MY.UAНовини
Шовковий шлях, інновації й подвійна гра: як Росія стає знаряддям Китаю для контролю над Україною
Шовковий шлях, інновації й подвійна гра: як Росія стає знаряддям Китаю для контролю над Україною

Шовковий шлях, інновації й подвійна гра: як Росія стає знаряддям Китаю для контролю над Україною

Не секретом є те, що Китай надає допомогу Росії. І допомога ця не лише економічна або військова – Китай навіть допомагає грабувати Україну на окупованих територіях. Тоді як на весь світ тримає удаваний нейтралітет у ставленні до російської агресії, попри гарантії безпеки, що надав Україні ще у 1994 році.

Менш очевидним є те, що Китай мав і має намір отримати контроль над територією України руками Росії й хоче аж забагато взяти від нашої країни – технології, землю, геополітичне розташування, залишившись водночас у білих рукавичках.

В Україні Китай цікавили ракетно-космічні технології, літакобудування, унікальні розробки двигунів гелікоптерів, кораблі. А у 2013 році Пекін показав план, в якому через територію України мав пролягати новітній "Шовковий шлях" – маршрут, який мав з'єднати з Європою Далекий Схід і принести таку ж славу та престол економічного гегемона планети, як і тисячоліття тому.

Неочікувані й майже що таємні деталі про китайський інтерес в Україні та російсько-українській війні дізнався Олекса Кібкало – про них читайте у матеріалі 24 Каналу.

Як Україна дала старт великій ракетній програмі та суднобудівництву Китаю

Про зацікавленість українськими технологіями я дізнався ще на початку 90-х років минулого століття від мого дядька, який працював на Південному машинобудівному заводі. Тоді на замовлення Пекіну Південмаш виготовив та надіслав кількома модулями ракетоносій із супутньою документацією для складання. А трохи згодом Китай домовився із заводом про візит делегації українських інженерів, які б допомогли змонтувати вузли ракетоносія. У складі тієї делегації був і мій дядько, який після повернення заїхав в гості із побутовими сувенірами з Піднебесної. Проте мене цікавила сама поїздка і, пропустивши повз вуха захоплення мого родича китайською архітектурою, розпитав, що ж вони робили на заводі.

З'ясувалось, що за тими кресленнями та технічною документацією будь-який середній інженер в Україні з легкістю провів би монтаж модулів і зібрав виріб. Проте китайському персоналу це не вдалося. Тому Китай заплатив грубі гроші, щоб команда українських спеціалістів провела майстер-клас. Дядько тоді сказав, що він був трохи здивований кількості відеокамер, на які записували кожен рух українських інженерів.

Повна версія програми про інтерес Китаю в Україні: перегляньте відео

Це був початок великої ракетної програми Китаю, у якій значну роль зіграли спеціалісти українського ВПК, про що є згадки у тематичних статтях. Там же мовиться, що українці допомогли налагодити виробництво двигуна РД-120, і це дало старт китайському ракетобудуванню. Коли ж я здивовано спитав у дядька, мовляв, навіщо ми навчаємо їх робити двигуни, коли вигідніше продавати готові ракети, він відповів, що у нас планується стратегічне партнерство між країнами. До того ж Китай добре заплатив. Від Москви тоді Китай такого подарунка не отримав, бо Кремль був проти.

З того часу Китай розвинув свою ракетну галузь до польотів у космос і виробництва стратегічних балістичних ракет з ядерними боєголовками. А Україна за цей час – при недолугому державному управлінні та за "сприяння" північно-східного сусіда – практично поховала свою ракетну галузь і похапцем відновлює її під час повномасштабної агресії.

Крім того, з українського військового корабля розпочалася і програма будівництва авіаносців Китаю. Перший китайський авіаносець "Ляонін" – це перероблений недобудований крейсер "Варяг", корпус якого був зварений на суднобудівному заводі у Миколаєві. Цікаво, що єдиний російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" теж побудували в українському Миколаєві.


