MY.UAНовини
«Табунами в полон!»: Фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці працює активно
«Табунами в полон!»: Фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці працює активно

«Табунами в полон!»: Фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці працює активно

Бізнес-модель, побудована на дезінформації та клікбейті, дає змогу власникам цієї схеми заробляти гроші на рекламі й водночас просувати ворожі наративи в Україні.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів видання Texty.

«Відкриваю фейсбук, і воно там усе вже є.

Не знаю, звідки воно береться, на що я там підписана.

Правду там пишуть чи ні, я не перевіряю.

Навіть не знаю, як то перевіряти, просто читаю чи дивлюся відео», — розповідає про свій досвід споживання новин у фейсбуці пані Ольга (на її прохання ім’я змінено).

Жінці 57 років, вона мешкає сама в селі на Тернопільщині.

У неї є два телевізори і смартфон.

Але телевізори зламані, а в смартфоні фейсбук і тікток.

Тому ці дві соцмережі стали для неї основними джерелами новин.

У фейсбуці окрім десятків різних сторінок — релігійних, розважальних і новинних — пані Ольга підписана також на сторінку «Непереможний народ», яка має 925 тисяч підписників.

Ми зв’язалися з пані Ольгою після того, як побачили її емоційний коментар під новиною про загарбницькі плани Путіна щодо України, щоб розпитати про досвід взаємодії з цією сторінкою.

«Я дуже переживаю за український народ, — каже вона.

— Як почитаю оці новини, потім ночами плачу, спати не можу».

Контент на таких сторінках — це справді випробування для психіки.

Буквально в один клік читач фейсбук-сторінки «Непереможний народ» (а також сторінок на кшталт «Кохаю свою батьківщину», «Переможемо разом» тощо) занурюється у відірваний від реальності інформаційний простір із суцільною «зрадою» та «перемогою».

У цьому паралельному світі в Саудівській Аравії отруїли переговірників, Третя світова війна вже почалася, білоруси наступають на Україну, військові складають зброю, у бункер Путіна увірвалися ЗСУ, Залужний за підтримки Трампа повертається в Україну, горять усі шість реакторів ЗАЕС, рівень радіації перевищено в 75 разів, Порошенко приходить на місце Зеленського, справджуються передбачення Жириновського й Арестовича, щось віщають Кучма й Медведчук.

І все це протягом 24 годин.

У новині за лінком ідеться про оцінку сукупних втрат України та Росії від видання The Wall Street Journal, а не про втрати України, як складається враження з допису та світлини.

Допис від 25 березня 2025 року на сторінці «Непереможний народ».

Із заголовка складається враження, що це сталося щойно в Києві.

Насправді за лінком, що веде на сайт, опублікована новина про вибух на території АТП, який стався через витік газу 10 вересня 2024 року.

Далеко не завжди вдається розібратися, про що саме йдеться в новинах, лінки на які залишають у першому коментарі, бо вже за кілька місяців після публікації вони не працюють, як, наприклад, у цьому випадку.

За лінком на сайті, куди веде цей допис, є посилання на ютуб-канал «НАС.Інфо» (понад 800 тисяч підписників).

У ролику з генерованою ШІ озвучкою розповідається про обстріл адмінбудівель у центрі Києва 1 січня 2025 року.

Привіт із Вірменії.

ua з’ясували, що «Непереможний народ» належить до мережі адміністрованих із Вірменії сторінок, орієнтованих на українську аудиторію, які поширюють клікбейтні маніпулятивні заголовки, що ведуть читачів на анонімні сайти-одноденки.

Таких розважальних та інформаційних сторінок, розрахованих на українців, у фейсбуці незліченна кількість, вони адмініструються як з України, так і з-за кордону.

Принаймні ми нарахували більш ніж сотню, виявивши цілі мережі — їх можна розпізнати за однаковим контентом і дублями сайтів, які вони просувають, а також за країнами, де мешкають адміни.

У нашому дослідженні йдеться лише про сторінки, які переспрямовують читачів на певні сайти.

Також у фейсбуці є окрема група сторінок, які ведуть користувачів на телеграм-канали, але про них ми розповімо в окремій публікації.

«60 тисяч на здачу.

Масове складання зброї».

Щоб продемонструвати, як працюють псевдопатріотичні фейсбук-сторінки, ми відстежили публікації одного клікбейтного допису.

