MY.UAНовини
Трамп проти Китаю: чому США почали торгову війну з КНР та як це вбиває глобальну економіку
Трамп проти Китаю: чому США почали торгову війну з КНР та як це вбиває глобальну економіку

Трамп проти Китаю: чому США почали торгову війну з КНР та як це вбиває глобальну економіку

Президент США Дональд Трамп підняв мита для китайських товарів до 125%, тим часом як Пекін запровадив для американської продукції мито в розмірі 84%. Звідки коріння економічної боротьби двох великих держав, чи дійдуть згоди лідери країн та чи здатна торгова війна США та Китаю зруйнувати стабільність глобальної економіки, дослідив Фокус.

Економічна суперечка між США та Китаєм триває і набуває усіх ознак серйозної торгової війни. 9 квітня Дональд Трамп заявив, що підвищує мита на китайські товари до 125%, хоча ще у вівторок 8 квітня мита становили 104%. КНР не залишилась осторонь та підвищила мита для американських товарів до 84%. Пекін також наклав обмеження на 18 американських компаній, переважно в галузях, пов’язаних з обороною, додавши їх до близько 60 американських компаній, вже покараних за тарифи Трампа. "Підвищення мит США щодо Китаю є помилкою на вершині помилки, яка серйозно порушує законні права та інтереси Китаю та серйозно підриває засновану на правилах багатосторонню торгову систему", — йдеться в заяві міністерства фінансів Китаю. При цьому, нещодавно президент США повідомив, що не переймається щодо ескалації з Китаєм поза межами торгової війни, і що "в кінцевому підсумку очікує на хорошу угоду для обох". Що відбувається між двома найбільшими світовими гравцями та як торгові відносини країн здатні вплинути на інші економіки світу?

Торговий баланс: чи є китайський імпорт передумовою рішень Трампа щодо підвищення мит

Економічні передумови конфлікту між США та Китаєм були, і вони багато років накопичувались. Зокрема, йдеться про дефіцит торговельного балансу. Торгівля товарами між двома державами минулого року склала близько 585 млрд доларів, але США імпортували з Китаю набагато більше продукції – на суму 440 млрд дол., тоді як КНР імпортувала зі США на 145 млрд. дол. Дефіцит торговельного балансу з Китаєм у США минулого року склав 295 млрд. дол.

Фінансовий аналітик Іван Угляниця вважає, що митами адміністрації Трампа навряд чи вдасться зменшити дефіцит торговельного балансу. "Загалом, як на мене, то в так званій політиці, ідеях поточної адміністрації, практично відсутня якась послідовна логіка, їх цілі часто протирічать одна одній, інструментарій дуже відірваний від реалій, намагання якимись перемовинами, ручним режимом змінити тектонічні речі. Цими тарифними речами нинішня адміністрація Штатів намагається досягнути мінімум нульового торгового балансу на двосторонній основі з кожною країною, що взагалі абсурдна ідея, а тим більше знов-таки, враховуючи інструментарій, яким це намагаються зробити", — каже експерт у коментарі Фокусу.

Трамп заявив: "Китай зрозуміє, що часи обкрадання США та інших країн більше не є гарантованими чи прийнятними"
Фото: wsj.com

У 2018 році, за минулого правління Дональда Трампа, вже були запроваджені мита для КНР, тоді в Білому домі вважали, що треба зменшити торговельний дефіцит до 200 млрд. дол. Зараз ніяких цифр адміністрація президента Трампа не оголошувала – до якого рівня вони сподіваються зменшити обсяг імпорту з Китаю. Проте зрозуміло, що йдеться про сотні мільярдів.

Важливо Нова економічна криза: чи винні тарифи Трампа у падінні на біржах та чого чекати далі

На думку Івана Угляниці, торговельний дефіцит неможливо скоротити в таких обсягах, окрім як прямою забороною (на ввезення товарів), і то тоді ці товари просто з’являться у США через інші країни (механізмом реекспорту, — Фокус).

