MY.UAНовини
Як митна війна руйнує оборонну промисловість США і чому Трамп не хоче продавати Україні зброю
Як митна війна руйнує оборонну промисловість США і чому Трамп не хоче продавати Україні зброю

Як митна війна руйнує оборонну промисловість США і чому Трамп не хоче продавати Україні зброю

Президент США Трамп взяв курс на повернення Америки в режим "цинічні бариги" і тепер вимагає гроші за будь-яку допомогу. При цьому він однією рукою по-хамськи відмахується від пропозиції України продати системи PATRIOT за "живі гроші", а іншою "великий бізнесмен" демонструє справжнє "мистецтво укладати угоди", коли дає Ізраїлю 3 000 важких бомб і 10 000 одиниць додаткового авіаційного озброєння, передача яких була заморожена Байденом.

Хоча коментувати заяви Трампа з точки зору здорового глузду, схоже, стало моветоном, залишаємо за собою таке право, адже Сполучені Штати – це не лише Трамп. Соціологія вперто показує велику підтримку України та її спротиву серед звичайних американців. Натомість президент Трамп йде проти волі власного народу та прирікає США не лише на втрату авторитету та союзників, а й на великі проблеми з економікою через нібито вміння дати впоратися з усіма проблемами. Хроніки приготування до "прикрого політичного та економічного самогубства" цілої країни – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Чому Трамп не хоче продавати Україні зброю і як маніпулює війною

Український президент Володимир Зеленський заявив, що наша країна готова адаптуватися під вимоги нового керівництва свого найбільшого союзника – США, та запропонував укласти контракти на купівлю американської зброї для Сил оборони на суму до 50 мільярдів доларів.

Згодом в інтерв'ю Скотту Пеллі в програмі "60 хвилин" каналу CBS Зеленський деталізував пропозицію та запропонував розпочати з найбільш нагального – оборонних систем ППО/ПРО PATRIOT. Інтерв'ю записувалося після чергового воєнного злочину росіян – обстрілу цивільних кварталів Кривого Рогу, коли російська балістична ракета поцілила практично по дитячому майданчику і вбила 20 цивільних. На цьому Росія не зупинился і за кілька годин до виходу інтерв’ю Зеленського на телебаченні додатково вдарила по центру міста Суми, вбивши 35 людей.

З огляду на ці жахливі воєнні злочини, які Росія визнала офіційно та які засудили навіть топові представники адміністрації Трампа, прохання України про допомогу (але за гроші) виглядало абсолютно зрозумілим і доречним. Але що робить Трамп? Спершу він щось бурмоче про "якусь помилку", потім пише пост "не моя війна", а згодом роздратовано відповідає на пряме питання про можливість продажу Україні систем PATRIOT на 15 мільярдів доларів.

О, я не знаю. Він (Зеленський – 24 Канал) завжди хоче ракети. Коли ви починаєте війну, ви маєте знати, що ви її виграєте. Ви не починаєте війну проти когось, хто в 20 разів більший за вас, а потім сподіваєтеся, що люди дадуть вам ракети. Мільйони вбито через трьох людей: Путін – №1, Байден, який й гадки не мав, що робив – №2, і Зеленський. Усе, що я можу – намагатися зупинити це. І я думаю, ми справляємося добре в цьому сенсі. Я думаю, скоро в нас будуть дуже хороші пропозиції,
Дональд Трамп 14 квітня 2025 року цинічно відповідає на пропозицію Зеленського.

