MY.UAНовини
"Трамп дуже розумний, у нього з Путіним різні інтереси, але одна ціль": футуролог Андрій Длігач про шанс для України і виклики після війни
"Трамп дуже розумний, у нього з Путіним різні інтереси, але одна ціль": футуролог Андрій Длігач про шанс для України і виклики після війни

"Трамп дуже розумний, у нього з Путіним різні інтереси, але одна ціль": футуролог Андрій Длігач про шанс для України і виклики після війни

"Замирення" для України є більш ризикованим сценарієм, ніж продовження бойових дій, вважає вчений

За останні три роки кількість людей, що беруть участь у військових конфліктах по всьому світу, зросла вдвічі. Людство перебуває у черговому фазовому переході, який кардинально змінить світову політику і баланс сил. Як Україна може використати цей період турбулентності у своїх інтересах і що чекає на українців після завершення війни з РФ, "Телеграф" запитував у футуролога, доктора економічних наук, засновника Advanter Group Андрія Длігача.

Дональд Трамп — руйнівник

Сьогодні людство має необмежені можливості для розвитку науки, дослідження космосу, покращення життя майже в будь-якому куточку світу. Натомість ми маємо війни в Україні і на Близькому Сході, брязкання ядерною зброєю в Північній Кореї, загострення ситуації між Китаєм і Тайванем. Що не так з цим світом і чому все це одночасно відбувається саме зараз?

– Дійсно, з 2021 року кількість людей, що беруть участь у збройних конфліктах, виросла вдвічі. Протягом останніх 10 років ми спостерігаємо від 40 до 80 країн, залучених до військових конфліктів. Річ у тім, що попереду — фазовий перехід, а зараз ми у періоді турбулентності.

Цей період передує тотальним змінам глобальної політичної та економічної системи. Два з них ми переживемо найближчим часом, третій, пов'язаний з технологічною сингулярністю, — пізніше.

Причинами сьогоднішнього фазового переходу стали цифрові технології і поява людей нового типу — периналів. Вони фактично вже живуть в цифровому світі, мислять глобально, а не локально, цінують не стільки своє громадянство, скільки статус власного профілю в Instagram чи ТікТок. І це не стосується теорії поколінь, йдеться про дуже різних людей.

Фазові переходи завжди потребують знищення старих, вже неефективних систем. Саме тому вони супроводжуються такими катастрофічними подіями, як війни, пандемії, блекаути та техногенні катастрофи. Існуюча політична система світу не відповідає викликам. Рада безпеки ООН неефективна проти вето агресора, ВООЗ неефективна проти пандемії, Паризька кліматична угода неефективна проти кліматичних змін, ФРС і центробанки нічого не можуть вдіяти із зайвою ліквідністю чи з глобальними інфляційними процесами.

Як би Світовий банк чи МВФ не намагалися приборкати економічні кризи, ми їх просто відтерміновуємо, заливаємо економіку грошима, натомість нічого не робимо з величезним глобальним боргом, появою і розвитком віртуальної економіки. Саме тому зараз все це має бути зруйновано.

До речі, Дональд Трамп — теж руйнівник. Ті, хто стоїть за ним у всьому, що стосується технологічної олігархії, руйнують глобальні та локальні американські інститути. Все це заради того, щоб встановити цифрову диктатуру або кіберократію.

Ці люди розуміють, що зараз мають шанс, зруйнувавши старі інститути, побудувати принципово інші. Вони будуть більш підконтрольними і реалізовуватимуть їхнє уявлення про майбутній гейміфікований, віртуальний світ, де переважна більшість людства буде знаходитись в стані лайтового контенту, безкоштовного споживацтва, задовольняючись безумовними базовими благами.

За їхнім задумом, лише невелика частина людства буде дійсно займатися наукою, творенням, проривами.

Це можливо?

– Абсолютно. Це ще багато років тому описували і фантасти, і футурологи. І ось зараз ми підійшли до цього моменту.

Андрій Длігач: "Існуюча політична система світу не відповідає викликам"

Як довго може тривати цей фазовий перехід?

