MY.UAНовини
EXPO-2025: покажуть літаючі авто, будинок зі сміття та місто майбутнього
EXPO-2025: покажуть літаючі авто, будинок зі сміття та місто майбутнього

EXPO-2025: покажуть літаючі авто, будинок зі сміття та місто майбутнього

У неділю, 13 квітня, в японській Осаці відкривається Всесвітня виставка EXPO-2025, яка триватиме до 13 жовтня. І це буде не просто виставка «здобутків народного господарства», а експозиція передових технологій майбутнього, які вже входять у наше сьогодення.

EXPO-2025 повертається до традиційного 5-річного циклу після перенесення EXPO-2020 у Дубаї через пандемію COVID-19. Коротко про - про те, що вже придумано для того, щоб зробити людей щасливими.

Що відомо

Про що виставка

Тема EXPO-2025 звучить практично: «Створення суспільства майбутнього для нашого життя», а її концепція – дуже творчо: «Народна жива лабораторія», що передбачає як демонстрацію експонатів, так і прийняття якихось спільних рішень для майбутнього.

Основна тема поділена на три підтеми: «Порятунок життів», «Розширення прав та можливостей» і «Спосіб життя».

Де проходить

Виставка пройде на штучному острові Юмесіма (Yumeshima) в Осакській затоці, Японія. Цей вибір наголошує на зв'язку з морем і небом, що відображено в концепції заходу. До речі, EXPO вже вдруге проходить в Осаці та вшосте - у Японії.

Майданчик для виставки – Grand Ring, символ Expo-2025. Він служить основним хабом під час руху відвідувачів навколо місця проведення виставки. Фото: japanspecialist.com

Хто бере участь

За даними Міністерства закордонних справ Японії, у виставці беруть участь понад 165 офіційних учасників, включаючи 150 країн та регіонів, а також 25 міжнародних організацій. Оновленого списку учасників ще немає – підготовка триває повним ходом.

Однозначно відомо, що запрошення було розіслано урядам усіх країн та міжнародним організаціям після схвалення заявки Японії на Генеральній асамблеї BIE 1 грудня 2020 року. А також те, що до участі в EXPO-2025 не допущено Росії.

А відвідувачі хто

Очікується, що за пів року виставку відвідають близько 28 мільйонів осіб, з 30 листопада 2023 року вже продано майже 9 млн вхідних квитків, включаючи абонементи.

Скільки коштує квиток

Варіантів цін на квитки безліч. Від 50 доларів для дорослого на один день (дітям до 11 років – 8 доларів, підліткам до 17 років – 20 доларів) та до 200 доларів за абонемент на весь період виставки (абонемент для дітей – 47 дол., для підлітків – 115 дол.).

Варіюються перший період (до липня) та другий період (до жовтня). Є нічні квитки (після 17:00) – 25 доларів.

Що демонструватимуть

У павільйонах EХРО-2025 можна побачити передові розробки, інтерактивні експонати та інноваційні інсталяції, які розширюють межі уяви. Кожен павільйон пропонує особливу точку зору на такі теми, як стійкість, технології, охорона здоров'я та культура.

Розкажемо про найцікавіші інноваційні продукти, які можна буде побачити на «Експо-2025» у павільйонах різних країн.

Чеський павільйон стане першим дерев'яним будинком у Японії без використання сталевих конструкцій. Фото: dlubal.com

Чим будуть дивувати

Японія: прорив у майбутнє

Наприклад, у павільйоні Японії продемонструють біогазову генерацію енергії із харчових відходів. Поділяться успіхами регенеративної медицини – штучно вирощені серцеві м'язи із iPS-клітин. Покажуть автомобілі від компанії SkyDrive: одномісні апарати з електроприводом, здатні розвивати швидкість до 100 км/год і підніматися на висоту до 500 метрів. На виставці заплановано показові польоти між двома точками Юмесіми, що стане першим публічним випробуванням подібної технології на Всесвітній виставці.