Це дуже показова та дуже цинічна відповідь, яка ще й містить чимало брехні, яку ми детально розберемо:

  • По-перше, Україна не починала і не провокувала війну – вона стала жертвою агресії Росії, її численних воєнних злочинів, етнічних чисток і актів геноциду.
  • По-друге, Україна цілком мала підстави сподіватися на підтримку, адже віддала свою ядерну зброю та стратегічну авіацію в обмін на гарантії безпеки, а США були учасниками договору та гарантом.
  • По-третє, не "люди дадуть вам ракети", а Україна хоче їх купити. Хіба не сам Трамп хотів бізнесу й щоб купували американське? Натомість він фактично скасовує вигідну для Америки угоду й водночас спростовує свої ж заяви про "просто бізнес", коли розблоковує зброю для Ізраїлю.
  • По-четверте, на щастя, вбито не мільйони, але це могло б статися, якби Україна капітулювала.
  • По-п'яте, війна почалася не через трьох людей, а через Росію, яка напала. І "колективний Захід", який не зупинив агресора.

І тут вже велика доля відповідальності самого Трампа, який був президентом США з січня 2017 року по січень 2021 років. І на той час вже була повзуча війна на Донбасі, окупація Криму та атаки росіян на українські кораблі в українських територіальних водах. Натомість Трамп розповідає казочки про "джавеліни", які він дав Україні, коли Обама давав ковдри. Це так, але це сталося всупереч волі Трампа і під тиском Конгресу. Трамп же в цей час розмотував у себе на вухах лапшу від Путіна.

  • По-шосте, якби нація не боролся за свободу проти значно сильнішого за себе, її б не існувало. І це стосується самих США, які постали в результаті повстання проти найпотужнішої держави тогочасного світу, в якому, здавалося, у них не було жодних шансів.
  • Нарешті, по-сьоме, найбільша брехня – це "ми справляємося добре в цьому сенсі", бо наразі Трамп і його емісар Віткофф лише здають інтереси України та Заходу, все сильніше схиляючись перед Путіним. І саме це є найбільшою трагедією, адже приниження США – це сигнал для диктаторів всього світу, що зло може бути і безкарним, і успішним.

Як митна війна Трампа може зруйнувати оборонну промисловість США

Але світ влаштований так, що в ньому має бути баланс. І коли президент США веде себе безвідповідально – це обов’язково матиме наслідки. Звісно, "репутація", "повага" та "довіра" – абстрактні поняття, але вони мають цілком реальне наповнення і можуть мати економічне обгрунтування. Особливо коли лідер найпотужнішої держави світу починає вести себе як "божевільний король" із "Гри престолів" та розпочинає торгівельну війну проти всього світу. То ж не треба дивуватися, що тарифи Трампа, немов той бумеранг, швидко прилетять назад і зроблять боляче.

Власне, це вже стається. Видання Politico у статті за авторством Пола МакЛірі та Джо Гоулда розповідає, як митна війна Трампа проти всього світу вдарить по самій Америці і може поставити на межу зникнення оборонну промисловість США – ту саму курку, що несе золоті яйця.

Нагадаємо, що наступний день після міжнародного "Дня дурня" Трамп проголосив "Днем звільнення" і тоді ж наклав практично на весь світ непомірні мита (20% на ЄС, 10% на Австралію та Велику Британію). Він заявив, що вони не будуть скасовані, але потім їх швидко відклав на 90 днів, залишивши 10% для всіх і 145% – для Китаю.

Все це викликало паніку та породило головного ворога будь-якого бізнесу – невизначеність та непередбачуваність, а ще – зруйнувало довіру до США як надійного партнера. А це та "валюта", якою живиться світовий ринок зброї та оборонна промсловість взагалі.

У 21 столітті провідні країни світу дійшли висновку, що найкращим варіантом є глобальна кооперація, особливо в технологічних проєктах, яким є виробництво сучасної зброї. В результаті виникли цілі ланцюги постачання, які об’єднали різні країни та континенти. І це настільки складний процес, що деякі оборонні продукти перетинають кордони кілька разів під час виробництва.

Трампові тарифи натомість все це руйнують, бо за логікою президента такі товари кожного разу мають обкладатися митами. Все це ставить під велике питання контракти на десятки і сотні мільярдів.

