Живопис війни й життя: що показують на виставці «Мистецтво жити»
Живопис війни й життя: що показують на виставці «Мистецтво жити»
- © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
У Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилася масштабна виставка сучасного українського мистецтва під назвою «Мистецтво жити». Проєкт організувала мистецька платформа Subjektiv Art Event, яка прагне щороку представляти публіці зріз актуального українського мистецтва. У виставковому просторі вже можна побачити твори від 43 митців з різних куточків країни, створених після початку повномасштабного вторгнення. Фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко показав фото з місця події.
Організатори ставлять перед собою амбітну мету — дослідити українське мистецтво в умовах війни, занотувати зміни в творчому підході художників і зібрати антропологічний зріз культурного життя країни. Це не просто мистецький проєкт — це спроба зафіксувати сьогоднішню Україну через художні образи, дати простір для рефлексії та емоційного контакту.
«Мистецтво — це дзеркало. Українське сучасне мистецтво відображає феномен стійкості нашого суспільства з початку повномасштабного вторгнення. Це мистецтво різноманітне, життєствердне, справжнє, як і весь український народ. Ми, Subjektiv, усвідомлюємо важливість демонстрації сучасного мистецтва та прагнемо надати можливість глядачу осягнути свій досвід останніх років, контактуючи з творами українських художників, щоб кожен із нас міг побачити себе та поміркувати над тим, що бачить», — розповідає директорка виставки Софія Захарченко.
Особливість експозиції — у різноманітті: стилі, техніки, теми. На виставці представлені роботи Євгена Покутнєва, Сергія Греха, Наталії Брінчук, Данила Шуліпи, сестер Ніколь та Мішель Фельдман, Богдана Буренка, Артура Музиченка та інших.
Subjektiv.art прагне зробити мистецтво ближчим до кожного українця, надати глядачеві можливість побачити себе у представлених образах, відчути свою присутність у теперішньому моменті й осмислити досвід останніх років. Тому проєкт не лише про художнє бачення, а й про внутрішню розмову з собою, суспільством, країною.
Задум організаторів — започаткувати щорічний Місяць ультрасучасного мистецтва в Києві, який дозволить і глядачам, і самим митцям щоразу повертатися до питань, які формують наше сьогодення.
Виставка проходить у Києві, в будівлі Національного музею Тараса Шевченка, що розташований на бульварі Тараса Шевченка, 12. Побачити експозицію можна до 27 квітня включно. Вхід за окремим квитком вартістю 200 гривень.
Наприкінці березня в Києві також відкрилася інша знакова культурна подія — святкування 105-річчя Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. До ювілею театр підготував виставку під назвою «105 років — 105 вистав». Виставка, що триватиме до 30 квітня, представляє рідкісні фотографії, театральні афіші, оригінальні ескізи костюмів та елементи декорацій, що дозволяють глядачам поринути в історію театрального мистецтва і насолодитися унікальними експонатами.