MY.UAНовини
«Окупація, інтервенція, Четвертий рейх». Російська пропаганда — про європейських миротворців в Україні
«Окупація, інтервенція, Четвертий рейх». Російська пропаганда — про європейських миротворців в Україні

«Окупація, інтервенція, Четвертий рейх». Російська пропаганда — про європейських миротворців в Україні

Аналіз повідомлень про миротворців у пропагандистському сегменті телеграма з 1 січня 2024 до 2 квітня 2025 року.

4 квітня 2025 року у Києві збираються представники генеральних штабів країн, які готові за певних умов розмістити військові контингенти на території України. Попередні обговорення цього питання були консультативними, тож це перша предметна зустріч такого штибу. Дискусії про можливе розміщення миротворчої місії в Україні ведуть Франція та Велика Британія в рамках «коаліції рішучих», яка нараховує три десятки країн. Ця ініціатива була оголошена під час Лондонського саміту в березні 2025 року, її ключове завдання — зміцнення європейської підтримки України в умовах непередбаченихполітичних рішень США. Обіцянки новообраного президента США Дональда Трампа у 2024 році вести мирні переговори та встановити швидкий мир, поступливість його команди до забаганок Росії спонукали Європу обстати за суверенітет України.

Президент Зеленський повідомив, що контингент у 200 тис. військових є мінімально необхідним для стримування Росії: «З огляду на те, що Росія має 1,5-мільйонну армію, а Україна володіє половиною цієї кількості, будь-яка миротворча місія повинна бути значною, щоб бути ефективною». За його словами, розміщення миротворців буде лише одним із компонентів необхідних гарантій безпеки для України та Європи.

Станом на 4 квітня, крім Франції та Великої Британії, готовність відправити свої війська до України висловили ще кілька країн, зокрема, країни Балтії та Чехія. Греція, Німеччина згодні за певних умов, Польща й Італія — відмовляються.

Офіційна Москва при цьому публічно виключає за будь-яких умов надання згоди на розміщення військових контингентів країн НАТО на території України. «Місця для компромісу ми не бачимо. Ведеться ця дискусія з відверто ворожою метою», — коментував 6 березня цього року ідею розміщення європейських військ в Україні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

У цьому матеріалі аналізуємо реакцію російських пропагандистів на ідею введення миротворчого контингенту в Україну. Для цього ми опрацювали 2556 повідомлень у 245 у російських і проросійських пропагандистських телеграм-каналах зі згадкою частки «миротвор» за період з 1 січня 2024 року до 2 квітня 2025 року. Дані надано компанією LetsData.

Тема введення в Україну миротворчого контингенту не нова. У серпні 2017 року тодішній президент Порошенко запропонував план введення миротворчої місії ООН на сході України. Кремль розкритикував цю ідею. Але буквально через кілька тижнів, напередодні Генасамблеї ООН, на якій Порошенко мав озвучити пропозицію щодо так званих «блакитних касок», у Москві несподівано змінили думку щодо миротворців.

«Присутність миротворців, навіть можна сказати не миротворців, а тих людей, які забезпечують безпеку місії ОБСЄ, вважаю цілком доречною і не бачу тут нічого поганого. Навпаки, вважаю, що це пішло б на користь розв’язанню проблеми на південному сході України», — сказав Путін.

Росія пропонувала розмістити «блакитні каски» на лінії розмежування, що фактично означало би зсув російсько-українського кордону. Натомість Україна мала би відвести свої війська й озброєння від лінії розмежування. За задумом Кремля, контингент ще треба було узгодити з лідерами терористичних проросійських угруповань на сході України, що по суті означало надання їм суб’єктності. Існував ризик, що у складі миротворчої місії могли би бути росіяни — ті ж самі військові на сході та найманці, переодягнені у форму місії ООН і з міжнародним мандатом.

За інформацією видання WSJ із посиланням на неназваних посадовців, у листопаді 2017 року Штати збиралися запропонувати Росії план щодо розміщення 20 тисяч миротворців на території Луганщини та Донеччини. Москва спотворила ідею Києва щодо введення арбітра у вигляді «блакитних касок». Втім, ані до конструктивних обговорень розміщення миротворчого контингенту, ні до практичної реалізації цього плану не дійшло. Ідея миротворців зникла з порядку денного, а Путін почав готуватися до великої війни.

