MY.UAНовини
Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі про суди над генералами в Україні: «командири мають не боятися ризикувати»
Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі про суди над генералами в Україні: «командири мають не боятися ризикувати»

Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі про суди над генералами в Україні: «командири мають не боятися ризикувати»

Притягати до суду командирів за ймовірні невдачі у боях може бути небезпечно, тому що тоді офіцери боятимуться ухвалювати необхідні рішення на полі бою. Так судові процеси над генералами Галушкіним, Горбенком і полковником Лапіним в інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував екскомандувач Сухопутних сил США у Європі Бен Годжес.

«Незалежно від того, скільки у вас є комп’ютерів чи дронів, ви ніколи не матимете досконалої інформації. А це означає, що командири повинні бути готові ухвалювати рішення навіть в умовах невизначеності. І якщо ви будете притягнуті до кримінальної відповідальності щоразу, коли помилитеся, то люди припинять ухвалювати необхідні рішення»

Втім, наголошує Годжес, певні дії командирів все ж треба розслідувати, наприклад, корупцію, або ж порушення правил ведення збройних конфліктів.

В інтерв’ю Радіо Свобода Годжес також розповів про переспективи мирного процесу з припинення війни Росії проти України, оцінив можливості Росії продовжувати наступати, а також пояснив, чому присутність військ США у Європі насправді відповідає американським інтересам.

Бен Годжес

– Генерале Годжес, дуже дякую, що приєдналися до нас сьогодні. Я хочу почати із загального запитання. Як ви загалом оцінюєте розвиток подій в Україні? І, на вашу думку, чи можливе припинення вогню в найближчому майбутньому, на що, можливо, продовжує сподіватися адміністрація США?

– Насправді я не бачу жодної надії на реальне припинення вогню, доки на Росію не чинитиметься тиск, щоб змусити його дотримувалася. Ви знаєте, весь тиск був на Україну. Я не бачив жодного тиску з боку адміністрації США на Росію. І насправді ми бачимо, що генерал Сирський оголосив, що, схоже, відбувається новий російський наступ.

Вбивства невинних українських цивільних осіб тривають. Тож росіяни явно не зацікавлені у справжньому припиненні вогню. І я думаю, що поки Володимир Путін живий, він не погодиться на результат, за якого Україна стане сильною суверенною державою.

Це не означає, що припинення вогню не може бути. Але на Росію має бути тиск, щоб вона його дотримувалася. І я не бачу цього з боку США.

– А як ви оцінюєте ситуацію на полі бою? Як ви вже згадували, повідомляється, що розпочався новий наступ. Чи можете ви оцінити можливості Росії продовжувати вести війну? Який темп можуть тримати російські війська?

– Що ми знаємо після більш ніж 11 років війни з моменту першого вторгнення Росії в Україну в 2014 році – це те, що Росія досі контролює лише 20% території України.

Військово-повітряні сили не змогли досягти переваги в повітрі. Фактично Росія навіть не може завадити потягам і конвоям, що йдуть з Польщі в Україну, везучи зброю і техніку. Чорноморський флот має дуже круту назву, але це не дуже хороший флот. Україна перемогла їх у західній частині Чорного моря. Російська економіка – у великій скруті. Вона штучно підтримується. Вона майже повністю залежить від Китаю у більшості того, що вона використовує.

І тому я думаю, що те, що робить Росія, не може тривати нескінченно довго. Я не хочу прогнозувати, як довго це може тривати, тому що я помилявся раніше. Але я думаю, що вони в складній ситуації. І вони не мають можливості перемогти Україну у війні. Немає великої сили, яка могла б прорватися так, як це робили їхні діди, і дістатися аж до Дніпра, наприклад.

Тому я думаю, що росіяни можуть продовжувати запускати ракети та безпілотники по українських містах і містечках. Вони продовжуватимуть ці дуже смертоносні атаки, де вони самі зазнають величезних втрат. Вони можуть час від часу пересувати лінію фронту на один-два кілометри або на одне село, але це не допоможе їм виграти війну.

Це частково, очевидно, завдяки завзятості та майстерності українських захисників, здатності України розвивати власну оборонну промисловість під час війни. І так само завдяки нездатності Росії.

