MY.UAНовини
Ультиматум Трампа: за яких умов президент США буде схиляти Україну до миру на умовах Путіна
Ультиматум Трампа: за яких умов президент США буде схиляти Україну до миру на умовах Путіна

Ультиматум Трампа: за яких умов президент США буде схиляти Україну до миру на умовах Путіна

Офіційний Київ може зіштовхнутися з ультиматумом Дональда Трампа, який буде змушуватиме Україну піти на угоду з РФ на умовах Путіна під загрозою повної зупинки усієї допомоги США, повідомляє The Telegraph. Наскільки реалістичним є цей сценарій, з’ясовував Фокус.

Констатувавши, що після нещодавнього скандалу у Білому домі, Вашингтон значно посилив тиск на Київ, видання The Telegraph, наголошує: "Путін не приховує, що хоче перетворити Україну на васала Росії, тоді як Трамп розглядає Україну в якості дочірнього підприємства, яке повністю належить США. Поки що Зеленський відмовляється віддати економічний суверенітет своєї країни в обмін на туманні обіцянки Сполучених Штатів, де явно були б раді його усуненню з займаної посади. Але допоки Зеленський знаходиться при владі у Києві, української капітуляції не буде ані перед Москвою, ані перед Вашингтоном".

Автор статті Деніел Джонсон, зазначивши, що президент Трамп вже відмовився від ролі Америки як "арсеналу демократії", резюмував: "Швидше за все, Україна невдовзі постане перед ультиматумом: або підписати мирну угоду, укладену за посередництва Трампа і продиктовану Путіним, або назавжди втратити розвідувальну і логістичну підтримку Америки".

The Telegraph: "Путін не приховує, що хоче перетворити Україну на васала Росії"
Фото: Getty Images

Припинення вогню на умовах РФ, акцентує The Telegraph, може знищити моральний дух України, а падіння Зеленського і розпад української держави стануть лише питанням часу і прелюдією до наступного етапу плану очільника Кремля щодо відродження радянської Російської імперії.

Чому ймовірна капітуляція України є катастрофою для Трампа

Зауваживши, що Трамп і його оточення досить часто не надто сприятливо ставляться до України, політолог Ігор Рейтерович у розмові з Фокусом підкреслив: "З іншого боку, не можна виключати, що дані, наведені The Telegraph є, скажімо так, несвідомою дезінформацією, покликаною підігріти градус напруги. Тому до інформації західних медіа нам слід ставитися спокійно, тим паче, що приводів для хвилювань і без того вистачає з головою. Якщо ж говорити про ймовірний ультиматум Трампа, то я вважаю такий сценарій малореалістичним. Втім, це зовсім не означає, що нам не потрібно 24/7 рухатись у напрямку покращення взаємовідносин зі США з тим, аби зафіксувати такі червоні лінії, які Трамп навіть при сильному бажанні не зможе переступити. Інакше кажучи, варто "зацементувати" таку позицію, щоб у Трампа навіть думок не виникало, що він може зателефонувати Зеленському і щось йому диктувати".

На переконання експерта, наразі Україна все ж таки має свій "твердий голос", з яким у Білому домі не можуть не рахуватися. "Трампу точно не подобається голос Києва, але саме цей голос змушує оточення президента США по-іншому і з більшою повагою дивитися на Україну. Однак головний момент для нас полягає в необхідності вибудовування такої інформаційної політики, яка б повсякчас демонструвала Трампу одну просту річ: умовна капітуляція України, за якою стоятимуть Сполучені Штати – це катастрофа для нього і Афганістан у п’ятому ступені", — підкреслює політолог.

Експерт не виключає, що у разі загострення у США суспільно-політичної обстановки через відоме тарифне рішення американського президента, Трамп може переключитися на внутрішній порядок денний, відклавши нагальність термінового вирішення питання мирного врегулювання російсько-української війни. Поряд з тим, прогнозує Ігор Рейтерович, якщо це і станеться, то не тут і зараз, а через місяці.

Чи є у Трампа вагомі важелі тиску на Зеленського

Коментуючи Фокусу інформацію про ймовірний ультиматум Трампа Україні, політолог Ігор Чаленко зауважив: "Скажу риторикою Трампа: у Сполучених Штатів у цьому питанні просто не має карт. Річ у тім, що за весь час свого перебування в Овальному кабінеті Трамп, підкреслюю, не ухвалив жодного рішення стосовно військової та фінансової підтримки України. Все те, що ми наразі отримуємо зі США — це залишки від безпосередніх рішень Байдена. Власне саме тому у Білого дому не має важелів, які дозволяли б ультимативно натиснути на Україну стосовно прийняття, м’яко кажучи, невигідних для офіційного Києва умов мирної угоди. Більше того, навіть в темі угоди про мінерали ми бачимо, що нещодавні відверті наїзди адміністрації Трампа врешті-решт призвели до коригування рамкового документу".