Після повномасштабного вторгнення про миротворців заговорили наприкінці лютого 2024 року. Зокрема президент Франції Емманюель Макронвисловив ідею про те, що європейські країни можуть надіслати війська в Україну. І хоча тоді західні партнери не підтримали його, сама ідея відправлення іноземних військових до України спонукала російських пропагандистів називати Макрона «Наполеоном-невдахою», «блефуном» і вчергове пригрозити застосуванням ядерної зброї.

На тлі перемоги Дональда Трампа на виборах у медіа наприкінці 2024 року почастішали згадки можливої миротворчої місії європейських держав в Україні. Трамп розраховував на швидке підписання перемир’я між Києвом та Москвою, що своєю чергою породило би необхідність гарантій безпеки для України задля недопущення повторної агресії Росії. Введення миротворчої місії для запобігання подальшим бойовим діям стало б однією з можливих складових таких гарантій.

Ідея про миротворчий контингент в Україні отримала нове дихання після Мюнхенської безпекової конференції в лютому 2025 року, коли міцний союз між США та країнами Європи фактично перестав працювати. Обговорення можливості розміщення військового контингенту в Україні з боку провідних європейських країн стало ще й засобом перехопити ініціативу в обговоренні безпеки Європи, про що Росія та США почали вести через голову самих європейців.

Макрон після саміту в Парижі 27 березня сказав, що франко-британський контингент в Україні не виконуватиме функцію миротворців. Це будуть forces de réassurances, що перекладається з французької як «сили для зміцнення впевненості», «сили запевнення», в деяких українських медіа також згадуються як «сили стримування». «Якщо назвати це “миротворчою місією”, то зазвичай мається на увазі миротворча місія в рамках ООН, яка вимагає участі в домовленостях обох сторін. А “місія запевнення” не вимагає погодження Росії», — пояснив дипломат НАТО у коментарі виданню «Радіо Свобода».

Динаміка обговорення ідеї розміщення миротворців в Україні в проросійських телеграм-каналах з 1 січня 2024 року до 2 квітня 2025 року.

Розміщення європейських миротворців в Україні почали активно обговорювати в пропагандистських каналах після перемоги Трампа на виборах 5 листопада 2024 року. Вже через кілька тижнів у західних медіа почали з’являтися повідомлення про можливий мирний план Трампа щодо завершення російсько-української війни, який передбачав і європейський військовий контингент в Україні.

Відтоді тиражування і коментування публікацій західних медіа щодо наближення чи віддалення європейських країн від ідеї миротворчої місії в Україні складають левову частку вибірки. Кульмінації це обговорення досягло наприкінці лютого та у березні, коли заяви про можливе відправлення військового контингенту в Україну почали частіше лунати з боку офіційних посадовців країн Європи. Зокрема в межах «коаліції рішучих», що постала на тлі тертя між Києвом і Вашингтоном.

«Звичайно ж, ніхто ніяких солдатів туди посилати не буде»

У проросійському сегменті телеграму наскрізною є теза, що по-справжньому жодний контингент і не планується. Це лише політична риторика, блеф, імітація, махання прапорами, мрії тощо. Мовляв, Москва на це ніколи не погодиться, а європейські країни не готові до реальної ескалації з Росією.

«Уся ідея миротворчої місії зводиться до імітації активності. Насправді жодна країна не готова відправляти своїх військових до України, розуміючи, що це може призвести до непередбачуваної ескалації. Банкова продовжує чіплятися за будь-які заяви західних лідерів, сподіваючись створити видимість міжнародної підтримки. Однак насправді Україна ризикує залишитися віч-на-віч із наслідками тривалого конфлікту», — пише проросійський анонімний канал із понад 120 тисячами підписників.

Напрям такому обговоренню задають і офіційні посадовці Росії. Зокрема у вибірці не раз цитувався березневий коментар Лаврова щодо обговорення європейцями миротворчої місії: «Ці мрійники, безумовно, з кожним днем ​​доводять свою повну політичну неспроможність».

