MY.UAНовини
Переорієнтація США на Східну Азію: як зміниться НАТО за Трампа і чи вистоїть Європа
Переорієнтація США на Східну Азію: як зміниться НАТО за Трампа і чи вистоїть Європа

Переорієнтація США на Східну Азію: як зміниться НАТО за Трампа і чи вистоїть Європа

Сьогодні, 4 квітня, виповнюється 76 років від дня заснування Північноатлантичного альянсу, більш відомого як НАТО, що є головним військово-політичним союзом у світі.

І хоча НАТО з 1949 року є основою і головною системою євроатлантичної безпеки від Північної Америки до країн Балтії, сьогодні Альянс переживає не найкращі часи.

Перш за все це пов’язано із політикою головної країни блоку – Сполучених Штатів Америки – які невдовзі після повернення до Білого дому Дональда Трампа оголосили про те, що будуть зменшувати свій вплив у Європі. Хоча саме на європейському континенті триває найбільший конфлікт з часів Другої світової між Росією та Україною, і куди прикута увага усіх військових з країн НАТО протягом останніх трьох років.

Зараз дивляться

Про те, як може змінитись Організація північноатлантичного договору за умов, коли США змінюють свою зовнішню політику, та чи зможе Європа самотужки впоратись із тими викликами, які зустрічає на власному континенті – читайте на Фактах ICTV.

Чи справді США Трампа підриває НАТО і кидає Європу

Заяви Дональда Трампа щодо того, що європейські союзники Альянса мають значно збільшити видатки на оборону, на кшталт того, як це робить Польща, вже мають свій відгук в Європі. Так, нещодавно генсек НАТО Марк Рютте оголосив, що на найближчому саміті Альянсу країни будуть обговорювати підвищення обов’язкового оборонного внеску, що, як очікується, буде значно вище, ніж 3% від національного ВВП країн-членів. Протягом останніх років цей показник становив лише 2%, втім навіть і його виконували далеко не всі держави-учасники.

За словами політолога Володимира Фесенка, навряд чи сьогодні у Трампа є якийсь довготривалий проєкт щодо НАТО, а, скоріш, “є тенденція”.

– Тенденція більш прохолодного і критичного ставлення до Європи, як такої. І це, безумовно, підриває ту саму євроатлантичну солідарність, на якій тримається НАТО. Отут і є проблема. Плюс переорієнтація безпекових пріоритетів США з Європи на Східну Азію та Тихоокеанський регіон, про що свідчить і нещодавно опублікована нова зовнішня політична і безпекова стратегія США, – пояснює він.

Як пояснює експерт, такий розворот Сполучених Штатів був майже неминучим і міг статись за будь-якого президента США, про що казали й інші аналітики та оглядачі. Втім особливістю Дональда Трампа стало те, що американський лідер має скептичне і негативне ставлення до НАТО та його ефективності.

– Безумовно, це може певною мірою девальвувати, знизити значення НАТО як безпекового союзу. Це не відбудеться одномоментно і відразу. Показовим, я думаю, буде саміт НАТО, який відбудеться влітку.

Втім я думаю, до цього моменту і на цьому саміті буде якось більш зрозуміло, яким буде ставлення США до Альянсу. Можливо, поступово США при Трампі почнуть занижати свої зобов’язання в НАТО, можливо, виведуть частину військ. Тобто, можуть бути певні зміни всередині НАТО, – вважає аналітик.

У такому випадку, безумовно, виникне проблема із тим, а чи залишаться США реальною силою, яка може гарантувати безпеку європейських країн в разі виникнення якихось військових конфліктів, особливо з боку Росії. Втім враховуючи непередбачуваність Трампа та його загравання з Москвою, наразі чіткої відповіді на питання щодо ролі США у Альянсі немає, каже Фесенко.

Разом з тим, переконаний експерт, трансформація НАТО буде відбуватись в будь-якому випадку, враховуючи виклики у світі, які виникли протягом останніх років – з боку Росії, з боку Китаю та з боку поточної політики США.

– Якісь трансформації, можливо навіть деформації всередині НАТО можуть відбутися. Проте паралельно цим процесам з високою вірогідністю будуть відбуватися і зворотні процеси. Як ми вже бачимо, європейські країни НАТО будуть посилювати власну взаємодію і посилювати обороноздатність європейських країн, – вважає політолог.

Військові навчання НАТО в Арктиці / Getty Images

На його думку, у блоці може розпочатись формування так званої безпекової автономії європейського сегменту НАТО, внаслідок чого ті коаліції, які вже зараз формуються навколо підтримки України, можуть стати таким форматом, який дозволить зміцнювати єдність, кооперацію та взаємодії європейських країн всередині Альянсу. І це дозволить їм співпрацювати навіть за умов, навіть якщо роль США буде менша.

