MY.UAНовини
Володимир Ходяк: До останнього не вірив, що це обмін
Володимир Ходяк: До останнього не вірив, що це обмін

Володимир Ходяк: До останнього не вірив, що це обмін

5 лютого 2025 року відбувся великий обмін полонених між Росією і Україною. Додому повернулися 150 українських захисників. Серед них – 53-річний помічник кулеметника, боєць 110 бригади Тероборони Володимир Ходяк. 6 вересня 2023 року він отримав важкі поранення під час бою і потрапив у полон, в якому пробув півтора року.

У неволі чоловік втратив 30 кілограмів. Називає росіян нелюдами. Каже, що в його камері вікна виходили на приміщення, де окупанти катували українців: і шокери застосовували, і «тапіком підбадьорювали», згадує Володимир (тапік – військово-польовий телефон, дроти якого людям накручували на пальці ніг, рук або геніталії). 

До повномасштабного вторгнення Володимир Ходяк працював у службі безпеки одного з підприємств у Запоріжжі, звідки сам родом. Але через війну підприємство закрилося. У мирному житті займався боксом, рукопашним боєм, панкратіоном. Каже, спортивне минуле допомогло пройти пекло і не зламатися. Нині найбільше переймається тим, як повернути до життя руку, яка не рухається. У майбутньому мріє повернутися до роботи. 

В інтерв’ю «Главкому» Володимир Ходяк розповідає про свій шлях на війні та у полоні, про методи, які росіяни застосовують до українців, та пояснює, що допомогло йому вижити в умовах, які «словами не описати».

«Не чекав, коли прийде повістка»

Володимире, два місяці минуло, як вас обміняли. Як почуваєтеся?

Трішки борюся зараз за своє здоров’я. Полон його дуже похитнув. Є рана на ногах, у полоні її не лікували зовсім. Є проблема з правою рукою, немає ніякої гарантії, що вдасться відновити її функціональність, вона не рухається. Було поранення, осколок залетів під плече, перебив кістку, нервові закінчення, сухожилля і артерію. Вихідний отвір від осколка був розміром з куряче яйце.

Лікарі кажуть, що дуже багато часу від поранення минуло, півтора року полону плюс два місяці після нього. У тому і складність, аби її відновити. Та я не втрачаю надію, до останнього боротимуся за свою руку.

Вижив після полону. Доброволець Володимир Ходяк відновлюється після російських тюрем

Хочу, аби більше спеціалістів її подивилися, обстежили. Є бажання поїхати для цього закордон. Думаю, там більше нових технологій, устаткування, ніж у нас. Хоча вважаю, що наші лікарі найсильніші у світі, до того ж так трапилося, що війна допомагає здобувати безцінний досвід. Знаєте, один з майстрів бойових мистецтв сказав: «Коли зможеш перемогти себе, тоді ти переможеш усіх». Потрібно, щоби цей девіз завжди тебе супроводжував, треба боротися за себе. 

Володимир Ходяк з дружиною
фото надане Володимиром Ходяком

Півтора року в полоні. Хто вас чекав на волі?

Моя родина. Мама чекала, теща чекала, вона мені, як друга мама. Усіх їх дуже люблю. Є жінка і дорослий син. Родина для мене – святе, кожен день (у полоні) думав про них. Думав, аби до них скоріше повернутися, бо був такий жах, який словами не описати. Не бажаю нікому це пройти.

Я родом із Запоріжжя, козацького краю. Дуже цим пишаюся, що я – козак. Трохи відійду від питання. Коли мене брали в полон, мав жетон. На ньому був напис, жетони під наше замовлення виготовляли.

Побратими з нашого взводу вирішували, який напис на жетоні зробити, як оформити. Моя ідея полягала у тому, щоби зобразити тризуб з автоматів і напис: «Дякую тобі, Боже, що я – українець». А мій командир, головний сержант на ім’я Павло запропонував змінити на: «Дякую тобі, Боже, що я не кацап». Я на це сказав Павлові, що твою думку поважаю, але краще не потрібно. Хто знає, як це в майбутньому позначиться. Тому зійшлися на варіанті, який я запропонував.

