MY.UAНовини
«Східний варіант». Луганське видання, яке тримає зв’язок з окупованим сходом
«Східний варіант». Луганське видання, яке тримає зв’язок з окупованим сходом

«Східний варіант». Луганське видання, яке тримає зв’язок з окупованим сходом

Історія онлайн-медіа, що за 17 років існування пережило переслідування та переїзди, але зберегло зв’язок із читачами на окупованих територіях.

Видання «Східний варіант» з’явилося у 2008 році в Луганську як друкована газета, але вже за два роки повністю перейшло в онлайн. Медіа декілька разів припиняло працювати, його розвитком займалися різні команди, які мали різні підходи, але однаково прагнули мати якісний контент і довіру читачів.

Зараз «Східний варіант» поєднує інформаційну та громадську роботу — окрім висвітлення новин сходу України, команда створила гарячу лінію для переселенців, жителів прифронтових і тимчасово окупованих територій, що потребують допомоги. Також медіа є одним із засновників об’єднання «Вікно відновлення» — медіамережі, створеної для моніторингу і прозорого висвітлення всіх аспектів відбудови України.

Про минуле, теперішнє і майбутнє «Східного варіанта» «Детектору медіа» розповіла шеф-редакторка видання Анастасія Руденко.

Цей матеріал є продовженням серії розповідей про релоковані медіа, які попри всі виклики змогли не лише зберегти свої команди, а ще й масштабувати свою роботу. Раніше ми писали про «Бахмут.in.ua», сайт «Бердянськ 24», газету «Рідне місто» з Миргорода, «Радіо М» зі Слов’янська, видання «Трибун» із Рубіжного, що на Луганщині, й інших медіапереселенців.

Переломний 2014 рік

Друкована газета «Східний варіант», тоді ще у російськомовній версії, запрацювала в Луганську у 2008 році за ініціативи журналістів Сергія Іванова та Марини Воротинцевої. Спочатку видання працювало тільки для Луганщини, а у 2012—2013 роках розширилося і на Донецьку область.

Головна редакторка у 2008—2014 роках Марина Воротинцева розповідала, що однією з ідей «Східного варіанта» була протидія проросійським наративам, які поширювали місцеві медіа, шляхом створення матеріалів за журналістськими стандартами. Також із самого початку роботи редакція робила акцент на аналітиці суспільно-політичних процесів східних регіонів.

Вигляд сайту «Східний варіант» у 2010 році

У 2014 році «Східний варіант» висвітлював демонстрації на підтримку Революції гідності. Коли окупанти здобули владу в загарбаних регіонах, журналісти «Східного варіанта» почали потрапляти в «розстрільні списки».

«Журналістка Ірина Козирєва працювала в Луганську до 18 липня 2014 року. Її будинок згорів унаслідок мінометного обстрілу, її почали переслідувати проросійські сили за журналістську роботу. По суті, вся команда зазнавала переслідувань. Через це вона, як і інші журналісти “Східного варіанта”, була вимушена покинути окупований Луганськ», — розповіла Анастасія Руденко.

Офіс видання спочатку обшукали так звані «органи безпеки» окупаційної влади, а потім — захопили.

Ірина Козирєва

Через окупацію частин Луганської та Донецької області та початок російсько-української війни видання опинилося в скрутному становищі. Постало питання виплати заробітних плат для журналістів і майже вся редакція роз’їхалася іншими регіонами через переслідування та погрози.

1 вересня 2014 року сайт зупинив свою роботу, а в редакційному повідомленні йшлося: «Просимо з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, і сподіваємося, що незабаром ми знову зможемо знайомити наших читачів із головними подіями із життя Луганська та всієї України».

Відродження видання у 2019 році

«Відновленням займавсяДенис Казанський, який наразі є доволі відомим блогером, журналістом та автором декількох книг про схід України. — розповідає Анастасія. — Він узявся реанімувати “Східний варіант”, і я приєдналася вже в команду до нього.

