MY.UAНовини
Ми не голосували за "бусифікацію": "слуга народу" про штрафи ТЦК, скандал з Нацгвардією і заклики "поліцію на фронт"
Ми не голосували за "бусифікацію": "слуга народу" про штрафи ТЦК, скандал з Нацгвардією і заклики "поліцію на фронт"

Ми не голосували за "бусифікацію": "слуга народу" про штрафи ТЦК, скандал з Нацгвардією і заклики "поліцію на фронт"

Діяльність ТЦК вивчить парламентська слідча комісія

Днями у Верховній Раді була створена тимчасова слідча комісія з розслідування можливих порушень законодавства при обороні держави. Її головою став "слуга народу", член комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов. За словами нардепа, окрім пошуку зловживань на закупівлі дронів і будівництві фортифікацій, слідчі від парламенту серйозно займатимуться порушеннями в ТЦК та СП.

Як в Раді планують покласти край "бусифікації", що не так зі штрафами ТЦК, та чи дійсно Нацгвардії хочуть дати безмежні повноваження? Про це читайте в інтерв'ю Олександра Бакумова "Телеграфу".

"Мобілізація має відбуватися по-іншому"

‒ Пане Олександре, тимчасова слідча комісія з питань розслідування можливих порушень законодавства при обороні держави. Ви стали її головою. Поясніть чим буде займатися ця комісія і чому взагалі виникла необхідність її створення? Так багато порушень?

‒ Історія створення цієї комісії почалася з періоду, коли діяла тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради в 2024 році. Вона займалася питаннями фортифікаційних споруд, БПЛА, виділення коштів і державного замовлення. Та спеціальна комісія свою діяльність вже припинила. Ми тоді не розслідували факти, а дивилися, чи зробила держава те, що на неї було покладено. Але поруч з цим до нас надходили звернення громадських організацій, активістів щодо порушень, у тому числі, при закупівлі БПЛА, будівництві фортифікаційних споруд (закупівля лісу, матеріалів, освоєння коштів). Там де ми могли, ми реагували, однак спеціальна комісія, як парламентський орган, не володіє класичними функціями контролю. Це як тимчасовий парламентський комітет, який створений для розробки правового регулювання, внесення законопроектів тощо. І щоб дослідити питання, які становлять суспільний інтерес: будівництво фортифікацій (можливі зловживання), закупівля БПЛА, озброєння, то нам потрібно створити слідчу комісію, яка б вивчала питання щодо можливих порушень законодавства при здійсненні оборони держави. Це є в постанові, яку ухвалила Верховна Рада, коли завершила діяльність тієї комісії з питань фортифікацій та БПЛА.

Нам точно необхідно продовжувати роботу попередньої комісії, але в розрізі вже слідчої комісії щодо фортифікацій та БПЛА. До речі, там провалу немає. Щоб там не говорили… Так, є проблеми, однак держава виконала свої завдання.

Це питання і захисту військовослужбовців, їх прав, свобод та захисту їх родин. Не виплачуються допомоги (якщо ми говоримо про загиблих), не виплачуються соціальні гарантії, які передбачені. Не виплачується та заробітна плата, яка б мала бути нарахована і віддана членам родини загиблого.

Діяльність ТЦК. Дуже важливе питання, яке турбує кожного українця. Як голова комісії, я не хочу, аби була підірвана довіра до ТЦК зі сторони громадянського суспільства (хоча, повірте, там її вже майже немає). Але питання в іншій площині: певні співробітники [ТЦК] не розуміють, що вони роблять і своїми діями підривають не тільки довіру до себе, але й довіру до держави. Люди перестають довіряти публічній владі. Тому що відбувається тотальне нехтування засадничими принципами верховенства права, закону, правопорядку. Ми розуміємо, що ці речі [мобілізація] мають відбуватися по-іншому. Але точно не "бусифікація", не побиття, не застосування сили. І мені здається, що правильно було б, якби й парламент взяв тут долю своєї відповідальності. Ми можемо взяти на себе взяти функції слідства, контролю, комунікації. Казати Уряду і Генштабу: "Ні, так не можна! Приводьте до тями співробітників, інструктуйте їх, і, відповідно, виправляйте ситуацію".

‒ Стосовно системи ТЦК які будуть повноваження парламентської комісії? Покарання, чи просто збір статистичної інформації про порушення?

