MY.UAНовини
Як працює фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці
Як працює фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці

Як працює фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці

Бізнес-модель, побудована на дезінформації та клікбейті, дає змогу власникам цієї схеми заробляти гроші на рекламі й водночас просувати ворожі наративи в Україні. Про це йдеться в розслідуванні журналістів видання Texty.org.ua

«Відкриваю фейсбук, і воно там усе вже є. Не знаю, звідки воно береться, на що я там підписана. Правду там пишуть чи ні, я не перевіряю. Навіть не знаю, як то перевіряти, просто читаю чи дивлюся відео», — розповідає про свій досвід споживання новин у фейсбуці пані Ольга (на її прохання ім’я змінено).

Жінці 57 років, вона мешкає сама в селі на Тернопільщині. У неї є два телевізори і смартфон. Але телевізори зламані, а в смартфоні фейсбук і тікток. Тому ці дві соцмережі стали для неї основними джерелами новин.

У фейсбуці окрім десятків різних сторінок — релігійних, розважальних і новинних — пані Ольга підписана також на сторінку «Непереможний народ», яка має 925 тисяч підписників.

Ми зв’язалися з пані Ольгою після того, як побачили її емоційний коментар під новиною про загарбницькі плани Путіна щодо України, щоб розпитати про досвід взаємодії з цією сторінкою.

«Я дуже переживаю за український народ, — каже вона. — Як почитаю оці новини, потім ночами плачу, спати не можу».

Контент на таких сторінках — це справді випробування для психіки.

Буквально в один клік читач фейсбук-сторінки «Непереможний народ» (а також сторінок на кшталт «Кохаю свою батьківщину», «Переможемо разом» тощо) занурюється у відірваний від реальності інформаційний простір із суцільною «зрадою» та «перемогою».

У цьому паралельному світі в Саудівській Аравії отруїли переговірників, Третя світова війна вже почалася, білоруси наступають на Україну, військові складають зброю, у бункер Путіна увірвалися ЗСУ, Залужний за підтримки Трампа повертається в Україну, горять усі шість реакторів ЗАЕС, рівень радіації перевищено в 75 разів, Порошенко приходить на місце Зеленського, справджуються передбачення Жириновського й Арестовича, щось віщають Кучма й Медведчук. І все це протягом 24 годин.

У новині за лінком ідеться про оцінку сукупних втрат України та Росії від видання The Wall Street Journal, а не про втрати України, як складається враження з допису та світлини
Допис від 25 березня 2025 року на сторінці «Непереможний народ». Із заголовка складається враження, що це сталося щойно в Києві. Насправді за лінком, що веде на сайт, опублікована новина про вибух на території АТП, який стався через витік газу 10 вересня 2024 року. Але дата події в новині не вказана, цю інформацію довелося шукати в інших джерелах
Далеко не завжди вдається розібратися, про що саме йдеться в новинах, лінки на які залишають у першому коментарі, бо вже за кілька місяців після публікації вони не працюють, як, наприклад, у цьому випадку
За лінком на сайті, куди веде цей допис, є посилання на ютуб-канал «НАС.Інфо» (понад 800 тисяч підписників). У ролику з генерованою ШІ озвучкою розповідається про обстріл адмінбудівель у центрі Києва 1 січня 2025 року. Заголовок і світлина дають хибне уявлення про події

Привіт із Вірменії

Texty.org.ua з’ясували, що «Непереможний народ» належить до мережі адміністрованих із Вірменії сторінок, орієнтованих на українську аудиторію, які поширюють клікбейтні маніпулятивні заголовки, що ведуть читачів на анонімні сайти-одноденки.

Нагадаємо, восени 2021 року, напередодні повномасштабного вторгнення, ми вже виявляли у фейсбуці сотні псевдоукраїнських інформаційних сторінок, що мали десятки тисяч підписників й адмініструвалися з Вірменії.

