Демократи в Конгресі США вимагають звільнення Маска з адміністрації Трампа: розпочали кампанію проти мільярдера
Демократи в Конгресі США вимагають звільнення Маска з адміністрації Трампа: розпочали кампанію проти мільярдера
Група демократів у Палаті представників Конгресу США розпочала узгоджену кампанію з метою змусити союзника американського президента Дональда Трампа мільярдера Ілона Маска піти з адміністрації до 30 травня, повідомляє Axios.
Кампанія ґрунтується на законодавчій вимозі, згідно з якою спеціальні державні службовці не можуть працювати на уряд понад 130 днів. Саме такий статус, як вважається, отримав Маск як глава Управління урядової ефективності (DOGE).
“Ми вимагаємо негайної публічної заяви від вашої адміністрації, яка чітко дасть зрозуміти, що Маск піде у відставку й передасть всі повноваження з прийняття рішень, як того вимагає закон, до 30 травня”, - написали 77 демократів Палати представників у листі до Трампа.
Демократи також додали, що Маску не буде дозволено повернутися до ролі спеціального держслужбовця протягом року, якщо мільярдер не відмовиться від своїх компаній, включаючи Tesla і SpaceX.
Ініціатор листа конгресмен-демократ Грег Казар сказав, що це лише “перший залп” у кампанії проти Маска.
“Ми чітко демонструємо, що тиск громадськості на республіканців буде тільки посилюватися до 30 травня”, - додав він.
За словами Казара, демократи “мають у розпорядженні юридичні й політичні інструменти”, а також “всю силу громадського тиску”.
Адміністрація Трампа, на думку багатьох демократів, вже проігнорувала не лише федеральний закон, але й Конституцію в питаннях, значно серйозніших, ніж правила урядової етики.
Білий дім може, зрештою, послатися на меморандум Управління з питань урядової етики, виданий торік за часів адміністрації президента США Джо Байдена, про те, що неоплачувані дні відряджень не враховуються у 130-денний термін роботи.
Трамп і сам Маск заявляли, що мільярдер залишить посаду глави DOGE після завершення роботи цього департаменту.
Маск очолив реалізацію програми Трампа зі “скорочення федеральної бюрократії”. Робота DOGE, однак, загрузла в десятках судових позовів, які оскаржують звільнення тисяч працівників на випробувальному терміні, раптове закриття кількох федеральних агентств і доступ до конфіденційних комп'ютерних систем, наданий співробітникам департаменту Маска. Профспілки, опозиційні демократи й експерти з питань управління кажуть, що грубий підхід мільярдера спричинив хаос.
Днями повідомлялося, що демократи хочуть зробити департамент Маска підзвітним Конгресу — двоє конгресменів Палати представників від Демократичної партії підготували законопроєкт, який вимагає від DOGE ділитися інформацією про свою роботу стосовно звільнення держслужбовців та інших змін у федеральних відомствах Штатів.