MY.UAНовини
Освітня революція чи катастрофа? Що буде з українськими школами, якщо Рада ухвалить гучні законопроєкти
Освітня революція чи катастрофа? Що буде з українськими школами, якщо Рада ухвалить гучні законопроєкти

Освітня революція чи катастрофа? Що буде з українськими школами, якщо Рада ухвалить гучні законопроєкти

Нова реформа може змінити шкільну систему до невпізнання

Значні зміни в організації шкільної системи та фінансуванні, передбачені новими законодавчими ініціативами, викликали неабияке хвилювання в освітньому середовищі протягом останніх днів. Адже вже скоро старші та молодші школярі матимуть окремі освітні заклади, а деяким вчителям, можливо, доведеться змінити місце роботи.

Які переваги обіцяє нова система? Що чекає на українських школярів, учителів та батьків у майбутньому? І чи справедливі побоювання тих, хто виступає проти? Аби знайти відповіді на ці питання "Телеграф" поспілкувався з ініціатором законопроєктів та освітянами.

Що пропонують змінити?

Ще в березні на сайті Верховної Ради з'явилися два законопроєкти №13120 та №13120-1, ключовою новацією яких стало скасування звичної системи шкіл I-III ступенів. Натомість пропонується поділ освіти на три окремі ланки:

  • Початкова школа (1-4 класи)
  • Гімназії (5-9 класи)
  • Ліцеї (5-9 та 10-12 класи)

Найбільш контроверсійною частиною реформи є заборона для ліцеїв набирати учнів початкових класів. Це означає, що популярна в Україні модель "школа повного циклу", де діти можуть навчатися з першого по випускний клас, може зникнути.

Крім того, законодавці пропонували підкріпити зміни фінансовими важелями: школи, які не відповідатимуть новим вимогам, не зможуть отримувати кошти з державного бюджету. Встановлювали й нові нормативи — мінімум 24 учні в класі в ліцеях та потенційно 20 у дистанційних класах.

Батьки та вчителі б'ють на сполох

Насправді про можливість цих нововведень в освітніх колах говорили вже давно. Їх передбачає реформа Нової української школи, яка закріплена ще законом "Про освіту" 2017 року та деталізована законом "Про повну загальну середню освіту" 2020 року. Йдеться про те, аби початкова, середня та старша [профільна] школи були розділені на різні будівлі, а шкільна програма стала 12-річною.

Окремі положення вже давно тестуються в різних регіонах України. Зокрема, в деяких гімназіях навчальний рік для учнів 10-11 класів почався в нових приміщеннях ще з 2020-2021 років, а самі гімназії залишилися для учнів 1-9 класів.

Після реєстрації вищезгаданих законопроєктів дискусії попросту поновилися, оскільки реалізація реформи наблизилася. Ба більше, в українських школах відбуваються термінові збори педагогів та батьків. Деякі освітяни вважають, що чимало навчальних закладів і так ледве тримаються на плаву, тому така докорінна реформа може спричинити закриття шкіл.

Одна з проблем, на думку противників реформи, полягає в тому, що в багатьох ліцеях молодші школярі становлять більшість учнів. Отже, якщо початкові класи виводять зі складу ліцеїв, заклади втрачають свій основний контингент.

Як говорить в розмові з "Телеграфом" голова батьківського комітету одного з ліцеїв Солом'янського району Києва, до 1 вересня їхня школа має визначитись із формуванням початкових класів.

— Якщо ми зберігаємо статус ліцею, то з нашого закладу потрібно прибрати 12 класів для малюків. Куди їх перевести? А ще треба набрати 98 дітей на паралель в 11 клас — це також непроста задача, — говорить вона.

За її словами, сьогодні у 11 класах навчається небагато підлітків. Першою причиною є те, що значна кількість юнаків виїжджає за кордон після закінчення 9 класу через побоювання батьків щодо можливого зниження віку мобілізації до 18 років. Батьки намагаються вивезти своїх синів якомога раніше. Лише невелика частина учнів продовжує навчання у 10-11 класах, переважно ті, хто планує виїхати влітку перед досягненням повноліття.

Зрештою, ще торік міністр освіти і науки України Оксен Лісовий підтвердив, що багато учнів старших класів виїжджають за кордон, і особливо ця тенденція стосується хлопчиків.

— Ще одна ситуація: уявіть, у родині три дитини. Одна в старшій школі, інша в середній, третя — у молодшій. Чи має мама сидіти вдома і тільки возити дітей до різних закладів освіти? Або сподіватися на автобус? Потрібно забезпечити автобуси не лише для дітей, а й для супроводжуючих осіб та вчителів. Вони також хочуть працювати у школі, які знаходяться у рідному районі, а не їздити далеко, — вважає наша співрозмовниця.

