MY.UAНовини
"Для мене він є і буде": відверта розмова з сестрою Павла Петриченка у роковини його загибелі
"Для мене він є і буде": відверта розмова з сестрою Павла Петриченка у роковини його загибелі

"Для мене він є і буде": відверта розмова з сестрою Павла Петриченка у роковини його загибелі

Говорити про втрату нестерпно боляче, адже кожне слово лише підтверджує те, у що людина не готова повірити. Ти озвучуєш факти – поховання відбулось, я бачила тіло. Водночас серце усе заперечує і несвідомо чекає дзвінка.

Сержант 59-ї бригади Павло Петриченко загинув рік тому – 15 квітня 2024 року. Його сестра Марина дуже добре пам'ятає той трагічний день, після якого не може дивитись на весняний цвіт.

У межах проєкту "Життя після втрати"24 Канал зберігає пам'ять про людей, які загинули внаслідок кривавої війни Росії проти України. Спогади про Павла Петриченка у роковини його загибелі читайте далі у матеріалі.

"Недитяча мудрість": яким був Павло Петриченко

Більшість українців знають Павла Петриченка – військового та громадського активіста, який співпрацював із Сергієм Притулою й одного із засновників руху "Хто замовив Катю Гандзюк". Однак мало хто знає, що Павло Петриченко був дуже щасливою дитиною, яка мріяла стати футболістом. Хлопець був здібний, цікавився різними предметами. Вже у 5-річному віці він виділявся серед інших дітей.

"Він дуже любив географію. У 5 років вже знав усі столиці світу, які вивчив з дідусем. Це була його "фішка" у дитинстві", – згадала сестра Марина.

Цікавим є те, що Павло завжди вважав Марину кращою у навчанні, розумнішою. Однак він сам відзначався мудрістю.

Це справді так було. Ще у дитинстві можна було йому поставити якесь запитання, він як психолог його "розкладав", радив. Така недитяча мудрість у нього була. Та й у дорослому віці також. Мудрість не на його вік,
– зауважила сестра загиблого.

З 7 років Павло професійно займався футболом, грав у різних командах. Попри це, був дуже наполегливим у навчанні, він вміло поєднував уроки з футболом, що було непросто для дитини.

Проте зі спортом довелося попрощатися. Наприкінці 11 класу Павло склав ЗНО, зокрема з історії України здобув майже 200 балів. Він подав документи у 5 закладів вищої освіти і усюди вступив на бюджет. Обрав Київський національний економічний університет, юридичний факультет.

У Марини з Павлом невелика різниця у віці – 2 роки та 7 місяців. З самого дитинства це був дуже принциповий факт для Павла, повчання старшої сестри не мали місця у їхніх стосунках.

Сестра та брат були дружні з дитинства. Все дитинство – разом. Усі дитячі та підліткові переживання – разом. Вони радились щодо усього.

"Він мені і про хлопців завжди міг порадити дуже експертно. Казав: "Так, цей ні. А оцей може бути. Хлопці одне говорять, інше думають, слухай мене!". В принципі, він ніколи не помилявся", – сказала Марина Петриченко.

Дитячі роки Марини та Павла Петриченків: фото з сімейного архіву

Протести та перша перемога

У сім'ї не було сумнівів, що Павло братиме участь у боях і захищатиме Україну. Звісно, як сестра Марина хотіла вберегти брата, але це було неможливо. Павло свою чітку позицію проявляв ще зі школи.

Їхні батьки – історики. Прабабусі були довгожительками, тому в колі родини Марина та Павло завжди чули історії Голодомору, Першої та Другої світової війни.

Прабабуся 1912 року народження розповідала, як її брати воювали та загинули на цих війнах. Ми знали, що таке війна, голод та загалом розуміли, як непросто бути українцями в Україні,
– пригадала Марина Петриченко.

Активну позицію Павло почав проявляти за часів Януковича і Табачника. Тоді неподалік району, у якому проживала сім'я, збудували нову школу "Київська Русь". Влада хотіла її зробити повністю російськомовною – "культурним центром Росії".

