MY.UAНовини
Освітня революція чи катастрофа? Що буде з українськими школами, якщо Рада ухвалить гучні законопроєкти
Освітня революція чи катастрофа? Що буде з українськими школами, якщо Рада ухвалить гучні законопроєкти

Освітня революція чи катастрофа? Що буде з українськими школами, якщо Рада ухвалить гучні законопроєкти

Нова реформа може змінити шкільну систему до невпізнання

Значні зміни в організації шкільної системи та фінансуванні, передбачені новими законодавчими ініціативами, викликали неабияке хвилювання в освітньому середовищі протягом останніх днів. Адже вже скоро старші та молодші школярі матимуть окремі освітні заклади, а деяким вчителям, можливо, доведеться змінити місце роботи.

Які переваги обіцяє нова система? Що чекає на українських школярів, учителів та батьків у майбутньому? І чи справедливі побоювання тих, хто виступає проти? Аби знайти відповіді на ці питання "Телеграф" поспілкувався з ініціатором законопроєктів та освітянами.

Що пропонують змінити?

Ще в березні на сайті Верховної Ради з'явилися два законопроєкти №13120 та №13120-1, ключовою новацією яких стало скасування звичної системи шкіл I-III ступенів. Натомість пропонується поділ освіти на три окремі ланки:

  • Початкова школа (1-4 класи)
  • Гімназії (5-9 класи)
  • Ліцеї (5-9 та 10-12 класи)

Найбільш контроверсійною частиною реформи є заборона для ліцеїв набирати учнів початкових класів. Це означає, що популярна в Україні модель "школа повного циклу", де діти можуть навчатися з першого по випускний клас, може зникнути.

Крім того, законодавці пропонували підкріпити зміни фінансовими важелями: школи, які не відповідатимуть новим вимогам, не зможуть отримувати кошти з державного бюджету. Встановлювали й нові нормативи — мінімум 24 учні в класі в ліцеях та потенційно 20 у дистанційних класах.

Батьки та вчителі б'ють на сполох

Насправді про можливість цих нововведень в освітніх колах говорили вже давно. Їх передбачає реформа Нової української школи, яка закріплена ще законом "Про освіту" 2017 року та деталізована законом "Про повну загальну середню освіту" 2020 року. Йдеться про те, аби початкова, середня та старша [профільна] школи були розділені на різні будівлі, а шкільна програма стала 12-річною.

Окремі положення вже давно тестуються в різних регіонах України. Зокрема, в деяких гімназіях навчальний рік для учнів 10-11 класів почався в нових приміщеннях ще з 2020-2021 років, а самі гімназії залишилися для учнів 1-9 класів.

Після реєстрації вищезгаданих законопроєктів дискусії попросту поновилися, оскільки реалізація реформи наблизилася. Ба більше, в українських школах відбуваються термінові збори педагогів та батьків. Деякі освітяни вважають, що чимало навчальних закладів і так ледве тримаються на плаву, тому така докорінна реформа може спричинити закриття шкіл.

Одна з проблем, на думку противників реформи, полягає в тому, що в багатьох ліцеях молодші школярі становлять більшість учнів. Отже, якщо початкові класи виводять зі складу ліцеїв, заклади втрачають свій основний контингент.

Як говорить в розмові з "Телеграфом" голова батьківського комітету одного з ліцеїв Солом'янського району Києва, до 1 вересня їхня школа має визначитись із формуванням початкових класів.

— Якщо ми зберігаємо статус ліцею, то з нашого закладу потрібно прибрати 12 класів для малюків. Куди їх перевести? А ще треба набрати 98 дітей на паралель в 11 клас — це також непроста задача, — говорить вона.

За її словами, сьогодні у 11 класах навчається небагато підлітків. Першою причиною є те, що значна кількість юнаків виїжджає за кордон після закінчення 9 класу через побоювання батьків щодо можливого зниження віку мобілізації до 18 років. Батьки намагаються вивезти своїх синів якомога раніше. Лише невелика частина учнів продовжує навчання у 10-11 класах, переважно ті, хто планує виїхати влітку перед досягненням повноліття.

