/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F1f6e64d8d8234572887640be54918398.jpg)
У Міненерго заявили, що не отримали від Болгарії відмову продавати реактори
У відомстві вважають, що угода є взаємовигідною, і не отримували офіційної позиції Софії щодо її скасування.
У Міністерстві енергетики України заявили, що не отримували офіційної позиції уряду Болгарії щодо відмови продати Україні російські реактори, тому “будь-які коментарі є передчасними”. Таку заяву у відомстві зробили в коментарі .
“Україна зацікавлена в придбанні обладнання для добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС, відповідно до рішення Верховної Ради. Добудова Хмельницької АЕС – важливий проєкт для енергетичної безпеки України. Ми переконані, що угода щодо купівлі обладнання є взаємовигідною для обох країн”, – зазначило Міненерго.
Раніше 15 квітня віцепрем’єр-міністр Болгарії Атанас Зафіров заявив, що його країна не продаватиме два реактори недобудованої АЕС (АЕС) “Белене” Україні. Конкретної причини цього він не назвав, однак сказав, що це рішення схвалили всі коаліційні партії. Віцепрем’єр-міністр зазначив, що реактори є ключовим активом Болгарії та частиною її енергетичної незалежності.
У 2023 році парламент Болгарії дав дозвіл на проведення переговорів з продажу обладнання. Причому було вирішено, що незадіяне ще в роботі обладнання з атомної станції Белена має бути продане за суму не менше ніж 600 мільйонів євро.
Йдеться не про нові реактори, а з болгарської АЕС Белена, де процес будівництва заморожений був ще в 1990-х роках. Повністю Болгарія відмовилась від АЕС Белена в 2012 році.
Раніше Зеленський казав, що потенційно ці енергоблоки дозволять покрити потреби України, які наразі покриваються імпортом. Бо це більш ніж 2 гігавати електрики. Це також допоможе стримувати зростання цін на електрику для населення. При цьому Зеленський стверджував, що тим, хто критикує закупівлю російського обладнання, невигідна дешева енергія для України.