"Це було жахливо, Паша тоді вже був студентом. Разом з іншими активістами вони почали першу акцію проти цієї ідеї. Вони тоді зібрали 2 тисячі голосів проти. Це була перша їхня перемога, школа не стала російськомовною", – розповіла Марина.

Після цього були акції на підтримку Каті Гандзюк, Сергія Стерненка та інші. Сестра наголосила – Павлові нестерпно боліло за Україну.

"Павло не сказав, що мобілізувався"

Сім'я Петриченків ще наприкінці 2021 року розуміла, що Росія, найімовірніше, нападе на Україну повномасштабно. 23 лютого 2022 року ввечері Павло приїхав до батьків, щоб підготувати їх – якщо буде повномасштабний напад, а він точно буде, тоді їхній син залишиться в Києві.

І він залишився. Усі дні Павло максимально допомагав протистояти Росії.

"Тоді разом з Сергієм Притулою та іншими друзями вони організували мілітарний штаб у Києві, активно допомагали з технікою. Вони викупляли зі складів усе, що можна було тоді знайти, і відправляли хлопцям на напрямки", – розповіла сестра Павла.


Павло Петриченко та Сергій Притула / Фото з соцмереж Притули

Після боїв за Київ Павло вирішив, що треба йти воювати. Вже у квітні 2022 року він вступив у 59-ту окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка.

Він долучився до війська, мені не сказавши. Він тоді сказав: "Та я тут просто на навчаннях, усім зараз треба вміти поводитись зі зброєю. Бачиш, вони (росіяни – 24 Канал) вже біля Києва були". Я тоді подумала, як це так, що форму одразу видали,
– пригадала Марина.

Уже за день до свого дня народження він приїхав до батьків і сказав, що їде на Херсонський напрямок. Іти на фронт – це була чітка позиція Павла. Після рішення сина батько також був готовий долучатися до ЗСУ, але Павло його зупинив.

"На той момент йому (батькові – 24 Канал) було 58 років і Павло сказав, що тато уже допомагав Україні у свій час. Він також брав участь у рухах. Насправді усе це у Павла і є від батьків, тато теж ніколи не був осторонь", – пояснила сестра.


Петриченко мобілізувався у квітні 2022 року / Фото з соцмереж

"Найгірше – сказати батькам про втрату сина"

Павло Петриченко загинув 15 квітня 2024 року, за день до свого дня народження. Він разом із побратимом перебував на позиції вже декілька днів, лінія фронту була дуже близько.

Це була Авдіївка – Красногорівка. Однак занадто близько усе це було вже. Їхню позицію накрили, вони не вижили,
– розповіла про обставини загибелі Марина.

Їй зателефонували друзі-волонтери, які допомагають 59-тій бригаді. Вони попередили Марину, що зараз з нею зв'яжеться бригада, бо "щось трапилось на позиції".

"Мені зателефонували і сказали, що позицію накрили і готується евакуація, після чого щось буде зрозуміло", – сказала Марина.

Вона одразу ж поїхала до батьків. Вони мали думати, як врятувати Павла, якими будуть їхні дії, коли його пораненого евакуюють. Однак все обірвав наступний дзвінок.

Я їхала машиною до батьків. Я приїхала, тільки припаркувала авто і мені зателефонували сказати, що він не вижив. Коли приїхали евакуювати, то хлопці були мертві. Їхні життя врятувати було неможливо,
– зі сльозами пригадала Марина.

Тато вийшов з дому перший, доньці потрібно було йому сказати правду.

"Я сказала тату, звісно, це був шок. Потім вийшла мама… Мабуть, це найгірше – говорити про втрату батькам. У мене було тоді таке психологічне відсторонення, я була як робот. Я просто сказала: "Павло загинув, тримайтеся, далі будемо діяти "по протоколу", – додала Марина.

Саме таке психологічне відсторонення допомогло їй тримати себе в руках і організовувати весь процес поховання. Марина дуже добре пам'ятає день, коли дізналась про втрату брата.