Таких розважальних та інформаційних сторінок, розрахованих на українців, у фейсбуці незліченна кількість, вони адмініструються як з України, так і з-за кордону. Принаймні ми нарахували більш ніж сотню, виявивши цілі мережі — їх можна розпізнати за однаковим контентом і дублями сайтів, які вони просувають, а також за країнами, де мешкають адміни.

У нашому дослідженні йдеться лише про сторінки, які переспрямовують читачів на певні сайти. Також у фейсбуці є окрема група сторінок, які ведуть користувачів на телеграм-канали, але про них ми розповімо в окремій публікації.

«60 тисяч на здачу. Масове складання зброї»

Щоб продемонструвати, як працюють псевдопатріотичні фейсбук-сторінки, ми відстежили публікації одного клікбейтного допису. 76 псевдопатріотичних сторінок опублікували його сукупно щонайменше 250 разів. Як видно на скриншотах нижче, це були повторювані синхронні вкиди з різними варіаціями одного повідомлення і різними фото.

 
 
 
 
 
 

Зверніть увагу на текст і вказаний у ньому час. Як бачимо, допис «Нá 09:00 вже понáд 60 тиc. HA 3ДĀЧУ! Тa6yнaми в noлoн: Cupcькuй в ayті — МAC0BE CKЛĀДAHHЯ ЗБP0Ї!» має різні варіації: 30–40–50 тисяч на 13:00, 15:00, 21:30.

Серед 76 фейсбук-сторінок, які поширювали цей допис, 34 адмініструються з Вірменії, 12 — із В’єтнаму, 23 — з України, 7 — з Італії та України. Окрім цих країн на багатьох сторінках є ще локації, приховані адмінами.

У коментарях під дописом на сторінці завжди є лінк на сайт із повним текстом новини. І там уже «зрада», яка була у фейсбучному заголовку, змінюється «перемогою» зі згадкою публікації в телеграм-каналі українського військового, у якій ідеться про те, що в полон українцям на Бахмутському напрямку нібито здалися росіяни. І додається, що здалося їх 60 тисяч (50, 40, 30 у різних версіях).

Щоб детальніше роздивитися зображення, ви можете його збільшити

Ні у фейсбук-дописі, ні в новині на сайті, куди він веде, правди немає — це абсолютний фейк, що викликає максимальну амплітуду емоцій: спочатку страх і розпач (у тих, хто побачив лише допис у стрічці), потім ейфорію (у тих, хто прочитав саму новину).

У початковій версії цієї новини, яка була поширена 8 квітня 2024 року, йшлося про 33 тисячі «на здачу», у заголовку був натяк, що здаються саме росіяни. А вже всі наступні заголовки мали вигляд суцільної «зради».

Серед сторінок — поширювачів цього допису можна виокремити три кластери:

1. Ті, що адмініструються з Вірменії, створені у 2022–2024 роках і ведуть читачів на десятки простеньких однотипних сайтів зі схожими назвами.

2. Ті, що адмініструються з В’єтнаму, Шри-Ланки, Філіппін, Індонезії та Нової Зеландії, створені у 2020–2021 роках і зазвичай поширюють розважальний контент, розрахований на росіян, але періодично «вмикають лайномети» з українських клікбейтних новин. Усі вони просувають той самий сайт uanew24h.com. На деяких із них вказано адресу сторінки «Москва, Росія».

3. Ті, що адмініструються з України або з Італії та України, зареєстровані переважно у 2016–2018 роках і просувають ресурси, схожі на звичайні сайти новин, як-от prezentnews.biz.ua.

Скриншот із сайту Prezentnews.biz.ua

Усі дописи спонукали переходити на сайти за лінком у першому коментарі, щоб дізнатися подробиці.
«Вірменський» кластер відрізняється від інших тим, що фейсбук-сторінки створювалися напередодні або після повномасштабного вторгнення й одразу як джерело новин для українців. Тоді як сторінки, що адмініструються з інших країн, зокрема й з України, створені кількома роками раніше і не раз змінювали назви, дрейфуючи від розважальних до інформаційних.