До прикладу, над проєктом винищувача п'ятого покоління F-35, який вважається американським, насправді працюють 20 країн.

Системи протиповітряної оборони NASAMS США виробляють спільно з Норвегією (отримала тариф 15%), "Залізний купол" та ще чимало різних проєктів – разом з Ізраїлем (тариф 17%). Крім того, США мають спільні проєкти з Австралією, Японією (24%), Південною Кореєю (25%) тощо.

Буде дефіцит поставок, наші союзники та інші партнери це відчують. Деякі потенційно життєво важливі товари або коштуватимуть набагато дорожче, або їх просто не буде в наявності,
– Білл Грінволт, колишній співробітник Пентагону, який займався питаннями закупівель, коментує Politico потенційні проблеми.

Але це лише "перші ластівки", бо політика Трампа взагалі ставить під сумнів майбутнє такої співпраці та віщує величезні збитки не лише згаданим країнам, але й самим США, адже ті в умовах автаркії імені Трампа змушені будуть з нуля робити те, що виробляли їхні союзники, але тепер не зможуть, через надмірні витрати, які унеможливлять сам процес. Бо це, нагадаємо, не радянський "госзаказ" (держзамовлення – 24 Канал), а бізнес, який має приносити прибуток і з якого мають сплачуватися податки.

Існують усі ці хвильові ефекти. Підрядникам можна сказати, щоб вони покривали витрати, і вони можуть спробувати знайти дешевших вітчизняних постачальників, але на це підуть роки. Ви не клацнете пальцями, і мережа постачання не перелаштується сама собою. Це потребує багато часу, зусиль і грошей,
– пан Грінволт ділиться з Politico своїми побоюваннями.

Але для бізнес-геніїв з Білого дому є погані новини – так просто складне виробництво не збудувати, бо зупиниться і обмін технологіями, а потрібні деталі не надрукуєш на 3D-принтері. Все це потребуватиме багато часу й призведе до величезних витрат (а Трамп в один день каже про скорочення бюджету Пентагону, а в інший хоче збільшити його до 1 трильйона доларів), а значить – збільшить фінальну ціну в рази. Особливо якщо Китай у відповідь на обмежувальні торгові мита заблокує продаж США рідкоземельних металів, які є основою технологічного виробництва сучасної зброї.

Як пише The New York Times, Китай вже призупинив експорт ключових критично важливих мінералів, зокрема шість важких рідкоземельних металів і рідкоземельних магнітів, життєво необхідних для американської військової техніки. Китай домінує в світовому виробництві та переробці рідкоземельних елементів.

Оборонні системи США значною мірою залежать від цих мінералів. Зокрема, рідкоземельні елементи використовуються в двигунах винищувачів F-35 (900 фунтів на літак), військових кораблях, танках, ракетах і лазерах. Підводні човни можуть містити понад 9 000 фунтів цих елементів. При цьому запаси Пентагону недостатні для довгострокового використання.

Крім того, піднімати індустрію з нуля мають не роботи, а реальні люди. Але нині ніхто в США не горить особливим бажанням йти на заводи, це стосується і висококваліфікованих спеціалістів, яких нині активно скорочує DOGE за прямих вказівок Ілона Маска і благословіння Трампа.

В аерокосмічному та оборонному секторі просто не вистачає людей, щоб задовольнити поточні потреби,
– Дак Хардвік, віцепрезидент з міжнародних питань Асоціації аерокосмічної промисловості, на зустрічі американських та європейських керівників оборонних відомств коментує стан справ у галузі.

Скільки помилки Трампа коштуватимуть американській економіці

Вже зараз економісти намагаються вирахувати, скільки буде коштувати "айфон", повністю зроблений у США, і говорять про 2 – 3 тисячі доларів.