Зрештою, ще торік міністр освіти і науки України Оксен Лісовий підтвердив, що багато учнів старших класів виїжджають за кордон, і особливо ця тенденція стосується хлопчиків.

— Ще одна ситуація: уявіть, у родині три дитини. Одна в старшій школі, інша в середній, третя — у молодшій. Чи має мама сидіти вдома і тільки возити дітей до різних закладів освіти? Або сподіватися на автобус? Потрібно забезпечити автобуси не лише для дітей, а й для супроводжуючих осіб та вчителів. Вони також хочуть працювати у школі, які знаходяться у рідному районі, а не їздити далеко, — вважає наша співрозмовниця.

Наразі ж українська система шкільних автобусів не розгалужена. Хоча уряд України в цьому напрямку рухається та виділяє на це значні кошти. Наприклад, у 2024 році було придбано 219 автобусів для тринадцяти областей на загальну суму 760 млн грн. У 2025 році планується придбати близько 460 автобусів за 1,6 млрд грн.

Крім того, голова батьківського комітету Солом'янського ліцею висловлює серйозне занепокоєння щодо безпеки дітей, які змушені будуть їздити в автобусах під час повітряних тривог. На її думку, вкрай нелогічним є запровадження таких змін саме зараз, та ще й з настільки стислими термінами – підготувати плани до 1 вересня. Вона сумнівається, що за такий короткий період можливо налагодити ефективну та безпечну транспортну систему для учнів.

Дехто також вважає, що вищезгадані законопроєкти можуть знищити шкільну освіту на прикордонних і прифронтових територіях, де зараз діти навчаються переважно дистанційно. Річ у тім, що законопроєкт №13120 передає право регулювання кількості учнів у дистанційних класах від закону до положень і наказів Міністерства освіти і науки. Це дозволить МОН запровадити наказ №1112, який вимагає щонайменше 20 учнів у дистанційному класі. Сьогодні цей наказ не діє, бо суперечить чинному закону, який дозволяє створювати дистанційні класи вже при наявності 5 дітей.

Педагоги рішуче виступають проти цього наказу, оскільки вже зараз надзвичайно важко зібрати достатню кількість учнів. Суворіші вимоги можуть спричинити безробіття серед педагогів. Опонентів реформи також непокоїть, що розділення шкіл розформує ефективні вчительські команди, які довгий час успішно готували випускників.

— Якщо в нашому закладі лишиться старша школа, то наші 12 вчителів мають кудись дітися. Чи візьмуть нас в інші школи? В них же є свої вчителі, — ділиться переживаннями з "Телеграфом" одна з вчительок столиці.

Крім того, на її думку, при розробці цього закону ніхто не провів належного дослідження щодо реальної потреби конкретного закладу мати статус ліцею. Не було також вивчено, чи дійсно потрібно мати три ліцеї в одному мікрорайоні, чи можливо двох було б достатньо тощо.

Профспілка працівників освіти та науки України вже навіть звернулася до профільного комітету Верховної Ради з вимогою скасувати запропоновані зміни. Вони вважають, що законопроєкт №13120 суперечить Конституції України, яка гарантує доступність та безоплатність освіти для всіх громадян.

Хай там як, та уряд, здається, готується до реформи вже давно і непохитно. Згідно з проєктами законів, до 1 вересня 2025 року місцеві громади повинні розробити та подати в Міністерство освіти і науки плани щодо створення мережі комунальних ліцеїв за новими правилами.

"Ми передусім дбаємо про потреби школярів"

Попри всю хвилю критики та занепокоєння, запропонована реформа української освіти має й чимало переваг. І, зрештою, не дарма ж уряд так серйозно налаштований на її впровадження.

Щоб краще зрозуміти ситуацію, "Телеграф" поспілкувався з ініціатором законопроєктів, народним депутатом та заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Колебошиним. За словами нардепа, він не дивується хвилі критики, адже реформи завжди є складними і не можуть бути бездоганними.

Тим більше, що це питання знаходиться на перетині інтересів освіти та громад. Ідеальний законопроєкт для освіти може бути поганим для громад, і навпаки — ідеальний для громад може не підійти для освіти.