Втім цей шлях ще довгий, оскільки на ньому доведеться запровадити чимало змін. Зокрема, вважає Фесенко, Європі доведеться посилити технологічний сегмент, супутниковий сегмент. Також потрібно буде думати про системи ракетної зброї і протиракетного озброєння, а також створення загальноєвропейської системи ППО, що має дати незалежність від сучасних систем протиповітряної оборони, провідну роль в чому посідають США.

– Подібних питань багато, але будуть розвиватись два поступових процеси: зменшення ролі США в забезпеченні безпеки Європи і водночас посилення ролі європейського сегменту НАТО. Хтось навіть говорить про те, що замість НАТО виникне ETO – European Treaty Organization. Але, думаю, поки що зарано робити такі прогнози. Втім те, що всередині НАТО Європа стане поступово більш автономною, це досить вірогідно, – вважає експерт.

За словами Фесенка, в межах створення подібних європейських оборонних альянсів і посилення цієї європейської безпекої співпраці може виникнути шанси і для України, яка має приєднатись до подібних союзів і посилити свою координацію у питаннях безпеки, насамперед, з європейськими країнами.

Яскравим прикладом сьогодні є Коаліція охочих, яка активно почала розбудовуватися у зв’язку з відходом США з провідних ролей у НАТО та Європі.

Подібний формат взаємодії може стати для України певною альтернативою членства в Альянсі.

Чи існують альтернативи НАТО

Альтернативою, про яку відновились розмови останнім часом, є Збройні сили Європи. Про них нещодавно згадував, зокрема, і президент Володимир Зеленський, який закликав європейських партнерів діяти активніше паралельно із тим, як США змінюють свій вплив в Європі.

Також існують міжнаціональні та регіональні союзи, всередині яких країни також підписують безпекові зобов’язання чи то договори про співпрацю у сфері оборони.

Втім політолог і голова Громадської ліги Україна – НАТО Сергій Джердж каже, що сьогодні немає повністю життєздатних альтернатив таким блокам, як Північноатлантичний альянс.

– Двустороннє, багатостороннє співробітництво, воно може бути і позитивно розглядається, якщо укладаються якісь угоди. Це все позитив, але річ у тім, що ці союзи не випробовані часом і невідомо, як вони будуть працювати (в разі серйозних викликів, – Ред.), – каже він.

Джердж нагадує, що раніше в Україні була популярною думка про те, що за умов, коли членство в НАТО для української держави не здобути, то альтернативою може стати Балто-Чорноморська вісь, що мало б стати альтернативною потужною структурою.

– Справа в тому, що всі ті країни, які входили б в Балто-Чорноморську вісь, або з якими ми потенційно хочемо створити там якісь альянси, вони всі члени НАТО. Вони там (в Альянсі, – Ред.) себе чудово почувають і накриті безпековою парасолькою, що дає їм можливість паралельно розвивати якісь двосторонні стосунки, – пояснює експерт.

Втім одним з найважливіших факторів є те, що НАТО, на відміну від інших потенційних альтернативних альянсі, має працьований механізм за понад 70 років існування, в рамках якого були розвинуті різноманітні протоколи взаємодії, плани, взаємосумісність, стандарти тощо. Все це надбання стало можливим не за один день, а формувались протягом десятків років.

– І цей військовий інструмент, дійсно, який напрацьований, який є, він існує, він може працювати, це очевидно. А буде створено якесь об’єднання з декількох країн, там навіть поважних. Наскільки воно буде працювати? Чи будуть ці країни вкладатися в безпеку, як вони будуть діяти? Чи, умовно, вийшлють нам гуманітарну підтримку і на цьому все закінчиться? Тут, здається мені, це не найбільш оптимальний шлях для нас, – каже експерт.

Чи здатна Європа самостійно постояти за себе

Іншим питанням, яке виникає в разі розгляду подібного територіального об’єднання в Європі, є те, чи спроможні будуть власне самі європейські країни постояти за себе в разі, наприклад, збройного конфлікту.

На думку політолога Фесенка, наразі Європа не може стати самостійною силою у випадку, якщо сам-на-сам зіштовхнеться із Росією.

– Якщо це звичайна війна, конвенційна війна, для допомоги України, то тут, думаю, ще зможуть.

Але все рівно буде потрібна певна допомога з боку Сполучених Штатів, тому що зараз навіть основа спільного європейського військового контингенту НАТО – це американські війська. І якщо вони будуть зменшуватись, треба буде тоді посилювати власний європейський контингент спільних військ НАТО, – пояснює він.

На сьогодні Європа не може самостійно замінити такі безпекові елементи як система ППО та супутниковий зв’язок, який безпосередньо залежить від провідного гравця – США.