Телеграм-канал «Царьград ТВ» з 340 тисячами підписників посилається на Андрія Пінчука, в минулому одного з ватажків терористичного угруповання на захоплених землях Донеччини, а нині представленого «експертом». Цей допис тиражували й орієнтовані на Україну анонімні телеграм-канали, зокрема з понад 100 тисячами підписників:

«Я вважаю, що цей процес є винятково імітаційним. Вони зараз відкинули ініціативи Трампа, ну, по суті відкинули, щодо перемир’я та миру, і для того, щоб не виглядати в очах громадськості негідниками, які є спонсорами війни, а вони саме такими і є, їм потрібно забити інформаційний порядок денний деякими альтернативами, такими імітаційними пастками. Звичайно ж, ніхто ніяких солдатів туди посилати не буде», — говорить Пінчук. За його словами, розміщення контингенту було б можливе за погодженням обох сторін або через погодження в ООН. Обидва сценарії неможливі через заперечення Росії, яка «ніколи жодних англійських, французьких та інших миротворців не допустить».

У такому контексті пропагандисти застосовують іронію, намагаються висміяти ідею спрямування контингенту. Значна частина дописів висміює боягузтво європейців перед Росією. Такі дописи активізувалися після того, як стало відомо, зокрема з заяв Макрона, що контингент для стримування Росії планується розмістити не на лінії зіткнення, а в тилу.

«Великобританія та Франція пообіцяли відправити на українську територію своїх військових для “стримування агресивної Росії”. От тільки воювати вони не збираються, а планують посидіти поблизу кордонів ЄС, щоб залякати Росію і продемонструвати свої прапори», — тиражує допис із відповідним текстом канал вибірки з понад 110 тисячами підписників.

Канал іншого пропагандиста з понад 450 тисячами підписників через гомофобну риторику висміює компетенції британського спецназу: «Британська монархія привела свій спецназ у “готовність” для можливого відправлення на Україну Зеленського в рамках потенційної “миротворчої місії”))))) Трохи нагадаю, чим запам’ятався цей професійний і смертельно небезпечний британський “спецназ”. З останнього — згадується тільки успішна евакуація з бази в аеропорт Кабула в жіночому одязі)))) Це було героїчно і потужно)))) Гадаю, від російської армії ці “специ” тікатимуть, переодягнувшись у трансгендерів)))».

«Хто претендує на українські активи мусить забезпечити військову присутність»

Друга популярна теза у вибірці частково суперечить першій про нереалістичність розміщення європейських військ в Україні. Стверджувалося, що якщо контингенти розміщувати й планується, то зовсім не для стримування Росії. А для привласнення чи контролю за економічними активами України. Таку думку наводить орієнтований на Україну проросійський канал із понад 1,1 млн підписників:

«За всіма нашими даними, Європа також хоче отримати частку від українських ресурсів, а за це вони готові відправити до України до 30 000 миротворців. Нібито оплачувати їхнє перебування в Україні будуть із грошей, які Європа отримуватиме від частки в кейсі українських активів. Виходить, українцям у підсумку нічого не дістанеться, окрім розрухи, боргів, цвинтарів і сотень тисяч інвалідів».

У такому ж контексті потенційний європейський контингент таврувався в дописах «окупаційним» чи «напівокупаційним». Наступний допис був поширений у російському провоєнному пабліку зі 110 тисячами підписників у телеграмі, але перепост допису зробив і орієнтований на жителів Одеси проросійський канал із понад 20 тисячами підписників:

«Основною метою французів стає Одеса, тоді як британці прагнуть узяти під контроль інший ключовий порт — Очаків. Французькі джерела стверджують, що для Макрона пріоритетом є “захист об’єктів морсь кої транспортної інфраструктури”. Якщо перекласти це простою мовою, Париж має намір фактично окупувати Одесу, щоб отримувати економічну вигоду від експлуатації найбільшого порту України».

Схожу думку повторює пропагандист, який в описі свого каналу на 120 тисяч підписників також називає себе одеситом: «Думаю, миротворчі контингенти європейцям потрібні не для того, щоб воювати з Росією. Ну, принаймні в найближчій перспективі вони цього не планують. Скоріше, річ у тім, що в разі завершення війни в Україні може вибухнути вже громадянський конфлікт... Тому всі, хто претендує на українські активи, що залишилися, — землю, інфраструктуру, енергетику, — повинні забезпечити собі військову присутність».