Заступник голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин

Але депутати передусім дбали про потреби школярів. Одним із ключових аспектів реформи стане посилення профільного навчання у старшій школі. Старшокласники зможуть самі обирати спеціалізовані предмети, що покращить їхню підготовку до майбутньої професії. Завдяки цьому вони матимуть змогу детальніше вивчати галузі, які їх захоплюють, замість проходження стандартної програми, яка, як загальновідомо, не завжди збігається з їхніми інтересами.

— Логіка наших пропозицій очевидна. Ми прагнемо підвищити якість освіти. В Україні вже є академічні ліцеї, де навчаються лише учні 10-12 класів, і там рівень навчання вищий. — пояснює він. — Я розумію побоювання щодо закриття шкіл та інших навчальних закладів, але можу запевнити: цього не станеться. Жодна норма законопроєкту не порушує конституційного права на доступність освіти. Закон про освіту гарантує територіальну доступність для початкової та базової освіти, і це не зміниться.

За словами Колебошина, він готовий спростувати всі побоювання аргументовано.

— Саме щоб уникнути зайвих інсинуацій та не створювати додаткового збурення в професійних колах і громадах, ми з колегами зареєстрували альтернативний законопроєкт №13120-1, де ця норма була прибрана. Тобто він дозволяє початкову школу у складі ліцеїв. Також ми прибрали іншу норму, яка викликала багато критики — про неможливість фінансування закладів, які не відповідають вимогам законодавства. Хоча насправді дивно, як можна фінансувати заклад, який не відповідає нормам чинного законодавства, — вважає політик.

Один з кроків інтеграції до ЄС?

Нардеп також зауважив, що закони не створюються просто з бажання щось змінити — вони мають чітко визначену стратегічну мету. Трансформація освітньої системи не лише відповідає сучасним вимогам, але й наближає Україну до європейських стандартів. Мова про розподілення навчання на три основні етапи: початкова школа, гімназія та ліцей.

— Цей законопроєкт розроблений для того, щоб старша школа нарешті працювала ефективно. На сьогодні вона тільки декларативно є профільною, адже реально лише 80% учнів обирають один із трьох гуманітарних профілів — українську філологію, іноземну філологію чи історію. Є також дуже дивна конструкція "універсального профілю", що насправді не є профілем, адже "універсальний" — це про все, а профіль — це конкретний напрямок. Що таке універсальний профіль, ніхто точно не може пояснити, — говорить він.

На його думку, це просто своєрідна угода з совістю, коли школа не може забезпечити якісну профільність, і тому ми називаємо це універсальним профілем. Проте 10% учнів обирають математичні та природничі напрямки, і в деяких сільських районах немає класів з профілем природничих наук. Це питання майбутньої економіки та траєкторій дітей, які в сільській місцевості навіть не мають можливості вибрати напрямок, наприклад, у сфері інженерії чи ІТ. Можливо вони й не знають, що такі профілі у школах існують.

— Ми хочемо створити академічні ліцеї, які працюватимуть нормально, з достатньою кількістю викладачів і учнів, і де буде внутрішня потужність для забезпечення якості навчання, — говорить Колебошин.

Нардеп визнає, що усвідомлює тривоги, які виникли в сільській місцевості стосовно нестачі учнів для створення подібних ліцеїв.

— Саме тому деякі громади хочуть зберегти маленькі школи, де зараз 35% вчителів викладають не за спеціальністю, просто через їх відсутність. Багато громад це влаштовує, аби тільки зберегти старшу школу. На мій погляд, це недалекоглядно, навіть не з освітянського, а з погляду майбутнього громади, — зазначає він.

У законопроєктах дійсно передбачено вимогу, що для функціонування академічного ліцею необхідно щонайменше 12 груп за трьома профілями. Зрозуміло, що в деяких громадах може не вистачити дітей для відкриття таких закладів, але це питання компромісу, говорить нардеп.

"Для певних шкіл зроблять винятки"

Як говорить в розмові з "Телеграфом" ініціатор законопроєктів, безумовно, будуть ситуації, які неминуче потребуватимуть винятків.