‒ Парламентські органи, виконуючи свою контрольну функцію, не можуть підміняти собою правоохоронні органи. Ми не можемо бути органом досудового розслідування чи судом. Слідча комісія має класичні повноваження: вивчення конкретних фактів, запрошення осіб для пояснень, призначення експертиз. І ці всі матеріали за результатами їх зібрання, можуть направлятися до органів правопорядку для прийняття рішень відповідно до їх компетенцій.

На фоні цих всіх зібраних фактів можна виходити до висновків, які голосуються спочатку в слідчій комісії, а потім у Верховній Раді у вигляді постанови. І це вже є політичний наслідок.

‒ І якими можуть бути політичні наслідки?

‒ У звіті може бути направлення матеріалів до органів правопорядку. І органи правопорядку мають вжити заходів: внести відомості до ЄРДР, почати кримінальне провадження, брати факти і свідчення, які встановлені в засіданнях слідчої комісії, долучати їх до матеріалів кримінального провадження. Кабмін може ухвалювати акти (і так реагувати), притягувати до дисциплінарної відповідальності, накладати стягнення.

Якщо ми говоримо про класичний парламентський метод, то це питання довіри до Кабміну, міністра оборони й всіх інших суб'єктів, яких призначає і звільняє Верховна Рада. Це вже політичний інструмент відповідальності за результатами парламентського контролю, в тому числі.

"Мобілізуй мене. Боїшся?"

‒ Обговорімо законопроект 12442, який встановлюєвідповідальність за протиправну мобілізацію. По-перше, навіщо він взагалі потрібен? У нас є стаття 426-1 КК "Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень", яка вже передбачає покарання до 12 років позбавлення волі. Є стаття 366 "Службове підроблення", яку можна застосовувати до лікарів ВЛК. Є ж діючі норми закону. Виконуйте. То в чому проблема?

‒ Кожна стаття кримінального кодексу є унікальна. Треба вивчати питання за яких умов дана стаття починає діяти. Тобто, об'єктивна сторона злочину. Об'єктивна сторона злочину буде сформована тільки тоді, коли ми знайдемо всі елементи злочину і вони будуть мати місце.

В тих статтях, які ви перелічили, є обов'язковим настання наслідків. Які наслідки там мають бути? Виключно матеріального характеру. Які наслідки матеріального характеру є в тому, що особа, перевищуючи свої військові повноваження, посадові обов'язки, права, порушуючи права, мобілізувала особу, яка мала право на відстрочку або ж була заброньована? Як матеріально обрахувати цей наслідок? Його немає. Якщо він навіть і є, в судовому процесі його буде дуже складно встановити.

Наслідок повинен бути тільки той, що особа, яка мала право на відстрочку, або була заброньована ‒ призвана за мобілізацією і проходить військову службу. Все! Оце буде наслідок. Якщо цей наслідок настав, то це буде склад злочину [за законопроектом]. До речі, Генштаб повністю підтримав цей законопроект.

І головне, що це визнають. Визнають, що вони мобілізують осіб, які мають право на відстрочку й (законно — Ред.) отримали цю відстрочку. У мене було питання до військового з Харкова. Я говорю: "Мобілізуй мене. Боїшся? Мобілізуй!" Мовчить. А вони ж це роблять. А в чому різниця між мною та іншими, які мають право на ту ж саму відстрочку, просто пункт інший [в законі]. Нащо вони це роблять?

Те ж саме стосується заброньованих осіб. Є погоджений наказ Мінекономіки, Міністерства оборони. Куди ви мобілізуєте? І найгірше в цьому, що особа, яка за результатами неправомірних дій військкомів, після видання наказу про мобілізацію, вже не може повернутися назад в цивільне життя. А коли в порядку адміністративного судочинства накази про мобілізацію визнаються незаконними, то це не призводить до правових наслідків, які відновлюють порушені права цієї особи. І це ж саме нещодавновстановив Верховний Суд. Ну абсурд!

А чому права не відновлюються? Логіка зрозуміла, адже після наказу про мобілізацію є ще десятки інших наказів, які вже пішли: по військовій частині, по стройовій і так далі. Змінивши один наказ, ти не можеш скасувати цілий ланцюжок рішень військового керівництва, військових частин тощо.

Я пам'ятаю, коли до парламенту приходили командири бойових військових частин. Верховна Рада тоді не хотіла посилювати мобілізацію і це було спричинено суспільними процесами й суспільним ставленням. Треба справлятися з мобілізаційними завданнями тими силами і ресурсами, які були наявні в державі на той момент. Але ж ні. Прийшли наші високоповажні військовослужбовці й вони нас переконали, що український парламент має проголосувати за посилення мобілізації. Питання було до підходів мобілізації: які методи ми застосовуємо, які засоби, кого ми мобілізуємо, в який спосіб? І ми це визначили. Але що ми маємо? Ми ж до бусів прийшли. І на нас всі дивляться. А ми за це не голосували.