"Це буде дуже теплий день, сонце, вишні чи абрикоси цвіли – було усе в цвіті. І це дуже травматичний момент, я зараз не можу дивитись на ці квіти", – сказала сестра загиблого.

"Паша не давав нам страху"

Жодного передчуття, що може статись щось погане, у Марини не було. Вона пов'язує це з тим, що брат робив усе, аби сім'я не хвилювалася за нього, він ніколи ні на що не жалівся.

"Коли я дізнавалась від його побратимів, що у них все не дуже окей, він в цей момент якось намагався підбадьорити, мовляв, так, це страшна війна, але "треба жать, жать, жать і перемагать русню", – зазначила Марина.

Загинув Павло за день до дня народження, тому усе, про що думала його сім'я напередодні – як вітати рідну людину.

Останній приїзд на обід до батьків

Востаннє сім'я бачилась з Павлом у квітні, за тиждень до загибелі. Військовий був у справах бригади в Києві лише 1,5 дня, заїхав до батьків на обід.

Звичайний був приїзд, звичайний обід і розмови про те, що він готується нарешті відпочити у відпустці. Казав про те, що дуже складно, адже він поїхав, а хлопці там на позиціях,
– пригадала Марина.

З 5 травня Павло мав приїхати у відпустку – першу нормальну довгу відпустку, яка мала тривати місяць.

В останніх листуваннях брат жартував, що під час відпустки треба поїхати в якийсь санаторій, бо почувається як дід і "вже треба на мінеральні води".

"Він для мене є і буде"

Марина Петриченко вже втрачала знайомих внаслідок цієї війни, а тому читала статті про те, як варто переживати втрату. Вона знає, що психологи радять на похованні дивитись на померлого, підходити, розуміти, не закривати очі та не відсторонювати себе. Вона так і робила. Попри усе, Марина все одно не усвідомлює цю втрату.

"Я не буду брехати, що я це усвідомила. Раціональна частина мене говорить, що так, я бачила все, я бачила поховання. Але все одно постійно таке враження, що це не насправді. Що Паша скоро з'явиться і скаже: "Ну, ви молодці, гарно за мною погорювали". Або навпаки: "Так, недостатньо ви за мною страждали". Такий він був, міг "підколоти" і сказати, що некрасиво ми його провели", – сказала сестра.

Сім'я майже щодня навідується на могилу Павла. Тато ходить до церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі, де похований син. Він знайшов підтримку у служителях церкви.

Не віриться досі. Я намагаюся усвідомлювати, але я не можу казати про нього у минулому часі. Для мене він є і буде,
– підсумувала Марина Петриченко.

Вони говорять і згадують про Павла щодня. Всі друзі також контактують з родиною. Ця підтримка і розуміння, що Павло не забутий, допомагає переживати втрату.

"Велике горе утрати. Велике почуття розбитого серця, бо це безумовна любов і батьків до своєї дитини, і моя до брата. Я пам'ятаю, як у перші дні я говорила, що не знаю, як можна так безумовно любити. Можливо, коли у мене будуть свої діти, я любитиму їх так, як свого брата", – відверто сказала Марина.


Павло та Марина Петриченко / Фото з сімейного архіву

"Лише зараз почала дивитись відео з Павлом"

Марина радить людям, які втратили рідних, не закриватись у собі. Спочатку здається, що весь світ проти тебе та твоєї родини. Однак треба намагатись проживати цю втрату разом.

"Це важко, я перші пів року навіть не могла фотографії його дивитись. Не могла чути його голос, дивитись відео. Лише через пів року я змогла дивитись фото, а вже ближче до року, тільки зараз, я почала дивитись відео. Дуже важко", – зауважила сестра.


Сім'я Петриченків / Фото з сімейного архіву

Родина переживає страшну втрату і водночас чує у свій бік докори. Недоречні звинувачення лунали і від найближчого кола людей.

"Ой, а навіщо ви його відправляли? А чого ж ви його не вберегли? А треба було його кудись відправити…". Це вибір дорослої людини, яка вирішила захищати нас усіх. Треба поважати цей вибір, зберігати пам’ять про нього і бути вдячним", – закликала Марина Петриченко.