76 псевдопатріотичних сторінок опублікували його сукупно щонайменше 250 разів.

Як видно на скриншотах нижче, це були повторювані синхронні вкиди з різними варіаціями одного повідомлення і різними фото.

Зверніть увагу на текст і вказаний у ньому час.

Як бачимо, допис «Нá 09:00 вже понáд 60 тиc.

HA 3ДĀЧУ! Тa6yнaми в noлoн: Cupcькuй в ayті — МAC0BE CKЛĀДAHHЯ ЗБP0Ї!» має різні варіації: 30–40–50 тисяч на 13:00, 15:00, 21:30.

Серед 76 фейсбук-сторінок, які поширювали цей допис, 34 адмініструються з Вірменії, 12 — із В’єтнаму, 23 — з України, 7 — з Італії та України.

Окрім цих країн на багатьох сторінках є ще локації, приховані адмінами.

У коментарях під дописом на сторінці завжди є лінк на сайт із повним текстом новини.

І там уже «зрада», яка була у фейсбучному заголовку, змінюється «перемогою» зі згадкою публікації в телеграм-каналі українського військового, у якій ідеться про те, що в полон українцям на Бахмутському напрямку нібито здалися росіяни.

І додається, що здалося їх 60 тисяч (50, 40, 30 у різних версіях).

Щоб детальніше роздивитися зображення, ви можете його збільшити.

Ні у фейсбук-дописі, ні в новині на сайті, куди він веде, правди немає — це абсолютний фейк, що викликає максимальну амплітуду емоцій: спочатку страх і розпач (у тих, хто побачив лише допис у стрічці), потім ейфорію (у тих, хто прочитав саму новину).

У початковій версії цієї новини, яка була поширена 8 квітня 2024 року, йшлося про 33 тисячі «на здачу», у заголовку був натяк, що здаються саме росіяни.

А вже всі наступні заголовки мали вигляд суцільної «зради».

Серед сторінок — поширювачів цього допису можна виокремити три кластери:.

Ті, що адмініструються з Вірменії, створені у 2022–2024 роках і ведуть читачів на десятки простеньких однотипних сайтів зі схожими назвами.

Ті, що адмініструються з В’єтнаму, Шри-Ланки, Філіппін, Індонезії та Нової Зеландії, створені у 2020–2021 роках і зазвичай поширюють розважальний контент, розрахований на росіян, але періодично «вмикають лайномети» з українських клікбейтних новин.

Усі вони просувають той самий сайт uanew24h.

На деяких із них вказано адресу сторінки «Москва, Росія».

Ті, що адмініструються з України або з Італії та України, зареєстровані переважно у 2016–2018 роках і просувають ресурси, схожі на звичайні сайти новин, як-от prezentnews.

Скриншот із сайту Prezentnews.

Усі дописи спонукали переходити на сайти за лінком у першому коментарі, щоб дізнатися подробиці.«Вірменський» кластер відрізняється від інших тим, що фейсбук-сторінки створювалися напередодні або після повномасштабного вторгнення й одразу як джерело новин для українців.

Тоді як сторінки, що адмініструються з інших країн, зокрема й з України, створені кількома роками раніше і не раз змінювали назви, дрейфуючи від розважальних до інформаційних.

Заплутані слова.

Адміни клікбейтних сторінок маскують слова, щоб обдурити алгоритми фейсбуку й уникнути блокування своїх сторінок, багатократно поширюючи фейки і маніпуляції на гарячі теми, пов’язані з війною.

Тому всі ці публікації написані з використанням химерної суміші символів, цифр і літер із різних алфавітів.

Наприклад, у слові «k0мbа́т» читач розпізнає слово «комбат», а алгоритм ні.

Пошук у фейсбуці «не бачить» таких дописів.

До того ж сторінки, які поширюють такі дописи, періодично їх видаляють.

Це дає змогу клікбейтним сторінкам роками поширювати фейки і маніпуляції, уникаючи блокування, адже саме фейсбук є ключовим джерелом трафіку для сайтів, які вони просувають.

250 однотипних дописів про масову здачу в полон на різних сторінках протягом року, показані на нашій графіці, далеко не вичерпний перелік.

Це лише ті, які ми виявили за допомогою «ручного» пошуку у фейсбуці (який погано працює і видає не всі релевантні результати), комбінуючи різні «кодування» (набори символів, використаних у дописі) та вишукуючи однотипні фото, якими сторінки його ілюстрували.