То зараз можу сказати, якби ми погодилися з написом, який Павло запропонував, мене би одразу «обнулили», ніхто би в полон не брав. Бо вони навіть той жетон з моїм варіантом напису зірвали з великою злістю. Хоча я просто не розумію, що у ньому такого поганого, адже там про те, що я пишаюся своєю країною? «Умом Россию не понять». 

Був такий жах, який словами не описати. Не бажаю нікому це пройти

Розкажіть, як почалася для вас повномасштабна війна? Той факт, що ви зі 110 бригади Тероборони, означає, що пішли добровольцем на фронт?

Так, бо я не чекав, коли прийде повістка. Як розпочалася повномасштабна фаза війни Росії проти України спочатку я був у добровольчому формуванні нашої територіальної громади, а потім зрозумів, що не потрібно лишатися в місті, треба на «нуль» рушати, аби користь принести. Довго не міг додзвонитися до 110-ї нашої місцевої бригади, але потім зміг на них вийти завдяки друзям і знайомим. До ТЦК коли пішов, вже мав відношення з бригади. Пройшов військово-лікарську комісію. Та попри проблеми зі здоров’ям, сховав (від комісії) усі свої болячки, сказав, що я повністю здоровий. З того часу і працював у 110-й бригаді. Працювали не тільки у Запорізькому регіоні, а й в Донецькій, Дніпропетровській областях. 

«З росіянами, з якими служив у СРСР, не спілкуюся» 

Узагалі, маєте військових фах?

Ні, проходив лише строкову службу за часів СРСР, був у прикордонних військах. Служив на Закавказзі, у Середній Азії, це кордон з Іраном і Афганістаном, мова про Туркменістан, Узбекистан. Була у нас десантно-штурмова мобільна маневрена група, в якій я служив.

Вочевидь, група була інтернаціональною, з військовими з усього СРСР. Яким було ставлення росіян до українців, зокрема до вас?

Дійсно, хлопці багатьох національностей були. Росіян було більшість. Якось дружньо у нас було.

Спочатку служби, з «учебки» ми стверджувалися в колективі, кожен намагався підняти свій авторитет, своє місце. Ну, як молоді люди всюди. Але не пригадую, щоби тоді були ворожнечі за національною ознакою. 

З тих часів зв’язки з кимось підтримували досі, дружили, можливо? Як ті люди сприйняли початок великої війни? Що вам казали?

Я ні з ким із них не спілкуюся. У мене з 2014 року можна сказати, що й не було уже контактів з ними. Бо вже відтоді почалися суперечки, мені почали погрожувати. Казали: «Тебе здамо Стрєлкову», «приїдемо, кокарду з твого берета зірвемо». Це прямо казали ті люди, з якими я служив. Через це я не міг отямитися, як так можна вчинити, коли тоді одне одному спини прикривали, йшли плече в плече, а тут на тобі. Це все те, що, як вони кажуть, ми – українці, їх зрадили, зрадниками є. Мовляв, до Америки повернулися передом, до них – задом. Дуже впливає пропаганда. Між нами і ними (росіянами) – велика різниця. Ми йдемо воювати за нашу Україну і сім’ї. А вони – за гроші. Щоби не було війни далі, потрібно тут і зараз не бути рабами. 

До повномасштабного вторгнення Володимир Ходяк займався спортом
фото надане Володимиром Ходяком

Де ви служили, які завдання виконували? Що найбільше запам’яталося? 

На опорних пунктах працювали, на спостережних пунктах, утримували позиції, щоби ворог не пішов далі, не протиснув нашу оборону. Були перестрілки з ворогом, ми вираховували диверсійні групи. Але небезпека була не тільки від диверсійних груп. Постійно нас артилерією засипало. Звісно, наша артилерія відповідала, але не такою великою кількістю снарядів, які ворог направляв на нас. 

