MY.UAНовини
От наказания к примирению: что изменилось в реакции мира на военные преступления России
От наказания к примирению: что изменилось в реакции мира на военные преступления России

От наказания к примирению: что изменилось в реакции мира на военные преступления России

Російський ракетний удар по Сумах уранці 13 квітня не викликає різночитань щодо його характеристики.

Обстріл цивільного об’єкта у середмісті сам по собі дає підстави говорити про воєнний злочин; але тут ситуація ще ясніша.

Використання у місті боєприпасів, націлених на ураження великої площі (як-от касетних боєприпасів або начинених шрапнеллю, як було у Сумах), знімає усі дискусії щодо того, що ця атака є ще одним міжнародним злочином, який вчинила РФ.

Адже виходить, що російські військові прагнули отримати значні жертви саме серед цивільних! Те саме стосується цинічної російської тактики повторного удару через кілька хвилин після першого – вона не має іншої мети, аніж уразити саме цивільних, рятувальників та небайдужих, що кинулись допомагати постраждалим.

Це далеко не перший очевидний, безсумнівний воєнний злочин, вчинений росіянами під час ракетних обстрілів України, і здавалося б, реакція світу на подібні дії РФ щоразу має бути незмінно жорсткою.

Реальність, утім, є дещо іншою.

Ми порівняли заяви західних партнерів, що звучали за схожих обставин рік тому.

Відмінність наративів є очевидною.

З риторики політиків практично зникли згадки про покарання Росії за злочин – хоча є й ті друзі України, хто продовжує про це говорити.

Натомість тепер майже обов’язковим є "підштовхування до миру", хоча у риториці представників США ця теза звучить найвиразніше.

А от слово "перемога" стосовно України навіть друзі нашої держави перестали вживати досить давно.

Це неприємна реальність – але її варто усвідомлювати.

Злочин чи "помилка"?.

Не так давно український медійний простір був заповнених обговоренням твіту Бріджит Брінк – посла США в Україні – щодо російського ракетного удару по Кривому Рогу.

Тоді відсторонене, розмите висловлювання дипломатки обурило багатьох (що помітно за коментарями під твітом).

Наступного дня до претензій публічно приєднався і президент України.

Головною претензією Володимира Зеленського стало те, що у повідомленні Брінк не було згадки слова "Росія", або ж згадки про те, що людей вбила саме російська ракета – тож надалі саме це обговорювали найбільше (хоча спершу від читачів того посту очільниці посольства США лунали ширші зауваження).

Брінк почула та врахувала претензії Зеленського.

Відтоді в усіх повідомленнях вона не уникає прямої згадки про націю та державу, що ведуть проти України загарбницьку війну.

Утім, насправді це не є системною проблемою.

Те, що Росія стоїть за кожним резонансним воєнним злочином, вчиненим на українській території, не викликає сумнівів або дискусій.

Тож західні політики та дипломати не намагаються це ані заперечити, ані приховати.

Кількадесят постів та заяв, що лунали у неділю та понеділок щодо сумської трагедії, чітко зазначали: йдеться про російську ракетну атаку.

Найганебнішою у цьому сенсі стала заява особисто Дональда Трампа.

Президент США теж визнав, що йдеться про російський удар, але підкреслив, що його команда переконує: мовляв, росіяни вдарили по місту "помилково".

Так само західні партнери – за дуже рідкісними винятками – не ставили це під сумнів і під час попередніх найрезонансніших обстрілів з боку Росії.

А згадані винятки якщо й були, то викликали негайну реакцію, і не лише з Києва.

Як приклад – заява угорського прем’єра Віктора Орбана після ракетної атаки на "Охматдит" у липні 2024 року.

Тоді Орбан виявився єдиним західним лідером, який не спромігся назвати Росію винною у цьому злочині, а натомість закликав світ спонукати обидві сторони, Україну та Росію, до припинення боротьби.

Це, втім, був особливий період – тоді Орбан намагався (без успіху) стати посередником у переговорах між Росією і США і фонтанував заявами та діями, які викликали одностайне засудження в інших столицях ЄС.

Тож це – дійсно виняток, а не системна проблема.

Водночас реальні виклики з’являються, якщо глянути глибше.

Вина є, відповідальності немає.

Одна з ключових відмінностей між тим, як іноземні лідери відгукуються про російські злочини зараз і як відгукувалися у минулому, стосується покарання російських воєнних злочинців.