Щодня кожна з таких сторінок продукує від кількох десятків до сотень новин.

Ми помітили, що «кодування» допису залежить від дати публікації, а не від того, до якого кластера належить сторінка, яка його поширює.

Наприклад, 24 вересня 2024 року 15 сторінок синхронно поширили допис:«У nолоні цілі та6уни! Ha І5:3O вжe пօнáд 60 тuc HA 3ДĀЧУ! Cupcькuй в ayтi — МAC0BE CKЛĀДAHHЯ ЗБP0Ї!».

А ось допис від 20–21 жовтня, який поширили 17 сторінок:«На 22:0O вже блuзько 5O тuc здалuся в пσлoн: Cupcькuй в ayтi — МAC0ВE CКЛAДAННЯ 3БP0Ї! Подробuці в кσмeнтapі».

До речі, саме через таких клікбейтників алгоритми фейсбуку «не люблять» посилань у першому коментарі, від чого часто потерпають справжні медіа, коли намагаються просувати свій контент у соцмережі.

Бо це поширена практика для заробітку на клікбейті.

Але, як бачимо, псевдопатріотичні лайномети всі обмеження успішно обходять.

Незважаючи на численні скарги, адміністрація соцмережі не блокує їх.

Загалом фейсбук, попри всі його суворі правила, алгоритми і декларування прозорості, став клондайком для клікбейтників і пропагандистів, ідеальним майданчиком для безперешкодного ведення прихованих, але тривалих і масштабних за охопленнями інформаційних кампаній, розрахованих на невибагливу аудиторію.

Реальний ефект від цих кампаній важко відстежити і виміряти, зокрема й через застосування різних методик маскування контенту.

Окрім країни перебування адмінів сторінок приховані також списки читачів і частина поширювачів дописів.

«Мандрівні» сюжети.

Після перегляду контенту складається враження, що на клікбейтних сторінках є певний обмежений набір із кількох сотень оброблених інструментами ШІ скандальних заголовків на гострі теми, які місяцями крутяться по колу.

Це дописи про наслідки обстрілів, загибель людей на війні, проблеми в армії, корупцію, різні теорії щодо переговорів тощо.

Іноді такі сторінки маніпулюють фотографіями відомих людей, створюючи враження, що вони загинули чи померли.

Серед таких «мандрівних» сюжетів історія про комбата, який розстріляв бійців, батька й сина.

Іноді в дописі пишуть «навмисне», іноді додають «на полі бою».

Лише на сторінці «Непереможний народ» із листопада 2024-го до кінця березня 2025-го цей допис опубліковано 13 разів.

Схожі дописи були також на десятках інших споріднених сторінок.

Допис на сторінці «Непереможний народ» від 25 березня 2025 року.

У новині, на яку веде лінк у коментарі під цим дописом, цитується офіційне повідомлення Волинської прокуратури про те, що «мoлoдший cepжaнт y cтaнi aлкoгoльнoгo cп’янiння yвiйшoв у пpимiщeння блiндaжa, дe нoчyвaли вiйcькoвocлyжбoвцi.

З pyчнoгo кyлeмeтa вiн випycтив мaйжe дecятoк нaбoїв в oднoгo coлдaтa тa щe кiлькa в iншoгo.

26-piчний вiйcькoвий тa йoгo 48-piчний бaтькo зaгинyли нa мicцi пoдiї».

Прокуратура повідомила про це два роки тому, у квітні 2023-го, а злочин було скоєно ще в січні 2023-го.

Тут маємо справу з маніпуляціями на реальній трагедії.

Тобто батько й син справді загинули від кулі старшого за званням військового.

Але не комбата, а п’яного молодшого сержанта.

І не на полі бою, а в тилу.

У дописі замінили сержанта на комбата, щоб додати новині скандальності й створити в читача враження, ніби командир розстріляв своїх підлеглих і це сталося сьогодні.

Така багатократно повторена маніпуляція демонізує командирів, викликає страх і розпач у військових, військовозобов’язаних та їхніх родичів.

Це приклад рейджбейтингу, дослівно «культивування гніву» (від англ.

rage-baiting, також ще rage-farming) — маніпулятивної тактики, що має на меті викликати обурення для залучення читача.