Наразі ж українська система шкільних автобусів не розгалужена. Хоча уряд України в цьому напрямку рухається та виділяє на це значні кошти. Наприклад, у 2024 році було придбано 219 автобусів для тринадцяти областей на загальну суму 760 млн грн. У 2025 році планується придбати близько 460 автобусів за 1,6 млрд грн.

Крім того, голова батьківського комітету Солом'янського ліцею висловлює серйозне занепокоєння щодо безпеки дітей, які змушені будуть їздити в автобусах під час повітряних тривог. На її думку, вкрай нелогічним є запровадження таких змін саме зараз, та ще й з настільки стислими термінами – підготувати плани до 1 вересня. Вона сумнівається, що за такий короткий період можливо налагодити ефективну та безпечну транспортну систему для учнів.

Дехто також вважає, що вищезгадані законопроєкти можуть знищити шкільну освіту на прикордонних і прифронтових територіях, де зараз діти навчаються переважно дистанційно. Річ у тім, що законопроєкт №13120 передає право регулювання кількості учнів у дистанційних класах від закону до положень і наказів Міністерства освіти і науки. Це дозволить МОН запровадити наказ №1112, який вимагає щонайменше 20 учнів у дистанційному класі. Сьогодні цей наказ не діє, бо суперечить чинному закону, який дозволяє створювати дистанційні класи вже при наявності 5 дітей.

Педагоги рішуче виступають проти цього наказу, оскільки вже зараз надзвичайно важко зібрати достатню кількість учнів. Суворіші вимоги можуть спричинити безробіття серед педагогів. Опонентів реформи також непокоїть, що розділення шкіл розформує ефективні вчительські команди, які довгий час успішно готували випускників.

— Якщо в нашому закладі лишиться старша школа, то наші 12 вчителів мають кудись дітися. Чи візьмуть нас в інші школи? В них же є свої вчителі, — ділиться переживаннями з "Телеграфом" одна з вчительок столиці.

Крім того, на її думку, при розробці цього закону ніхто не провів належного дослідження щодо реальної потреби конкретного закладу мати статус ліцею. Не було також вивчено, чи дійсно потрібно мати три ліцеї в одному мікрорайоні, чи можливо двох було б достатньо тощо.

Профспілка працівників освіти та науки України вже навіть звернулася до профільного комітету Верховної Ради з вимогою скасувати запропоновані зміни. Вони вважають, що законопроєкт №13120 суперечить Конституції України, яка гарантує доступність та безоплатність освіти для всіх громадян.

Хай там як, та уряд, здається, готується до реформи вже давно і непохитно. Згідно з проєктами законів, до 1 вересня 2025 року місцеві громади повинні розробити та подати в Міністерство освіти і науки плани щодо створення мережі комунальних ліцеїв за новими правилами.

"Ми передусім дбаємо про потреби школярів"

Попри всю хвилю критики та занепокоєння, запропонована реформа української освіти має й чимало переваг. І, зрештою, не дарма ж уряд так серйозно налаштований на її впровадження.

Щоб краще зрозуміти ситуацію, "Телеграф" поспілкувався з ініціатором законопроєктів, народним депутатом та заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Колебошиним. За словами нардепа, він не дивується хвилі критики, адже реформи завжди є складними і не можуть бути бездоганними.

Тим більше, що це питання знаходиться на перетині інтересів освіти та громад. Ідеальний законопроєкт для освіти може бути поганим для громад, і навпаки — ідеальний для громад може не підійти для освіти.

Заступник голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин

Але депутати передусім дбали про потреби школярів. Одним із ключових аспектів реформи стане посилення профільного навчання у старшій школі. Старшокласники зможуть самі обирати спеціалізовані предмети, що покращить їхню підготовку до майбутньої професії. Завдяки цьому вони матимуть змогу детальніше вивчати галузі, які їх захоплюють, замість проходження стандартної програми, яка, як загальновідомо, не завжди збігається з їхніми інтересами.

— Логіка наших пропозицій очевидна. Ми прагнемо підвищити якість освіти. В Україні вже є академічні ліцеї, де навчаються лише учні 10-12 класів, і там рівень навчання вищий. — пояснює він. — Я розумію побоювання щодо закриття шкіл та інших навчальних закладів, але можу запевнити: цього не станеться. Жодна норма законопроєкту не порушує конституційного права на доступність освіти. Закон про освіту гарантує територіальну доступність для початкової та базової освіти, і це не зміниться.

За словами Колебошина, він готовий спростувати всі побоювання аргументовано.