Окремим проривом виставки може стати Kawasaki Corleo - літаючий мотоцикл, гібрид мотоцикла та дрону. Corleo оснащений електродвигунами та системою керування, що дозволяє маневрувати як на землі, так і в повітрі на висоті до 10 метрів. Відвідувачі матимуть змогу побачити демонстраційний політ та протестувати симулятор управління.

Спільний проєкт компаній Daikin (кондиціонери та спліт-системи) та Suntory (напої) – це інсталяція, що поєднує воду, повітря та світло. Глядачі потраплять у простір, де штучний туман, підсвічений різнобарвними променями, створює ефект «райдуги опівночі». Інсталяція демонструє, як технології очищення повітря та води можуть покращити якість життя.

Також відвідувачі побачать експериментальну розробку Physical Twin Symphony, яка дозволяє людям з усього світу створювати музику в реальному часі, незалежно від відстані та музичних навичок. Учасники використовують сенсорні інтерфейси, які перетворюють рухи тіла на звуки, що синхронізуються через хмару в єдину симфонію.

Проєкт NULL² медіахудожника Еїті Очіая є «цифровою природою» - інтерактивною інсталяцією, де фізичні об'єкти (наприклад, пісок або вода) реагують на рух відвідувачів через проєкції та датчики. Це демонструє концепцію Society 5.0, де межі між реальним та віртуальним світом стираються. Відвідувачі матимуть змогу «керувати» природними стихіями.

Родзинкою павільйону Японії стане найбільший зразок марсіанського метеорита, знайдений японською експедицією в Антарктиді. Відвідувачі матимуть змогу доторкнутися до нього, вивчаючи докази присутності води на Марсі. А допомагатимуть гостям та обслуговуватимуть їх AI-андроїди Хіросі Ісігуро – роботи-помічники.

Компанія гурту Toyota Toyoda Gosei Co. проведе випробування енергогенеруючого «розумного» одягу, оснащеного надтонкими сонячними елементами. Прототипи жилетів надягатимуть співробітники виставки, які працюють у павільйоні приватного сектора, а електроенергія, що виробляється, буде використовуватися для живлення шийних вентиляторів.

Фото
Фото
12 Квiтня16:00

США: ставка на космос

Павільйон США покаже досягнення в освоєнні космосу, включаючи VR-симулятори місій та експонати про майбутні колонії на Марсі. Також буде презентовано експонати персоналізованої медицини (симуляція аналізу ДНК) з використанням ІІ та генної інженерії, включаючи симуляцію «зустрічі з майбутнім собою».

Американці презентують мініатюрний квантовий комп'ютер і електромобіль нового покоління з бездротовою зарядкою та автопілотом, а також одяг з «розумної» тканини, що регулює температуру і здоров'я носія, і 3D-принтер їжі, що створює страви з рослинних компонентів.

Німеччина: покаже, як зі сміття зробити будинок

Як і решта учасників EXPO-2025, Німеччина буде зосереджена на ідеї екологічності, переробки та чистоти. Німці презентують модель замкнутого циклу переробки – мінізавод, який перед відвідувачами виставки перетворюватиме пластик на нові вироби. Покажуть макет будинку з нульовим вуглецевим викидом, біорозкладне пакування, робота-сортувальника сміття та сонячні панелі нового типу – тонкі та гнучкі. Звичайно, будуть і VR-екскурсії, ігри та симуляції.

Таїланд: здивує роботом-кухарем

Експозиція Таїланду буде сповнена самобутністю цієї країни. Для початку робот-кухар тайської кухні готуватиме відвідувачам виставки національну страву пад-тай. Інші роботи влаштують танцювальне шоу, і все це супроводжуватиметься ароматичними інсталяціями – запахами спецій Таїланду в інтерактивній зоні.

Також у павільйоні Таїланду продемонструють зразки тканин із перероблених матеріалів – екологічний шовк, масажні крісла з ШІ, що адаптуються до стану відвідувача та макет «розумного села» – стійкого сільського поселення.

Сінгапур: вертикальні сади для очищення повітря

Павільйон Сінгапура намагатиметься здивувати роботою робота-доставника та моделлю електроскутера з ШІ-навігацією. Покажуть вертикальний сад - живу стіну рослин для очищення повітря та запропонують VR-тур знаменитими садами Gardens by the Bay. Плюс безліч інших високотехнологічних штучок – тонких, легких, екологічних, безпечних і «розумних».