Найбільшою метою сім'ї зараз є збереження пам'яті Павла Петриченка – сина, брата, друга та захисника усіх українців. 24 Канал висловлює щирі співчуття родині Петриченків.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Під впливом агента КДБ: в чому головний прорахунок Віткоффа
24tv
2025-04-19T01:39:04Z
Наречена Стейтема влаштувала сексуальну зйомку в білому мереживі
Gazeta UA
2025-04-19T01:15:47Z
Загальна мобілізація: коли можуть оштрафувати за ігнорування повістки поштою
ZN UA
2025-04-19T01:03:11Z
Трамп повідомляв своїй команді, що може "вмити руки" у питанні припинення війни в Україні — Axios
ZN UA
2025-04-19T01:03:01Z
Він не на боці українців: політолог назвав дві причини, чому Трамп не хоче продавати зброю Києву
24tv
2025-04-19T00:33:25Z
"Путінська параноя": експерт про ймовірний сценарій усунення президента РФ
GlavRed
2025-04-19T00:27:21Z
Зеленський ввів санкції проти низки російських акторів, співаків та спортсменів, а також проти російських та китайських компаній
Украина Криминальная
2025-04-19T00:18:21Z
ВЛК визнала Насірова придатним до служби в частинах забезпечення, – військова частина
24tv
2025-04-19T00:15:47Z
"Сполучені Штати відступлять": у Держдепартаменті підтвердили заяву Рубіо щодо мирних переговорів
Telegraf
2025-04-19T00:00:14Z
Як сказати "понарошку" українською: вчителька дала відповідь
GlavRed
2025-04-19T01:51:26Z
Як в Україні зараз карають за неявку за бойовою повісткою
Telegraf
2025-04-19T00:36:04Z
Всього 45 років, а вже є право на пенсію. Хто може вийти і отримувати 15 тисяч у 2025
Telegraf
2025-04-19T00:33:49Z
Учасників Національного мультипредметного тесту просять не надавати персональні дані чат-ботам у Телеграмі
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:06Z
"Шокувала пасажирів": стюардеса розкрила, що насправді носять бортпровідники під уніформою
Фокус
2025-04-19T00:06:46Z
На Львівщині в сервісному центрі МВС чоловік намагався скласти іспит за допомогою «розумних» окулярів
УкраинФорм
2025-04-18T23:42:32Z
Місячний календар на 19 квітня: 5 заборон, які не можна порушувати у цей день
GlavRed
2025-04-18T23:27:59Z
Христос Воскрес: гарні привітання з Великоднем
ZN UA
2025-04-18T23:04:17Z
Українські міста стали російськими. Корейська авіакомпанія потрапила у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:30:51Z
Судитимуть чотирьох експравоохоронців, які служать ворогу в окупованому Маріуполі - прокуратура
УкраинФорм
2025-04-19T01:24:10Z
У Сімферополі під приводом «реконструкції» знищують дитячий парк - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-04-19T00:54:33Z
Гороскоп на завтра 20 квітня: Овнам - несподіване повідомлення, Стрільцям - радість
GlavRed
2025-04-19T00:51:13Z
У Києві пройде масштабна акція для дітей «Операція - вакцинація»
УкраинФорм
2025-04-19T00:39:13Z
На Вовчанському напрямку прикордонники знищили російський склад з пальним, техніку та 18 загарбників
УкраинФорм
2025-04-19T00:21:14Z
Жителям Сумщини рекомендують не відвідувати кладовища неподалік кордону
УкраинФорм
2025-04-18T23:19:29Z
В Одесі пролунали вибухи, ударні дрони зайшли до міста з моря
ZN UA
2025-04-18T22:39:14Z
Протягом дня прикордоння Сумщини зазнало 124 обстріли росіян
УкраинФорм
2025-04-18T22:24:50Z
Українські військові відкинули противника в Удачному: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-04-18T22:00:53Z
Захоплюють з першого кадру: 3 нові турецькі серіали, від яких неможливо відірватися
