MY.UAНовини
«Пропаганды разные нужны, пропаганды разные важны»
«Пропаганды разные нужны, пропаганды разные важны»

«Пропаганды разные нужны, пропаганды разные важны»

Сучасний світ увійшов у новий період, де розмежування правди й неправди стає дедалі більш невизначеним.

Пропаганда є найпостійнішим потоком інформації, що супроводжує людство практично весь час. Спочатку була релігійна пропаганда, саме вона задавала правила поведінки, розповідаючи, що таке добре і що таке погано, але для дорослих. Навіть саме слово «пропаганда» звідти — з практики єзуїтів. Тоді воно означало ефективні практики навернення небоговірних до вірян і пов’язане з ім’ям Ігнатія Лойоли. Ця інтенсивна технологія зацікавила навіть Сергія Ейзенштейна як ефективний варіант впливу на масову свідомість, звідки кіно може брати свої прийоми.

Пропаганда незмінно завжди з людством і конкретною людиною. Це певне нормування поведінки, оскільки такого роду правила існують у будь-якому суспільстві. Напевно, можна виділити такі періоди розвитку пропаганди:

  • релігійна — вона, зокрема, була спрямована на виправлення поведінки, дозволеної в минулі століття, інструментарій ішов як від людини — молитва, так і до людини — проповідь;
  • тоталітарна, яка виникає з появою технічної підтримки, що охоплює все населення одночасно, це час Гітлера і Сталіна, інструментарій — мас-медіа, пропаганда мала монологічний характер, позитивно описуючи себе і негативно ворогів;
  • комерційна: інструментарій — реклама і паблік рілейшнз, які диктують нам наш світ споживання;
  • комунікативна: інструментарій — інтернет, соцмережі, де створюються індивідуально орієнтовані повідомлення, від яких важко ухилитися;
  • майбутня.

Якщо Микита Михалков ходить сьогодні до Путіна набріхувати, наприклад, про відому «голу вечірку», то його батько Сергій Михалков (перефразовані рядки з вірша якого про мам ми винесли в заголовок) писав не тільки дитячі вірші, він був автором слів до гімну СРСР. І це найвищий рівень офіціозу — і пропаганди. Коли «заздрісники» йому дружньо цим дорікнули, він відповів кривднику, що той слухатиме ці його вірші, щоразу встаючи.

Був конкурс, до другого туру пройшли твори десяти осіб: Заболоцького, Ісаковського, Кушелєва, Михалкова (два тексти), Острового, Панченка, Рилевського, Рильського, Саянова, Чиковані. Усі цілком відомі особи. Пропаганда в цьому плані може розглядатися як витвір мистецтва, але з чітким політичним підтекстом.

Сталін запросив творців гімну до себе. Це були композитор, диригент і автор слів Сергій Михалков. Ще при них Сталін щось підправив у тексті, сказавши потім: «Вибирайте, що хочете як нагороду — дачу, квартиру, машину». Один сказав — квартиру, інший — дачу, а Михалков попросив... олівець, яким Сталін правив текст. Вождь посміхнувся у вуса, а Михалков отримав і дачу, і машину, і квартиру... У радянському фільмі «Старша сестра» була фраза, яку можна застосувати до цього контексту: «Добре слово і кішці приємно»...

У пропаганди добре виходять образи минулого і майбутнього, але гірше — сьогодення, оскільки вони сильно перетинаються з реальністю і їх можна бачити на власні очі. Тоді особливо помітною стає їхня розбіжність. Держава «гасить» такі розбіжності, запроваджуючи репресії за не ту інтерпретацію дійсності.

СРСР добре створював пропагандистські образи для того, чого не було перед очима громадян. Наприклад, добре виходив «жахливий» Захід. Це було постійною темою — американські безробітні або американські безхатні, що сплять під газетами... Вони в кожної радянської людини були перед очима, коли вона спала під своєю теплою ковдрою...

Розвал СРСР прийшов із позитивною картинкою Заходу... Сталінська пропаганда утримувалася репресивними методами, її ніхто не міг критикувати. Спецслужби саджали всіх незадоволених. І міць пропаганди проникала всюди: від школи до університету, від вулиці до музею, від роману до фільму... Практично не було непропагандистського твору літератури й мистецтва. Щоправда, у будь-якому творі завжди є модель світу, і на цю модель накладається героїка. А пропаганда особливо любить героїв...