А скільки ж тоді буде коштувати той самий F-35, якщо зараз його ціна давно перевалила за 100 мільйонів, а вся програма (досі з урахуванням спільного виробництва) 2 трильйони? І чи не зникне бажання в союзників купляти ці літаки, якщо Трамп оголошує їм торгову війну та прямим текстом розповідає, що найпотужніші версії винищувачів США залишать собі, а перед тим Маск взагалі каже, що ті ж F-35 занадто дорогі і взагалі "ніякі".

При цьому з'ясовується, що американці можуть контролювати дистанційно свою технологічну зброю, що й активно робили та роблять в Україні.

Один з серії твітів Маска про F-35:

  • То чи не логічніше Європі буде відмовитись від американського літака та звернути увагу на європейський?
  • Чи можуть Австралія та Велика Британія тепер довіряти Америці і надалі вкладати мільярди у фінансування спільного проєкту атомних підводних човнів?
  • І чи не потрібно підняти питання про збільшення ядерного потенціалу Європи та власні розробки ядерної зброї для Японії, Південної Кореї, України?
  • І чи не є це єдиним нині реальним варіантом гарантій безпеки нині, коли партнерські відносини, створені за роки зустрічей і домовленостей з Вашингтоном, ставляться під сумнів?

У далекому 2016 році Трамп одним своїм твітом про те, що ціна на F-35 завелика, обвалив акції його виробників Lockheed Martin, Northrop Grumman Corp і BAE Systems на 4,2%, 4,5% і 2,4% відповідно.

Той самий твіт:

Це коштувало понад 11 мільярдів доларів, але швидко забулося, й ціна літака F-35 зросла з 70 мільйонів мінімум удвічі. Але 8,5 років по тому мова вже може йти навіть не про мільярди чи трильйони, а про майбутнє цілої галузі, сотні тисяч робочих місць й обороноздатність США та десятків держав, які мали необережність колись довіритись Вашингтону і повірити у "вільний ринок", "спільне виробництво" та "загальне благо". Нині все це в дуже великій небезпеці завдяки одній людині.

Автори статті Politico завершують її словами анонімного чиновника з НАТО: "Ми повинні винести з цього уроки. Зараз саме час". Краще й не скажеш.

Вже зараз у США чутно окремі голоси проти ідей "божевільного короля", але наразі вони не надто голосні. Схоже, представники еліт досі думають, що "сталася жахлива помилка" і цей Таргарієн так жартує, а не прямо оголосив про свої плани, які не думає скасовувати. Що ж, тим гірше для "голосів" і США. Натомість всі інші дійсно побачили, з ким і чим мають справу.