The Telegraph: "Зеленський відмовляється віддати економічний суверенітет своєї країни в обмін на туманні обіцянки Сполучених Штатів"
Фото: Getty Images

Американська сторона, підкреслює політолог, знає про червоні лінії офіційного Києва, які були "максимально чітко" окреслені під час зустрічі делегацій України та США у Джидді 11 березня. Від цих червоних ліній, переконаний Ігор Чаленко, Україна не відступатиме і не підписуватиме щось, що їх перекреслює під жодним тиском. Між тим, припускає політолог, Трамп зрештою може використати шантаж відносно не надання Україні оперативних розвідувальних даних оборонного характеру чи зупинити програму, пов’язану з F-16. В такому разі, констатує експерт, уся наша західно-повітряна складова може опинитися в підвішеному стані.

"Але такий крок Трампа буде повним абсурдом, адже це все рівно, що відкрити Кремль на капітолійському пагорбі. Тому, не виключено, що Сполучені Штати форсуватимуть тему президентських виборів. Але особисто я не вірю в те, що будь-який переможець цих виборів піде на підписання капітуляційної для України так званої мирної угоди, де не буде жодних гарантій безпеки для нашої держави, чітко виписаної подальшої підтримки і багатьох-багатьох інших питань. А намагання адміністрації Трампа "вибити" в України кошти за отриману раніше при Байдені допомогу не просто обнуляє позицію США, а й переводить її у вкрай негативний вимір", — зазначає експерт.

Політолог також нагадує риторику Трампа, який і під час президентської виборчої кампанії у США, і після перемоги на них неодноразово заявляв, що, мовляв, за жодних обставин не хоче повторення другого Афганістану. "У разі, якщо Трамп таки проштовхуватиме капітуляційні за суттю своєю ультиматуми для України, то наслідки Афганістану для нього видадуться "квіточками". Наслідки будуть набагато гіршими і вони серйозно вдарять по репутації Сполучених Штатів. В результаті ніхто в межах НАТО і поза ними не буде об’єктивно вважати США надійним союзником та партнером. Тобто, усе, що було раніше підписано зі США, буде ставитися під величезний-величезний сумнів. Власне тому ймовірне лобіювання Трампом стамбульських "хотєлок" Путіна у ще більш жорсткому їх викладенні стовідсотково не сприятиме утриманню ролі США в якості лідера бодай одного з полюсів світу", — підсумовує Ігор Чаленко. Загалом, політолог вважає, що сценарій з ймовірним ультиматумом Трампа Україні виглядає малоймовірним.