Для порівняння ми проаналізували те, як Захід реагував на вже згаданий масовий ракетний обстріл Києва 8 липня 2024 року, включно з обстрілом лікарні "Охматдит", влучанням у пологовий будинок "Адоніс", житловий будинок на Сирці тощо.

Тоді у столиці загинуло 33 людей, з них 5 дітей – наслідки, співставні з трагедією у Сумах.

Тож у 2024 році цілком логічно звучали заяви про потребу притягнути Росію до відповідальності.

Ця теза була присутня у більшості заяв західних лідерів і топпосадовців.

"Ці та інші воєнні злочини є предметом міжнародних розслідувань, у тому числі в МКС.

Керівництво Росії, всі командири, виконавці та співучасники цих звірств будуть притягнуті до відповідальності", – пообіцяли у зовнішньополітичній службі ЄС.

Кая Каллас, яка тоді ще не була високою представницею ЄС з міжнародних і безпекових питань, теж зробила наголос на потребі покарати "відвертих російських воєнних злочинців".

А ті, хто не згадував про покарання, як правило, писали настільки жорсткі пости або виголошували такі заяви, що це видавалося зайвим.

Як-от чеський міністр закордонних справ Ян Ліпавський, який заявив, що "убивці, які нападають на дітей у лікарнях, – це сміття людства".

Чи не єдиною великою країною НАТО, де посадовці після обстрілу "Охматдиту" старанно оминали тему покарання Росії, стали США.

Джо Байден зробив заяву про трагедію і про вину РФ, але про відповідальність згадувати не став.

Так само не знайшлося для цього місця у заяві Білого дому у липні 2024-го.

Лише Майкл Карпентер, що працював тоді у Раді нацбезпеки США, згадав, що дії росіян мають бути "розслідувані" (без згадок про покарання).

А що ж у 2025 році?.

Про обурливий коментар Трампа про нібито "помилку" Росії під час удару по Сумах вище вже йшлося.

Коментарі посла Брінк, спецпредставника Келлога, держсекретаря Рубіо тощо також не згадували про покарання винних.

Та важливо, що американський "вірус відстороненості" поширився і на Європу.

Абсолютна більшість європейських дипломатів та лідерів у 2025 році уникають згадок про те, що росіян треба притягти до відповідальності.

Лише президент Євроради Антоніу Кошта заявив, що відповідальні за напади мають бути притягнуті до відповідальності у суді; його підтримали кілька столиць з іміджем "найбільш русофобських", на кшталт Литви.

Решта – відклали заяви про кримінальне покарання російської верхівки і замінили їх нагадуванням про санкції.

Цей зсув акцентів можна пояснити: зараз, коли Вашингтон не готовий карати Путіна та компанію, але не відмовляється від санкційного тиску – друзі України у Європі можуть відчувати, що заяви з цього приводу дають помітніший ефект.

На додачу – ще одна цікава деталь: серед дуже небагатьох керівників іноземних держав, які продовжують наголошувати на потребі покарати керівництво Росії за воєнні злочини, лишилася президентка Молдови Мая Санду.

Привертає увагу зміна публічної позиції цієї політикині: свого часу, до початку великої війни, вона була доволі обережною у критиці Кремля, у тому числі щоб не втратити підтримку частини виборців, які мають сентименти до РФ.

Тепер мости спалені, а Санду виступає з найжорсткішими заявами, навіть коли ті перестали бути мейнстримом європейської політики.

"Агресор має бути притягнутий до відповідальності.

Такому злу немає виправдання", – наголосила вона після удару по Сумах.

"Миру – мир".

Та найбільш наочна відмінність – це не те, що зникло, а те, що з’явилося у заявах.

І тут знову відчувається вплив Трампа та його спроб просунути неіснуючу наразі "мирну угоду" між Україною та Росією.

У липні 2024 року єдиним посадовцем, який після ударів по Києву говорив про потребу "перемир’я", був Орбан, а його заяви з цього приводу викликали публічне обурення по всій Європі.

Натомість у квітні-2025 у постах майже усіх західних політиків є згадка про потребу України і Росії "домовитися про мир".

Те, що раніше викликало відразу – тепер стало ледь не обов’язковим елементом.

До слова, саме цей елемент був однією зі складових тієї критики з боку українського суспільства і політиків, з якої стикнулася 10 днів тому посол США Брінк.

Ось чому ця війна має завершитися".

Саме формулювання останньої фрази – не про покарання винних, не про припинення агресора, а про "припинення війни" – було однією з претензій, що лунали тоді.

Однак задачею посла насправді є просування ідей та підходів керівництва своєї держави.