Пам’ятаю бій, після якого я потрапив у полон. Дуже важким він був, години три тривав. З кулеметів, автоматів перестрілка, гранатометів. Божевільні рикошети куль від дерев, уся лісосмуга у вогні була. Тоді по нас стріляли просто з усього, що у них є. Хіба що з літака бомби не скидали. Ворог почав нас жорстко притискати, ми почали відходити з цих позицій, окупанти почали нас оточувати. Ті побратими, які були позаду нас, устигли відійти далі, не потрапити в оточення. Я фізично не міг відійти, бо мав уже поранення ноги і руки, нас уже взяли в кільце. Пригадую, як важко було собі накласти турнікет лівою рукою, дуже незручно, зубами собі допомагав затягнути його якнайміцніше. Кликав свого напарника Степана, аби він допоміг. Він не відгукувався, загинув…

Скільки людей, які були з вами, потрапили в полон?

З тих, з ким я був, двоє. Ще пізніше бачив хлопця з нашої механізованої роти у їхньому шпиталі. А так, багато загиблих було. Навіть під час відходу з позицій багато наших загинуло. Бо коли відходили, по нас з усіх боків стріляли вже, було зрозуміло, що це оточення.

Потім вже чув голоси, як підходили окупанти. Була контузія, хоча я все одно почув. В очах темніло, багато крові втратив. Вороги підійшли, побачили, що мій напарник загинув. Спитали, чи хочу я жити. Я відповів, що хотілося б. Вони взяли мене під руки, поволокли до себе. Взяли мене російські морпіхи, за формою ідентифікував.

Яким було ставлення до вас?

Ті, хто взяв мене в полон і потім до себе перетягли, запропонували води, цигарки, їжу. Але я не палю, їсти узагалі не хотів, було не до цього, бо нудило, все пливло перед очима. Зробили мені укол, аби зараження крові не було, також наклали новий турнікет. Коли мене передали далі, вище, командуванню, там мене почали штабні криси мене гамселити дуже сильно. Перш за все мені очі скетчем заклеїли, руки також. Ставили на коліно. Пам’ятаю, дерево було переді мною. Хтось розганявся, в спину чоботом з усієї сили бив, то я об дерево дуже вдарився. Були люди з Кавказу, які прикладали мені ножа до шиї, натискали, тягнули, кров ішла. Лякали тим, що вуха відріжуть, ніс зріжуть, по колу пустять. Настільки це нелюди. 

Що вони хотіли цим добитися, чим свої дії пояснювали?

Хотіли витягти якнайбільше інформації про наших військових. Хотіли психологічно зламати. Приставляли заряджений пістолет до потилиці. Казали, що даємо три секунди, аби сказав, як і хто нас сюди, на позиції, направив. Потім відводили від потилиці біля одного вуха постріл, потім біля другого. Утримували спочатку на підвалі дні три, приїжджали їхні спецслужби, й допитували, це на нашій окупованій території Донеччини. Якийсь час тримали в польовому госпіталі, де витягли осколок. До Росії потім в госпіталь на три місяці відправили гелікоптером. Після цього відправили до СІЗО. Потім етапували на Північний Урал в колонію, де я перебував до обміну. 

«До повномасштабної війни мав 85 кг, у полоні стало 55 кг»

В яких умовах вас утримували, чим годували?

Умови дуже жахливі. Можна сказати, що годували – що ні. У мене до повномасштабної війни була вага 85 кг, у полоні стало 55 кг. Але це не рекорд. Були хлопці, які й більше худнули. Самі скелети зі шкірою. Їжі давали дуже мало. Їли з алюмінієвого посуду. Давали кашу таку, як тваринам купляють на ринку, коли крупа в мішках з усім брудом. Наприклад, давали вівсянку з лушпинням у тарілці неглибокій. Десь 1 см такої каші. Заливали гарячою водою з під крану. На кухні була гаряча вода. Вона настоювалася, аби набухнути. Звісно, без спецій і солі їли. Так само чай, він хіба що колір чаю мав, зафарбована вода, також без цукру. Якщо була гречка, то зрідка, для нас було свято. В основному була пшенична, ячна каша. 