Крейсер "Ляонін" / Wikipedia Commons

Тож крейсер "Варяг" у 1998 році продали за 20 мільйонів доларів покупцю з Макао, який начебто планував облаштувати на кораблі готель і туристично-розважальний центр. Але швидко судно опинилося під юрисдикцією Китаю, – і у 2012 році, після глибокої модернізації, біля берегів Піднебесної красувався перший авіаносець "Ляонін". До речі, 20 мільйонів доларів – ще непогана угода, якщо згадати ціни, за якими продавали фірмі-прокладці український Чорноморський флот, – підводні човни тоді віддавали по 6 тисяч доларів.

Є в авіаносця "Варяга" унікальна розробка інженерів з Миколаївського суднобудівного заводу – це рампа, з якої злітають літаки. Її профіль – елемент кривої, що відома серед математиків як "локон Аньєзі" або "Верзієра" – крива, що являє собою ідеальну форму хвилі й водночас є ідеальним трампліном для оптимального зльоту літака. Така рампа є у ще одного авіаносця, що створений миколаївськими корабелами, – так, російського “Адмірала Кузнєцова”. Пізніше на замовлення китайських ВМС були створені ще дві копії українського "Варяга", але вже на корабельнях у Піднебесній.

До слова, під приводом облаштування туристично-розважальних комплексів на початку 90-х Росія продала Китаю ще два авіаносці – "Київ" та "Мінськ", що символічно. Немає сумнівів, що перш ніж перетворити судна на атракціони, місцеві суднобудівники вивчили їх до останнього обводу корпуса і гвинтика. А в Україні станом на сьогодні будівництво військових кораблів – там же, де і ракетобудування. Замовили будівництво двох корветів у Туреччині:"Мазепа" і "Виговський".

У чому інтерес Китаю до України та які гарантії безпеки обіцяв Пекін

Отже, підходимо безпосередньо до китайського інтересу в Україні. Чимало про це можна дізнатися зі статті з назвою "Ініціатива "Пояс і Шлях" як основа економічної експансії Китаю" авторства пані кандидата економічних наук, доцентки кафедри міжнародних економічних відносин Львівського національного університету Лілії Українець. Насамперед впадає в очі дата – 2013 рік, саме тоді проєкт презентував Сі Цзіньпін.

В анотації до статті стверджується, що виявлено справжню мету цього надзвичайно дорогого й амбітного проєкту.

Виявлено фактичні цілі "Поясу і Шляху" з точки зору ініціаторів, а саме: розширення експорту, розширення ринків збуту продукції та послуг нової економіки; диверсифікація сухопутних шляхів експорту для Китаю та зменшення його залежності від США як найважливішого торговельного партнера; забезпечення доступу Китаю до природних ресурсів, особливо паливно-енергетичного, країн Центральної Азії та Африки; збільшення прямих закордонних інвестицій китайських компаній; вирівнювання темпів економічного розвитку регіонів країни; зменшення тиску на китайський ринок праці, що страждає від уповільнення економіки країни; формування валютної зони китайського юаня в Центральній та Південно-Східній Азії,
– уривок зі статті "Ініціатива "Пояс і Шлях" як основа економічної експансії Китаю".

Тож це проєкт транспортно-економічного сполучення Китаю із зовнішнім світом – на Захід – по землі та по морю. Створення незалежних альтернативних шляхів доставки товарів і сировини, щоб вийти з-під впливу Сполучених Штатів. І на це Китай готовий витрачати сотні мільярдів доларів.

Якщо звернути увагу на первинний план – сухопутна частина пролягала через центрально-західні регіони України. Причому через Росію було заплановане сполучення, проте ключова частина не проходила по її території. Отож Кремль, навіть за бажання, не зміг би заблокувати пересування по цьому сухопутному коридору. Ба більше, сполучення з новітнім "Шовковим шляхом" Москва мала б лише через Україну, адже у Пекіні чітко розуміють, хто сидить у Кремлі, а тому не збираються створювати важелі економічного впливу на Китай. Та все ж очевидно, що Китаю вигідний агресивний васал – Владімір Путін.