– Ви згадали про китайський фактор у підтримці російської економіки, але також нещодавно президент України Зеленський повідомив, що були захоплені у полон перші двоє громадян Китаю. Він також повідомив, що понад 150 громадян Китаю все ще воюють в російській армії. І я хочу підкреслити, що раніше про це не повідомлялося. Про що це вам взагалі говорить?

– Я думаю, що важливо, що Україна це підкреслює. І я бачив, що міністр закордонних справ України звернувся до китайського уряду і сказав: «Що відбувається? Ви, хлопці, сказали, що ви нібито нейтральні або незалучені. Незважаючи на те, що ми знали протягом багатьох років, що Китай надавав Росії деякі речі, які мали військове застосування». Я думаю, що той факт, що китайські війська були залучені так чи інакше, якимось чином, не є великою несподіванкою.

Але те, що це означає, – це те, що Китай дійсно має інтерес у тому, як розгортаються події. І я не думаю, що вони мають якусь особливу прихильність до Росії, але вони мають прихильність до російської нафти і газу. І вони хочуть мати можливість пересуватися через Арктику, оскільки використання північних торговельних шляхів стає все більш доступним упродовж усього року. Тому я думаю, що вони воліють мати статус-кво з Росією, а не крах російського чи путінського режиму.

Якби Росія не могла експортувати нафту і газ до Китаю чи Індії, це була б зовсім інша історія. І саме тут, я думаю, Європа могла б допомогти, перешкоджаючи Росії експортувати нафту і газ через Чорне і Балтійське моря, використовуючи цей незаконний тіньовий флот. Отже, економічний інструмент насправді важливіший, на мою думку, ніж навіть надання боєприпасів Україні.

– Але говорити про те, що Китай безпосередньо відправляє свої війська, ще зарано? Це було б перебільшенням, якщо я вас правильно зрозумів.

– Я не знаю. 150 військових… Можливо, їх тисячі. Ми просто про це ще не знаємо. Я маю на увазі, що, як завжди буває в таких війнах, люди з інших країн приєднуються до однієї зі сторін з різних причин. Так само, як і багато європейців, навіть американців, які воюють на боці України. Є солдати з Білорусі, які воюють з Україною проти Росії.

Тож той факт, що на іншій стороні теж є іноземці, північнокорейці чи китайці, сам по собі є коректним твердженням. Але я не знаю, про що це свідчить. Кількість північнокорейців, очевидно, була значно більшою. І я не знаю, скільки Північна Корея збирається продовжувати відправляти [військових]. 150 китайців – якщо це все, що є, то я не знаю, чи це про щось каже.

Але що більш важливо – я думаю, це те, що Китай надає матеріальну підтримку Росії, що дозволяє їм продовжувати воювати. Але, знову ж таки, це можливо лише тому, що Росія може постачати дешеві нафту і газ до Китаю.

Зараз, звичайно, все трохи ускладнює підхід адміністрації Трампа, яка чинила величезний тиск на Україну, але не чинила жодного тиску на Росію. Нуль. Я маю на увазі, що навіть тарифи проти них не запровадили на тлі усього, що відбувається. Всі інші, включно з островом, на якому живуть лише пінгвіни, отримали тарифи, але Росія не отримала жодних тарифів.

В інтерв’ю NBC 30 березня Дональд Трамп заявив, що, якщо Росія виявиться нездатною укласти угоду про мир в Україні, США запровадять вторинні мита на всю нафту, що постачається з Росії. «Тож якщо ви купуєте нафту в Росії, ви не зможете мати справи зі Сполученими Штатами», – сказав Трамп, додавши, що розмір мит може сягати 25–50%.

Але тепер із рішенням президента призупинити тарифи для всіх, одночасно збільшивши тарифи для Китаю, утворився цей дивний трикутник: Китай допомагає Росії, адміністрація Трампа чинить великий тиск на Китай, але не тисне на Росію. Тому я не знаю, як це буде розвиватися далі. На мою думку, це свідчить про те, що адміністрація Трампа не має послідовної стратегії або не зацікавлена в тому, щоб допомогти Україні перемогти Росію. І стратегія адміністрації щодо Європи в цілому полягає в тому, щоб знову сказати європейцям, щоб вони робили більше для себе. Я не можу розгледіти, яка насправді стратегія.

