В Україні запускають власне виробництво аналога Starlink
Українська компанія Stetman уклала угоду зі шведською Requtech щодо ліцензійного серійного виробництва супутникових інтернет-терміналів, які працюватимуть як альтернатива Starlink Ілона Маска. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив генеральний директор Stetman Дмитро Стеценко.
«Завдяки цьому Україна матиме не лише альтернативу Starlink, якому ми щиро вдячні за своєчасну технологічну підтримку, і з яким продовжимо співпрацю, але й власне виробництво супутникового обладнання.Насамперед це забезпечить наші внутрішні потреби, а в перспективі — дозволить експортувати продукцію для посилення європейської супутникової інфраструктури!», — йдеться в дописі Стеценка.
Шведська компанія передасть Україні технічну документацію та право самостійно виготовляти супутниковий термінал на базі їхньої розробки Resa. Українська компанія адаптує шведську розробку під свої потреби, додавши власний дизайн, захист та компоненти, які вже застосовуються у системах Starmod для Starlink. Про це Дмитро Стеценко розповів dev.ua.
За його словами, угода з Requtech не фіксує конкретний обсяг виробництва. За оптимістичним сценарієм, через 6 місяців українська компанія планує запустити виробництво потужністю від 2000 до 10000 терміналів на місяць і при цьому сплачуватиме шведській компанії ліцензійний платіж за кожен виріб.
Водночас Стеценко сказав, що відмовлятися від Starlink наразі не потрібно, і додав, що «краще мати резервні системи та забезпечити джерела фінансування для використання обох мереж».
Нагадаємо, французький супутниковий оператор визнав, що поки не зможе замінити Starlink для України. Європейський Союз шукає альтернативні шляхи забезпечення України супутниковим зв'язком, якщо власник Starlink Ілон Маск відключить Україну. Одним з таких альтернативних варіантів є Eutelsat.
Ще 22 лютого британське агентство Reuters повідомило з посиланням на три джерела, що американські переговірники розглядають можливість відключити Україну від супутникової інтернет-системи Starlink, якщо наша держава не погодиться укласти угоду про корисні копалини. Втім, власник компанії SpaceX Ілон Маск заперечив цю інформацію.
Фото: Дмитро Стеценко/Facebook
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.