Заплутані слова

Адміни клікбейтних сторінок маскують слова, щоб обдурити алгоритми фейсбуку й уникнути блокування своїх сторінок, багатократно поширюючи фейки і маніпуляції на гарячі теми, пов’язані з війною. Тому всі ці публікації написані з використанням химерної суміші символів, цифр і літер із різних алфавітів.

Наприклад, у слові «k0мbа́т» читач розпізнає слово «комбат», а алгоритм ні. Пошук у фейсбуці «не бачить» таких дописів. До того ж сторінки, які поширюють такі дописи, періодично їх видаляють.

Це дає змогу клікбейтним сторінкам роками поширювати фейки і маніпуляції, уникаючи блокування, адже саме фейсбук є ключовим джерелом трафіку для сайтів, які вони просувають.

250 однотипних дописів про масову здачу в полон на різних сторінках протягом року, показані на нашій графіці, далеко не вичерпний перелік. Це лише ті, які ми виявили за допомогою «ручного» пошуку у фейсбуці (який погано працює і видає не всі релевантні результати), комбінуючи різні «кодування» (набори символів, використаних у дописі) та вишукуючи однотипні фото, якими сторінки його ілюстрували. Щодня кожна з таких сторінок продукує від кількох десятків до сотень новин.

Ми помітили, що «кодування» допису залежить від дати публікації, а не від того, до якого кластера належить сторінка, яка його поширює. Наприклад, 24 вересня 2024 року 15 сторінок синхронно поширили допис:
«У nолоні цілі та6уни! Ha І5:3O вжe пօнáд 60 тuc HA 3ДĀЧУ! Cupcькuй в ayтi — МAC0BE CKЛĀДAHHЯ ЗБP0Ї!».

А ось допис від 20–21 жовтня, який поширили 17 сторінок:
«На 22:0O вже блuзько 5O тuc здалuся в пσлoн: Cupcькuй в ayтi — МAC0ВE CКЛAДAННЯ 3БP0Ї! Подробuці в кσмeнтapі».

До речі, саме через таких клікбейтників алгоритми фейсбуку «не люблять» посилань у першому коментарі, від чого часто потерпають справжні медіа, коли намагаються просувати свій контент у соцмережі. Бо це поширена практика для заробітку на клікбейті. Але, як бачимо, псевдопатріотичні лайномети всі обмеження успішно обходять. Незважаючи на численні скарги, адміністрація соцмережі не блокує їх.

Загалом фейсбук, попри всі його суворі правила, алгоритми і декларування прозорості, став клондайком для клікбейтників і пропагандистів, ідеальним майданчиком для безперешкодного ведення прихованих, але тривалих і масштабних за охопленнями інформаційних кампаній, розрахованих на невибагливу аудиторію. Реальний ефект від цих кампаній важко відстежити і виміряти, зокрема й через застосування різних методик маскування контенту.

Окрім країни перебування адмінів сторінок приховані також списки читачів і частина поширювачів дописів.

«Мандрівні» сюжети

Після перегляду контенту складається враження, що на клікбейтних сторінках є певний обмежений набір із кількох сотень оброблених інструментами ШІ скандальних заголовків на гострі теми, які місяцями крутяться по колу.

Це дописи про наслідки обстрілів, загибель людей на війні, проблеми в армії, корупцію, різні теорії щодо переговорів тощо. Іноді такі сторінки маніпулюють фотографіями відомих людей, створюючи враження, що вони загинули чи померли.

 
 

Серед таких «мандрівних» сюжетів історія про комбата, який розстріляв бійців, батька й сина. Іноді в дописі пишуть «навмисне», іноді додають «на полі бою».

Лише на сторінці «Непереможний народ» із листопада 2024-го до кінця березня 2025-го цей допис опубліковано 13 разів. Схожі дописи були також на десятках інших споріднених сторінок.