У вибірці дописи такого змісту тиражувалися багато разів, канали робили перепости один одного або робили парафраз ідентичних за змістом повідомлень про бажання Заходу контролювати українські порти, аеродроми, транспортні шляхи й об’єкти енергетики з корисливих мотивів.

Вочевидь, в «українських» пропагандистських спільнотах прагнуть дискредитувати ідею розміщення контингентів, викликати недовіру до іноземних військових і до мотивів їх розміщення з боку європейських столиць. Помітне поширення цього повідомлення у проросійських каналах, орієнтованих на місцеві спільноти Одеси, Миколаєва, Херсона.

Зміст таких дописів теж часто прагнув використати вразливість аудиторії до упереджень. Зокрема в наступному дописі анонімного каналу зі 160 тисячами підписників знов висміюються боягузтво потенційних миротворців, а також підкреслюється нібито аморальна їхня майбутня поведінка серед українських громадян.

«Три європейські могутні держави можуть відправити на Україну цілих двадцять тисяч миротворців. І розміщені вони будуть не на лінії фронту, а в тилових містах. Воно й зрозуміло. Європейським миротворцям потрібні ресторани, клуби й дівчатка. Вони воювати туди їдуть чи що? До речі, єдині, хто буде в плюсі від цієї миротворчої операції — українські повії. Але й тут не факт, тому що їхня кількість може різко зрости, ціни впадуть і все буде, як завжди».

«Четвертий рейх» із миротворцями готується «прошити» окупований схід України

У російському пропагандистському сегменті телеграму також повторюються суперечливі тези про те, що проєкт спрямування миротворців в Україну є блефом, а також що європейські війська все ж прибудуть, але лише для «окупації». Так, пропагандистські телеграм-канали цитують повідомлення Служби зовнішньої розвідки Росії про те, що нібито Україна буде розділена на чотири окупаційні зони: «Західні області України відійдуть Польщі, узбережжя Чорного моря контролюватиме Румунія, за центр і схід країни призначать відповідальною Німеччину, а північні області та київський регіон стануть зоною Великої Британії».

Поруч із цими ж повідомленнями пропагандисти з задоволенням цитують західні видання, в яких обговорюється нерішучість європейських країн у питанні створення миротворчого контингенту та те, як «ЄС шантажує США» заявами про відправлення військ в Україну.

Але крім цього в провоєнному сегменті телеграму й каналах «воєнкорів»-пропагандистів існує інший наратив, у якому можливу появу європейських миротворців сприймають цілком серйозно. Хоча називають їх пропагандисти миротворцями в лапках, вважаючи насправді «військовим контингентом», спрямованим на війну з Росією.

У деяких пропагандистських каналах багато уваги приділяється словам європейських посадовців про переозброєння, посилення військової присутності НАТО на східних кордонах і розбудові транспортної інфраструктури в Центральній та Східній Європі. Все це, на думку пропагандистів, є підготовкою Заходу до війни з Росією.

«Ми недооцінюємо роль Європи. Тут формується четвертий Рейх, який ініціює гонитву озброєнь і мобілізаційні заходи для війни з Росією», — пише автор каналу з 372 тис. підписників.

У цьому ж контексті сприймаються і плани на введення миротворців в Україну. Той же автор, цитуючи Financial Times, яке вважає нереалістичними 200 тисяч миротворців і порівнює це з кількістю сил, що брали участь у висадці в Нормандії в 1944 році, пише, що Європа знайде потрібну кількість миротворців: «Порівняння — досить дивне… У якомусь сенсі подібні публікації — це частина все тієї ж великої кампанії з дезінформації противника. Тобто нас. І 200 тисяч зберуть, а якщо треба, то й 500».

Звичайно, військові приготування європейських країн і можливе відправлення миротворців російські пропагандисти трактують винятково як «агресію з боку Заходу». «Характер цих військових приготувань жодним чином не співвідноситься з озвученими функціонерами НАТО оборонними цілями заходів, швидше зміцнюючи впевненість у підготовці наступальних дій на всіх ділянках східного флангу», — пишуть у телеграм-каналі з 1,2 млн підписників.