Ефективність пропаганди підтримувалася роботою спецслужб. Коли після 1917 до 37-го минуло рівно двадцять років, різко посилилися репресії. Можна розглядати цей час як вичерпаність пропагандистської картинки. Її треба було підкріплювати гоніннями на прихильників іншої думки. До речі, як демонструють документи з фонду Олександра Яковлєва, з Москви в період масових репресій спускалася вниз кількість людей, яких слід було заарештувати. Тобто плановою була не тільки економіка, а й репресії. Усе це працювало на підтримку пропагандистської картини світу, яка завжди має виглядати кращою за реальність.

Надалі теж були піки, але не тільки посилення, а й послаблення. Наприклад, так звана хрущовська «відлига». Такі періоди характеризувалися одночасним «розквітом» літератури й мистецтва. У цей час «прокльовувалися» цікаві люди й твори, які дозволяють пом’якшувати жорсткість режиму і дають поштовх майбутнім змінам.

Навіть лише література і мистецтво при загальному догматичному настрої на «цитатництво» дозволяють пробуджувати нові покоління, оскільки входять нові талановиті молоді люди. Правда, як правило, в історії СРСР за такими періодами слідує «підморожування», оскільки влада добре розуміє небезпеку свобод.

Період так званої «відлиги» на російському сайті «Культура» характеризують так: «Помітно ослабла цензура в літературі та кіно, легше задихало неофіційне мистецтво, яке перестали заганяти в рамки сталінського соцреалізму. СРСР став більш відкритою країною, і навіть США в офіційних джерелах тепер позиціювалися не як вороги, а як “опоненти”».

У такі періоди практично завжди підіймається нова література і кіно, багато нових імен, це певна спроба ковтнути повітря свободи. Але потім, як правило, влада хмурить брови, і все повертається на круги своя...

Після трансформації пропаганди в хрущовську «відлигу» наступним розворотом була «перебудова» Михайла Горбачова. І знову у пропаганди раптом з’явився людський голос, який усі почули. І найголовніше — прийшли позитивні наслідки: «У пам’яті більшості залишився тільки загальний образ якихось дій керівництва країни в особі Горбачова, який цю перебудову оголосив, видав якісь нові правила і закони про послаблення в економіці та про потепління в міжнародних відносинах, прибрав із влади зовсім ідеологічно замшілих ретроградів і справді вимовив слово “вибори”. А потім і влаштував їх, і, як результат, з’явилися нові люди, нові обличчя: Попов, Собчак, Старовойтова... Той час пригадується як стрімкий калейдоскоп подій, абсолютно несподіваних і для свого часу багато в чому дивовижних, коли те, що здавалося непорушним, починало раптом змінюватися, розсуваючи обрії: як особисті в окремих людей, так і в цілому в цілої країни», — ідеться у статті Олени Панфілової на російському сайті «Горбі».

Цензура і пропаганда керовані, в СРСР ними займалися окремі органи влади. І якщо цензури офіційно не було, то був Головліт, який виконував ці функції, і ніщо не могло вийти на публіку без дозвільної візи звідти.

Нормальні люди хочуть жити у вільній країні. Але керувати такими людьми, звісно, складніше. І потім влада з неминучістю починає забирати ті свободи, які заважають їй керувати. Але в соціальній пам’яті все це залишається.

З погляду влади, нове завжди небезпечне: «Дійсно, все, що сталося в країні в другій половині вісімдесятих, відкрило для багатьох абсолютно нову картину майбутнього. Практично все, що з’явилося тоді й поступово стало природною частиною життя, так чи так майбутнє наших співрозмовників сформувало. Навіть “нове мислення”, яке чомусь здається багатьом із них смішним, залишилося в них у пам’яті та в їхньому життєвому арсеналі. Як з’ясувалося, можна сьогодні бути впевненим у чомусь, що в тебе втовкмачили, а завтра щось у житті змінюється, з’являються нові вступні та нові контексти, і можна думати по-іншому, бачити зовсім інші важливі смисли. Для багатьох відкрилися нові соціальні ліфти, відкрилася зовсім інша дорога до самореалізації. Нехай і припало це на тяжкі дев’яності, але тим не менш стало здійсненим на практиці альтернативним майбутнім», — ідеться у тій же статті.