Великобританія: розробки – від минулого до майбутнього

Фасад британського павільйону на японській виставці виконаний із перфорованих алюмінієвих панелей, що нагадують перфокарти, які колись використовувалися для введення даних у комп'ютери. Панелі переплетені з використанням техніки ткацтва, щоб віддати шану текстильній промисловості, яка відіграла важливу роль у промисловій революції країни з середини XVIII століття.

В експозиції будуть представлені різні розробки – від минулого до майбутнього, а також амбітні плани, наприклад, космодром із нульовим рівнем викидів вуглецю.

Швейцарія: розміститься в найлегшому павільйоні із плівки

Очікується, що павільйон Швейцарії на Всесвітній виставці стане найлегшим за всю історію: він складається із чотирьох сполучених між собою сфер, виготовлених із спеціальної плівки, а Хайді, культова героїня дитячого роману, дія якого відбувається у швейцарських Альпах, стане його офіційним талісманом.

У павільйоні будуть представлені робототехніка, штучний інтелект та інші інноваційні технології від університетів, науково-дослідних інститутів, стартапів та підприємств.

Матеріал, з якого виготовлені поверхні сфер, придатний для вторинної переробки і після виставки буде використано для виготовлення меблів загальною вагою близько 450 кілограмів.

Саудівська Аравія: покаже модель майбутнього міста з азіатським колоритом

За словами офіційних осіб Саудівської Аравії, конструкція павільйону уособлює трансформацію країни, де використовуються такі стійкі елементи, як сонячні батареї, а також передові технології, включаючи штучний інтелект та віртуальну реальність. У павільйоні цієї країни буде представлена ​​модель футуристичного міста NEOM з технологіями поновлюваної енергії та ШІ. А також - інтерактивні експонати з музикою, танцями та кухнею Саудівської Аравії, які пов'язують минуле та майбутнє.

Ватикан: привезе Караваджо

Павільйон Святого Престолу, розміщений у павільйоні Італії, буде присвячений темі «Краса приносить надію». Глядачам покажуть роботу Караваджо «Зняття з хреста», що символізує любов, відданість та перетворюючу силу віри. Логотип, що поєднує японські та католицькі традиції, поєднує собор Святого Петра з японським сонцем, уособлюючи Христа як Світло світу.

Україна: готує сюрприз – магазин, у якому нічого не можна купити

Концепція павільйону України, яка була представлена ​​4 квітня у Музеї Ханенків у Києві - «Not For Sale», символізує цінності українського суспільства через метафору магазину, де нічого не можна купити, підкреслюючи стійкість та потенціал країни. Участь України організована за підтримки Міністерства економіки, а також японського уряду, який надав безкоштовне місце для павільйону. Конкретні експонати поки що не деталізовані.

Особлива увага приділяється дизайну павільйонів кожної країни. В Австрії - акцент на «звуки Австрії». Фото: nussli.com

На тему

Віртуальна подорож по виставці EXPO-2025

Для тих, хто не зможе побувати на виставці в Осаці, організатори пропонують здійснити по ній віртуальний тур. «Відвідувачі можуть поринути у світ "Експо" як аватари, переміщаючись павільйонами та об'єктами заходів, які є репродукціями реальних будівель, і при цьому насолоджуватися унікальними виставками та заходами, розробленими кожним експонентом, - враженнями, які можливі лише у віртуальному світі», - запевняють організатори заходу.

