/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F37dee6578c6036fec54fec5bcb1b3f1c.jpg)
Сі Цзіньпін на тлі ескалації тарифного протистояння зі США відвідає В’єтнам, Малайзію та Камбоджу
Поїздки лідера країни на брифінгу анонсував речник МЗС КНР Лінь Цзянь, передає кореспондент Укрінформу.
«Президент Сі 14-15 квітня здійснить державний візит до В’єтнаму на запрошення генерального секретаря ЦК Компартії цієї країни То Лама і президента Ліонг Кіонга, а 15-18 квітня відвідає Куала-Лумпур та Пномпень на запрошення короля Малайзії Ібрагіма та короля Камбоджі Нородома Сіамоні», - сказав Лінь.
За його словами, метою візитів є поглиблення двосторонніх відносин з цими сусідніми країнами в рамках дипломатії сусідства Пекіна.
В’єтнам, Малайзія та Камбоджа є членами Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) і також постраждали від мит президента Дональда Трампа, отримавши 46%, 24% і 49% тарифи відповідно. За підсумками минулого року АСЕАН стала найбільшим торговим партнером Китаю з річним товарообігом $982,33 мільярда, що більше на 7,8% порівняно з 2023-м.
Ключовим партнером КНР серед країн АСЕАН є В’єтнам, на який припадає близько 27% ($260,65 млрд) товарообігу Асоціації з Китаєм. За інформацією ЗМІ, у понеділок Китай і В’єтнам підпишуть близько 40 угод, зокрема документи про будівництво залізничної мережі та співпрацю між міністерствами оборони і правоохоронними органами двох країн.
Очікується, що в ході візитів Сі також обговорить із лідерами В’єтнаму, Малайзії та Камбоджі спільні заходи протидії каральним митам США.
9 квітня, виступаючи в Пекіні на робочій конференції високого рівня з дипломатії сусідства, Сі пообіцяв зміцнити стратегічні зв’язки з сусідніми країнами шляхом відповідального управління розбіжностями та посилення зв’язків у ланцюжках поставок. Аналітики оцінили його слова як прагнення Пекіна активізувати зближення з країнами регіону для створення єдиного фронту для протидії тиску США.
Як повідомляв Укрінформ, адміністрація президента США Дональда Трампа встановила митні тарифи для продукції з Китаю на рівні 145%, що посилює торговельне протистояння між двома країнами з числа найбільших економік світу.