Канал ще одного «воєнкора» з 940 тис. підписників називає потенційних миротворців «інтервентами»: «Велика Британія і Франція не полишають надій здійснити військову інтервенцію на Україну. Саме інтервенцію, а не миротворчу місію, як це публічно рекламується». Заявляється також, що введення європейських миротворців на територію України буде означати фактичне входження в НАТО, оскільки для них має бути створена відповідна інфраструктура.

Деякі канали «воєнкорів-пропагандистів» із меншою аудиторією навіть поширюють відверто панічні настрої щодо європейських військ в Україні, вважаючи, що у випадку перемир’я та «зменшення російської армії» вони разом із Силами оборони України «раптово з наскоку рвонуть в ЛДНР і одночасно в Придністров’я». «Прошиють кількома клинами, сформованими з високомобільних бригад класу “Страйкер” територію ДНР і ЛНР до кордону Ростовської області (або далі вглиб Росії, крізь порожні рубежі)», — лякає своїх читачів автор телеграм-каналу з 4 тис. підписників.

Помітна певна різниця між повідомленнями пропаганди, орієнтованими на українську аудиторію, і тезами у російських провоєнних телеграм-каналах. Для українців пропонується теза про цілковиту нереалістичність розміщення європейського військового контингенту в Україні через можливість накладання вето з боку Росії. Або ж робиться акцент на нібито комерційний, а не безпековий інтерес таких контингентів. Ці тези спрямовані на посилення зневіри українців у можливості дієвої підтримки з боку західних партнерів, що має підштовхувати до поступок Росії.

