У Білому домі заявили про "розчарування" Трампа РФ та Україною на тлі спроб завершити війну
У Білому домі заявили про "розчарування" Трампа РФ та Україною на тлі спроб завершити війну
Президент США Дональд Трамп "розчарований обома сторонами" на тлі його спроб зупинити війну РФ проти України, заявила у п'ятницю, 11 квітня, прессекретар Білого дому Керолайн Левітт.
“Я думаю, президент чітко дав зрозуміти, що він постійно розчаровується обома сторонами цього конфлікту, і хоче, щоб ці бойові дії закінчилися, він хоче, щоб війна закінчилася”, - сказала вона.
“Ми вважаємо, що у нас є важелі впливу в переговорах про мирну угоду, і ми збираємося використовувати ці важелі, і президент налаштований довести справу до кінця”, - додала Левітт.
У п'ятницю відбулася зустріч спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа з російським диктатором Владіміром Путіним в РФ (брифінг Левітт передував цим переговорам) — сторони обговорювали питання “мирного врегулювання” війни РФ проти України. Це була вже третя особиста зустріч Путіна з Віткоффом. Поки ні США, ні РФ не надавали детальної інформації про результати чергових перемовин.
У той час як Україна погодилася на пропозицію Трампа про припинення вогню, Росія висунула низку вимог, включаючи скасування деяких американських санкцій.
Втім, адміністрація Трампа продовжує активну взаємодію з РФ у питанні припинення війни, хоча, як пише WP, американські перемовники “програють” росіянам. Деякі аналітики кажуть, що команда перемовників адміністрації Трампа не здатна змагатися з досвідченими колишніми радянськими посадовцями, які входять до складу російської команди та мають десятиліття досвіду ведення переговорів і глибокі знання про Україну.
Команда перемовників Трампа щодо війни РФ проти України, зокрема, не включає досвідчених експертів з питань Росії, а головний спецпредставник президента США та його друг Віткофф — бізнесмен, який займається нерухомістю й тепло відгукуєтьсяпро російського диктатора. За даними ЗМІ, позиція Віткоффа дедалі більше турбує навіть багатьох чиновників адміністрації Трампа, адже той беззастережно приймає вимоги Росії та намагається переконати в них президента США.
Про те, чи вдасться Кремлю втягнути Вашингтон у гру за власними правилами, та які справжні цілі Путіна у відносинах із США, розмірковував Михайло Гончар у статті “Пакт Дмітрієва—Віткоффа як основа партнерства Путіна—Трампа”.