/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F55492ff5260c29c0bb95c9869b4a22c3.jpg)
Українку у Польщі захейтіли за жартівливе відео про отримання виплат 800+
Українка записала іронічне відео про отримання 800+ (допомога на виховання дітей виплачується щомісячно на кожну дитину до 18 років) на сім різних паспортів і зіткнулася з хвилею хейту.
Як передає "Хвиля", про це пише the-warsaw.
Користувачі інтернету висловлюють своє обурення відео, де українська жінка нібито отримує допомогу "800+" за сімома різними українськими паспортами. Вони залишають коментарі типу "Ось як нас дурять" і "За це має бути депортація". Відео отримало широке поширення з антиукраїнським підтекстом.
Насправді, авторка відео просто хотіла записати жартівливий ролик, але це призвело до погроз на її адресу та втручання поліції.
Відео стало особливо вірусним у соціальній мережі X (колишній Twitter), де його розмістили на багатьох акаунтах, зокрема й тих, що відомі публікаціями антиукраїнського контенту та дезінформації.
"Українка вихваляється 7 паспортами, за які отримує 800+. За це має бути депортація і довічна заборона на в’їзд до Польщі", - пише один із користувачів.
Після публікації відео, на якому показано сім паспортів, у соціальних мережах здійнялася хвиля негативних коментарів антиукраїнського характеру. Користувачі залишали повідомлення з закликами до депортації та висловлювали невдоволення, звинувачуючи українців у "нахабному зловживанні гостинністю".
"Спочатку строк, потім депортація - не в Україну, а, наприклад, у Заїр або Сьєрра-Леоне, нехай там справляється… якщо це правда, то вона має все повернути з відсотками, а потім - депортація… бан і депорт… українці нахабно зловживають гостинністю", - йдеться в коментарях.
У відповідь на резонанс журналісти TVN зв’язалися з авторкою відео. З’ясувалося, що ролик був опублікований Людмилою, яка проживає у Вроцлаві та володіє власною гастрономічною точкою.
Коли журналісти поцікавилися, чи справді всі сім паспортів, показаних у відео, належать їй, Людмила пояснила, що документи належать не лише їй, а й членам її родини.
"Це була реакція на те, що мені писали, нібито я живу в Польщі на 800+, які отримую за українські паспорти. Це неправда. 800+ дають по PESEL, а не за паспортами. Крім того, я вже десять років живу й вкалую в Польщі. Я не та людина, яка живе лише на соцдопомогу", — підкреслила вона.
Людмила вже кілька днів спостерігає, як нові користувачі публікують її відео, супроводжуючи його неправдивими тлумаченнями.
"Вони пишуть у мережі: "не користуйтеся цією будкою" (тобто її гастрономічною точкою, — ред.). Пишуть, що я "українська бандерівка". Ну як так можна? Я ж нікого в цьому відео не образила. А мені тепер пишуть: "українська с**а, забирай щенят і геть". Як так можна? Як можна так називати дітей?", - обурилася вона.
Нагадаємо, дослідження показало, скільки біженок у Польщі планують повернутися в Україну.