Мапа первинного плану нового "Шовкового шляху" / Wikipedia Commons

З іншого боку у Пекіні чудово усвідомлювали вплив Західного світу, зокрема Сполучених Штатів, в Україні, а також прихильність українців до західних цінностей та все більший розрив з Росією. Тому, щоб отримати гарантоване сполучення із Європою через Україну, Китаю було б вигідно, щоб Київ віддалився від Заходу. Тоді як для Путіна це могло стати додатковим мотивом прискорити отримання впливу над Україною, щоб отримати більше від, напевне, наймасштабнішого економіко-геополітичного проєкту.

У цьому контексті слушно нагадати хронологію важливих й очевидно пов'язаних подій:

  • у 2012 році Сі Цзіньпін стає на чолі Комуністичної партії Китаю;
  • восени 2013 року вперше прозвучала заява щодо створення великого економічного шляху суходолом і по морю – "Один пояс, один шлях";
  • у грудні 2013 року під час візиту Віктора Януковича до Пекіну була підписана угода про Дружбу і співробітництво між Україною та Китаєм.

Цікаво також, що якщо поглянути на договірно-правову базу взаємин між Україною та Китаєм, то можна чітко побачити, що сплеск дипломатичної активності та підписання договорів припадає на період президентства зрадника України та втікача Віктора Януковича. А після початку російської агресії – після анексії Криму та окупації частин Луганської та Донецької областей – жодної нової угоди не було.

У змісті договору між Україною і Китаєм, що був підписаний 5 грудня 2013 року, прослідковується причинно-наслідковий зв'язок, через який проявляється справжнє ставлення офіційного Пекіну до України, а також його цілі на нашій землі.

Сторони підкреслили, що тверда взаємна підтримка в питаннях національного суверенітету, єдності та територіальної цілісності є важливою частиною стратегічного партнерства між двома країнами. Обидві сторони твердо підтримують одна одну у виборі шляху розвитку відповідно до своїх національних умов, а також підтримують зусилля одна одної щодо захисту національної незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, забезпечення політичної та соціальної стабільності та розвитку національної економіки. Жодна сторона не повинна, відповідно до своїх внутрішніх законів і міжнародних договорів, стороною яких вона є, дозволяти створення на своїй території будь-якої сепаратистської, терористичної або екстремістської організації чи групи, яка підриває суверенітет, безпеку або територіальну цілісність іншої сторони, і забороняє їх діяльність,
– уривок з Договору про дружбу і співробітництво між Україною і Китаєм від 5 грудня 2013.

Це вичерпне і чітке формулювання мало б заблокувати будь-які економічні взаємини Китаю з окупованими територіями України. Зокрема, не допустити прямої торгівлі, постачання обладнання і закупівлі товарів та сировини, бо це прямий підрив українського суверенітету. Але цікаво не лише це.

"Українська сторона підтвердила тверду прихильність до політики одного Китаю, визнала, що уряд КНР є єдиним законним урядом, який представляє весь Китай, що Тайвань є невід’ємною частиною території Китаю, виступала проти будь-якої форми "незалежності Тайваню", підтримувала мирний розвиток відносин між Китаєм і мирне возз’єднання Китаю. Китай високо цінує односторонню відмову України від ядерної зброї та приєднання її до підписаного 1 липня 1968 року Договору про нерозповсюдження ядерної зброї як без'ядерної держави. Відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН 984 і заяви Уряду Китаю про гарантії безпеки Україні від 4 грудня 1994 року, Китай зобов’язується беззастережно не використовувати або не погрожувати застосуванням ядерної зброї проти України, держави, що не володіє ядерною зброєю, і надавати відповідні гарантії безпеки Україні у випадку вторгнення з використанням ядерної зброї або загрози такого вторгнення", – уривок з Договору про дружбу і співробітництво між Україною і Китаєм від 5 грудня 2013.

Інтерес викликав зміст згаданої заяви від 4 грудня 1994 року, яку Китай зробив на тлі відмови від ядерної зброї України у часи підписання Будапештського меморандуму. Виявилося, що текст знайти не так просто. Його згадують немало джерел, проте не публікується сама заява перекладена українською мовою. Знайомий політик, що глибоко обізнаний у безпековій сфері того часу, підказав, що документ має зберігатися у Міністерстві закордонних справ – я зробив запит до МЗС з проханням надати копію гарантій безпеки Україні від Китаю у відповідь на ядерне роззброєння від 1994 року. Відповіді, на жаль, немає і, схоже, не буде. Існує припущення, що український примірник може бути знищений. Сподіваюся, це не так. Однак мені вдалося знайти фотокопію китайського екземпляра, який зберігає Уряд Китайської народної республіки.