– У 2017 році я прогнозував, що цей перехідний період буде тривати до 2025-го, але помилився. З того часу світові лідери та всесвітні організації почали всіма силами штучно відтягувати кризи, аби вони, як-то кажуть, сталися не на їхній "зміні".

Втім, цей підхід не вирішував проблеми, тому все почало валитися — і у консерваторів в Британії, і у демократів в Штатах. Врешті-решт, процес, який мав початися ще у 2020-му, починається зараз. Відповідно, закінчиться це все не раніше 2027—2028 року. Нам ще потрібно побачити, як умовного Дональда Трампа замінить умовний Джей Ді Венс, поставлений техноолігархами; як Європа або розвалиться, або на її теренах з'являться нові військові, політичні та економічні союзи, в яких Україна і Велика Британія зіграють свою роль; як Індія стане частиною Великого Західного світу, а не приєднається до хаосу.

Наразі нам не вистачає лідерства і розуміння того, що вороття чи збереження минулого вже точно не буде.

Україна показує, якими будуть війни майбутнього

У своєму підході до вирішення ситуації в Україні Дональд Трамп демонструє цинічну прагматичність. При цьому американісти кажуть, що насправді він не є ані проросійським, ані проукраїнським політиком, він переслідує, перш за все, інтереси Сполучених Штатів. Виходячи з цього, Україні потрібно підлаштуватися під ці умови та спробувати отримати максимальну користь для себе. Що може дати нам Дональд Трамп?

– Трамп переслідує інтереси Трампа. Для Трампа існує лише Трамп, його амбіції, прагнення помсти, прагнення зробити щось красиве і яскраве.

При цьому Трамп — це не тільки Трамп, а й посада президента США, на яку впливають близько десяти сил і тягнуть чинну адміністрацію в різні боки.

Так, Америка є індустріалізованою, християнською, з консервативними цінностями. На це працюють нові релігійні об'єднання і багато старих політиків консервативного духу.

Але є й інший вектор, навколо якого концентрується технологічний, сучасний бізнес. Там є Тім Кук, Цукерберг, Безос, які змушені підлаштовуватися під нові обставини, а є ті, хто формують новий світ: Пітер Тіль, Ілон Маск, Джей Ді Венс. До речі, сценарій, за яким останній може стати президентом не через чотири роки, а вже за два, є цілком реалістичним.

Чи може Україна зіграти на їх інтересах?

– Так, з кожною з цих груп, окрім найбільш консервативних, ми можемо знайти порозуміння.

Роль, яку може відіграти Україна, свого часу зіграла Польща. Орієнтуючись одночасно на Європу, Німеччину та Сполучені Штати, вона отримала понад 200 мільярдів інвестицій на початку 2000-х, розмістила американські військові бази та отримала статус фактичного союзника США.

Тим же шляхом можемо йти ми. Не Росія буде союзником Штатів в протистоянні проти Китаю. Недопущення Третьої світової війни і посилення Америки знаходиться в Україні.

Україна, як найбільш адаптивна країна, розібралася, як вести нову війну і показала, що F-16 з Abrams не вирішують нічого на полі бою. Це вже далеко не "Буря в пустелі", війна зараз ведеться в інший спосіб, і тільки в Україні ми бачимо, якою буде війна майбутнього.

Сполучені Штати Америки можуть скористатися цим більше, ніж Китай, модернізуючи власну армію завдяки українському досвіду. Це перша перевага.

Чи можемо ми дати рідкісноземельні метали? Так, але це переважно міф. Ми не маємо достатніх ні за обсягами, ні за економічною ефективністю покладів. Хоча по багатьох рідкісноземельних металах і критичних матеріалах ми маємо від 1% до 6% світових покладів, існують ще Болівія, Аргентина, Ангола, Намібія та інші країни, що мають набагато більше покладів і в які інвестувати набагато вигідніше.