‒ Але, чесно кажучи, я не побачив в цьому законопроекті боротьби з "бусифікацією". У разі прийняття законопроекту, співробітники ТЦК нестимуть відповідальність за порушення призову тих, кого і так не можна призивати (бронювання, відстрочка). А як щодо порушень в процесі мобілізації стосовно тих, кого призвати можна? Це ж саме про "бусифікацію". І в законопроекті про це нічого.

‒ Там є про це. Порушення військовою особою порядку призову, в тому числі, яким чином особа була оповіщена. А якщо вона не оповіщена, а зловлена в незаконний спосіб на вулиці, це також буде одним з елементів статті 426-2 (стаття, яку законопроект вводить в КК, — Ред.)

Давайте йти до бази. Відкриваємо статтю 17 Конституції України: "Збройні Сили України та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян". Тобто всі ці заходи, які пов'язані з правовим легальним впливом держави на громадян, що порушують закон, мають відбуватися спеціальними суб'єктами, які мають на це право. До цього створена Національна поліція, ДБР і всі інші правоохоронні органи. Але не військові формування, не Збройні сили, тому що вони створені для захисту суверенітету, незалежності, оборони держави. А не для того, щоб ми бачили у Telegram-каналах та на YouTube ці "прекрасні" відео.

‒ Відтак, чому ж поліція та ДБР не присікає це? Є ж всі важелі.

‒ От в цьому і питання. Неврегульованість питання. Ніхто не хоче на це реагувати. Тому що вони десь залежні…

‒ Як саме?

‒ Наприклад, в Харкові місяців два тому поліцейські не були заброньовані. Лише декілька людей з усього гарнізону поліції мали бронювання. Коли вони разом [з ТЦК] на блокпостах стояли і робили перевірку документів, то поліцейські не були заброньовані. Вони мали самі себе мобілізували. Розумієте? І це системно: ті не заброньовані, а ці мають оповіщати… Тобто вони один на одного не реагують. Ці не помічають тих, а ці не помічають, що ті порушують закон.

Але з цим має боротися, в тому числі, Верховна Рада. Та парламент не може з цим боротися. Він не видає для них наказів. Але якщо хоча б говорити правду про це і не боятися. Не треба підривати жодним чином процеси, які мобілізують державу, економіку і народ. Навпаки, ми повинні допомагати. І такими речами, коли ми будемо спрямовувати їхні дії, ми допоможемо і точно посилимо мобілізацію.

Поліцію на фронт

‒ Стосовно поліції. Я спілкувався з вашим колегою, нардепом Сергієм Рудиком, і він каже, що євеликий мобілізаційний потенціал саме у поліції. Наприклад, поліція охорони. Ви згодні? Чи все ж таки вже час відчепитися від поліції, і нехай вона несе свою службу.

‒ Давайте чесно, без стереотипів, що поліція "погана". Поліція виконує функції, які на неї покладені? Певно що виконує. Вони здійснюють досудове розслідування. Органи досудового розслідування: СБУ, БЕБ, ДБР, НАБУ і Нацполіція. Який відсоток кримінальних проваджень розслідує Національна поліція? 98 відсотків! Там потужне слідство. Крім того, там створені спеціальні бригади, які воюють. Багато людей відряджені для несення служби безпосередньо в зону проведення бойових дій на лінію фронту. Це тисячі осіб. На жаль, поліцейські гинуть, в тому числі, під час виконання бойових завдань. Тому я не буду перебільшувати, якщо скажу, що українська поліція бере адекватну, сильну участь в обороні держави.

Якщо ж ми говоримо про підрозділи, за допомогою яких може бути посилений цей напрямок, можливо, я буду поділяти думку Сергія Рудика. Поліція охорони – це поліція, яка здійснює охорону, в тому числі, спеціалізовану. Ми її не бачимо кожного дня на службі, на вулицях наших міст, селищ. Вони не є слідчими. Можливо, це розглянути. Зробити певну системну ревізію цих підрозділів: подивитися що там є, як вони залучені й, можливо, посилити інші підрозділи, які виконують бойові завдання. Однак, я вважаю, що питань до поліції сьогодні в цих умовах бути не може.

‒ Завершуючи блок про цей законопроект, щодо відповідальності за протиправну мобілізацію. Коли він буде прийнятий і чи з'являться там якісь принципові правки?