І ще ностальгічні спогади: «Знак оклику з упевненого в собі минулого частіше змінювався на знак запитання, кристалізуючи на екрані людину-сумнів. І данський принц у виконанні Інокентія Смоктуновського сприймався якнайліпшим сучасним героєм. У назвах фільмів також відбулися зміни. Нерідко можна зустріти особисті займенники: “Я крокую Москвою”, “Вони билися за батьківщину”, “Дім, у якому я живу” тощо. Навіть робочий колектив більше не маса безликих людей, гайок і гвинтиків, а зібрання індивідуальностей, особистостей, об’єднаних духом товариства. На перший план вийшли проблеми повсякденного життя, прості почуття, відсунуті в запалі ідеологічної боротьби на другий план, явили бездонний драматургічний матеріал», — пише користувач Матвій Фофанов на російській платформі «Дзен».

Тоді СРСР був урятований тим, що всі недоліки були списані на епоху Сталіна. Однак політична система може легко розгортатися у зворотному напрямку. Було заявлено інше майбутнє, але потім двері в нього зачинилися і почався повтор...

Світ повинен мати майбутнє, інакше в ньому не хочеться жити. «Перебудова», наприклад, відчинила двері в таке нове майбутнє. У СРСР майбутнє було, але воно слабко відрізнялося від сьогодення за вікном, тому не було таким цікавим. Не дарма для періоду СРСР характерний бурхливий розвиток фантастики, причому справді науково-фантастичної, а не казкової, яка теж прийшла, але пізніше.

Можливо, за радянських часів спеціально запустили фантастику для стимуляції науково-технічного прогресу, подібно до того як, приміром, створювалися факультети кібернетики. Стругацьких читали всі, хто мав мізки... І було багато перекладів закордонної фантастики.

Академмістечка вирізнялися ще любов’ю до фестивалів авторської пісні, що також є стимулятором творчості. Усе це поступово зійшло нанівець, але сформувало мізки науково-технічної інтелігенції того часу. Ракети і ядерна зброя вимагали нових мізків, і партія, ймовірно, згнітивши серце, їх дозволила.

Фантастика й авторська пісня в будь-якому разі працювали на розкріпачення мізків, а вони якраз і були затребувані. При цьому певними «гальмівними стрижнями» слугували в університетах предмети під шапкою марксизму-ленінізму. Тут не можна було не те, що критикувати, а просто відступати на крок від процесу цитування, який був головним у такому типі вивчення.

Водночас сучасний світ увійшов у новий період, де розмежування правди й неправди стає дедалі більш невизначеним. Можливо, це результат поширення виборів, де розмежування правди й неправди стає дедалі гнучкішим, а панує ідея «хто голосніше розповість, той і правий». Прийшли гучні політики, починаючи з Трампа, які не пов’язані старими умовностями. Раніше говорили, що у світі завжди є місце подвигу, сьогодні можна сказати, що у світі не завжди є місце правді.

Низка останніх виборів і політичних заяв на Заході виводять на перші місця аж ніяк не демократів, тобто відбувається певне охолодження політичного клімату. Хороші слова починають відрізнятися від поганої реальності. А людина — істота консервативна, вона продовжує існувати у світі слів, а не реальності, яка змінюється на очах.

СРСР весь час оголошував розворот у нове майбутнє, але потім знову повертався на стару колію. Виходить, що якщо схильність до структурних одиниць тоталітарного штибу лежить в умовних «інституційних генах», то схильність до правої ідеології лежить у когнітивній площині. А утримання все нових і нових поколінь у старій парадигмі має наслідком істотну роль спецслужб у цьому завданні.

Улюблену свою війну цитат СРСР програв, оскільки цитував класиків марксизму-ленінізму замість сучасних учених, а це несло не розвиток, а гальмування, як писав автор у статті «“Інститутційні гени” пропаганди».. Потрібні були нові цитати, а їх не було з суто ідеологічних міркувань. Принаймні цитування такого надобов’язкового типу якоюсь мірою мало гальмувати розвиток, а не сприяти йому.

Головним гаслом часу, напевно, було не «Москва сльозам не вірить», а «Москва не вірить новим цитатам», що занурювало країну в минуле. Тисячі студентів горбатіли над конспектами того, що не мало жодної цінності. І це була своєрідна політична релігія, яку не можна було критикувати...