Мною рухало те, що я сама зі Слов’янська. На щастя, місто звільнили у 2014 році, воно було недовго в окупації. Але це був той досвід, який сам мене привів у журналістику. Спочатку під час окупації, потім я багато писала про схід уже для газети “День”. Запрошення долучитися до команди “Східного варіанта” мені відгукнулося дуже сильно, бо це данина своєму рідному регіону, а ще це те, що я вмію і маю бажання робити».

У 2019 році Анастасія Руденко вже була засновницею іншого видання — «Рубрика», але все одно долучилася до команди «Східного варіанта» й почала шукати фінансування.

«Денис Казанський на той момент був членом Мінської групи з переговорів, тому не міг вкладати у медіа всі сили. Також у нас не було жодних грантових ресурсів чи програм. Словом, не було з чого платити зарплати команді. Але ми вірили, що у нас вийде», — розповідає шеф-редакторка.

За її словами, певний час у команді було всього троє людей — всі зі сходу України. Спочатку вони оновлювали старий сайт як волонтери, але за майже півтора року медіа отримало перший грант: «Тоді ми змогли вже повноцінно добрати в команду людей — зараз їх уже 15 — та оновити сайт нарешті. 2020 рік ми називаємо роком повноцінного перезапуску, коли ми поставили собі мету бути виданням номер один для Донецької та Луганської областей».

З того часу у «Східного варіанта» з’явилися корпункти у Слов’янську, Маріуполі та Сіверськодонецьку. Почала збільшуватися й аудиторія — якщо спочатку фейсбук був єдиною соцмережею з близько двома тисячами підписників, то зараз загалом на всіх платформах їх більш як 100 тисяч.

«Ми цінуємо тяглість і вважаємо великою цінністю впізнаваний бренд “Східного варіанта”. Ми вважаємо своєю місією бути містком з окупованими територіями. Зараз дуже складний контекст для незалежних видань, але я всією душею вболіваю за такі сталі бренди, які тривалий час працюють для своїх регіонів. Це вже напрацьовані інституції. Їх завжди можна оновити та покращити, але це вже важлива частина історії», — каже Анастасія.

Анастасія Руденко

«Ми втратили корпункти, але зберегли людей»

Після початку російського повномасштабного вторгнення випробуванням для медіа став порятунок двох членів команди з окупованого Маріуполя. Журналістка Тетяна Жук і технічний спеціаліст Данило Сідєлєв 30 днів пробули в окупованому місті.

«Те, що ми переживали як команда, складно описати. — розповідає Анастасія. — Ми себе винили, бо думали, що у 2014 році Маріуполь уже таке переживав, і зараз вистоїть. Але, на жаль, події розвивалися дуже швидко. У певний момент не стало зв’язку. Вони пережили ці страшні 30 днів, перебуваючи в підвалі свого будинку під обстрілами».

Данило Сідєлєв

Попри важкі умови, Тетяна все одно передавала деякі повідомлення з окупації. Виїхати й організувати приватного перевізника журналістам допомогли «Репортери без кордонів», адже коштувало це, за словами Анастасії, дуже багато.

«Наші журналісти виїжджали з Маріуполя, залишаючи техніку та спалюючи свої посвідчення. Ми видаляли всі згадки про них на сайті, щоб вони пройшли перевірки на блокпостах. Тетяна — наша публічна журналістка, тому ми міняли їй ім’я у соціальних мережах. Зараз і Таня, і Данило продовжують працювати у нашій команді».

Тетяна Жук

Виїжджати довелося журналістам і з інших міст: Сіверськодонецька, Лимана, Слов’янська. «Звичайно, ми втратили наші корпункти, — каже шеф-редакторка. — Але найголовніше, що ми зберегли наших людей. Зараз ми повністю релокована команда. Весь 2022 рік — це рік великого болю, тому що вкрай важко працювати й спостерігати, як твої рідні міста руйнуються. І це, звичайно, теж накладало великий відбиток на психологічний стан команди та на нашу роботу».