Допис на сторінці «Непереможний народ» від 25 березня 2025 року

У новині, на яку веде лінк у коментарі під цим дописом, цитується офіційне повідомлення Волинської прокуратури про те, що «мoлoдший cepжaнт y cтaнi aлкoгoльнoгo cп’янiння yвiйшoв у пpимiщeння блiндaжa, дe нoчyвaли вiйcькoвocлyжбoвцi. З pyчнoгo кyлeмeтa вiн випycтив мaйжe дecятoк нaбoїв в oднoгo coлдaтa тa щe кiлькa в iншoгo. 26-piчний вiйcькoвий тa йoгo 48-piчний бaтькo зaгинyли нa мicцi пoдiї».

Прокуратура повідомила про це два роки тому, у квітні 2023-го, а злочин було скоєно ще в січні 2023-го.

Тут маємо справу з маніпуляціями на реальній трагедії. Тобто батько й син справді загинули від кулі старшого за званням військового. Але не комбата, а п’яного молодшого сержанта. І не на полі бою, а в тилу.

У дописі замінили сержанта на комбата, щоб додати новині скандальності й створити в читача враження, ніби командир розстріляв своїх підлеглих і це сталося сьогодні. Така багатократно повторена маніпуляція демонізує командирів, викликає страх і розпач у військових, військовозобов’язаних та їхніх родичів.

Це приклад рейджбейтингу, дослівно «культивування гніву» (від англ. rage-baiting, також ще rage-farming) — маніпулятивної тактики, що має на меті викликати обурення для залучення читача. «Культивування гніву» активно використовується в сучасних дезінформаційних кампаніях у всьому світі.

В Україні таку маніпулятивну тактику зазвичай називають «розганяти зраду», чим роками активно займається російська пропаганда, хоча далеко не завжди це можливо довести.

І от ми бачимо, як працює рейджбейтинг: читачка сторінки «Зона інформації» поширює фейк про комбата, додавши свій коментар

Пані Ольга, наша співрозмовниця з Тернопільщини, також бачила цю новину у своїй фейсбук-стрічці. «Це прєдатєль якийсь, той командир» — так вона прокоментувала її в розмові з журналістом Texty.org.ua. До речі, за лінками у фейсбуці жінка зазвичай не переходить, щоб прочитати повний текст, тому оцінює прочитане за заголовками.

Рецепти як засіб від бану

Українські фейсбук-користувачі масово надсилають скарги соцмережі на псевдопатріотичні «сміттярки». Натомість читачі з Вірменії пишуть про них схвальні відгуки. Коли виникає загроза бану, адміни видаляють певні дописи, а іноді й зовсім «вимикають» новини і «вмикають» натомість рецепти. Потім знову потроху вкидають фейки і маніпуляції.

Ось який вигляд має така трансформація на прикладі сторінок «Україна переможе» (821 тисяча підписників) та «Світогляд» (454 тисячі):

Сторінка «Україна переможе» в період трансформації. Фейки і маніпуляції поміж численних рецептів
Сторінка «Світогляд» у березні — серпні 2022 року поширювала лише маніпуляції та фейки про війну
Українці масово скаржаться на сторінку «Світогляд» і подібні псевдопатріотичні сторінки. Але це не допомагає, адміністрація фейсбуку їх не блокує
Після скарг «Світогляд» «вимкнув» свій лайномет і почав публікувати лише рецепти. Згодом сюди знову стали дозовано вкидати публікації зі «зрадою»

Цією схемою користуються й інші сторінки. Власне, саме з нейтрального контенту вони зазвичай і починають, збираючи сотні тисяч підписників на рецептах, лайфхаках, генерованих ШІ фотографіях та емоційних історіях.

Приклад активної фейсбук-реклами адміністрованої з Вірменії сторінки «Ти кращий», що орієнтована на українців. Сторінка створена 11 квітня 2024 року й станом на 27 березня 2025-го має 476 тисяч читачів

Сайти-одноденки

Примусити читача клікнути на лінк і перейти на сайт — головна мета кожної лайно-сторінки. Саме тому заголовки такі інтригуючі й неоднозначні.