– Я хотів би запитати вас як генерала армії США, який у вас погляд на те, що в Україні є кілька відомих справ проти армійських генералів та інших командирів високого рангу? Генералів Галушкіна, Горбенка і полковника Лапіна зараз звинувачують у провалі оборони у Харківській області. І звинувачення враховує їхню нібито неадекватну реакцію, недооцінку сили російських військ, переоцінку можливостей українських підрозділів. Чи справедливо переслідувати командирів за нібито допущені подібні помилки під час повномасштабної війни? Чи є подібні приклади в історії воєн? Як до цього ставляться на Заході?

– Я думаю, що в професійних арміях, звичайно, офіцери та лідери повинні нести відповідальність за те, що вони роблять або не роблять. І якщо це злочинна діяльність, наприклад, порушення правил ведення збройного конфлікту або якась корупція, то так, кримінальне провадження тут доречне. Але якщо це те, що скидається на провал керівництва в бою, прорахунки чи ще щось… Для цього існує командний процес, коли командирів звільняють або замінюють командирів.

Але провал місії, на мою думку, не обов’язково є злочином. Американський офіцер може бути звільнений. Таке часто трапляється. У нас буває, коли капітанів, якщо їхній корабель зіткнувся з іншим кораблем або сів на мілину, їх звільняють. Якщо ви втрачаєте техніку або ваш підрозділ неефективний в бою, ви можете бути звільнені, тому що вище командування втрачає довіру до вас. Такі речі, звичайно, трапляються, але це не злочин.

Екскомбриг 125-ї бригади ТрО генерал-лейтенант Артур Горбенко, екскомандувач ОТУ «Харків» бригадний генерал Юрій Галушкін, екскомандир 415-го батальйону 23-ї ОМБр полковник Ілля Лапін (зліва направо)

Знаєте, кожна країна має свою військову культуру. Вона має власну історію. Вона має свій власний спосіб робити речі. Тому я не хотів би коментувати, як Україна може впоратися з цим. Але небезпека притягнення когось до кримінальної відповідальності через уявну невдачу в бойових діях, полягає у тому, що ви можете отримати офіцерів, які відмовляються ризикувати. Вони не будуть ухвалювати рішення. Якщо буде якась невизначеність, то вони будуть неохоче ухвалювати рішення, тому що вони будуть непокоїтися через можливу кримінальну справу.

А це дуже шкідливо для військових, тому що ми знаємо від Клаузевіца і ми знаємо з тисячолітньої історії, що природа війни – це невизначеність, туман і везіння. Незалежно від того, скільки у вас є комп’ютерів чи дронів, ви ніколи не матимете досконалої інформації. А це означає, що командири повинні бути готові ухвалювати рішення навіть в умовах невизначеності. І якщо ви будете притягнуті до кримінальної відповідальності щоразу, коли помилитеся, то люди припинять ухвалювати необхідні рішення.

– Двопартійна група в Конгресі заявила, що США не повинні скорочувати кількість своїх військ у Європі, у відповідь на новини про те, що адміністрація Трампа може розглянути це. Чи можете ви пояснити, чому в американських інтересах зберегти свою присутність у Європі?

– Я назву вам три причини прямо зараз. Перша: Європа в цілому є нашим найбільшим торговельним партнером. І тому Америка зацікавлена в її процвітанні, а процвітання вимагає стабільності і безпеки. Отже, поки триває війна Росії проти України або існує загроза розширення війни проти інших європейських країн, це збільшить нестабільність, це принесе мільйони біженців до Європи, це порушить постачання продовольства тощо, все це погано впливає на економіку кожного з нас. Нам потрібно, щоб Європа процвітала. Це номер один. Ми хочемо цього. Це стратегічний інтерес.

Другим стратегічним інтересом, звичайно, є доступ. Я маю на увазі, що у нас лише 80 тисяч американських військовослужбовців, армія, флот, військово-повітряні сили, морська піхота, 80 тисяч. Саме стільки вміщує середній американський футбольний стадіон – 80 тисяч. Завдяки цьому контингенту ми маємо доступ до баз у Великобританії, Іспанії, Італії, Греції, Туреччині, Польщі, Німеччині та інших країнах.