‒ Основа законопроекту буде з першого читання. На сьогодні подано 149 правок. Вони стосуються того, чи буде спеціально кваліфікуватись, чи будуть передбачені конкретні дії, коли працівник ТЦК наносить тілесні ушкодження. Чи буде там, в загальнокримінальній частині, нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості, важких тілесних ушкоджень.

Строки подачі правок завершені. Не хочу називати конкретні строки, але незабаром комітет свою роботу виконає: опрацює таблицю правок і надасть це Верховній Раді, щоб там визначалися.

‒ Штрафи ТЦК. Це стаття 210 КУпАП "Порушення правил військового обліку". Але в цій же статті вказано, що її положення не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, персональних даних призовника шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими реєстрами, держателями яких є державні органи. І як кажуть адвокати, в судах, через цю примітку, 90% штрафів "розсипаються". Це депутати щось недогледіли, коли вводили штрафи?

‒ Чому ж, догледіли. Я пам'ятаю це обговорення і пам'ятаю, які штрафи пропонували Міноборони і Генеральний штаб: близько 150 тисяч гривень. І на цій правці я наполягав особисто: якщо держава вже володіє певними даними, то нащо ви за ті дані, які не повідомлені військовозобов'язаним, що стоїть на обліку держави, будете застосовувати заходи адміністративного стягнення. Якщо ж немає комунікації Міноборони з іншими державними реєстрами то це питання до Міноборони, а не до громадян України, які є військовозобов'язані. Нехай Міністерство оборони підніме свою п'яту точку і піде домовлятися про порядок обміном інформації з держателями інших державних реєстрів. Вони це, до речі, роблять і доволі ефективно. А якщо десь у конкретному підрозділі ТЦК не було інформації ‒ хтось недопрацював, недоробив запит, то це тоді питання до них. Нащо ви так ставитесь до громадян? Так можна кожен день зранку до ночі штрафувати. Тому та практика, яка складається в українських судах, що 90% штрафів скасовується це питання до якості адміністративного матеріалу Але ж 10% було складено в належний спосіб.

Це як під час оформлення поліцейським адміністративного матеріалу за порушення правил дорожнього руху. Не заповнив протокол? Не так драгер розпакував? Не запропонував пройти аналіз в наркологічному центрі? Ну то немає адміністративного стягнення. Зробив це в належний спосіб? Позбавлення права керування. Це повна аналогія.

Скандал з Нацгвардією

Скандальний законопроект про посилення функцій Нацгвардії. Деякі правники кажуть, він нагадує сумнозвісні закони 16 січня. Ви згодні з такою характеристикою?

‒ Мені здається, що не може бути так, що Національна гвардія застосовує зброю, спеціальні засоби на підставі постанови Кабміну. Це неправильно. Всі силові органи мають застосовувати зброю у встановлений законодавством спосіб. Є обмеження, коли вони не можуть її застосувати, є випадки, коли можуть і конкретно перелічено рамку. Це є скрізь: Нацпол, НАБУ, ДПСУ, а у Нацгвардії немає.

В законі не написано, що "мають право застосувати [зброю] під час мітингів…" У них є чітка рамка застосування засобів і вона нормальна, адекватна. Як це комунікаційно було сприйнято в суспільстві… Тут питання. Але знову-таки, це просив хто? Командувач Національної гвардії Олександр Півненко приходив до комітету і казав: "Законодавець, підтримай нас! У мене військо велике, воно воює. У нас немає правових підстав для багатьох рішень, керуємося постановою Кабміну". І народні депутати нормально його підтримали.

Повернімось до другого читання, ще раз перепишемо, подамо правки й, можливо, це буде легше сприйматися суспільством. До речі, ми на цьому наголошували: паралельно із застосуванням зброї військовослужбовцями Нацгвардії, посилити й іншу сторону. Наприклад, ідентифікація, якісь відеозаписи, бодіками (хоча вони і так є). Тобто гарантувати невихід військовослужбовців, які залучені до правопорядку, за межі своїх повноважень. Але не можна нівелювати пропозицію про те, що порядок застосування зброї, спецзасобів, фізичної сили, має бути встановлений законом. Це моя гарантія. Зранку Кабмін вирішить встановити інші правила, і що тоді? Мені здається, це набагато більші ризики, ніж коли український парламент прийме чіткий порядок.

‒ Четвертий рік повномасштабного вторгнення, а у нас досі немає системи військової юстиції. Є законопроект про військову поліцію, але далі першого читання він не пішов. То ж скажіть, що нам заважає?

