/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F0b0f33889c78fcff190f7a787c0a777e.jpg)
Плюс 113 грн на цілу сім'ю: водоканали зізналися, яким має бути тариф
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа у тому, що у великих містах України водоканали працюють на збитки.
Вартість тарифу не змінювалася з 2022 року, через що виник ризик, що підприємства знижуватимуть тиск у мережах, а то й перейдуть на погодинне постачання води. Це дає змогу економити електроенергію, а отже, хоча б частково покривати витрати на реагенти, ремонтні матеріали та зарплати працівникам.
Про реальну вартість води та тариф, який дозволив би водоканалам працювати без збитків, розповів президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький.
Він назвав середній тариф, який має бути встановлений у великих містах, проте у кожному населеному пункті є нюанси.
"Середній тариф на сьогоднішній день для побутового споживача — близько 30 гривень. Об'єктивні витрати водоканалу у зв'язку із зростанням вартості електроенергії, реагентів, матеріалів для ліквідації аварій тариф має бути приблизно 60 гривень", — пояснює Новицький.
Фахівець зазначає, все залежить від джерела водозабору та складності водопідготовки.
Для звичайної сім'ї це означає щонайменше +113 гривень (математично сім'я 2,5 особи, 7-8 кубів на сім'ю). Новицький зазначає: якщо сім'я не тягне таке підвищення, то держава має допомогти із компенсацією видатків.
Раніше повідомлялося, борги перед водоканалом: як уникнути відключення, якщо проблеми з фінансами.
Також, тарифи на світло та газ з весни 2025 року: що буде в нових платіжках.