/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fbd8c57bb2cfda3fc802f93fb9309608f.jpg)
Журналісти знайшли причини провалу Siri у використанні ШІ
Нещодавно журналіст Wayne Ma з The Information опублікував звіт, в якому розповідає, чому Apple не вдалося успішно оновити Siri за допомогою ШІ. На думку Ма, основними причинами проблем стали жорстка політика Apple щодо конфіденційності та погане керівництво.
Колишні співробітники Apple, що працювали в групі ШІ та машинного навчання, розповіли The Information, що основною причиною невдач з розробкою нової версії Siri стало погане керівництво. Особливо критикували Роберта Вокера (Robert Walker), якому «не вистачало амбіцій і бажання ризикувати», розвиваючи нові версії голосового помічника.
Інші працівники компанії навіть називали підрозділ ШІ «безцільним» (AIMLess), натякаючи на відсутність досягнень і погану організацію роботи.
Після минулорічної презентації на WWDC Apple отримала критику за демонстрацію ШІ-функцій, для яких, здається, навіть не було робочих прототипів. Ма стверджує, що команда Siri в Apple була здивована цією демонстрацією. За словами одного з колишніх працівників, єдиною новою функцією на той момент була пульсуюча кольорова стрічка на екрані iPhone, яка з’являлася при виклику Siri.
Це стало відхиленням від звичної практики Apple, яка на своїх заходах зазвичай демонструє лише ті функції, які вже працюють на тестових пристроях і готові до випуску. Тому важко зрозуміти, як компанії вдалося представити нові функції Siri в iOS 18.1 та 18.2.
Зараз, згідно з інформацією The Information, ситуація змінилася. Керівництво Apple стало більш оптимістичним щодо перспектив Siri завдяки участі старшого віце-президента Крейга Федеріги (Craig Federighi), під керівництвом якого був створений окремий підрозділ «Інтелектуальні системи».
Попри те, що команда AI/ML залишається під керівництвом Джона Джаннандреа (John Giannandrea), Ма натякає, що між цими підрозділами можуть виникнути конфлікти. Федеріги вже змінив політику щодо ШІ: якщо раніше інженери працювали лише з внутрішніми моделями, тепер їм дозволено використовувати сторонні моделі з відкритим кодом.