/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fc59979017bd38fb2ea12a52c1df3aae0.jpg)
Найманці, а не кадрові солдати: Reuters дізнався, чи мають полонені китайці відношення до уряду КНР
Китай знає, що його офіцери перебувають у тилу російської армії.
Як передає "Хвиля", про це пише Reuters, посилаючись на джерела.
На думку американських чиновників, понад сотню громадян Китаю, які воюють на боці Росії, є найманцями Кремля. Із дозволу Пекіна китайські офіцери перебувають у тилу російських позицій, щоб вивчати тактичні уроки війни.
До того ж, Україна вже взяла в полон двох китайських бійців. За словами президента Володимира Зеленського, загалом в Україні воює близько 155 громадян Китаю. КНР відповіла, що не бере участі у війні, і назвала слова лідера України безвідповідальними.
Водночас американська розвідка стверджує, що ці китайські найманці погано підготовлені та не мають значного впливу на хід бойових дій.
За словами колишнього західного розвідника, на боці Росії воюють майже 200 китайських найманців, однак до них Пекін не має прямого стосунку — на відміну від китайських офіцерів.
Аналітики зазначають, що Китай, який оголосив про "безмежне партнерство" з Росією, не засудив повномасштабне вторгнення РФ в Україну, проте продовжує наполягати, що не є стороною війни. Водночас роками Пекін постачає Москві товари подвійного призначення, необхідні для обслуговування озброєння, зокрема дронів і танків.
Крім того, Китай постачав до Росії ударні дрони, які використовуються на полі бою. Торік адміністрація попереднього президента США Джо Байдена вперше ввела санкції проти двох китайських компаній за передачу зброї Москві.
Нагадаємо, у Трампа вразили заявою про участь Китаю у війні проти України.