‒ Немає політичного рішення. Зі сторони Офісу генерального прокурора, міністра і Міністерства оборони, в тому числі, Офісу президента і українського парламенту.

Ми як комітет опрацювали законопроект про військову поліцію. Для чого він потрібен? Я б дуже б не хотів, щоб українське суспільство сприймало військову поліцію як орган, який направлений проти цивільного населення. Навпаки, військова поліція це та поліція, яка має юрисдикцію над військовими. Тільки над ними. Не над військовозобов'язаними, які стоять на обліку.

Величезна армія і, зрозуміло, що є випадки коли вчиняються злочини. І до цих осіб, які зі зброєю в руках, має бути інша сила, теж зі зброєю в руках, яка буде контрапелювати, мати юрисдикцію, в певних випадках переслідувати. ЗСУ за допомогою власних ресурсів, власних військовослужбовців мають самі утворити військову поліцію.

Я впевнений, що нам вкрай необхідна військова поліція. Ми велика країна з великим військом і у цього війська має бути своя військова поліція.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
ASVIO Investment Holding разрешили приобрести СК "Країна": СМИ о решении НБУ
Comments UA
2025-07-08T17:54:19Z
В Украине выросло потребление электроэнергии из-за жары – «Укрэнерго»
Апостроф
2025-07-08T17:18:52Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Компания Nemiroff, Святослав Вакарчук и проект «Птахи» поддержали медиков «Азова»
Апостроф
2025-07-08T17:00:23Z
Переохладились, понервничали не так сели: почему болит спина и когда следует бить тревогу
Знай
2025-07-08T16:51:23Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Россиянин Кияшко и горе-бизнесмен Микитась организовали схему финансирования российских наемников через украинский бюджет
Новости Украины
2025-07-08T18:00:35Z
"Подрыв государственного строя": в РФ хотят сажать за празднование Ивана Купалы
Фокус
2025-07-08T17:57:32Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Диктатор точно не остановится: раскрыт коварный план Путина в Украине на 2026 год
Comments UA
2025-07-08T05:21:54Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
График отключения света в Одесской области: кому ждать обесточивания
Политека
2025-07-08T17:31:29Z
«Каметсталь» освоїла виробництво 100 мм молольних куль найвищої твердості
AgroNews
2025-07-08T17:18:40Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Омбудсмен: Украина готовит реорганизацию образования и закрытие части школ
Корреспондент
2025-07-08T17:54:57Z
Чешский производитель оружия открыл свое представительство в Украине
Корреспондент
2025-07-08T17:42:56Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анна Кошмал ответила на слухи, что замужем за известным украинским актером
TSN
2025-07-08T16:06:04Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Летняя творожная запеканка с ягодами и сметанным облаком: сочность и нежность в каждом кусочке, рецепт
Знай
2025-07-08T17:51:35Z
У этих знаков Зодиака в июле возникнут проблемы на работе
Comments UA
2025-07-08T17:39:02Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
У родственников погибших воинов требуют деньги за оформление выплаты: подробности незаконной схемы
Comments UA
2025-07-08T17:57:05Z
Владелец разбитого в Киеве Bentley Bentayga не получит €300к компенсации. Стало известно, почему
Telegraf
2025-07-08T17:24:42Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Женщина бросалась на автобус ТЦК с мобилизованным сыном: действительно ли она умерла
TSN
2025-07-08T15:06:45Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Владельцам авто из США нужно готовить деньги: какой штраф грозит
Comments UA
2025-07-08T13:33:09Z
Самые дешевые в обслуживании авто 2025 года: как не тратить много денег на ремонт
Фокус
2025-07-08T12:51:49Z
"Это пустая трата денег, если вы не гонщик": автомеханик с 55-летним стажем указал на распространенную ошибку водителей
Gazeta UA
2025-07-08T11:57:08Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
В Египте нашли гробницу с украшенным двухметровым саркофагом
Корреспондент
2025-07-08T17:31:30Z
Вомгла отменяется: Конференция «Игровая индустрия» пройдет в Петербурге 10 июля
GameMag
2025-07-08T17:22:08Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
ПСЖ обеспечил своим фанатам бесплатную поездку на финалы КЧМ
Корреспондент
2025-07-08T17:48:40Z
Игрок обороны из Украины продолжит карьеру в экзотической лиге
Корреспондент
2025-07-08T17:12:49Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Усик рассказал, будет ли у него последний соперник в карьере в ближайшее время
Gazeta UA
2025-07-08T16:57:47Z
Желание итальянских топ-клубов заполучить форварда МЮ остается неизменным
Корреспондент
2025-07-08T16:45:06Z