів, які надавав заявник. А щодо заходів впливу на підрядника, то у Департаменті згадали винесення припису за результатами обстеження об’єкта по вул. Мечникова, 7-Б, яким будівельну компанію зобов’язали привести до належного стану прилеглу територію до огорожі будмайданчика та саму огорожу. Крім того, складав інспектор з благоустрою на представників "Сармату" й протокол за адмінпорушення.

Припис і протокол, як бачимо, зовсім не налякали забудовник

Та, здається, й припис з протоколом разом зі стосом інших листів не завадять незворотним процесам, які запустило будівництво. Як наголошують активісти "Мечникова-Мар’яненко: Ні — незаконній забудові" на об’єкті поєднались дві проблеми, а саме поверхневі й підземні води, з якими в цьому районі не все так просто. Адже тут є дві річки, які закриті колекторами, одна – Клов – тече під Кловським узвозом та вулицею Мечнікова (тобто поряд з будівництвом), а друга – Кловка – під вул. Шовковичною.

"Підземні води забудовник перекрив своєю греблею (бетонною стіною). Там була, є і буде вода. І вона буде бажати вийти на поверхню. І буде шукати й пробивати собі вихід. І та дощова каналізація, що наче є, і наче під’єднана не має жодного відношення до вирішення цієї проблеми. Саме зараз (судячи з того як і де провалюється земля), вода огинає під землею ту "греблю" з боку "Олександрівської лікарні". Круто?! #КМДА #КМВА #Ткаченко це точно ніхто "не побачить"? Забудовник закопає докази, підшаманить паркан і все буде "в ажурі"? Вже не соромно – все огидно", – наголошують в дописі активісти й на підтвердження слів доєднують відео водоспаду, який влітку цього року лив з бетонної стіни на місці будівництва.

Підземні води прорвали греблю і утворили водоспад

Не зрозуміло, скільки ще столична влада буде прикидатися сліпою у випадку з забудовою на Печерську й чому не бачить реальну загрозу для наявної житлової забудови. Можливо на різкість зору в цьому випадку впливала особа власника ТОВ "Будінформа" – згаданого нардепа Віктора Бондара. Народний обранець нещодавно став фігурантом гучної справи, яку розслідувало НАБУ і САП, адже підозрюється в організації злочинної схеми з постачання продукції "Укрзалізниці" за завищеними цінами. Тож, можливо, силовики звернуть увагу і на скандальне будівництво на Кловському схилі.

А чергову спробу почути мешканців будинків поруч з будівництвом ЖК буде здійснено вже у понеділок, 7 квітня.

– Із профільним заступником голови КМДА домовились, що з понеділка збираємо нараду з представниками забудовників, які повинні дати роз’яснення, яким чином вони будуть усувати цю проблему. Ми будемо просити, щоб зробили незалежну експертизу тільки після того вирішувала яким чином продовжувати будівництво, або не продовжувати, — повідомив "Телеграфу" Геннадій Кривошея.