У нас є угоди про обмін розвідданими майже з кожною країною Європи. Тому в наших інтересах залишатися там і підтримувати ці відносини за дуже-дуже низькою ціною.

І третій інтерес, звичайно, полягає в тому, щоб допомогти Україні перемогти Росію. Утримати Росію від нападу на країни НАТО, щоб Сполучені Штати не були залучені в конфлікт проти Росії.

Отже, всі ці причини, на мою думку, свідчать на користь збереження американської присутності. Вона не обов’язково має бути такою, як під час Холодної війни. Коли я був лейтенантом у 1980-х роках, у нас було 300 тисяч військовослужбовців, здебільшого в Західній Німеччині. Зараз у нас 80 тисяч військовослужбовців, які розгорнуті на території від Фінляндії до Болгарії і Туреччини. Це дуже-дуже мала кількість. У нас дуже мала присутність ВМС, невелика присутність ВПС.

І американський народ, як і уряд США, повинен очікувати, що наші союзники візьмуть на себе тягар, велику частку тягаря. Але це все одно в наших інтересах. Тому я повністю згоден з генералом Крістофером Каволі, коли він сказав, що нам потрібно зберегти те, що ми маємо. 80 тисяч – це менше, ніж більшість армій в Європі.

– А як щодо посади командувача союзних військ НАТО в Європі? Це завжди було традицією, що американський генерал здійснював нагляд за операціями альянсу в Європі. Напевно, це можна було б сприймати як суто символічний підхід. Але з’явилися новини, знову ж таки, непідтверджені, що США розглядають можливість відмовитися від цього. Що ви думаєте з цього приводу?

–По-перше, це не просто традиція і це не символічно. Командування – це юридична відповідальність. І є причина, чому верховним головнокомандувачем об’єднаних збройних сил НАТО в Європі завжди був американець. По-перше, американське лідерство є необхідним для успішного стримування, яке НАТО забезпечує проти Росії та інших загроз. Тому наявність американця на посаді командувача, навіть якщо американці не є найбільшою силою в НАТО, є важливим аспектом цього.

По-друге, звичайно, це пов’язано з ядерним стримуванням, повноваженнями на застосування ядерної зброї. Це рішення повинно ухвалюватися вгору по американському ланцюжку. Французи, звичайно, перебувають в окремій категорії. Вони ніколи не декларували свою ядерну зброю перед НАТО, але британці це зробили. І тому принцип американського ядерного стримування з британцями вимагає американського командувача.

Тому я думаю, що з цих причин мати американського генерала або адмірала на посаді верховного головнокомандувача є великий сенс для стримування, для ядерного стримування і для того, щоб Сполучені Штати продовжували бути залученими. Я думаю, що було б колосальною помилкою для Сполучених Штатів, якби вони самі відмовилися від позиції і віддати її, скажімо, Франції чи Британії, чи Німеччині, чи будь-кому іншому. Вплив, який ми втратили б на те, що відбувається в Європі, був би значним, і це дійсно створило б певні проблеми для використання нашого ядерного стримування. Я думаю, що це дуже недалекоглядно.

Я помітив, що після того, як ця новина з’явилась, з того часу про неї не згадували. Я вже давно не чув, щоб про це згадували. Я думаю, що генерал Каволі адекватно відповів на це під час слухань у комітеті з питань збройних сил Палати представників і Сенату. Тож, сподіваюся, ця погана ідея пішла в минуле.

– А чи можете ви оцінити нинішні можливості України завдати нового удару по Кримському мосту? Оскільки Україна має більше можливостей для нанесення ударів на більшу відстань, чи може міст бути остаточно зруйнований до такої міри, що ним не можна було більше користуватися?

–Я б сказав, що генерал Буданов так і зробить, коли буде готовий. Знаєте, я завжди вважав, що Крим є вирішальною територією цієї війни. Якщо Росія втратить Крим, який вона незаконно анексувала ще в 2014 році, якщо вона остаточно його втратить – це те, що має найбільше значення, це те, що має найбільше значення для росіян. І тому ключ до Криму –це спочатку ізоляція. І це, звичайно, означає, що потрібно вивести з ладу міст, а також розірвати сухопутний доступ.