Теги за темою
ТехнологіїЯпонія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Вривалися в посадки, – військовий розповів про тактику штурмів росіян на Запоріжжі
24tv
2025-04-13T17:18:17Z
Голова Сумської ОВА організував нагородження військових, після чого Росія атакувала місто – гучна заява мера Конотопа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T17:15:36Z
Удар стався під час зборів 117-ї бригади – мер Конотопа звинуватив ОВА у трагедії в Сумах
24tv
2025-04-13T17:09:49Z
В яких областях знову будуть заморозки
24tv
2025-04-13T17:03:07Z
Частина жителів Києва залишилась без світла: у чому причина
24tv
2025-04-13T17:00:47Z
Графіки відключення світла в Харкові та області 14 квітня: нове попередження від обленерго
Политека
2025-04-13T16:49:29Z
Били дронами: РФ атакувала лікарню на Чернігівщині, поранено медсестру
Факти ICTV
2025-04-13T16:45:56Z
ЗСУ пообіцяли «жорстку відповідь» на російський удар по Сумах
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T16:39:11Z
"Змушують ЗСУ відступати": у WSJ розкрили нову тактику просування РФ
GlavRed
2025-04-13T16:27:51Z
Несе 250-кілограмові бомби на 2200 км: ЗСУ показали БПЛА на базі літака
InternetUA
2025-04-13T17:16:55Z
Буданов пояснив, чому українська зброя не поступається іноземній
iPress
2025-04-13T17:07:28Z
«Були рекомендації від Генштабу». Чи справді влада не давала вказівок щодо підручника з історії?
Детектор М
2025-04-13T17:07:17Z
Німеччина хоче стати військовою країною, аби протистояти рф – Bloomberg
iPress
2025-04-13T17:07:05Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: кому готові платити 30 тисяч гривень
Политека
2025-04-13T17:00:23Z
Українцям доведеться працювати до 63 років: скільки стажу потрібно для виходу на пенсію у 2025 році
Хвиля
2025-04-13T17:00:17Z
"Артюх організовував зібрання військових", - Семеніхін
Antikor
2025-04-13T16:57:23Z
Українські міста оголошують Дні жалоби за загиблими у Сумах
Комсомольская правда
2025-04-13T16:36:36Z
Через 80 років після закінчення Другої світової в Україні знайдено 1700 останків солдат вермахту
ZN UA
2025-04-13T16:34:50Z
Росія не боїться, – Зеленський пояснив, чому ворог продовжує бити та атакувати
24tv
2025-04-13T17:18:24Z
Повна протилежність українському: що насправді означають кольори прапору Росії
GlavRed
2025-04-13T17:15:58Z
Зеленський про удар РФ по Сумах: Тільки абсолютно відбита сволота може робити таке
Факти ICTV
2025-04-13T17:15:29Z
У Білому домі показали результати медогляду Трампа
Европейская правда
2025-04-13T17:12:08Z
Зеленський до Європи і США після удару по Сумах: розмови ще ніколи не зупиняли балістику
Европейская правда
2025-04-13T17:09:50Z
"Занадто запущено": у Кремлі зробили нову заяву щодо переговорів зі США
24tv
2025-04-13T17:09:47Z
Британія призупиняє дію деяких тарифів, щоб допомогти бізнесу пережити торговельну війну Трампа
iPress
2025-04-13T17:07:39Z
ЗМІ Туреччини повідомили про заплановану зустріч між Україною та РФ щодо Чорного моря
Европейская правда
2025-04-13T17:07:19Z
"Світ чекав місяць, поки Росія домовиться": у Фінляндії назвали три кроки, щоб зупинити війну
24tv
2025-04-13T17:07:08Z
Нагородження перед дитячою виставою в центрі — це була фатальна помилка, - Безугла про удар по Сумах
Antikor
2025-04-13T17:06:27Z
Пивоваров, YAKTAK, Вакарчук, TAYANNA та інші: 10 найкращих українських пісень тижня
24tv
2025-04-13T16:03:54Z
Віктор Павлік поділився своїм ставленням до пластичних операцій своєї 30-річної дружини
Antikor
2025-04-13T15:21:57Z
Я все бачу і все знаю, – Злата Огнєвіч заявила про "брудну гру" з боку колег у шоубізнесі