Мали якийсь доступ до інформації, знали, що відбувається назовні? 

Абсолютно не знали, що коїться, повний інформаційний вакуум. Це найбільше лякало, що з Україною, що з нашими рідними? Книжки давали читати. Але з них було багато таких, де оспівувалися революція і Ленін. Книжки давали, які Росію славлять. Змушували кожен день по вісім разів гучно співати їхній гімн з прикладеною до серця рукою. За нами спостерігали відеокамери, також у двірний отвір було видно, що відбувається в середині камери. 

Після лікування і реабілітації Володимир хоче повернутися до роботи до охоронних структур підприємств
фото надане Володимиром Ходяком

Вони нам брехали. Казали «вашого Зеленського ліквідували», Запоріжжя зайняли. Нам казали, щоби ми на їхній бік переходили, бо в іншому випадку, коли ми вийдемо з тюрми, нас буде заарештовано на їхніх нових територіях, і засуджено. Ми це пропускали повз вуха. Робили вигляд, що слухаємо. Але насправді – ні. Казали, що дадуть квартиру, перевезуть моїх рідних до мене. Не знаю, в який спосіб вони збиралися це робити. Бувало, якийсь високий за посадою «дядя» приїжджав. Відчинялася камера, нам наказували повернутися до віконця обличчям. І він теж переконував нас переходити до них. 

Книжки давали читати. Але з них було багато таких, де оспівувалися революція і Ленін

Когось з наших вони так «уламували»?

Якщо чесно говорити, дуже мало, але бували випадки, коли ув’язнені погоджувалися на такий перехід. Подальшу долю цих людей я не знаю. Думаю, нічого гарного з ними не сталося. Навіть якщо уявити, що тих, хто перейшов, дійсно відпустили з в’язниці, не розумію, як можна свою батьківщину проміняти. Коли в Україні народився, тут твої рідні…

Звісно, зламати людину могли. Ну, зламали когось, але як ти далі зможеш жити, і де гарантія, що далі тебе не чіпатимуть? Це ж все, заручник ситуації і до такої людини все одно більше не буде гарного ставлення ніде. Навіть для ворога така людина якщо раз зрадила, то і далі зраджуватиме.

Скільки людей було в камерах? 

Були різні камери. Було і по чотири людини, і по вісім, і по 12, і по 16. Був і карцер для однієї людини. Вони змінювали час від часу камери для ув’язнених. Усе було по команді. Визначали певний час, наприклад, для ранкового туалету. І все. За цей час потрібно було, аби всі встигли сходити. Але ж не всі хочуть лише по-маленькому, комусь потрібно по-великому. Ще розмовляти у камері не можна було. Ми від підйому до відбою у камері стояли. 

«Думав, що залишуся в тюрмі до кінця війни»

Як ви дізналися, що потрапили на обмін? Наскільки це буде несподівано?

Відверто кажучи, я думав, що залишуся в тюрмі до кінця війни, не очікував, що станеться обмін. Просто зайшли в камеру (конвоїри) і назвали прізвища двох. У позі ластівки нас поставили до стіни із закритими очима. З рота взяли в нас мазок для ДНК, роздягнули догола, фотографували. У нас в камері був військовий на ім’я Сергій, він колись сидів у тюрмі. Ми перешіптувалися, то він сказав, що це буде обмін. Я не повірив. Пройшов тиждень, я йому кажу, що мазок вони взяли, певно, до якоїсь своєї бази даних. Потім ще десь тиждень пройшов, відкривається камера, і мене покликали на вихід з речами. Нас двох з камери, де було 14 людей, відвели до кімнати очікування, «у стакані», як це на жаргоні тюремному звучить. З усієї колонії нас четверо було. Потім по одному почали кликати перевдягатися, знімати тюремну синтетичну робу. До останнього не вірив, що це обмін, думав, що етап, північніше ще повезуть. З мішками на голові нас привезли на аеродром. Посадили у пасажирський літак. То ми так з заплющеними очима кудись полетіли. Десь приземлилися, вийшли з літака, ще години три чекали. Потім нас посадили в інший літак, вантажний. Тоді вже з нас зняли мішки з голови і ми побачили, що в літаку вже були інші полонені. Тобто з глибинки, вочевидь, усіх звозили до цього літака. По військовій формі на людях, які були в цьому літаку ми зрозуміли, що це білоруси. Літак полетів до Білорусі. Там нас посадили в дуже гарні пасажирські автобуси і повезли до Гомеля на обмін. 