— Саме щоб уникнути зайвих інсинуацій та не створювати додаткового збурення в професійних колах і громадах, ми з колегами зареєстрували альтернативний законопроєкт №13120-1, де ця норма була прибрана. Тобто він дозволяє початкову школу у складі ліцеїв. Також ми прибрали іншу норму, яка викликала багато критики — про неможливість фінансування закладів, які не відповідають вимогам законодавства. Хоча насправді дивно, як можна фінансувати заклад, який не відповідає нормам чинного законодавства, — вважає політик.

Один з кроків інтеграції до ЄС?

Нардеп також зауважив, що закони не створюються просто з бажання щось змінити — вони мають чітко визначену стратегічну мету. Трансформація освітньої системи не лише відповідає сучасним вимогам, але й наближає Україну до європейських стандартів. Мова про розподілення навчання на три основні етапи: початкова школа, гімназія та ліцей.

— Цей законопроєкт розроблений для того, щоб старша школа нарешті працювала ефективно. На сьогодні вона тільки декларативно є профільною, адже реально лише 80% учнів обирають один із трьох гуманітарних профілів — українську філологію, іноземну філологію чи історію. Є також дуже дивна конструкція "універсального профілю", що насправді не є профілем, адже "універсальний" — це про все, а профіль — це конкретний напрямок. Що таке універсальний профіль, ніхто точно не може пояснити, — говорить він.

На його думку, це просто своєрідна угода з совістю, коли школа не може забезпечити якісну профільність, і тому ми називаємо це універсальним профілем. Проте 10% учнів обирають математичні та природничі напрямки, і в деяких сільських районах немає класів з профілем природничих наук. Це питання майбутньої економіки та траєкторій дітей, які в сільській місцевості навіть не мають можливості вибрати напрямок, наприклад, у сфері інженерії чи ІТ. Можливо вони й не знають, що такі профілі у школах існують.

— Ми хочемо створити академічні ліцеї, які працюватимуть нормально, з достатньою кількістю викладачів і учнів, і де буде внутрішня потужність для забезпечення якості навчання, — говорить Колебошин.

Нардеп визнає, що усвідомлює тривоги, які виникли в сільській місцевості стосовно нестачі учнів для створення подібних ліцеїв.

— Саме тому деякі громади хочуть зберегти маленькі школи, де зараз 35% вчителів викладають не за спеціальністю, просто через їх відсутність. Багато громад це влаштовує, аби тільки зберегти старшу школу. На мій погляд, це недалекоглядно, навіть не з освітянського, а з погляду майбутнього громади, — зазначає він.

У законопроєктах дійсно передбачено вимогу, що для функціонування академічного ліцею необхідно щонайменше 12 груп за трьома профілями. Зрозуміло, що в деяких громадах може не вистачити дітей для відкриття таких закладів, але це питання компромісу, говорить нардеп.

"Для певних шкіл зроблять винятки"

Як говорить в розмові з "Телеграфом" ініціатор законопроєктів, безумовно, будуть ситуації, які неминуче потребуватимуть винятків.

— Певні винятки будуть для гірських територій та прифронтових областей. Також особливі умови будуть для ліцеїв з поглибленим вивченням мов, де важливо мати початкову школу тощо. Потрібно лише трохи зачекати, поки законопроєкт просуватиметься, адже зараз ми на етапі збору відгуків і проведення складних дискусій. Інколи критика висловлюється не надто коректними способами, але це вже на совісті тих, хто вдається до таких методів, — повідомляє він.

За словами Колебошина, для нього було дивно почути основну критику від великих громад. Оскільки для таких міст як-от Київ максимально просто було б створити чудову мережу академічних ліцеїв. Бо в них достатньо контингенту і вчителів. Крім того перетворення комунальної школи на ліцей буде просто зміною вивіски, вважає нардеп.

— Я знову повторюся, що коли я починав працювати над законопроєктом, я був абсолютно свідомий того, що буде велика доза критики. Але не робити це? В такому разі, я не знаю навіщо нам наша професійна совість, якщо ми не хочемо змінювати систему, — говорить Сергій Колебошин.

Чи втратять вчителі роботу?

Ще у липні 2024 року, коли Міністерство освіти і науки запустило масштабну ініціативу "Школа офлайн", спрямовану на повернення учнів у класи, було заявлено про створення резерву для вчителів, якщо ті через зміни втратять роботу.

Як зазначає в розмові з "Телеграфом" заступник голови Комітету ВР з питань освіти і науки, йому складно коментувати це питання, оскільки це пропозиція МОН, і він не може точно сказати, як вони це бачать. Однак йому здається, що це більше стосується тих вчителів, які можуть постраждати через відтік дітей — внутрішню міграцію або виїзд за кордон.