Головні проєкти «Східного варіанта» й фінансова підтримка

Зупинка грантового фінансування з американських урядових програм сильно вплинула на «Східний варіант». Основними донорами медіа були посольство США, організації NED, IREX та Internews Network. Але зараз, за словами Анастасії Руденко, вже є позитивні сигнали від європейських партнерів, які готові підтримувати медіа.

«Ми дуже активно розвиваємо ще й інші наші інструменти. Наша стратегія зараз полягає в тому, щоби зробити кампанію “Свідомий бізнес” для підприємців з Донеччини та Луганщини. Також для тих, хто хоче підтримати наше медіа, ми вже півтора року розвиваємо донати на видання та спільноту “Відновлення”. На сайті є мапа України, де кожен може долучитися, стати амбасадором у своїй області», — каже редакторка.

За її словами, дуже важливо в Україні розвивати культуру партнерства, індивідуальних і корпоративних донатів. Зараз «Східний варіант» активно висвітлює історії учасників своєї спільноти та проводить події, на яких збирає представників малого та середнього бізнесу, наприклад, про гранти або програму «Власна справа». Також видання проводить події на історичну тематику, про деколонізацію та переосмислення історії сходу, наприклад, про українських дисидентів чи урумську та румейську мови надазовських греків.

Панельна дискусія з амбасадорами спільноти у Львові на дні народження «Східного варіанту»

«Віримо в те, що наші європейські фундації будуть розширювати свою присутність в Україні, бо медіа — це теж частина стійкості та когнітивної частини зусиль нашої оборони. Я дуже не хочу, щоб в Україні були новинні пустелі, особливо в найбільш вразливих регіонах. Тому ми теж намагаємося не сидіти склавши руки й розглядаємо запуск дуже різних напрямків, зокрема з бізнесу, аби втриматися і зустріти ще не одне десятиліття річниці своєї роботи», — говорить Анастасія Руденко.

Зустріч зі спільнотою у Києві на презентації фільму Східного варіанту «Українці: Відродження»

Окрім сайту, видання розвиває телеграм-канал, фейсбук-сторінку, інстаграм-акаунт і створює відеоконтент на ютубі, що охоплює різноманітну тематику: особисті історії переселенців, розповіді про релокований бізнес, розвінчування російських фейків і пропаганди.

«У нас на сайті є розділ “Антифейк”, де ми оперативно опрацьовуємо дезінформацію. Також фокусуємося на експлейнерах і боротьбі зі стереотипами. — продовжує редакторка. — Ще один дуже важливий розділ — “Життя в окупації”. Він постійно оновлюється ексклюзивними історіями.

У нас є подкасти про справжню історію міст сходу України: Алчевськ, Бахмут, Лисичанськ, Донецьк і інші. Якось один зі слухачів нам сказав, що ми змінюємо його ставлення до сходу, бо раніше йому здавалося, що там живуть люди, які сидять та териконах і п’ють пиво. А ми розповідаємо про європейське минуле і багату історію до русифікації.

Також ми намагаємося працювати у форматі репортажів і конструктивної журналістики, цілеспрямовано шукаючи історії, які стали б рольовими моделями для нашої аудиторії. У нас є ціла серія контенту про підприємців, які починали на новому місці, — це надихає інших переселенців не опускати руки.

У нас є і проблемні матеріали, наприклад, ми висвітлювали історію про школу в селі Піддубне Волноваського району Донецької області, яка мала бути оптимізована, але почалися скандали. Після нашого матеріалу цей процес зупинився».

Проте найбільшим досягненням видання Анастасія Руденко називає створення гарячої лінії «HelpPrint» — сервісу для взаємодії з людьми, які перебувають у прифронтових містах, в окупації або постраждали від війни: «Було багато переживань, чи буде затребуваний цей канал, ми довго виношували цю ідею, як краще зробити, дуже все продумували, тестували. Зараз це дійсно робочий сервіс для окупованих територій. За рік ми отримали понад 200 запитів. Це дуже мотивує і надихає».

У команді є окрема людина, відповідальна за гарячу лінію, зателефонувавши на яку кожен охочий може анонімно розповісти свою історію або отримати відповідь на запитання.

