MY.UAНовини
Менше грошей — менше фактчекінгу. Після призупинення американського фінансування українських фактчекерів у медіа стали цитувати менше
Менше грошей — менше фактчекінгу. Після призупинення американського фінансування українських фактчекерів у медіа стали цитувати менше

Менше грошей — менше фактчекінгу. Після призупинення американського фінансування українських фактчекерів у медіа стали цитувати менше

Натомість їхнє місце займають закордонні фактчекери, а ще державні комунікаційні ініціативи.

Фактчекінгом в Україні займаються як національні організації, так і ініціативи при медіа. Спростуванням брехні й маніпуляцій займаються спеціалізовані та державні установи, зокрема при Міністерстві культури й інформаційної політики України працюють «Центр стратегічних комунікацій» і національний проєкт із медіаграмотності «Фільтр». А при Раді національної безпеки й оборони України працює «Центр протидії дезінформації». Спростуванням брехні та маніпуляцій у тих сферах, які належать до їх компетенцій, займаються також інші державні підприємства і відомства.

У частини українських недержавних фактчекерських проєктів виникли проблеми з фінансуванням після того, як президент США Дональд Трамп видав указ призупинити на 90 днів усі програми іноземної допомоги США. Зокрема різні аспекти роботи проєкту «Детектора медіа» «Хроніка дезінформації» підтримували три американські донори: National Endowment for Democracy, Internews і IREX. Що призвело до зупинення або зміни умов співпраці з частиною колег і зменшення кількості опублікованих матеріалів і можливості їх просувати у соцмережах.

Ми вирішили з’ясувати, як вплинуло зупинення фінансування США на роботу інших фактчекерських організацій України та доступність її результатів для аудиторії українських інтернет-медіа. Для цього ми проаналізували 3 696 публікацій від 21 березня 2024 до 20 березня 2025 українською мовою у 713 українських національних і місцевих інтернет-медіа із коренем «фактчек». Первинне опрацювання відбувалося за допомогою великої мовної моделі «open-mixtral-8x22b» від Mistral. Розрізи для обробки даних були такими: чи містить повідомлення спростування брехні чи маніпуляції та хто брехню чи маніпуляцію спростовує.

Далі результати роботи великої мовної моделі валідували вручну. Повідомлення, які не містили спростування, ділили на такі, які містять згадки про іншу роботу організацій, які працюють із перекручуванням інформації. Наприклад, про тренінги з медіаграмотності, які вони проводять.

Решта публікацій були марковані як такі, де згадки фактчекінгу є побіжними. Такими публікаціями, зокрема, були новини зі звинуваченнями адміністрації США часів президента Джо Байдена у цензуруванні фейсбуку, коментарі фактчекерів із приводу актуальних подій, звинувачення медіаплатформ і їхніх власників у сприянні поширенню неправдивої інформації. Чи публікації про пов’язану не з фактчекінгом, а з захистом прав людини чи іншою роботою організацій. Адже, скажімо, «Детектор медіа» чи Інститут масової інформації поряд із фактчекінгом стежать за медіаринком і дотриманням медіа професійних стандартів.

Далі у публікаціях, які містили спростування дезінформації чи згадки іншої роботи фактчекерських організацій їх групували за такими категоріями: «державні організації», «закордонні фактчекерські організації», «місцеві фактчекери», «національні медіа», «всеукраїнські фактчекерські організації».

Якщо організацію було неможливо встановити, тоді повідомлення маркували як «інше». До повідомлень, де було неможливо встановити тип організації, яка щось спростовує, належать згадки фактчекерів без назв організацій чи публікації зі згадками організацій, які не займаються фактчекінгом систематично, а, наприклад, розвідкою з відкритих джерел чи аналізом медіа та стратегічними комунікаціями. Такі організації медіа інколи теж назвали фактчекерами через публікацію кількох спростувань чи іншу роботу, пов’язану з боротьбою з перекручування інформації та брехнею.

Динаміка матеріалів зі згадками слова «фактчекінг», які містять спростування дезінформації, не містять чи мають інші згадки роботи фактчекерів

Аналізовані публікації демонструють сталу увагу українських інтернет-медіа до фактчекінгу. За період від 21 березня 2024 року до 20 березня 2025 середня кількість публікацій за тиждень була 71, а мінімальна — 20.