Запроваджені ще 2018 року під час першої каденції Трампа (і термін дії цих тарифів був подовжений вже при Джо Байдені) до товарів з КНР мита дозволили Штатам знизити обсяг імпорту з Китаю від 21% загального обсягу імпорту США до 13% (за підсумками 2024 року). Загалом залежність США від продукції з КНР останніми роками зменшувалась, пише видання ВВС. Проте у статті зауважили: деякі експортні поставки китайських товарів до США були перенаправлені через країни Південно-Східної Азії. Наприклад, адміністрація Трампа запровадила 30% тарифи на імпортовані з Китаю сонячні панелі у 2018 році. Але Міністерство торгівлі США представило у 2023 році докази того, що китайські виробники сонячних панелей перемістили свої виробничі потужності до таких держав, як Малайзія, Таїланд, Камбоджа та В'єтнам, а потім відправляли готову продукцію до США з цих країн, фактично уникаючи високих мит.

Торгова війна двох держав набирає обертів, але у США натякають на можливість угоди
Фото: CNN

Фінансовий аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин каже, що Дональд Трамп використав торговельний баланс, як привід для початку протистояння з Китаєм, проте насправді йдеться про більш глобальні речі, ніж міжнародна торгівля.

Важливо США завдають удару у відповідь по Китаю: у країні знайшли багате джерело літію

"Штатам і Китаю потрібна угода. Яка вона буде — економічна, геополітична чи про розподіл світу і сфер впливу? Дуже важко сказати зараз. Але Трамп використовує для досягнення цієї угоди мита. А цей дефіцит в майже 300 мільярдів доларів в 24-му році — один з прикладів важеля, яким Трамп намагається перевернути політику, намагається "збити" Китай. Вперше коли Трамп запровадив тарифи для КНР, це вилилось у збільшення виробництва Китаєм кінцевої продукції, тобто фактично мита звернули Китай на кінцевий продукт – смартфони, ноутбуки, автомобілі, літаки. І зараз Китай експортує кінцевий продукт, завойовуючи весь світ своїми товарами, зокрема і ринок США. Але врешті номінально ця історія про торговельний дефіцит, а фактично – про світове лідерство, про сфери впливу, про Панамський канал, про домінування долару у світі", — зазначає у розмові з Фокусом Андрій Шевчишин.

BigTech, ШІ та шпигунство: чому США наполегливо йдуть шляхом торгової війни з найбільшою економікою світу

Питання конкуренції у виробництві товарів між США та Китаєм накопичувались довгі роки. Причому, США були вкрай незадоволені зростанню частки продукції з КНР, і що Китаю вдається попри запровадження мит все рівно нарощувати експорт у різних напрямках, зокрема йдеться про одяг, побутову електроніку, сонячні батареї, автомобілебудування.

Та найгірше, про що завжди зауважували в Білому домі, — китайська так звана технологічна революція базується на шпіонажі та крадіжках інтелектуальної власності.

Важливо Ескалація торгівельної війни: США накладають 125% мита на Китай

Наприклад, у звіті Управління торгівлі та виробничої політики Білого дому, датованому 2018 роком, йдеться: "Китай здійснює дві категорії економічної агресії: 1) придбання ключових технологій та інтелектуальної власності з інших країн, включаючи Сполучені Штати 2) Захоплення нових високотехнологічних галузей, які сприятимуть майбутньому економічному зростанню та досягненням у оборонній промисловості. КНР прагне отримати доступ до перлин американських технологій та інтелектуальної власності. Китайська промислова політика прагне "впровадити, засвоїти, поглинути та реінновувати" технології та інтелектуальну власність з усього світу. Ця політика здійснюється через крадіжку інтелектуальної власності, кібершпигунства, обхід законів США про експортний контроль, а також контрафакцію та піратство".