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У МЗС України відреагували на слова Віткоффа щодо «так званих п'яти територій»
УкраинФорм
2025-04-16T15:27:48Z
Росія понад 30 разів порушила «енергетичне перемирʼя» - МЗС України
УкраинФорм
2025-04-16T15:27:21Z
Якого біса він там робить: Трамп скасував секретний брифінг для Маска після витоку інформації
Vlasti
2025-04-16T15:24:02Z
Суд залишив під вартою ексначальника Одеського ТЦК Борисова
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T15:22:28Z
Пісторіус скептично налаштований до ідеї передати Україні Taurus
УкраинФорм
2025-04-16T15:21:37Z
WSJ: Трамп "озолочує" Білий дім – робить його схожим на Мар-а-Лаго
Европейская правда
2025-04-16T15:07:10Z
Сибіга запросив європейських колег відвідати Україну 9 травня
УкраинФорм
2025-04-16T15:06:59Z
Кінця війни не видно, але ЗСУ скоротять? Нардеп назвав три причини
Telegraf
2025-04-16T15:06:35Z
Хакери з рф намагались зламати європейських дипломатів, спокусивши фейковою дегустацією вин
InternetUA
2025-04-16T15:03:51Z
Розкриті технічні характеристики ударного літака E-314 Super Tucano
InternetUA
2025-04-16T15:28:14Z
Чистий четвер 2025: що потрібно і не можна робити цього дня
GlavRed
2025-04-16T15:27:42Z
Еквівалентно річному ВВП країни: аналітики розповіли, скільки КНДР заробила на війні в Україні
Фокус
2025-04-16T15:27:25Z
У поліції дали поради дітям, як діяти при спробі вербування їх Росією
УкраинФорм
2025-04-16T15:18:13Z
Залишилися лічені дні: коли відбудуться церковні служби на Великдень в Україні
Telegraf
2025-04-16T15:15:38Z
Понад 40% усієї зброї, яка застосовується на фронті, вироблено в Україні – Зеленський
Лига
2025-04-16T15:15:36Z
Чистий Четвер 2025: як підготуватися і що означає цей день
Фокус
2025-04-16T15:12:44Z
Жінка купила свій перший будинок і знайшла схованку в саду: що було всередині
Фокус
2025-04-16T15:12:40Z
Кремінь заявив, що рекордна кількість українців спілкується рідною мовою
24tv
2025-04-16T15:06:59Z
Графіки відключення світла в Києві та області 17 квітня: ДТЕК оголосив про нові обмеження
Политека
2025-04-16T15:18:06Z
У Харкові не мають наміру відмовлятися від безкоштовного проїзду - Терехов
УкраинФорм
2025-04-16T15:18:01Z
Окупанти розстріляли беззбройного полоненого військовослужбовця ЗСУ у Волноваському районі
24tv
2025-04-16T15:06:36Z
Новий графік автобусів в Дніпрі: у місті запустили додаткові маршрути, опубліковано перелік
Политека
2025-04-16T15:01:47Z
Демонтаж МАФів у Києві. Стихійні торговці вигадали хитрий хід
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T14:57:09Z
В Україні завтра без опадів, вдень до +23°
УкраинФорм
2025-04-16T14:55:24Z
У Херсоні внаслідок ранкового обстрілу загинув комунальник
УкраинФорм
2025-04-16T14:54:38Z
У Покровську на Донеччині залишаються ще 2 192 людини - Філашкін
УкраинФорм
2025-04-16T14:51:48Z
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранені ще двоє людей
УкраинФорм
2025-04-16T14:51:15Z
Леся Нікітюк спровокувала чутки про таємний шлюб із нареченим-військовим
GlavRed
2025-04-16T15:27:04Z
Розкішний мінімалізм: глава сімейства Кардаш'ян підкорила трендовим інтер'єром вітальні
24tv
2025-04-16T15:18:46Z
Як одягнутися на Великдень 2025: сучасні комплекти, які зачаровують
24tv
2025-04-16T15:18:03Z
Анастасія Цимбалару вразила зміною зовнішності: фото до та після
Gazeta UA
2025-04-16T15:01:13Z
Це стало прокляттям: режисер Сам удома 2 висловився про роль Трампа у фільмі
Факти ICTV
2025-04-16T14:49:01Z
Був гендиректором "Нового каналу" і громадянином РФ: що відомо про чоловіка Олі Фреймут
Telegraf
2025-04-16T14:33:46Z