Як повідомляв "Телеграф", в березні скандальнийзабудовник Анатолій Войцеховський, який обдурив інвесторів 42 новобудов Києва та втік за кордон, був затриманий на території Іспанії та екстрадований до України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Про Віслюка зі "Шрека" знімуть окремий мультфільм: Едді Мерфі поділився подробицями
24tv
2025-07-28T10:45:24Z
Бєдняков висловився про стосунки з ексдружиною після її повернення із США з дітьми: "Ми бачимося"
TSN
2025-07-28T10:37:48Z
Літній вайб з Adidas: 5 крутих моделей кросівок для спекотного літа
24tv
2025-07-28T10:33:55Z
Павло Зібров запросив Білик у гості на дачу та показав, як вони разом час проводять: "Сімейний день"
TSN
2025-07-28T10:33:38Z
Онкологія – не вирок: 39-річна танцівниця повернулася на сцену після лікування раку
Фокус
2025-07-28T10:21:41Z
З Дженніфер Лопес злетіла спідниця на концерті: як відреагувала артистка
24tv
2025-07-28T10:00:58Z
Ілон Маск, Ґрета Тунберг та навіть Мессі? Хто із відомих людей крім Безуглої живе із синдромом Аспергера
Telegraf
2025-07-28T10:00:12Z
Анджеліна Джолі та Джонні Депп закрутили роман: що їх повʼязує, — ЗМІ
Фокус
2025-07-28T09:57:27Z
У Національному музеї історії України відбудеться екскурсія виставкою «Концтабір Ягідне»
УкраинФорм
2025-07-28T09:33:57Z
Пральний порошок "вбиває" рушники: копійчаний засіб поверне колишню м'якість
GlavRed
2025-07-28T10:57:18Z
5 "найогидніших" страв світу: показали, який вони мають вигляд
24tv
2025-07-28T10:42:56Z
Серпень принесе великі гроші трьом знакам зодіаку: хто ці щасливчики
GlavRed
2025-07-28T10:27:16Z
Чому сирники не виходять: ці проблемні інгредієнти додає кожна господиня
24tv
2025-07-28T09:57:23Z
Ці 6 речей потрібно прибирати кожного місяця, але майже ніхто цього не робить
24tv
2025-07-28T09:54:55Z
Що додають в Туреччині під час прання сорочок: білосніжна чистота навіть без замочування
TSN
2025-07-28T09:33:24Z
Місячний календар краси на серпень: найкращі дні для манікюру та різних процедур
24tv
2025-07-28T09:09:52Z
Понад 40 подорожей: чоловік зав'язує очі та навмання кидає дротик у карту світу
Фокус
2025-07-28T08:57:42Z
Топова намазка цього літа: готуємо апетитну намазку з кабачкової ікри та плавлених сирків
24tv
2025-07-28T08:45:51Z
Названо професію з найвищим рівнем зрад у шлюбі
GlavRed
2025-07-28T10:27:09Z
Токсичний макіяж: чому косметика і тимчасові татуювання справді небезпечні для дітей
Фокус
2025-07-28T10:15:49Z
Що впливає на тривалість життя: три ключові фактори
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:25Z
Як скористатися програмою "Доступні ліки": поради від "Аптека 9-1-1"
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:23Z
Експерт назвав найбрудніше місце в готельному номері: це не туалет чи дверна ручка
24tv
2025-07-28T10:06:53Z
Чого виробникам і споживачам очікувати від євроінтеграційної реформи фармгалузі
ZN UA
2025-07-28T10:04:32Z
Дешево й ефективно: вірус, знайдений у рослині, стане зброєю у боротьбі з раком
Фокус
2025-07-28T09:00:42Z
Кияни з агресивним раком без допомоги. Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів звернулася до Кличка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T08:42:06Z
Синдром Аспергера: що це, чому виникає та чи можна вилікувати
24tv
2025-07-28T08:18:59Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Посол ЄС привітала підписання закону про вдосконалення роботи АРМА
УкраинФорм
2025-07-28T11:00:29Z
Чи відбудуться в Україні місцеві вибори? ЦВК опублікувала заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:57:11Z
У найближчі тижні роспропаганда посилить використання теми мітингів в Україні - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-28T10:48:58Z