Так, у Європі є щонайменше дві країни, які мають ядерну зброю та можуть поширити свою безпекову парасольку на інші держави континенту. Втім ядерний арсенал тієї ж Франції неможливо порівнювати із тим, що має Росія, а дискусії про те, як Парижу поширити свою ядерну парасольку на інших союзників по НАТО, лише розпочались із заяви президента Еммануеля Макрона.

Фото: Getty Images

Водночас ядерний запас Великої Британії взагалі перебуває у підваженному стані, оскільки багато в чому британська ядерна зброя залежить від Сполучених Штатів – як у питанні носіїв, які обслуговують американські фахівці, так і у питанні навігації та координації ударів, що теж залежить від США.

– Я думаю, що повністю поки що замінити (США, – Ред.), на жаль, неможливо. Особливо це стосується ядерного щита НАТО. Є Франція, але не дай Бог, звичайно, якщо почнеться ядерна війна, то тут вже загальні обсяги ядерних арсеналів не так будуть критичні, і це може дуже швидко віийти з-під контролю.

Але тим не менш, навіть з точки зору стримування, то однієї ядерної зброї Франції недостатня для того, щоб стримувати Росію, а Велика Британія значно пов’язана з Сполученими Штатами, – каже він.

Втім якщо казати виключно про конвенційні війни, то протягом останніх років Європа значно посилила свою обороноздатність і наразі європейці разом із Україною здатні протистояти Росії, вважає Фесенко.

– Росії навіть важко буде вести війну одночасно проти європейських країн НАТО і проти України, якщо разом ця війна буде відбуватися. Але тоді виникне спокуса для росіян застосувати ядерну зброю. Тому потрібне посилення систем ППО, систем ПРО, систем раннього сповіщення для того, щоб стежити за балістичними ракетами тощо. Поки що, на великий жаль, повною мірою Європа себе самостійно захистити не може, – вважає політолог.

На думку експерта, сьогодні Європі “потрібен час час і більш активні, більш рішучі дії”, щоб самостійно забезпечити власну безпеку.

Територіальні конфлікти всередині НАТО

Після перемоги Дональда Трампа на виборах стало зрозуміло, що США тепер не просто будуть зменшувати свою роль в Європі. Ба більше, в очільника Білого дому з’явились територіальні претензії до країн, які перебувають в одному з Америкою військово-політичному блоці.

Чинний американський лідер після вступу на посаду регулярно зазіхав на територію Канади, яку оголошував 51 штатом США. Також він висував претензії щодо Гренландії, яка є автономною установчою державою в складі Данії, яка, як і Канада, є членом НАТО.

Територіальні конфлікти між країнами Альянсу не є чимось новим. Так, наприклад, Греція та Туреччина, які є членами союзу, є давніми противниками у питанні територій півночі Кіпру, що були окуповані турецькими військами з 1975 року. Або ж до таких конфліктих територій можна віднести Гібралтар, що є містом та британською заморською територією, щодо якої є суперечки з Іспанією.

Втім на думку українського політолога Володимира Фесенка такі розбіжності у територіях сьогодні не грають ключової ролі між членами Альянсу. І претензії Трампа до Канади чи Гренландії можуть так і залишитись на рівні риторики, не супроводжуючись якимись військовими діями.

Значно більші проблеми можуть створити такі члени НАТО, як Словаччина чи Угорщина, які хоч і входять до складу блоку, але регулярно підіграють Кремлю, який розв’язав війну з Україною і є офіційною загрозою для країн Альянсу.

Фото: Getty Images

– Більше небезпеки не в цих проблемних питаннях територій, а в тому, що є країни Європейського Союзу і НАТО, які зараз відверто орієнтуються на Росію і можуть підривати і євроатлантичну солідарність, і солідарність в середині Європи: Угорщина і Словаччина, – каже експерт.

За його словами, саме ці країни можуть заблокувати результативні дії 5 статті Статуту НАТО, якщо розпочнуться безпосередній військові дії проти однієї з країн союзу.

– Буде якийсь напад, наприклад, на країни Балтії. Там вже є війська НАТО і бойові дії почнуться самі собою. Але політично, щоб забезпечити роботу всієї машини НАТО, як цілісного блока, отут може виникнути проблема, оскільки навіть одна така країна, як Угорщина, може заблокувати якісь спільні рішення, – пояснює він.

Відповідно, дії таких країн можуть створювати нові виклики для функціонування військово-політичного блоку в екстренних ситуаціях, а тому в Брюсселі, де розташована штаб-квартира Альянсу, необхідно буде оперативно реагувати та ухвалювати рішення у випадку, коли одна з країн блокує 5 статтю НАТО.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Стало известно, кто склонил Трампа на сторону поддержки Украины
Апостроф
2025-07-20T09:30:54Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
Землетрясения на Полтавщине: что происходит под землей — рассказ ученого
TSN
2025-07-20T08:06:19Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z