«Культивування гніву» активно використовується в сучасних дезінформаційних кампаніях у всьому світі.

В Україні таку маніпулятивну тактику зазвичай називають «розганяти зраду», чим роками активно займається російська пропаганда, хоча далеко не завжди це можливо довести.

І от ми бачимо, як працює рейджбейтинг: читачка сторінки «Зона інформації» поширює фейк про комбата, додавши свій коментар.

Пані Ольга, наша співрозмовниця з Тернопільщини, також бачила цю новину у своїй фейсбук-стрічці.

«Це прєдатєль якийсь, той командир» — так вона прокоментувала її в розмові з журналістом Texty.

До речі, за лінками у фейсбуці жінка зазвичай не переходить, щоб прочитати повний текст, тому оцінює прочитане за заголовками.

Рецепти як засіб від бану.

Українські фейсбук-користувачі масово надсилають скарги соцмережі на псевдопатріотичні «сміттярки».

Натомість читачі з Вірменії пишуть про них схвальні відгуки.

Коли виникає загроза бану, адміни видаляють певні дописи, а іноді й зовсім «вимикають» новини і «вмикають» натомість рецепти.

Потім знову потроху вкидають фейки і маніпуляції.

Ось який вигляд має така трансформація на прикладі сторінок «Україна переможе» (821 тисяча підписників) та «Світогляд» (454 тисячі):.

Сторінка «Україна переможе» в період трансформації.

Фейки і маніпуляції поміж численних рецептів.

Сторінка «Світогляд» у березні — серпні 2022 року поширювала лише маніпуляції та фейки про війну.

Українці масово скаржаться на сторінку «Світогляд» і подібні псевдопатріотичні сторінки.

Але це не допомагає, адміністрація фейсбуку їх не блокуєПісля скарг «Світогляд» «вимкнув» свій лайномет і почав публікувати лише рецепти.

Згодом сюди знову стали дозовано вкидати публікації зі «зрадою».

Цією схемою користуються й інші сторінки.

Власне, саме з нейтрального контенту вони зазвичай і починають, збираючи сотні тисяч підписників на рецептах, лайфхаках, генерованих ШІ фотографіях та емоційних історіях.

Приклад активної фейсбук-реклами адміністрованої з Вірменії сторінки «Ти кращий», що орієнтована на українців.

Сторінка створена 11 квітня 2024 року й станом на 27 березня 2025-го має 476 тисяч читачів.

Примусити читача клікнути на лінк і перейти на сайт — головна мета кожної лайно-сторінки.

Саме тому заголовки такі інтригуючі й неоднозначні.

Таких сайтів незліченна кількість.

Вони мають різні назви, схожі між собою домени і майже однаковий контент.

Тривалість життя такого сайту — кілька місяців, потім на його місці з’являється новий.

Усі вони анонімні, інформація про власників доменів прихована.

Охочі до сенсацій користувачі «вірменської» мережі потрапляють на простенькі одно-двосторінкові сайти, які зроблені на базових шаблонах Word.

Press і завалені низькопробною банерною рекламою (з увімкненим Ad.

Block враження від цих сайтів складається неповне).

«Вірменські» сайти створені на російських шаблонах (імовірно, автоматично), і з них часто «стирчать російські вуха».

У вкладці «Пример страницы» на одному із сайтів наведено приклад, чим її можна заповнити.

І приклад цей про блогера з Ростова-на-Дон.

Назви розділів на сайті написані російською.

Сліди автоперекладу з російської на українську на «вірменському» сайті.

Скриншот зі сайту «вірменської» мережі.

Такий шаблон використовується на десятках схожих ресурсів, змінюється лише назва.

Трапляються також сліди недолугого автоперекладу з російської.

Якщо перейти за лінком під фейсбук-дописом піврічної давності, то він буде вже недійсним: такі сайти часто блокуються, натомість просуваються нові.

Але бувають і сюрпризи.

Ось, наприклад, видно, як сайт Peremoga.

ua перевзувається на ходу, переорієнтовуючись на американську аудиторію.

Лютнева новина ще розганяє «зраду» серед українців, а вже березневі, у колонці праворуч, орієнтовані на американців.

Назву сайту адміни написали латинкою, назви розділів — ще українською, а дату публікації — російською.

Відповідно на сайті почала зростати частка американської аудиторії.

Скриншот нижче — статистика сайту від 26 березня.