«З мішками на голові нас привезли на аеродром…»

Як ви бачите своє майбутнє, чим будете займатися після лікування і реабілітації?

Дай Боже, щоби руку повернути до життя. Я дуже любив роботу, на якій я працював до повномасштабної війни. Працював і начальником служби безпеки, і заступником начальника, і начальником охорони працював на підприємствах у Запоріжжі. Одне з підприємств, де працював, розвалилося через кляту війну. Мені моя робота подобалася. Хотілося би у цьому напрямку продовжити працювати. Час покаже. 

Західна преса перед повномасштабною попереджала, що росіяни підуть у наступ. Натомість керівництво нашої держави заперечувало, закликало не нагнітати. Ви самі кому більше довіряли, чи вірили в те, що почнеться повномасштабне вторгнення?

Ви знаєте, я не думав, що настільки велика війна почнеться. По Путіну і так було видно, що він – не людина. Але що настільки… Думав, ну, побрязкають зброєю, полякають, і на цьому все закінчиться хоча б на деякий час. Щодо того, що нам не казало керівництво нашої держави про війну, яка насувається. Ну от сказали би нам, то був би величезний хаос. Я розумію, що казати правду потрібно. Але ж. Розумієте, Захід, мабуть, нам також казав, що ви, українці, сидіть рівно, ми з ним (Путіним) домовимося. Він там трохи «покошмарить» і припинить. Але сталося все не так, як гадалося.  

Як ви бачите завершення війни, що особисто для вас буде перемогою?

Перемога – це повернути наші території. Перемога – це коли наша люба Україна житиме, і ніхто їй не буде заважати жити і розвиватися. Якби не війна, ми би хоч потроху, але йшли би вперед. У нас країна мирна, з усім світом поладнаємо.  