Одна з передумов торговоъ війни - кібершпіонаж та крадіжка інтелектуальної власності, що здійснюють представники китайських корпорацій
Фото: Getty

У цьому ж звіті цитується Офіс директора Національної розвідки США: "Китайські актори є найактивнішими та найстабільнішими у світі виконавцями економічного шпигунства".

Отже, боротьба США з КНР має історично передумовою не лише наплив китайських футболок та смартфонів на ринок Штатів, але й боротьбу Штатів з агресивною економічною політикою КНР та, зокрема, з крадіжками інтелектуальної власності.

Окремі шоки компаніям США завдає поява китайського DeepSeek, що вважають однією з передових технологій, і в січні 2025 року це додало хвилювань американським техногігантам США з групи Mag 7 (до групи входять Alphabet, Amazon, Apple, Meta Platforms, Microsoft, NVIDIA і Tesla). Акції компаній впали наприкінці січня, коли китайський стартап DeepSeek запустив ШІ-асистента, який, за його словами, використовує менше даних і коштує вдвічі дешевше, ніж існуючі сервіси. Це призвело до рекордної одноденної втрати майже 600 мільярдів доларів вартості акцій виробника ШІ-чіпів Nvidia, одного з Mag 7.

Техногіганти США також втрачають від торгової війни, розв'язаної Дональдом Трампом

Окремий напрямок протистояння між США та Китаєм – це доступ до напівпровідників та чіпів. На початку січня 2025 року стало відомо, що США вводять ще суворіші обмеження на експорт чипів і технологій штучного інтелекту, щоб зберегти передові обчислювальні розробки для власних потреб і союзників, а також ускладнити їх доступ для Китаю.

Важливо Китай відповів Трампу: мита на американські товари зростають до 84%

Нові закони передбачають введення глобальних ліцензійних вимог для певних видів чипів із невеликими виключеннями. І відповідно до змін, Китай, Росія та Іран, що підпадають під ембарго на постачання зброї, будуть повністю позбавлені доступу до цих технологій.

Економіка під загрозою: що буде наслідком торгової війни США та Китаю

За даними Міжнародного валютного фонду, частка США та Китаю у загальній світовій економіці — 43%. Експерти зауважили: торгова війна – це шлях до уповільнення зростання не лише економік цих країн, але й інших економік світу. Тобто фактичним наслідком торгової війни США і Китаю в разі її тривалої дії стане економічна рецесія.

Важливо Нафтовий шторм: чи здатне різке падіння цін на нафту вплинути на РФ та війну в Україні

"Якщо ця торгова війна вийде на великий масштаб, то ніхто не виграє, а тільки програють, притому практично всі. Як в кризу в ті ж 30-ті роки 20-го століття, коли та криза була глобальною, вона стосувалась не тільки Штатів, Європи, а і Радянського Союзу, Азійських країн. Зараз світ ще більш глобалізований в плані торгівлі, руху товарів, фінансів, тому удар може бути ще сильнішим. Штатам можливо і вдасться реалізувати перенесення виробництв до себе, скорочення дефіциту торгівлі. Але буде питання, якою ціною це сталось. Плюс, скоріше за все, наслідком буде суттєве скорочення ролі долара, як світової валюти", — зазначає Іван Угляниця.

Розкручування спиралі торгової війни загрожує стабільності долару, як головної резервної валюти, кажуть аналітики
Фото: Getty Images

Аналітик Олексій Кущ також вважає, що торгова війна країн однозначно призведе до негативних явищ.

"У найближчій перспективі в Китаї — криза надвиробництва, затарювання складів та дефляція. У США — дефіцит низки товарів, як було нещодавно з яйцями, та інфляція. І в Китаї, і в США — різке уповільнення темпів зростання ВВП, але в Піднебесній гальмівна смуга динаміки зростання довша (5%), а в США — коротша (2,5%). У світі – різке падіння цін на сировину (нафта, метали, агро). Руйнування глобальних ланцюжків додаткової вартості. Демонтаж коопераційних технологічних ланцюжків між країнами. Уповільнення світової торгівлі та темпів зростання світового ВВП. Криза на фінансових ринках", — написав Олексій Кущ на свої сторінці у мережі Facebook.