Отже, перед вами копія і машинний переклад заяви про гарантії безпеки, що надійшла у вигляді дипломатичної ноти Китаю.


Заява про надання гарантій безпеки Україні / Олекса Кібкало, 24 Канал

Натомість Китай звинуватив Сполучені Штати у невиконанні Будапештського меморандуму, натякаючи на те, що партнерам Америки годі розраховувати на надійну підтримку. У статті, що була викладена на сайті CGTN, навели факти, як США під формальним приводом уникають виконувати гарантії чи запевнення у гарантіях безпеки України. Так, ми пам'ятаємо ту ганебну поведінку у перші два тижні повномасштабної агресії. Також у статті мовиться, що американські президенти використовували Україну для своєї внутрішньої політичної боротьби. Це, до речі, призвело до публікації низки виправдувальних матеріалів у американських ЗМІ.

Наприклад, матеріал "Голосу Америки" – вкрай обурливий з українського погляду, оскільки за спробами прикритися юридичною казуїстикою підривалася сама ідея і дух домовленостей під час ядерного роззброєння України.

Китайський бізнес на окупованих територіях України

Звинувативши Штати у "зраді" України – Китай сам за одинадцять років російської агресії проти нашої країни, зокрема за понад три роки повномасштабного вторгнення, так і не засудив агресію Росії проти України. Тим самим порушив власні гарантії безпеки – навіть ті мізерні гарантії, на які може розраховувати будь-яка неядерна держава.

Натомість на четвертому році повномасштабного вторгнення в ОРДЛО і окупованому Криму все частіше чути про взаємодію Китаю з терористично-сепаратистськими угрупованнями на окупованих територіях України. Зрозуміло, що офіційні медіа або представники компаній Піднебесної відверто афішуватимуть співпрацю з гауляйтерами Москви на окупованих територіях, адже це автоматично призведе до санкцій з боку Штатів та Європи. Одначе самі ставленики Кремля періодично розповідають про активність Китаю.

Наприклад, ось повідомлення про відправку з Китаю виробничої лінії для Каранського гранітного кар'єру, який розташований у селище Мирне в Тельманівському районі окупованої Донеччини.


Китай передає на окуповані території виробничі лінії / Скриншот

Це інформація з осені 2023 року, в якій наводять деталі, що лінія китайського виробництва мала бути запущена в грудні 2023 року і що на ній перероблятимуть щебінь. Станом на зараз відомо, що український граніт з Каранського кар'єру використовують для будівництва доріг та житла на окупованих територіях. Підприємство працює у кілька змін, забезпечуючи окупантів будматеріалами для прокладання стратегічних магістралей до Маріуполя, Волновахи та Амвросіївки. З повідомлень окупаційної влади також стало відомо, що продукцію з кар'єру використовують для сухопутного коридору сполучення Росії з Кримом, а також матеріали везуть на будівництва доріг у самій Росії.

Виробничі лінії для гірничодобувних підприємств – це завжди індивідуальні замовлення, оскільки мають враховувати особливості місця розробки, особливості видобутку копалин. Це індивідуальне замовлення виконала китайська компанія, яка точно мала знати, де працює підприємство. Щобільше, інженери компанії виробника мали приїздити на місце для вивчення потреб замовника, а також проведення розрахунків конструкцій з огляду на рельєф і особливості місцевості.

Нові подробиці виклало видання "Реальна газета". В основі такої співпраці лежать зв'язки так званого "прем'єра ДНР" Євгена Солнцева та представника "Російсько-китайського Центру гуманітарного співробітництва" Чжан Цзінвея – китайського аспіранта Південного Федерального університету у Ростові-на-Дону. Вони обидва були учасниками проєктів під патронатом першого заступника голови адміністрації президента Росії Сергія Кирієнка – теперішнього кремлівського "куратора" на окупованих територіях. Солнцев є випускником "школи губернаторів" – Вищої школи державного управління Росії, якою опікується Кирієнко. А кар'єрі Чжан Цзінвея сприяла перемога в конкурсі для управлінців – "Лідери Росії", де Кирієнко очолює наглядову раду.