І у цьому сенсі твіт Бріджит Брінк був гранично чітким.

Після атаки по Сумах і держсекретар Рубіо, і генерал Келлог вийшли на публіку з подібним сигналом: хоча вина лежить на Росії, та задачею США зараз є досягнення "миру", а не допомога в опорі агресору.

Причому американці не самотні у такому підході.

Наприклад, британський прем’єр Стармер або новий очільник уряду Канади Карні – попри те, що обидва вони є безумовними друзями України, – зараз оперують точно такою риторикою.

Натомість у заявах більшості політиків з держав-членів ЄС є важлива відмінність від американського підходу.

І Урсула фон дер Ляєн, і президент Франції Макрон, і президент Фінляндії Стубб, і низка інших не випускають нагоди наголосити: тиск на Росію та Путіна є обов’язковим елементом дороги до "миру", якого прагнуть США та Трамп.

"Потрібні рішучі дії, щоби примусити Росію до перемир’я", – пояснив французький лідер.

"Дорога до миру не спрацює без посилення тиску на Росію", – підтримав його президент Чехії Павел.

Але привертає увагу те, що у заявах тих саме політиків про тиск та санкції торік і ще раніше був важливий елемент, якого зараз бракує.

Фраза про те, що перемир’я може бути лише на умовах України, зникає з політичного лексикону партнерів.

Хоча є й винятки.

Ні слова про перемогу.

А про допомогу?.

Донедавна, а особливо у 2023 році, одним з ключових напрямків роботи української дипломатії було переконування партнерів у тому, що Україна здатна перемогти Росію на полі бою.

Ця робота мала значні успіхи.

У багатьох державах Європи теза про те, що рано чи пізно Україна має перемогти – почала перетворюватися на мейнстрім, на майже обов’язковий елемент риторики політиків.

Понад те, чимало європейських військових високого рівня підтримували Київ у цьому – авторові цих рядків не раз доводилося чути аргумент на кшталт "якщо ви не будете вірити у свою перемогу, то доведеться відповідати на питання про те, навіщо вам допомагати".

А от у США протягом усього періоду великої війни, тобто ще за адміністрації Байдена, принципово відмовлялися від будь-яких заяв про можливу перемогу ЗСУ у війні.

Непроста ситуація на фронті у 2024 році суттєво зменшила амбітність очікувань Києва.

А далі відбулася зміна влади у Вашингтоні.

Адміністрація Трампа не лише зберегла підхід попередників, а й зробила його явним.

Переговори про Україну без участі України, нав’язування умов перемир’я замість підтримки лінії України – все це зробило стару риторику позбавленою сенсу, і вона дійсно вже не звучить.

Навіть у Європі, а у США і поготів.

На жаль – як і попереджали західні військові – поруч із цим у деяких країн зменшується готовність до допомоги ЗСУ.

Наприкінці 2023 року, у день однієї з наймасовіших ракетних атак РФ, представниця США зробила з цього висновок, що "Україна потребує фінансування вже зараз, щоб продовжити боротьбу за свободу".

Обстріл Києва та інших міст у липні 2024-го дозволив їй зробити висновок, що саме через це "лідери (держав НАТО) візьмуть на себе значні зобов'язання щодо безпеки України".

Тепер російські обстріли викликають заяви не про підтримку, а про потребу "припинити стріляти".

Втім, Кремль не демонструє готовності зупиняти війну навіть на умовах Трампа, а не України.

Тому підтримка ЗСУ лишається важливою як і раніше.

А друзі, які не втомлюються на цьому наголошувати – особливо цінні.

Однією з держав, які підкреслюють вагу української оборони навіть під час спроб розпочати переговори про мир, є Нідерланди.

Прем’єр цієї країни Дік Схоф після удару по Сумах, на відміну від інших, не став повторювати мантру про "перемир’я", а зробив зовсім інший висновок.

"Ми повинні продовжувати посилювати тиск на Росію і продовжувати підтримувати Україну, у тому числі її ППО, щоб Україна могла себе захистити", – заявив Схоф.

"Треба посилити тиск на Росію і надати потужну військову підтримку Україні.

Україна захищає не лише свою свободу, але й нашу з вами", – підтримав його шведський прем’єр Ульф Крістерссон.

На жаль, лідерів, готових публічно проголошувати це – менше, ніж хотілося би.

На щастя, вони все ж є у Європі, і реакція на російський злочин у Сумах це довела.