«На окупованих територіях ми заблоковані всіма провайдерами, хоча ми намагаємося ці заборони обходити. У нас є сайт-дзеркало, ми присутні в Ceno Browser. В умовах, коли наші державні інституції не можуть бути присутніми на окупованих територіях і обмежені у прифронтових містах, медіа лишаються життєво важливою артерією», — розповідає Анастасія.

Аналітика платформ указує, що найбільше «Східний варіант» читають у Києві, Львові та Запоріжжі. Команда враховує, що ця аудиторія — здебільшого переселенці, але Анастасія каже, що привертати увагу українців з інших частин країни намагаються завдяки співпраці зі всеукраїнськими або іншими регіональними медіа: «Ми хочемо об’єднуватися, а не капсулюватися в земляцтві. У нас були проєкти з “Вокс Україна” або з медіа Закарпаття Varosh. Хоча давати один одному почуття ідентичності теж важливо».

Анастасія Руденко на презентації проєкту «Вікно відновлення»

Ще одним важливим напрямком роботи медіа редакторка називає проєкт «Вікно відновлення», в якому «Східний варіант» виступив співзасновником і ключовим ініціатором: «Хоч ми зі “складного” регіону, у 2023 році ми запропонували колегам з інших областей об’єднатися, аби спільно шукати ресурси та створювати контент про відбудову України. Зараз “Вікно відновлення” — окрема організація та команда, але ми пишаємося, що “Східний варіант” стояв біля їхніх витоків.

Окрім нас у першій когорті співзасновників були медіа “Інтент”, “Накипіло”, “Вокс Україна”, “Рубрика”, “Мост” і Фонд “Демократичні ініціативи”. Зараз це більш як 130 організацій із різних регіонів і з різними експертизами. “Вікно відновлення” теж постраждало через зупинку фінансування і переживає екзистенційну кризу, але я впевнена, що хороші ідеї мають жити».