Вразять кожного: великодні ярмарки Праги, які варто відвідати у 2025-му
24tv
2025-04-16T14:24:14Z
Андрій Хливнюк розповів, чи дійсно розійшовся із дружиною після 11 років подружнього життя
Antikor
2025-04-16T14:18:51Z
Біотуалети: комфортне рішення делікатних проблем
Bin UA
2025-04-16T14:14:30Z
Вчені знайшли область мозку, яка відповідає за логіку
Portaltele
2025-04-16T15:07:39Z
Як всього одна невинна звичка змушує нас переїдати та як її позбутися
Знай
2025-04-16T14:51:36Z
Буженина вийшла сухою: які помилки з соковитої великодньої страви зроблять гуму
24tv
2025-04-16T14:33:55Z
Як вивести пляму від олії на одязі: названо найкращі методи
24tv
2025-04-16T14:12:00Z
2 мільйони для медиків: Григорій Козловський підтримав госпіталь ветеранів у Львові
24tv
2025-04-16T12:42:59Z
Популярні, але проблемні: породи кішок, які можуть стати випробуванням для власника
Gazeta UA
2025-04-16T11:58:10Z
Унікальна операція: в Дніпрі медики під час хірургічного втручання розбудили пацієнта і змусили говорити
Фокус
2025-04-16T11:51:22Z
Лікарняний 2025: які терміни виплат за рахунок ПФУ
Факти ICTV
2025-04-16T11:48:56Z
НСЗУ виявила порушення у лікуванні інсультів у 16 медзакладах – результати моніторингу
Украина Криминальная
2025-04-16T11:39:28Z
У Польщі викрили банду сутенерів. Майже всі – українці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T15:27:10Z
Палає підшипниковий завод у Курську: кадри масштабної пожежі
24tv
2025-04-16T15:00:54Z
Ольга Сумська потрапила під обстріл на Дніпропетровщині: "Між вибухами встигли на потяг"
24tv
2025-04-16T14:48:33Z
На Львівщині судитимуть зловмисницю, яка підробила документи та отримала виплати за програмою «Муніципальна няня»
Украина Криминальная
2025-04-16T14:42:24Z
Колишній СБУшник із судимістю за хабар знову "виплив" з елітним житлом і автівкою: позичив мільйони в адвоката
Antikor
2025-04-16T14:36:30Z
Ні грошей, ні дров: двох українців ошукали шахраї
InternetUA
2025-04-16T14:28:00Z
У Рівному посадовицю викрили на хабарі за оренду приміщення
Украина Криминальная
2025-04-16T14:27:05Z
За злочини сексуального характеру стосовно малолітніх дітей буковинця засуджено до 15 років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-04-16T14:12:57Z
Затримано ще дві групи підпалювачів, які на замовлення рашистів нищили енергооб’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ
Украина Криминальная
2025-04-16T14:04:22Z
Знають лише одиниці: експерти дали точну відповідь, як часто треба прати піжаму
GlavRed
2025-04-16T15:27:42Z
Якою мовою говорять в Дубаї: це потрібно знати кожному туристу, який їдете в ОАЕ
24tv
2025-04-16T15:06:52Z
Як правильно розпалювати вогнище: покрокова інструкція та поради з безпеки
24tv
2025-04-16T14:27:42Z
Як приготувати їжу на вогні, щоб вона була корисною для здоровʼя
24tv
2025-04-16T14:27:10Z
Генеральне прибирання: з чого почати, як впоратися швидше й не втомитися
ZN UA
2025-04-16T13:37:36Z
Популярний курорт закрився через риб із людськими зубами: що вони зробили
Фокус
2025-04-16T13:27:29Z
Жінка переселилася на круїзний лайнер і живе там безкоштовно: як їй це вдається
24tv
2025-04-16T13:21:24Z
3 кухонні речі, які треба міняти частіше, ніж ви думаєте
24tv
2025-04-16T13:18:34Z
Час сіяти редиску. Цей городній лайфхак допоможе виростити щедрий хрусткий урожай
Telegraf
2025-04-16T13:15:57Z
Податкова хоче доступ до банківської таємниці: реформа стопориться, а НБУ вже тисне на банки
Antikor
2025-04-16T15:27:32Z
Українцям оновили правила виплат субсидій: кого торкнуться нововведення з середини квітня
Хвиля
2025-04-16T15:27:24Z
Український фонд стартапів надасть $525 тисяч грантів технологічним компаніям