Криза у найбільших економіках світу загрожує падінням цін на сировинні товари, як на нафту та метали, так і на зерно
Фото: Ілюстративне фото

Зараз експерти розглядають кілька сценаріїв, найпесимістичніший з яких вказує на затягування протистояння між США і Китаєм протягом усього 2025 року, що негативно вплине на глобальну економіку та уповільнить зростання економік. Інший сценарій – це вихід Дональда Трампа на переговорний трек із урядом КНР та укладення угоди між США та КНР до червня 2025 року. В такому випадку втрати економік будуть мінімальні, а ринки, які вже втрачають через тарифні розборки, швидко відновляться.

"Економічне відновлення можливе лише через досягнення домовленості двох найпотужніших країн світу — Китаю і та Америки. Це врятує глобальний світ від найбільшої рецесії або депресії рівня минулого сторіччя", — зауважив Андрій Шевчишин.

Теги за темою
Китай
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Украинские предприниматели призвали правительство назначить директора БЭБ
Апостроф
2025-07-08T20:52:53Z
Отравленная вода и тонны токсичных отходов: какова цена редкоземельных металлов Китая
Фокус
2025-07-08T20:00:58Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Высокие температуры: как пережить жару
ZN UA
2025-07-08T22:21:56Z
Эта привычная процедура может вызвать тяжелую болезнь: почему следует быть осторожным
Comments UA
2025-07-08T21:54:08Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
"Никогда не отказывались": в США сделали новое заявление о помощи Украине
Telegraf
2025-07-08T21:54:07Z
Нейросеть Маска резко стала проукраинской: как Grok разносит российскую пропаганду
TSN
2025-07-08T21:21:28Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Киеве сработала ПВО из-за атаки дронов
TSN
2025-07-08T21:48:45Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2025-07-08T21:48:41Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Какие дни рождения нельзя отмечать и почему: приметы, запреты и объяснения
Comments UA
2025-07-08T21:12:53Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Россия атакует Украину БпЛА: карта тревог
TSN
2025-07-08T22:06:04Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Светлана Тарабарова с мужем показалась за границей на отдыхе без детей: где сейчас супруги
TSN
2025-07-08T19:48:42Z
Анна Кошмал ответила на слухи, что замужем за известным украинским актером
TSN
2025-07-08T16:06:04Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
День ангела 9 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-08T21:21:23Z
Гороскоп на 9 июля: благоприятный день для активного отдыха и спорта
Новости Украины
2025-07-08T20:48:27Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Россияне обстреляли Купянск: один человек погиб, двое пострадали
Gazeta UA
2025-07-08T20:54:12Z
Тульская область в панике: взрывы в небе напугали россиян
Новости Украины
2025-07-08T20:27:18Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Безпілотний автобус Karsan виїде на вулиці Парижа
AutoCentre
2025-07-08T20:00:00Z
На дорогах появились авто с загадочными номерами: что нужно знать водителям
Хвиля
2025-07-08T19:51:16Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Владельцам авто из США нужно готовить деньги: какой штраф грозит
Comments UA
2025-07-08T13:33:09Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Эффективнее камер наблюдения: в Китае пустой бассейн переделали в офис
Фокус
2025-07-08T20:00:21Z
Зарядка под угрозой: чего ни в коем случае нельзя делать с батареей смартфона в 2025 году
Знай
2025-07-08T19:51:08Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
"Челси" стал первым финалистом Клубного чемпионата мира-2025
ZN UA
2025-07-08T21:45:26Z
Жуан Педро дублем прибив рідний Флуміненсе за крок до фіналу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-08T21:07:03Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Диас настаивает на включении особого пункта в контракт с Барселоной
Корреспондент
2025-07-08T19:36:33Z
Опубликованы новые подробности гибели футболиста "Ливерпуля" Диогу Жоты
ZN UA
2025-07-08T18:22:59Z