Водночас Україна — це близькість до Європи, це комбінація ресурсів, це можливість створення енергетичного хабу і зони продовольчої безпеки, це ворота для індійських компаній на європейський ринок. У нас стільки переваг, що у майбутньому ми фактично можемо стати ключовою точкою економіки Євросоюзу.

У своєму прагненні зберегти економічний вплив на Європейський Союз США можуть скористатися відкритістю України.

Залучаючи американський бізнес і військово-промисловий комплекс, ми можемо стати найбільшим і найміцнішим союзником Штатів в Європі.

У Путіна і Трампа немає жодної можливості домовитись

Поки що Трамп більше зближається з Путіним. Їхні плани на спільне освоєння Арктики наштовхують на думку, що вони вирішили об'єднатися для того, щоб розділити владу над частиною земної кулі. Втім, особистості, дуже схожі між собою й однаково наділені комплексом Бога, вкрай рідко можуть злагоджено діяти довгий час. Рано чи пізно виникає якийсь конфлікт інтересів. Як на вашу думку, що саме може вбити клин між цими двома лідерами?

– Я не бачу жодної реалістичної домовленості та партнерства між ними.

Хоча я вважаю Трампа дуже розумною людиною, нестача у нього рефлексивності призводить до того, що він чомусь переконаний у своїй спроможності домовлятися з Путіним.

Трамп думає, що він керує Путіним. Путін намагається керувати Трампом. Рефлексивна гра Путіна більш високого порядку, і наразі він переграє.

Щодо спільної розробки Арктики — це просто смішно. Росія вже фактично не має перспектив на цій території. Близько 600 китайських компаній контролюватимуть північний прохід по Арктиці в Європу. Росія не має наукових технологій, вона втратила більшу частину фундаментальної, прикладної науки. Вона не може займатися імпортозаміщенням.

Канада має не менший доступ до Арктики. Чому б не розвивати стосунки з нею? Це точно не про Арктику.Гренландія — це точно не про корисні копалини.Це гра для Китаю на захоплення території.

Пекін вважає Москву васалом. Чи може це подобатись такому лідеру, як Путін? Звичайно, ні. Він не вважав рівною Меркель і не вважає Трампа. Він грає в гру домінації, але принаймні там є хоч якась стратегія, там принаймні якийсь стратегічний інтерес.

Трамп грає в переговори. Йому цікаво вигравати окремі маленькі партії, які виглядають як покерні роздачі, але фішок в нього стає все менше.

У Трампа і Путіна різні інтереси, але одна ціль: намахати один одного і бути єдиним величним лідером у світі. Я не бачу жодної можливості для них зараз домовитися.

Путін вже зараз не виконує домовленості, підставляючи Трампа і демонструючи, наскільки він слабкий. Трамп став заручником своїх обіцянок. Йому не дають швидкої перемоги. Яким би величним лідером він не був, в нього все одно є суди, Конгрес з Сенатом, у нього немає контролю навіть над Радою безпеки. Відповідно, у Трампа немає можливостей переграти в цій грі Путіна. Дуже скоро він це зрозуміє.

І тут Україна має не воювати з Трампом, а показати альтернативний шлях. Якщо Росія не може бути відірвана від Китаю, тоді внаслідок посилення України США можуть послабити Росію, послабити Китай і повернути собі глобальну домінацію.

"Made depression great again" — слоган економічної кампанії Трампа

Економічна політика Дональда Трампа, зокрема, рішення про підвищення мит для усіх торговельних партнерів, болісно б’є по економіці США. Можливо, американці готові миритися з епатажністю президента і його неоднозначними політичними зв’язками, але жертвувати своїм добробутом — ні. Як на вашу думку, чи може така економічна стратегія призвести до катастрофічних наслідків для СШАі краху Трампа як політика?

– Звичайно, для Штатів це негатив. Для Трампа також, адже його підставляють ті, хто бачить в ньому руйнівника, але будувати збираються не з ним. Їм потрібно зруйнувати ФРС, американський фондовий ринок, посіяти недовіру до долара, зруйнувати глобальні торговельні пріоритети в американській внутрішній економіці. Всього цього можна досягнути, підсилюючи кризові явища, що й зробили 95 років тому.