— Певні винятки будуть для гірських територій та прифронтових областей. Також особливі умови будуть для ліцеїв з поглибленим вивченням мов, де важливо мати початкову школу тощо. Потрібно лише трохи зачекати, поки законопроєкт просуватиметься, адже зараз ми на етапі збору відгуків і проведення складних дискусій. Інколи критика висловлюється не надто коректними способами, але це вже на совісті тих, хто вдається до таких методів, — повідомляє він.

За словами Колебошина, для нього було дивно почути основну критику від великих громад. Оскільки для таких міст як-от Київ максимально просто було б створити чудову мережу академічних ліцеїв. Бо в них достатньо контингенту і вчителів. Крім того перетворення комунальної школи на ліцей буде просто зміною вивіски, вважає нардеп.

— Я знову повторюся, що коли я починав працювати над законопроєктом, я був абсолютно свідомий того, що буде велика доза критики. Але не робити це? В такому разі, я не знаю навіщо нам наша професійна совість, якщо ми не хочемо змінювати систему, — говорить Сергій Колебошин.

Чи втратять вчителі роботу?

Ще у липні 2024 року, коли Міністерство освіти і науки запустило масштабну ініціативу "Школа офлайн", спрямовану на повернення учнів у класи, було заявлено про створення резерву для вчителів, якщо ті через зміни втратять роботу.

Як зазначає в розмові з "Телеграфом" заступник голови Комітету ВР з питань освіти і науки, йому складно коментувати це питання, оскільки це пропозиція МОН, і він не може точно сказати, як вони це бачать. Однак йому здається, що це більше стосується тих вчителів, які можуть постраждати через відтік дітей — внутрішню міграцію або виїзд за кордон.

— Школи дійсно можуть залишатися напівпорожніми, особливо в прифронтових областях, і в такому випадку МОН шукатиме рішення, якщо кількість учнів буде недостатня для забезпечення повного навантаження вчителів. З моєї думки, скорочень не буде, адже, як я говорив, в сільській місцевості близько 35% вчителів викладають одразу три предмети. Це нерівномірне розподілення, — ділиться думкою Колебошин.

За його словами, філологів зазвичай вистачає, а ось природничників, інформатиків та викладачів іноземних мов не вистачає. У початковій школі ж нічого не зміниться, незалежно від того, який закон приймуть парламентарів.

"Тут не про економію"

Як ділиться з "Телеграфом" Сергій Колебошин, реалізація законопроєкту потребуватиме значних інвестицій. До прикладу, якщо буде відбуватися перерозподіл вчителів — вони будуть працювати в інших закладах.

— Законопроєкт спрямований не на економію, а на збільшення витрат і інвестицій. Якщо законопроєкт стане законом, то це вимагатиме більше коштів, оскільки розподіл учнів на профільні групи збільшить фінансування, зокрема на освітню субвенцію. Ми будемо пропонувати це до проєкту бюджету на 2026-2027 роки. Я знаю, що й Кабмін усвідомлює це, — говорить він.

