/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Feb0c173eab8f67c9897a9791e0489d80.jpg)
Німецька зброя "придатна лише частково" — звіт Бундесверу про постачання в Україну
Війна в Україні показала, що німецька зброя, надана ЗСУ, "пригодна лише частково", повідомляє Der Spiegel, посилаючись на внутрішній документ Бундесверу.
Заступник військового аташе посольства Німеччини в Києві у своєму звіті зазначає значні труднощі українських солдатів з використанням німецького озброєння, включаючи зенітну зброю, танки та артилерію.
Документ стверджує, що самохідна артилерійська установка Panzerhaubitze 2000 має таку високу технічну вразливість, що її придатність до ведення бойових дій ставиться під серйозний сумнів.
Основний бойовий танк Leopard 1A5 зарекомендував себе як "надійний" на фронті, але часто використовується лише як імпровізована артилерія через слабку броню.
Ремонт більш нового танка Leopard 2A6 виявився настільки дорогим, що на передовій це практично неможливо.
Система ППО IRIS-T показала хороші результати, однак висока вартість боєприпасів та їх нестача обмежили її ефективність.
У свою чергу, система Patriot визнана "превосходною", але не придатною для використання на полі бою через застарілі транспортні засоби та відсутність запасних частин.
Найбільше визнання серед українських військ отримала стара зенітна самохідна установка Gepard, знята з озброєння в Німеччині, яка стала "найпопулярнішою, ефективною та надійною системою озброєння".
Загалом, резюмуючи звіт, зазначається, що жодна велика німецька військова одиниця не продемонструвала повної придатності для ведення війни.