На конференції ООН шукатимуть рішення щодо існування двох держав - Ізраїлю та Палестини
УкраинФорм
2025-07-28T10:48:11Z
Перевершив Тимошенка та "Курган & Agregat": Байдак зібрав рекордну суму для Сил Оборони України
24tv
2025-07-28T10:48:07Z
Збирав дані про оборону кордону. СБУ затримала агента ще однієї країни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:45:25Z
Громадськість закликає Раду відновити прямі трансляції засідань
УкраинФорм
2025-07-28T10:42:38Z
РФ обрала нові цілі для масованих ударів: ЗМІ назвали "мішені" атак
GlavRed
2025-07-28T10:36:52Z
У Бангкоку чоловік розстріляв людей на ринку: багато жертв
Фокус
2025-07-28T11:00:46Z
На Одещині дерево впало на підлітків через негоду: є загиблий та травмовані
24tv
2025-07-28T10:51:49Z
У Болгарії вирують лісові пожежі, вогонь уже перекинувся на Сербію
УкраинФорм
2025-07-28T10:51:31Z
Іспанський винищувач налякав глядачів авіашоу: що сталося
TSN
2025-07-28T10:51:11Z
На Буковині сталася смертельна ДТП за участі поліцейської
Украина Криминальная
2025-07-28T10:51:03Z
В Астрахані обвалився під'їзд житлового будинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:48:20Z
Переплата понад ₴900 тис. за пісок для робіт на мосту Метро – повідомлено про підозру посадовиці КК «Київавтодор»
Украина Криминальная
2025-07-28T10:42:24Z
Львів прощається з нардепом Рущишиним, який загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:39:46Z
"Весь під’їзд у крові": житель Києва розповів про пережиту атаку
TSN
2025-07-28T10:27:52Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Сумській області: де та коли можна зареєструватися для отримання виплат
Политека
2025-07-28T11:00:49Z
Газетки в СРСР використовували не тільки в туалеті. Що читали радянські люди
Telegraf
2025-07-28T11:00:07Z
Питання безпеки: жінку після косметичної операції не пустили на рейс
Фокус
2025-07-28T11:00:04Z
Від ідеї до унікального знака підрозділу: як Міноборони створює військову символіку
Хвиля
2025-07-28T10:57:42Z
«Прапор» тримається високо: історія Героя України Михайла Максіяна
TSN
2025-07-28T10:51:18Z
«Технодесант» під Покровськом: перше інтерв’ю командира 7 корпусу ДШВ Євгена Ласійчука
TSN
2025-07-28T10:51:02Z
Колишній очільник Шаоліня Ши Юнсін потрапил у секс-скандал: у чому його звинувачують
TSN
2025-07-28T10:51:02Z
Скандал у монастирі Шаолінь: настоятеля підозрюють розтратах і зв'язках із жінками
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:48:06Z
Чому загиблим військовим надсилають повістки, і хто в цьому винен
24tv
2025-07-28T10:45:41Z
Більшість киян підримали ідею перевезення собак у метро, - опитування "Київ Цифровий"
Комсомольская правда
2025-07-28T11:01:20Z
Пекельна спека і потопи чекають на українців в серпні: синоптик розповів про сюрпризи від погоди
Telegraf
2025-07-28T10:57:54Z
На Київщині понад 30 тисяч споживачів залишилися без світла через негоду
24tv
2025-07-28T10:57:23Z
Грози, град, шквали і температура +16: коли в Україні різко похолодає – точна дата
GlavRed
2025-07-28T10:51:03Z
У Києві затримали ще шістьох посадовців, які фігурують у схемах з розкрадання понад ₴2,5 млн бюджетних коштів
Украина Криминальная
2025-07-28T10:45:57Z
"Думали, що буде обмін або етап в Росію": азовець "Крафт" розповів про теракт в Оленівці
24tv
2025-07-28T10:45:25Z
Треті роковини теракту в Оленівці. Реакція Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:42:41Z
У Києві 29 липня – 3 серпня відбудуться продуктові ярмарки: перелік адрес
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:42:23Z
Навколо був запах диму і згорілих тіл, – азовець розповів про жахи теракту в Оленівці
24tv
2025-07-28T10:33:33Z