Таких сайтів незліченна кількість. Вони мають різні назви, схожі між собою домени і майже однаковий контент. Тривалість життя такого сайту — кілька місяців, потім на його місці з’являється новий. Усі вони анонімні, інформація про власників доменів прихована.

Охочі до сенсацій користувачі «вірменської» мережі потрапляють на простенькі одно-двосторінкові сайти, які зроблені на базових шаблонах WordPress і завалені низькопробною банерною рекламою (з увімкненим AdBlock враження від цих сайтів складається неповне).

«Вірменські» сайти створені на російських шаблонах (імовірно, автоматично), і з них часто «стирчать російські вуха».

У вкладці «Пример страницы» на одному із сайтів наведено приклад, чим її можна заповнити. І приклад цей про блогера з Ростова-на-Дону
Назви розділів на сайті написані російською
Сліди автоперекладу з російської на українську на «вірменському» сайті
Скриншот зі сайту «вірменської» мережі

Такий шаблон використовується на десятках схожих ресурсів, змінюється лише назва. Трапляються також сліди недолугого автоперекладу з російської.

Якщо перейти за лінком під фейсбук-дописом піврічної давності, то він буде вже недійсним: такі сайти часто блокуються, натомість просуваються нові.

Але бувають і сюрпризи. Ось, наприклад, видно, як сайт Peremoga.biz.ua перевзувається на ходу, переорієнтовуючись на американську аудиторію.

Лютнева новина ще розганяє «зраду» серед українців, а вже березневі, у колонці праворуч, орієнтовані на американців. Назву сайту адміни написали латинкою, назви розділів — ще українською, а дату публікації — російською

Відповідно на сайті почала зростати частка американської аудиторії. Скриншот нижче — статистика сайту від 26 березня. Ще 10 березня частка української аудиторії становила 92%, а американської була в межах 1%.

До речі, переорієнтація на американську аудиторію «вірменського» лайно-сайту відбувається синхронно з переорієнтацією російських пропагандистів, які працюють на українську аудиторію. Texty.org.ua зауважили, що англійською в цей самий час почали писати Мирослав Олешко й Анатолій Шарій.

300–500 доларів на місяць

Маніпуляції та фейки, що зачіпають найболючіші українські проблеми, вкупі з локаціями адмінів фейсбук-сторінок, московською «пропискою» та іншими російськими слідами в цій історії скидаються на плоди діяльності російських спецслужб.

Проте фахівець із нативної реклами, який погодився прокоментувати це явище на умовах анонімності, вважає, що тут не йдеться про навмисне поширення дезінформації з метою розгойдування суспільства:

«Це модель інфоналивайки, що монетизується різними способами, — пояснює співрозмовник. — Їм байдуже, про що писати. Вони створюють роботизований контент для автоматизованого поширення, орієнтуючись на новинні тренди, і націлюються на невибагливу аудиторію».

Заробіток сайтів, про які йдеться, становить 300–500 доларів на місяць. Вони можуть не лише заробляти на рекламі, а й збирати і продавати персональні дані, переспрямовувати трафік на інші платформи, пов’язані з гральним бізнесом.

Наш співрозмовник розповідає, що це явище поширене у всьому світі, а використання ШІ-технологій сприяє його процвітанню, оскільки процеси створення таких сайтів, публікації контенту і залучення користувачів можна автоматизувати.

Ми, своєю чергою, маючи багаторічний досвід дослідження способів поширення російської пропаганди і дезінформації в Україні, припускаємо, що це може бути два в одному: заробіток на клікбейті й просування ворожих наративів через клікбейт, маніпуляції та дезінформацію.

Ось, наприклад, про аналогічне явище йдеться в дослідженні «Тролесфера» від 2016 року. А за цим лінком стаття про розслідування ФБР, у результаті якого було викрито інформаційну кампанію — поширення росіянами в соцмережах лінків на фальшиві сайти відомих видань. Ці фальшиві сайти теж ховалися від пошуковиків.