Крім того, держава має в рази збільшити кількість шкільних автобусів, адже без цього реформа не матиме сенсу. Дітям з сільських районів треба буде забезпечити зручний підвіз, а не змушувати їх жити в інтернатах чи долати великі відстані. Без серйозних інвестицій в транспорт це просто не спрацює, і реформа не буде сприйнята ні батьками, ні громадами, підсумовує нардеп.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росія передала Індії зброю на тлі конфлікту з Пакистаном
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T02:00:00Z
В Анкару прибув новий посол США
УкраинФорм
2025-05-06T01:41:43Z
Росіяни атакували Конотоп: били з інтервалами навмисно, щоб нанести більше шкоди
ТСН
2025-05-06T01:41:17Z
Тривожний сигнал для України: хто вийшов на виборах у Румунії до другого туру
ТСН
2025-05-06T01:40:53Z
Пані посол України в США відреагувала на ядерні погрози Путіна: "Він є загрозою не лише для України"
TSN
2025-05-06T01:40:49Z
Алькатрас 2.0: Трамп оголосив про відновлення легендарної в’язниці
TSN
2025-05-06T01:40:46Z
Путін готує російське суспільство до тривалої війни в Україні та, можливо, із Заходом — ISW
TSN
2025-05-06T01:40:43Z
Трамп після розмови з Ердоганом зробив заяву про війну в Україні
TSN
2025-05-06T01:40:33Z
Трампу треба певний час, щоб зрозуміти, що від його слова ракети не перестають літати — дипломат
ТСН
2025-05-06T01:40:25Z
На концерті Леді Гаги в Бразилії з мільйонами глядачів готували теракт
ТСН
2025-05-06T01:40:36Z
Окупанти знищили будинок фіналістки "Голосу країни-13" у Мирнограді: "А я так мріяла повернутись"
TSN
2025-05-06T01:39:13Z
Jerry Heil виступить на "Євробаченні-2025" без alyona alyona: реперка здивувала причиною
ТСН
2025-05-06T01:38:14Z
Ексчоловік Ані Лорак приголомшив подарунком новій коханій за понад мільйон гривень
ТСН
2025-05-06T01:37:55Z
Донька Олени Кравець розкрила правду про стосунки з мамою та як вона її виховала: "Була дистанція"
TSN
2025-05-06T01:37:51Z
Настя Каменських похизувалася, як розкішно відсвяткувала 38-річчя в компанії Потапа
TSN
2025-05-06T01:37:37Z
Наталія Островська показалася з чоловіком і розкрила, на чому тримаються їхні стосунки
TSN
2025-05-06T01:37:33Z
Історична сенсація: ШІ розкрив 500-річну таємницю найвідомішої картини Рафаеля
ТСН
2025-05-06T01:37:16Z
Тарас Цимбалюк чесно зізнався, чому погодився стати головним героєм шоу "Холостяк"
ТСН
2025-05-06T01:36:49Z
В Україні подорожчали всі види палива на початку тижня: АЗС показали ціни на бензин, дизель та автогаз
Хвиля
2025-05-06T02:06:06Z
Курс валют в Україні: євро стає конкурентом долару, а долар дорожчатиме – що купувати і продавати
TSN
2025-05-06T01:39:31Z
Київстар за 1 квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
ТСН
2025-05-06T01:39:27Z
Кабмін відповів, чи підвищать зарплати українським педагогам
ТСН
2025-05-06T01:39:24Z
Скільки коштує металобрухт в Україні 2025 року, ціни на чорні та кольорові метали, де знайти "скарби" вдома
ТСН
2025-05-06T01:38:41Z
Який метал найдорожчий у світі: його ціна вражає
ТСН
2025-05-06T01:37:35Z
Чим найкраще підживити лохину у травні, щоб було море великих і солодких ягід
TSN
2025-05-06T01:37:27Z
Курс валют на 6 травня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-06T01:37:19Z
Гетманцев відповів, чи очікувати в Україні підвищення податків
ТСН
2025-05-06T01:36:54Z
На Курщині оголосили про евакуацію прикордонного Глушково
24tv
2025-05-06T01:46:00Z
Уночі росіяни випустили ракети та дрони по Україні: де гриміли вибухи
ТСН
2025-05-06T01:40:39Z