Теги за темою
Дональд ТрампЗброя
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Уряд затвердив Дорожні карти, потрібні для переговорів про вступ України в ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:09:11Z
Чому РФ важливо дійти до кордонів Дніпровщини: експерт назвав справжній намір Кремля
TSN
2025-05-14T10:06:03Z
Партія Орбана ініціює заходи проти громадянського суспільства за російським зразком
Европейская правда
2025-05-14T10:05:31Z
Франція вважає, що після схвалення 17-го пакету санкцій ЄС настав час задушити економіку РФ
Европейская правда
2025-05-14T10:05:12Z
Працівниця Апарату Верховної Ради отримала в подарунок будинок і ділянку за майже 7 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:57:20Z
Санду закликала молдаван з громадянством Румунії голосувати за прозахідного кандидата
Европейская правда
2025-05-14T09:52:38Z
Прем'єр Канади розкритикував запрошення Трампа до Британії з державним візитом
Европейская правда
2025-05-14T09:52:06Z
Чи буде Зеленський на переговорах в Стамбулі без Путіна: в ОП відповіли
ТСН
2025-05-14T09:48:38Z
У Швеції звільнили з-під варти затриманого у шпигунстві
Европейская правда
2025-05-14T09:28:06Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Андрій Білоус вперше прокоментував своє звільнення з Молодого театру: "Я подав заяву добровільно"
TSN
2025-05-14T10:06:00Z
Білоус, якого звинувачують у домаганнях, залишив посаду у Молодому театрі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:59:06Z
Колишня P. Diddy в суді розкрила таємницю "білих вечірок" і шокувала, як він знущався з неї роками
ТСН
2025-05-14T09:33:27Z
Єфросиніна звинуватила Фреймут у брехні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:45:32Z
"Євробачення-2025": коли у фіналі конкурсу виступить Ziferblat і що таке "вибір продюсера"
TSN
2025-05-14T08:39:33Z
Після першого півфіналу "Євробачення" букмекери змінили ставки: яке місце пророкують Україні
TSN
2025-05-14T08:18:29Z
Співачка Ротару найняла репетитора, щоб вивчити українську мову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:03:52Z
Леонардо Ді Капріо зібрався одружуватися з молодшою на 24 роки відомою моделлю — ЗМІ
TSN
2025-05-14T06:51:56Z
Як змінилася довіра українців до Зеленського: дані останнього опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:48:10Z
Дружинам і дітям військових нададуть знижки та пільги: які саме
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
В Україні під виглядом «чаю для схуднення» продають психотропи: як це загрожує покупцям
ТСН
2025-05-14T09:21:02Z
Скільки українців довіряють Зеленському: соціологи здивували відповіддю
TSN
2025-05-14T09:09:05Z
Середній вік — це скільки років: розбираємося в понятті
ТСН
2025-05-14T07:51:06Z
Ексміністр оборони Гриценко похизувався здобутками сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:01:47Z
Брав участь у визволенні Київської області. Згадаймо Василя Липея
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:00:15Z
Яке сьогодні, 14 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-05-14T04:06:12Z
Історик розповів, як в Україні з’явилася гречка: виявляється, цю популярну нині крупу ми їли не завжди
TSN
2025-05-14T03:58:21Z
Що потрібно знати про вірусний гепатит А: як передається, симптоми, пояснює експерт
TSN
2025-05-14T09:48:09Z
Що можна додати до супу, щоб зробити його смачнішим: ці інгредієнти кидають наприкінці варіння
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
Ці звички руйнують ваш сон: лікарі назвали найпопулярніші помилки
ТСН
2025-05-14T03:57:46Z
Названо найгірші макарони, які не можна їсти, але їх купують усі
ТСН
2025-05-14T03:57:40Z
Гепатит А лютує у Києві: що відомо та як уберегти себе і дітей
ТСН
2025-05-14T03:57:06Z
Чим обробити полуницю під час цвітіння: захист ягоди без хімії
TSN
2025-05-14T03:57:04Z
Дефіцит кадрів змушує аграріїв автоматизувати системи поливу
AgroPortal
2025-05-14T10:00:07Z
«Євроінтеграція ВПК України — це важлива частина безпекової програми Європи», - народний депутат Ігор Копитін
TSN
2025-05-14T09:48:16Z
Ми наголошуємо на поетапній євроінтеграції українського агросектору, з перехідним періодом, - Андрій Дикун
Agravery
2025-05-14T09:45:54Z
ЄС зменшить квоти на імпорт з України кукурудзи, цукру, меду та м'яса птиці
AgroPortal
2025-05-14T09:00:47Z
Ціни на фрукти в Україні зростуть: весняні заморозки знищили врожай
VGorode
2025-05-14T08:42:48Z
Площі під цукровим буряком зменшаться на 50 тис. га
AgroPortal
2025-05-14T08:30:56Z