Мільйони користувачів

На 18 сайтах (із тих, на які ведуть досліджувані сторінки) журналісти знайшли у відкритому доступі статистику, згідно з якою 80–90% їх відвідувачів з України, 1–2% — із Польщі, Німеччини та Чехії. Зазвичай вони потрапляють на сайти з мобільного застосунку фейсбуку.

Ще 12 доменів на сьогодні неактивні, статистики щодо них немає.

Сукупна аудиторія користувачів з України на 18 сайтах за весь доступний для перегляду статистики період вимірювання — 13,2 мільйона станом на 10 березня 2025 року. З них:

  • 7,4 мільйона користувачів на восьми сайтах, що працюють із січня-лютого 2025 року;
  • 4,5 мільйона на восьми сайтах, що запустилися в другій половині 2024 року;
  • 1,3 мільйона на двох сайтах, що працюють із початку 2022-го та з квітня 2023-го.

Як бачимо, «сміттярки» набирають обертів.

«Zvistka – сторінка новин» (2,9 млн)

«Новини України та світу» (2,3 млн)

«Тільки Україна» (1,2 млн)

«Україна в Онлайні» (1 млн)

«Україна на часі» (1 млн)

«Лайк Україна» (1 млн)

«Офіційно Україна» (1 млн)

«Непереможний народ» (825 тис.)

«Україна тепер» (821 тис.)

«Україна Переможе» (821 тис.)

«Незламна Країна» (723 тис.)

«Інформує Україна» (742 тис.)

Автори: Інна Гадзинська, Михайло Тимошенко, Надя Кельм

Джерело: Texty.org.ua

 

 

 