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
2025-05-06T01:40:13Z
У США розшукали жінку, яка зникла безвісти понад пів століття тому — детективна історія
ТСН
2025-05-06T01:39:42Z
У школах міст-мільйонників зафіксовано уповільнення українізації: чому так трапилось
TSN
2025-05-06T01:38:57Z
ЗСУ, волонтери та ГУР — ті, кому довіряють українці за результатами дослідження
ТСН
2025-05-06T01:38:51Z
Курська операція залишається актуальною: деталі від Сирського
ТСН
2025-05-06T01:38:49Z
Історії тих, хто не здався — для тих, хто не здається: що "1+1 Україна" покаже до 80-річчя завершення Другої світової війни
ТСН
2025-05-06T01:38:34Z
"Жерло вулкана" та екстремальні краш-тести: телеведучий Дмитро Комаров вперше показав роботу мартенівського цеху
ТСН
2025-05-06T01:38:33Z
Турист зі США ледь не загинув у Колізеї: що він утнув
TSN
2025-05-06T01:40:57Z
Шторм у Китаї перекинув човни: у воді опинилися 84 людини
TSN
2025-05-06T01:40:56Z
Вибухи у Конотопі та припинення роботи Skype: головні новини ночі 5 травня 2025 року
ТСН
2025-05-06T01:40:32Z
У Києві прогримів вибух: що відомо
ТСН
2025-05-06T01:39:54Z
У Росії кінь-втікач влаштував ДТП
TSN
2025-05-06T01:39:48Z
Чоловік заявив, що його "викрали невідомі з ТЦК" та відмовився від мобілізації: як він поплатився
ТСН
2025-05-06T01:39:16Z
"Все впало на мене": жахливі історії киян після нічної атаки дронів
ТСН
2025-05-06T01:38:49Z
У ДТП на Полтавщині загинули поліцейський і військовий з ТЦК — подробиці
TSN
2025-05-06T01:36:42Z
У Махачкалі влаштували стрілянину по російських правоохоронцях: подробиці
TSN
2025-05-06T01:36:22Z
Держпродспоживслужба виявила порушення ціноутворень на ліки майже на ₴2 мільйони
УкраинФорм
2025-05-06T02:10:47Z
Чому «плаче» виноград і як цьому зарадити: поради для садівників
ТСН
2025-05-06T01:39:59Z
Як виростити врожай без хімії
TSN
2025-05-06T01:39:44Z
Дієтологи пояснили, з яких продуктів має складатися правильний сніданок
ТСН
2025-05-06T01:39:20Z
Названо фрукт, який налагодить справи в туалеті та зміцнить імунітет
TSN
2025-05-06T01:38:34Z
В Україні активізувалися гадюки: як убезпечитися від укусу
ТСН
2025-05-06T01:36:54Z
Найгірший чай для вашого здоров’я: його багато хто п’є, але він сприяє набору зайвої ваги
ТСН
2025-05-06T01:36:18Z
Як щоденне пиття кави може уповільнити старіння: вчені оприлюднили нове дослідження
TSN
2025-05-06T01:33:32Z
За кілька секунд і без хімії: як перевірити свіжість молока в домашніх умовах
GlavRed
2025-05-06T01:19:35Z
ЗСУ просунулися в районі Торецька, росіяни тиснуть на двох напрямках — ISW
TSN
2025-05-06T02:16:14Z
Підвищення тарифів на воду у Дніпропетровській області: в деяких містах виникли проблеми
Политека
2025-05-06T02:01:33Z
Терезам не варто все близько брати до серця: гороскоп на 6 травня
24tv
2025-05-06T02:00:18Z
Росія перекидає війська для захоплення Торецька та Покровська - ISW
Gazeta UA
2025-05-06T01:55:34Z
РФ масовано атакувала Харків: удари ворога поцілили у кілька районів міста
TSN
2025-05-06T01:51:54Z
Погода у травні: прогноз до кінця місяця
ТСН
2025-05-06T01:40:45Z
Донбас перебуває на межі водної катастрофи: чи є реакція РФ
TSN
2025-05-06T01:40:34Z
Україну накриють торнадо та смерчі: метеоролог попередив про небезпеку
TSN
2025-05-06T01:39:56Z
Зливи, похолодання та мокрий сніг: прогноз погоди на тиждень, 5-11 травня
ТСН
2025-05-06T01:39:44Z
Його перебудовували кілька разів: як раніше виглядав річковий порт у Дніпрі
Telegraf
2025-05-06T02:03:01Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, які завжди радіють щастю інших
ТСН
2025-05-06T01:40:40Z