А ще важливіше те, що на відміну від риторики, у якій більшість європейців досі підлаштовуються під Трампа – у діях вони зберігають більшу автономність.

Тож у той час, як американська допомога відповідає зміні тональності заяв Білого дому, європейська підтримка ЗСУ зберігається і навіть зростає.

У тому числі – від деяких держав, лідери яких змінили свою риторику, намагаючись заспокоїти, або принаймні не дратувати непередбачуваного та експресивного президента США.

Автор: Сергій Сидоренко,.

редактор "Європейської правди".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стефанчук заявив про «фінальні результати кастінгу Путіна у Раді»
Комсомольская правда
2025-04-16T04:07:48Z
Корупціонери поспішають мобілізуватися: як хабарники уникають відповідальності
Знай
2025-04-16T04:06:05Z
Трамп оголосив про самодепортацію зі США: пропонує квиток на літак і гроші
Факти ICTV
2025-04-16T04:01:46Z
Австралія затиснута між двох вогнів: як Трамп штовхає союзницю України в руки Китаю
24tv
2025-04-16T04:00:19Z
"Мають бути там, де є люди": Трамп наказав прибрати з Вашингтона більшість урядових установ
Telegraf
2025-04-16T03:57:07Z
Канадський чиновник підтвердив блокування США заяви щодо засудженням удару по Сумах
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T03:48:11Z
У Трампа заговорили про економічне партнерство з РФ - що відомо
GlavRed
2025-04-16T03:27:50Z
Окупанти готують зруйнований Бахмут до дня перемоги
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T03:27:08Z
Балачки, хаос і чергова маячня Трампа
GlavRed
2025-04-16T03:27:00Z
Мільйонні контракти «Київзеленбуду». Куди йдуть кошти киян?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T04:00:50Z
"Шахеди" атакували Одесу, ЗСУ відновили позиції на Донеччині: хронологія 1148 дня війни
24tv
2025-04-16T03:27:43Z
Синоптики оновили прогноз на середу
Gazeta UA
2025-04-16T03:24:56Z
Мінлива хмарність: прогноз погоди на 16 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T03:06:17Z
Карта бойових дій на 16 квітня 2025 – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-04-16T03:03:16Z
Холодні ночі зникнуть не скрізь: синоптик попередила про різкі перепади температур
Хвиля
2025-04-16T03:03:04Z
ЗСУ відбивають позиції на Донбасі, окупанти активізувалися на Запоріжжі: огляд і карти ISW
24tv
2025-04-16T02:03:21Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Одесі: частина мешканців заплатить більше в травні
Политека
2025-04-16T02:00:27Z
ЗСУ відновили позиції біля Відродження та в Дніпроенергії: оновлена мапа DeepState 16 квітня
24tv
2025-04-15T22:48:13Z
Мобілізованим для тилу з 1 травня зменшать фізичні навантаження: як це буде
Комсомольская правда
2025-04-16T04:04:39Z
Регіональні контрасти: де в Україні виплачують найвищі та найнижчі пенсії
Хвиля
2025-04-16T04:03:50Z
Яке церковне свято у середу, 16 квітня: чому сьогодні не можна прати речі
24tv
2025-04-16T04:00:41Z
Пенсія в Києві: ПФУ відмовив у виплатах вдові пенсіонера, суд вирішив справу
Политека
2025-04-16T03:31:30Z
ЗСУ знищать Білоруськалій і Мозирський НПЗ: прогноз відповіді на агресію Лукашенка
GlavRed
2025-04-16T03:27:14Z
ЗСУ застосовують на фронті нові безпілотники: у чому їх унікальність
GlavRed
2025-04-16T03:27:02Z
Гості будуть в захваті: рецепт швидкої та елегантної закуски на Великдень
GlavRed
2025-04-16T03:27:01Z
На роботодавців чекають позапланові перевірки: підписано новий закон
Хвиля
2025-04-16T03:18:10Z
Найтепліші привітання з Днем ангела Ірини 2025: щирі слова у прозі й віршах
24tv
2025-04-16T03:18:00Z
Де зараз екссолістка ансамблю "Гроно" Тетяна Горобець і чим вона займається
24tv
2025-04-16T04:00:53Z