Однак не завжди у публікаціях, де згадують про фактчекерів і фактчекінг, говорять про спростування неправдивої інформації та маніпуляцій. У аналізованому масиві таких публікацій 1 654, тобто 44,5% від 3 696 аналізованих. Ще 37,1% публікацій стосується іншої роботи фактчекерських організацій.

Структура динаміки матеріалів зі згадками слова «фактчекінг», які містять спростування брехні й маніпуляцій, не містять чи мають інші згадки роботи фактчекерів

В українських медіа про фактчекінг згадують, коли розповідають про роботу пресслужб чи державних органів зі спростування і заперечення інформації. Що ближче до кризових комунікацій, заперечення неправдивої інформації, а не фактчекінгу.

Українські інтернет-видання згадують про фактчекінг, коли розповідають про роботу фактчекерських проєктів чи ініціативи з медіаграмотності. Державні органи закликають людей теж перевіряти факти. Наприклад, у червні українські інтернет-медіа поширили заклик зі згадкою Кіберполіції України робити фактчекінг волонтерських і благодійних ініціатив перед тим, як перераховувати їм гроші. А у жовтні — ще один заклик від Національної поліції робити фактчекінг матеріалів про нібито поширення в Україні флешмобів, які призводять до загибелі дітей від отруєння токсичними речовинами. Також у жовтні медіа поширювали заклик від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення до медіа робити фактчекінг матеріалів, адже він «є непорушною основою якісного інформування».

У частині випадків медіа й державні органи вживають слово «фактчекінг», замість інших слів. Наприклад у публікації про фактчекінг волонтерських і благодійних ініціатив замість слова «фактчекінг» можна було б вжити формулювання на зразок «перевірка надійності», «встановлення справжності». Тоді як у випадку формулювання про фактчекінг інформації про поширення шкідливого флешмобу формулювання вжили відносно коректно. Однак у цьому випадку фактчекінг означав би звернення якоїсь кількості людей до тієї ж Національної поліції чи органів прокуратури із запитами й питаннями про поширення смертей дітей від вдихання токсичних речовин. Що додало б відомству роботи з відповідями на звернення кожної стурбованої людини.

Для того, щоб органи влади могли займатися своєю роботою і виділяти відносно невелику частину персоналу на спілкування з суспільством, там існують посади фахівців із комунікацій. Представники медіа, які спілкуються з цими представниками державних органів, потім поширюють інформацію своїм аудиторіям. Першими контактами працівників медіа в органах влади якраз є працівники пресслужб. Тобто існують спеціалізації на ринку праці та на державній службі, які передбачають уміння працювати з інформацією та її джерелами й доносити результати до суспільства.

Фактчекінг може бути частиною роботи з перевірки інформації редакціями, як ішлося у повідомленні від Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Однак і тут внутрішньоредакційна перевірка інформації є окремою частиною роботи, відмінною від цитувань спростувань, підготованих фактчекерськими організаціями.

Структура згадок типів організацій як джерел спростування брехні й маніпуляцій в українських інтернет-медіа від 21 березня 2024 до 20 березня 2025  року

У публікаціях в українських інтернет-медіа загальноукраїнські фактчекерські організації згадують найчастіше у матеріалах, які містять спростування брехні й перекручувань протягом аналізованого періоду. Їх було 31,1% від згадок усіх виділених типів авторів спростувань. У 21,2% випадків медіа цитували спростування, які публікували державні органи. Ще у 18,3% випадків в українських інтернет-медіа згадували закордонні фактчекерські ініціативи. Частка згадок локальних фактчекерських проєктів — 7,9%. Майже 2,9% згадок національних медіа як джерел поширення спростувань припадають на коментарі фактчекерів цим медіа з цитуваннями цих коментарів іншими інтернет-медіа України.

Динаміка публікацій зі спростуваннями за їх авторами

Така структура згадок організацій не є сталою. Залежно від інфоприводів, у медіа можуть більше згадувати різні джерела спростувань. З цих даних виокремлюються кілька трендів (таблиця з розрахунками структури публікацій і трендів доступна за посиланням).