24tv
2025-04-18T21:03:01Z
Зник: близький друг розповів про здоров'я Андрія Губіна
GlavRed
2025-04-18T20:27:56Z
Лів Тайлер уперше розповіла про те, як дізналася, що фронтмен Aerosmith її батько
Фокус
2025-04-18T19:51:25Z
5 емоційних і драматичних фільмів, які замінять похід до психолога
24tv
2025-04-18T19:33:17Z
Носили навіть чоловіки - чому у 17-18 столітті ходили з напудреними перуками
GlavRed
2025-04-18T19:27:07Z
Українська зірка Шахтаря вдруге стане батьком: зворушливе відео
24tv
2025-04-18T19:21:33Z
Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny заявив, що не прагнув «хайпанути» на даті заходу, яка припала на Великдень
Детектор М
2025-04-18T17:48:54Z
Вона дуже гарна, – Вадим Олійник прокоментував чутки про стосунки з переможницею "Холостяка-13"
24tv
2025-04-18T17:06:55Z
Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку
УкраинФорм
2025-04-18T16:42:06Z
На Хмельниччині провели рідкісну операцію пацієнтці, органи якої мають дзеркальне розташування
УкраинФорм
2025-04-19T01:39:53Z
У воді, в коньяку та вині: як вимочувати родзинки для паски
24tv
2025-04-18T22:03:52Z
Українським медикам передали чергову партію «швидких» Kia Bongo
AutoCentre
2025-04-18T17:01:09Z
Медичний канабіс проти раку: нові несподівані висновки вчених
Факти ICTV
2025-04-18T14:34:09Z
Знайшли простий спосіб зменшити ризик інфекційних захворювань
24tv
2025-04-18T14:27:57Z
З кінця лютого ціни на ліки з переліку ТОП-100 знизилися на 27% - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-18T13:19:54Z
Як Lviv IT Cluster промотує IT-галузь в Україні та як у цьому допомагає EU4Digital
24tv
2025-04-18T13:03:57Z
Фахівці попереджають про небезпеку ятрогенного ботулізму після ботулотоксинових ін’єкцій
360ua.news
2025-04-18T13:00:49Z
Вчені відкрили формулу ідеального дня
Подробности
2025-04-18T12:45:53Z
На Київщині вибухнув автомобіль
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T01:00:06Z
Юрій Макаров вперше прокоментував замах на себе
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:36:21Z
У Конго щонайменше 148 людей загинули під час пожежі на судні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T23:09:31Z
В Одесі прогриміли вибухи: місто атакують ворожі дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T22:39:29Z
У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи: один загиблий, 114 поранених, серед них - 9 дітей
УкраинФорм
2025-04-18T22:01:22Z
У столиці сварка через російську музику закінчилась вбивством – двом братам повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-18T21:09:49Z
Фіктивні довідки: на Хмельниччині звільнили 16 прокурорів з інвалідністю
Gazeta UA
2025-04-18T21:01:20Z
Правоохоронці затримали організаторів схем для ухилянтів, серед яких посадовець Конституційного суду
УкраинФорм
2025-04-18T20:21:14Z
Одеська область під масованою ракетною атакою: прогриміли сильні вибухи
GlavRed
2025-04-18T19:27:18Z
Стане білосніжною: як очистити ванну від бруду за лічені хвилини
GlavRed
2025-04-19T01:03:40Z
Дівчина показала, як прибрати подряпини на тарілках: її відео стало хітом
GlavRed
2025-04-18T23:27:33Z
Щури та миші зникнуть назавжди: копійчаний засіб проти гризунів
GlavRed
2025-04-18T21:27:06Z
Елементарно, але працює: що робити, щоб паска не падала
24tv
2025-04-18T20:57:46Z
Досвідчені квітникарі чайні пакетики у квіткові горщики: навіщо так робити
GlavRed
2025-04-18T20:27:18Z