Саме китайський "лідер Росії" допоміг "прем'єру ДНР" налагодити контакти з китайськими підприємствами. Чжан Цзінвей родом із Шанцю, провінції Хенань, звідки й дві компанії, що постачали обладнання для Каранського кар'єру. За даними "Реальної газети", а також інформації з російських ЗМІ, спроби окупаційної влади завести на окуповані території китайський бізнес не припиняються й до сьогодні.

Які конкретно китайські компанії працюють на окупованих територіях та постачають туди свою продукцію, чому у 2023 році китайські блогери з'їздили до окупованих Донеччини й Криму і зустрічалися з місцевими гауляйтерами, та як економіка Росії та Китаю поступово зрощуються – дізнавайтесь у повній версії розслідування Олекси Кібкала на 24 Каналі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Споживання металопродукції в Україні в січні-червні зросло до 1,94 млн т
AgroNews
2025-07-15T17:13:38Z
Комуналка? ПриватБанк заплатить: українцям повертать гроші за рахунки, як отримати
Знай
2025-07-15T16:07:59Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Некоторым возместят всю сумму: ряд украинцев могут получить скидку на коммуналку
Знай
2025-07-06T18:00:59Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T15:52:02Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Дания и Швеция профинансируют американское оружие для Украины
ZN UA
2025-07-15T17:19:24Z
Чехия не будет покупать американское оружие для Украины по схеме Трампа
Европейская правда
2025-07-15T17:16:36Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Шмыгаль подал в отставку
ZN UA
2025-07-15T15:10:22Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Увидели эти пятна на кабачках — сразу действуйте. Как бороться с опасным заболеванием на грядке
Telegraf
2025-07-15T17:01:51Z
Назван алкоголь, который вызывает самое быстрое привыкание
Comments UA
2025-07-15T15:39:36Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
«Тенденции паршивые»: эксперт рассказал, где разворачивается главная битва лета
Новости Украины
2025-07-15T17:16:57Z
Юристы Stolitsa Group заявляют об информатаке: дело касается «Осокорковских лугов»
Апостроф
2025-07-15T17:15:43Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Кристина Соловий в купальнике понежилась в бассейне и засветила стройную и подтянутую фигуру
TSN
2025-07-15T15:21:45Z
Ксения Мишина призналась, как изменились ее отношения с 13-летним сыном: "Странное ощущение"
TSN
2025-07-15T15:21:25Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Уклонистам не придется платить: кого ТЦК не сможет штрафовать
Знай
2025-07-15T16:37:39Z
Ошибка турагента сорвала праздник: семья осталась без жилья в другой стране
Фокус
2025-07-15T16:07:21Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Кривом Роге школьница жестоко избила ровесницу - подружки снимали на ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-15T16:28:40Z
Украину охватила воздушная тревога: взлетел истребитель МиГ-31
TSN
2025-07-15T15:10:34Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Сезон закруток в разгаре: когда консервировать овощи, фрукты и ягоды, чтобы было вкусно и выгодно
Знай
2025-07-15T15:52:09Z
Гороскоп на 16 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-15T15:25:03Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Глаза в глаза: Усик и Дюбуа снова обменялись взглядами
Апостроф
2025-07-15T16:36:21Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T11:36:41Z
Слышал "Шахеды" по WhatsApp: Усик рассказал, что переживает его семья в Украине
Фокус
2025-07-15T11:21:53Z
Даниэль - в огне: Спарринг-партнер Усика дал прогноз на реванш с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:57:18Z
Уэмбли ждет звезд: названы приглашенные гости на бой Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:45:25Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Игры июля для подписчиков PS Plus Extra, PS Plus Deluxe и PS Plus Premium уже доступны на PS4 и PS5 — полный список от Sony
GameMag
2025-07-15T16:58:16Z
Що не можна їсти в спеку: перелік продуктів та напоїв
AgroNews
2025-07-15T16:22:01Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
100 км за 45 гривен: водителям раскрыли секрет экономии на топливе
Хвиля
2025-07-15T02:06:39Z