Тим часом Павел Коваль — глава польської Ради зі співпраці з Україною, яка консультує уряд Туска, зі шпальт Financial Times застерігає Трампа від "історичної помилки", що полягатиме у визнанні претензій Москви на окуповані українські території. Перелічивши цілу низку ризиків для США від такого рішення, аналітик висловив упевненість, що Дональд Трамп, зрештою, не дозволить Росії контролювати українську територію де-юре, а натомість визнає постійну загрозу екзистенційного характеру з боку Кремля.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:58Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:54Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:53Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:45Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:31Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:22Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:20Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:20Z
Арсанал вигризає перемогу у вовків
Football.ua
2025-12-13T22:03:16Z
Новая проблема Москвы: танкер "теневого флота" внезапно отказался от загрузки СПГ
UAToday
2025-12-15T13:09:42Z
Владельцам двухзонных счетчиков сообщили, что будет с ночным тарифом на электроэнергию с 1 января
UAToday
2025-12-14T19:09:54Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:54Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:37Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:27Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:26Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:24Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:23Z
Рождественский стол в 2025 году: за что придется заплатить 1 374 гривны
Знай
2025-12-13T20:12:21Z
Правительство Румынии пережило вотум недоверия
Европейская правда
2025-12-15T20:00:01Z
Зеленский о переговорах с США: думаю, у нас разные позиции по территориям
Европейская правда
2025-12-15T19:07:58Z
Премьер Испании преуменьшил проблемы своей партии и исключил возможность досрочных выборов
Европейская правда
2025-12-15T18:54:57Z
Новая глава британской разведки: Путин затягивает мирные переговоры по Украине
Европейская правда
2025-12-15T18:33:17Z
Премьер Эстонии: вопрос с замороженными россактивами нужно решить на этой неделе
Европейская правда
2025-12-15T18:18:38Z
Мерц: отказ использовать росактивы для Украины нанесет огромный ущерб ЕС
Европейская правда
2025-12-15T18:03:29Z
Разговор глав МИД ЕС с Уиткоффом и Кушнером был сорван из-за техпроблем
Европейская правда
2025-12-15T17:57:00Z
Зеленский о гарантиях безопасности для Украины: первые наработки выглядят неплохо
Европейская правда
2025-12-15T17:48:22Z
Беспилотники СБУ в третий раз ударили по нефтедобыче РФ на Каспии, - источники
UAToday
2025-12-15T17:27:04Z
Под Москвой слышны взрывы: россияне жалуются на атаку неизвестных дронов
UAToday
2025-12-14T20:33:12Z
В польском Жешуве в аварию попал автобус с туристами, есть пострадавшие
Европейская правда
2025-12-14T09:30:43Z
Россия под ударами дронов: в Урюпинске эвакуируют жителей из района нефтезавода – видео
Лига
2025-12-14T05:57:34Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-14T00:00:16Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:56Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:51Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:41Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:37Z
В ВМС рассказали, о последствиях атаки российского дрона на турецкий танкер
Лига
2025-12-13T21:48:04Z
Украина запустит в Германии производство ударных дронов
Европейская правда
2025-12-15T17:15:05Z
Генштаб: по состоянию на 15 декабря общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 189 470 солдат
UAToday
2025-12-15T13:09:22Z
Новая волна мобилизации в Украине: кто попадет в списки уже в январе 2026 года
UAToday
2025-12-14T19:09:41Z
Ванга и Нострадамус сделали много предсказаний на 2025 год: какие пророчества сбылись
UAToday
2025-12-14T19:09:09Z
В Польше обнаружили остатки "объекта, напоминающего дрон"
Европейская правда
2025-12-14T15:13:15Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:49Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:38Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:34Z
Военные в шоке с дронов от государства
Comments UA
2025-12-14T03:00:33Z
Вредно ли сладкое на ночь: диетологи объяснили, как сахар влияет на сон
UAToday
2025-12-15T15:03:24Z
Повышенное давление: Признаки того, что вам не хватает магния
UAToday
2025-12-15T13:09:22Z
С возрастом люди начинают просыпаться раньше: врачи рассказали, как это остановить
UAToday
2025-12-15T13:09:16Z
Как распознать отравление угарным газом и что делать дальше
UAToday
2025-12-14T19:09:14Z
Гвоздика: ее польза для вашего здоровья
UAToday
2025-12-14T19:09:12Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:57Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:53Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:37Z
От 3 до 50 тысяч: украинцам приготовили новую помощь – кто получит
Знай
2025-12-13T23:33:34Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:44Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:36Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:11Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:02Z
Кондиционер в автомобиле зимой: эксперты рассказали, почему стоит время от времени его включать, а не ждать весны
Знай
2025-12-13T17:51:00Z
Пассажиры электромобилей массово жалуются на тошноту и головокружение: в чём причина
UAToday
2025-12-13T11:03:35Z
Ключи от автомобиля в холодильнике: зачем водители так делают и какие более удобные и надежные методы
Знай
2025-12-12T17:51:10Z
Почему даже новая батарея не спасает зимой: главная причина, о которой не догадываются водители
Comments UA
2025-12-12T14:45:45Z
Чтобы лобовое стекло не треснуло на морозе: эксперт рассказал об основных правилах
Знай
2025-12-12T11:51:02Z
Гороскоп на 16 декабря 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-12-15T16:27:05Z
Ситуация на фронте на утро 15 декабря 2025 года
UAToday
2025-12-15T13:09:42Z
"Шахеды" атаковали Днепропетровскую область: раненые люди, разрушенные здания и транспорт
UAToday
2025-12-15T13:09:02Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:38Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:36Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:35Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:35Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:32Z
Россия атакует Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-12-14T00:48:22Z
Что делает украшения Roberto Coin уникальными? Секреты итальянского мастерства
MY.UA
2025-12-22T14:16:46Z
Гороскоп на понедельник 15 декабря 2025 года
UAToday
2025-12-14T19:09:31Z
Как уберечь полотенца и коврики в ванной от неприятного запаха – несколько советов
UAToday
2025-12-14T19:09:25Z
Рецепт праздничных икорных шапочек: маленькая роскошь на вашем новогоднем столе для встречи 2026
Знай
2025-12-14T03:51:24Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:59Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:57Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:48Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:36Z
Как нельзя выходить из дома 14 ноября и зачем убирать квартиру сегодня: приметы и запреты на Филимонов день
Знай
2025-12-14T02:51:27Z
Из-за жёстких лимитов в лицензированных онлайн-казино бюджет Украины может терять до 4 млрд грн в год — FAVBET
MY.UA
2025-12-17T15:46:21Z
Компания SpaceX анонсировала обновление Starlink: что изменится в характеристиках уже в 2026 году
UAToday
2025-12-15T14:00:15Z
В Турции массово появляются гигантские провалы грунта, напоминающие библейские пророчества
UAToday
2025-12-15T13:09:10Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:48Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:28Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:20Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:15Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:51:02Z
На Солнце появилось гигантское пятно, которое может привести к катастрофе на Земле
TSN
2025-12-14T02:48:52Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:50Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:45Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:34Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:27Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:19Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:17Z
Конор Макгрегор женился: церемонию провели в старейшей церкви Ватикана
Фокус
2025-12-13T15:00:05Z
Тяжелоатлет Даниил Чиняков - о трех золотых медалях чемпионата Европы, Rammstein и пельменях
Комсомольская правда
2025-12-13T12:06:43Z
Рэпер Snoop Dogg станет тренером сборной США на Олимпиаде
Фокус
2025-12-12T12:45:47Z