УкраинФорм
2025-04-16T15:24:27Z
Індексація зарплати у 2025 році: коли буде проводитись
Факти ICTV
2025-04-16T15:21:03Z
Продажі пального знизилися на 8% у річному вимірі
360ua.news
2025-04-16T15:15:12Z
Конкуренція нижча, зарплати вищі: ринок праці в Україні різко змінюється
Фокус
2025-04-16T15:06:58Z
Світове споживання вина впало до найнижчого рівня з 1961 року
360ua.news
2025-04-16T15:01:31Z
Господарство на Вінниччині планує відсіяти пізні культури до Великодня
AgroPortal
2025-04-16T15:00:33Z
Міністерка економіки повідомила про «позитивний крок» в угоді про копалини
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T14:51:37Z
«Ніхто не тисне, і ми стоїмо на своєму»: атлетка прокоментувала свої поєдинки
GlavRed
2025-04-16T15:27:51Z
Де продовжить кар'єру Кевін Де Брюйне?
Football.ua
2025-04-16T15:24:05Z
Де Брюйне отримав пропозицію від Чикаго Файр — Романо
Football.ua
2025-04-16T15:22:56Z
Магучіх та Левченко потрапили до заявки першого етапу «Діамантової ліги»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T15:18:41Z
Російський плавець, який знімався у пропагандистському відео, отримав нейтральний статус
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T15:09:53Z
Готується закрити поразку: український боксер битиметься у Німеччині
24tv
2025-04-16T15:06:32Z
Випав з 11-го поверху: в Китаї трагічно загинув найкращий бомбардир турецької Суперліги
24tv
2025-04-16T14:57:30Z
Пушич: Шахтар приїхав за результатом – і він його здобув
Football.ua
2025-04-16T14:55:01Z
Гравець збірної Габону, яким цікавилося Динамо, трагічно загинув у Китаї
Football.ua
2025-04-16T14:54:22Z
Gemini навчилась генерувати відео в якості 720p, але з обмеженням до 8 секунд
ITC
2025-04-16T15:22:11Z
Bethesda продає 2000 частин серверів Elder Scrolls Online — кожна по $110
ITC
2025-04-16T15:19:11Z
Трампісти припиняють фінансування програми CVE – глобальної бази даних, яка відіграє ключову роль у сфері кібербезпеки
Украина Криминальная
2025-04-16T15:12:58Z
Сліди скотчу зі скла зникнуть безслідно: ось як його прибрати
24tv
2025-04-16T15:06:13Z
Глобальний збій. Музичний сервіс Spotify вийшов з ладу
InternetUA
2025-04-16T15:01:56Z
Google впроваджує нову функцію безпеки в Android — автоматичне перезавантаження після 72 годин без розблокування
AIN
2025-04-16T15:01:07Z
Живе всюди, крім Антарктиди: українські полярники помітили біля станції неочікувану гостю
Фокус
2025-04-16T14:58:22Z
Spotify не працює: що відомо про збій 16 квітня 2025
Факти ICTV
2025-04-16T14:49:09Z
"Час шукати нове житло": чоловік виявив щось незвичайне під своїм будинком
Фокус
2025-04-16T14:36:39Z
Scania представляє інноваційне шасі для електробусів Low Entry
AutoCentre
2025-04-16T15:01:19Z
Subaru Trailseeker EV: Швидший за WRX STI, але невідомо, чи це універсал чи позашляховик
Топ Жир
2025-04-16T15:00:32Z
Subaru представила потужні сімейні електрокросовери із запасом ходу понад 400 км
Фокус
2025-04-16T14:45:18Z
Новий хетчбек від Kia показує американцям, що для перевезення більшого розміру не потрібно величезного авто
Топ Жир
2025-04-16T14:15:39Z
Новий Subaru Solterra 2026 отримує дикий редизайн разом із більшою потужністю та дальністю ходу
Топ Жир
2025-04-16T14:15:34Z
Перша електрична седан від Kia з’явилася, щоб перемогти Model 3 у його власній грі
Топ Жир
2025-04-16T14:15:27Z
Lexus назвав дату дебюту люксового седана ES та показав його на відео
AutoCentre
2025-04-16T14:07:03Z
Новий американський суперкар має більше потужності, ніж Bugatti Tourbillon
Топ Жир
2025-04-16T13:15:05Z
Jeep презентував нову версію Wagoneer Overland
AutoCentre
2025-04-16T13:10:06Z