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Гороскоп на воскресенье 6 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-05T15:30:24Z
Буданов дал совет бойцам на случай попадания в плен
Апостроф
2025-04-06T09:33:28Z
Оккупанты спасаются бегством на мотоциклах, но погибают от рук своих при попытке сдаться ВСУ
Gazeta UA
2025-04-06T09:21:12Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россия комбинированно атаковала Украину "Калибрами" и "Шахедами": что известно
Фокус
2025-04-06T00:12:57Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Россия запустила по Украине ракеты и подняла бомбардировщики
Корреспондент
2025-04-05T23:57:24Z
Женщина подружилась с одиноким соседом, а он тайно снимал ее семью на камеру
Фокус
2025-04-06T10:00:54Z
Благовещение 2025: что нельзя делать, главные приметы и традиции праздника
VGorode
2025-04-06T09:54:20Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Мониторинговые каналы сообщили о вылетах вражеских Ту-95мс: когда ждать ракеты
TSN
2025-04-06T00:30:04Z
Маск: Европе грозит волна терактов
Корреспондент
2025-04-05T20:39:38Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Трамп хотел "соскочить" с переговоров, но оказался в ловушке: эксперт
TSN
2025-04-05T22:30:33Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Ракетные атаки по Украине стали гораздо опаснее: на что теперь делает акцент Путин
Comments UA
2025-04-06T10:24:52Z
Сибига о массированной атаке РФ: это ответ на "мирные" предложения США
Европейская правда
2025-04-06T10:04:18Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Две европейские страны призывают избегать импульсивных решений в ответ на пошлины Трампа
ZN UA
2025-04-05T23:51:32Z
Из оккупации, России и Беларуси удалось вернуть 45 украинцев
Лига
2025-04-05T20:31:50Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Невеста Стейтема показала идеальную фигуру в облегающем топе и лосинах
Gazeta UA
2025-04-06T01:12:01Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Куртка из бабушкиного ковра: винницкий дизайнер дает старым вещам новую жизнь
Комсомольская правда
2025-04-06T10:04:43Z
Два сына с разницей в 16 лет: что известно о детях Ирины Билык, которые очень похожы
Telegraf
2025-04-06T08:39:35Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T02:30:06Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
Появились фото последствий удара РФ по Николаеву
Корреспондент
2025-04-06T00:27:14Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Увеличилось количество жертв штормов в США
Корреспондент
2025-04-06T10:04:10Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
За одним із ключових гравців РБ Лейпциг стежать провідні клуби АПЛ
Корреспондент
2025-04-06T10:21:34Z
ВСУ ликвидировали бывшего украинского футболиста
ZN UA
2025-04-06T10:06:29Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Мораторий на отключение: кому не отрежут свет даже за многотысячные долги
Знай
2025-04-06T10:12:48Z
"Чем Киев хуже Варшавы или Праги?" — украинка обвинила Укрзализныцю в безразличии к безопасности
Telegraf
2025-04-06T10:03:51Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Как креативно использовать габионы - интересные идеи
Gazeta UA
2025-04-06T09:54:25Z
Почему собаки лают без причины: нашли объяснение
Gazeta UA
2025-04-06T09:06:06Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Они просто, как небо: что добавить в воду, чтоб пасхальные яца стали голубыми без химии
Знай
2025-04-06T08:51:55Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Китай презентовал первого в мире "ребенка-ШИ": на что способен этот робот
Comments UA
2025-04-06T10:12:59Z
Мама спросила сына, что надо говорить чужакам: тот за словами в карман не лез
Фокус
2025-04-06T10:00:49Z
"Вовсю трудимся": Insomniac Games напомнила о разработке PS5-эксклюзива Marvel's Wolverine
GameMag
2025-04-05T23:07:16Z
В следующей Battlefield может появиться платная подписка
GameMag
2025-04-05T23:07:00Z
Что нужно знать покупателям переизданий игр с первой Switch на Switch 2 — появилось важное уточнение от Nintendo
GameMag
2025-04-05T20:42:03Z
Можно ли есть пророщенный картофель: врачи предупредили о неприятных последствиях
UAToday
2025-04-06T09:00:44Z
Гормоны, стресс или высокий уровень сахара: почему нам постоянно хочется есть
Знай
2025-04-06T06:51:58Z
От болезней и колорадского жука помогут народные методы: чем обработать картофель перед посадкой
Gazeta UA
2025-04-06T06:24:30Z
Худеть во время сна: какой продукт сжигает калории ночью
Gazeta UA
2025-04-05T21:39:40Z
Почему после обеда хочется сладкого: о чем сигнализирует организм
Comments UA
2025-04-05T21:27:14Z
Это точно поможет от длительных запоев: действенные заговоры от пьянства и алкоголизма
Знай
2025-04-05T19:51:10Z
Нужно ли мыть мандарины? Разбираемся в вопросе раз и навсегда, ответ может удивить
Знай
2025-04-05T13:51:07Z
Можно ли похудеть без тренировок - объяснение звездного тренера
Gazeta UA
2025-04-05T12:30:23Z
Почему надо пить воду при высокой температуре
UAToday
2025-04-05T12:03:42Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Счастливый болид Шумахера Ferrari F2001 продают за 400 млн грн: "ласточка" покорила Гран-при Монако
Знай
2025-04-06T09:51:25Z
Развивает 270 км/ч: в Киеве засветился редкий заряженный Opel
Фокус
2025-04-06T08:30:45Z
Британская компания остановила поставки авто в США
ZN UA
2025-04-06T01:13:06Z
У знаменитого Шумахера родилась внучка
Корреспондент
2025-04-05T20:21:52Z
У Михаэля Шумахера случилось долгожданное радостное событие
GlavRed
2025-04-05T19:33:36Z
Водителей ждут радикальные изменения: строгие проверки только начало, всех "прогонят" через "Оберег"
Знай
2025-04-05T19:30:34Z
Культовый грузовик Chevrolet 1935 года удалось запустить "пинком": ржавчина на скорость не влияет
Знай
2025-04-05T14:51:04Z
Nissan прекращает прием заказов на мексиканские Infiniti в США из-за пошлин
Корреспондент
2025-04-04T17:24:15Z