Ще 10 березня частка української аудиторії становила 92%, а американської була в межах 1%.

До речі, переорієнтація на американську аудиторію «вірменського» лайно-сайту відбувається синхронно з переорієнтацією російських пропагандистів, які працюють на українську аудиторію.

ua зауважили, що англійською в цей самий час почали писати Мирослав Олешко й Анатолій Шарій.

300–500 доларів на місяць.

Маніпуляції та фейки, що зачіпають найболючіші українські проблеми, вкупі з локаціями адмінів фейсбук-сторінок, московською «пропискою» та іншими російськими слідами в цій історії скидаються на плоди діяльності російських спецслужб.

Проте фахівець із нативної реклами, який погодився прокоментувати це явище на умовах анонімності, вважає, що тут не йдеться про навмисне поширення дезінформації з метою розгойдування суспільства:.

«Це модель інфоналивайки, що монетизується різними способами, — пояснює співрозмовник.

— Їм байдуже, про що писати.

Вони створюють роботизований контент для автоматизованого поширення, орієнтуючись на новинні тренди, і націлюються на невибагливу аудиторію».

Заробіток сайтів, про які йдеться, становить 300–500 доларів на місяць.

Вони можуть не лише заробляти на рекламі, а й збирати і продавати персональні дані, переспрямовувати трафік на інші платформи, пов’язані з гральним бізнесом.

Наш співрозмовник розповідає, що це явище поширене у всьому світі, а використання ШІ-технологій сприяє його процвітанню, оскільки процеси створення таких сайтів, публікації контенту і залучення користувачів можна автоматизувати.

Ми, своєю чергою, маючи багаторічний досвід дослідження способів поширення російської пропаганди і дезінформації в Україні, припускаємо, що це може бути два в одному: заробіток на клікбейті й просування ворожих наративів через клікбейт, маніпуляції та дезінформацію.

Ось, наприклад, про аналогічне явище йдеться в дослідженні «Тролесфера» від 2016 року.

А за цим лінком стаття про розслідування ФБР, у результаті якого було викрито інформаційну кампанію — поширення росіянами в соцмережах лінків на фальшиві сайти відомих видань.

Ці фальшиві сайти теж ховалися від пошуковиків.

Мільйони користувачів.

На 18 сайтах (із тих, на які ведуть досліджувані сторінки) журналісти знайшли у відкритому доступі статистику, згідно з якою 80–90% їх відвідувачів з України, 1–2% — із Польщі, Німеччини та Чехії.

Зазвичай вони потрапляють на сайти з мобільного застосунку фейсбуку.

Ще 12 доменів на сьогодні неактивні, статистики щодо них немає.

Сукупна аудиторія користувачів з України на 18 сайтах за весь доступний для перегляду статистики період вимірювання — 13,2 мільйона станом на 10 березня 2025 року.

З них:.

7,4 мільйона користувачів на восьми сайтах, що працюють із січня-лютого 2025 року;.

4,5 мільйона на восьми сайтах, що запустилися в другій половині 2024 року;.

1,3 мільйона на двох сайтах, що працюють із початку 2022-го та з квітня 2023-го.

Як бачимо, «сміттярки» набирають обертів.

Перелік псевдопатріотичних українських сторінок у фейсбуці, що мають найбільшу аудиторію.

«Zvistka – сторінка новин» (2,9 млн).

«Новини України та світу» (2,3 млн).

«Тільки Україна» (1,2 млн).

«Україна в Онлайні» (1 млн).

«Україна на часі» (1 млн).

«Лайк Україна» (1 млн).

«Офіційно Україна» (1 млн).

«Непереможний народ» (825 тис.).

«Україна тепер» (821 тис.).

«Україна Переможе» (821 тис.).

«Незламна Країна» (723 тис.).

«Інформує Україна» (742 тис.).