Україна продовжує розвивати свої можливості. Вони, безумовно, мають безпілотники і зброю, яка може досягати так далеко. Але це займе… Я маю на увазі, що це величезний міст. Величезний. Ви не зруйнуєте цей міст однією ракетою або одним безпілотником. Він значний, і для цього знадобиться значна кількість вибухівки.

Росіяни, звичайно, знають про це, і вони поставили навколо нього багато засобів захисту. Але історія сповнена прикладів, коли військам вдавалося подолати добре захищені споруди і вивести їх з ладу. І я думаю, що якщо хтось у світі може це зробити, то це буде Україна, і вони зроблять це, коли настане потрібний час.

І у них все готово. Я з нетерпінням чекатиму цього дня, але я не можу сказати вам, як саме вони це зроблять, тому що якщо це буде якась хитра операція, то для цього потрібно багато засобів, щоб це зробити.

Автор: Сашко Шевченко

Джерело: Радіо Свобода

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Світлої долі та гарного настрою: красиві картинки-привітання з Великоднем
24tv
2025-04-19T12:06:33Z
Коли зійде Благодатний вогонь у 2025 році: дата і значення події
Факти ICTV
2025-04-19T12:03:43Z
Розкриті технічні характеристики далекобійної крилатої ракети Taurus KEPD 350, яку можливо отримає Україна
InternetUA
2025-04-19T12:01:07Z
Мама, яка віддала двох дітей на усиновлення, здивувала інтернет своєю сповіддю
Фокус
2025-04-19T12:00:32Z
День довкілля в Україні: дуби, екологічні злочини та надія на зелене майбутнє
Знай
2025-04-19T12:00:29Z
У китайському ресторані продають їжу, яку ви точно не хотіли б спробувати
24tv
2025-04-19T12:00:24Z
У Румунії за два дні оголосили кілька попереджень через ведмедів, що наближались до людей
Европейская правда
2025-04-19T11:58:38Z
"За козацький чуб і українську мову": поліція Києва затримала студентів "Могилянки"
Фокус
2025-04-19T11:57:59Z
Чи заробляють українські айтівці за кордоном більше
24tv
2025-04-19T11:15:58Z
Мир в Україні неможливий без ясності від Трампа — The Times
iPress
2025-04-19T12:07:49Z
США винесли Україну на спеціальний перегляд у звітах про права людини
iPress
2025-04-19T12:07:43Z
Ізраїль не виключає обмежену атаку на ядерні об'єкти Ірану
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T12:07:25Z
Поки Трамп продовжує нападки на університети в США, Макрон запрошує іноземних вчених до Франції
ZN UA
2025-04-19T12:03:47Z
Нардеп відповів, чи реально досягнути перемир'я вже наступного тижня
24tv
2025-04-19T12:00:39Z
В угоді щодо копалин із США не йдеться про будь-який борг України – Качка
Факти ICTV
2025-04-19T11:58:32Z
Російська мережа розганяє фейки про винищувачі F-35
УкраинФорм
2025-04-19T11:54:43Z
Прем’єр Баварії: рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц
Европейская правда
2025-04-19T11:51:54Z
Збиття літака МАУ: Іран звинувачує Україну та інші країни в суді ООН
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T11:48:55Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
На Великдень в одній із областей встановили режим світломаскування
ZN UA
2025-04-19T11:54:36Z
На Одещині викрито 16 нелегальних теплиць з тютюном. Вилучено 56 тон продукції
Украина Криминальная
2025-04-19T11:51:43Z
"Львів – прекрасне китайське місто": Соловйов видав нову порцію відбірного абсурду
24tv
2025-04-19T11:39:50Z
У Торецьку війська РФ намагаються здійснювати штурми центральної частини
ZN UA
2025-04-19T11:37:25Z
Удар по Харкову у Страсну п'ятницю: в ОВА розповіли про моторошні наслідки та постраждалих