Перший тренд — зростання частки спростувань від міжнародних фактчекерських організацій. За аналізований період ці організації згадали у 392 публікаціях. Згадки Дональда Трампа були у 82 заголовках матеріалів зі спростуваннями й у текстах — 152. Цей тренд зберігається і після 24 січня 2024 року, коли запрацювало обмеження фінансування США проєктів за кордоном. Така кількість матеріалів зі згадками закордонних фактчекерів ще раз ілюструє увагу українських медіа до поширення перевіреної інформації про президентську виборчу кампанію у США, на якій переміг Дональд Трамп. А також увагу до не завжди відповідального використання медіа Дональдом Трампом і його командою як засобу інформування про державну політику нової влади США.

Структура динаміки публікацій зі спростуваннями чи перевіркою інформації[5] 

Другим трендом за аналізований період є зменшення помітності публікацій від локальних фактчекерських проєктів і, дещо менше, — від національних. Після 24 січня 2024 року падіння кількості згадок всеукраїнських фактчекерських проєктів є більшим за падіння кількості згадок локальних фактчекерських проєктів.

Третім трендом протягом аналізованого періоду було падіння частки публікацій зі спростуваннями від державних організацій України. Проте після 24 січня 2025 року публікацій від державних організацій у структурі публікацій стало відносно більше. Роль державних інституцій як поширювачів спростувань брехні й маніпуляцій є контроверсійною, враховуючи весь перелік обов’язків держави. Включно з дипломатією, обороною і потребою формувати спільне розуміння реальності у людей. Що може призводити до колізій із вибаченнями та переглядами поглядів представники державних установ, які публікують спростування власного фактчекінгу, щоб не псувати стосунки з партнерами.

Наприклад, 13 лютого 2025 року на вебсайті Центру протидії дезінформації при РНБО опублікували допис під назвою «Центр у 2024 році провів перевірку щодо публікацій, присвячених Тулсі Габбард у минулі роки». Вона стала керівницею Національної розвідки США після сходження на посаду президента Дональда Трампа. У публікації українського Центру протидії дезінформації йшлося, що деякі «публікації щодо Тулсі Габбард не відповідали стандартам Центру, оскільки були опубліковані без відповідної перевірки інформації. Враховуючи розміщення публікацій у 2022 році та звільнення осіб, відповідальних за їх публікацію у 2023 — січні 2024 року, Центр позбавлений можливості притягнути осіб до відповідальності».

На 3 квітня 2025 року сайт Центру протидії дезінформації містить лише цю публікацію про Тулсі Габбард. Давніші публікації звідти видалили чи приховали.

Фактчекери ж публікують матеріали на основі того, що можна підтвердити, і уникають оцінок, не підтверджених доказами. Дотримання таких принципів є обмеженням і перевагою фактчекінгу, яка рятує від поширення пропаганди чи однобокої інформації. Фактчекери теж можуть виправляти й доповнювати матеріали, щоб надати повнішу інформацію, а не видаляти матеріали через зміну кон’юнктури чи тиск на фактчекерів.

Висновки

В українських інтернет-медіа поняття «фактчекінг» часто накладається на такі терміни, як «викриття», «спростування» та «заперечення». Це зближує фактчекінг із термінологією, яку використовують правоохоронні органи, аналітики, пресслужби та державні органи, що займаються стратегічними комунікаціями.

Призупинення фінансування з боку США вплинуло на видимість спростувань від фактчекерських проєктів. Водночас це привернуло більше уваги до їхньої роботи та підкреслило їхню роль у медійному просторі.

Після скорочення фінансування від США найбільше зменшилися частки у публікаціях в інтернет-медіа українських фактчекерських ініціатив — як локальних, так і загальнонаціональних. Натомість їхнє місце в інформаційному полі зайняли міжнародні фактчекерські організації та державні комунікаційні ініціативи. Останні не завжди роблять саме фактчекінг в енциклопедичному значенні «дослідження наявних фактів і даних для з’ясування їхньої повноти, достовірності й істинності», а комунікують поточну позицію держави.

