У квітні та травні можна буде спостерігати найяскравіші метеорні дощі
Метеорні дощі є одними з найвражаючих космічних явищ, які прикрашають нічне небо нашої планети. Цей рік також дарує чудову можливість насолодитися видовищем метеорних дощів - Ліриди та Ета-Аквариди незабаром прикрасять нічне небо. Про це пише ScienceAlert.
- Перший, Ліриди, розпочнеться 17 квітня і триватиме до 26 квітня, з піком активності вночі з 21 на 22 квітня. Другий, Ета-Аквариди, розпочнеться 20 квітня і завершиться 21 травня, досягнувши піку вночі з 2 на 3 травня. Ліриди переважно будуть видимі в північній півкулі, тоді як Ета-Аквариди яскравіше проявляться у південних тропіках, - зазначають фахівці.
Ліриди – це метеорний дощ, що виникає завдяки кометі C/1861 G1 (Тетчер), яка здійснює повний оберт навколо Сонця раз на 422 роки. Радіант Лірид, тобто точка, звідки, здається, "падають" метеори, розташована поблизу сузір’я Ліри, що й пояснює їхню назву.
Цього року пік Лірид припадає на фазу спадаючого Місяця, який буде освітлений на 40%. Це може зменшити яскравість спостережуваних метеорів. Найкращий час для перегляду – вечір 21 квітня до сходу Місяця. У темному небі без місячного світла можна буде спостерігати від 10 до 15 метеорів на годину.
Ета-Аквариди утворюються з пилу комети 1P/Halley (комети Галлея), яка повертається до Сонця кожні 76 років. Радіант цього дощу знаходиться поблизу сузір’я Водолія. У південній півкулі цей метеорний дощ буде особливо яскравим – до 50–60 метеорів на годину. У північній півкулі кількість видимих метеорів буде значно меншою – приблизно до 20 на годину.
- 25 березня стало відомо, що космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) від NASA зробив одну з найзахопливіших фотографій, яка нагадує "космічний торнадо".
- Кореспондент Коротко про писала про планетарій з найбільшим куполом і власним Марсом: у яких містах космос ближче до людей.