Фото надані Анастасією Руденко

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Трампу предлагают более жесткую позицию по отношению к Путину, однако есть препятствие, - WSJ
Telegraf
2025-04-15T09:01:03Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
КНДР стала спасительным кругом: как корейцы помогают воевать РФ
Comments UA
2025-04-15T19:48:13Z
Нардеп решил голосовать против продления военного положения — требует демобилизации и роспуска ТЦК
Апостроф
2025-04-15T19:42:40Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Погода в Украине 16 апреля: в большинстве областей днем ​​ожидается до +23 градусов
Комсомольская правда
2025-04-15T19:34:49Z
За 22 дня "перемирия" РФ убила в 2,5 раза больше гражданских украинцев, чем до его объявления
Фокус
2025-04-15T19:15:55Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
В ОП рассказали о количестве новобранцев по Контракту 18-24
Корреспондент
2025-04-12T19:51:13Z
Впервые в истории истребитель F-35 собрали из двух разбитых самолетов
Корреспондент
2025-04-10T23:45:18Z
Без взяток и очередей: как изменят экзамен на водительские права
Знай
2025-04-15T19:12:23Z
В "Резерв+" появится новая функция: у военнообязанных будет 20 дней
Хвиля
2025-04-15T19:00:05Z
Спикер Воздушных сил ВСУ уточнил свое заявление о Patriot
Апостроф
2025-04-06T16:45:07Z
Пенсионеры могут получить е-удостоверение - новый сервис от ПФУ
Новости Украины
2025-04-12T12:24:01Z
Сотрудницу уволили за уход с работы на минуту раньше положенного: чем все закончилось
Фокус
2025-04-12T12:21:11Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Во Франции министерство просило заменить небелого актера в рекламе
Европейская правда
2025-04-15T19:15:18Z
Между «Престижем» Кристофера Нолана и реальностью: история о маятниковой миграции, дороге и любви
Кино-Театр
2025-04-15T17:18:58Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Умерла гендиректор Музея истории Киева Диана Попова
Комсомольская правда
2025-04-13T13:06:20Z
Экс-звезда "Квартала 95" Елена Кравец дебютирует в театральном моноспектакле/Речь идет о показе моноспектакля под названием "Можно я просто посижу?"
Апостроф
2025-04-07T18:09:09Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Эти факторы влияют на сексуальное желание: что "убивает" либидо
Comments UA
2025-04-15T18:33:42Z
ВИЧ и беременность: какие угрозы существуют
Comments UA
2025-04-15T17:00:10Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Когда военнообязанный точно непригоден к службе: адвокат назвала диагнозы
UAToday
2025-04-15T16:03:56Z
Какие овощи теряют пользу и становятся вредными в процессе жарки
Gazeta UA
2025-04-15T16:03:34Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Фальшивые доллары нашли в Киеве: что на них покупали
Comments UA
2025-04-15T18:06:01Z
Мобилизация в Харькове: мужчину "посадили" на пять лет за неповиновение
Политека
2025-04-15T18:01:38Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T02:30:06Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Между изображением чашки есть разница: найдите три отличия за 11 с
Gazeta UA
2025-04-15T18:48:49Z
Насыпной пирог с творожно-сметанной начинкой: даже месить тесто не нужно, рецепт
Знай
2025-04-15T17:51:21Z
Гороскоп на среду 16 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-15T16:03:08Z
Для тех, кто не дружит с дрожжевым тестом: рецепт мегавкусной паски с творогом
Апостроф
2025-04-15T14:03:14Z
Уксус, крахмал и лимон: как почистить кожаную сумку, чтобы ее не испортить
Знай
2025-04-15T12:51:46Z
В Вашингтоне начинают осознавать, что наделали: тысячи туристов отказываются ехать в США
Comments UA
2025-04-15T12:30:37Z
Химикаты и токсины из плесени: дубайский шоколад может быть опасен для здоровья, но не весь
Фокус
2025-04-15T10:57:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Директор команды Усика заинтриговал заявлением о ближайшем поединке
Корреспондент
2025-04-15T19:39:41Z
В Усика ищут спарринг-партнеров для подготовки к следующему бою
Корреспондент
2025-04-15T19:21:57Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
12-летняя украинка попала в Книгу рекордов Гиннеса, выполнив исторический трюк на пилоне
Комсомольская правда
2025-04-15T19:10:39Z
Повторяет успех Салаха: игрок Наполи отличился в Серии А
Корреспондент
2025-04-15T18:42:59Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
Украинцам назвали овощ, который рекордно подешевеет в мае
Хвиля
2025-04-15T19:39:49Z
Финмониторинг передал правоохранителям только 203 материала из полумиллиона незаконных операций – Гетманцев
ZN UA
2025-04-15T19:16:08Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
Стало известно, когда должен заработать Укрпочта Банк
Gazeta UA
2025-04-15T17:51:31Z
Украинцы резко потеряли интерес к доллару: что происходит с валютным рынком
Хвиля
2025-04-15T17:39:37Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Точное нажатие: Обзор клавиатуры ASUS ROG Falchion Ace HFX
GameMag
2025-04-15T18:43:25Z
Чем Xbox Game Pass порадует в апреле 2025 — Microsoft раскрыла вторую волну игр для подписчиков на консолях Xbox и ПК
GameMag
2025-04-15T18:24:56Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Audi представила самый аэродинамичный седан в истории марки
Корреспондент
2025-04-15T19:04:39Z
В Китае создали первую межрегиональную магистраль для водородных грузовиков
Корреспондент
2025-04-15T17:21:57Z
Саудовская Аравия может стать владельцем команды Формулы-1
Корреспондент
2025-04-15T17:12:00Z
Японская надежность: американец проехал более 3 миллионов км на двух Toyota
Фокус
2025-04-15T06:42:42Z
Опасная ошибка: почему поворот колес при парковке может обернуться дорогим ремонтом
Знай
2025-04-15T04:51:12Z
Как развиваются сети зарядки электрокаров в Украине и почему цены ЭЗС остаются высокими
Comments UA
2025-04-15T03:12:16Z
В Украине попал в аварию уникальный суперкар Porsche: не кадры, а слезы крокодила
Знай
2025-04-15T02:51:23Z