Ці рослини запросто виженуть попелицю з вашого саду: посійте їх навколо стовбурів дерев
TSN
2025-05-06T01:39:45Z
Небезпечне добриво: чому недозрілий перегній убиває розсаду — пояснення експертів
TSN
2025-05-06T01:39:26Z
Які несприятливі дні для садіння часнику: досвідчені городники кажуть, що в такі дати він піде в стрілки
TSN
2025-05-06T01:38:45Z
Як збити білок з цукром до густої піни — секрети приготування
TSN
2025-05-06T01:38:36Z
Як вивести пирій зі свого городу: дієві методи, перевірені часом
ТСН
2025-05-06T01:38:30Z
Як зробити освіжувач повітря власноруч: вдома завжди пануватиме свіжий і приємний аромат
TSN
2025-05-06T01:38:26Z
Відро картоплі з кожного куща: перевірений аграрний метод для дійсно рясного урожаю
TSN
2025-05-06T01:38:18Z
Це може бути найбожевільніший колір Lamborghini за всю історію
Топ Жир
2025-05-06T01:45:18Z
Ви поспішили купити авто перед підвищенням мит, і чи було це вигідно?
Топ Жир
2025-05-06T00:45:58Z
Коли не можна вмикати кондиціонер в авто: помиляються навіть досвідчені водії
GlavRed
2025-05-06T00:36:38Z
Infiniti може отримати кросовер, який їм так необхідний для виживання
Топ Жир
2025-05-06T00:30:32Z
Багаті власники розкішних авто ухиляються від сплати податків, що викликає обурення влади
Топ Жир
2025-05-05T22:00:40Z
Що вони собі думали? Mercedes CLA EV підтримує лише швидкі зарядні станції з напругою 800В
Топ Жир
2025-05-05T21:45:59Z
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
2025-05-05T20:15:28Z
Ідеальний Mustang від Hertz — такий самий, як у день, коли його підписав Шелбі
Топ Жир
2025-05-05T19:30:39Z
Занедбаний спорткар Dodge Charger 1968 року отримав нове життя після тривалого простою
360ua.news
2025-05-05T19:18:59Z
Ганна Різатдінова розсекретила, скільки заробляє на місяць і куди витрачає кошти
ТСН
2025-05-06T01:35:50Z
Ганна Різатдінова розповіла про свої останні стосунки та чому вони не склалися
ТСН
2025-05-06T01:35:43Z
Різатдінова шокувала сумою, яку їй пропонували за інтим, і як вона майстерно "послала" вербувальника
TSN
2025-05-06T01:33:50Z
Жоржиньо стане гравцем Фламенго на правах вільного агента — Романо
Football.ua
2025-05-05T21:34:09Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Інтер – Барселона
24tv
2025-05-05T21:30:10Z
Циганков — у старті Жирони на матч із Мальоркою
Football.ua
2025-05-05T21:19:02Z
Крістал Пелес і Ноттінгем Форест поділили очки
Football.ua
2025-05-05T21:01:57Z
Мілан дотиснув Дженоа у другому таймі та здобув вольову перемогу
Football.ua
2025-05-05T20:49:10Z
Каріус хоче залишитися в Шальке, але має варіанти в Італії
Football.ua
2025-05-05T20:01:44Z
Хитра головоломка: знайдіть 3 відмінності в картинках жінки біля банкомату за 17 с
GlavRed
2025-05-06T02:06:10Z
У США запропонували відслідковувати чипи Nvidia після продажу
InternetUA
2025-05-06T02:01:25Z
Skype назавжди припиняє свою роботу
TSN
2025-05-06T01:40:33Z
Коли загине Земля: тривожний прогноз Гокінга підтвердило NASA
TSN
2025-05-06T01:39:42Z
Згаслий вулкан в Угорщині може виявитися прадавньою столицею — відкриття вчених
ТСН
2025-05-06T01:38:48Z
Земля стане вогняною кулею: що казав Стівен Гокінг про фінал людської цивілізації
ТСН
2025-05-06T01:35:50Z
Львівський марафонець "зарядився" пінним прямо на дистанції і насмішив мережу: курйозне відео
Telegraf
2025-05-06T01:30:22Z
Хакери зламали сайт авіакомпанії, що залучена в депортації мігрантів зі США
УкраинФорм
2025-05-06T01:09:49Z
OpenAI розповіла, коли та в яких ситуаціях використовувати різні версії ChatGPT
InternetUA
2025-05-06T01:01:45Z