Фактчекінг довів свою важливість як інструмент боротьби з брехнею та перекручуваннями інформації. В українських медіа зберігається запит на такі матеріали, що підтверджується підвищеною увагою до роботи міжнародних фактчекерів щодо України після скорочення фінансування місцевих проєктів. Локальні та загальноукраїнські фактчекерські проєкти продовжують бути видимими та цитованими в українських інтернет-медіа.


https://public.flourish.studio/visualisation/22317205/

https://public.flourish.studio/visualisation/22297603/

Посилання на дороблену інфографіку

https://public.flourish.studio/visualisation/22457860/

https://public.flourish.studio/visualisation/22317549/

https://public.flourish.studio/visualisation/22303050/

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
дослідження
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Угорщина підтвердила участь Росії у будівництві нового нафтопроводу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T21:12:56Z
Дрони атакують Ростовську область: у районі аеродрому лунають вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:45:12Z
До побачення, НАБУ? Що насправді криється за масштабною спецоперацією СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T19:09:39Z
Пять Patriot для Украины, новые переговоры с РФ, запрет для "дирижера Путина": новости дня
Европейская правда
2025-07-21T18:25:55Z
Мораторій на перевірки бізнесу, призначення нових послів України. Головне за 21 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T18:12:57Z
У НАБУ заявили, що причетність співробітника до спецслужб РФ не підтверджена
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:48:49Z
У Бельгії допитали двох туристів з Ізраїлю через звинувачення у злочинах у Газі
Европейская правда
2025-07-21T17:48:07Z
Британія вдарила новими санкціями по "тіньовому флоту" Росії
Европейская правда
2025-07-21T17:30:33Z
Лінія фронту станом на 21 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:24:42Z
Прокуратура вимагає привести до належного стану пам’ятку «Будинок з хлібною лавкою»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:18:34Z
Ворог атакував Сумщину: четверо постраждалих, серед них дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T19:51:22Z
Російські ДРГ почали заходити у Покровськ - DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T19:39:31Z
Графік відключення світла в Дніпрі з 22 по 24 липня: де будуть знеструмлення
Политека
2025-07-21T15:30:50Z
Через Україну пройде ще один атмосферний фронт: синоптики пояснили, як це вплине на погоду
24tv
2025-07-21T15:30:17Z
У Запорізькій області росіяни атакували дронами цивільну автівку
УкраинФорм
2025-07-21T15:24:54Z
Рятувальники назвали області з руйнівними наслідками через негоду
Gazeta UA
2025-07-21T15:12:48Z
Чисті кімнати за копійки. Де в Одесі можна винайняти бюджетне житло біля моря
Telegraf
2025-07-21T15:03:54Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
Війська РФ обстріляли театр у Херсоні, пошкоджений фасад
УкраинФорм
2025-07-21T14:27:15Z
Щасливий від найпершої зустрічі: Бакланов розповів про нову закоханість після розлучення з Цимбалару
Вива
2025-07-21T14:21:49Z
Зірка "Папіка" Даша Петрожицька чесно про те, чому рідко грає в кіно: "Хочеться чогось іншого"
24tv
2025-07-21T14:00:51Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Нова соцдопомога: медичні огляди та підтримка з документами
Знай
2025-07-21T11:36:36Z
У США чоловік загинув через те, що зайшов в кабінет, коли там працював МРТ апарат
24tv
2025-07-21T11:24:14Z
РНБО запровадила мораторій на перевірки бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:25Z
Мораторій із винятком. Президент розповів, яка сфера бізнесу залишиться під особливим контролем
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:57:57Z
Мільярдні втрати. Гетманцев розповів про наслідки тіньової торгівлі технікою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:18:16Z
Індекс Біг-Мака: гривня недооцінена майже на 50%
AgroPortal
2025-07-21T16:00:21Z
Україна отримає додаткові Patriot від Німеччини: подробиці
TSN
2025-07-21T15:37:07Z
Де більше нафти: у морі чи на суші
24tv
2025-07-21T15:30:19Z
Україна і Франція поглиблюють співпрацю в оборонній промисловості
УкраинФорм
2025-07-21T15:18:59Z