Непереможна трійця: знаки зодіаку з рідкісним поєднанням інтелекту та могутності
GlavRed
2025-04-18T20:27:10Z
Щоб не зіпсувалося одразу після свят: як і скільки можна зберігати свинину в холодильнику
24tv
2025-04-18T20:21:56Z
Борода – не просто мода: навіщо чоловіки її насправді відрощують
Знай
2025-04-18T19:51:24Z
Недарма його назвали "Премія": рецепт особливого салату на Великдень
24tv
2025-04-18T19:30:11Z
Google розкритикували за непрозорість у звіті щодо Gemini 2.5 Pro
InternetUA
2025-04-19T00:01:40Z
На Вінниччині недбалість юриста колонії спричинила збитки держбюджету на ₴1,1 мільйона
УкраинФорм
2025-04-18T22:48:35Z
Ціни на газ найнижчі за останні роки
Топ Жир
2025-04-18T22:00:31Z
"Яєць стільки, що вже нікому не треба", — Трамп заявив, що подолав яєчну кризу в США
ZN UA
2025-04-18T21:52:56Z
Газовики штрафують українців за газове обладнання: хто ризикує заплатити 50 000 грн
Знай
2025-04-18T20:51:07Z
Вперше за 20 років: бізнесу в Україні доступні кредити на сонячні станції без застави
24tv
2025-04-18T20:27:05Z
Ціна на бензин 1 травня: зміни торкнуться всіх водіїв, до чого готуватись
Политека
2025-04-18T20:01:39Z
Фальшиві гроші в Україні: які купюри найчастіше підробляють і як їх розпізнати
Политека
2025-04-18T19:31:02Z
Raiffeisen спростував інформацію про зупинку продажу свого бізнесу в росії
iPress
2025-04-18T19:28:22Z
Артета: Чемпіонство Ліверпуля цими вихідними? Зробимо все, щоб цього не сталося
Football.ua
2025-04-18T21:40:35Z
Українська висхідна зірка біатлону претендує на звання "новачок сезону" від IBU
24tv
2025-04-18T21:27:20Z
Ювентус, Челсі та Ньюкасл проявляють інтерес до Кіма Мін Дже
Football.ua
2025-04-18T21:13:03Z
Еспаньйол здолав Хетафе завдяки голу Кумбулли
Football.ua
2025-04-18T21:01:00Z
Кохана гравця збірної України взяла участь у гарячій фотосесії: відверті світлини
24tv
2025-04-18T20:51:44Z
Раньєрі: Поки що не повністю задоволений грою Довбика
Football.ua
2025-04-18T20:24:47Z
"Завершить кар'єру": колишній чемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-18T20:12:27Z
Айнтрахт збільшив апетити щодо Екітіке до 100 млн євро
Football.ua
2025-04-18T20:01:41Z
Тренер Роми жорстко пройшовся по Довбику та збирається посадити його на лаву запасних
24tv
2025-04-18T19:54:45Z
ChatGPT навчився використовувати спогади про користувача для персоналізації веб-пошуку
InternetUA
2025-04-19T01:03:22Z
Лише "мегамозок" знайде рибку за 5 секунд: головоломка, яка змусить попотіти
GlavRed
2025-04-19T00:27:43Z
Meta заблокувала Apple Intelligence на своїх платформах
InternetUA
2025-04-18T23:01:57Z
Археологи встановили, як у давнину жили солдати
Gazeta UA
2025-04-18T22:39:46Z
Apple може підняти ціни на iPhone 18 через перехід на 2нм-чіпи TSMC і мит США
InternetUA
2025-04-18T21:16:44Z
Стартап застосував "доісторичну" технологію для вирішення сучасної проблеми
Фокус
2025-04-18T20:36:12Z
Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ
24tv
2025-04-18T19:30:29Z
Гігантська пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю: NASA показало фото з космосу
InternetUA
2025-04-18T18:49:58Z
«Суспільне Вінниця» отримало срібну кнопку від YouTube
Детектор М
2025-04-18T18:25:24Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z
Tesla скорочує виробництво Cybertruck
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T20:01:40Z
Електричний повітряний таксі, підтриманий Stellantis, обіцяє перемогти затори в Нью-Йорку
Топ Жир
2025-04-18T19:30:55Z