"Я маю твердий намір": Кейт Бланшетт розповіла про бажання піти з акторства
GlavRed
2025-04-15T23:28:17Z
Після пропозиції руки і серця: Білик зробила заяву про особисте життя
GlavRed
2025-04-15T22:27:19Z
Популярна українська акторка перестала приховувати обличчя 4-місячної доньки
GlavRed
2025-04-15T21:25:12Z
Стали фаворитами українців: 10 найпопулярніших серіалів на Netflix
24tv
2025-04-15T21:00:29Z
"Мене вишлють": режисер фільму "Один удома-2" боїться вирізати Трампа з картини
GlavRed
2025-04-15T20:27:14Z
Актори "Титаніка" 28 років тому й зараз: як змінилися зірки культового фільму
24tv
2025-04-15T20:03:04Z
Павлік зізнався, що молода дружина вимагає від нього доню: "Вже ім'я придумали"
GlavRed
2025-04-15T19:27:58Z
Кеті Перрі показала, чим займалася в космосі
Antikor
2025-04-15T18:27:49Z
Як виспатися, коли партнер має інші звички сну: три способи
Gazeta UA
2025-04-15T21:39:38Z
Їжте це перед сном, щоб швидше заснути: потрібно кілька продуктів
24tv
2025-04-15T21:06:11Z
Краща за всі десерти: рецепт ароматної паски з цукатами
24tv
2025-04-15T20:54:32Z
Робіть щодня ці 5 справ, щоб підвищити гормони щастя
24tv
2025-04-15T15:39:42Z
Новий рецепт весняного салату, який затьмарить будь-яку страву: візьміть лише 4 інгредієнти
GlavRed
2025-04-15T14:27:17Z
Медична катастрофа в Нідерландах: в країні понад 3000 дітей мають понад 25 братів і сестер
24tv
2025-04-15T14:12:28Z
Чотири найкорисніші види сиру, які можуть швидко знизити тиск
Gazeta UA
2025-04-15T13:57:46Z
Медичне обладнання, придбане Олегом Кротом, допомогло врятувати життя тритижневим малятам у Львові
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T13:51:06Z
У Китаї померли кілька вчених у галузях штучного інтелекту, медицини та оборони — ЗМІ
Antikor
2025-04-15T12:30:13Z
Дрони РФ атакували Одесу: є постраждалі та руйнування
GlavRed
2025-04-16T04:06:48Z
ДСНС показала наслідки ворожої атаки по Одесі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T03:42:34Z
Нічна атака на Одесу: горіли будинки та склади, є постраждалі
Хвиля
2025-04-16T03:42:34Z
Росіяни масовано обстріляли Одесу. Горіли житлові будинки, є постраждалі
Telegraf
2025-04-16T03:33:40Z
РФ вдарила по Одесі дронами, пошкоджена цивільна інфраструктура, є постраждалі
Комсомольская правда
2025-04-16T03:33:35Z
У Дунаївцях 18-річний молодик завдав ножових поранень трьом своїм знайомим
Украина Криминальная
2025-04-16T00:18:34Z
Поліція затримала крадія-мародера на місці ракетного удару в Сумах
Украина Криминальная
2025-04-15T22:45:47Z
П’ятеро поліцейських у лікарні після того, як BMW зіткнулося з п’ятьма патрульними машинами
Топ Жир
2025-04-15T22:45:37Z
У США сталася стрілянина у школі: є поранені учні
24tv
2025-04-15T21:57:40Z
Важко встояти: 3 знаки зодіаку, які закохують у себе без зусиль
GlavRed
2025-04-16T03:27:13Z
Чому не можна казати "моє день народження": вчителька пояснила поширену помилку
GlavRed
2025-04-16T03:27:11Z
Оптична ілюзія: знайдіть зимові лижі на літньому пляжі за 5 секунд
GlavRed
2025-04-16T03:27:04Z
Брати більшу вагу чи робити більше повторень: професор пояснив поширену дилему силових тренувань
24tv
2025-04-16T03:15:45Z
Скільки варити яйця на Великдень: порада від популярного шефа
24tv
2025-04-16T03:06:55Z
Тест на IQ: яка кішка першою добіжить до миски з їжею
GlavRed
2025-04-16T00:27:55Z
Прозорий і смачний: великодній холодець, який гості розхвалюватимуть наввипередки
24tv
2025-04-15T19:39:42Z
Гладіолуси вразять всіх: як правильно посадити й виростити квіти
24tv
2025-04-15T19:33:36Z
Ось якими парфумами користувався б кожен із персонажів "Білого лотоса"
24tv
2025-04-15T19:33:23Z
Подорожчання продуктів в Дніпрі: що рекордно виросло в ціні перед Великоднем