Автори: Інна Гадзинська, Михайло Тимошенко, Надя Кельм.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Українські захисники відбили десятки атак: що відбувається на фронті
Gazeta UA
2025-04-07T14:48:17Z
Школи на Київщині переходять на дистанційне навчання через вимкнення опалення
Комсомольская правда
2025-04-07T14:43:02Z
Який вигляд має місце обстрілу у Києві: розбір завалів триває
Gazeta UA
2025-04-07T14:42:30Z
Київ переплатив 1 мільярд гривень за охоронні послуги, – депутат Вітренко
24tv
2025-04-07T14:37:42Z
На півдні ворог готується до штурмів малими групами, про десантну операцію наразі не йдеться - Сили оборони
УкраинФорм
2025-04-07T14:36:50Z
Місто паралізовано: водії маршруток не вийшли на роботу через мобілізацію ТЦК
Знай
2025-04-07T14:33:25Z
На фронті у бою поліг військовий з Київщини Сергій Кацалап
Antikor
2025-04-07T14:33:05Z
Кияни кличуть на акцію протесту: вимагаємо достроково припинити повноваження секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка
Политека
2025-04-07T14:30:57Z
ЗСУ влаштували пастку росіянам біля Андріївки: Наєв показав відео успішної операції
24tv
2025-04-07T14:24:20Z
Кандидат у президенти Румунії хоче заборонити транзит українського зерна
Европейская правда
2025-04-07T14:49:37Z
Трамп розлютив своїх: тарифи на межі зриву через бунт мільярдерів і Техасу
Vlasti
2025-04-07T14:48:31Z
Тарифна війна Трампа добила старий світ остаточно
Хвиля
2025-04-07T14:45:42Z
Євросоюз введе перші відповідні тарифи щодо США 15 квітня, - фон дер Ляйєн
Antikor
2025-04-07T14:42:22Z
Торгова війна Трампа може призвести до зменшення допомоги Україні від ЄС у 2026 році - експерт
УкраинФорм
2025-04-07T14:39:48Z
У ЄС заявили, що Росія демонструє "повну неповагу" до перемовин зі США
Европейская правда
2025-04-07T14:37:59Z
Спартц закликала Україну поступитися територіями і обрати нового президента
Факти ICTV
2025-04-07T14:37:58Z
Втрати можна множити на три: росіянин місяцями передавав СБУ розвіддані, воюючи на боці Росії
24tv
2025-04-07T14:36:54Z
В ЄС кажуть, що переговори зі США про послаблення санкцій проти Росії поки не ведуться
Европейская правда
2025-04-07T14:36:24Z
Папа Римський послав Україні чотири карети швидкої
Европейская правда
2025-04-07T14:49:15Z
Чи потрібно повторно проходити ВЛК обмежено придатному, який має інвалідність
24tv
2025-04-07T14:45:27Z
Через МОУ замовили фортифікацій на 5 млрд за засекреченими цінами – ЗМІ
1News
2025-04-07T14:42:56Z
Українським багатодітним матерям дозволили достроковий вихід на пенсію з надбавкою
360ua.news
2025-04-07T14:36:09Z
"Казав: "Я так люблю це життя": у Кривому Розі попрощалися з дітьми, яких вбила ракета
GlavRed
2025-04-07T14:27:36Z
ГУР: росія майже повністю замінила американські деталі в дронах Shahed
iPress
2025-04-07T14:25:48Z
Красліце та помлазка: як святкують Великдень 2025 у Чехії
Факти ICTV
2025-04-07T14:25:03Z
Українські війська здатні контролювати можливе "морське перемир’я", – командувач ВМС
Antikor
2025-04-07T14:24:50Z
ЄКУ запросив на презентацію дослідження про практики діаспорної взаємодії для України
УкраинФорм
2025-04-07T14:21:09Z
Документальний фільм від Netflix допоміг викрити серію шахрайств у 2 країнах: деталі
Фокус
2025-04-07T14:42:32Z
Анастасія Цимбалару оголосила про паузу в кар’єрі та назвала причину
TSN
2025-04-07T14:36:20Z
Виносили мозок, – український продюсер назвав двох артисток, з якими було найважче працювати
24tv
2025-04-07T14:27:40Z
Російський гурт провів турне в'язницями і назвав арештантів "милими зайчиками"
GlavRed
2025-04-07T14:27:30Z
"Я обожнювала!": Цимбалару розповіла про свою любов на зйомках "Материнського інстинкту"