Можливо, "Made depression great again" — це слоган економічної кампанії Трампа.

Економіка Штатів суттєво залежить від інших країн. Імпорт з ЄС складає 600 млрд дол., з Мексики — 500, з Китаю — 400, з Канади — 400. При цьому експорт в ці країни суттєво менше — по 300 мільярдів, а в Китай взагалі 140. Це суттєва різниця.

Громадяни Канади вже проводять свою програму імпортозаміщення, відмовляючись від купівлі американських товарів. Це абсолютно інша логіка, яку дуже складно реалізувати в автократичному режимі, а у демократичному — легко.

В результаті цієї політики США втратять близько 2,5% ВВП накопиченим негативним ефектом. Вже у 2025-му році втрати в економічному зростанні будуть від 0,3% до 0,5% ВВП, або сотні мільярдів доларів.

Крім того, це розгортання інфляційних процесів, збіднення людей з низьким і навіть середнім рівнем доходу.

Зараз Трамп призначив Ілона Маска скоротити державні витрати, але вони не скоротилися ні на трильйон, ні навіть на сотні мільярдів. Натомість найбільше страждають всі ті інструменти, які формували довіру до США: долар, фондовий ринок, сталість інституцій, спроможність дотримуватись зобов’язань.

Ось і маємо: фондовий ринок в Штатах падає, а в Європі зростає. Процес деінвестування США і відмови від долара у торгівлі вже пішов. Звісно, це на користь техноолігархам, які хочуть перетягнути все у віртуальні активи, але чи на користь це громадянам США?

Не можна виключати варіант, що в ході переговорів з РФ нам запропонують умови, на які Україна об'єктивно не зможе погодитись. Судячи з риторики Дональда Трампа, за таких умов він може самоусунутися з цього процесу. Чи можемо ми розраховувати на Європу, як на сильного союзника з економічної точки зору?

– Європейський Союз вже суттєво більше допомагає Україні, ніж США, які концентрувалися на військовій допомозі. Питання у тому, чи зможе ЄС у стислі терміни збільшити витрати на озброєння і чи спроможний він побудувати власну альтернативу НАТО, залучивши до цього союзу Японію, Південну Корею, Австралію, Нову Зеландію, Велику Британію, Канаду і можливо Індію?

Якщо в ЄС дійсно буде побудована фортеця і її ядром буде українська армія, ми точно зможемо не просто протистояти Путіну, а й відвойовувати зайняті ним території. Українська армія вже технологізується швидше, ніж російська. Нам не вистачає масштабу і переходу до стратегічної оборони.

Вона потребує менше людського капіталу, дасть можливість підвищити ефективність оборонних дій, виснажити Росію. Маючи це, ми зможемо у комбінований військово-економічно-політичний спосіб звільняти окуповані території.

Економічний фактор важливий для Росії у питанні продовження війни?

– Росія виснажилась, її Фонд національного добробуту виснажений. Цього року перевищення видатків над доходами складає майже 3 трильйони. На початок року Фонд національного добробуту мав ліквідними близько 4,5 трильйона рублів.

Росія виснажується набагато швидше, ніж ми прогнозували. За нашими підрахунками, це мало відбутися в серпні-вересні цього року, але це може статися вже у червні-липні. З одного боку Путін квапиться захопити якомога більше території, розуміючи, що довго війну вести він не зможе. З іншого — шантажує Трампа, розуміючи, що йому в жодному разі не можна показувати слабкість.

Де-факто, якщо з Росії не знімати діючі та запроваджувати вторинні санкції, посилювати контроль над паралельним імпортом продукції подвійного призначення, вже до кінця цього року ми матимемо радикальну зміну економічної ситуації у РФ.

Втративши підтримку Європи і зменшивши фінансування армії, ми програємо РФ за лічені місяці

Якщо війна буде завершена завтра на тих позиціях, що ми зараз маємо, і Україна не отримає репарацій від Росії, наскільки глибока економічна яма на нас чекає?