Михайло Глуховський, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Віцепрезидент США прибув до Риму для переговорів з Мелоні
Европейская правда
2025-04-18T10:10:29Z
Шмигаль: Україна вийшла на найшвидший темп вступу до ЄС серед усіх країн-кандидатів
УкраинФорм
2025-04-18T10:09:59Z
Шмигаль з 21 квітня відвідає Вашингтон для фіналізації угоди про корисні копалини
Факти ICTV
2025-04-18T10:09:35Z
Гетманцев пояснив, чому Верховна Рада може не затвердити угоду про корисні копалини
24tv
2025-04-18T10:09:14Z
Представники УККА зустрілося у США з духовним радником Трампа
УкраинФорм
2025-04-18T10:06:53Z
ЗМІ: США виведуть 600 військових з Сирії, залишивши менше тисячі
Европейская правда
2025-04-18T10:04:19Z
Росія атакувала українські міста в Страсну п’ятницю: реакція Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T10:01:38Z
Орбан очікує на укладання торгової угоди із США протягом шести місяців
Европейская правда
2025-04-18T10:01:12Z
Новий раунд переговорів із США щодо угоди про надра почнеться наступного тижня - Качка
УкраинФорм
2025-04-18T09:54:54Z
Зеленський долучився до акції Bring Kids Back UA
УкраинФорм
2025-04-18T10:09:55Z
Протягом пʼяти років щодня бігав 10 кілометрів: військовий "Хартії" запрошує на марафон MHP Run4Victory
Gazeta UA
2025-04-18T10:09:42Z
Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили до 6 серпня: Зеленський підписав відповідні закони
AIN
2025-04-18T10:06:21Z
Нацгвардійці відбили історичний наступ росіян на мотоциклах. Він тривав 7 годин
ZN UA
2025-04-18T10:06:21Z
В армії РФ на Херсонщині розпочався бунт: солдати відмовляються від контрактів
GlavRed
2025-04-18T10:06:07Z
Несе 200 кг вибухівки: у РФ заявили про створення БПЛА дальністю 1000 км
Фокус
2025-04-18T10:00:37Z
Жінка розлютилася на чоловіка через звуки телефону ночами, але виявилася сама винна
Фокус
2025-04-18T10:00:12Z
Бездомний виграв у лотерею 1 мільйон доларів: він розказав, що купить насамперед
Фокус
2025-04-18T10:00:10Z
У Міноборони розповіли, коли з фронту почнуть виводити військових, які воюють з 2022 року
УкраинФорм
2025-04-18T09:54:52Z
У бригаді "Азов" – новий командир, Богдан "Пугач" Грішенков
24tv
2025-04-18T10:10:00Z
Знищив понад 1500 окупантів та техніки на мільярд: як "Фенікс" став нічним жахіттям для ворога
24tv
2025-04-18T10:09:02Z
У Харкові усувають наслідки ракетного обстрілу
Мій Харків
2025-04-18T10:06:54Z
В Одесі чоловік поставив рекорд за кількістю штрафів від ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T10:03:15Z
"Бачать, кого атакують": за останній рік росіяни змінили тактику ударів по Херсону
24tv
2025-04-18T09:57:07Z
На Донеччині затримано експосадовицю суду, яка працювала на російське ГРУ
1News
2025-04-18T09:52:52Z
"У місті повно людей": в мерії повідомили, як Харків ліквідовує наслідки балістичної атаки
24tv
2025-04-18T09:51:54Z
У ДСНС Полтавщини спростували фейк про отруєння рятувальників після огляду «Шахеда»
УкраинФорм
2025-04-18T09:45:59Z
"Просто огидно": Філатов прокоментував роботу журналістів телемарафону після обстрілів Дніпра
Фокус
2025-04-18T09:42:12Z
alyona alyona відповіла, скільки коштував її костюм на Євробачення
24tv
2025-04-18T10:03:51Z
Оголосили лауреатів стипендії Президента України для молодих митців у сфері кіномистецтва
Детектор М
2025-04-18T09:57:09Z
З'явилося вже давно: що насправді означає слово "вайб"
24tv
2025-04-18T09:51:06Z
Український ПЕН приймає заявки на стипендії для письменників і журналістів
Детектор М
2025-04-18T09:37:22Z
У Чорногорії втретє відбувся фестиваль «Україніада»
УкраинФорм