— Школи дійсно можуть залишатися напівпорожніми, особливо в прифронтових областях, і в такому випадку МОН шукатиме рішення, якщо кількість учнів буде недостатня для забезпечення повного навантаження вчителів. З моєї думки, скорочень не буде, адже, як я говорив, в сільській місцевості близько 35% вчителів викладають одразу три предмети. Це нерівномірне розподілення, — ділиться думкою Колебошин.

За його словами, філологів зазвичай вистачає, а ось природничників, інформатиків та викладачів іноземних мов не вистачає. У початковій школі ж нічого не зміниться, незалежно від того, який закон приймуть парламентарів.

"Тут не про економію"

Як ділиться з "Телеграфом" Сергій Колебошин, реалізація законопроєкту потребуватиме значних інвестицій. До прикладу, якщо буде відбуватися перерозподіл вчителів — вони будуть працювати в інших закладах.

— Законопроєкт спрямований не на економію, а на збільшення витрат і інвестицій. Якщо законопроєкт стане законом, то це вимагатиме більше коштів, оскільки розподіл учнів на профільні групи збільшить фінансування, зокрема на освітню субвенцію. Ми будемо пропонувати це до проєкту бюджету на 2026-2027 роки. Я знаю, що й Кабмін усвідомлює це, — говорить він.

Крім того, держава має в рази збільшити кількість шкільних автобусів, адже без цього реформа не матиме сенсу. Дітям з сільських районів треба буде забезпечити зручний підвіз, а не змушувати їх жити в інтернатах чи долати великі відстані. Без серйозних інвестицій в транспорт це просто не спрацює, і реформа не буде сприйнята ні батьками, ні громадами, підсумовує нардеп.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Льготы для пенсионеров: ПФУ разъяснил, кому положена стопроцентная скидка на коммуналку
Хвиля
2025-07-14T18:30:33Z
Списание долгов за коммуналку: когда это возможно, какие документы нужны и куда обращаться
Знай
2025-07-14T18:06:28Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Названа привычка, которая не менее вредна для сердца, чем курение
Comments UA
2025-07-14T18:18:16Z
The Rasmus выступит на Atlas Festival и станет послом детского благотворительного фонда
Telegraf
2025-07-14T17:57:53Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Портников: Украине, возможно, предстоит выбирать между суверенитетом и территориями
Новости Украины
2025-07-14T18:33:17Z
Меньше бюрократии, больше дронов: Зеленский назвал новые задачи правительства
Gazeta UA
2025-07-14T18:30:08Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
В Николаеве закроют детские сады из-за перебоев с водой
Корреспондент
2025-07-14T18:04:21Z
Гороскоп на 15 июля для всех знаков Зодиака: кому повезет в этот день
Comments UA
2025-07-14T17:27:22Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Евгения Эмеральд после скандального развода примирилась с бывшим мужем-объюзером
Gazeta UA
2025-07-14T17:45:45Z
Австрия выбирает город для проведения Евровидения-2026
Апостроф
2025-07-14T17:21:17Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
В Литве стартует кампания по сбору средств на дроны для Украины
Европейская правда
2025-07-14T18:09:30Z
США выделят $10 млрд в первой волне вооружения Украины - СМИ
Корреспондент
2025-07-14T18:06:47Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Райское наслаждение: этот кокосовый десерт вы будете готовить снова и снова
Знай
2025-07-14T17:51:21Z
Гороскоп на 15 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-14T15:30:11Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Мошенничество в сфере финуслуг: в Украине заблокировали работу сети колл-центров
Апостроф
2025-07-14T18:03:37Z
«Запоріжкокс» завершив капітальний ремонт коксової батареї №2
AgroNews
2025-07-14T17:15:16Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Кроуфорд поддержал Пакьяо перед его предстоящим сражением
Корреспондент
2025-07-14T17:36:30Z
Объявлен состав символической сборной КЧМ-2025
Корреспондент
2025-07-14T17:09:03Z
Такого еще не было: какой гонорар получит Усик за бой с Дюбуа
Comments UA
2025-07-14T15:51:43Z
УЕФА объявил судейскую бригаду на ответный матч Шахтера и Ильвеса
Корреспондент
2025-07-14T15:12:14Z
Тренер Дюбуа озвучил, при каком условии возможна трилогия Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-07-14T14:39:16Z
Английский клуб выдвинул предложение в 70 миллионов евро по Забарному
Корреспондент
2025-07-14T14:15:11Z
На фронте погиб Юрий Бредак – титулованный украинский гребец
Комсомольская правда
2025-07-14T13:18:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Google объединит Chrome OS и Android в одну операционную систему
Корреспондент
2025-07-14T18:21:25Z
США залишаються головним ринком експорту для українського чавуну
AgroNews
2025-07-14T18:13:25Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Представлены Audi Q6 и SQ6 Sportback e-tron
Корреспондент
2025-07-14T17:21:25Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z