Наглядова рада «Укрзалізниці» продукує мільярдні збитки. Глава «Укрметалургпрому» зробив скандальну заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:24:27Z
Держстат: у квітні продукти харчування дорожчали вдвічі швидше за індекс споживчих цін
Agravery
2025-05-14T07:51:36Z
ЄС планує підняти тарифи на імпорт з України – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:33:12Z
Для чого проводяться щорічні гідравлічні випробування: роз’яснення «Київтеплоенерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:51:37Z
Якою буде погода в Україні 15 травня: прогноз синоптикині
TSN
2025-05-14T09:48:30Z
Ізраїлю букмекери прогнозують 5 місце на «Євробаченні 2025».
FM-TV
2025-05-14T09:42:18Z
Ракам не варто за всім гнатися, а Левам слід рухатися вперед: гороскоп за картами Таро на 14 травня 2025 року
ТСН
2025-05-14T09:33:39Z
Як посадити розсаду у холодний грунт і зібрати врожай
TSN
2025-05-14T09:09:40Z
Окупована Донеччина на межі водної катастрофи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:13Z
Київ готує рішення для впорядкування руху електросамокатів: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:06:53Z
Легенді кримської журналістики Миколі Семені – 75!
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:00:30Z
Кияни, не чекайте газу та гарячої води - експерт попередив про кризу комунальних послуг у столиці
TSN
2025-05-14T08:48:30Z
Вчителька з Вінниці допомагала чоловікам втекти за кордон: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:45:10Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
СБУ викрила зрадника, який готував удар по лініях електропередач Рівненської АЕС
ТСН
2025-05-14T03:58:20Z
На Волині чоловік пропонував сестрі дружини секс: він поплатився
ТСН
2025-05-14T03:58:12Z
Підпал будинку британського прем’єра: поліція заарештувала підозрюваного
ТСН
2025-05-14T03:57:53Z
Викрито злочинну організацію, яка займалася секс-експлуатацією жінок: деталі схеми
TSN
2025-05-14T03:57:32Z
На Київщині 34-річний чоловік зґвалтував дівчинку-підлітка: поліція повідомила деталі
TSN
2025-05-14T03:56:39Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Скільки днів не псується варена гречка: експерти розповіли про точну тривалість зберігання популярної страви
ТСН
2025-05-14T08:33:20Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Що можна покласти в зелений борщ замість щавлю: смачні альтернативи, які зроблять смак страви ще яскравішим
ТСН
2025-05-14T03:57:51Z
Ці продукти лише зіпсують напій: що в жодному разі не можна додавати в каву
ТСН
2025-05-14T03:57:30Z
Як зробити класичний американський коул слоу — універсальний салат, який ідеально пасує до страв на грилі
ТСН
2025-05-14T03:56:45Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:36:32Z
На фронті загинув призер чемпіонатів світу з веслування Олександр Калініченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:18:18Z
Президент Бразилії відреагував на призначення іноземця головним тренером збірної
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:01Z
Євроліга прокоментувала загибель 17-річного баскетболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:51:58Z
«Приниження». Російський тренер влаштував істерику через недопуск ковзанярів з РФ до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:36:00Z
Збірна України з баскетболу дізналась потенційних суперників у кваліфікації чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:12:05Z
Йокіч повторив унікальне досягнення легенди НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:06:37Z
Скандальний російський тенісист поскаржився, що його ображали вболівальники у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:30:19Z
50 років тому український футбольний клуб вперше виграв єврокубок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:36Z
Apple розробляє технологію керування iPhone силою думки - імплант вже тестують
TSN
2025-05-14T09:48:07Z
Чи ваш кіт психопат? Вчені створили тест, який дає відповідь
TSN
2025-05-14T08:06:41Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z
На Марсі виявили "вафлі" та "стільники": вчені припускають сліди давнього життя
ТСН
2025-05-14T03:59:11Z
"Загублене море" під США: як школяр натрапив на озеро, яке не може дослідити навіть наука
ТСН
2025-05-14T03:58:13Z
У США знайшли мумію з "людськими руками": вчені досі не можуть встановити, хто це
TSN
2025-05-14T03:57:35Z
Вчені шоковані: динозаври жили в Антарктиці
ТСН
2025-05-14T03:56:51Z
Що відбувається з тілом після смерті: вчені зафіксували загадкове явище
ТСН
2025-05-14T03:56:34Z