Политека
2025-04-16T04:01:36Z
У Міненерго прокоментували інформацію про відмову Болгарії продавати Україні ядерні реактори
ZN UA
2025-04-16T03:51:41Z
Допомога у розмірі десяти пенсій: хто може її отримати
ZN UA
2025-04-16T03:42:44Z
Супермаркети оновили ціни на свинину: де покупка сильно вдарить по гаманцю
Хвиля
2025-04-16T03:39:39Z
Унікальна привабливість високоолеїнового соняшнику: чи отримають аграрії рекордні премії у новому сезоні
AgroPortal
2025-04-16T03:00:45Z
Водіїв здивували цінники на АЗС: вартість А-95 сильно відрізняється
Хвиля
2025-04-16T02:06:07Z
Nvidia інвестує у виробництво ШІ-обладнання в США на $500 млрд
InternetUA
2025-04-16T02:01:28Z
Вартість великоднього кошика б'є рекорди. Чи знизяться ціни після свята?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T01:54:35Z
Україна хоче купити 10 систем Patriot у США: є один реалістичний сценарій
24tv
2025-04-16T00:27:05Z
"Барселона" програла "Боруссії" Д, але вийшла до півфіналу Ліги чемпіонів
Telegraf
2025-04-15T22:15:16Z
Онлайн-трансляція матчу Реал – Арсенал в 1/4 фіналу Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-15T22:06:10Z
Гра Україна – Румунія розпочалася хвилиною мовчання попри заборону УЄФА
ГЛАВКОМ NET
2025-04-15T21:54:13Z
Колега Зінченка з Арсенала захотів створити свою кіберкоманду
Корреспондент
2025-04-15T21:33:26Z
Фарт на боці ПСЖ: Астон Вілла здійснила камбек проти французів, проте вилетіла з Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-15T21:21:29Z
Крістал Пелес продовжив контракт з Г’юзом
Football.ua
2025-04-15T21:10:17Z
Боруссія видала суперматч проти Барселони, але не змогла вибити її з Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-15T21:00:23Z
Меньян пропустить найближчий матч проти Аталанти
Football.ua
2025-04-15T20:45:17Z
Ньюкасл близький до підписання Кордеро
Football.ua
2025-04-15T20:23:06Z
Квітневе оновлення Windows 11 додало порожню папку, яку не можна видаляти
InternetUA
2025-04-16T04:01:07Z
Прогноз магнітних бур на 16-18 квітня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T03:45:58Z
ТОП 9 Wi-Fi роутерів: маршрутизатори для будь-яких потреб і бюджетів
ITC
2025-04-16T03:40:24Z
Україну атакує подвійна магнітна буря: вона може сильно погіршити самопочуття
GlavRed
2025-04-16T03:27:12Z
Чим відрізняються паперові рушники від туалетного паперу - секрет знають одиниці
GlavRed
2025-04-16T00:27:46Z
OpenAI презентувала GPT-4.1: покращене кодування та розуміння контексту
InternetUA
2025-04-16T00:01:21Z
Samsung стала ексклюзивним постачальником OLED-екранів для складаних iPhone
InternetUA
2025-04-15T23:03:33Z
ROG Strix SCAR: нова ера ігрових ноутбуків стартує зараз!
TSN
2025-04-15T22:19:42Z
OpenAI готує соцмережу на фоні суперечки з Маском
iPress
2025-04-15T21:22:08Z
Проїдуть сотні тисяч кілометрів: механік назвав 3 найкращі вживані автомобілі
GlavRed
2025-04-16T03:27:34Z
Що робить Tesla з усіма тими непроданими кібервантажівками
Топ Жир
2025-04-16T01:15:15Z
Kіа дозволяє сліпим пасажирам почути те, що інші бачать
Топ Жир
2025-04-16T00:45:18Z
Ціни на вживані автомобілі зростають, а покупці все ще стоять у черзі за ними
Топ Жир
2025-04-16T00:00:32Z
Макларен застряг на середині повороту, і тепер десятки машин повернули на запит виробника
Топ Жир
2025-04-15T23:15:56Z
Новий вигляд Лотос Елізе, якого ти ще не бачив
Топ Жир
2025-04-15T21:30:00Z
Honda планує виробляти практично усі автомобілі, продані у США, саме тут, у Америці
Топ Жир
2025-04-15T20:15:59Z
На Флориді Поліція Має Найкрутішу Патрульну Машину в Америці
Топ Жир
2025-04-15T19:30:27Z
Запас ходу — 792 км: у продаж надходить новий конкурент Tesla Model 3 від Mercedes
Фокус
2025-04-15T17:45:04Z