/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F222c48f3b3079420f768aa3dcc9bb103.jpg)
Встигніть поки є можливість заробити: на який термін найвигідніше вкладати кошти у депозити
Як зміниться ситуація у секторі депозитів
Банкір Дмитро Замотаєв у коментарі 24 Каналу сказав, що наступного тижня активність банків, що пропонуватимуть потенційним вкладникам більш вигідні ставки за різними депозитними програмами, стане надто "помітною".
Дмитро Замотаєв
Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку
Як ми говорили тиждень тому, для значного покращення умов за гривневими вкладами Нацбанком було ухвалене рішення про збільшення ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами до 19%. Саме це дає змогу банкам підвищити ставки за наявними депозитними програмами в середньому на 1 – 1,5 відсоткові пункти.
Як зауважує Замотаєв, рішення НБУ має на меті спонукати громадян до більш активного розміщення коштів на депозитах. Водночас банки прямо зацікавленні в припливі грошей, особливо йдеться про розміщення їх на тривалих в часі депозитах. Адже це дає змогу спрямувати залучені кошти в розвиток кредитних програм.
Щодо прогнозу активності нових вкладників, то можна очікувати, що порівняно з березнем, у квітні кількість нових вкладів майже не зміниться (приріст до 1%). Клієнти будуть мігрувати з одного банку до іншого, депозитні умови яких будуть відповідати очікуванням вкладників,
– каже банкір.
Зверніть увагу! На думку банкіра, переважна більшість нових вкладів (близько 70 – 80%) будуть розміщені на терміни, що дають максимальну дохідність, а це 3 – 9 місяців.
Як зміняться ставки за депозитами
Ставки за депозитами зміняться так:
- ультракороткі депозити терміном 3 – 6 місяців матимуть дохідність в середньому до 13 – 13,5% річних;
- від 6 до 9 місяців – середня дохідність складе 13,5 – 14,5% річних;
- від 9 до 12 місяців – 13 – 13,5% річних;
- від 1 року – 13 – 13,5% річних.
За нашими оцінками, максимальні ставки з урахуванням бонусів за відкриття вкладу, можуть сягнути 17%, що в умовах поступового зменшення інфляційного тиску, дасть змогу громадянам по завершенню терміну депозиту не лише проіндексувати вкладені кошти, а й отримати пасивний прибуток в розмірі 4 – 5%,
– каже Замотаєв.
Зауважте! До кінця року інфляція, імовірно, має знизитися до показників 8 – 9%.