У російських провоєнних пабліках закликають сприймати європейські війська серйозно та готуються до можливого масштабного протистояння. Цей наратив, спрямований насамперед на російську аудиторію, закликає до мобілізації зусиль зі спротиву «колективному Заходу». Його автори зацікавлені в тому, щоб їхня аудиторія не втрачала інтерес до теми війни на фоні новин про переговори з США, тому використовують європейських миротворців як новий інструмент залякування «Заходом». Крім того, вони також слідують у фарватері офіційної російської пропаганди, яка розцінює введення миротворців як «офіційний вступ інших країн у війну», намагаючись таким чином запобігти можливій миротворчій місії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
В Силах обороны Украины отреагировали на сообщение россиян о захвате Басовки в Сумской области
Апостроф
2025-04-06T15:09:00Z
Россия намеренно атакует «Укрпочту»: что известно
Comments UA
2025-04-08T10:09:02Z
"Киевом руководит мафия": кто хочет стать заместителем Кличко вместо Бондаренко
Comments UA
2025-04-08T10:03:09Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
В Румынии критикуют посланника премьера, советовавшего Трампу игнорировать проукраинские заявления
Европейская правда
2025-04-08T07:28:25Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
ВСУ разрушили все планы Путина нестандартным ходом: неожиданные детали
Comments UA
2025-04-08T10:12:51Z
Трамп и Путин совершают одинаковую ошибку — The Hill
ZN UA
2025-04-08T10:04:31Z
Кривой Рог. РФ лжет о "встрече военных" в ресторане – там был форум и день рождения
Лига
2025-04-05T14:31:33Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
"Ночной ужас некоторых инструкторов и звезда курса": журналист Кутепов после мобилизации отчитался о готовности к фронту
Апостроф
2025-04-08T10:18:11Z
Будут ли деньги на зарплаты военным: Минфин опроверг тревожные данные журналистов
Апостроф
2025-04-08T10:16:33Z
Дания готовит 25 пакет военной помощи Украине на сумму почти в 1 млрд долларов
Известия Киев
2025-04-07T13:43:32Z
Россия комбинированно атаковала Украину "Калибрами" и "Шахедами": что известно
Фокус
2025-04-06T00:12:57Z
Россия запустила по Украине ракеты и подняла бомбардировщики
Корреспондент
2025-04-05T23:57:24Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Элемент поп-культуры: в США снесли знаменитый туалет Джорджа Майкла
Фокус
2025-04-08T10:15:40Z
Минус миллионы для Голливуда: Китай хочет запретить американские фильмы
Фокус
2025-04-08T10:06:21Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Экс-звезда "Квартала 95" Елена Кравец дебютирует в театральном моноспектакле/Речь идет о показе моноспектакля под названием "Можно я просто посижу?"
Апостроф
2025-04-07T18:09:09Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T02:30:06Z
Фильтрат с российской свалки под Новороссийском мог отравить Черное море
Новости Украины
2025-04-08T10:15:52Z
У 2024 р прибутки українським виробникам принесли яблука та виноград
AgroNews
2025-04-08T10:13:23Z
Появились фото последствий удара РФ по Николаеву
Корреспондент
2025-04-06T00:27:14Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
До войны промышленность обеспечивала 2 трети ВВП, и сейчас остается опорой украинской экономики – Метинвест
Апостроф
2025-04-08T10:12:58Z
Apple срочно перевезла пять грузовых самолетов техники из Индии в США, чтобы избежать новых пошлин
UAToday
2025-04-08T10:03:36Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Экс-соперник Ломаченко сменил весовую категорию
Корреспондент
2025-04-08T10:12:41Z
Украинец Свидрак завоевал золото на этапе Кубка Европы по дзюдо
Корреспондент
2025-04-08T09:12:58Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Гороскоп для знаков зодиака на 9 апреля 2025 года
Корреспондент
2025-04-08T09:27:00Z
Ореховое масло по королевски: рецепт блинов, который влюбил саму Елизавету II
Знай
2025-04-08T08:51:01Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Сколько стоят летние туры в Турцию в онлайн турагентстве АНЕКС Тур
Gazeta UA
2025-04-08T08:45:12Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Зеленский вставал на колени в Саудовской Аравии? Что не так со странным видео, которое вирусится в сети
Telegraf
2025-04-08T10:12:34Z
Гемблинг как профессия: что необходимо знать, чтобы стать профессиональным игроком
Comments UA
2025-04-08T09:48:03Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Продовжується навчання щодо участі у земельних аукціонах на Прозорро.Продажі
AgroNews
2025-04-08T09:46:43Z
Когда на Земле впервые появились млекопитающие и как они выглядели: ученые дали ответ
Фокус
2025-04-08T09:42:58Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Назван возраст, в котором резко ухудшается работа сердца
Comments UA
2025-04-08T09:42:55Z
Регулирование цен на лекарства: Лубинец предупредил о риске для аптек в отдаленных регионах
Факти ICTV
2025-04-08T09:09:35Z
Назван напиток №1, от которого нужно отказаться, если выхотите жить долго
UAToday
2025-04-08T09:00:40Z
Арт-терапия помогла восстановиться защитнику, который потерял зрение
Факти ICTV
2025-04-08T08:34:31Z
Что будет, если постоянно пить воду из источников и бюветов: ответ шокирует каждого
Comments UA
2025-04-08T07:57:55Z
Как распознать испорченные яйца: важные советы, которые уберегут от отравления
Comments UA
2025-04-08T07:27:56Z
Как часто нужно тренироваться, чтобы похудеть? Эти советы тоно помогут "скинуть" лишнее к лету
Знай
2025-04-08T05:51:25Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Весеннее похолодание: что делать тем, кто уже «переобулся» на летнюю резину
Comments UA
2025-04-08T05:45:11Z
Водителей ждут штрафы за поворотники: что не так со световыми сигналами
Знай
2025-04-07T17:21:29Z
Tesla убрала возможность заказать Cybertruck с увеличенным запасом хода
Корреспондент
2025-04-07T16:51:46Z
Директор Альпин дал понять, чего ожидает от новичка сезона 2025
Корреспондент
2025-04-07T14:00:43Z
Представлений Hyundai Palisade Highroof
Portaltele
2025-04-07T13:43:28Z
Снимаю шляпу: наставник Макларен оценил триумф Ферстаппена в Японии
Корреспондент
2025-04-07T12:51:24Z
Пьяный за рулем - семь раз: начальник ТЦК пожаловался на тяжелую службу. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-07T11:45:27Z
Никому не нужен: лимузин Путина провалился на рынке
Фокус
2025-04-07T07:57:10Z