GlavRed
2025-04-07T14:27:06Z
Відійшла у вічність Таїсія Литвиненко: де і коли відбудеться прощання з відомою акторкою
24tv
2025-04-07T14:16:15Z
Актор Франківського драмтеатру пішов добровольцем у Третю штурмову бригаду
УкраинФорм
2025-04-07T14:12:48Z
Благає дружину повернутися: Каньє Вест натякнув, що Б'янка Цензорі покинула його
24tv
2025-04-07T13:45:30Z
Новий фільм по Minecraft побив важливий рекорд касових зборів
24tv
2025-04-07T13:39:28Z
Столичні рятувальники звільнили дівчину, яка застрягла у дивані
Khreschatyk
2025-04-07T14:42:04Z
У Фінляндії застрелили ведмедя, якому сподобалось лазити у двори будинків
Европейская правда
2025-04-07T14:37:36Z
У Тернополі водій намагався дати хабар поліцейським: був за кермом на підпитку
Antikor
2025-04-07T14:37:17Z
У Японії медичний гелікоптер впав у море, троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-07T14:36:37Z
Один загиблий та двоє травмованих: поліцейські затримали водія, який у стані сп’яніння спричинив ДТП
Украина Криминальная
2025-04-07T14:36:13Z
Теракт на замовлення: СБУ затримали завербовану агентку
GlavRed
2025-04-07T14:27:22Z
Судитимуть колаборанта з Куп’янська, який при окупантах працював «спеціалістом» санітарно-епідеміологічної служби
Украина Криминальная
2025-04-07T14:21:50Z
Дівчина застрягла в дивані і провела дві години у металевій пастці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:21:05Z
Власника телеграм-каналу підозрюють у продажі наркотиків в Україні
InternetUA
2025-04-07T14:10:15Z
Офіційний курс валюти: як впав долар та євро
24tv
2025-04-07T14:45:12Z
ОПК України зріс з 70 мільярдів до 1,5 трильйона гривень - Костенко
УкраинФорм
2025-04-07T14:42:49Z
В Білому домі спростували інформацію про можливе призупинення мит на 90 днів
Antikor
2025-04-07T14:39:30Z
Україні треба збільшувати потужності вітроенергетики – «Укренерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:37:52Z
Інфляції немає, США вже отримують мільярди – Трамп про нові мита
ZN UA
2025-04-07T14:36:03Z
Rheinmetall купує компанію-виробника нітроцелюлози - компонента пороху
УкраинФорм
2025-04-07T14:33:45Z
Ціни на картоплю падають: запаси ще є, а попиту немає
AgroPortal
2025-04-07T14:30:52Z
Ціни "підскочать" аж на 10%: відомо, які види м’яса подорожчають найбільше
GlavRed
2025-04-07T14:27:55Z
Ціни ростимуть щомісяця на 1,5-2%: експерт назвав один продукт
GlavRed
2025-04-07T14:27:37Z
Без нього не обходиться жодне свято: готуємо домашній сальтисон від Ярославського
24tv
2025-04-07T14:36:21Z
Мухи в будинку зникнуть: який предмет із холодильника треба поставити на вікно
GlavRed
2025-04-07T14:36:19Z
Навіщо по ділянці розкидати апельсинові шкірки: це може здивувати
24tv
2025-04-07T14:30:08Z
Романтичне передбачення: 2 знаки зодіаку, в яких попереду подорож з коханою людиною
24tv
2025-04-07T14:27:20Z
Як прибрати застарілий жир із кухонних шаф: гарний спосіб на замітку господиням
GlavRed
2025-04-07T14:27:04Z
Чому не варто викидати коробки з під шоколадних цукерок: для чого вони згодяться
TSN
2025-04-07T14:16:20Z
Гороскоп на 8 квітня: Близнюкам - цікаві знайомства, Дівам - тимчасові труднощі
Telegraf
2025-04-07T14:03:28Z
Найгірше місце для дзеркала у домі: притягує лихо та біду
24tv
2025-04-07T13:51:11Z
Зелень залишатиметься свіжою місяцями - що потрібно зробити
GlavRed
2025-04-07T13:45:33Z
«Колос» програв «Руху» у матчі футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-04-07T14:48:16Z
Манчестер Сіті розглядає зірку Барселони на заміну Де Брюйне
24tv
2025-04-07T14:42:31Z
УАФ: Для європейської футбольної сім'ї неприпустимо ставити окупантів в один ряд із визначними діячами