Україна здобула сім нагород на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное U23
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:00:20Z
"Шахтар" —"Бешикташ": букмекери назвали фаворита матчу-відповіді Ліги Європи
ZN UA
2025-07-28T11:00:00Z
Волейболістка Дар'я Шаргородська: Бути мозком команди – це складно
Комсомольская правда
2025-07-28T10:58:41Z
Де продовжить кар'єру Ісак?
Football.ua
2025-07-28T10:54:29Z
Колишній чемпіон світу назвав місце Усика в історії боксу
24tv
2025-07-28T10:51:31Z
Штутгарт спробує піти за Глухом, якщо ПАОК і надалі блокуватиме трансфер свого таланта
Football.ua
2025-07-28T10:51:15Z
Лідс наближається до підписання Пайшана — друга пропозиція в 32 мільйони євро майже влаштувала Фейєнорд
Football.ua
2025-07-28T10:37:18Z
Українські лучники стали бронзовими призерами етапу Гран-Прі Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:30:10Z
Українці Ковальчук та Сич - срібні призери ЧЄ-2025 з сучасного п'ятиборства
УкраинФорм
2025-07-28T10:24:52Z
УКАБ Агротехнології 2025: лідери агробізнесу про актуальні виклики та перспективи
AgroPortal
2025-07-28T11:00:15Z
Не тільки Росія: економіка Білорусі теж перебуває у стагнації
24tv
2025-07-28T10:57:30Z
Експрезиденту української авіакомпанії оголосили підозру в ухиленні від податків
УкраинФорм
2025-07-28T10:51:30Z
В Україні подорожчали овочі: скільки коштують капуста, морква, буряк
TSN
2025-07-28T10:45:01Z
Україна розпочала імпортувати азербайджанський газ Трансбалканським маршрутом
УкраинФорм
2025-07-28T10:42:18Z
Держборг України у червні зріс майже на $4 мільярди
УкраинФорм
2025-07-28T10:39:14Z
Чому облікова ставка НБУ стримує економіку, а не інфляцію
Лига
2025-07-28T10:36:28Z
Молокія випустила новинки — айран білий та айран паприка-чилі
AgroPortal
2025-07-28T10:30:26Z
Новий графік руху поїздів з Одеси: "Укрзалізниця" розкрила деталі та попередила про додаткові маршрути
Политека
2025-07-28T10:30:03Z
Юрій Сулима: Три роки джуніорства - це міф
Знай
2025-07-28T10:57:28Z
Samsung One UI 8: хто отримає велике оновлення Android і що воно змінить
Фокус
2025-07-28T10:51:24Z
Юні геймери «зламують» систему перевірки віку обличчям Сема із Death Stranding
ITC
2025-07-28T10:46:53Z
Samsung уклала угоду з Tesla щодо виробництва чипів
УкраинФорм
2025-07-28T10:46:46Z
У далекій галактиці виявлено блукаючу чорну діру невловимого виду: що відомо
Фокус
2025-07-28T10:45:53Z
Перший тест Samsung Exynos 2600 — на 18% швидший за Snapdragon 8 Elite
ITC
2025-07-28T10:37:44Z
Fairphone 6 пройшов тест JerryRigEverything: легко ремонтується, але не без нюансів
InternetUA
2025-07-28T10:31:44Z
Голова компанії тизерить Xiaomi 16 Ultra — фотофлагман може вийте раніше, ніж у минулі роки
ITC
2025-07-28T10:22:30Z
Хакери заявили про атаку на "Аерофлот", через що в "Шереметьєво" скасувала десятки рейсів
Комсомольская правда
2025-07-28T10:21:07Z
Активно проходить випробування: електричний мінівен Mercedes-Benz VLE показали на нових фото
AutoGeek
2025-07-28T10:48:07Z
Найменший електромобіль Honda може живити ваш будинок та не тільки
Топ Жир
2025-07-28T10:36:28Z
Класичний Honda NSX перетворили на сучасний суперкар
AutoCentre
2025-07-28T10:03:02Z
900 сил і 2,5 с до сотні: у Києві помітили унікальний Porsche Brabus за $500 000
Фокус
2025-07-28T10:00:03Z
Новий електромобіль MG4 розкрив свій інтер’єр
AutoGeek
2025-07-28T09:54:39Z
Jeep отримав рекордні 200 тисяч замовлень на новий Avenger
AutoCentre
2025-07-28T09:45:28Z
Продавався в Україні: Chevrolet відродив популярний бюджетний автомобіль
ЗаРулем
2025-07-28T09:21:48Z
Сталі відомі найпопулярніші легковики в Україні
AutoCentre
2025-07-28T09:18:39Z
Розкрито подробиці про нового суперника Toyota Tacoma від Ram
AutoCentre
2025-07-28T09:16:10Z