24tv
2025-04-19T11:36:02Z
Поліція затримала студентів біля ЛГБТ-фесту? Усі подробиці інциденту в Києві
Telegraf
2025-04-19T11:33:17Z
В Україні на Великдень - до 24° тепла, дощитиме лише на заході
УкраинФорм
2025-04-19T11:24:46Z
Кияни бачили у небі сонячне гало: цікаві кадри красивого оптичного явища
24tv
2025-04-19T11:06:00Z
Олег Старіков про зупинку бойових дій: «Чекати залишилося зовсім недовго»
Знай
2025-04-19T10:42:03Z
Померла актриса театру Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська
УкраинФорм
2025-04-19T11:48:31Z
Рецензія на фільм «Рейс навиліт» / Fight or Flight
ITC
2025-04-19T11:18:19Z
У Парижі презентують французьке видання роману Марії Матіос
УкраинФорм
2025-04-19T11:00:16Z
Пішла з життя заслужена артистка України Ізабелла Павлова-Рушковська
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T10:48:40Z
Оскароносний Шон Пенн, який підтримує Україну, показався з матір'ю загиблого пілота "Джуса"
24tv
2025-04-19T10:12:09Z
На Донеччині відкрили фотовиставку, присвячену Святогірській лаврі
УкраинФорм
2025-04-19T09:42:44Z
ТОП 10 культових музичних заставок з популярних аніме
ITC
2025-04-19T09:22:36Z
Михайло Боярський госпіталізований після нещасного випадку на виставі
360ua.news
2025-04-19T09:12:34Z
"Мене дійсно чекає новий виклик": Тарас Цимбалюк вперше прокоментував свою участь у "Холостяку"
24tv
2025-04-19T08:57:22Z
У Києві поліція затримала ще двох підозрюваних у побитті військового у Гідропарку
УкраинФорм
2025-04-19T12:00:09Z
На Буковині голову сільради судитимуть за розтрату ₴1,4 млн. під час закупівлі для ЗСУ
Украина Криминальная
2025-04-19T11:03:00Z
У Канаді горить музей української культури й побуту просто неба
УкраинФорм
2025-04-19T10:27:11Z
У Грузії стався масштабний блекаут
УкраинФорм
2025-04-19T10:24:49Z
В Латвії за п’ятницю зафіксували десятки температурних рекордів
Европейская правда
2025-04-19T10:16:39Z
На Київщині 3 молодики знущалися з підлітка та знімали це на відео: їх затримала поліція
24tv
2025-04-19T10:00:07Z
Черговий обвал: будинки на популярному узбережжі Британії опинилися на краю прірви
24tv
2025-04-19T09:27:12Z
На Сумщині рятувальники ліквідували пожежі, спричинені російським ударами
УкраинФорм
2025-04-19T09:03:47Z
У США внаслідок аварії невеликого літака загинули троє людей
УкраинФорм
2025-04-19T09:01:31Z
Як правильно їсти суші та чим їх запивати: усі тонкощі японських правил етикету
GlavRed
2025-04-19T11:58:09Z
Господинь закликали обробляти житло зубною пастою: для чого це потрібно
GlavRed
2025-04-19T11:54:24Z
Великдень 2025: що приготувати, щоб було смачно та швидко, 5 рецептів простих салатів
Знай
2025-04-19T11:51:04Z
На дзеркалі у ванній з’являються чорні плями: чому це відбувається та як запобігти
24tv
2025-04-19T11:24:31Z
Забудьте про віскі з колою: ось найкращі пари для Jameson, Black Label і Hankey Bannister
24tv
2025-04-19T11:21:54Z
Після «Юнацтва». Як не втратити зв'язок з підлітком
Детектор М
2025-04-19T10:55:05Z
Найкращі чисті парфуми всіх часів: вони покращують настрій та знижують стрес
24tv
2025-04-19T10:54:29Z
Курорт у Швейцарії відрізало від світу перед самим Великоднем
24tv
2025-04-19T10:30:49Z
Простий трюк із кухні творить дива: орхідеї зацвітуть за тиждень без хімії
GlavRed
2025-04-19T10:27:25Z
Програму «єОселя» планують масштабувати
ZN UA
2025-04-19T11:54:44Z
Банкір озвучив прогноз щодо курсу долара та євро після свят
Gazeta UA
2025-04-19T11:42:14Z