– Я вже два роки кажу про те, що "замирення" для України є більш ризикованим сценарієм, ніж продовження бойових дій. Як би жахливо це не звучало.

Таке "завершення війни" означатиме, що ми погодились на часткове зняття санкцій з Росії, вона переозброюється і готується до наступної війни. В цей час в Україні відбуваються політичні сварки, атомізація громадянського суспільства і відтік людей у страху повторення сценарію з Мінськими домовленостями.

Нам не можна допускати проміжних сценаріїв. Ми маємо зробити все, щоб будь-яка проміжна домовленість була лише частиною великих угод. І навіть після цього ми не повинні зупинятися в технологізації армії, у донатах і у прагненні мати більшу економічну стійкість.

Щойно Трамп чи Путін переконають ЄС, що це і є мир, щойно ми відчуємо бодай тінь слабини з боку МВФ, "Великої сімки" чи Європейського Союзу в економічній допомозі, ми матимемо економічну катастрофу.

Наразі ми можемо фінансувати наші видатки лише наполовину, а скоротити фінансування армії — це означає програти за кілька місяців нового наступу Росії.

Андрій Длігач та журналістка Юлія Закірова під час інтерв'ю

У переломному для України 2014 році ви були одним з тих, хто активно розробляв і впроваджував економічні реформи. Зараз ситуація набагато складніша. Як на вашу думку, чого потребує наша економіка зараз? Яких змін?

– По-перше, відновлення справедливості. В Штатах справедливість руйнується, в Європі тримається, в Україні вона ще не сформована. Точкою справедливості мають стати українські суди та правоохоронні органи. Їхня тотальна реформа залишається пріоритетом номер один. Без системи внутрішньої довіри зась мріяти про інвесторів, сприятливий бізнес-клімат, утримання молоді і талантів в Україні.

По-друге, нам потрібні ліберальні умови, податкова і митна реформа. Слід оподатковувати активи і не оподатковувати прибуток підприємств, який реінвестуються в бізнес.

По-третє, це тотальна дерегуляція. Вона вже йде, але її потрібно довести до ладу.

Четверте — це експорт. Прямі іноземні інвестиції прийдуть, якщо будуть проєкти, орієнтовані на експорт: переробка, додана вартість, оборонпром, IT, диджиталізація, харчові продукти. Також це, звичайно, енергетичний сектор, машинобудування. Нам потрібно збільшити експорт вп'ятеро.

Також нам потрібно змінити економічне мислення. Українцям зась мріяти про пенсії та про підвищення зарплат, якщо ми самі не станемо економічно свідомими. Ми повинні зрозуміти, що нам потрібно до 75 років бути економічно активними, дбати про власне здоров'я для підвищення продуктивності нашої праці. Не держава буде збільшувати зарплату, а ми самі зароблятимемо гроші.

Тобто, на пенсію розраховувати не слід?

– Якщо ти сам собі її не сформуєш, то ні. В Європі для того, щоб одна людина отримала солідарну частину пенсії, відкладаються кошти 2,6 працюючого. В Україні на одного пенсіонера приходиться 0,9 працюючого. За 10 років співвідношення буде 0,5 працюючого на одного пенсіонера.

Держава зможе забезпечити лише мінімальну планку. Якщо ти хочеш мати можливість жити, а не виживати, залишайся активним якомога довше і створюй власний пасивний дохід.

Україна може стати фінансовим центром світу

Абсолютна більшість демографів сходяться у думці, що велика кількість біженців не повернуться в Україну після завершення війни. Ба більше, щойно відкриють кордони, частина українців виїде за кордон. Вирішувати проблему дефіциту кадрів планують в тому числі за допомогою залучення трудових мігрантів. Це мешканці бідних країн, люди зовсім з іншим менталітетом і культурою. Як це вплине на наше суспільство і чи матиме ефект для економіки?

– За чинним моделюванням, повернеться 11% працюючих українців. Я був би щасливим, якщо б повернулося 30%, реалістичний сценарій — близько 20%.