2025-04-18T09:30:48Z
Стало відомо, що думає Лоліта про росіян: з'явився розгромний донос
GlavRed
2025-04-18T09:27:56Z
Що одягнути на Великдень: ідеї від Андре Тана, які сподобаються
24tv
2025-04-18T09:06:22Z
Україну накрила Біликоманія. Люди переспівують хіти артистки, яка відзначає 55-річчя
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T09:03:11Z
На каналі «Дім» відбудеться прем'єра документального фільму «Битва за світло»
Детектор М
2025-04-18T08:58:48Z
Забудете дорогу до ветклініки: 10 порід котів, які мають найміцніше здоров'я
Gazeta UA
2025-04-18T09:57:21Z
Як побороти синдром неспокійних ніг: лікар назвав дієвий лайфгак
24tv
2025-04-18T07:42:48Z
Звичка, яка допоможе вам здолати стрес за декілька хвилин
24tv
2025-04-18T07:03:23Z
Усі запитуватимуть у вас про цей секрет: що додати у паску, щоб не кришилася верхівка
24tv
2025-04-18T06:57:53Z
Як подряпина кота може спричинити сліпоту: медики пояснили як захиститись
24tv
2025-04-18T05:21:08Z
Заява-розрахунок на лікарняні: ПФУ пояснив порядок подання
Хвиля
2025-04-18T04:21:23Z
Вчені заявляють про ефективність лікування хвороби Паркінсона за допомогою iPS-клітин
УкраинФорм
2025-04-18T02:27:43Z
"Зберігайте голову": лікарка назвала найкращий спосіб швидко впоратися зі стресом
Gazeta UA
2025-04-18T02:19:19Z
«Дитяча надія» від Київстар: Центр UNBROKEN отримав медичне обладнання для дітей з опіками
TSN
2025-04-18T02:14:45Z
Юрій Макаров дав перший коментар після нападу - має "російську зачіпку"
Комсомольская правда
2025-04-18T10:10:13Z
У Нацполіції вже мають «певні напрацювання» щодо встановлення особи нападника на журналіста Макарова
УкраинФорм
2025-04-18T10:06:49Z
Повідомлено про підозру 37-річному черкасцю, який наніс тяжке тілесне ушкодження військовослужбовцю
Украина Криминальная
2025-04-18T09:51:49Z
Удар "Іскандерів" по Харкову: дружина розповіла про чоловіка, який загинув уві сні
Фокус
2025-04-18T09:51:11Z
У Кривому Розі попрощалися із 21-річним Кирилом Сизовим: він був поранений після ракетного удару
24tv
2025-04-18T09:48:19Z
У Дрогобичі внаслідок зіткнення з мікроавтобусом травмований мотоцикліст
Украина Криминальная
2025-04-18T09:39:58Z
Ракетна атака на Харків: кількість потерпілих зросла до 87, серед них є діти
Фокус
2025-04-18T09:36:25Z
У Харкові ліквідували пожежу на підприємстві, яку спричинив ракетний удар
УкраинФорм
2025-04-18T09:36:16Z
Трагедія в Італії на канатній дорозі
360ua.news
2025-04-18T09:30:38Z
Якщо хочеться чогось новенького: готуємо модну паску Крафін
24tv
2025-04-18T09:51:09Z
Сюрприз на Великдень: на туристів чекають страйки в декількох аеропортах Європи
24tv
2025-04-18T09:30:49Z
"Зелені" будуть найдорожчими. Скільки коштуватиме пофарбувати яйця без барвників до Великодня 2025
Telegraf
2025-04-18T09:27:00Z
Готелів all inclusive у Туреччині вже не буде? Що запропонують туристам натомість
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T09:06:48Z
Турист, який об'їздив цілий світ, назвав країну, у яку не варто їхати
24tv
2025-04-18T09:06:14Z
Найпростіший натуральний барвник: як пофарбувати яйця цибулевим лушпинням
24tv
2025-04-18T08:36:05Z
Швидше ростуть і дарують щедрий врожай: що садити у травні за місячним посівним календарем
Gazeta UA
2025-04-18T08:33:28Z
Китайський гороскоп на завтра 19 квітня: Собакам - конфлікти, Драконам - проблеми
GlavRed
2025-04-18T08:28:48Z
Унітаз буде сліпучо білим після одного засобу: що варто зробити
GlavRed
2025-04-18T08:28:35Z
Кукурудзу вже сіють у 13 областях України
AgroPortal
2025-04-18T10:00:44Z