24tv
2025-04-13T14:09:48Z
Будьте в тренді: 5 сумок, які носять цього сезону всі модниці
24tv
2025-04-13T14:03:28Z
Київська студія звукозапису «Tretyakoff production» продублювала «Minecraft: фільми» російською мовою
Детектор М
2025-04-13T14:00:34Z
Серед фіналістів премії видавців Prix Voltaire 2025 — росіянин Георгій Урушадзе, який емігрував до Британії
Детектор М
2025-04-13T13:25:15Z
Леді Гага підірвала публіку видовищним виступом на фестивалі Coachella
24tv
2025-04-13T12:45:03Z
Бізнесмен, зірка шоу та актор кліпу Slavia: зірка розкрила, хто батько її дитини
GlavRed
2025-04-13T12:27:49Z
Як налагодити здоровий сон
360ua.news
2025-04-13T16:27:49Z
Очі, шкіра, суглоби: як тіло підказує про високий рівень холестерину
24tv
2025-04-13T16:21:28Z
Як насіннєву картоплю підготувати до посадки: корисні поради
Gazeta UA
2025-04-13T16:09:37Z
Усі ми помилялись: як насправді правильно їсти ківі
Gazeta UA
2025-04-13T15:12:43Z
Народилася перша у світі дитина, яку зачав робот зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-04-13T14:31:39Z
Рак голови та шиї: симптоми, причини та як знизити ризики
24tv
2025-04-13T11:12:27Z
Новий аналіз крові може виявити хворобу Паркінсона до появи симптомів — вчені
Факти ICTV
2025-04-13T10:42:24Z
Науковці визначили групи крові, власники яких найчастіше схильні до онкології
Gazeta UA
2025-04-13T08:57:15Z
Що буде, якщо їсти гриби щодня: які вибрати і якими будуть результати
Знай
2025-04-13T07:51:33Z
Російський удар по Сумах: загиблих вже 34, постраждалих – 117
Украина Криминальная
2025-04-13T17:15:21Z
Дівчинка вилізла на кондиціонер на восьмому поверсі і налякала дніпрян
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T17:15:05Z
Загинув разом з пасажирами: ще один вбитий у Сумах - водій автобуса Микола Леон
24tv
2025-04-13T16:27:56Z
Наслідки російської атаки по Сумах: постраждали офіси редакцій та пресклуб
Детектор М
2025-04-13T15:51:07Z
«Продавець автівки» вкрав у жінки 90 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-13T15:49:21Z
На Чернігівщині чоловік має сплатити майже 600 тисяч гривень за незаконний вилов риби
Antikor
2025-04-13T15:42:34Z
Кількість загиблих у Сумах зросла до 34, серед них двоє дітей
Antikor
2025-04-13T15:27:05Z
Внаслідок удару по Сумах загинула піаністка та викладач Олена Когут
Комсомольская правда
2025-04-13T14:43:32Z
В Сумах десятки людей загинули після повторного удару балістичною ракетою
Antikor
2025-04-13T14:03:51Z
Вдасться з першого разу: спробуйте найпопулярніший рецепт паски Дарії Цвек
Gazeta UA
2025-04-13T17:12:30Z
Коли закоханим не можна заручатися: несприятливі дні
24tv
2025-04-13T16:45:16Z
"Елітарний напій посеред схилів": стало відомо, де виробляють "найвищий" віскі в Британії
Фокус
2025-04-13T15:30:40Z
Як навчити дитину робити уроки самостійно: проведіть один експеримент
Gazeta UA
2025-04-13T15:27:17Z
Швидкий і легкий салат на Великдень 2025: рецепт, який вразить всіх
GlavRed
2025-04-13T14:28:50Z
Що робити з картоплею після заморозків, аби не втратити весь урожай
Telegraf
2025-04-13T14:15:34Z
Гороскоп емоцій: 3 знаки зодіаку, яким цієї весни варто не мовчати
24tv
2025-04-13T14:06:06Z
Запорука соковитого та ніжного м'яса: готуємо найкращий маринад для шашлику
24tv
2025-04-13T13:42:37Z
5 речей, які нізащо не можна викидати у смітник: притягнете біду у дім
24tv
2025-04-13T13:21:07Z
Компанія Маска продає різні автівки у США й КНР через митну війну – ЗМІ
InternetUA
2025-04-13T16:58:47Z