Football.ua
2025-04-07T14:37:08Z
Директор ФБР особисто привітав росіянина Овечкіна з рекордом у НХЛ
ZN UA
2025-04-07T14:27:35Z
«У мене немає корони на голові»: Ярмоленко вибачився перед фанатом
GlavRed
2025-04-07T14:27:30Z
Мірошніченко, Краснопір та Бабогло зіграють із перших хвилин проти Полісся
Football.ua
2025-04-07T14:22:28Z
Фаті може залишити Барселону найближчим літом
Football.ua
2025-04-07T14:16:16Z
Ямал не хоче бачити Левандовські у стартовому складі Барселони — El Nacional
Football.ua
2025-04-07T14:15:10Z
Зірковий супертяж зухвало згадав Усика серед переліку бійців, яких хоче "прикінчити"
24tv
2025-04-07T14:06:13Z
Новий клас BMW використовуватиме штучний інтелект Alibaba, щоб повернути популярність в Китаї
Топ Жир
2025-04-07T14:45:21Z
iPhone подорожчає: Apple не буде переносити виробництво смартфонів у США, - Bloomberg
InternetUA
2025-04-07T14:43:45Z
Сонце виявилося «білою вороною» серед собі подібних зірок
Portaltele
2025-04-07T14:42:14Z
Геймери найчастіше повертаються до ігор, в які грали в 10 років — дослідження
ITC
2025-04-07T14:34:52Z
Нащо платити більше? Ентузіаст «прокачав» RX 9070 OC до версії XT OC — вона обганяє базову Radeon RX 9070 XT
ITC
2025-04-07T14:30:49Z
У печері Західного Техасу знайдено мисливський набір віком 6500 років: у чому його унікальність
Фокус
2025-04-07T14:30:46Z
Samsung випустила оновлення One UI 7 з новими функціями та покращеннями
InternetUA
2025-04-07T14:22:43Z
Розробник Dishonored каже, що був би не проти зробити третю частину гри
24tv
2025-04-07T14:21:14Z
Міг стати мільйонером: чоловік випадково зробив "найпопулярніший знімок в історії"
Фокус
2025-04-07T14:21:10Z
Сплеск смертності серед вагітних та породіль: ООН назвала одну з головних причин
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:39:26Z
Створюють дискомфорт та переносять хвороби: кроки, аби позбутися бліх у будинку
24tv
2025-04-07T14:30:29Z
Чому дітям потрібна "тиха година" в дитячому садку: мало хто здогадується, в чому причина
TSN
2025-04-07T14:16:52Z
Біогакер Джонсон припустився величезної помилки у спробі сповільнити старіння: що з ним сталося
TSN
2025-04-07T14:16:41Z
Виявили 17 факторів, які найбільше шкодять довголіттю
24tv
2025-04-07T14:12:51Z
Сім років НСЗУ: чому українці досі платять за «безоплатне»
ZN UA
2025-04-07T14:04:57Z
Дослідження показує, що довгострокова медитація може зменшити стрес і старіння
Portaltele
2025-04-07T13:43:05Z
17-й центр Recovery: у Тернополі відкрили новий медзаклад для реабілітації поранених бійців
Факти ICTV
2025-04-07T12:57:59Z
Користь ліків від СДУГ переважує підвищення тиску і частоти пульсу — учені
Факти ICTV
2025-04-07T12:37:27Z
Grand Cherokee vs конкуренти: чим він кращий за Toyota Land Cruiser та BMW X5?
Топ Жир
2025-04-07T14:21:37Z
На шасі MAN TGM в Україні зробили спецмашину для обслуговування метрополітену
AutoCentre
2025-04-07T14:07:57Z
Концепт Chevrolet Corvette від GM виносить C9 на радикально новий рівень
Топ Жир
2025-04-07T14:00:53Z
Це найпотужніший Defender в історії бренду: ось що показав тест-драйв новго Land Rover
Telegraf
2025-04-07T14:00:17Z
Перший Ferrari SF90 XX Spider на ринку — це особливий автомобіль
Топ Жир
2025-04-07T13:15:15Z
У США власники Tesla масово позбуваються своїх електрокарів, як зміниться ринок вживаних авто
24tv
2025-04-07T13:06:33Z
Електромобіль Kia EV3 перетворили на гігантський шоу-кар
AutoCentre
2025-04-07T13:04:10Z
Автомобільний бренд Stellantis готує гостру новинку: електричний SUV з несподіваним характером
Топ Жир
2025-04-07T12:45:44Z
Jaguar Land Rover призупиняє експорт усіх автомобілів до США
Топ Жир
2025-04-07T12:15:04Z