OpenAI переслідував виробника Cursor перед тим, як почати переговори про покупку Windsurf за 3 мільярди доларів
InternetUA
2025-04-18T09:58:44Z
Штати оголосили про нові портові збори для пов’язаних із Китаєм суден
УкраинФорм
2025-04-18T09:57:49Z
Чи чекати на різкі стрибки на міжбанку і в обмінниках: прогноз курсу після Великодня
GlavRed
2025-04-18T09:51:54Z
Дехто з українців може втратити знижку на газ: у чому причина
24tv
2025-04-18T09:48:23Z
У портах України продовжує дорожчати пшениця
Agravery
2025-04-18T09:46:20Z
Китай збільшив імпорт особливої нафти з Росії
24tv
2025-04-18T09:42:35Z
Окрема квитанція за комуналку: хто заплатить на тисячу більше вже у травні
GlavRed
2025-04-18T09:27:56Z
Китай припинив закупку СПГ зі США: як розвивається американсько-китайська торгівельна війна
24tv
2025-04-18T09:10:08Z
Анчелотті після відходу з Реала може стати тренером зірки збірної України
24tv
2025-04-18T10:09:48Z
Реал готовий придбати Салібу з Арсеналу
360ua.news
2025-04-18T10:00:50Z
Слот – про нові контракти ван Дейка і Салаха: Це свідчить про наші дивовижні амбіції
Football.ua
2025-04-18T09:58:12Z
Відомий розклад золотої та бронзової серій баскетбольної Суперліги
УкраинФорм
2025-04-18T09:57:11Z
Феліш близький до повернення в Бенфіку
Football.ua
2025-04-18T09:52:39Z
Визначилися всі півфіналісти Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T09:42:18Z
"Зупинить з 8 по 12 раунд": ексчемпіон світу назвав переможця реваншу Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-18T09:33:36Z
Барселона відмовилась від трансферу Ніко Вільямса цього літа
Football.ua
2025-04-18T09:28:49Z
Казахстанський боксер ефектно нокаутував суперника: брутальне відео
24tv
2025-04-18T09:21:16Z
Розробниця створила нову карту для Counter-Strike 2, яку можна повністю руйнувати
24tv
2025-04-18T10:09:38Z
OpenAI запускає Flex processing для дешевших та повільніших завдань, щоб витримати конкуренцію
AIN
2025-04-18T10:06:29Z
П'ять ігор, які займають найбільше місця на вашому комп'ютері
24tv
2025-04-18T10:03:30Z
Власникам смартфонів на Android слід бути готовими до несподіваного перезавантаження їхніх девайсів
InternetUA
2025-04-18T10:01:34Z
Трейлер FBC: Firebreak — аномальні печі та новий куток Найстарішого дому в спін-оффі Control
ITC
2025-04-18T09:58:33Z
Від ШІ не сховатись: нова версія ChatGPT визначає координати локації за одним фото
ITC
2025-04-18T09:52:36Z
Забудьте про перегрів: нова технологія на кристалі охолоджує гаджети у 10 разів швидше
ITC
2025-04-18T09:52:07Z
Motorola готує сюрприз: Razr Ultra обійде Samsung за характеристиками
InternetUA
2025-04-18T09:46:21Z
Новий дрон Flying Sun світить настільки потужно, що може перетворити ніч на день
24tv
2025-04-18T09:36:46Z
Honda готує рестайлінг для моделі Fit
AutoCentre
2025-04-18T10:10:57Z
Незалежно від тарифів: Hyundai націлений на побиття рекорду продажів в США цього року
Топ Жир
2025-04-18T09:45:40Z
Ринок електромобілів в Україні: названі найбільш популярні авто з пробігом у 2025 році
AutoGeek
2025-04-18T09:45:20Z
Раритетний американський спорткар за $100 000 простояв майже 40 років надворі
Фокус
2025-04-18T09:42:00Z
Оголошено дату дебюту першого електрокара Ferrari: ціна вражає
ЗаРулем
2025-04-18T09:24:18Z
Nissan розкрив запас ходу нового Leaf
AutoCentre
2025-04-18T09:06:32Z
Suzuki створила мініатюрний гібридний кросовер із витратою 5 л на 100 км
Фокус
2025-04-18T08:57:18Z
Ford відкликає 148 тисяч авто через технічні несправності
360ua.news
2025-04-18T08:33:44Z
Компактний Suzuki Swift отримав спеціальну повнопривідну версію
AutoCentre
2025-04-18T08:10:38Z