Надало мені крила, – військовий про чуйну реакцію "Укрзалізниці" на вибачення через брудні берці
24tv
2025-04-13T16:06:09Z
Пенсія в Дніпрі: як оформити виплати та що для цього потрібно
Политека
2025-04-13T15:30:58Z
Нові тарифи на газ в Україні: що зміниться для споживачів з 1 травня
24tv
2025-04-13T15:06:39Z
ДТЕК показав зруйнований Росією трансформатор на Одещині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T14:15:19Z
За останні 5 років золото подорожчало майже в 3 рази
24tv
2025-04-13T13:39:37Z
Уряд виділив 1,5 млрд грн для підтримки прифронтових територій
360ua.news
2025-04-13T13:33:01Z
З готівкою – аномалія: економіст підказав, коли у 2025 році вигідно купити долари
Знай
2025-04-13T13:30:22Z
На який мінімальний термін можна укласти договір оренди землі
24tv
2025-04-13T13:06:52Z
Мюллер зрівнявся з рекордом Гуммельса
Football.ua
2025-04-13T16:55:29Z
Лівий Берег — Колос 0:2 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-13T16:42:12Z
Ісак встановив особистий рекорд
Football.ua
2025-04-13T16:39:39Z
Непереможений американець розбив опонента у першому раунді: ефектне відео
24tv
2025-04-13T16:33:37Z
Реал здобув перемогу над Алавесом, але втратив Мбаппе
Football.ua
2025-04-13T16:31:07Z
У Бразилії волейболістка зіграла важливу гру, перебуваючи на п'ятому місяці вагітності
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T16:00:04Z
Капаррос вчетверте очолив Севілью
Football.ua
2025-04-13T15:57:35Z
Світоліна повторила рекорд збірної України за кількістю перемог
24tv
2025-04-13T15:48:25Z
Вердер вирвав перемогу у Штутгарта
Football.ua
2025-04-13T15:43:10Z
Це прорив: термін служби акумуляторів вдалося збільшити в 7 разів
InternetUA
2025-04-13T17:03:44Z
Сонячні панелі не будуть колишніми: корейські вчені досягли ефективності понад 23%
Фокус
2025-04-13T16:45:47Z
Такий рецепт шукають усі: найніжніший ледачий паштет, який розметуть за 1 секунду
GlavRed
2025-04-13T16:27:39Z
Росія відправила у космос українського пілота-зрадника
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T16:12:13Z
"Квартира у подарунок": у мережі продають радянське ліжко за 300 тисяч гривень
24tv
2025-04-13T16:03:31Z
YouTube розробляє функцію обмеження часу перегляду Shorts
Antikor
2025-04-13T16:00:59Z
Фізики відкрили новий квантовий стан матерії
360ua.news
2025-04-13T15:03:46Z
Рейган також не питав
Петр и Мазепа
2025-04-13T15:00:46Z
На Сонці сталося щось дивне: зірка викинула рекордну кількість рідкісної версії гелію
Фокус
2025-04-13T13:45:25Z
Чому ключ-пульт автомобільної сигналізації перестав працювати: можливі причини
Gazeta UA
2025-04-13T16:42:36Z
Масштабне дослідження показує, що ЕО автомобілі надійніші за традиційні з двигуном внутрішнього згоряння, з однією несподіваною загальною проблемою
Топ Жир
2025-04-13T16:15:12Z
Протестувальники розбили кувалдами електрокар Tesla: до акції долучилися українці
Фокус
2025-04-13T15:12:41Z
Дружина допомогла Шумахеру підписати шолом для благодійного аукціону
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T14:54:39Z
1977 Lancer: класичний автомобіль для гонок від Mitsubishi, що загубився в історії ралі
Топ Жир
2025-04-13T14:45:29Z
Tesla призупинила замовлення на Model S і X у Китаї
iPress
2025-04-13T13:49:34Z
Великий ріст продажів електромобілів у США в першому кварталі, але найбільші втрати можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-04-13T13:30:39Z
На аукціоні продали раритетний Ferrari Міхаеля Шумахера
Фокус
2025-04-13T10:30:32Z
У Києві розбили новітній заряджений "Гелендваген" за 10 мільйонів
Фокус
2025-04-13T09:42:10Z