Для того, щоб збільшити ВВП вдвічі за 5 років, нам потрібно буде 4,5 млн додаткових трудових ресурсів. З урахуванням ситуації, 1,5 мільйона з них повинні скласти трудові мігранти. Відповідно, необхідно залучати по 300 тисяч іноземців на рік.

Так, це велика кількість, але це трудові мігранти, а не біженці. Це ті, хто приїздять на 3—6 місяців працювати на аграрних підприємствах, логістичних, сервісних, машинобудівних чи інших виробничих майданчиках. Вони можуть як адаптуватися до нашого суспільства, так і жити в обмеженому просторі в спеціальних містечках, які будуватимуться для трудових мігрантів тими, хто керує відповідними бізнесами.

Я хотів би нагадати, що раніше в Україні навчалися сотні тисяч іноземних студентів. Поки ми готували студентів з Індії на інженерів морського транспорту, Індія закуповувала українські турбіни для власних катерів. Де тепер навчаються індійські студенти? В Штатах. І тепер Індія закуповує General Electric. Чи виграли ми, втративши цих іноземців? Звичайно, ні.

Боятися того, що нашій національні ідентичності можуть завадити 300 тис. людей з Бангладеш, Лівану та Ефіопії — означає тотально не вірити в Україну і в українців, не бути патріотом. Ми маємо бути настільки сильними, що не боятись бути відкритими. Ми вміємо жити в умовах різних релігій, різних національностей, залишаючись з собою, з нашими цінностями та сильною національною ідентичністю. Якщо ми будуватимемо Україну з цієї позиції, тут буде фінансовий центр світу, десятки тисяч німецьких пенсіонерів залишатимуть свої пенсії в Одесі та Буковелі, а не в Греції чи в Італії.

Ми маємо скористатися цією можливістю. Хотілося б, щоб до нас приїхали працювати німці, французи, поляки, але ми розуміємо, що цього не буде. Узбеки не поїдуть, тому що темпи економічного зростання в Узбекистані швидні, ніж у нас. Тому, фактично, Центральна Азія їде в Узбекістан. Зараз наша реальність — це Бангладеш.

Сьогодні ми непривабливі навіть для українців. Український підприємець отримує у Польщі, Угорщині, Румунії чи Словаччині більше преференцій для старту бізнесу, ніж на Батьківщині. Поки ми не створимо таких умов у себе, зась думати, що українець повернеться чи що поляк захоче працювати в Україні та інвестувати в неї.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
СМИ узнали об изменениях в поставках Patriot Киеву
Корреспондент
2025-07-19T02:24:58Z
В Китае отреагировали на санкции ЕС против России
Корреспондент
2025-07-19T01:48:50Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Великобритания и ЕС снизят предельную цену на российскую нефть
Апостроф
2025-07-18T19:24:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
РФ оккупировала село на Сумщине - DeepState
Корреспондент
2025-07-19T03:00:24Z
Павлоград под массированной атакой БПЛА
Корреспондент
2025-07-19T01:09:01Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Медкабинет, еАкциз, еНотариат: в "Дії" появятся новые функции
Gazeta UA
2025-07-18T19:54:39Z
Война в Украине: военные откровенно рассказали, что происходит на Запорожском направлении
TSN
2025-07-18T19:21:46Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
В Подмосковье прогремели взрывы
Корреспондент
2025-07-18T20:51:13Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Поджог церкви на Закарпатье: подозреваемый задержан
Корреспондент
2025-07-18T23:51:42Z
Удар по Одессе: погиб человек
Корреспондент
2025-07-18T23:21:33Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Иван Ракитич занял должность технического директора Хайдука
Корреспондент
2025-07-18T21:09:14Z
На церемонии взвешивания у Дюбуа было на 8 кг больше, чем у Усика
Корреспондент
2025-07-18T20:27:19Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Украинский сумоист быстро продвигается вверх по рангам
Корреспондент
2025-07-18T20:15:04Z
22-летний вратарь клуба Бернли может вернуться в родной Ман Сити
Корреспондент
2025-07-18T19:30:31Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z