ProAgro Group відзначає 20-річчя
AgroPortal
2025-04-19T11:30:35Z
Відключення світла можуть повернутись: названо головну причину
GlavRed
2025-04-19T11:27:12Z
Спільний фонд України та США зможе інвестувати у розробку родовищ та інфраструктурні проєкти - Качка
УкраинФорм
2025-04-19T11:21:08Z
Рубль став найприбутковішою валютою 2025 року, обігнавши золото
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T11:06:14Z
Аграрії Полтавщини засіяли понад 91 тисячу гектарів зернових та зернобобових культур
УкраинФорм
2025-04-19T10:54:32Z
Зарплата 8 тисяч гривень: якою буде майбутня пенсія
24tv
2025-04-19T10:39:30Z
Закарпатський виробник фундука збирає урожай вручну
AgroPortal
2025-04-19T10:30:35Z
ФК «Карпати» обіграв «Рух» у львівському дербі
УкраинФорм
2025-04-19T12:04:27Z
Іммобіле може залишити Бешикташ і повернутися до Серії А
Football.ua
2025-04-19T11:58:51Z
Україна, Литва та Латвія проти участі збірної білорусі на футзальному Євро-2026
Football.ua
2025-04-19T11:49:41Z
Після Тайсона Джейк Пол проведе бій проти ексчемпіона WBC Чавеса-молодшого
Подробности
2025-04-19T11:48:05Z
Полісся без Гуцуляка та Назаренка в стартовому складі зіграють проти Лівого Берега
Football.ua
2025-04-19T11:34:18Z
Ексфутболіст збірної Хорватії загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T11:27:34Z
Рука Бога по-українськи: у Першій лізі зарахували гол рукою
Telegraf
2025-04-19T11:18:29Z
Суперкомп'ютер назвав фаворита Ліги Європи після завершення 1/4 фіналу
24tv
2025-04-19T11:15:36Z
Хабі Алонсо — про можливе призначення в Реал: Для мене ці чутки нічого не значать
Football.ua
2025-04-19T11:15:21Z
Розроблено технологію, що повністю відновлює напругу літій-іонних акумуляторів
InternetUA
2025-04-19T11:31:05Z
Смартфони скоро запрацюють по-іншому: що зміниться для людей, і про які моделі йдеться
Фокус
2025-04-19T11:30:43Z
Спілкування шимпанзе бонобо виявилося шокуюче подібним до людської мови
24tv
2025-04-19T11:06:04Z
Розробники Anduril Industries представили революційний підводний дрон-торпеду Copperhead-M
InternetUA
2025-04-19T11:01:06Z
Створено найшвидшу флеш-пам'ять у світі
InternetUA
2025-04-19T10:31:30Z
Студент здійснив революційний прорив із використанням ШІ: що він придумав
InternetUA
2025-04-19T10:01:36Z
Інсайдер підтвердив новий дизайн iPhone 17 Pro у дусі смартфонів Poco
InternetUA
2025-04-19T09:31:06Z
Як підготуватися до релізу GTA 6 – 5 порад для кожного геймера
24tv
2025-04-19T09:03:34Z
Більше, ніж на Землі: на іншій планеті виявили речовини, які вважаються ознакою життя
ZN UA
2025-04-19T09:01:52Z
Ford призупинив постачання авто до Китаю через мита — CNN
iPress
2025-04-19T12:07:09Z
Литовський стартап Dancer Bus збанкрутував: електробуси з пластику не врятували компанію
InternetUA
2025-04-19T11:55:18Z
Які моделі Tesla найчастіше відкликаються? Гостра боротьба за перше місце
Топ Жир
2025-04-19T11:30:01Z
Чому не можна класти ноги на панель в авто: варто знати кожному
GlavRed
2025-04-19T11:27:32Z
Subaru презентувала три інноваційні моделі на автосалоні в Нью-Йорку
360ua.news
2025-04-19T10:03:20Z
Цей універсал з повним приводом від Suzuki нагадує 911 Dakar на міських вулицях
Топ Жир
2025-04-19T10:00:54Z
Як в Україні працює самоскид MAN оригінальної конструкції
AutoCentre
2025-04-19T09:27:39Z
Навіть якщо авто не було у списку: хто з водіїв заплатить повний податок і штраф
GlavRed
2025-04-19T09:27:02Z
Subaru показала подушку безпеки для велосипедистів
AutoCentre
2025-04-19T07:13:55Z