ЄС може тихо заборонити оренду газових приладів починаючи з 2030 року
Топ Жир
2025-07-21T15:18:57Z
Знову вводили план "Килим": у Росії стався серйозний колапс в аеропортах
24tv
2025-07-21T15:09:19Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Від нього просто зносить дах: неймовірний рулет "Снікерс", який вдасться у всіх
24tv
2025-07-21T14:33:07Z
Чи зможете ви знайти 4 яблука за 15 секунд: надзвичайна загадка для найрозумніших
GlavRed
2025-07-21T14:27:21Z
Керівництво Академії МВС розібрало квартири, яке обіцяло пільговикам і ветеранам – розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T18:33:30Z
У Підмосков’ї російська ППО знищила житловий будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:18:07Z
Міленіали обирають «тихі відпустки» без відома керівництва: світ захопив новий тренд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:42:03Z
Чому в Україні нашестя сарани: науковець надав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:33:13Z
Канада виділить $15 млн на ремонт танків для України
Европейская правда
2025-07-21T16:24:53Z
Мобілізація, яка змінить хід війни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:15:12Z
ППО, боєприпаси і мільйони на дрони. Шмигаль підбив підсумки «Рамштайну»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:00:49Z
У службі якості освіти повідомили про кількість відрахованих дорослих студентів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T15:54:04Z
Чи є "удача" в українській мові та якими ще словами можна назвати це явище
24tv
2025-07-21T15:30:12Z
Україна здобула першу нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:20Z
Олександр Караваєв: На зборах навантаження важливіші за результат
Football.ua
2025-07-21T15:30:06Z
Сауль передумав переходити в Трабзонспор
Football.ua
2025-07-21T15:24:45Z
Діас погодив контракт з Баварією – Романо
Football.ua
2025-07-21T15:24:20Z
Зоря підписала бразильського хавбека Руана Олівейру
Football.ua
2025-07-21T15:21:45Z
Місію виконано, – Усик звернувся до вболівальників після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-21T15:18:59Z
ПСЖ хоче підписати Камавінгу — Marca
Football.ua
2025-07-21T15:04:15Z
Станкович завершує перехід в Брюгге
Football.ua
2025-07-21T15:01:04Z
Карпати – Шарджа: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-21T14:58:03Z
Отруєння в ресторані Кацуріна: у потерпілих виявлено сальмонельоз
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:21:24Z
Авіакатастрофа в Індії: розшифровано чорні скриньки літака Boeing
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:27:04Z
У Рівному водій на Range Rover тікав від патрульних і врізався в магазин
УкраинФорм
2025-07-21T16:18:01Z
У Києві знищили бойову частину збитої російської ракети Х-69, що впала біля будинку
УкраинФорм
2025-07-21T15:21:32Z
На Рівненщині чоловіки знущалися над собакою: у справу втрутилася поліція
24tv
2025-07-21T15:06:54Z
Трьом співробітникам НАБУ повідомлено про підозру в скоєнні ДТП, що призвели до каліцтва потерпілих
Украина Криминальная
2025-07-21T15:06:11Z
Одесит помстився за образу, завдавши ножових поранень співмістянину
Украина Криминальная
2025-07-21T15:03:19Z
У Києві водій маршрутки накинувся з лайкою на пасажирів через українську: деталі скандалу
Telegraf
2025-07-21T15:00:36Z
Війська РФ обстріляли Марганець: є поранена, виникла пожежа
УкраинФорм
2025-07-21T14:51:39Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У Windows 11 знайшли приховану функцію
InternetUA
2025-07-21T15:01:08Z
Гряде нова ера гаджетів: у Китаї готують тонкий смартфон із надвитривалою батареєю
Фокус
2025-07-21T15:00:42Z
У США створили унікальний чип, який може стати основою квантових комп'ютерів майбутнього
InternetUA
2025-07-21T14:49:16Z
Хакери атакували урядові установи та підприємства світу, використавши вразливість у системі Microsoft SharePoint
Детектор М
2025-07-21T14:27:41Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z
Чому бензобак в одних авто зліва, а в інших справа: відповідь введе у ступор
GlavRed
2025-07-21T13:27:57Z
Новий електричний пікап Isuzu вражає своєю високою вартістю
Топ Жир
2025-07-21T13:18:10Z
Недорогі та безпроблемні: експерт назвав кращі авто для початківців вартістю до $10 000
Фокус
2025-07-21T13:00:52Z